Kom op jongen, kom op douwen Sint Jansgebied wordt aangepakt PZC Brandweerkazerne is bijna verleden tijd uit- Zwakke wind spelbreker bij scouting wedstrijd Omstreden Belg presenteert eigen schuttersgilde Motorrijder gewond Auto gestolen in Domburg Duurzaam Middelburg komt met plan om leefbaarheid te verbeteren Middelburgs graf vernield Drankrijdster maakt brokken Aanhouding wegens mishandeling Cd-speler uit auto gestolen Schuurtje in brand Zwembad lekgestoken l 21 juni -J verkoop! Date Hedactie: 0113-315649 Mf/i. pzc.nl Snail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie. I d- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Miws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 20 juni 2005 editie Walcheren ijnftf fifilmg Osman JDDDELBURG - De leefbaar heid in de buurt van de Sint bosstraat in Middelburg kan 0p korte termijn verbeteren door de vier poorten die toegang «even tot het gebied te verlick- len, ondergrondse afvalcontai- neis Ie plaatsen en een onder - zoek uit te voeren naar energie besparende oplossingen voor in luis. Dat stelt M. Aalders, een !an de initiatiefnemers van Duurzaam Middelburg, een pro- jfd dat de leefbaarheid in deze buurt moet verbeteren. lag bood de initiatief groep tijdens een buurtfeest wet houder H. Kool-Blokland een plan van aanpak aan. Daarin aju de wensen en bevindingen 'van de buurtbewoners op een rij tje gezet; samen met oplossin gen hoe het beter kan. Meer dan de helft van de buurt heeft mee rt aan een enquête en er is isnwijkschouw gehouden, iöe wethouder noemde het pro- jject in het Sint Jansgebied een Igoed voorbeeld en een perfecte vflrm van wijkaanpak. Zij prees debuurt om het spuien van idee- lenen het zoeken naar samenwer king met ondernemers en spon gers Wat haar aanspreekt is dat Duurzaam Middelburg een stap penplan heeft gemaakt door een onderscheid te maken tussen snel te verwezenlijken ideeën en plannen die wat meer tijd kos- '00. Een deel van de plannen wordt in het wijkplan binnen stad opgenomen, zei Kool. Uit de wijkschouw kwam naar wren dat de bewoners meer ver lichting willen om zich 's avonds veiliger te voelen op straat en dat zij zich storen aan VROUWENPOLDER - Een li-jarige motorrijder uit de ge meente Tholen is zaterdagmid dag rond tien voor half vier ge wond geraakt bij een aanrijding meteen auto op de Vrouwenpol- derseweg in Vrouwenpolder. De 29-jarige bestuurder van de personenauto uit de gemeente Schouwen-Duiveland reed over de weg. Toen hij remde omdat ijn voorganger afsloeg, kon de motorrijder, die achter hem niet meer op tijd stoppen, ging onderuit en gleed tegen de into van de 29-jarige man. De motorrijder hield aan de aanrij ding schaafplekken over. jOMBURG - In de nacht van za- op zondag tussen kwart toer twaalf en zeven uur is bij woninginbraak aan de Ba- I in Domburg een perso nenauto weggenomen. Het betreft een zwarte BMW, iype 535 d touring met een Duits kenteken. De auto heeft een waarde van tienduizenden euro's. Uit de wo- tong zijn, naast de autosleutels, ender meer enkele honderden wro's, waardepapieren, commu- neatjeapparatuur, fotoappara at, zonnebrillen en een buggy weggenomen. Er is geen braak- Miade. troep op straat. Kool beloofde die zaken in het college van B en W aan te kaarten. Zij riep de bewoners op de ge meente te blijven bestoken met nieuwe ideeën. „Dan zullen wij kijken hoe we dat voor elkaar kunnen krijgen." Het eerste geld dat beschikbaar komt, zal onder meer gebruikt worden voor wat meer groen in de wijk. B. Vercouteren van Duurzaam Middelburg, zelf buurtbewoner, zocht zaterdag mensen uit die samen met hem schetsen willen maken voor het herinrichten van de buurt. Om de groep zo breed mogelijk te maken bena derde hij mensen met kinderen, maar ook gehandicapten. Een andere wens van Duurzaam Middelburg is dat het gebied Nieuwe Haven /Stadsschuur snel opnieuw wordt ingericht. Dat zou een oppepper voor de buurt zijn. De gemeente wil dat er een horeca-gelegenheid komt en een aanlegsteiger voor de Jean Paul Mulder (op de voorgrond) en zijn teamgenoten van MacManbeveiliging tijdens de Zeeuwse Highland Games in Oost-Souburg. foto Lex de Meester door Selma Osman OOST-SOUBURG - De sterkste Highlander hoeft niet altijd de breedste te zijn. Dat bewijst de Vlissinger Jean Paul Mulder. Al drie keer werd hij uitgeroepen tot Highlander van het jaar. En dat voor een man die maar een schamele 94 kilo weegt en niet boven de 1 meter 90 uitkomt. Za terdag verdedigde hij zijn titel tijdens de zesde editie van de Zeeuwse Highland Games in Oost-Souburg. „Kom op jongen, kom op dou wen." De teamgenoten van Mac Manbeveiliging moedigen el kaar aan bij Roll the Barrel, een van de negen spelonderdelen. Een zwaar vat wordt over een parcours met poortjes gerold. Drieëntwintig seconden, klokt de scheidsrechter. Dan is Jean Paul aan de beurt. Geconcen treerd luistert hij naar het start signaal. Hij zwoegt en ploetert met het zware vat. Ai, het blijft heel even steken. Jean Paul sjort aan het vat en rolt verder. „Twintig seconden." Er gaat een luid gejuich op. Nog nahijgend is er meteen al tijd voor humor. „Zeg Jan, heb je twee flessen Calvados bij?", roept Jean Paul naar de scheids rechter. Die heeft een fles uitge loofd'voor de snelste deelnemer. Twintig seconden is snel, maar geen record. Een andere Highlander heeft die morgen de zelfde tijd gelopen. Het zijn Jean Pauls vierde spe len en voor het eerst is hij gebles seerd. Al bij het eerste spelletje heeft hij een spiertje in zijn rug verrekt. Jean Paul zal de laatste zijn om op te geven. Hij rekt nog maar eens wat en gaat even fana tiek verder. „Vorig jaar was ik pas de volgende dag gebles seerd", zegt hij serieus. „Aan mijn hoofd, van het bier! Het is drukkend warm, maar de sokken met de kwastjes blijven fier omhoog onder de geruite rokjes. De kilts en de kwastjes sokken zijn gemaakt door de moeder van een teamlid en de MacMan'ers zijn er trots op. An dere deelnemers lopen met afge zakte kousen rond. Jean Paul houdt de punten van de anderen nauwlettend in de gaten. „Mooi, een ander team heeft vals gespeeld." Ze hebben tijdens de Farmers Walk hun polsbandjes vastgemaakt aan de melkbussen. Dat moet over. Hij giet een blikje energiedrank naar binnen en wijst op de echte zwaargewichten. „Dat is het leu- door Inqrid Huibers YERSEKE - Begin juni moest de jaarlijkse zeilwedstrijd voor zeeverkenners bij Yerseke nog worden afgelast, omdat het te hard waaide. Afgelopen zater dag kwamen de stalen vletten op de nagenoeg windstille Oos- terschelde nauwelijks vooruit. En dat maakte het er voor de wedstrijdjury niet eenvoudiger op om een winnaar aan te wij zen. „Er zijn best wat boten ge diskwalificeerd, omdat de zei lers zijn gaan wrikken. Dan maak je met één riem een soort roeibeweging achter de boot", vertelt Joeri Wisse van de orga niserende Ridder Boudewijn- groep uit Yerseke. „Maar er wa ren ook zeeverkenners die heel hard met hun roer gingen bewe gen en zo vooruit probeerden te komen." Met name dat laatste le verde flink wat protest op. Wis se: „Dat was wel lastig, zeker omdat het wedstrijdreglement niet zo duidelijk is over het pom pen met het roer." Alle negen scoutinggroepen uit de admiraliteit Zeeuwse Stro men (Zeeland en Bergen op Zoom) waren zaterdag present. In totaal voeren er 38 vletten uit. Vanwege de zwakke wind werden er maar twee van de offi ciële vijf wedstrijdronden geva ren. Zowel bij de junioren als bij de senioren ging de Karei Door- mangroep uit Bergen op Zoom met de eerste plek aan de haal. Winnaar bij de wilde vaart, voor scouts vanaf zestien jaar, was de Zandkreekgroep uit Kamperland. iiü9LSelma Osman pSINGEN - De oude brand- ^kazerne aan de Van Dis- oeckstraat in Vlissingen wordt 'ap tempo gesloopt. Vorige z'ri de slopers aan het rak gegaan. Voor het weekend Saapte er al een groot gat in de 'aat. De slangentoren stond ad even in het zicht, maar gaat ndaag of morgen tegen de 'lakte. jj1 bet torentje werden vroeger bL 2 meter lange slangen r°ogd. De vier bordesjes op de toren dateren uit de tijd dat het gebouw gebruikt werd voor ladderoefeningen. De remise is al verdwenen. Rechts van de toren staan nog wat gebouwen waarin de gara ge, meldkamer en slaapkamers en kantoren hebben gezeten. De sloper heeft een maand de tijd om alle bebouwing te slo pen. Ondertussen wordt de bodem on derzocht op mogelijke vervui ling. Na de sloop van de gebou wen volgt het weghalen van de fundering. Om schade aan de huizen waar aan de kazerne grenst, te voorko men, wordt een gedeelte met de hand gesloopt. De brandweerkazerne is rond 1920 gebouwd. Door het vertrek van de brandweer naar de nieu we posten aan de Olympiaweg (Vlissingen) en de Stromen weg (Middelburg) werd het pand eind vorig jaar overbodig. Het heeft een halfjaar leeggestaan. Op de plek van de brandweerka zerne komt woningbouw. De ge meente Vlissingen heeft een ont werp laten maken voor een com plex met dertig seniorenapparte menten. rondvaartboten. Het geld voor de plannen ontbreekt. Aalders denkt daarbij nog aan een park je met wat groen. Hij is net als de gemeente op zoek naar een horeca-ondernemer die zich bij de Stadsschuur wil vestigen. Elf uur muziek zonder wanklank in Sas van Gent MIDDELBURG - Op de begraafplaats in Middelburg is dit weekeinde een graf vernield. Een foto die bij de graf steen stond werd beklad. De grafschennis is gepleegd tus sen zaterdagavond zes uur en zondagmiddag kwart over ARNEMUIDEN - Een 22-jarig"e automobiliste uit Middel burg heeft zondagochtend in Amemuiden haar auto in de prak gereden. Ze reed rond zeven uur waarschijnlijk te snel over een ver keersremmer op de Nieuwlandseweg. Daardoor verloor ze de macht over het stuur en botste tegen een houten stoeppaal. De vrouw is met een gebroken arm naar het zie kenhuis overgebracht. Zij bleek bijna twee maal te veel te hebben gedronken en kreeg een proces-verbaal en een rij verbod van drie uur. MIDDELBURG - De politie heeft zaterdagnacht om tien over een een achttienjarige man uit de gemeente Veere aan de Gravenstraat in Middelburg aangehouden. De man had even daarvoor, op de Markt in Middelburg, een zestienjarige jongen uit de gemeente Veere in zijn buik en gezicht geslagen. De twee zijn bekenden van elkaar. Te gen de achttienjarige is proces-verbaal opgemaakt. OOST-SOUBURG - Uit een auto die geparkeerd stond aan de Reggestraat in Oost-Souburg is tussen zaterdag middag vier uur en zondagochtend half negen een ra- clio-cd-speler gestolen. De auto werd opengebroken. MIDDELBURG - De brandweer is zaterdagmorgen vroeg uitgerukt voor een brand in een schuurtje op het volkstui nencomplex aan het Griffioenpad in Middelburg. De brand werd kort voor vijf uur gemeld. Het vuur was snel onder controle. De oorzaak van de brand is onbekend. MIDDELBURG - Een 42-jarige inwoner van Oost-Sou burg heeft aangifte gedaan van vernieling van een zwem bad in zijn tuin aan de Abeelseweg. De bewoner ver moedt dat het bad vrijdagmorgen is lekgestoken. Hij is hierdoor voor vierhonderd euro gedupeerd. door Inqrid Huibers ke aan deze spelen. Je kunt je meten aan jongens met enorme spierballen." Als Highlander van het jaar weet hij als geen an der dat het bij de games niet al leen aankomt op kracht. „Het gaat om een combinatie van techniek, snelheid, kracht, uit houdingsvermogen en karakter. Bijvoorbeeld op het juiste mo ment een gewicht loslaten om zo ver mogelijk te gooien." Het is tijd voor Tossing a sheaf. Met een hooivork moet een stro baal zo ver mogelijk over de lat geworpen worden. Het lukt Jean Paul pas bij de derde en laatste poging om de hoogste lat te halen. Hij lacht opgelucht. „Hier word je zenuwachtig van." MacManbeveiliging ein digt op de tweede plaats achter Mac Pushz. De derde plaats bij de teams is voor de MacRabo's. Er deden zeventien teams mee. Jean Paul raakt zaterdag op het allerlaatste moment zijn titel kwijt. Plij eindigt op een gedeel de eerste plaats. De eindstrijd wordt met touwtrekken beslist. Marinus van Slooten (MacRa bo's) wint en mag zich de nieu we Highlander van het jaar noe men. Bij de vrouwen is Diana Nie mandsverdriet (MacNemidso) de sterkste. GOES - Omgeven door kaarsen, wachters, lichtdragers en een schild met daarop een vierkant kruis, ging Kris Ronan zaterdag middag in Hotel Goes voor in de 'ring'. De omstreden Belg pre senteerde er het Sint-Andriesgil- de van Dendermonde waarvan hij hoofdman is. Vooraf was er over de aanwezig heid van Ronan op het Rag- narockfestival in Goes nogal wat ophef ontstaan. Dat kwam door een publicatie in het blad Alert van de Anti-Fascistische Actie Nederland. Ronan werd in het artikel van neonazistische sympathieën be schuldigd. Organisator Walter Siepman van Ragnarock gaf daarop toe dat Ronan raadslid is geweest voor de rechts radica le partij Vlaams Blok. Hij zou die partij inmiddels hebben ver laten. Zaterdagmiddag omgaf Ronan zich in Hotel Goes met gildele- den, getooid met zwarte broe ken, witte overhemden en felro de sjerpen. Een bandje met koor muziek, een kruis van waxine lichtjes en wat wierook moesten de overgang van de 'profane naar de sacrale wereld' verge makkelijken. De in totaal vijf bezoekers van de lezing werden naar buiten ge dirigeerd, waar ze vervolgens één voor één op de deur moesten kloppen. Bij binnenkomst trof fen zij een wachter met een gro te houweel en hoofdman Ronan, die iedereen de hand schudde. Eenmaal door Ronan in de 'ring' gedirigeerd, begon een ceremo nie die vooral bestond uit het aansteken van kaarsen door ver schillende 'lichtdragers' en een ellenlange uitleg over de geschie denis van gildes, de katharen, Germaanse mythologie, voor christelijke symbolen en de ko- ningsschieting - met boog en ge weer - die de club begin juli in Dendermonde hoopt te houden. Vlak voor de lezing liet Ronan één van zijn discipelen het regle ment van orde voorlezen, Dat verbood de deelnemers aan de ring om Ronan in de rede te val len, met hem in discussie te gaan of vragen te stellen. Ook werden zij geacht tijdens het voorlezen van het gebed van het Sint-Andriesgilde een andreaskruis voor hun borst te maken. Ronan richtte zich ver volgens tot de 'vader' en vroeg hem voor het gilde te strijden, zoals het gilde op zijn beurt voor de 'vader' zou strijden. „Leer ons moed en kracht te heb ben....Met u in ons hart zeggen wij; één voor allen, allen voor één." (Advertentie) lij dinsdag De slangentoren van de oude brandweerkazerne aan de Van Dishoeckstraat in of morgen tegen de vlakte. Vlissingen gaat vandaag foto Ruben Oreel zeeuwse almanak Misschien komt het doordat hij een oudere broer en zus heeft, maar Stijn is bepaald geen laatbloeier. Zb heeft de vijfjarige zijn eerste vriendin al aan de haak geslagen. Ster ker nog, hij deelde vorige week mee dat het eerste af spraakje er ook al aan zit te komen. „Ik heb een date met Amy", liet Stijn weten. „Het is om half tien en we gaan naar McDonald's. Wanneer staat dit romantisch samenzijn precies op het pro gramma, wilde zijn vader we ten. „Als ik twintig ben." GAMES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9