PZC Taffarel komt op de eerste plaat Calvijn College Goes Calvijn College Krabbendijke Buys Ballot College Goes Bedrijfsleider/instructeur van de Nederlandse Hippische Bont CSG Prins Maurits Middelharnis 't Rijks Bergen op Zoom Roncalli SG Bergen op Zoom zaterdag 18 juni 2005 Vmbo, gemengde leerweg, economie Gilda den Boer, Burgh-Haamstede; Martha Ha- zelhorst, Kloetinge; Christine Hendrikse, Goes; Sanna Jacobse, Hengstdijk; Wilfred de Kok, 's-Gravenpolder; David Koster, Kapelle; Julian Pieper, Oosterland; Leendert-Jan van Snippen- berg, Oosterland; Ynse de Vos, Goes; Henrieke Weekhout, Goes; Emily Wiskerke, Kapelle. Vmbo, gemengde leerweg, techniek Corné Eckhardt, Goes; Jelle Moeleker, 's-Gra venpolder; Gerben Slingerland, Borssele; Mar- tijn Verdonk, Kapelle; Corné Verhelst, Zaam- slag; Marius van Wendel de Joode, 's-Graven polder. Vmbo, gemengde leerweg, zorg en welzijn Elke Alssema, Goes; Hanneke Bechthum, Kapel le; Kalyani Blankenstijn, Kortgene; Jakobien Blok, 's-Gravenpolder; Dinanda Dekker, Zaam- slag; Eline Dekker, Terneuzen; Christina Due- rink, Zaamslag; Willeke Elenbaas, Baarland; Ma rieke Hendrikse, Goes; Monique Hendrikse, Goes; Roosmarie Honkoop, 's Heer Arendsker- ke; Marjolein van Kessel, Wolphaartsdijk; Dian- ne de Korne, 's-Gravenpolder; Jaukje de Korne, 's-Gravenpolder; Judith Lamain, 's-Gravenpol- der; Monica Lamain, Wolphaartsdijk; Lidia Ma rijs, 's-Gravenpolder; Arianne Molenaar, Goes; Anke de Muijnck, Borssele; Corieke Nikerk, Goes; Christian van der Reest, Goes; Anneleen Schrier, 's-Gravenpolder; Joanke Steenpoorte, Oosterland; Eline Wisse, Terneuzen; Jannette Witte, Nieuwdorp. Vmbo, theoretische leerweg, economie Geerten Baaijens, Kapelle; Peter Bout, Kapelle; Wim Braam, 's-Gravenpolder; Jolanda de Brui ne, Oosterland; Robbert Deurloo, Bruinisse; Rik van Dijk, Kapelle; John Dorst, Wolphaartsdijk; Elice van Es, Kapelle; Maarten Houtekamer, Bruinisse; Annelies de Jonge, 's-Gravenpolder; Rob Kaan, Goes; Ramon Kremer, Goes; Mark Minnaard, 's-Gravenpolder; Jan Molenaar, Zaamslag; Harm Nieuwenhuijse, Borssele; Niek de Putter, Goes; André Visser, Goes; Arnoud Vos, Goes; Rosanne Walhout, Kapelle; Wilma Wisse, Terneuzen; Leendert de Witte, 's-Graven- polder; Karin van derZande, Bruinisse. Vmbo, theoretische leerweg, techniek Sander van Gilst, 's-Heer Hendrikskinderen; Da vid van de Graaf, Borssele; Arnold Karelse, 's-Gravenpolder; Elmar van Keulen, Kapelle; Hans Marijs, 's-Gravenpolder; Huub van Noor den, Yerseke; Hanno Zandee, 's-Gravenpolder. Vmbo, theoretische leerweg, zorg en welzijn Ellemieke Amperse, Kortgene; Marleen Beij, 's-Gravenpolder; Jori Bijl, Brouwershaven; Mar- greeth van den Bosse, Kerkwerve; Jouckje de Braai, Kapelle; Jeroen de Bruine, Zierikzee; Lin da Butijn, Borssele; Marjolein van Dixhoorn, Ka pelle; Linda van Eijzeren, Borssele; Gertrud Elenbaas, Goes; Corina van den Ende, 's-Gra- venpolder; Ellen van den Ende, Borssele; Wil ma de Graaf, Wolphaartsdijk; Bastiaan Gunst, Goes; Marieke Jansen van Rosendaal, Terneu zen; Petra de Jonge, Terneuzen; Geertjan Mar kerink, Heinkenszand; Karin Pieper, 's-Graven- polder; Marieke de Schipper, Kapelle; Ray mond Yuen, Kortgene. Havo, cultuur en maatschappij Barbera Alssema, Goes; Judith van Belzen, Ar- nemuiden; Thea van Belzen, Arnemuiden; Gerlinde van den Berge, Kruiningen; Annemie- ke Besseling, Krabbendijke; Annemiek van Be- veren, Krabbendijke; Helma Brons, Poortvliet; Geritha Bruinooge, Kruiningen; Linda van Bu ren, Oosterland; Alïnda Dekker, Koudekerke; Ca- rolien Dieleman, Hoek; Licianne Dieleman, Goes; Niek van Dijk, Meliskerke; Christine Din- gemanse, Middelburg; Arno van den Dorpel, Yerseke; Cornells Flikweert, Zierikzee; Mirna Ge- schiere, Middelburg; Liesbeth Goudzwaard, Nieuwerkerk; Joost Jacobse, 's-Gravenpolder; Eline Janse, Arnemuiden; Ellen Joosse, Aagte- kerke; Marly de Kam, Arnemuiden; Marianne Knook, Kloetinge; Sandra Kole, Arnemuiden; Kristine van Kooten, Goes; Barry Kriekaard, 's-Gravenpolder; Corma van der Linden, 's-Gra- venpolder; Anja Lukasse, 's-Gravenpolder; Eli ne Maljaars, Aagtekerke; Hilde Maljaars, 's-Heer Hendrikskinderen; Janine Maljaars, 's-Heer Hendrikskinderen; Wilma Maljaars, Ka pelle; Liesbeth van der Meij, Goes; Anne Melse, Meliskerke; Hanneke Molenaar, Goes; Rosema- rie van Moolenbroek, Middelburg; Esther Nieu- wenhuize, Vlissingen; Ankie Niewenhuijse, Ka pelle; Coralien Okker, Arnemuiden; Elise Over- beeke, Goes; Jantine Pekaar, Kloetinge; Anne- mieke Pieterse, Meliskerke; Eline Polak, Tholen; Edith Priem, Tholen; Adriëlle Schrijver, 's-Heer Arendskerke; Jacobien Simonse, Borssele; Ro- zanne Steenpoorte, Oosterland; Heieen Ver wijs, Waarde; Lennart Visscher, Goes; Angeli- que de Visser, 's-Gravenpolder; Annabeth de Visser, Aagterke; Laurina de Visser, Oostkapel- le; Suzanne de Visser, Oostkapelle; Rinske van der Wielen, Nieuwerkerk; Joanne van Zwee- den, Goes. Havo, economie en maatschappij Marnix Amperse, Kortgene; Marieke Andriesse, Tholen; Johan Bazen, Scherpenisse; Sigrid Brinkman, Sint Maartensdijk; Eelco van Dijke, Kapelle; Evelien Eckhardt, Kapelle; Lianne Fran- cke, Middelburg; Jannette Gerritsen van der Hoop, Goes; Henk Groenendijk, Arnemuiden; Niels Harinck, Oostkapelle; Pim Harinck, Oostka pelle; Rens den Hollander, Meliskerke; Rick van Iwaarden, Yerseke; Adriaan de Jager, Nieuw dorp; Johan Kempe, Goes; Marten Kerkhove, Nieuwdorp; Jos Louisse, Borssele; Sjoerd Mal jaars, Aagtekerke; Jordï Meulmeester, Arnemui den; Lindert Moerdijk, Nieuwdorp; Jojanneke Nederlof, Tholen; Robbert-Jan Poortvliet, Goes; Christiaan Ruissen, 's-Gravenpolder; Es ther Simons, Hoek; Marlien van der Steenho ven, Yerseke; Danny Tange, Yerseke; Pieter Tramper, Arnemuiden; Michiel van der Velde, Tholen; Richard Verolme, Sas van Gent; Gerda Verschuure, Kapelle; Jacqueline van Weele, Krabbendijke; Pieter van Wijck, Hoek; Agatha Wisse, Kapelle; Niels Wolfert, Krabbendijke. Havo, natuur en gezondheid Jessica van Belzen, Arnemuiden; Sietske van den Bosse, Kapelle; Cora Elenbaas, Lewedorp; Janneke van Galen, Oosterland; Eline de Gof- fau, Waarde; Willemienke Janssen, Oostdijk; Olivier Koster, Borssele; Joost Kunst, Sint Phi- lipsland; Lianne Louws, Aagtekerke; Aliene Paul, Kapelle; Jeannet Sinke, Krabbendijke; Louise Sinke, Goes; Pleuny Verhelst, Kruinin gen; Marjon de Wilde, Oostdijk. Havo, natuur en techniek Jaap Bosman, Sint Maartensdijk; Karei Breen, Wissenkerke; Werner Buijs, Oost-Souburg; Jan Cornelisse, Yerseke; Joost Cornelisse, Tholen; Ben van Driel, Oosterland; Cees van Koeverin- ge, Borssele; Henry Koopman, Goes; Pim de Leeuw, Yerseke; Pim Marijs, Hoedekenskerke; Mathijs Mol, Yerseke; Johan Oudesluijs, Sint Maartensdijk; Lennart Roelse, Hoofdplaat; Mar co Tramper, Middelburg; Bart de Visser, Middel burg. Havo, natuur en techniek natuur en gezondheid Martine van den Bosch, Sint Maartensdijk; Joli- ne van der Maas, Vlissingen; Michiel Poppe, Middelburg. Vwo, cultuur en maatschappij Lennart van Belzen, Arnemuiden; Nelleke van Belzen, Arnemuiden; Lenneke Jacobse, 's-Gra venpolder; Marije Jacobse, 's-Gravenpolder; Marieke Joosse, Aagtekerke; Gertrude van de Ketterij, Arnemuiden; Arianne Koutstaal, Yerse ke; Hanneke Verhulst, Aagtekerke; Caroline van Wijck, Arnemuiden. Vwo, economie en maatschappij Frank Bouwsma, Middelburg; Evertjan Eerland, Stavenisse; Gert Klaassen, Terneuzen; Arjan Koole, Yerseke; Maartje Markerink, Heinkens zand; Bart Sturm, Middelburg. Vwo, natuur en gezondheid Jack Baaij, Yerseke; Benjamin Corstanje, 's-Heer Hendrikskinderen; Marijn van den Dor pel, Yerseke; Jolieke Duine, Oud Vossemeer; Marlieske den Haan, Nieuwdorp; Laurens Hoo- gerhuis, 's-Gravenpolder; Martin Jansen, Krui ningen; Rianne de Kok, Goes; Martine de Kos ter, 's-Gravenpolder; Laurens Lindenbergh, Ka pelle; Coen Louisse, Middelburg; Hester van der Male, Middelburg; Jan Nieuwenhuijse, Ril land; Eline van Oeveren, Sint Maartensdijk; Eve lien Roozemond, Stavenisse. Vwo, natuur en techniek Isaac Hubregtse, 's-Gravenpolder; Christiaan van Luik, 's-Gravenpolder; Bert Maljaars, Aagte kerke; Arjan Scheele, Yerseke; Remco Vroegop, Sint Annaland; Harry van der Weijde, Kloetin ge; Remy Wisse, Yerseke. Vwo, natuur en techniek en natuur en gezondheid Maaike Herrebout, Terneuzen; Samuël Mal jaars, Middelburg; Remco Riemens, Meliskerke Vmbo, gemengde leerweg, economie Andrea Boone, Oostdijk; Marije Hirdes, Krab bendijke; Gerdien van Koeveringe, Oostdijk; Ed dy Koster, Krabbendijke; Nelleke van Liere, Oostdijk; Marina Nieuwenhuijse, Oostdijk. Vmbo, gemengde leerweg, techniek Bert Baaij, Yerseke; Corneel van den Bosch, Yer seke; Arjan van der Hart, Waarde; Marco Hout man, Kruiningen; Mario Kamerling, Kruinin gen; Martijn van Koeveringe, Yerseke; Elvin van Leerzem, Rilland; August Lokerse, Kruinin gen; Marco Lokerse, Kruiningen; Martijn Loker se, Kruiningen; Armin Luteijn, Waarde; Johan van Pagee, Krabbendijke; Jan Willem van Pelt, Kruiningen; John Pieper, Krabbendijke. Vmbo, gemengde leerweg, zorg en welzijn Joanne van den Berge, Krabbendijke; Conja Biersteker, Yerseke; Jamanja Blok, Krabbendij ke; Jacoline Hoogerland, Krabbendijke; Alice Jacobse, Kruiningen; Hanneke de Koster, Krui ningen; Trudy Meeuwsen, Krabbendijke; Kla- zien van Pagee, Krabbendijke; Catharine Slab- bekoom, Yerseke; Marleen van de Vreede, Krui ningen; Sarina Weststrate, Krabbendijke. Vmbo, theoretische leerweg, economie Lisette Lobbezoo, Krabbendijke; Christel Neels, Oostdijk; Lenny Steenpoorte, Kruiningen; Vin cent Verheij, Kapelle; Rianne Verwijs, Waarde; Berdieke Wuyts, Krabbendijke. Vmbo, theoretische leerweg, techniek Hans Bosman, Krabbendijke; Frans Jansen, Kruiningen. Vmbo, theoretische leerweg, zorg en welzijn Digna van Beveren, Krabbendijke; William Boone, Rilland. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, bouwtechniek Ard-Jan Aarnoudse, Oud-Vossemeer; Ingel Baaijens, Arnemuiden; Jonathan van Belzen, Arnemuiden; Tony Butijn, Krabbendijke; Henry Corbijn, Goes; André Dekker, Oostkapelle; Aart-Jan van Dijke, Sint Annaland; Martin Elen baas, Baarland; Coen lyanya, Borssele; Jaspert Jacobse, Hengstdijk; Geerd de Jong, Arnemui den; Joan de Landmeter, Aagtekerke; Marijn Moens, Arnemuiden; Pierre Moens, Meliskerke; Arnout Sinke, Krabbendijke; André van Vossen, Ossendrecht; Peter van de Vreede, Krabbendij ke; Maarten Wisse, Aagtekerke. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, handel en verkoop Arie Boender, Krabbendijke; Ariene Kot, Goes; Hanno van Leeuwen, Kruiningen; Daniël van Lit, Sint Annaland; Jonathan van Lit, Sint Anna land; Pauline Murre, 's-Gravenpolder; Tonieke Murre, Borssele; Leanne Nieuwenhuize, Yerse ke; Ronald Sloesarwij, 's-Heer Hendrikskinder en; Riannevan Vossen, Sint Philipsland; Danny Walhout, 's-Gravenpolder; Josien Wisse, Krab bendijke; Peter Wisse, Terneuzen. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, instalektro Robert de Bruine, Waarde; Danny Eggebeen, Kruiningen; Jan Faasse, Borssele; Willem Klep- pe, Scherpenisse; Theodoor van Koeveringe, Goes; Stefan de Leeuw, Krabbendijke; Martin Molendijk, Krabbendijke; Jan de Nooijer, Arne muiden; Henri van der Poel, Yerseke; Martjan Verhage, Veere. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, metaaltechniek Aarnout Aarnoutse, 's-Gravenpolder; Cees- Jaap Bevelander, Poortvliet; Peter Bliek, Krab bendijke; Peter van Burg, Waterlandkerkje; Jac- co Dekker, Schore; Ard Dieleman, Sint Anna land; Bart van Essen, Meliskerke; Simon Goed- bloed, Middelburg; Arno Hoekman, Oostdijk; Paul Jobse, Middelburg; Thomas Joziasse, Ar nemuiden; Jos de Kok, 's-Gravenpolder; San- der Kriekaard, Krabbendijke; Cornelis van Lie re, Kloetinge; Ruben de Meulmeester, Arnemui den; Kees Mol, 's-Heer Abtskerke; Adriaan Nieu wenhuijse, Yerseke; Hans Nieuwenhuijse, Bors sele; Martijn Oosdijk, Kapelle; Martin Oosdijk, Stavenisse; Maurice van Paasschen, Krabben dijke; Arné van de Pol, Tholen; Tim van de Ree, Tholen; Dennis Schriek, Waarde; Hilbert de Vos, Stavenisse; Johan Wielaard, Stavenisse; Pieter Wisse, Meliskerke; Arjen de Witte, Wol phaartsdijk. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn Anne-Marije van Deventer, Goes; Sara Faasse, Arnemuiden; Wilco Goudswaard, Goes; Arida Gunst, Biggekerke; Nona van den Hoek, Tholen; Carola Jansen, Hansweert; Jean Paul van Koe veringe, Rilland; Sanneke van Koeveringe, Oostdijk; Nelleke Koppejan, Ritthem; Riëtte van Leeuwen, Kruiningen; Marian Lokerse, Krab bendijke; Arianne van Manen, Krabbendijke; Jo- anneke Meeuwsen, Kruiningen; Dinet Meeuw sen, Yerseke; Elmi Meulmeester, Arnemuiden; Leanne Minderhoud, Aagtekerke; Jackeline van Moolenbroek, Middelburg; Johanneke Oosdijk, Stavenisse; Cornelie Rijstenbil, Scherpenisse; Esther Ruissen, Goes; Albert Jan Schipper, Goes; Wendy Slabbekoorn, Yerseke; Corina Sparreboom, Terneuzen; Johan Spruit, Kapel le; Caroline de Visser, Middelburg; Carla van Vossen, Sint Philipsland; Carolien Witte, Nieuw dorp Zld. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, leerwerktrajecten, handel en verkoop Hanneke Boogert, Krabbendijke; Marinka Steke- tee, Kruiningen. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, leerwerktrajecten, zorg en welzijn Gerdiena Kersbergen, Oud-Vossemeer; Wille- mieke Kersbergen, Oud-Vossemeer. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, bouwtechniek Sander Boone, Yerseke; Adriaan Boot, Goes; Ni co Donselaar, Oosterland; Michiel Janse, Arne muiden; Leon Joosse, Meliskerke; Sjaak Klaas sen, Terneuzen; Sander Slingerland, Ooster land; Marius Staal, Westkapelle; Martijn Steke- tee, Yerseke. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, handel en verkoop Mark de Bat, Oostdijk; Samantha ten Bloemen dal, Tholen; Amanda de Feijter, Breskens; Lean Guiljam, Kapelle; Annedien van Houdt, Poort vliet; Rob Scherpenisse, Tholen; Margje Visser, Arnemuiden. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, instalektro Kees van den Berge, Yerseke; Ronald Elenbaas, Poortvliet; Evert Herrebout, Terneuzen; Arnd-Jan Luters, Tholen; Gert-Jan van der Poel, Borssele; Lennart van der Schelde, Scha- rendijke; Joram van Sluijs, Meliskerke. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, metaaltechniek Sjoerd van den Berge, Krabbendijke; Peter Bou- man, Meliskerke; Jelle Bout, Tholen; Corné Dek ker, Meliskerke; Ricky Dekker, Meliskerke; Carlo de Hond, Tholen; Leonard Jansen, Kruiningen; Marco de Koster, Kruiningen; Anthony Poppe, Meliskerke; Maurice Sinke, Yerseke; Remco Weerheim, Zoutelande; Jacco Zuidijk, 's-Gra venpolder. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn Annemiek van den Berge, Kruiningen; Frannie van den Berge, Kruiningen; Miranda Bijnagte, Kapelle; Esther Bruijnzeel, Sint Annatand; Ma ria Dingemanse, Oost-Souburg; Mathilde Elen baas, Arnemuiden; Miranda van Gilst, Rilland; Rianne Goudzwaard, Kruiningen; Esmeralda de Groen, Scherpenisse; Wouter Groenleer, Melis kerke; Marian Hage, 's-Heer Hendrïkskinderen; Carolien van Houte, Kruiningen; Marieke Hou terman, Meliskerke; Jacoline Jansen, Kruinin gen; Adriana Janssen, Kruiningen; Susette Janssen, Kruiningen; Nadine de Koeijer, Arne muiden; Karin van Koeveringe, Krabbendijke; Cornelia Koppejan, Meliskerke; Jolien de Land meter, Aagtekerke; Jan van Liere, Borssele; Ja- colien Lindhout, Kruiningen; Judith Maljaars, Aagtekerke; Mieke van Maren, Krabbendijke; Jetty Marijs, Arnemuiden; Agnetha Mol, Yerse ke; Rozanne van Mourik, 's-Gravenpolder; Jaco line Mulder, Westkapelle; Klarine de Nooijer, Ar nemuiden; Carolien Pieterse, Middelburg; Danielle van der Reest, Goes; Annelieke Rijsten bil, Scherpenisse; Marloes Schutte, Grijpsker- ke; Lydia Slabbekoorn, Yerseke; Petra Stroo, Meliskerke; Marianne van der Veen, Kapelle; Siska de Visser, Aagtekerke; Janita van de Vree de, Rilland; Esther Walhout, Goes; Marline Wes- terbeke, Borssele; Erica Wondergem, Arnemui den. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, economie Tatjana Blokzijl, Wemeldinge; Ruben Boogert, Goes; Gayan den Hollander, Heinkenszand; Da ve de Jonge, Heinkenszand; Anouk van Loon, Kortgene; Kwong Hon Ooi, Yerseke; Anouk Osinga, Kloetinge; Stephanie Tuijt, Goes. fc Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn Roshin Abdullah, Goes; Anouk Bal, Ovezande; Marjory Bax, Kortgene; Angelique Bentschap Knook, Wemeldinge; Dennis Bliek, Heinkens zand; Tanika Boone, Borssele; Thijs Bouwman, Rilland; Diana Brouwer, Colijnsplaat; Elzalien Christiaanse, Yerseke; Marjolein den Dekker, Wolphaartsdijk; Jeanine Dekker, Kapelle; Silvia Eijke, Goes; Anke Goetheer, Wolphaartsdijk; Ca rola Goud, Yerseke; Marïssa Groenewegen, Goes; Rowan Hoondert, 's-Heer Arendskerke; Judith de Jonge, Scharendijke; Margo de Keij- zer, Kapelle; Nadine de Kramer, Yerseke; Chris ty de Kuijper, Heinkenszand; Rachel Lijsenaar, Wolphaartsdijk; Verony van der Linden, Goes; Sharon Lochmans, Kattendijke; Carola Min naard, Krabbendijke; Samantha Nelstein, Goes; Suzan Petie, Goes; Samantha Schipper, Goes; Joanna Snikkers, Goes; Sharon Toering, Yerse ke; Melek Tuinder, 's-Heerenhoek; Denise van Weelden, Heinkenszand; Samantha Wijs, Wol phaartsdijk. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg, economie Ramon Beenhakker, 's-Heer Arendskerke; Mare Everse, 's-Gravenpolder; Mike Groos, Ovezan de; Marcel van de Guchte, Kapelle; Michiel Ha merslag, Schore; René Hillebrand, Kloetinge; Li- sanne de Kam, Kamperland; Ruud La Grand, Nieuwdorp; Harm Menger, Goes; Huib Paauwe, Yerseke; Safdar Saad Abdelkader, Hansweert; Bob Schaufele, Goes; Stefanie Severien, Zierik zee; Tim Sinke, Yerseke; Ichelle van de Velde, 's-Gravenpolder. Vmbo kaderberoepsgerichte leerweg, zorg en welzijn Juana Al-Duhaysi, Goes; Elise Bal, 's-Heer Hen drikskinderen; Nicole Bardolf, Kamperland; Sha- lini Birtantie, Goes; Dimitry Blomaard, Goes; Rosan de Bue, Goes; Nadine Clarijs, 's-Graven- polder; Sandra van Damme, Heinkenszand; Hans van Ginkel, 's-Gravenpolder; Jolanda Groen, 's-Gravenpolder; Shenna van Iwaarden, Kruiningen; Diana Jansen, Kruiningen; Marjo- rie Kasse, Kapelle; Kyra Katsman, Wolphaarts dijk; Roxane Kesler, Colijnsplaat; Lucienne Kie vit, Goes; Manon van Liere, Goes; Joyce van Luijk, Goes; Manon Luijten, Kapelle; Marlyn Me- ijvogel, Yerseke; Marjolein van Oosten, Renes- se; Tjitske Schipper, Goes; Vera van de Schraaf, Goes; Linda Siereveld, Colijnsplaat; Janiek Tol- hoek, Yerseke; Kim Ventevogel, Goes. Vmbo, gemengde leerweg, zorg en welzijn Melissa Eggebeen, Wolphaartsdijk; Beatrijs Ka- kebeeke, Goes; Marcel de Leeuw, Goes; Elise van Loo, Kapelle; Stèphanie Moerdijk, Hein kenszand; Mariska Rijk, Ovezande; Michelle Ver hage, Kapelle; Marjet Westveer, Kapelle; Esther van der Wolde, 's-Heer Hendrïkskinderen. Vmbo, theoretische leerweg Sophie Baert, Zierikzee; Frank Bakker, Yerseke; Eva Barrettapiana, Goes; Vera Blok, Lewedorp; Lilian Boot, Burgh Haamstede; Rémon Braam- se, Wolphaartsdijk; Dennis Broerse, 's-Heer Hendrikskinderen; Myrna den Dekker, Hoede kenskerke; Jeroen Dieleman, Kamperland; Kim de Dreu, Goes; Jasper Faasse, Kamperland; Frank Geenen, Goes; Willem van Gilst, Colijns plaat; Camiel Griep, Krabbendijke; Ellen de Ha mer, Nieuwdorp; Dave Hartog, Goes; Lizzy Hoo- gesteger, Hansweert; Dirk Hubregtse, Kapelle; Christa Ippel, Goes; Ki'mberley de Jonge, Kapel le; Bastiaan Kleij, 's-Heer Arendskerke; Rachél van der Klooster, 's-Heer Arendskerke; Adriënne Kole, Kruiningen; Corné de Koning, Goes; Robbin van der Maas, Kruiningen; Mag- da Mulder, Wissenkerke; Stefanie Oostdijk, Krui- Claudia Bongers (16) uit Burgh-Haamstede houdt van paarden. Zelfs zoveel d.at ze er haar beroep van wil ma ken. Ze heeft ervoor gekozen na het behalen van haar diplo ma vbmo-gemengd theore tisch aan Scholengroep Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee naar Deume te gaan. Daar gaat ze de komende vier jaar de middelbare beroepsoplei ding voor bedrijfs leider/instructeur van de Ne derlandse Hippische Bond (NHB) volgen. Claudia gaat niet alleen. Taffarel, een mooie hengst van vijf jaar oud, gaat met haar mee. Meisjes en paarden. Deskundi gen beweren dat het met de ontluikende seksualiteit te ma ken heeft en dat 'dus' deze lief de vaak van voorbijgaande aard is. „Dat gaat in mijn ge val niet op hoor", zegt Clau dia. „Ik ben al vanaf mijn ze vende gek op paarden. En ik heb nu ook een vriendje, maar hij weet gewoon dat het paard altijd op de eerste plaats komt." Voor Claudia zijn dat niet al leen woorden, 's Ochtends vrij vroeg, ook na een feestje als het laat geworden is, haast ze zich op haar scootertje van Haamstede naar Renesse voor de dagelijkse verzorging van Taffarel. Hij is bij manege Grol gehuisvest. Voor even nog, want het fraaie dier ver huist dus mee naar Deume. „Dat is één van de toelatingsei sen: een eigen paard waar je een hechte band mee hebt", vertelt Claudia. Zij heeft meer moeten doen om geselecteerd te worden voor deze interne op leiding: een intake-gesprek om te peilen of haar motivatie deugt, een dressuur- en spring- proef op een 'vreemd' paard en een voorstage van twee weken. Die volgde ze in Schore bij stal Hexagon van Leunis van Lieren, vader van de landelijk bekende dressuurrijder Lau rens van Lieren. „Een paar jaar geleden was het moeilij ker door de selectie te komen. Nu zijn er wat minder aanvra gen en is vrijwel iedereen toe gelaten", weet Claudia. Ze wist in groep 8 van de basis school al precies wat ze later wilde worden: eigenares van een eigen hippisch centrum. En dat ze daarvoor eerst naar Deurne moet en daarna nog een hbo-opleiding moet vol gen, heeft ze ook een paar jaar geleden al voor zichzelf be paald. „Toen ik in groep 2 van het vmbo zat, ben ik al eens in Deurne gaan kijken en daarna ben ik alleen maar enthousias ter geworden." In september gaat de oplei ding van start. De zomerer- voor vult Claudia voornam lijk met haar vakantiebaan; bij ijssalon Jumbo in Renes Dat is bovendien lekker dit bij de manege. Dan kan ze voor of na werktijd nog fijn met Taffarel gaan rijden als voorbereiding op de opleidi die ze in feite samen gaarn» gen. Ook aan de hengstm den daarvoor eisen gesteld: moet minstens één meter z tig hoog zijn en op een be paald niveau dressuur kuni rijden. Taffarel voldoet dat glansrijk aan. Wat is er nou zo fascineren aan paardrijden? Claudia: „Het geeft ontspanning als eens heel druk bent en het zo fijn om het paard iets te ren. Dan ontstaat er een om lingeband." Ali Pauk ningen Sander van Ouwerkerk, Kortgene; Ca- rel Schrier, Kloetinge; Joël Schrier, Waarde; Daphne Schrijver, Wemeldinge; Sheetal Soek- hai, Goes; Lisa Steijvers, Hoedekenskerke; Ru ben van Streijl, Goes; Jeffrey Uitterhoeve, Kam perland; Maikel van der Wel, Goes; Renée West strate, Goes; Kim de Zeeuw, Wolphaartsdijk. Havo, cultuur en maatschappij Suzanne Boone, Kloetinge; Jody van Boven, Kruiningen; Lyan Bruel, Goes; Mirjam Flik weert, Yerseke; Carmen Gemier, 's-Heer Hen drikskinderen; Rosa van Hoorn, Wissenkerke; Roald Jansen, Goes; Salome Jobse, Rilland; Jedidja Jorritsma, Wemeldinge; Marijke Kiel, Goes; Emma de Koeijer, Yerseke; Jimmy Koe man, Goes; Mirjam de Kok, Wemeldinge; Ma non Priester, Kortgene; Thijmen Stougie, Hein kenszand; José Uitterhoeve, Kloetinge; Lianne Vermeij, Wemeldinge; Rianne de Wilde, Kloetin ge; Veerle Willeboer, 's-Heer Arendskerke. Havo, economie en maatschappij Willem van den Berge, Kruiningen; Raïssa Be- sems, Kamperland; Jorne den Boer, Zierikzee; Caroline Boonman, Heinkenszand; Hendrik Bos- selaar, Oudelande; Michiel Bouwman, Goes; Daniëlle Braam, 's-Gravenpolder; Jeroen Braamse, Goes; Jordi Castel, Goes; Arjen de Dreu, 's-Heer Hendrikskinderen; Annique Elen baas, Kloetinge; Arjen Hoogesteger, Kapelle; Jessica Hozeman, Kloosterzande; Jeroen de Jong, Goes; Tom Jonker, Kapelle; Esther van Maldegem, 's-Gravenpolder; Zilla de Man, Kloe tinge; Harry Nicolasen, Kapelle; Robbie Nijsse, Goes; Kees Post, Kerkwerve; Robert Proos, Wol phaartsdijk; Jorim Scheele, 's-Gravenpolder; Sandy Sinke, Kruiningen; Stefan van Veelen, Goes; Mathieu de Witte, 's-Gravenpolder. Havo, natuur en gezondheid Anne Alblas, Heinkenszand; Anne van Avermae- te, Kloetinge; Eske van den Berg, Goes; Lisa Bit ter, Hoedekenskerke; Hanko Blok, Wissenkerke; Jacco de Broekert, Kapelle; Evert Jan Loef, Ka pelle; Walter-Niels Luitwieler, Goes; Marieke Muskens, Goes; Sebastiaan Poppe, Wolphaarts dijk; Patricia van Poppel, Kapelle. Havo, natuur en techniek Hubert Tieleman, Noordgouwe. Vwo, atheneum cultuur en maatschappij Mandy van Belzen, 's-Heer Hendrikskinderen; Hanneke Braamse, Heinkenszand; Daniëlle den Herder, Wemeldinge; Pauline Houterman, Co lijnsplaat; Anjabel Kleij, 's-Heer Arendskerke; Eline de Kuijper, Heinkenszand; Anouk Raeven, Goes; Lotte Timmerman, Zierikzee. Vwo, atheneum, economie en maatschappij Lenie Bom, Burgh Haamstede; Jeroen den Dun nen, Burgh Haamstede; Daniël van der Graaff, Burgh Haamstede; Marco van Klink, Wemeldin ge; Joyce Maat, Goes; Gerard Vink, Geersdijk; Gertjan Vis, 's-Heer Hendrikskinderen; Marlies Wesdorp, 's-Heer Arendskerke; Maarten Wille men, Kloetinge. Vwo, atheneum, natuur en gezondheid Leonie van den Berge, Kruiningen; Eline Deu- sing, Kats; Irene Dousma, Kapelle; Daniëlle Hou tekamer, Kamperland; Daniëlle de Kok, 's-Heer Arendskerke; Inge Meerman, Goes; Mieke San- derse, Heinkenszand; Simone van Streijl, Goes; Jacob Wijnstra, Heinkenszand; Saskia Wilting, Kapelle; Arlinde de Wolf, Goes. Vwo, atheneum, natuur en techniek Pieter Blok, Nieuwdorp Tamar Nieuwenhui- zen, Burgh Haamstede; Michel Verburg, Kam perland; Wilko Vermeulen, Goes. Vwo, gymnasium, cultuur en maatschappij Kees-Jan Mulder, Goes. Vwo, gymnasium, economie en maatschappij Bob Walrave, Goes. Vwo, gymnasium, natuur en gezondheid Florijn Dekkers, Goes; Marieke Huige, Goes; Da- lila Sandee, Goes. Vwo, gymnasium, natuur en techniek George van Oevelen, Hansweert. Vmbo, basisberoepsgerichte leerweg Annelies Bolle, Zierikzee; Dianne Boone, Nieu werkerk; Mariska Dekker, St. Philipsland; Elise Deurloo, Bruinisse; Lizette Drooger, Esther IJze- lenberg, Oosterland; Remco van Keulen, St. An naland; Esther de Lange, Nieuwerkerk; Rianne Lodder, Oosterland; Margreet Maliepaard, Nieu werkerk; Jacolies Moerland, Oosterland; Carola Otte, Oosterland; Khadija Ouaajal, Zierikzee; Andrea van der Steege, Sirjansland; Henrike Teeuw, Bruinisse; Leina van de Velde, Tholen; Thea de Waal, Bruinisse; Arjen van der Wek ken, Dreischor. Vmbo, kaderberoepsgerichte leerweg Herma Flikweert, Nieuwerkerk; Andréa Hooger- heide, Bruinisse; Ronald Verboom, Zierikzee. Vmbo, theoretische leerweg Michelle van Berkel, Bruinisse; Lars Berrevoets, Zonnemaire; Linda Biemond, Oosterland; Linda Bijzet, Zierikzee; Saskia Boon, St, Philipsland; Jarno Bouwman, Nieuwerkerk; Pieter Donse laar, Oosterland; Gerdineke van Driel, Nieuwer kerk; Sylvia van Duuren, St. Philipsland; Irina Elenbaas, St. Annaland; Theo den Haan, ST. Philipsland; Hanneke Joppe, St. Maartensdijk; Tabitha Jumelet, Nieuwerkerk; René Legemate, Zierikzee; Emmy Mol, St. Philipsland; Elianne Olree, Oosterland; Benjamin Sintemaartens dijk, Bruinisse; Jurgen van Vossen, Nieuwer kerk; Johan de Waal, Bruinisse; Jan-Peter van der Weele, Brouwershaven; Niels Westdorp, St. Annaland. Vmbo, gemengde Leerweg Anneleen Kooijman, Nieuwerkerk; Martine Stoel, Zierikzee. Havo, cultuur en maatschappij Mirjam den Engelsman, St. Annaland; Ellen Ha- ge, St. Annaland; Leonie Neele, St. Philipsland; Michelle Slager, St. Annaland; Daniëlle van der Wekken, Nieuwerkerk. Havo, economie en maatschappij Ellen Benard, Bruinisse; Hanneke Claassens, Bruinisse; Corniel van Leeuwen, St. Annaland; Marc Lisseveld, St. Philipsland; Paul van Nieu- wenhuijze, Zonnemaire; Tom Overbeeke, St. Annaland. Havo, natuur en gezondheid Anita Koetsier, Nieuwerkerk. Havo, natuur en techniek Pim van der Est, St. Philipsland; Wilco Schot, Zierikzee. Vwo, cultuur en maatschappij Petra van Damme, Ouwerkerk. Vwo, economie en maatschappij Marianne Stoel, ZierikzeeCecilia VermijsJ zee; Gerard Wolfert, Stellendam. Vwo, natuur en gezondheid Marlinde de Jonge, Nieuwerkerk; Corianrï ker, Zierikzee. Vwo, natuur en techniek Stefan Bogaard, Zierikzee. Mavo Daniël Amoh, Sint Annaland; Slep( Cijsouw, Rilland; Mariëlla Giljam, Sint# land; Miranda van Haatten, Tholen; Dirkjil vermans, Oud-Vossemeer; Martijn Heciof, len; Kimberley Houtman, Oud-Vossemer Sharonne de Jager, Tholen; Donna Ko-1 Oud-Vossemeer; Wesley Konings, Poort Patrick van der Linde, Tholen; Sabrinav!' Meijden, Sint Maartensdijk; Nerissa Tholen; Samantha Mobron, Tholen; Li Poortvliet, Sint Annaland; Leonie Potappï' venisse; Birgit Raats,Oud-Vossemeer; Uj Rijnberg, Stavenisse; Natasja Vroegop,Sd naland; Anita Walpot, Tholen; Jaccolirel der Zande, Oud-Vossemeer. lisse; Jurrij el, SintN t: Nicole»? Havo Hilbert van Akkeren, Scherpenisse; J ker, Tholen; Gineke van Bloppoel, Sint dijk; Achsa de Bruijn, Poortvliet; Nicole»?! ke, Sint Annaland; Evelien van Dijke,Tm Linda Fase, Sint Annaland; Suzan Have Oud-Vossemeer; Alex Koppenhol, Mark Mosch, Oud-Vossemeer; Timvf* del, Tholen; Ralf Smits, Stavenisse, tl Stolk, Rilland; Talitha van Treijen, OuW meer; Robbin Tuitert, Poortvliet; Aneej Vermeij, Sint Philipsland; David van Woe"i| Scherpenisse. Vwo Charlotte Bossers, Oud-Vossemeer; Ellen: der, Tholen; Nienke Bruins, Tholen;™ Buijs, Sint Philipsland; Rozemarijn Ezinf len; Adisa Hadzic, Sint Maartensdijk;^ Hagenaars, Sint Philipsland; Jeffrey Hos Maartensdijk; Paco Hommel, Oud-Vossj' Milou van Poortvliet, Sint Annaland, ses, Sint Maartensdijk; Wieteke Sauter,"1 Nilay Sunguroglu, Rilland; Peter Verb# len; Evelien Verkamman, Tholen; JorisW' eren, Tholen; Evelien Vermue, Poortvliet miek Visser, Sint Philipsland. Vmbo Laurens-Jan van Borssum Waalkes1 Margreet de Bruin Sint Maartensdijk; Clarissa Dons Rilland; Ilse Marrees.W Michelle Weijers, Oud-Vossemeer. Havo Yvonne Havermans, Oud-Vossemeer, j van der Male, Oud-Vossemeer; Wout® landSint-Annaland. Vwo atheneum Frans Boogaard, Sint-Annaland; Men® Sint-Annaland. foto Lex Claudia Bongers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 24