iefdesgeluk maakt Scud rustig PZC Een dagje uit tussen echte kenners Foppe de Haan neemt geen risico Evenwicht in de NBA-finale Kroon mist de laatste kans op een dagzege Stefan Schumacher geeft de hoop niet op EK-selectie verrast Hoogerland niet echt 19 lark Philippoussis stoomt zich klaar voor Wimbledon Konisjev wint nog op zijn oude dag Politie onderzoekt fraude Genua Pétilleau wint etappe Route du Sud Ricardo wordt coach van Bordeaux Herbert Neumann trainer VVV Valgaeren gaat naar Club Brugge ileoperatie bij ajicek slaagt programma Chili en Turkije moeten wachten zaterdag 18 juni 2005 j, philippoussis (28) maakte jrje maanden afwezigheid rentree op gras. Vorige op Queens, deze week in Halen) waar hij vandaag de (finale speelt tegen titelver- jqir Michael Llodra. Op tbledon zijn ze vast geivaar- 10d: 'The Scud' is terug. irCasOyerzier jMALEN - Het hupje achter baseline, die karakteristieke jjoi en dan: boem. Alsof hij t op het gras afvuurt. Beenace. 'The Scud', de bij na van Mark Philippoussis, ter helemaal terug. letATP-toernooi in Rosma- zijn tweede (gras)toernooi ai gedwongen absentie van maanden, serveerde de Au- Gêr zich gisteren onder een gherael en na de eerste (kor- nderbreking van de knaai- de laatste vier. jverslaafd aan tennissen en surfen. Glamourboy Philip- ijechischen in lale Rosmalen MALEN - De winnares van liTA-toernooi in Rosmalen Ijaareen Tsjechische tennis- tijn. Vandaag krijgt Klara een nieuwe kans de lilelin Rosmalen te grijpen. mor moet de nummer 42 iewereld dan wel haar geta- jerde landgenote Lucie Sa- ia kloppen. Vorig jaar ver- Xoukalova in de eindstrijd Mary Pierce, die zich dit (meldde. Pierce is op Wim- 3 volgende week in de ope- ironde gekoppeld aan de lienjarige Safarova, die en in Rosmalen met keer 6-3 ontdeed van de Ar- ijnse Gisela Dulko. Kouka- was met 6-1, 7-5 te sterk Meghann Shaughnessy. De Éaanse bereikte een dag irde halve finale na opgave de aan haar knie geblesseer- ichaëlla Krajicek. GPD poussis, die zijn eerste Ferrari kocht toen hij twintig was, leek als topsporter afgeschreven. Als je tegen de dertig loopt en bles sures frequent je lichaam pijni gen, wordt een terugkeer er niet gemakkelijker op. Maar Philip poussis heeft twee duidelijke drijfveren om voor de zoveelste keer een comeback te vieren. „Je moet keuzes maken in het le ven", zegt hij. „Als ik de komen de vier, vijf jaren hier en daar nog een toernooi win, kan ik de rest van mijn leven surfen." Aan stoppen heeft de 28-jarige ten nisser uit Melbourne geen mo ment gedacht. In het jaar 2003 riep de ATP (As sociation of Tennis Professio nals) hem al eens uit tot de spe ler die de opvallendste come back had gemaakt. Aan het eind van datzelfde jaar raakte hij op nieuw aan het kwakkelen. Na dat Philippoussis Australië te gen Spanje naar de triomf in de Davis Cup had geslagen, kreeg hij last van zijn schouder. Opslagkanonnen Niet zo verwonderlijk, want Phi lippoussis behoort tot de opslag kanonnen in het circuit. Met snelheden van dik over de twee honderd kilometer jaagt hij de projectielen over het net. Door een rugkwetsuur miste hij de laatste drie maanden van het vo rig jaar en in maart van dit jaar ging hij door zijn enkel. Als een baksteen zakte hij op de wereld ranglijst, waarop hij in april 1999 nog als fiere nummer acht stond genoteerd. Met een voor hem onwaardige 188ste plaats maakte hij vorige week op Queens zijn rentree. Raemon Sluiter moest er op het Londense gras aan geloven. „Hij raakt al in vorm. Ik werd ge woon weggeblazen", had de Ne derlander de honger in de ogen van zijn tegenstander gezien. Philippoussis is, zo meldt hij zelf, gedrevener dan ooit. -„Ik heb de afgelopen drie maanden keihard aan mijn fitheid ge werkt met mijn vader en mijn coach Andrew Florent. Ik voel me gelukkig nu. Ook al omdat ik de juiste persoon in mijn le ven heb getroffen." Het geluk valt ook in Rosmalen van zijn ge zicht af te lezen. Zijn verloofde, teenagemodel Alexis Barbara, wijkt er geen moment van zijn zijde. Zelfs als het gesoigneerde 1.93 meter lange lichaam zich op een trainingsbaantje warm slaat voor zijn kwartfinalepar tij, kijkt Barbara vanachter haar zonnebrilglazen toe. Even later lopen ze weer arm in arm naar het spelershome. „Het is he lemaal rustig in mijn hoofd", zegt Philippoussis. „Ik ben ook sterker geworden. Dat wil ik nu op de baan laten zien. Veel toer nooien spelen. Waarbij ik, ge zien mijn lage ranking, afhanke lijk ben van wildcards, zoals hier." Voor Wimbledon heeft Philip poussis, die eind vorig jaar in Amerika nog enkele weken door bracht met John McEnroe, ook een vrijkaart. Aan Church Road haalde hij de laatste zes jaar mi nimaal de vierde ronde. Twee jaar geleden verloor hij in de fi nale van Federer. Andy Rod dick, zelf een van de favorieten, schaart 'The Scud' nu weer on der de kanshebbers. In Rosmalen speelde de Austra liër in de eerste ronde nog met pijnstillers vanwege een opspe lende rugblessure, maar ook die kwaal lijkt hij de baas te zijn. Met zijn zege in twee tiebreaks (de laatste met 7-0) gisteren op de Italiaan Davide Sanguinetti (een dag eerder winnaar tegen Sjeng Schalken) laat 'The Scud' er geen gras over groeien. GPD AUBURN HILLS - De NBA-finale is weer in evenwicht. In de vierde partij van de best-of-seven series wonnen de basketballers van Detroit Pistons overtuigend van San Antonio Spurs (102-71). Ze trokken daarmee de stand gelijk: 2-2. Morgen staat het vijfde duel op het programma, opnieuw in Auburn Hills. De beslissing valt in San Antonio. Chauncey Billups en Lindsay Hunter waren topscorer bij Pistons met zeventien punten. Zeven spelers van de club kwamen in de dubbele cijfers. Onder hen smaakmaker Ras- heed Wallace (r), hier in duel met Tim Duncan, die het Palace bin nenkwam in een shirt van Dave Schultz van Philadelphia Flyers. Deze ijshockeyer stond bekend als The Hammer. Het bleek per fect op de wedstrijd te slaan. ANP foto Lucy Nicholson/EPA LLANES - De Rus Dimitri Konisjev bewees gisteren dat hij nog jong genoeg is om wielerkoersen te winnen. De coureur van Team LPR won de openïngsrit van de Ronde van Asturië (Oviedo-Llanes). Na 159 kilometer bleef de 39-jarige Konisjev de Spanjaarden Sanchez en Astarloa voor in de sprint. ANP/AFP GENUA - De politie heeft voorzitter Enrico Preziosi van voetbalclub Genua aangehouden voor verhoor. Diens club promoveerde vorige week naar de Serie A na winst tegen Venetië. Algemeen directeur Pino Pagliari van Vene tië werd dinsdag aangehouden met 250.000 euro cash in een tas. Voor Venetië stond weinig meer op het spel in de wed strijd. Het verloor met 3-2 van Genua. Pagliari verklaar de de aanwezigheid van het geld uit de verkoop van Ru ben Maldonado, toevallig aan Genua. Hij werd na het ver hoor vrijgelaten. Preziosi werd aangehouden salmen met zijn zoon Matteo en de algemeen directeur van de club, Stefano Capozucca. ANP/AFP SAINT-GAUDENS - De Fransman Stéphane Pétilleau won gisteren de tweede rit van de Route du Sud. De wiel renner van Jean-Floc'h bereikte na 173,4 kilometer (Mu- ret-Saint-Gaudens) solo de finish. Pétilleau had een voor sprong van bijna twee minuten op nummer twee, de Fransman Andy Flickinger. In het klassement behield Vogondy, ook een Fransman, de leiding. ANP/AFP PARIJS - De Braziliaan Ricardo is de nieuwe trainer van de Franse club Bordeaux. De voormalige verdediger van het nationale team van Brazilië volgt Michel Pa von op, die maandag opstapte wegens gezondheidsproblemen. Ri cardo (40) zat al enkele maanden zonder werk nadat hij in november van het vorig jaar werd ontslagen door de Braziliaanse club Flamengo. ANP/AFP VENLO - De Limburgse eerstedivisionist WV heeft de Duitser Herbert Neumann gepresenteerd als nieuwe hoofdcoach. Hij neemt de taken over van Adrie Koster, die komend seizoen aan de slag gaat bij RKC. De voormalig international van Duitsland werkte eerder bij onder meer Vitesse, Anderlecht en NAC. De afgelopen jaren nam Herbert Neumann wat meer tijd voor zijn pri- vé-leven en verrichtte hij slechts scoutingswerkzaamhe- den voor diverse clubs. ANP BRUGGE - Club Brugge heeft voetballer Joos Valgaeren overgenomen van Celtic. De 29-jarige verdediger, die transfervrij was, tekende voor drie jaar. Valgaeren speel de de afgelopen vijf seizoenen voor Celtic Glasgow. Daar voor verdedigde de 19-voudige international de kleuren van Roda JC. ANP/BELG A jsters Analiste Eastbourne IB0URNE - Kim Clijsters de finale bereikt van het itoemooi van Eastbourne. ie was op het gras te voor de Russische Svetla- leznetsova: 6-4 3-6 6-4. ère finaliste is de Russin jevina, die in drie sets te wasvoor de Italiaanse ten- rVinci: 2-6 7-6 (6) 6-3. snsman Richard Gasquet fe zich voor de finale van ^toernooi in Nottingham, halve eindstrijd was hij te voorde als vijfde geplaats- Wikaan Taylor Dent: 6-4 Iade eindstrijd stuit Gas- opde Wit-Rus Max Mirnyi Oliver Rochus ver- -UU.ANP/RTR hERDAM - De operatie van lëlla Krajicek in het Rotter- Erasmus Ziekenhuis is tevredenheid verlopen. Dr. w opereerde gisteren de Ester aan de buitenmenis- onhaar rechterknie. «rnam in het verleden ilia's broer Richard tar succesvol onder han- öe arts verwacht dat het tl van Krajicek zo'n acht azal duren. De speelster opgelucht na de operatie. e&blij dat alles achter de vgame nu volledig concen- op mijn herstel. Voorlo- ik niet aan toernooien, 1 maar aan beter worden, roijn broer al zei: ik kom sterker uit. Hij kan het GPD van onze sportredactie OISTERWIJK - Uit angst dat kleine pijntjes groter worden, kijkt Foppe de Haan vanmiddag in Tilburg vooral al naar het duel in Doetinchem. Op weg naar de achtste finale, woens dag in de Achterhoek, neemt de Friese bondscoach van Oranje onder 20 in het laatste groeps- duel met Benin geen risico. De Haan houdt vanmiddag (16.00 uur) in elk geval de ge kwetsten Haris Medunjanin (bo venbeen), Ryan Babel (boven been), Collins John (linkerkuit). Frank van der Struijk (lies) en Jeroen Drost (lies) aan de kant. „Ik wil winnen van Benin, maar niet ten koste van alles. Als het had gemoeten, hadden alleen Jo hn en Haris niet kunnen spelen. Die anderen wel, maar met hen neem ik geen risico. Ik ga niet in mijn eigen voet schieten. Als ik bovendien videobeelden zie van Benin, kun je maar beter uitkij ken. Ze komen nogal eens met twee benen in." Oranje onder 20 heeft daardoor vanmiddag een ander smoel. Ur- by Emanuelson is linksback, de weer fitte Ibrahim Afellay keert terug als middenvelder, Feye- noorder Gianni Zuiverloon duikt op in het hart van de de fensie naast Ron Vlaar en in de spits moet Prince Rajcomar Aja- cied Babel doen vergeten. Foppe de Haan reisde gisteren niet naar Utrecht om wellicht een mogelijke tegenstander van woensdag aan het werk te zien bij Chili-Marokko. Hij stuurde wel video-analist Roberto Tolen- tino, die zich vanmiddag meldt in Emmen. Overvoeren De Haan: „Zelf heb ik nog ge noeg te doen in Oisterwijk en we hebben alles redelijk in kaart. Bovendien ben ik van me ning dat je spelers niet moet overvoeren. Een type als Quincy Owusu moet je niet vermoeien met analyses. Spelers die wel al les willen weten, onder wie Ron Vlaar en Kenneth Vermeer, ver tel je wel dingen." De Haan denkt dat hij de eufo rie na de zeges op Japan en Au stralië inmiddels aardig heeft ge temperd. „Ik heb het vanmor gen nog een keer gezegd. Als ie dereen zegt dat onze spelers steengoed zijn, is dat natuurlijk niet zo. Er mankeerde tegen Au stralië genoeg aan, er waren za ken waar ik geen vrede mee heb. Het motto moet zijn: 'Als we als team goed zijn, kan ik me mani festeren'. Maar natuurlijk nooit andersom." GPD zaterdag Voetbal Prince Rajcomar (19) is tijdens het duel met Australië op weg naar het feestje rond doelpuntenmaker Rick Kruys. De invaller staat vanavond tegen Benin in de basis. foto Marcel Antonisse/ANP WK onder 20. Poule A, 16.00 uur: Japan-Australië (Kerkrade), Nederland-Benin (Tilburg). Poule D, 13.30 uur: Argentinië-Duits- land (Emmen), VS-Egypte (Enschede). Poule E, 13.30 uur: Italië-Canada (Ker krade), Colombia-Syrië (Tilburg). Poule F, 16.00 uur: Braziliè-Zuid-Ko- rea (Emmen), Nigeria-Zwitserland (En schede). DEN HAAG - Chili en Turkije moeten afwachten of hun WK onder 20 een vervolg krijgt. De landen werden derde in respec tievelijk groep C en B. Spanje, Marokko, Oekraïne en China zijn zeker van de tweede ronde. Na Spanje, dat al twee klinken de zeges boekte, plaatste in groep C ook Marokko zich giste ren voor het vervolg van het WK onder 20 jaar. Chili moet af wachten of het na het 1-0-ver- lies tegen Marokko als nummer drie van groep C ook een plekje in de volgende ronde - mogelijk tegen Nederland - krijgt. Chili had in Utrecht weinig ge luk in het duel'met Marokko, dat in het eerste bedrijf beter was en in blessuretijd via Tarik Bendamou op 1-0 kwam. Na de pauze stapelde Chili kans op kans, maar succes had dat niet. Spanje won ook zijn derde wed strijd. Honduras werd in Doetin chem met 3-0 verslagen. In groep B kreeg Turkije het al snel benauwd. De Oekraïner Aliiev trapte in de vijfde minuut een vrije trap binnen. Twee mi nuten later was het na een straf schop gelijk. Aliiev zette Oekraï ne na twintig minuten weer op voorsprong. Silyuk werd na zijn tweede gele kaart vlak voor rust weggestuurd. Turkije buitte het man-meervoordeel na rust am per uit. Het werd nog wel 2-2 uit een vrije trap van Ozturk. China-Panama eindigde in 4-1. China was al geplaatst voor het vervolg van het toernooi. Pana ma eindigde puntloos laatste. Als nummer drie van de poule moet Turkije nu de resultaten van vanavond afwachten om te weten of het zich plaatst. GPD Mongval is onmiskenbaar Rotter- ms- Het clubje dames op leef de havenstad, of toch zeker de momgeving daarvan, is een dagje tar Rosmalen. Kijken naar top- Me sport die ze zelf ook fanatiek «n. Op dinsdag- of woensdag- jM-Waar koffie- en babbelsessies ?aans veel langer duren dan de ®|uen zelf. En waar racket en bal ers zijn, wiens geheimen ze na dertig jaar nog steeds niet hebben *1 ontrafelen. o erhoudt ze er allerminst van op ine van het centre court hun °P het gebied van tennis luid ruchtig tentoon te spreiden. In de direc te nabijheid van de Rotterdamse ora kels gezeten toeschouwers wisselen ge regeld van plaats. Iedereen wil immers graag wat flarden van zoveel deskun digheid opvangen. Is zo'n dagje Rosma len nog leerzaam ook. Of is het omdat tien minuten luisteren naar het quintet het maximaal verdraagbare is? Als Michaëlla Krajicek op het punt staat haar partij in de tweede ronde te gen Annabel Medina Garrigues win nend af te sluiten, gaat de oudste van het stel er eens goed voor zitten. „Kom op Krajicek, laat eens wat zien meisje", roept de dame, die getuige haar royale gezichtsbeschilderingen en de pene trant om haar heen cirkelende geur één van de grootste afnemers van Yves Ro- cher is. Alsof de kleine Kraai niet al ruim anderhalf uur tennisles geeft aan de Spaanse nummer dertig van de we reld. Is haar even ontgaan. Te druk met de roddels van alledag. Ach ja, een toptennistoernooi en haar toeschouwers. Hoeveel komen er echt voor de sport zelf? En wie zijn er vooral om er te zijn. Om te zien en gezien te worden? Die jongen met de bruinroze streepjesbroek en die hopeloos foute zonnebril quasi nonchalant op zijn hoofd gedrapeerd, valt in de laatste ca tegorie. Al wil hij toch even laten mer ken wel degelijk kijk op het spel te heb ben. „Ze moet nu alleen haar eigen ser vicegames zien te houden, dan wint ze", doceert hij aan de prille schone aan zijn rechterzijde. Weet die dan echt niets van tennis? Of trapt hij graag open deuren in? Ze hangt in elk geval aan zijn lippen, valt bijna in katzwijm. Ja, dit wordt een topdag voor hem. In de vip-boxen wemelt het van de hete aardappels, die de hele dag druk zijn metTja, met wat eigenlijk? Veel ty pes 'rijke vader en zelf niks te doen', die amper oog hebben voor wat zich af speelt op het centrecourt, maar op een onbewaakt ogenblik wel ineens roepen: „Wat een ongeleuflijke topspin." Maar de meest foute opmerking van de dag komt uitgerekend op naam van een man die toch een echte kenner zou moe ten zijn. Jack van der Voorn, ooit pre sentator van Avro's Sportpanorama, is de spreekstalmeester van het toernooi in Rosmalen. Hij ziet Tommy Robredo, de nummer één van de plaatsingslijst, sneuvelen en dat verleidt hem vlak voor de wedstrijd Coria-Hernych tot de stupide zin: 'Laten we hopen dat Coria ons redt'. Het is maar goed dat Hernych geen Ne derlands verstaat. En nog beter dat de Tsjech aan het eind van het dagje uit tussen echte kenners gehakt maakt van de Argentijnse graveltijger. Bauke Boersma van onze sportredactie LENK - In het rondeboek van de Ronde van Zwitserland zag Karsten Kroon drie kansen waarin een vluchtgroep kans van slagen had. Gisteren was de laatste van de drie. Kroon maak te in de zevende etappe deel uit van de kopgroep van zeven, maar greep naast de dagzege. De Duitser Linus Gerdemann stond in Lenk waar Kroon wil de staan: op de hoogste tree. „Ik had kunnen winnen, heb niets fout gedaan. Maar de sterkste van de kopgroep heeft gewon nen", stelde de Raborenner, die vierde werd. Kroons vorm is stij gende, getuige zijn aanwezig heid in de kopgroep. „De vorige dagen was ik niet goed genoeg. Nu wel, conditioneel ben ik goed. Voor mij is dit de beste voorbereiding: na Luxemburg en Zwitserland hopen dat ik in de Tour echt vorm heb." GPD van onze sportredactie LA GILEPPE - Twee uur voor de finish van de vierde etappe in de Ster Elektrotoer, gewonnen door de Belg Erwin Thijs, meld de Stefan Schumacher (23) zijn ploegleider Piet Hoekstra dat hij niet goed was. Vanaf toen was het voor de Duitser zaak geen tijd te verliezen op ge- le-truidrager Nick Nuyens. „Geen tijd verliezen is dan het belangrijkste. Dat is gelukt", zei Hoekstra. Het verschil tussen de Belg Nuyens van Quick Step en. Shimano-kopman Schumacher, bedraagt nu een seconde. „We geven ons niet gewonnen. Mor gen kan alles anders zijn", zei Hoekstra na de rit van Verviers. naar La Gileppe. Mocht Schu macher Nuyens van zijn tweede zege op rij in de Ster Elektro toer weten te houden, dan wint hij zijn derde etappekoers. Eer der won Schumacher de Ronde, van Nedersaksen en Rhein- land-Pfalz. Hoekstra: „Stefan is belangrijk, met hem hebben we een doel om voor te rijden. GPD door Bauke Boersma GOES - Johnny Hoogerland is door bondscoach Egon van Kes- sel geselecteerd voor het Euro pees kampioenschap op de weg voor beloften in Moskou op 10 juli. Een heuglijk feit voor de 22-jarige wielrenner, al was de inwoner van Yerseke niet echt verrast door het nieuws. „Het is prachtig dat ik mee mag", zei Johnny Hoogerland, nadat hij gisteren 29e was ge worden in de vierde etappe van de Ster Elektrotoer. „Maar ik had het wel een beetje ver wacht. Ik rijd natuurlijk al een hele tijd behoorlijk goed." Over taakverdelingen in de ploeg, met daarin ondermeer de winnaar van het OZ Wielerweek end Rick Flens, is nog niet ge praat, zegt Johnny Hoogerland. „Ik heb geen idee of ik moet knechten of een andere rol krijg. Daar zal nog wel over wor den gesproken. Maar eerlijk ge zegd laat ik het alleemaal maar lekker over me heen komen. Ik ga ontspannen naar Moskou en doe er mijn uiterste best." Dat deed Hoogerland gisteren ook. Na een paar mindere dagen zat hij weer voorin. „Alleen op de laatste klim moest ik een gaatje laten vallen, waardoor ik uiteindelijk 29e werd.,Maar het ging lekker, ik kon weer goed mee." Vandaag is de slotrit, maar Hoogerland verwacht niet te kunnen stunten. Ik denk dat niemand weg mag rijden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19