Alternatief voor afvoer water Haazet PZC Sloop panden Bierkaaistraat Hulst begint na de zomer Zeemanshuis houdt hoofd boven water Peuterspeelzalen willen snel een nieuw bestuur Tuinhobbyisten zetten poort open 11 Wethouder zegt buurt Clinge toe andere oplossing te zoeken dan aanleg wadi's Zwemweek in Sas van Gent Veilig fietsen naast tractor Oplichter verkoopt kaarten Monumentenzorg bekijkt schade CSW werkt aan duurzaamheid agenda vrijdag 17 juni 2005 SINT JANSTEEN - Zes tuinbe- zilters in Oost-Zeeuws-Vlaande ren zetten op zaterdag 25 en zon dag 26 juni van 10.00 tot 17.00 uur hun tuinen open voor het pu bliek. De ruim vijfduizend vierkante meter grote boerderijtuin van de familie Van Acker aan de Ko- ninginnestraat in Emmapolder biedt een unieke verzameling van driehonderd verschillende pelargoniums en geraniums. De tuin heeft vier vijvers en vele rotspartijen. Liefhebbers van de Engelse stijl kunnen hun hart ophalen bij de familie Roodhuizen aan de Zandbergsestraat in Graauw. De tuin met bloeiende borders, theerozen, potplanten en beel den ademt een typisch Engelse sfeer uit. De tuin Le pré fleuri (de bloeien de weide) van de familie An kersmit aan de Hengstdijkse Kerkstraat is gelegen tegenover de Catharinakerk in Hengst dijk. Zogenaamde 'tuinschilde- rijen', een verscheidenheid van beplantingen en vijvers met een bruggetje maken deze tuin het aanzien waard. De tuin van de familie de Schep per aan Het Zand in Koewacht biedt ruim veertig soorten bam boe, waarvan sommige tot acht meter hoog. Diverse waterpartij en, beekjes en watervallen sie ren de tuin van de familie Mat- thijs, ook aan Het Zand in Koe wacht. In de moerasvijver hui zen verschillende soorten groe ne kikkers. Er zijn ook demon straties te zien van het maken van trollen. Voor romantiek is de tuin van de familie Van Damme aan de Vlasstraat in Heikant het adres. Er is een schilderachtig prieel tje, en meerdere 'kamers' ge scheiden door beukenhagen en zelfgemaakte tuinornamenten. rfnnrHarold de Puysseleijr CLINGE - De gemeente Hulst werkt aan een alternatieve op lossing voor het probleem van wateroverlast in een gedeelte ran Clinge. Dat zegt wethouder E. de Deck- ere (Openbare Werken) naar aanleiding van de weerstand die bewoners van de Kennedylaan en de De Ruyterlaan in Clinge tegen de aanleg van in de plantsoenen in bun wijk. ik sta nog steeds achter dat plan", zegt de wethouder, Tmaar ik heb ook goed geluis- terd naar de argumenten van de bewoners." Die lieten eerder deze week tij dens overleg op het gemeente huis nogmaals weten dat ze niets voelen voor het plan van 3e gemeente voor de aanleg van zogenoemde wadi's: met gras be groeide greppels waardoor re gen in de bodem kan zakken en wordt afgevoerd. Delegatie Jeanine van Dorsselaer laat na mens de buurtbewoners weten een delegatie uit de buurt 'en goed gesprek' heeft gehad met de verantwoordelijken van „Er is naar ons ge- zegt zij. ban het eind van het overleg is (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.I Kapelle - Tel. 0113-3 (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; ags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaaimderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 <530 AC terneuzen lel: 0115-645769 :ax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Ravmond de Frel René van Stee Pfits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 \B hulst Tfik (0114)372776 Pax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl la van Doorsselaer i centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 ugoes Jel: (0113)315500 N0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl 'nternet "ww.pzc.nl Nail: web@pzc.nl afgesproken dat de gemeente op nieuw aan het werk gaat om een oplossing te vinden voor de wa teroverlast in het dorp. „Want er moet wél iets gebeu ren en dat snappen de bewoners ook wel", aldus De Deckere. De buurtbewoners wachten nu een nieuw voorstel van het colle ge van burgemeester en wethou ders af. Het laatste woord is aan de ge meenteraad. Die liet in haar ver gadering van april al in ruime meerderheid weten, dat het col lege maar een alternatief voor de wadi's moest bedenken, ge zien de tegenstand uit de Cling- se wijk. „We vertrouwen op de gemeente raad", zegt Van Dorsselaer. „Daar is onze hoop nu op gevestigd, want die moet in laat ste instantie de beslissing ne men." De rioleringswerkzaamheden in Clinge waren oorspronkelijk voorzien in de maanden augus tus en september. Volgens de wethouder loopt de uitvoering van het karwei een vertraging op van enkele maanden. Dat betekent dat de uitvoering wordt verschoven naar dit na jaar. ivvcrvuvvj IET. NL 3-33j(ffl3 Jaarlijks komen zo'n tien- tot twaalfduizend zeevarenden zich even ontspannen in de Flying Angels Club in Vlissingen-Oost. door Selma Osman VLISSINGEN - Per avond legt het bus je van de Mission to Seafarers 160 kilo meter af om zeelieden in het Vlissingse havengebied op te halen en terug te brengen. De diesel en de verzekerings premie voor het busje slokken een flink deel van het toch al zo magere budget op. Het stopzetten van de subsidie stroom brengt het Vlissingse zeemans huis niet meteen in de problemen. Wel wordt het steeds moeilijker om het hoofd boven water te houden. Jaarlijks komen zo'n tien- tot twaalfdui zend zeevarenden zich even ontspannen in de Flying Angels Club in Vlissin- gen-Oost. Ze kunnen er biljarten en ta feltennissen, maar ook goedkoop naar huis bellen of hulp krijgen van een gees telijke. Het zijn voornamelijk Filippi- no's, Russen en Oekraïners. Met het bus je worden ze opgehaald en weer naar het schip teruggebracht. Minister Peijs van Verkeer en Water staat wil de 600.000 euro subsidie aan de zeemanshuizen intrekken. Vlissingen krijgt overigens maar een beperkt deel van de rijkssubsidie. Het meeste geld gaat naar de haven van Rotterdam. De Stichting Zeemanswelzijn Nederland (SZN) protesteerde deze week bij de Raad van State tegen de bezuinigings maatregel. Een gevolg van het intrek ken van de subsidie is dat de vijf ge meenten met zeemanshuizen ook de geldkraan dichtdraaien. „Als dat gebeurt, valt er voor ons vijf honderd euro aan subsidie van de ge meente Vlissingen weg en een paar dui zend euro die wij via de zeemanscentra le krijgen", schetst bestuurslid C. de Vlieger de gevolgen. „Dat is niet makke lijk. Als je elk jaar zo'n zes- tot zeven duizend euro moet interen, hou je niks over." SZN vreest dat de zeemanshuizen met sluiting worden bedreigd. De Vlissingse Mission to Seafarers wordt overeind ge houden door bijdragen van sponsors zo als Zeeland Seaports en het Loodswe zen. Dat lukt elk jaar maar net. „Het is echt niet makkelijk", verzucht De Vlie ger. „Wanneer het slecht gaat in de eco nomie, draaien sponsors de kraan dicht." Legaat Een legaat heeft het mogelijk gemaakt om het dak van het gebouw te repare ren. De rest van de gift is in een potje foto Lex de Meèster gestopt, waaruit andere reparaties en tekorten worden gedekt. „Daarvoor teerden we in en zaten we in de rode cij fers. Door overal flink op te bezuinigen zijn we eruit gekomen." Als voorbeeld noemt De Vlieger de inzet van vrijwilligers in het weekend en het terugschroeven van het aantal vaste medewerkers. „Het blijft schra pen", vervolgt hij. „Als er in de haven minder schepen komen, zoals vorig jaar, moeten wij onze reserve aanspre ken." Toch lukt het de Vlissingse stichting al sinds 1967 om het hoofd boven water te houden. Het zeemanshuis aan de in gang van de Scheldepoort bij haven nummer 1010 is voor zeelieden een wel kome aanvulling op het leven aan boord. De Vlieger heeft zelf ook 39 jaar gevaren. „Als je tien maanden opgeslo ten hebt gezeten aan boord, wil je wei eens wat anders zien. Bij ons kunnen ze er even uit." SAS VAN GENT - De Sasse zwem- en poloclub De Bruinvis houdt komende week de Ceres- tar-zwemweek. In het zwembad van Sas van Gent begint maandagavond om 17.00 uur de nationale zwem- vierdaagse. Die duurt tot en met donderdag avond, waarna de medailles wor den uitgereikt. Na de zwemvierdaagse is er maandagavond een recordpo ging plankhangen en dinsdag het Zeeuws-Vlaams kampioen schap 'bommetje'. Vrijdag 24 juni vanaf 17.00 uur is er de estafette voor school gaande jeugd. De zwemweek wordt zaterdag 25 juni vanaf 10.30 uur afgesloten met een wedstrijd voor zwemverenigingen uit de regio. Wie zijn baantjes voor de vier daagse niet 's avonds kan trek ken, kan tussen 11.00 en 12.00 uur terecht. door Sheila van Doorsselaer HULST - In de Bierkaaistraat in Hulst worden na de zomer de eerste vier panden gesloopt in het kader van stadsvernieu wingsproject De Nieuwe Bier kaai. De gemeente maakt mo menteel een plan van aanpak voor archeologisch onderzoek. Woonstichting Hulst en Bies- broeck Projectontwikkeling ne men dë eerste fase van De Nieu we Bierkaai voor hun rekening. Zij verwierven eerder een per ceel op de hoek van de Bierkaai straat en Dubbele Poort en ook vier panden in de Bierkaai straat, vanaf de hoek tot een growshop in de straat. Zowel directeur J. Valckx van de Woonstichting als de Hulster wethouder B. Pauwels verwach ten dat de sloopvergunning over een paar maanden wordt afgege ven en dat meteen daarna kan worden begonnen met de sloop van de vier panden. Streven Op de plaats van het al braaklig gend terrein en de vier winkel panden komen dertig apparte menten en twee gezinswonin gen. Ook komt er winkel- of kan toorruimte. Valckx: „Maar we streven ernaar zoveel mogelijk woningbouw te realiseren." De Woonstichting en Biesbroeck Projectontwikkeling hebben een architect uit Sas van Gent inge schakeld om de nieuwe panden vorm te geven. Die heeft zich wel te houden aan de randvoor waarden die architect H. ter Beek van bureau Op Ten Noort Blijdenstein heeft vastgesteld. Ter Beek, die het stedenbouw kundig ontwerp van De Nieuwe Bierkaai heeft gemaakt, houdt de eindregie. Zodra de panden zijn gesloopt, kan worden begonnen met ver plicht archeologisch onderzoek. De gemeente is nu bezig met het opstellen van een plan van aan pak voor dit onderzoek. Pauwels: „Als de provinciaal ar cheoloog dit plan heeft goedge keurd, kunnen we het onder zoek gaan aanbesteden." De Woonstichting is bereid maxi maal 30.000 euro bij te dragen aan het archeologisch onder zoek. De rest is voor rekening van de gemeente. Inventarisatie Momenteel is de gemeente ook bezig met een inventarisatie van de kelders onder de panden in VEERE - Het gebeurt regelmatig dat een fietser op een plattelands weggetje rijdt en achter zich een tractor hoort naderen. De rijbaan is te smal om uit te wijken. De fietser gaat op het uiterste randje van de weg rijden en begint .te slingeren. Situaties als deze zorgen jaarlijks in Zeeland voor gemiddeld drie ernstige ongelukken met één dode en twee zwaargewonden. Landbouworganisaties en organisa ties voor de verkeersveiligheid hebbeneen actie op touw gezet waarbij zowel het landbouwverkeer als fietsers (ouderen en toeristen) worden gewezen op de gevaren. In de folder 'Fiets veilig door de polder, let op landbouwver keer' worden fietsers erop gewezen dat ze een veilige plek moeten opzoeken om de tractor te laten passeren. Ook wordt benadrukt dat de fietser en de chauffeur van het landbouwvoertuig elkaar daarvoor de tijd en de ruim te moeten geven. De folder verschijnt in het Nederlands en in het Duits en komt te liggen bij de minicampings, de VW's en de Stichting Welzijn Ouderen. COLIJNSPLAAT - De stichting Kinderdroomwens waar schuwt dat er in Colijnsplaat een oplichter actief is die on der haar naam ansichtkaarten verkoopt voor eigen gewin. „Een mevrouw uit Colijnsplaat die ansichtkaarten had ge kocht wilde naar aanleiding daarvan wel eens wat meer over onze stichting wilde weten", zegt Monique Hogen - boom van Kinderdroomwens. „Maar wij weten niets van de verkoop van kaarten af." De stichting Kinderdroom wens probeert de grootste wensen van kinderen tot acht tien jaar te vervullen. De stichting gaat volgens Hogen- boom nooit langs de deuren om geld in te zamelen. MIDDELBURG - De Rijksdienst voor de Monumenten zorg komt binnenkort naar Middelburg om de schade aan monumentale woningen rond de bouwput voor het thea ter te bekijken. De dienst is uitgenodigd door omwonen den die schade hebben geleden en zo hopen meer inzicht te krijgen in de schade. De problemen met de bouwput voor het nieuwe theater aan de Zuidsingel hebben tot ver zakkingen van woningen in de omliggende straten geleid. Daardoor zijn de huizen ernstig beschadigd of onbewoon baar verklaard. Een deel van de panden heeft een monu mentale status. Daarom hebben de eigenaren de Rijks dienst voor de Monumentenzorg gevraagd langs te kom$n voor onderzoek. Bovendien behoort de omgeving van de bouwput tot het beschermd stadsgezicht van Middelburg. De gemeente heeft toegezegd dat alle schade aan gebou wen rond de bouwput zal worden vergoed. MIDDELBURG - De Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) in Middelburg gaat de ecoshop een bete re plaats geven in de school. In de shop worden producter van de Wereldwinkel en Fair Trade verkocht. Tijdens eer project Check it out van het COS Zeeland over klimaat verandering en duurzaamheid hebben leerlingen zelf vast gesteld dat de ecoshop te weinig zichtbaar is. Door die een prominentere plaats te geven, hopen zij dat er meei spullen uit de Derde Wereld worden verkocht. De CS'W zal het voorstel van de scholieren verder uitwerken. Hel Check it out-project werd gisteren afgesloten. de Bierkaaistraat. Deze kennis is nodig omdat in de Bierkaai straat later een gracht wordt aangelegd. De Nieuwe Bierkaai, het stads vernieuwingsplan in het noord westen van de binnenstad, is een project van zo'n 38 miljoen euro. Niet de gemeente, maar projectontwikkelaars en particu liere ondernemers moeten dit be drag ophoesten. Hulst loopt een risico van ettelijke miljoenen eu ro's, maar indien voldoende sub sidie in de wacht wordt gesleept en de verkoop van gronden en panden voorspoedig verloopt, kan het nadelig saldo voor Hulst naar beneden worden bij gesteld. De gemeenteraad schaarde zich in februari achter het steden bouwkundig ontwerp van De Nieuwe Bierkaai. door Sheila van Doorsselaer HULST - De Stichting Peuter speelzalen Groot Hulst heeft een brandbrief gestuurd naar de gemeente. De stichting maakt zich zorgen over de toekomst van het peuterspeelzaalwerk als het bestuur per 9 juli definitief de taken neerlegt. Een nieuw be stuur is er niet, maar is volgens de gemeente in de maak. Het bestuur van de stichting be staat tot nu toe uit vrijwilligers. De afgelopen jaren is de stich ting steeds meer gegroeid en het bestuur heeft al in 2002 aan de gemeente Hulst te kennen gege ven de leiding van het peuter speelzaalwerk niet meer ade quaat te kunnen uitvoeren. De stichting goed besturen vraagt volgens het peuterspeelzaal- werk meer professionaliteit en vrije tijd dan vrijwilligers kun nen bieden. Het afgelopen jaar heeft het be stuur meerdere keren bij de ge meente aangegeven de kar niet meer te kunnen trekken. Hulst heeft echter de datum van het ontbinden van het bestuur tel kens vooruitgeschoven. De re den hiervan is dat Hulst tijd no dig heeft nieuwe bestuursvor men voor de stichting te onder zoeken. De gemeente wil de peu terspeelzalen bestuurlijk onder de paraplu van basisschoolbe sturen laten vallen. „Dat is de meest logische oplossing", zegt wethouder F. van Driessche. Het zittend bestuur van de peu terspeelzalen stopt definitief per 9 juli. „Wij hebben dus per ingang van het nieuwe school jaar geen bestuur meer en wa nen ons op een stuurloos schip", zeggen de leidsters van de peu terspeelzalen van Groot Hulst. Volgens Van Driessche wordt naarstig gezocht naar een oplos sing voor een interimbestuur dat zes maanden kan overbrug gen. „We hopen hier binnen en kele weken uit te zijn." De stich ting verwacht vóór 1 juli een op lossing van de gemeente. Van Driessche verwacht dat per 1 ja nuari 2006 een nieuw bestuur ge vormd is. De peuterspeelzalen worden dan ondergebracht bij de drie Hulster hoofdbesturen van de basisscholen; Stichting De Linie, Stichting Openbasis en Stichting Katholiek Onder wijs Hulst waar de scholen in de gemeente onder vallen. Het be stuur moet echter gevormd wor den door één van deze drie hoofdbesturen en Van Driessche is er nog niet uit welke van de drie die taak op zich zal nemen. „Daar moeten nog besprekingen over worden gevoerd." (Advertentie) Gelaatschirurgie www.zwinkliniek.nl STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljarten Kanaalzone, kaarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 13.45 uur: Bingo; 16.00 uur: Zitgymnas- tiek; Het Trefpunt, 10.00 uur; Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten bieden en jokeren, 13.30 uur: Koersbal; GRAAUW - 19.30 uur: Begin Kermis met schieting op sportpark De Boom- wai; Gemeenschapshuis, 13.45 uur: Koersbal; HEIKANT - t Heike, 13.00 uur; Biljarten en pieren; Zaal Maton, 19.30 uur; Free country dancers; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur; Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: SWO Franse les; 9.30 uur; Biljarten, kaarten; 13.30 uur: Volksdansen, lijndansen; 19.30 uur: Gezelschaps dansen; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge, jeu de boules; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten en spelmiddag; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Jeugdsoos; TERNEUZEN - Kalashnikov, 20.00 uur: Optreden Lyn, rockmuziek; De Veste, 13.30 uur: Soos voor minder- validen Ons Verzetje, biljarten en klaver jassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 20.00 uur: Bingo; ZUIDZANDE - Feesttent, 20.00 uur: Op treden Nightflyer, dansmuziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37