ÏC Steun voor calamiteitenweg Dow GRANDQ WflKIACTIE Boer mag kleine windmolen plaatsen zonder inspraak t GRATIS MONTAGE! LONDAG OPEN! Grando Hulst Beeldenroute wordt een traditie Winkels Hulst mogen zaterdag later dicht en zondag eerder open ZEELAND iuifJi'i/nva", Dorpsraad Biervliet hoopt dat nieuwe N61 hij plan wordt betrokken )pen dagen bij liologische boer lerste steen loning Clinge Mefoon) pi18-591900 {^Keukens 5% MEER KEUKEN VOOR DEZELFDE PRIJS! Tragel-top toch naar Terneuzen Begraafplaats kan niet uitbreiden Aanmelden voor cultuurprijs r verkoop! 21 juni zeeuwse almanak Baas fledsctie: 0113-31S649 nl ffis 31,4460 AA Goes Uvsrlentie-exploitatie: PS en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ews-Vlaanderen: 0114-372770; £n..l: 020-4562500. yrijdag 17 juni 2005 tot2T00Uur .00 uur tot 1630 uur den én nog veel meer. i'ghfiêgtiZ,- èol ijnsplaat editie Zeeuws-Vlaanderen van Stee BIERVLIET - De dorpsraad van Biervliet en de plaatselijke werk- jroep NN61 (Nieuwe N61) staan liet afwijzend tegenover de plannen om een nieuwe westelij ke ontsluitingsweg aan te leg en voor Dow Benelux en de be- rijven op de Mosselbanken en el Logistieke Park. De ealamiteitenroute komt sn«s de noordelijke kant van eUieuwe natuurgebied in de Iraakman, aan de zuidrand van je Mosselbanken. Er komt een jueuw stuk weg in het verlengde Savoyaardsweg, dat pen blijft. De aansluitende we en worden aangepast. Het gaat ZEND1JKE - Biologica, de or- inisatie die biologische land- juw en voeding promoot, indl in samenwerking met de eeuwse Milieufederatie lande- jke open dagen bij de biologi- the boer en tuinder. lp 25 en 26 juni staan ook de aren van diverse Zeeuwse be- njven open. In Zeeuws-Vlaan- iren doet biologische kwekerij sBierkreek aan de Zevenhof- sdenstraat in IJzendijke beide van 10.00 tot 16.00 uur te. Naast de teelt van biologi- ke rozen richt het bedrijf zich kop natuurbeheer. Activitei- n tijdens de open dagen zijn der meer een proeverij (rozen- bak) en excursies. Ook zijn er ands met gereedschap en kas- njehout voor de tuin. UNGE - Wethouder E. de tckere van de gemeente Hulst rilde eerste steen gelegd voor a nieuwe woning aan de 's avenstraat in Clinge. Het be kleen inbreidingsprojectje op plaats waar voorheen de wo rgen met de nummers 148 tot iet 152 stonden. (Advertentie) -NUiurantvrpuwenpolder.nl Verkorte Wqimdopleidiimg ÏBO-Logistiek om de Havenstraat, de Korte Bettenweg en de Oostzeedijk. De weg wordt aangelegd omdat de huidige westelijke ontslui ting verdwijnt door natuuront wikkeling ter compensatie van de aanleg van het Logistiek Park. „Wij zijn er allemaal van door drongen dat er een westelijke ca lamiteitenweg moet komen. Die kan echter problemen opleve ren. We hopen dan ook dat de uitwerking van die route wordt meegenomen in de planontwik keling rond de nieuwe Rijksweg 61. Daar zijn alle partijen bij ge baat", zegt voorzitter R. Lip pens van de dorpsraad Biervliet. Zowel de dorpsraad als de werk groep NN61 wil het bestaande plan voor de N61 op twee plek ken gewijzigd zien. Zij zijn voor stander van een afrit ter hoogte van de Koedijk, tussen Biervliet en de Braakman. Dit zou tevens het punt kunnen zijn, waar de weg van twee keer twee rijstro ken overgaat in twee keer een rijstrook. Rotonde De rotonde die nu gepland staat op de Driesprong, zou ten zui den van Biervliet moeten ko men. Verschuiven van de roton de maakt het voor de dorpelin gen makkelijker om op de N61 te komen. Bovendien kan de bus verbinding aan het begin van het dorp dan in stand blijven. De plek voor de rotonde die de werkgroep voorstelt, voorkomt ook dat het Agripark bij het dorp in een isolement komt te liggen. Toekomstige uitbreidin gen van het park, waar veel zwaar landbouw- en vrachtver keer naartoe gaat, worden daar door niet geremd. De Temeuzense verkeerswethou der J. Van Schaik benadrukte tijdens de laatste raadsvergade ring dat de calamiteitenroute niet is bedoeld voor doorgaand verkeer. Sluipverkeer zou daar door achterwege blijven. Niette min wordt de weg wel geschikt gemaakt voor alle auto- en vrachtverkeer, waardoor er een volwaardige ontsluiting ont staat. Route Hoewel dit niet de bedoeling is, sluit Lippens niet uit dat het als nog tot een volwaardige door gaande route richting West- Zeeuws-Vlaanderen komt. Een dergelijke behoefte zou vol gens hem kunnen ontstaan zo dra de bedrijvigheid op de Mos selbanken en het Logistiek Park aanzienlijk toeneemt. „Op voorwaarde dat er een logische aansluiting op de N61 komt, zijn wij hier niet bij voor baat tegen. Wat ons betreft moet die aansluiting niet door de Elisabethpolder lopen, omdat de geluidsbelasting op de omgeving dan te groot wordt", aldus Lippens. Volgens hem zal ook de rest van Zeeuws-Vlaan deren de komst van een doorgaande westelijke route niet afwijzen. „Daardoor hoe ven ze niet steeds om te rijden om bij Dow of in Terneuzen te komen." Het beeld Yogy van Bram Eliaert op de Scheldeboulevard. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Met de opening van de zesde beeldenroute langs de Schelde mag Terneuzen lang zamerhand van een traditie spre ken. Zomer en beelden in de openlucht op de Scheldedijk zijn al bijna synoniem. De ko mende jaren moet de faam ver der worden uitgebreid zodat heel Nederland en Vlaanderen over een poosje Terneuzen zien als 'de Beeldenstad'. Kunstenaar en beeldenroute-ini- tiator van het eerste uur Chris Ferket zag het gisteren hele maal zitten. Het budget voor de openluchttentoonstelling is met twintig mille nog steeds erg klein. Maar de gemeenteraad heeft wel bepaald dat de subsi die voor een reeks van jaren vaststaat. Ambtenaren en onder nemers, via de koepel Coördina tie en Management, zetten zich bijna een heel jaar in voor de or ganisatie. En kunstenaars uit Oost-, West- en Zeeuws-Vlaan- deren laten hun enorme beelden graag zien op de Scheldedijk en in de binnenstad van Terneu zen. Kunstenaars, politici en andere genodigden vonden elkaar gis teravond tijdens een geanimeer de openingswandeling langs de 25 kunstwerken in de buiten lucht. Eerder hadden ze in de Grote Kerk in de Noordstraat al 35 kleinere sculpturen van de deel nemende vijftien kunstenaars bekeken. Het clubje beeldhou wers dat gisteren meeliep, kon direct uitleg geven bij het bekij ken van de beelden. Dat is deze zomer - de beelden blijven staan tot en met zater dag 3 september - vaak wat moeilijker. Maar belangstellen den kunnen tijdens alle vijf vrij dagen in juli (1, 8, 15, 22 en 29 juli) wel deelnemen aan een gra tis begeleide wandeling. Een stadsgids zal niet alleen wat extra uitleg over de imposante beeldhouwwerken geven, maar kan de kuieraars ook nog even wijzen op andere Terneuzense bezienswaardigheden Cursussen Kinderen en volwassenen kun nen zich deze zomer zelf ook be kwamen in verschillende beeld- houwtechnieken door een cur sus (van een middag tot drie da gen) te volgen bij gemeentelijk Instituut Toonbeeld. De eerste cursus is bedoeld voor de basis- schooljeugd en wordt gehouden foto Camile Schelstraete op woensdagmiddag 6 juli. Aan melden vóór vrijdag 1 juli. De andere cux-sussen voor de oude re jeugd en volwassenen zijn op 1 september en 18 juli (jeugd van 12 tot 15 jaar), terwijl op 11 en 19 juli driedaagse cursussen beginnen. Wethouder van cultuur C. de Mol-Marcusse durfde er nog niet op te speculeren, maar ze hoopt ongetwijfeld dat de lessen- cycli fameuze kunstenaars ople vert. Al was het maar om de kreet van Chris Ferket kracht bij te zetten: „Lang leve Terneuzen, de Beeldenstad". (Advertentie) ■Mrieweg 2 (In Morres Wonen), Tel: 0114-374455 door René van Stee CADZAND - Natuurbescher mingsvereniging 't Duumpje twijfelt aan de legale status van de windmolen op minicamping de Noorman aan de Platteweg in Cadzand. Navraag bij de gemeente Sluis leerde 't Duumpje dat niets is be kendgemaakt over de aanvraag van een bouwvergunning voor de molen, en ook niet in het ka der van de Wet Milieubeheer. „Zoals wij het nu zien betekent dit dat de gemeente Sluis zijn burgers buitenspel zet, want niet publiceren betekent niet reageren. Ook betekent dit dat de windmolen illegaal is ge bouwd en illegaal in bedrijf is genomen", aldus 't Duumpje in een brief aan het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad van Sluis. De windmolen van campinghou der J. Dees heeft een vermogen van 5,5 kilowatt en een hoogte van vijftien meter. Het bouw werk valt binnen provinciale normen. Het bezwaar van 't Duumpje, principieel tegenstan der van windenergie in de pol der, richt zich niet zozeer op de molen maar eerder op de gevolg de procedure. P. Jansen, lid van de planologie werkgroep van 't Duumpje: „Met de bewuste molen in Cad zand zal niemand moeite heb ben, maar daar gaat het ons niet om. Gelet op de commotie rond de windmolenplannen in Hoofd plaat en Schoondijke is het zaak de procedure zorgvuldig te vol gen. De vraag is waar het ein digt. Als die molen in Cadzand op den duur versleten is, moet er een andere komen. De kans bestaat dat er dan een groter exemplaar voor terugkomt, om dat de camping in de tussentijd bijvoorbeeld is gegroeid. Een vergunning weigeren is dan een lastige zaak, omdat eerder ook al toestemming werd verleend." J. Schaalje, hoofd Ruimte en Wo nen van de gemeente Sluis, er kent dat de procedure formeel HULST - De stichting Tragel blijft bij haar voornemen de stafdiensten te verhuizen van Clinge naar Terneuzen. Een gesprek hierover tussen het college van burgemeester en wethouders en de directie van de instelling voor ver standelijk gehandicapten heeft niets opgeleverd, zo liet burgemeester J.F. Mulder gistermiddag weten. „We heb ben standpunten uitgewisseld, maar wij tomen niet aan ons besluit", zegt beleidsmedewerker J. van Hooijdonk van de Tragel-directie. Volgens hem heeft Tragel langdu rig in de gemeente Hulst gezocht naar een geschikte loca tie voor de huisvesting van directie en management, maar niets gevonden. De stafdiensten moeten verhuizen omdat een deel van het hoofdgebouw op het terrein van De Ster- re in Clinge moet wijken voor nieuwe woningen voor cliënten. Burgemeester Mulder zegt, dat het Hulster colle ge 'veel moeite' heeft met het verlies van de 25 tot 35 ar beidsplaatsen in de gemeente. „Het is vooral jammer om dat wij er niets van afwisten. Anders hadden we mis schien nog eens kunnen kijken of er geen oplossing in Hulst te vinden was." OOSTBURG - De gemeentelijke begraafplaats in Oost burg wordt niet uitgebreid omdat het niet is gelukt de be nodigde 3500 vierkante meter grond te verwerven. De ge meenteraad van Sluis stelde in augustus 2003 een krediet van ruim 133.000 euro beschikbaar voor de uitbreiding. Tot een overeenkomst met de grondeigenaren is het nooit gekomen. Daarom werd overwogen een onteigenings procedure op te starten. In een brief aan de gemeenteraad laat het college van B en W nu weten dat uitbreiding niet doorgaat en dat de capaciteit van de begraafplaats wordt vergroot door herschikking van het strooiveld en het rui men van algemene graven. „Verder zullen wij een proce dure in gang zetten om ,de zogenaamde eeuwigdurende grafrechten om te zetten in een duur van veertig jaar na de begraafdatum, tenzij aantoonbare rechthebbenden hiertegen bezwaar aantekenen", schrijven burgemeester en wethouders. De kosten van de herschikking en de pro cedure voor het ruimen van de algeneme graven bedragen naar schatting 44.700 euro. Dit bedrag wordt opgenomen in het investeringsplan 2006. HULST - De gemeente Hulst zoekt kandidaten voor de culturele prijs. Uitreiking van die prijs vindt naar ver wachting in december plaats. Eigenlijk komt iedereen in aanmerking voor de cultuurprijs, zo lang ze maar in Hulst wonen of gewoond hebben en zich bijzonder heb ben ingezet op het culturele vlak voor de gemeente. Ook verenigingen of instellingen kunnen kandidaat worden ge steld. Aanmelden kan bij het gemeentelijk team Welzijn. door Harold de Puysseleijr HULST - De ondernemersvere niging Hulst Reynaertstad laat de winkeliers in Hulst vrij in het kiezen van openingstijden. Zo mogen winkeliers zelf bepalen of ze hun winkel op zaterdag een uur langer openhouden en op zondag een uur eerder open doen. Dat besluit is genomen nu uit een enquête is gebleken, dat er geen overweldigende meerder heid te vinden is voor ruimere openingstijden van de winkels in het weekend. Maar 36 van de meer dan honderd leden van de winkeliersvereniging reageer den door de vragenlijst over de winkelopenstelling in te vullen. Zestig procent is er vóór om op zondag de winkel al om 13.00 uur te openen. Bij de verlengde zaterdagopening (18.00 uur slui ten in plaats van 17.00 uur) was de stemverhouding precies in evenwicht. „De nieuwe regeling biedt actieve ondernemers de mogelijkheid om wat extra om zet te genereren door een uurtje langer open te blijven op zater dag en een uurtje eerder te ope nen op zondag", licht bestuurs lid B. Picavet van Hulst Reynae rtstad toe.Slechts een krappe meerderheid van de winkeliers is te vinden voor ruimere open stelling, omdat daar voor een aantal ondernemers een flink prijskaartje aanhangt. „In som mige branches zijn de cao's nog niet goed aangepast aan het wer ken op zondag. Die kennen nog geen tijd-voor-tijd-regelingen en die werknemers krijgen op een zondag tweehonderd pro cent uitbetaald. Hier ligt dus een taak voor de brancheorgani saties." Het bestuur van Hulst Reynaertstad laat affiches ma ken die na de zomer worden ver spreid. Met dat affiche aan de deur kunnen ze aangeven hoe laat ze zaterdag sluiten, en hoe laat ze op zondag hun zaak ope nen. „Want het moet niet, maar het mag wel", zegt Picavet. (Advertentie) [Kom en ontdek. Kijk en genietl café - Restaurant jiedere dag geopend vanai io.oq ui (Advertentie) CC vrijdag I 7 juni zaterdag 18 juni LU gesloten in voorbereiding op de dinsdag niet helemaal correct is verlo pen, maar dat het tegelijkertijd gaat om experimenteel beleid dat past binnen provinciaal be leid. Discussie Schaalje: „In de gemeenteraad volgt binnenkort een discussie om hier algemeen beleid van te maken. Het betreft dan het toe staan van maximaal één wind molen op een agrarische be drijf. "De vrees dat hierdoor het hek van de dam is, deelt Schaal je niet. „Het gaat om windturbi nes die niet hoger mogen zijn dan vijftien meter. Van dit uit gangspunt zal nooit worden af geweken." Het ventje is nog geen drie jaar, maar al vreselijk wijs. De moeilijkste woorden ko men zonder horten of stoten uit zijn mond. Onlangs, tijdens een vakantie reis naar Cuba, had hij onbe wust in het vliegtuig de la chers op zijn hand, toen hij de stewardess met haar rode hoedje zag en op luide toon vroeg: „Wat doet roodkapje in het vliegtuig?" Deson danks moet zijn moeder ook wel eens streng zijn tegen hem. Zo ook op het Cubaanse strand. Daar moest hij hoog nodig even vermanend wor den toegesproken. „Wie is hier nu eigenlijk de baas,wilde zijn moeder van hem weten. Waarop hij droog antwoord de: Fidel Castro."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35