PZC Scheepstimmerdijk is overlast beu I Vmbo-school zit alweer te krap PZC Materiaal om te knutselen ligt op straat Actie veiliger fietsen tussen de tractoren ,11 Kinderdroomwens waarschuwt voor oplichter llankbordgroep wil betere communicatie over grondsanering AAZET CSW werkt aan duurzaamheid Onderzoek panden in Middelburg Akkerranden voor scholen weekenddiensten agenda vrijdag 17 juni 2005 COUJNSPLAAT - De stichting Kinderdroomwens waarschuwt dal erin Colijnsplaat een oplich- jeracticf is die onder haar naam ansichtkaarten verkoopt voor ei- jen gewin. „We kregen een mailt je van een mevrouw uit Colijnsplaat die an sichtkaarten had gekocht van een student en naar aanleiding daarvan wel eens wat meer over onze stichting wilde weten", zegt Monique Hogenboom van Kinderdroomwens. „Maar wij weten niets van de verkoop van kaarten af. Het zou kunnen dat die man echt geld voor ons aan het inzamelen is, maar het lijkt me eerder dat hij onze naam mis bruikt om er zelf beter van te worden." De stichting Kinder droomwens werd ongeveer een jaar geleden opgericht en pro beert de grootste wensen van kinderen tot achttien jaar te ver vullen. Hogenboom weet nog niet of ze bij de politie aangifte zal doen. „Ik vind het belangrijker dan de mensen gewaarschuwd zijn." Hogenboom waagt mensen die de student aan de deur hebben gehad een mailtje te sturen naar info@kinderdroomwens.nl. ^rPjet Kleemans IKZEE - De bewoners van Ijcheepst immer dijk zijn boos het feit dat de sanering van j;vervuilde grond op het bouw- Hiein op de hoek van Scheeps- timmerdijk en Grachtweg met me maanden vertraagd is. Wat la vooral steekt is dat ze niet echtstreeks van dat feit op de oogte zijn gebracht. [bewoners van de Scheepstim- jdijkbewoners hadden ge rept dat ze inmiddels af zou- u zijn van 's ochtends woeg startende graafmachines, tril len en lawaai, zegt K. Kalf, oordvoerder van de klankbord- Djp die opkomt voor hun be- cgen. raktijk sanering had eind mei afge- idmoeten zijn, maar de prak- is anders, zo is gebleken, jr allerlei omstandigheden Égé sanering van de grond ar woningbouwplan Rollandt- ilmoet verrijzen anderhalf tot g maanden meer tijd dan avankelijk gepland. Het Kdt minstens half juli, zo niet ai juli eer het karwei ge- I is. Geen prettig vooruit- lt voor de bewoners, weet I fant we hebben echt ontzet- I (Advertentie) DZIjNEN- ZONWERING www.aazet.nl Kipelle -Tel. 0113-339333 (Advertentie) Gelaatschirurgie ww.zwinkliniek.nl (de\age,f kzorgklachten: WO-0231231 'Pmaandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; sterdags tot 12.00 uur iedactie schouwen-duiveland tochtweg 23a óitbus 80 3 zierikzee fe 0111-454647 ïc0111-454657 :.nl NModde (chef) Kleemans fenkow Soesman anting ^VBoogert (sport) jntrale redactie Monspark 28 Ktbus 31 J50 AA GOES I;(0113)315500 ^(0113)315669 Crnail: redactie pzc. n I fernet ^.pzc.nl Nl: web@pzc.nl tend veel last van de werkzaam heden. Het zijn niet alleen de trillingen en de geluidsoverlast maar het zijn ook de auto's die de Scheepstimmerdijk oprijden, vastlopen en dan moeten ke ren." Sinds de start van de grondsane- rig is een deel van de Scheeps timmerdijk afgesloten voor alle verkeer. Dat betekent dat als de bewonersnaar de binnenstad willen zij een forse omweg dienen te maken. Wat hen ech ter vooral een doorn in het oog is, is dat ze het nieuws van de vertraging van de grondsane ring uit de krant moeten verne men. Kalf: „We hebben eerder ge klaagd over de gebrekkige com municatie tussen provincie en gemeente enerzijds en de bewo ners van de Scheepstimmerdijk anderzijds. Toen is beloofd dat het allemaal beter zou worden, maar daar merken we in de praktijk bar weinig van. De com municatie is nog steeds niet goed." Woorden waar me- de-Scheepstimmerdijkbewoner en mede-klankbordgroeplid T. Verbraak zich helemaal in kan vinden. „Iedereen spreekt er hier schande van. Het gebrek aan communicatie wekt heel veel ergernis. Als we klachten hebben is het van 'vul maar en formulier in'. Briefje „Kijk, wij snappen ook wel dat zo'n sanering veel tijd kost. Maar is het nou echt zoveel moeite even een briefje te doen rondgaan waarin je uitlegt dat het langer duurt en waarom het langer duurt? Het hoeft echt niet voor ieder wissewasje, maar wel als er echt iets te mel den valt. Provinciaal projectleider P. Brand was gisteren niet bereik baar voor een reactie. Wethou der R. van der Wekken evenmin. Ko Vermeulen met modellen van onder meer sleepboot Zwarte Zee, een besneeuwde Oostenrijkse kerk en de Sint Laurf door Esme Soesman OOSTERLAND - Kerkmuren opgetrok ken uit met behang beplakt triplex. Sierlijke glas-in-loodramen die niet meer dan de doorschijnende tussenvelle- tjes uit een fotoalbum blijken te zijn. Het materiaal ligt op straat, weet Ko Vermeulen te vertellen. Met zijn twee rechterhanden knutselt de 73-jarige Oosterlander boten, molens, kerken en andere objecten - op kleine schaal - in elkaar. Aan de wanden in de woning van Ko en zijn echtgenote Jansje hangen tiental len olieverfschilderijen. Landschappen, schepen, een tijger en een clubje men sen tussen donkerhouten lijsten. Tafere len en omlijsting zijn door Vermeulen zelf gefabriceerd. Op tafel staan driedimensionale objec ten; van de houten sleepboot Zwarte Zee tot een kartonnen Sint Laurens- kerk in Rotterdam. Gemaakt met be hulp van bouwpakketten, maar dat geldt lang niet voor al zijn modellen. Met misschien wel zeven verschillende kerkgebouwen in gedachten maakte Vermeulen bijvoorbeeld een Oostenrijk se kerk. Wanden van triplex zijn met oud behangpapier in verweerde buiten muren omgetoverd. De glas-in-loodra- men zijn het resultaat van stift op door schijnend papier. Het pad is gelegd van uit grijs karton geknipte minitegels. Met kunstsneeuw en een lampje is het kerkgebouw een bijzonder kerstattri buut in huize Vermeulen geworden. „De vuurtoren van Haamstede staat op stapel. Daar ben ik in gedachten al mee bezig." Alleen het Schouwen-Duive- landse gemeentehuis zou Vermeulen voor geen goud willen maken.„Vier stukjes karton en je bent klaar", lacht hij. Oud-Rotterdammer Vermeulen heeft zijn leven lang geknutseld. Hij wilde vroeger graag naar de kunstacademie, maar het waren de dagen na de oorlog en het ontbrak simpelweg aan de midde len om die weg in te slaan. Vermeulen kwam bij een cartonnagebedrijf te recht, tot hij op zijn 39e zijn eerste - er volgden er later nog vier - hartaanval kreeg te verwerken. Driftig typetje als hij was, moest hij zijn leven drastisch op de schop gooien. Het creatieve hob- byen zette hij echter al die tijd gestaag door. Nee, niet dag en nacht. Soms zelfs wekenlang niet. Passie Maar als Vermeulen aan het creëren slaat, doet hij dat met volle passie. „Ik vinder rust in en bevrediging. Soms doe ik het één, soms het ander. Wat er in me opkomt, probeer ik. Het maakt foto Marijke Folkertsma mij eigenlijk niet zoveel uit wat ik maak." Hij is er ook het type niet naar dure gereedschappen en materialen om zich heen te verzamelen. Vroeger werk te hij met een aardappelschilmesje of scheermesje, afhankelijk van wat er voor handen was. Nu is zijn enige eis een scherp mesje of goede schaar. „En ik gebruik de oude figuurzaag van mijn opa." Met hartstocht praat hij over de houten luciferdoosjes en sigarenkistjes van weleer. „Daar kon je zoveel mee doen." Voor zover Vermeulen naar ei gen ontwerp werkt, raapt hij zijn mate riaal ook het liefst 'van de straat' op. „Ik mag van mijn vrouw nooit langs een container lopen. Ik haal er alles uit." Het is vooral dat creatieve proces waar door Vermeulen zijn hobby nooit zat raakt. Plastic modellen doen hem niets. „Die haal je voorgevormd uit de doos, zet je in elkaar en zet je weg. Maar hout en karton zijn levend materiaal. Is er een stukje kapot dan kun je nieuw hout pakken. Of je voegt er iets anders aan toe." Vakschool in beeld als dependance Goese Lyceum voor beroepsonderwijs door Frank Balkenende GOES - Het Goese Lyceum voor beroepsonderwijs moet snel we ten of het komend schoolseizoen kan beschikken over de voorma lige vakschool aan de Goese Bergweg. De school krijgt er zes tig tot zeventig leerlingen bij en heeft dringend behoefte aan vier tot zes extra theorielokalen. In een ambtelijk advies aan het college van burgemeester en wet houders staat dat de vakschool geen optie is om de ruimtenood van de, vorig jaar nog fors ver bouwde, vmbo-school te leni gen. Op grond van de verordening huisvesting onderwijs zou het Goese Lyceum voor beroepson derwijs er geen recht hebben. Bovendien zou de Pontes-scho- lengemeenschap, waar de vmbo-school deel van uitmaakt, eerder de oude vakschool heb ben geweigerd als dependance. Niettemin kijkt het college van B en W toch nog eens naar de vakschool als reddend pand voor de ook aan de Bergweg ge legen vmbo-school, laat wethou der M. 't Hart (PvdA, onderwijs) weten. Dat zou opnieuw een stoelen dans in lokaal onderwijsland be tekenen. De vakschool herbergt nu twee speciale scholen, De Kring en een deel van De Wis sel. Volgens 't Hart kunnen die verhuizen naar de voormalige Wilhelminaschool aan de Lijn baan. Daar zit momenteel tijdelijk een deel van de bovenbouw van De Tweern, een school voor spe ciaal onderwijs die momenteel haar gebouw aan de Evertsen- straat verbouwt en uitbreidt. De Tweem-leerlingen kunnen er in het nieuwe schoolseizoen te recht, zodat de Wilhelmina school en de oude Casem- broot-mavo (tijdelijke huisves ting) vrijkomen. Directeur L. de Kraker van het Goese Lyceum voor beroepson derwijs hoopt dat het college snel handelt. „Volgende week beginnen we met het nieuwe les rooster in elkaar te zetten en 29 augustus staan de leerlingen weer op de stoep. Dus haast is geboden." De school telt nu 560 leerlingen en groeit naar 620 tot 630 scho lieren in het komende seizoen. Om de toeloop te beteugelen zijn voor de afdelingen techniek en zorg welzijn leerlingen stops ingevoerd. Ruimte „Maar", zegt De Kraker, „de nieuwe aanmeldingen zijn niet alleen het probleem. Onderwijs vernieuwing vraagt om een an dere inzet van ruimte dan in het oude, klassikale onderwijs. Toen kon je nog 25 leerlingen in een bakkerslokaal zetten. Tegen woordig werken ze zelfstandig in groepjes van acht tot tien leer lingen. De werkplekkenstruc- tuur slorpt veel ruimte op." Overloopgebouw Door de stijgende populariteit komt de vmbo-school vier tot zes theorielokalen tekort. In het schoolseizoen 2006-2007 kan zich hetzelfde euvel voordoen. De Kraker denkt dat de gemeen te een permanente oplossing moet zien te vinden voor de heen en weer swingende leerlin genaantallen in het voortgezet onderwijs. „Je kunt van de oude vakschool ook een overloopgebouw voor verschillende scholen maken. Heb je te veel leerlingen, dan kun je er gebruik van maken, krimpt de school, dan trek je er weer uit. Dat lijkt me een aan trekkelijk idee voor de gemeen te, die nu elk jaar op individuele MIDDELBURG - De Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) in Middelburg gaat de ecoshop een bete re plaats geven in de school. In de shop worden producten van de Wereldwinkel en Fair Trade verkocht. Tijdens een project Check it out van het COS Zeeland over klimaat verandering en duurzaamheid hebben leerlingen zelf vast gesteld dat de ecoshop te weinig zichtbaar is. Door die een prominentere plaats te geven, hopen zij dat er meer spullen uit de Derde Wereld worden verkocht. De CSW zal het voorstel van de scholieren verder uitwerken. Het Check it out-project werd gisteren afgesloten. Een jury met wethouder A. van 't Westeinde (onderwijs en milieu), A. de Groene, lector duurzaamheid aan de Ho geschool Zeeland, en E. van de Kerkhof van het Milieu educatie Centrum Walcheren, beloonde nog twee actie plannen. Het ene was een promotiecampagne voor de bus: open baar vervoer, da's pas stoer. Het andere plan pleitte voor een samenwerkingsverband met een school in een ontwik kelingsland. Deze twee ideeën worden echter niet uitgë-r voerd. MIDDELBURG - De Rijksdienst voor de Monumenten zorg komt binnenkort naar Middelburg om de schade aan monumentale woningen rond de bouwput voor het thea ter te bekijken. De dienst is uitgenodigd door omwonen den die schade hebben geleden. De problemen met de bouwput voor het nieuwe theater aan de Zuidsingel heeft tot verzakkingen van woningen in de omliggende straten geleid. Daardoor zijn de huizen ernstig beschadigd of on bewoonbaar verklaard. Een deel van de panden heeft een monumentale status. Daarom hebben de eigenaren de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg gevraagd langs te komen voor onderzoek. Bovendien behoort de omgeving van de bouwput tot het beschermd stadsgezicht van Middelburg. De gemeente heeft toegezegd dat alle schade aan gebou wen rond de bouwput zal worden vergoed. Huiseigenaren hopen door het onderzoek van Monumentenzorg meer in zicht te krijgen in de schade die zij geleden hebben en in de manier waarop die wordt afgehandeld. WISSENKERKE - Ter ere van de officiële opening van de milieustraat heeft de Zeeuwse Reinings Dienst (ZRD) voor elke basisschool op Noord-Beveland een akkerrand geadopteerd. Danique en John voor openbare basisschool De Vliete uit Wissenkerke mochten gistermiddag op het terrein van de milieustraat in hun dorp zelf een randje in zaaien. Wethouder A. van der Maas verzorgde de officiële opening van de milieustraat die alweer een tijdje in ge bruik is. De ZRD greep de gelegenheid aan om de moderne persin stallatie op het terrein onder de aandacht te brengen. Het gaat om een vaste pers, waar steeds een andere container aan gekoppeld kan worden. Omdat op het Noord-Bevelandse terrein niet met niveau verschillen wordt gewerkt en de opgestelde containers derhalve kleiner zijn dan bijvoorbeeld in Goes, moest er- vaker worden gereden. De persinstallatie zorgt ervoor dat er veel meer afval in één container past. De milieustraat is op woensdag, vrij dag en zaterdagochtend open. door Miriam van den Broek VEERE - Het gebeurt regelma tig dat een fietser op een platte landsweggetje rijdt en achter zich een tractor hoort naderen. De weg is te smal om uit te wij ken. De fietser gaat op het uiter ste randje van de weg rijden en begint te slingeren. Situaties als deze zorgen jaar lijks in Zeeland voor gemiddeld drie ernstige ongelukken met één dode en twee zwaargewon den. Landbouworganisaties en orga nisaties voor de verkeersveilig heid hebben de handen ineen ge slagen en een actie op touw ge zet waarbij zowel het landbouw- verkeer als fietsers (ouderen en toeristen) worden gewezen op de gevaren. Veilige plek In de folder 'Fiets veilig door de polder, let op landbouwverkeer' worden fietsers erop gewezen dat ze een veilige plek moeten opzoeken om de tractor te laten passeren. Ook wordt benadrukt dat de fietser en de chauffeur van het landbouwvoertuig elkaar daar voor de tijd en de ruimte moeten geven. De folder verschijnt in het Nederlands en in het Duits en komt te liggen bij de mini- campings, de WV's en de Stich ting Welzijn Ouderen. De actie richt zich met name op ouderen omdat uit statistieken blijkt dat meer dan de helft van de ernsti ge fietsslachtoffers senioren zijn. Boeren krijgen de folder bij de campagne voor dodehoekspie- gels. Alle boeren die voor hun landbouwvoertuigen dodehoek- spiegels hebben besteld, ontvan gen de nieuwe folder. Inmiddels zijn er 1700 sets dodehoekspie- gels besteld in 2004 en 2005. Naar schatting telt Zeeland tus sen de 3500 en 4000 landbouw voertuigen die regelmatig op de openbare weg komen, zegt B. Vroonland van 3VO. Ruimte De boeren die niet meedoen aap de actie voor dodehoekspiegels worden via de vakbladen ge vraagd om fietsers de tijd en de ruimte te geven om een veilige plek op te zoeken. De aftrap voor de campagne 'Fiets veilig door de polder, let op landbouwverkeer' is gisteren in Veere officieel genomen. Gedeputeerde T. Poppelaars zet te indirect een tractor in wer king waarvan de laadbak om hoog kwam en de tekst van de campagne leesbaar werd. huisvestingsverzoeken moet rea geren." Om niet elk jaar weer bij de ge meente te hoeven aankloppen, pleit rector A. Wevers van het Goese Lyceum (voortgezet on derwijs, locatie Van Dussel- dorpstraat) opnieuw voor door decentralisatie van onderwijs- gelden. De gemeente moet ge woon het rijksgeld over de scho len verdelen, zodat die hun ei gen boontjes kunnen doppen, vindt Wevers. Overigens heeft het college deze week ingestemd met de plaatsing van twee tijde lijke units en een flinke over- blijfruimte op het terrein van het Goese Lyceum. Het leerlin gental groeit van 1394 leerlin gen nu tot 1450 volgend seizoen. Eerder dit voorjaar kreeg het alsmaar uitdijende Willibrord- college de voormalige Zuidwest hoek aan de Bessestraat toege wezen om de ruimtenood op te lossen. zaterdag 18 en zondag 19 juni 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111)412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. STREEKACTIVITEITEN BURGHSLUIS - Meeldijk 34, 17.00 uur: Opening Kunstschouw; RENESSE - Strandpaviljoen De Bran ding, 20.00 uur: Strandconcert Muziek vereniging Luctor et Emergo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33