Goese wethouder door het stof Scholen krijgen akkerrand Actie veilig fietsen naast tractoren Stichting waarschuwt voor oplichter in Colijnsplaat o uit- verkoop! co r tu 21 juni Baas Recreatieplan niet van de baan Doorstart SP Middelburg Onderzoek panden bij bouwput etstocht Goes Ojaar door gemeente 'itbreiding ^Gravenpolder '"timers fracties uiten zware kritiek na blunders rond brede school editie Bevelanden-Tholen door Rob Paardekam COLIJNSPLAAT - De stichting Kinderdroomwens waarschuwt dat er in Colijnsplaat een oplich ter actief is die onder haar naam ansichtkaarten verkoopt voor ei gen gewin. „We kregen een mailtje van een mevrouw uit Colijnsplaat die an sichtkaarten had gekocht van een student en naar aanleiding daarvan wel eens wat meer over onze stichting wilde weten", zegt Monique Hogenboom van Kinderdroomwens. „Maar wij weten niets van de verkoop van kaarten af. Het zou kunnen dat die man echt geld voor ons aan het inzamelen is, maar het lijkt me eerder dat hij onze naam mis bruikt om er zelf beter van te worden." De stichting Kinder droomwens werd ongeveer een jaar geleden opgericht en pro beert de grootste wensen van kinderen tot achttien jaar te ver vullen. De vergelijking met de stichting Doe een Wens gaat vol gens Hogenboom niet helemaal op. „Zij vervullen meestal wen sen van kinderen die niet zo (Advertentie) UVJQ Telefoon: 0118-591900 www.rcsiaurantvrouwenpolder.nl lang meer te leven hebben, maar wij doen dat bijvoorbeeld ook voor kinderen die hun ouders hebben verloren of een ernstig ongeluk hebben gehad." Hogen boom wist gisteren nog niet of ze bij de politie aangifte van de vermeende oplichting zou doen. „Ik vind het belangrijker dan de mensen gewaarschuwd zijn." De stichting gaat volgens haar nooit langs de deuren om geld in te zamelen. Meestal zijn het be drijven die benaderd worden als een nieuwe wens zich aandient. Die zijn over het algemeen heel bereidwillig om een financiële bijdrage te leveren. Hogenboom vraagt mensen die de oplichtende student aan de deur hebben gehad een mailtje te sturen naar haar stichting: info@kinderdroomwens.nl. Advertentie Verkorte Avoimdopleidimg HBO-Logistiek www.hz.nl tel.: 0118 - 489 407 Vraag naar Mark Geilenkirchen e-mail: mgeilen@hz.nl HogeschoolftfZeeland (Advertentie) Café - Restaurant CC vrijdag 17 juni zaterdag 18 juni LU gesloten in voorbereiding op de dinsdag Q Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Telefoon: 0113 227607 zeeuwse almanak Het ventje is nog geen drie jaar, maar al vreselijk wijs. De moeilijkste woorden ko- men zonder horten of stoten uit zijn mond. Onlangs, tijdens een vakantie reis naar Cuba, had hij onbe wust in het vliegtuig de la chers op zijn hand, toen hij de stewardess met haar rode hoedje zag en op luide toon vroeg: „Wat doet roodkapje in het vliegtuig?" Deson danks moet zijn moeder ook wel eens streng zijn tegen hem. Zo ook op het Cubaanse strand. Daar moest hij hoog nodig even vermanend wor den toegesproken. „Wie is hier nu eigenlijk de baas,wilde zijn moeder van hem weten. Waarop hij droog antwoord de: „Fidel Castro. [.Redsctie: 0113-315649 feo.ie@pzc.nl •b„s3,,4460 AA Goes Hvertentie-exploitatie. f H en Mïdden-Zeeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0114-372770; gak 020-4562500. j 17 juni 2005 WISSENKERKE - Boeren in het agrarisch hart van Noord-Beveland kunnen in de toekomst wellicht toch een aantal recreatieverblijven op hun land bouwen. De raads commissie besloot gisteravond, het plan groenblauwe slin ger verder uit te werken. Half mei had een belangrijk deel van de commissie daar nog grote moeite mee. Zij vonden de plannen om boeren, toeristen en recreanten midden op het eiland meer te gaan mengen, veel te ver gaan. Maar nu er gezocht zal worden naar een onafhankelijke project leider die eerst de economische haalbaarheid van de plan nen laat onderzoeken, hebben de meeste commissieleden er toch vertrouwen in. De raad moet die koerswijziging op 30 juni overigens formeel nog wel bekrachtigen. MIDDELBURG - De Socialistische Partij Middelburg maakt een doorstart. Na diverse crises in zowel het partij bestuur als de fractie leek de SP op sterven na dood. Ach ter de schermen is gewerkt aan een herrijzenis en volgen de week donderdag wordt een niew bestuur gekozen. Een kleine groep van twaalf mensen is de afgelopen zes maanden bezig geweest om een nieuwe organisatie op po ten te zetten. Het zijn allemaal mensen die niets met de problemen uit het verleden te maken hebben, zegt J. Vos, die tijdelijk optreedt als woordvoerder. „Het zijn allemaal mensen die wel lid waren van de SP maar de heibel alleen uit de krant kennen en blanco tegen over de toestand van toen staan", zegt Vos. De groep is langzaam naar elkaar toegegroeid en de samenwerking is onverwacht succesvol geweest, stelt hij vast. „Het ging al lemaal heel vlot." De wederopstanding van de SP Middel burg is begeleid door T. de Roos, gemeenteraadslid van de SP Vlissingen, en SP-Statenlid F. Luijben uit Hulst. Vol gens Vos hebben zij het initiatief genomen om de afdeling Middelburg nieuw leven in te blazen. MIDDELBURG - De Rijksdienst voor de Monumenten zorg komt binnenkort naar Middelburg om de schade aan monumentale woningen rond de bouwput voor het thea ter te bekijken. De dienst is uitgenodigd door omwonen den die schade hebben geleden. De problemen met de bouwput voor het nieuwe theater aan de Zuidsingel heeft tot verzakkingen van woningen in de omliggende straten geleid. Daardoor zijn de huizen ernstig beschadigd of on bewoonbaar verklaard. Een deel van de panden heeft een monumentale status. Daarom hebben de eigenaren de Rijksdienst voor de Monumentenzorg gevraagd langs te komen voor onderzoek. Bovendien behoort de omgeving van de bouwput tot het beschermd stadsgezicht van Mid delburg. De gemeente heeft toegezegd dat alle schade aan gebouwen rond de bouwput zal worden vergoed. ES - Wie heel Goes wil ver men per fiets, moet zaterdag tdoen aan de ééndaagse fiets- tht van de Zeeuwse Rijwiel- toervierdaagse. rit met de gevleugelde naam loot Goes in Fietsvlucht' be- Ibij het Lunchcafé aan'de ote Markt van Goes. Vanaf kan er worden gestart, gaat echt door alle ker- vande gemeente Goes, door 'inge, Kattendijke, Wilhel- oadorp, Wolphaartsdijk, Oud- 's-Heer Arendskerke, ke en 's-Heer Hendriks ten. Terug bij het Lunchca- aan de Grote Markt moet er gensde organisatie 39,5 kilo- lor op de fietscomputerteller tn. De deelname aan de fiets- iit is gratis. De rit is beschre- ineen boekje dat bij vertrek rdt uitgereikt. Zeeuwse Rijwiel- en Toer- ie houdt in juli, van 26 nmet 29 juli, de traditione- ietsvierdaagse vanaf sport- 'Zeeland in Goes. GRAVENPOLDER - 's-Gra- mpolder moet verder kunnen widen en wellicht zelfs over weg die van Kapelle langs wenpolder richting Ove rloopt. stelling is aan de orde in tyshuis Ons Dorpsleven op de Rgadering van de dorps- J op dinsdag 5 juli vanaf uurGepeild wordt ook of Gravenpolder behoefte is starterswoningen, nieuw- voor beginners op de ®>Qgmarkt betaalbaar is. gast is directeur C. Krijger "woningcorporatie R B Wo- Hij geeft een presentatie ""«plan voor een woonzorg- JJJ® op de hoek Naza- Jangeweg en gaat in op de "fig, van het gebied rond ""kaal De Zwake. j®ERLAND - Ruim 75 oldti- ^6 deelnemen aan de toer- 111 de oldtimerclub Walche- «P zaterdagmiddag te be- 'la« bij hotel Kamper- vlakbij het Banjaard- jv, ,e eerste voertuigen ar- n daar rond kwart over «sten tëkenkamercommissie signa- tin haar rapport dat voor de ïe school - protestants-chris- jke Beatrixschool, openbare sschool Zuidwesthoek en ieropvang De Bevelanden - specifiek plan ontbrak, er i gemeentelijk projectleider s taken en bevoegheden van rokken partijen te vaag wa- en de projectgroep niet opge- sen bleek tegen de complexi- van de opdracht, ging van alles mis. Kosten lie- voortdurend op - deels door vraag naar meer lokalen - er stond door gebrek aan regie warring en ook het college li besluiten buiten het bud- recht van de gemeenteraad lindelijk kostte de brede oleen kleine zes miljoen eu- egenover de begrote 3,5 mil- euro. WISSENKERKE - Ter ere van de officiële opening van de milieustraat heeft de Zeeuw se Reinings Dienst (ZRD) voor elke basis school op Noord-Beveland een akkerrand geadopteerd. Danique en John voor openba re basisschool De Vliete uit Wissenkerke mochten gistermiddag op het terrein van de milieustraat in hun dorp zelf een randje in zaaien. Wethouder A. van der Maas verzorg de de officiële opening van de milieustraat die alweer een tijdje in gebruik is. De ZRD greep de gelegenheid aan om de moderne persinstallatie op het terrein onder de aan dacht te brengen. Het gaat om een vaste pers, waar steeds een andere container aan gekoppeld kan worden. Omdat op het Noord-Bcvelandse terrein niet met niveau verschillen wordt gewerkt en de opgestelde containers derhalve kleiner zijn dan bijvoor beeld in Goes, moest er vaker worden gere den. De persinstallatie zorgt ervoor dat er veel meer afval in één container past. De mi lieustraat is op woensdag, vrijdag en zater dagochtend open. foto Ronald en Dekker pTrank Balkenende lOES - De Goese wethouder '1 Hart (PvdA, onderwijs) ilt gisteren zijn politieke lid gered door spijt te betui- n over de talloze fouten die jngemaakt bij de totstandko- ung van de brede school in de p Ouverture. i Rekenkamercommissie van gemeente Goes onderzocht gang van zaken in de periode 98-2001 en kwam met een ver- eligend rapport. Het project is vrijwel stuurloos, zodat het nger duurde en bijna het dub- e kostte. „Heb ik fouten ge- akt7 Ja", nam de wethouder verantwoordelijkheid voor desastreus verlopen project ich Woordvoerders waren gisteren voor Goese begrippen buitenge woon hard in hun kritiek op de wethouder. Niet in de laatste plaats omdat 't Hart vorig jaar ook al de ver antwoordelijkheid moest nemen voor een blunder. Toen bleek dat door een ambtelijke fout plotseling een structureel tekort van 1,3 miljoen euro was ont staan voor de huisvesting van scholen. WD'er A. Wevers: „Hoe kan het dat een wethouder die al veertien jaar de onderwij sporte- feuille heeft, zulke missers maakt? Heeft hij nog wel vol doende feeling, is de interesse er nog wel?" P. Colijn (SGP/ChristenUnie): „Er is bij de brede school zeven jaar lang achter de fouten aange lopen. 't Hart heeft steken laten vallen." R. de Koster (D66): „Het vertrou wen in deze wethouder is bijna nihil." F. Köhlen (GroenLinks): „De wethouder had alerter moeten reageren." Ter verdediging van 't Plart voerde zij, evenals PvdA' er F. de Kaart, aan dat de ge meenteraad ook had zitten sla pen. „De raad gaat niet vrijuit, die was te passief." Fouten Wethouder 't Hart erkende fou ten te hebben gemaakt. Als ver zachtende omstandigheid gold dat destijds was afgesproken dat de gemeente niet de regierol zou voeren, maar een extern bu reau. Hij stipte ook aan dat belang rijk deel van de meerkosten is ontstaan door leer lingenprognoses en de eis van het ministerie klassen te verklei nen. Na een schorsing bleek dat de wethouder gevrijwaard bleef van een motie van wantrouwen, afkeuring of treurnis. Wevers (WD) vond het prijzenswaardig dat 't Hart alle verantwoorde lijkheid op zich nam en fouten ruiterlijk toegaf. „Alle fracties hebben voldoende vertrouwen in de wethouder, die we wel kri tisch zullen volgen.De gemeen te bereidt momenteel een brede school in de Goese Polder voor en de raad wenst geen nieuw de bacle. GroenLinks eiste dan ook dat de wethouder in de komen de commissie maatschappelijke ontwikkeling een helder plan op tafel legt. 't Hart zei dat al eerder is afge sproken dat de raad schriftelij ke voortgangsrapportages over grote projecten krijgt voorge- legd. (Advertentie) De campagne 'Fiets veilig door de polder, let op landbouwverkeer' is gisteren in Veere officieel begonnen. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek VEERE - Het gebeurt regelma tig dat een fietser op een platte landsweggetje rijdt en achter zich een tractor hoort naderen. De weg is te smal om uit te wij ken. De fietser gaat op het uiter ste randje van de weg rijden en begint te slingeren. Situaties als deze zorgen jaar lijks in Zeeland voor gemiddeld drie ernstige ongelukken met één dode en twee zwaargewon den. Landbouworganisaties en organisaties voor de verkeersvei ligheid hebben de handen ineen geslagen en een actie op touw ge zet waarbij zowel het landbouw verkeer als fietsers (ouderen en toeristen) worden gewezen op de gevaren. In de folder 'Fiets veilig door de polder, let op landbouwverkeer' worden fietsers erop gewezen dat ze een veilige plek moeten opzoeken om de tractor te laten passeren. Ook wordt benadrukt dat de fietser en de chauffeur van het landbouwvoertuig el kaar daarvoor de tijd en de ruim te moeten geven. De folder ver schijnt in het Nederlands en in het Duits en komt te liggen bij de minicampings, de VVV's en de Stichting Welzijn Ouderen. De actie richt zich met name op ouderen omdat uit statistieken blijkt dat meer dan de helft van de ernstige fietsslachtoffers se nioren zijn. Boeren krijgen de folder bij de campagne voor dodehoekspie gel. Alle boeren die voor hun landbouwvoertuigen dodehoek spiegel hebben besteld, ontvan gen de nieuwe folder. Inmiddels zijn er 1700 sets dodehoekspie gel besteld in 2004 en 2005. Naar schatting telt Zeeland tus sen de 3500 en 4000 landbouw voertuigen die regelmatig op de openbare weg komen, zegt B. Vroonland van 3VO. De boe ren die niet meedoen aan de ac tie voor dodehoekspiegels wor den via de vakbladen gevraagd om-fietsers de tijd en de ruimte te geven om een veilige plek op te zoeken. De aftrap voor de campagne 'Fiets veilig door de polder, let op landbouwverkeer' is gisteren in Veere officieel genomen. Ge deputeerde T. Poppelaars zette indirect een tractor in werking waarvan de laadbak omhoog kwam en de tekst van de cam pagne leesbaar werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 27