zc jlessure verstoort tennisdroom Arsenal blijft Van Persie steunen Philippoussis naar kwartfinale PSV-speler Park wil naar Manchester United Vincken: naam om te onthouden 17 Schalken tennist alleen nog als hij gezond is chaëlla Krajicek mist halve finale Rosmalen en Wimbledon Sluiter niet nstig gezind kei niet naar ar de France tserse politie t Tour-duivel rich raakt erstrui kwijt Vogondy succesvol in Route du Sud Gerco Schroder terug met Monaco Armstrong en Ullrich niet in tijdrit Lammerts bondscoach wielrensters Baanrenner drie jaar geschorst Trabelsi blijft gewoon bij Ajax programma vrijdag 17 juni 2005 jdALEN - Sjeng Schalken ,11 al lange tijd met zijnfy- usdanig zelfs dat hij zich onbepaalde tijd terugtrekt li circuit. Dat houdt in dat uburgse tennisser Winible- l8t schieten. bons gezicht stond giste- onweer. „Voor mij hoeft inietmeer", was de sombe- jedeling na zijn nederlaag tweede ronde van het imooi van Rosmalen. Schalken heeft er genoeg van. De laatste anderhalf jaar lag hij meer op de massagetafel dan dat hij op de tennisbaan stond. Voor het toernooi in Rosmalen, waarvan hij ambassadeur is, maakte Schalken een uitzonde ring. Maar zijn rentree na vier weken eindigde in een deceptie. Ook zijn tweede optreden op het gras van het centre court, tegen de Italiaan Davide Sanguinetti (6-7, 3-6), bracht hem weinig plezier. Al even houterig als in de openingsronde bewoog hij zich over de zoden. Een blessure aan zijn hak maakte normaal tennis onmogelijk. Hij kon er amper fatsoenlijk op steunen. „Als ik ergens een hekel aan heb, is het aan half werk afleve ren. Dan voel ik me op de baan aangeschoten wild. Daar heb ik deze week voor gekozen, maar het zal niet weer gebeuren. Tegen Sanguinetti, die vandaag in de kwartfinale aantreedt te gen Mark Philippoussis, kon Schalken door zijn beperkte af zetmogelijkheden amper een fat soenlijke backhand slaan. Voor al als hij kracht moest zetten op zijn linkerbeen, ging het mis. „Het is dan onmogelijk om te winnen van topprofs." Schalken trekt zich nu terug in Monte Carlo, waar hij al jaren resideert. En keert pas terug, zegt hij, als hij op en top fit is. In trainingen wil hij zich dan gaan testen. Zijn lichaam moet een proeve van bekwaamheid af leggen voordat hij zich weer aan een echte wedstrijd waagt. Schalken maakte door alle bles sureleed al een vrije val op de wereldranglijst en zal, nu hij op Wimbledon zijn kwartfinale plaats van vorig jaar niet verde digt, nog verder zakken. Terwijl hij twee jaar terug nog op het punt stond de toptien binnen te stappen. Maar ook vanwege een blessure aan de voet moest hij destijds de toernooien van Rome en Hamburg afzeggen. Zijn vaste 'kwartfinale-kamer' van zijn hotel in Londen kan hij annuleren. Gisteravond liet hij de organisatie weten Wimble don te laten schieten. Een nieu we duikeling op de ranglijst, een terugkeer in de kelders van het tenniscircus; het lijkt Schal ken niet te deren. „Ik wil de ko mende tijd maar één ding: kij ken hoe ik kan terugkeren. Hele maal fit en gezond." GPD las Overzier 1ALEN - Het zag er zo uil: één stap verwijderd baar eerste halve finale in KTA-toernooi. Het vooruit- nog mooier: volgende ze haar seniorende- maken op Wimbledon. Een lokkige beweging op het Rosmalen verstoorde Michaëlla Krajiceks Een scheur in de menis- Hn de rechterknie houdt de mjarige tennisbelofte min- osweken uit het circuit. DEN - Raemon Sluiter ede eerste ronde van Wim- David Nalbandian. De lijn is als achttiende ge ilen was in 2002 finalist. Is speelt tegen de jjiri Novak. Titelverdedi ger Federer treft de Frans- 'aul-Henri Mathieu. Andy tkmoet tegen de Tsjech Ji- 1 vrouwen speelt de als eer- plaatste Lindsay Da ven- de Russische Alina ra. Titelverdedigster Ma- irapova treft de Spaanse Llagostera-Vives. Gerards plaatste zich or het hoofdtoernooi. De irgse verloor in de derde van de kwalificaties. ANP Voor Krajicek lijkt er een vloek te rusten op het toernooi in Bra bant. Twee jaar geleden be zweek ze onder de druk tijdens haar eerste optreden bij de Ordi- na Open in Rosmalen. Een jaar later viel ze flauw op het centre court. En gisteren huilde ze op dezelfde plaats tranen met tui ten. In de kwartfinale tegen Meghann Shaughnessy verstap te ze zich ongelukkig, waardoor ze bij een 4-3-voorsprong (0-15) in de eerste set moest opgeven. Uren later waren de tranen nog niet verdwenen. „De ergste dag uit mijn leven", stamelde Kraji cek nadat ze de rolstoel had in geruild voor een plaats achter de tafel in de persruimte. „De laatste uren heb ik alleen maar gehuild. Maar ik kom het nieuws liefst zelf vertellen." Dat de geëmotioneerde Krajicek zich daarbij versprak („de bui tenband van mijn rechterknie is gescheurd"), is haar vergeven. Ze bedoelde een scheur in de buitenmeniscus, zou bondsarts Babette Pluim later verklaren. Daarom kan ze haar been niet strekken en dus niet lopen. Voor genezing staat een kijkoperatie en vervolgens vier tot acht we ken revalidatie. De Rotterdamse chirurg Heijboer zal de ingreep, waarbij rafeltjes aan de menis cus worden weggeknipt, waar schijnlijk begin volgende week uitvoeren. Erg ongelegen De blessure komt voor Krajicek op een wel erg ongelegen mo ment. Pas in de tophonderd van de wereld, de halve finale in Ros malen in het vizier en een de buut op het seniorentoemooi van Wimbledon. „Dat was toch een beetje een droom", bekende ze. „Die is nu in één klap over." Het is even slikken voor de ten nisbelofte, die in haar prille car rière nog niet veel fysieke tegen slagen hoefde te verwerken. In tegenstelling tot halfbroer Ri chard. Die weet alles over kwet- sures en revalidaties. „Ik vind het ontzettend sneu voor haar", stak de Wimbledon-winnaar van 1996 zijn zusje een hart on der de riem. „Maar in topsport moet je ook leren omgaan met te genslagen." Richard Krajicek onderging zelf drie meniscusoperaties. Hij hoopt dat Michaëlla er mentaal en fysiek sterker uitkomt. „Gro te atleten zoals Ruud van Nistel- rooij worden er na zo'n revalida tie slechts sterker op. Ik hoop dat Mischa beseft hoe goed ze kan tennissen en dat deze tegen slag haar niet ontmoedigt." De Krajiceks zouden op Wimble don uitkomen in het gemengd dubbelspel. De organisatie had voor het duo een wildcard gere serveerd. „Richard, blijf alsje blieft nog een jaartje fit", had de moeder van Mischa gisteren al in zijn oor gefluisterd. Kraji cek nam de hint serieus. Dan vol gend jaar maar samen op Wim bledon. GPD Erik Zabel (31) doet dit iet mee aan de Ronde van T-Mobile Iaat de wielrenner thuis. Het is et eerst sinds 1993 dat de start zonder de sprinter, ®1996 tot en met 2001 zes legroene trui won. debuteerde in 1994 en lf keer mee. T-Mobile zet es op Jan Ullrich. Met hem ploeg voorkomen dat Lan- nstrong voor de zevende leTour de France wint. Mobile rijden deze Tour al- unnen die Ullrich kunnen Vinokoerov, Klöden, en Sevilla zijn zeker plaats, er komen nog empobeulen' bij, waaron- relÜcht de Nederlander Schmitz. SID/ANP Dat niet iedereen op 'thousiaste aanmoedigin- 'Tour-duivel' Didi zit te wachten, werd giste- Zwitserland duidelijk. De *crd gearresteerd wegens «ontreinigen van de straat •st600 euro betalen. „o Duitser, die be- «d verwierf omdat hij in Me van Frankrijk ver- sis duivel renners aanmoe- ffld diverse leuzen op een 'inArosa gekalkt. In die de finish van de zesde de Ronde van Zwitser- politie had geen begrip ®e Senft op. De 'duivel' ook opdraaien voor de rei skosten, zo tussen de 5000 Zwitserse francs Weuro). ANP/SID fDe Amerikaan Chris «won gisteren de zesde |Van de Ronde van Zwit- '•De coureur van Saunier wam als eerste aan bij *"1""Arosa en had een Oorsprong op de Italiaan ToNibali. fcch bereikte na 1.47 de verloor de leiderstrui Australiër Michael Ro le werd. In het klas- heeft de coureur van •fep nu 20 seconden voor op Ullrich. ANP/SID ROSMALEN - Hij kwam via de achterdeur binnen, maar staat inmiddels 'gewoon' in de kwartfinale van het ATP-toernooi in Rosmalen. De Australiër Mark Philip poussis, vanwege zijn snoeiharde service Scud genaamd, werd door de organisatie binnengehaald als vervanger van Roland Garros-winnaar Rafael Nadal en ver sloeg gisteren in de tweede ronde de Spanjaard Guillermo Garcia-Lopez in twee sets: 7-6 (7) en 7-6 (2). foto Toussaint Kluiters/RTR Zelfs spelers met gevangenisstraf worden in Londen niet losgelaten door Marcel van der Kraan LONDEN - Sinds zijn arrestatie is de he le wereld over Robin van Persie heen ge vallen. De jonge profvoetballer wordt verketterd vanwege zijn gedrag en het meeste recente incident in zijn prille car rière. Zijn werkgever, Arsenal FC, hult zich voor de buitenwereld in stilzwijgen. Daarmee is niet gezegd dat de Londense voetbalclub de handen aftrekt van Van Persie. Het tegendeel is waar. Vanaf het moment dat Van Persie in de cel beland de, heeft de club contact met zijn advo caat mr. Moskowicz. Bovendien heeft Ar senal in Nederland één van zijn belang rijkste mensen gestationeerd, die 24 uur per dag op de hoogte wordt gehouden. Arsenal is als werkgever loyaler dan bijna alle andere topclubs in Engeland aan zijn spelers. Zelfs in de meest trieste omstandigheden laten de 'Gunners' de man die vorig jaar werd gekocht van Feyenoord niet vallen. Zolang in de rechtszaal niet is bewezen dat Van Persie schuldig is, staat Arsenal de speler op al le fronten bij. Zelfs als hij schuldig wordt bevonden, is de kans groot dat hij kan blijven rekenen op steun van mana ger Arsène Wenger en het clubbestuur. Van Persie is niet de enige speler die door een vrouw is aangeklaagd wegens verkrachting. Arsenals derde doelman, de Ierse onder 21-international Graham Stack, is in afwachting van zijn rechts zaak. Hij was verhuurd aan Mill wall, maar inmiddels weer in dienst van Ar senal. Uitspattingen Arsenal heeft al meer dan een decennium een reputatie als het gaat om spelers met uitspattingen in het uitgaansleven. Aan voerder Tony Adams bekende begin ja ren negentig dat hij alcoholist was. Hij belandde in de cel nadat hij in alle vroeg- té met zijn auto dronken het huis van een Londense familie binnenreed. Tijdens zijn verblijf in de gevangenis betaalde Ar senal Adams' salaris door. Arsenal-speler Paul Davis brak met een vuistslag het jukbeen van een tegenstan der en werd maanden geschorst. Nigel Winterburn werd door de politie opge pakt omdat hij dronken achter het stuur zat, Ray Parlour misdroeg zich op een trip naar Hong Kong en was betrokken bij incidenten in nachtclubs. En dan was er Paul Merson; gokverslaafd, alcoholist en drugsgebruiker. Maar Arsenal gaf hem een tweede kans. Maar er zijn grenzen. Jermaine Pennant werd door Wenger op de transferlijst ge plaatst toen hij voor de tweede keer ern stig ontspoorde. Pennant werd begin dit jaar in een total-loss gereden Mercedes van een ploeggenoot dronken langs de kant van de weg aangetroffen. Bij zijn ar- door Frank van den Muijsenberq EINDHOVEN - PSV'er Ji-sung Park wil zijn loopbaan voortzet ten bij Manchester United. De Zuid-Koreaanse aanvaller heeft dat via zijn zaakwaarnemer la ten weten. PSV neemt het be richt voor kennisgeving aan. De club wil Park behouden. Parks zaakwaarnemer Lee sprak de afgelopen dagen met United. Zodra Park en United eruit zijn, moeten de Engelsen een bod uitbrengen bij PSV. Lee: „Wij hopen dat de bespre kingen tussen beide clubs naar ieders tevredenheid verlopen." Ji-sung Park was afgelopen sei zoen een van de smaakmakers bij PSV, dat de speler wil hou den. Voorzitter Rob Westerhof: „We zullen hem een nieuw con tract aanbieden. Verder kunnen we hem wijzen op de risico's van een vertrek naar United. Daar is hij straks de enige Aziaat. Het management van de club heeft minder ervaring met Koreaanse spelers dan Guus CASTRES - De Fransman Nicolas Vogondy heeft gisteren de openingsrit van de Route du Sud gewonnen. De cou reur van Crédit Agricole klopte na 163 kilometer tussen Rodez en Castres zijn Franse medevluchters Sylvain Cal- zati en Pierrick Fedrigo. Het trio had op de meet een klei ne voorsprong op het peloton. ANP/AFP ROTTERDAM - Bij de landen wedstrijd (Super League) van het CHIO van Rotterdam keert Gerco Schroder van daag met Eurocommerce Monaco terug in de Nederlandse ploeg. De topcombinatie ontbrak sinds Schroder wegens een blessure van het dier in het voorjaar moest afzeggen voor de wereldbekerfinale in Las Vegas. Bondscoach Rob Ehrens wees naast Schroder verder Eric van der Vleuten (Audi's Jikke), Jeroen Dubbeldam (BMC Nassau) en Leon Thijssen (Naironi) aan. Leopold van As ten is reserve. Ehrens gokt in het Kralingse Bos op een plaats bij de topdrie. ANP EINDHOVEN - Lance Armstrong en Jan Ullrich ontbre ken zondag in de eerste editie van de ploegentijdrit in Eindhoven, een wedstrijd uit de ProTour. Armstrong, in de Tour kopman van Discovery Channel, meldde zich gis teren af. Ook Ullrich zal zich in Brabant niet testen voor de Ronde van Frankrijk. T-Mobile stuurt een zeskoppige ploeg zonder de belangrijkste troef voor de Tour. ANP WOERDEN - De wielerbond KNWU heeft Johan Lam merts benoemd tot vrouwenbondscoach. De 44-jarige oud-renner gaat per 15 juli aan de slag, zijn dienstver band loopt tot eind 2008. Lammerts was de afgelopen ja ren topsportcoördinator bij de KNWU. Hij volgt Egon van Kessel op, die mannenbondscoach wordt. ANP SYDNEY - De Australische wielerbond heeft baanrenner Jobie Dajka voor drie jaar geschorst. De 24-jarige voorma lig wereldkampioen keirin kreeg de straf nadat hij de bondscoach van het Australische baanwielrenteam naar de keel had gegrepen. Dajka was al geen onbesproken ren ner. Vlak voor de Olympische Spelen van 2004 werd hij uit de ploeg gezet wegens doping. Het leverde hem een schorsing van vier maanden op. Bij het WK in Los Ange les afgelopen maart zorgde Dajka nog voor uitschakeling van titelverdediger Theo Bos op de sprint. ANP/SID AMSTERDAM - Hatem Trabelsi voetbalt komend seizoen gewoon bij Ajax. Dat deelde de Amsterdamse voetbalclub gisteren mee. Recent circuleerden berichten als zou PSV in de verdediger zijn geïnteresseerd. Trabelsi dient echter zijn contract, tot en met het einde van komend seizoen, normaal uit. De 28-jarige Tunesiër kwam in augustus 2001. De rechtsback speelde tot nu toe ruim 110 wedstrij den voor Ajax, waarin hij twee keer scoorde. ANP restatie zei hij tegen de agenten dat hij Ashley Cole was. Het lijkt echter uitgesloten dat de club Van Persie ontslaat of aan de kant schuift. Daarbij speelt de transferwaar- de van de speler ook een rol. Van Persie is na zijn eerste, succesvolle jaar een veel voud waard van de 3,5 miljoen die Ar senal voor hem aan Feyenoord betaalde. „Arsenal laat Van Persie niet vallen", zegt Michael Hart van The Evening Stan dard, de grootste krant van Londen. „De fans zijn gek op hem. In de afgelopen tien jaar is Bergkamp het absolute idool geworden. Niemand stijgt boven hem uit. Thierry Henry kwam de laatste seizoe nen een beetje in zijn buurt. Maar in Van Persie zien de mensen iemand die net als Dennis iets heel speciaals heeft. Hij was voorbestemd zijn opvolger te worden. En ik sluit niet uit dat hij dat nog steeds wordt. Al ligt zijn lot nu even in handen van de Nederlandse politie." GPD Hiddink. Dat zullen we nog eens aangeven." Al eerder maakte Westerhof dui delijk dat PSV de hoofdprijs zal vragen voor de Koreaan. Ook omdat Park, samen met ploegge noot Young- pyo Lee, de club veel aanzien verschaft in Azië. Westerhof: „We zullen wel zien wat ze voor Park over hebben." Een maand terug gaf Park zijn ja-woord aan PSV. Vervolgens toonde United interesse, waar na Park bedenktijd vroeg. GPD Voor het WK voetbal onder 20 jaar had iedereen het over Oran jes droomvoorhoede: Owusu, Ba- bel, John. Niemand sprak over Tim Vincken. Maar de kleine vleugelspeler van Feyenoord heeft in korte tijd naam ge maakt. „Na dit toernooi kennen de mensen Tim Vincken ook. door Leon ten Voorde OISTERWIJK - Hij kan het zich goed voorstellen dat de mensen thuis verbaasd opkeken toen ze in de eerste wedstrijd op het WK de opstelling zagen. Geen Collins John, maar Tim Vin cken. Tim wie? „Als je al die na men bij ons ziet, is het geen schande dat ik aanvankelijk niet werd genoemd", zegt hij. Maar na een goede wedstrijd te gen Japan en een sterke inval beurt tegen Australië heeft hij zijn plek en status verworven. Of, zoals hij het zelf lachend zegt: „Tim Vincken op rechts, de mensen moeten daar maar aan gaan wennen." Dat hij nu pas de schijnwerpers op zich weet gericht, heeft alles te maken met zijn anonieme be staan bij Feyenoord. Vincken is selectiespeler, meer niet. „Het is wel eens balen als ik op zondaga vond de jongens uit Oranje on der 20 bij Studio Sport zie voor bijkomen en ikzelf een dag later met het tweede op stap ga", zegt hij. „Op de trainingen bij Oran je ben ik niets minder." Boutahar Zijn probleem is dat het bij Feyenoord lastig is door te sto ten naar het eerste elftal. „Ei genlijk is dat heel raar, want on ze jeugdelftallen zijn allemaal top. Als je ook ziet hoeveel Feye- noord-talenten ergens anders spelen. Neem Boutahar, een fan tastische voetballer, maar nooit doorgebroken. Hoe dat kan? Ik heb daar dan ook geen verkla ring voor." Het zou voor de Rotterdamse aanhang aardig zijn als hij het wel redt. De rappe rechtsbuiten is een kind van De Kuip, een echte Rotterdammer, die de lief de voor Feyenoord voor eeuwig in zijn hart met zich meedraagt. „Toen Feyenoord in 1993 kam pioen werd, stond ik als jochie van vijf op de Coolsingel feest te vieren. ATs Feyenoord verloor, was ik echt doodziek. Dat ge voel heb ik nog steeds na een ne derlaag." Vincken, die als jochie speciale aandacht had voor Gaston Tau- ment, is een ouderwets voetbal- dier, een jongen die alles volgt en bijna alles weet. Laat hem meedoen aan een willekeurige voetbalkwis en „de kans dat ik win, is groot." Vincken is een liefhebber die thuis dvd's van Bergkamp be kijkt om er beter van te worden. Hij laat de Italiaanse competitie op tv links liggen omdat ze er zonder specifieke rechterspitsen spelen. „Van die duels leer ik dus niets." Die toewijding mist hij wel eens bij medespelers. „Bij de jeugd hoor ik wel eens voetballers zeg gen dat ze nooit van een bepaal de Feyenoord-grootheid hebben gehoord. Ik vind dat niet kun nen. Die liefde voor het spel en de club moet iedereen hebben. Zeker als je Feyenoord speelt." Dienstbaarheid Wat opvalt aan Vinckens spel is zijn dienstbaarheid. „Ik ben geen jongen van de dubbele schaar, ik ben een speler die al tijd kijkt naar rendement. MisT schien is dat wel apart voor een jonge speler, want veel voetbal lers doen het liefst een trucje. Maar ik ben niet anders ge wend. Ik denk dat ik dat van mijn vader heb, die was vroeger altijd gek van spitsen die niet dachten, maar handelden. Ik maak alleen een actie als dat de enige manier is om mijn man te passeren. Niet voor de show." Aan de hand van voormalig ve dette Igor Kornejev werkt hij bij Feyenoord hard aan het op krikken van zijn effectiviteit. „Het schort vooral aan mijn sco rend vermogen en mijn voorzet ten. Ja, ik ben heel kritisch op mezelf. Als ik tegen Australië een paar ballen beter had voor gegeven, hadden we nog veel meer kunnen scoren." GPD Vrijdag Voetbal WK onder 20 jaar Poule B, 20.30 uur: Turkije-Oekraine (Doetinchem), China-Panama (Utrecht). Poule C, 17.30 uur: Spanje-Honduras (Doetinchem), Marokko-Chili (Utrecht).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17