Samenwerking levert acht ton op PZC Een kwartier om je klikjes te doen PRIJSBREKER Hulst mag niet achterover leunen yk azet Vier gegadigden Plan Perkpolder Jeugdbeleid houdt meer in dan bestrijden overlast 13 Ueuws-Vlaamse gemeenten en waterschap kunnen geld besparen olitie kondigt mtroles aan van voor 229, Golfmarathon voor hospice Geen rijbewijs door faalangst Straf voor aanval op portier agenda donderdag 16 juni 2005 de Puysseleijr ■yiST - Hoewel het kooptoe- L ondanks de verdwijning |jet banktoerisme nog niets an betekenis heeft ingeboet, is W zaak voor de gemeente en de Jememers in Hulst om niet achterover te gaan leunen. reageren burgemeester p Mulder, T. Mattheeuws (on- pemersvereniging Hulst Rey- iertstad) en B. Pica vet (afde- ]ost-Zeeuws-Vlaanderen Nederland) op het rap- port Hulst in de Peiling. Het on derzoek van de Kamer van Koophandel en het Bureau voor Toerisme Zeeland toont aan, dat de omzetten in de Hulster detail handel in het afgelopen jaar zijn toegenomen, waar eigenlijk voor een afname werd gevreesd. Alleen de horeca kampt met een dalende omzet. Toch is Picavet daar niet pessi mistisch over. „Landelijk zijn de omzetten met 3,4 procent ge daald, in Hulst maar met 2,9 pro cent. Dus is het hier nog niet zo erg als in de rest van Neder land." De bestuurder van de plaatselij ke afdeling van Horeca Nederland denkt verder, dat er geen relatie is tussen de minde re omzetten in Hulst en het be zoek van Belgische kooptoeris ten. Hij schrijft die ontwikke ling toe aan de invoering van de euro. Mattheeuws zegt dat er geen reden is 'voor uitsluitend blije gezichten', hoewel de cij fers in het economisch onder zoek toch anders doen vermoe den. „Tevreden kun je als onderne mer nooit zijn", aldus de voorzit ter van Hulst Reynaertstad. „Ik vind dat het investeringsni veau in Hulst op een bedenke lijk laag niveau ligt. De gemeente en de ondernemers moeten snel en flink investeren. Dat is de boodschap van dit rap port." Burgemeester Mulder is even eens van mening dat het van be lang is het huidige ambitieni veau in Hulst te handhaven. „We moeten nu niet met de ar men over elkaar gaan zitten", zegt hij. Mulder is erg gelukkig met de gunstige cijfers in het rapport. „De klap van het banktoerisme valt mee, en de omzetten zijn toegenomen ondanks dat er wei nig geïnvesteerd is door de on dernemers." Dat laatste valt volgens de bur gemeester te verklaren uit het feit dat er lange tijd gewacht is op nieuwe plannen. Nu die er zijn (de Nieuwe Bier kaai, koppeling Morres met bin nenstad) hoopt hij dat de inves teringsbereidheid onder de mid denstanders ook toeneemt. pnrFrankvan Cooten ERNEUZEN - Samenwerking gen waterschap Zeeuws- laanderen en de gemeenten st, Temeuzen en Sluis levert jaarlijkse besparing op van ai) 800.000 euro. blijkt uit een rapportage i diverse werkgroepen van waterschap, die de voorde van samenwerking op een caial beleidsterreinen onder- eken. Iwee algemeenbestuurs verga ringen van het waterschap is rig jaar gesproken over samen- g met de drie Zeeuws- aamse gemeenten om finan- iel voordeel te halen. De elanden J. van Schaik P Weemaes, beiden ook wet- iider in respectievelijk Ter- uzenen Hulst, becijferden vo- g zomer dat samenwerking [diverse overheden het wa- éap minstens een miljoen rokan besparen. idagelijks bestuur gaf vervol- es aan op vier terreinen ver gaande samenwerking in willen brengen. Het il om samenwerking met de >uws-Vlaamse gemeenten, andere organisaties in de iterketen, met het waterschap euwse Eilanden en grensover- irijdend met gemeenten en derbesturen. lie voorkomen dat te veel za- een keer worden opge ld en wellicht door elkaar hi gaan lopen, heeft het dage- INEUZEN - De politie kon voor de komende tijd een ilal verkeerscontroles aan. ig 26 juni zijn er van 30uur tot 23.00 uur in West- anvs-Vlaanderen alcoholcon- les; in Oost-Zeeuws-Vlaande- urt dit op zaterdag 9 19.30 uur tot midder- tht.Op donderdag 14 juli zal in 08.00 uur 17.30 uur in Zeeuws-Vlaanderen wor- i gecontroleerd op het dragen ede veiligheidsgordel. (Advertentie) OZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.I Mie -Tel. 0113-3: Bezorgklachten: C800-0231231 epmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE KEUWS VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «ACTERNEUZEN Pel: 0115-645769 fe 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Jené Hoonhorst (chef) utBareman Raymond de Frel 5 van Stee F,|ls Bakker (sport) Baudeloo 16 3 HULST Iel: (0114)372776 |3*: (0114)372771 ^ail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 GOES lek (0113)315500 a*: (0113)315669 Nl: redactie@pzc.nl "term et v.pzc.nl ™i: web@pzc.nl lijks bestuur prioriteit gegeven aan het onderzoek naar de sa menwerkingsmogelijkheden met de gemeenten. De door de werkgroepen uitgebrachte rap portages geven een eerste in druk van de mogelijkheden tot samenwerking. In de meeste ge vallen is verdere uitwerking noodzakelijk. De gehanteerde bedragen zijn globaal en geven een eerste indi catie. Uit de voorlopige cijfers blijkt dus dat samenwerking met de gemeenten al minstens acht ton kan opleveren. Zo le vert een gezamenlijk kwijts chel- dingsbeleid van belastingen en gezamenlijke dwanginvordering ongeveer 75.000 euro op. Een ge zamenlijk inkoopbureau levert een voordeel van 275.000 euro op en de gezamenlijke aanbeste ding van onderhoudsbestekken 400.000 euro. Een gezamenlijke gladheidsbe- strijding en een jaarlijkse geza menlijke uitbesteding van in spectie- en reinigingswerkzaam heden van de riolering zorgt voor een besparing van in totaal 45.000 euro. Verder zijn er kansen op het ge bied van werving en selectie en tijdelijke onderlinge uitwisse ling van personeel en opleidin gen. Ook op het gebied van be heer en onderhoud zijn volgens de werkgroep nog voordelen te halen. Het dagelijks bestuur vraagt de algemene vergadering van het waterschap donderdag 7 juli in te stemmen met de rap portage over de samenwerking en dit document te overleggen aan Gedeputeerde Staten. Van Schaik is blij met de rappor tage. Als de algemene vergade ring het voorstel van het dage lijks bestuur aanneemt, moeten het waterschap en de drie ge meenten zo snel mogelijk met de aanbevelingen aan de slag, vindt de initiatiefnemende hoofdingeland. 'OZIINEN - ZONWERINv. XNl/ 33tnf33 Ronald den Dekker uit Breskens fotografeerde in 2003 op Graspop onder andere de band Anthrax. door Raymond de Frel BRESKENS - De tijd dat fotograaf Ro nald den Dekker uit Breskens tijdens concerten fanatiek mee stond te brullen en daardoor vergat dat er een fototoe stel om zijn nek hing,- is al lang voor bij. Muziek is nog altijd een passie, maar zijn beroep vergeet hij niet meer. Den Dekker reist stad en land af om in concertzalen en op festivals het ideale plaatje te schieten. Zo ook op Graspop Metal Meeting in het Belgische Dessel, dat volgend weekend (24 t/m 26 juni) voor de tiende keer wordt gehouden. Ter gelegenheid van dit jubileum is een boek uitgebracht met meer dan twee honderd foto's van roemruchte optre dens, opvallende gebeurtenissen op het festival terrein en gedenkwaardige mo menten achter de schermen. Den Dek ker heeft met 55 foto's een flinke bijdra ge geleverd aan het Graspop-overzicht. „Het mooie van dit festival is toch voor al de gemoedelijke, verbroederende sfeer. Typisch voor de metalscene. Bui tenstaanders hebben daar door het ui terlijke vertoon en de stevige muziek vaak een verkeerd beeld van. Metalfans switchen ook niet zo snel naar een ande re muziekstijl, ze blijven trouw naar dit soort festivals komen. Graspop trekt dit jaar bijvoorbeeld meer toeschouwers dan een gerenommeerd festival als Pink pop. Sinds het Dynamo Open Air-festi val - dat het grootste metalfestival van de wereld was - door allerlei problemen met vergunningen kleiner is geworden, is Graspop alleen maar gegroeid", zegt Den Dekker (40). Vanaf zijn vijftiende bezoekt Den Dek ker concerten, variërend van verfijnde jazz tot de meest brute hardrock. Eerst gewoon als een fan, die per concert vier fotorolletjes volschoot, maar na een stu die aan de Academie voor Schone Kun sten in Brugge legde hij zich professio neel toe op muziekfotografie. Dat doet hij met Breskens als uitvalsbasis. Ener zijds is het vissersdorp een uithoek, want de bekende Nederlandse concert zalen zijn op een paar uur autorijden van zijn woonplaats gesitueerd. Maar het biedt ook mogelijkheden. „Ik ben nog geen enkele fotograaf uit de Rand stad tegengekomen bij concerten in Bel gië. Dat is mijn voordeel. Ik sta zo in ste den als Gent en Brussel. Als bands eerst België aandoen voordat ze in Neder land spelen, heb ik dikwijls al foto's ge maakt." Strengere regels Toch rijdt Den Dekker met regelmaat naar de Nederlandse podia, al begint hem dat wat tegen te staan. Niet zozeer vanwege de reistijden, maar vooral door de steeds strengere regels in de concertzalen. Drie nummers aan het be gin van het optreden krijgt hij de tijd om zijn werk te doen, daama moet zijn toestel de tas weer in. „Laatst was ik bij een optreden van de band Nightwishin foto Ronald den Dekker Amsterdam. Daar kreeg ik maar één nummer de tijd. Dan ben je dus zolang onderweg voor vijf, zes minuten fotogra feren. Op die manier kan je je werk niet goed doen. Bij muziekfotografie draait het om het vastleggen van actie en emo tie. En dat lukt vaak beter halverwege een optreden dan aan het begin van een set. Bij een band als Marillion krijg ik bijvoorbeeld wel het hele concert gele genheid om foto's te maken. Dat geeft de mogelijkheid om de sfeer en emotie beter weer te geven dan dat je in een kwartier 'je klikjes moet doen'. Op Graspop Metal Meeting heeft Den Dekker wel vrij spel. Op het podium, achter de bühne, Den Dekker mag over al ongestoord zijn ding doen. „Toch gaat het er om dat je de artiesten respec teert. Op het podium is de band aan het werk en maak ik foto's, maar ik zal niet backstage op paparazzi-achtige wijze plaatjes maken van een bandlid die zijn bord leegslurpt. Achter het podium laat ik ze met rust." Het boek Graspop Metal Meeting is te bestellen via www.graspop.be. (Advertentie) Combi magnetron met STOOM FUNCTIE 32 LTR. door Harold de Puysseleijr SAMSUNG CE 1151 Witgoed specialist Temeuzen Vlooswijkstraat 15 Temeuzen 0115 - 611411 f- Witgoed specialis HULST - De gemeente Hulst is met vier projectontwikkelaars in de slag voor de realisatie van Plan Perkpolder. Wethouder B. Pauwels (Ruimtelijke Ordening) verwacht dat de gemeenteraad na de zomer de keuze kan ma ken voor de ontwikkelaar waar mee de gemeente voor het pro ject in zee gaat. De vier ontwikkelaars zijn gese lecteerd uit meer dan twintig be drijven die zich bij de gemeente hadden aangediend als contract partij voor Plan Perkpolder, Het gaat dan om de aanleg van een jachthaven, een golfbaan en de bouw van permanente (150) en vakantiewoningen (200) in de omgeving van de voormalige veerhaven van Perkpolder. Daarnaast voorziet het plan in de aanleg van nieuwe natuur. Sinds de presentatie van het zo genoemde masterplan voor het project hebben de vier overhe den die samenwerken in Plan Perkpolder (Rijkswaterstaat, provincie, gemeente en water schap) niet stil gezeten. Met na me in de procedure voor de mi lieu-effectrapportage en de zoektocht naar een onderne ming die het plan kan ontwikke len, zijn volgens de wethouder de nodige stappen gezet. Handtekeningen Voor de handtekeningen onder een contract met een projectont wikkelaar worden gezet, zetten de vier overheden nadere afspra ken over de onderlinge samen werking op papier en worden ook de kaders geschetst voor de samenwerking met de ontwikke laar. De gemeenteraad krijgt die be stuursovereenkomst naar ver wachting in haar vergadering van donderdag 14 juli ter goed keuring voorgelegd. De totale kosten van Plan Perk polder bedragen naar schatting vijftien tot twintig miljoen euro, zegt de wethouder. „Financieel ziet het er op grond van de voorlopige berekeningen allemaal goed uit", vertelt hij. „Het belangrijkste uitgangs punt daarbij is dat het plan de gemeente geld en werkgelegen heid oplevert. Volgens Pauwels is het komende half jaar 'cruciaal' voor de ver dere uitwerking van het plan. „Het is ook belangrijk de eigena ren en pachters in het plange bied zekerheid te bieden en dat willen we voor het eind van dit jaar doen. Dan moet iedereen weten waar we aan toe zijn." BURGH-HAAMSTEDE - Golfclub Molenberg uit Burgh- Haamstede gaat 24 uur nonstop golfen voor het hospice Schouwen-Duiveland. De golfclub hoopt met de golfmara thon het Guinness World Records-boek te halen. „We be staan dit jaar tien jaar en dat wilden we niet vieren met een feestje voor ons zelf maar voor anderen", zegt voorzit ter D. Oostdam. „Toen zijn we op het idee gekomen om het hospice te steunen." Het is de bedoeling dat in het weekend van 24 juni maxi maal 36 teams 24 uur achter elkaar golfen op het terrein van de golfclub in Burgh-Haamstede. In de nachtelijke uren spelen de golfers met lichtgevende balletjes en wor den ook de vlaggen, holes en greens verlicht. Ieder team betaalt driehonderd euro om mee te kunnen doen. Dit bedrag gaat in zijn geheel naar het hospice. „Als we 36 teams krijgen kan het maximaal 10.800 euro opleveren voor het hospice." Inschrijven kan via website www.golfclubmolenberg.nl. MIDDELBURG - Een 25-jarige man uit Oost-Souburg moet een boete van 450 euro betalen voor het rijden zon der rijbewijs. De man bekende gisteren tegenover de Mid delburgse kantonrechter dat hij te kampen heeft met exa menvrees, waardoor hij het roze papiertje niet weet te be machtigen. „Ik ben nu 25 jaar, maar ik heb nog nooit in mijn leven ook maar één diploma gehaald", vertelde de Souburger. „Het heeft me al zo'n 5000 euro gekost, maar het lukt me niet om mijn rijbewijs te halen." Hij wist wel dat hij fout was geweest door toch achter het stuur te stappen. Dat kon hij niet ontkennen, want er was al vier keer proces verbaal tegen hem opgemaakt voor het rijden zonder rijbewijs. De officier van justitie benadrukte dat ze daardoor een onvooi-waardelijke gevangenisstraf kon eisen. Toch wilde ze de man nog één kans geven. Kantonrechter B. Doorewaard Boekhout volgde de eis van de officier en liet het bij de boete. „Dit is echt de laatste keer dat u er zo makkelijk vanaf komt", waarschuwde hij. „De volgende keer draait u meteen de gevangenis in." MIDDELBURG - Een 38-jarige man uit Duitsland is gis teren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot een taakstraf van 80 uur en een voorwaardelijke gevange nisstraf van een maand. De man, die deels in Kruiningen woont, ging 4 juni dit jaar door het lint bij een vechtpartij in discotheek El Toro in Goes. Daarbij had hij een portier met een kapotgesla gen glas in de hals gestoken. „Een levensgevaarlijke situa tie", benadrukte de officier van justitie. Het slachtoffer besefte maar al te goed dat hij veel geluk had die zater dagavond. Uit een medische verklaring blijkt dat de ver dachte op een haar na zijn halsslagader had geraakt. De man bood alsnog zijn verontschuldigingen aan. Hij beloof de de rechter dat hij zijn leven ging beteren. De raadsman van de verdachte droeg verzachtende om standigheden aan. Zij vertelde dat de man met onverwerk te jeugdtrauma's en stress te kampen heeft en dat hij zich daardoor regelmatig verliest in de alcohol. Inmiddels heeft de verdachte hulp gezocht voor zijn problemen. De rechter legde de man naast de taakstraf en de gevange nisstraf ook reclasseringstoezicht op. Verder moet de man 450 euro aan het slachtoffer betalen. door René van Stee TERNEUZEN - De Terneuzense wethouder C. Liefting (jeugd- en gezinszaken) vindt het jam mer dat jeugd voor veel mensen synomiem is met overlast. Die opvatting doet volgens hem vooral geen recht aan de opvoed kundige inspanningen van ouders of instanties. „Klachten over zaken als hang jeugd, vernielingen of andere vervelende zaken zijn bijna al tijd terecht, maar je moet er voor waken dat de bestrijding van overlast niet centraal komt te staan in je jeugdbeleid", al dus Liefting. De wethouder vindt het min stens zo belangrijk dat de jeugd er mag zijn, dat jongeren hun plek verdienen en ze serieus wor den genomen. Op basis van de onlangs door de gemeenteraad aangenomen kadernota Jeugbe- leid 2005-2008 probeert de ge meente ervoor te zorgen dat zo min mogelijk kinderen en jonge ren buiten de boot vallen Liefting: „Hoofddoel is te ko men tot een sluitende aanpak. We willen voorkomen dat kinde ren en jongeren van 0 tot 19 jaar tussen wal en schip vallen bij be langrijke overgangen in hun le ven zoals bijvoorbeeld van de peuterspeelzaal naar de basis school of van de basisschool naar de middelbare school. We steken vooral in op preventief beleid." Als voorbeeld van die werkwij ze noemt Liefting de aanpak op het terrein van jeugdgezond heidszorg. Door een nauwe sa menwerking tussen instanties als de gemeente, jeugdzorg, de GGD en het consultatiebureau kunnen problemen vroegtijdig worden gesignaleerd en beter worden aangepakt. Andere uitgangspunten van het jeugdbeleid in Terneuzen zijn onder meer de professionalise ring van het jeugd- en jongeren werk, het terugdringen van on derwijsachterstanden, de ont wikkeling van zes brede scho len, het stimuleren van sporten en bewegen onder jongeren en de ontwikkeling en uitvoering van een speelruimtebeleid. „Vooral in het laatste geval zal dit zichtbare resultaten opleve ren. Er moet dan worden ge dacht aan voorzieningen zoals de speelkooien in de Terneuzen se binnenstad en de wijken Tri niteit en Oudelandse Hoeve. Op veel vlakken zijn de effecten van het beleid daarentegen min der zichtbaar. Belangrijker is echter dat zij op langere termijn effect sorteren. Zoals bijvoor beeld de doelstelling om school uitval tot een minimum te beper ken." Een groot aantal beleidsonder werpen moet nog worden uitge werkt. Ook staat of valt het suc ces met het geld dat de gemeen teraad er voor over heeft. Niette min zijn er al diverse ontwikke lingen in gang gezet. Voor de aanpassing van welzijnscentra (waaronder soosmogelijkheden) in enkele kernen is in 2006 500.000 euro beschikbaar. Voor de professionalisering van de peuterspeelzalen, inclusief extra aandacht voor vroeg- schoolse educatie, belopen de extra investeringen tot 90.000 euro in 2007. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten bieden, handvaardigheid en bil jarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.30 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: ANBO dansen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden; HEIKANT - t Heike, 13.15 uur; Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; 15 uur: Bingo; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, kaarten, koersbal; 13.30 uur: Soos middag; HULST Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur; Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 10.00 uur: Gymnastiek; 13.30 uur; Hand werken, koersbal; Reynaertland, 19.45 uur: Bingo; Steenstraat 5 -7, 14.00 uur: Palazzoli huis bijeenkomst (ex) kanker patiënten en hun naasten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur; Biljarten; 14.30 uur: Ouderen- soos de Derde Jeugd; 19.00 uur: En gels, demonstratie Orifiame; SPUI - De Drie Gehughten, 19.00 uur? Fietstocht; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uurï Handwerken, soos, canasta en biljarten? 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.0», uur: Bridge; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; ESTDORPE - Café 't Polderken, 13.3» uur: Jokeren; De Baeckermat, 13.30 -; 17.00 uur: KBO kaarten en bingo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43