Echt alles klopt, behalve het spel Er bloeit iets mooi voor Krajicek Robredo en Coria uitgeschakeld Justitie wil Van Persie langer vasthouden 19 franje onder 20 via Australië verder op WK nitsland met oeite langs istralië: 4-3 ndelijk weer 'js voor Inter Poortvliet trainer van Nuenen Kalou van Auxerre naar PSG Sikora verhuist naar NAC Litmanen verlaat Hansa Rostock Veldhuis wint 50 en 100 vrij NK dressuur naar Eindhoven Gestopte Haarhuis is optie voor dubbelspel Davis Cup donderdag 16 juni 2005 ERKRADE - Aan het super- waarin het Nederlandse «bal zich op prachtige wijze ide buitenwacht presenteer- lijkt maar geen einde te ko- a, Dankzij een 3-0-zege op slralic is Oranje onder 20 al jjwce duels zeker van een ik in de achtste finales van WK in eigen land. Alles klop peren, behalve het spel. ok Colombia impel ronde trder op WK «HAAG - Behalve Neder- id plaatste ook Colombia zich «avond voor de achtste fina- van het WK voetbal onder 20 r, De Colombianen versloe- iCanada in Tilburg met 2-0. ircia en Guerin beslisten het linde laatste tien minuten. rferhad Colombia in groep -E dezelfde cijfers van Italië ge- Enen. De Italianen blameer- zich gisteravond opnieuw rmet 2-1 te verliezen van Sy- Alhousain bracht Syrië op jrong en in de tweede maakte Al Hamwi het ede Syrische doelpunt. Coda ide daarna nog tegen voor dat Colombia (6 punten) iyrië (4) niet meer kan ach- p. troep F won Brazilië ternau- nood en onverdiend van Irland: 1-0. Gladstone onde zich al in de veertiende nut tot matchwinnaar in Em- Nigeria gaf in de slotfase punten weg tegen Zuid-Ko- 2-1. Abwo scoorde in de Itiende minuut. Vroeg in de 1de helft misten de Korea- een strafschop, maar Park indein de 89e minuut alsnog ide gelijkmaker en twee mi tt in blessuretijd zorgde vóór de onverwachte ze- 1 de groep van Nederland den Japan en Benin elkaar ihwicht: 1-1. De strijd om ïeede plaats in de poule ligt volledig open. GPD LVKFURT - Michael Bal- heeft gastheer Duitsland ravond aan de eerste zege el toernooi om de Confedera- sCup geholpen. De spelbe- ir van Bayem München izijn ploeg na een uur voor fede keer voorbij Australië een strafschap te benutten, betekende de 3-2. In de slot- bepaalden Lukas Podolski promovendus l.FC Köln en nAloisi (in blessuretijd) de Énd op 4-3. rust kwam 'die Mann- ifl'in dit mini-WK al twee- I op voorsprong door tref fan Kevin Kuranyi en ver ier Per Mertesacker. Josip io en Aloisi herstelden het |it telkens snel, wat teke- was voor de zwaktes in, de Ise defensie. De verdediging lbondscoach Jürgen Klins- al weken zorgen, otinie begon het toernooi .meteen 2-1-zege in Keu- op Tunesië. Het openings- ®erd gekenmerkt door drie Shoppen. Mhadhebi miste ventien minuten voor Tune- ®ar de Argentijnse spelma- %elme schoot in de 33e out wel raak van elf meter. Afschop was toegekend na overtreding van de Tunesi- Ajax-verdediger Trabelsi, Stl kreeg en in de rust werd ®e'd. In de 57e minuut ver- rade Saviola de marge uit voorzet van Galletti. Verder een benutte penalty van mamdia in de 72e minuut Tunesië niet meer. B trapt vandaag af met strijden Japan - Mexico Brazilië - Griekenland. 'IGPD - Internazionale heeft ravond in Milaan voor het 'n zestien jaar weer een I'11 eigen land gewonnen: de ranse beker. ^-O-zege in de eerste firia- ®njd werd AS Roma dit- m l-o verslagen. Mihajlo- *e het duel in de 52e mi- j.Koma-verdediger Cufre 111 de 65e minuut uit het gestuurd. Inter werd in Éndskampioen. Daarna "ög wel driemaal de Uefa granen, maar in Italië Pnjzen uit. GPD/RTR Tijd om even op adem te komen is er voor de liefhebber niet, want na de triomftochten van PSV, AZ het keurkorps van Mar co van Basten en oranje onder 17 heeft het Nederlandse voet balpubliek alweer een nieuwe ploeg in de armen gesloten: het kleine Oranje van Foppe de Haan. Wie kende tot vorige week spelers als Vermeer, Tien- dalli en Emanuelson? De meeste hadden zelfs nog nooit een sprint van Quincy Owusu Ab- eyie gezien. Het elftal van De Haan was voor de aftrap van het WK nog een groot vraagte ken, maar hoe anders is dat na twee wedstrijden op het WK. Bijna zestienduizend toeschou wers hadden zich tegen Austra lië in het oranje gehuld, alsof het een wedstrijd van het grote Nederlands elftal betrof. En ze kwamen, zo viel op de spandoe ken te lezen, weer eens overal vandaan: van Moerkapelle tot aan Druten en van Bruchterveld tot aan Hilversum. Het elftal heeft in een razend tempo vrien den gemaakt in het land. Brommer Viel er in Kerkrade gisteravond dan helemaal geen wanklank te noteren? Zeker wel. Want het be langrijkste onderdeel van de avond, het voetbal zelf, viel lan ge tijd tegen. Na de sensationele eerste helft tegen Japan waren de verwachtingen rond de ploeg door de buitenwacht flink opge pord, maar tegen de zwakke Au straliërs kwam Oranje slechts zelden in het swingende ritme van het vorige duel. Zo kreeg Owusu zijn brommer moeizaam aan de praat, had diri gent Maduro zijn stok thuisgela- ten en zelfs de anders zo stabie le Vlaar liet de ene na de andere foutieve pass van zijn schoenen vertrekken. De ploeg, die tegen Japan 45 minuten lang op een wolk van euforie zweefde, leek dit keer in alles weer op een doodgewoon team. Met alle fou ten en onzekerheden van dien. Verdiend was de zege overigens wel, daarvoor was het individue le krachtsverschil tussen de Ne derlanders en de Australiërs een voudigweg te groot. Al na twin tig minuten brak Maduro de een zijdige wedstrijd open. De aan voerder kopte een hoekschop van Urby Emanuelson, de ver vanger van de licht geblesseerde Ibrahim Afellay, van dichtbij hard binnen: 1-0. Die treffer had de ploeg rust en vertrouwen moeten geven, maar in plaats daarvan namen de slordigheden met de minuut toe. De Haan greep in de rust dan ook in. Hij haalde de zwak spe lende Collins John naar de kant en zette net als tegen Japan Tim Vincken op de rechtervleugel. Dertien seconden was de tweede helft oud toen Oranje het pu bliek eindelijk weer eens ver warmde met een hoogtepunt. Owusu bracht de bal bij Ema nuelson, die met zijn zwakke rechter Nederland de zekerheid van de groepszege bracht: 2-0. Het mooiste moment van de avond droeg de handtekening van Rick Kruys. De middenvel der van FC Utrecht schoot na 72 minuten de bal op magnifieke wijze binnen, waardoor het pu bliek toch nog in een Oran je-roes het stadion verliet: 3-0. Nieuwe helden Dat het spel nog voldoende ruimte voor verbetering biedt, zal De Haan achteraf misschien niet eens zo slecht zijn uitgeko men. Jonge spelers leren soms immers mee\- van slechte wed strijden dan van goede. Volgen de afspraak van de nieuwe hel den van Oranje is zaterdag in Tilburg, tegen Benin. Maar ie dereen kijkt uiteraard al over dat duel heen naar de achtste fi nales. Volgende week woensdag speelt Oranje in Doetinchem als groepswinnaar voor een plek bij de beste acht van de wereld. Te genstander is dan de nummer drie uit poule C, D of E. GPD Quincy Owusu Abeyie (rechts) wor één van zijn rushes gestuit door de Australiërs Mark Milligan (links) en Stuart Musialik (liggend). foto Jerry Lampen/RTR door Cas Overzier ROSMALEN - Of ze al stiekem aan de fi nale denkt? Grinnik, grinnik. „Grappig dat je dat vraagt." Giechel, giechel. „Nee nee, dat kan echt niet. Daar mag ik niet aan denken." Michaëlla Krajicek voelde zich gisteren verguld met haar eerste kwartfinale in een WTA-toernooi. Maar voor de zestienjarige tennisster kan op het Rosmalense gras nog iets mooiers bloeien. Haar naam had ze al mee. 'Mischa' Kraji cek laat nu ook op de tennisbaan zien wat ze in huis heeft. Ze maakte begin dit jaar haar Grand Slam-debuut bij de se nioren in Melbourne en sloeg zich op Ro land Garros ook al naar het hoofdtoer nooi. Krajiceks ster is snel rijzende. Na Parijs stormde ze de tophonderd binnen en na deze week zal ze opnieuw een flinke sprong op de wereldranglijst maken. Op de groene zoden van Rosmalen, waar haar broer in het verleden twee keer zege vierde, bereikte ze gisteren een nieuwe mijlpaal: een plaats bij de laatste acht in een seniorentoernooi. „Geweldig, maar op dit moment realiseer ik het me nog niet zo", klonk het. Krajicek leeft en ten nist deze week dan ook in een soort roes. Met glans doorstond ze gisteren een se rieuze test. Annabel Medina Garrigues is de nummer dertig van de wereld, maar kon het verschil van bijna zeventig plaat sen alleen in de tweede set blootleggen (6-3, 3-6, 6-2). Het verlies van de tweede set en de tallo ze breekpunten die ze in de beslissende set verzuimde te verzilveren, brachten Krajicek niet uit balans. Vrolijk bleef ze wel aces produceren. Medina raakte er bijkans moedeloos van. Op het volle cen tre court haalde ze de schouders meer dan eens op. Gezonde spanning „Ik heb tijdens de partij niet één keer het gevoel gehad dat ik zou gaan verliezen", meldde Krajicek zonder blikken of blo zen. Het geeft maar aan hoe snel ze ge wend is geraakt aan het niveau van het volwassen tennis. Met gezonde spanning in lijf en hoofd kijkt ze alweer uit naar haar volgende partij voor eigen publiek. Daarin krijgt ze te maken met Meghann Shaughnessy. In Australië verloor ze bij de Hopman Cup nog van de Amerikaan se. „Maar toen speelde ik erg slecht." Op het gras van Rosmalen bloeit nu wel iets moois. Al wil ze nog niet aan zater dag, de finaledag, denken. Omdat ze niet in die positie verkeert, vindt ze. „Pas als ik ooit de toptien haal of zo, dan heb je recht van spreken." Zo bescheiden wil Marcel Iiunze niet zijn. De geplaagde toernooidirecteur ziet Krajicek na het wegvallen van enkele toppers maar wat graag in de eindstrijd. „Ja, tegen Petrova. Dat zou een droomfi- nalezijn." GPD ROSMALEN - Het mannenloernooi in Rosmalen is de num mer één van de plaatsingslijst kwijt. De Spaanse tennisser Tommy Robredo ging gisteren in de tweede ronde met 2-6 6-7 onderuit tegen de Duitser Lars Burgsmüller. Ook de als tweede gerangschikte Argentijn Guillermo Coria vloog uit het toernooi. Hij verloor met 3-6 4-6 van de Tsjech Jan Hernych. ANP foto Toussaint Kluiters/RTR GOES - Jan Poortvliet wordt met ingang van komend sei zoen trainer van zondag-tweedeklasser Nuenen. Zijn con tract bij eerstedivisionist Stormvogels/Telstar werd na drie jaar niet verlengd. Omdat belangstelling van prof clubs uitbleef keert de uit Arnemuiden afkomstige oefen- meester terug naar de amateurs. Poortvliet heeft wel een clausule in de overeenkomst la ten opnemen dat hij kan vertrekken bij een aanbod uit het betaald voetbal. Nuenen speelde enkele jaren geleden nog in de hoofdklasse. De Brabantse club degradeerde af gelopen seizoen uit de eerste klasse, waarin ook Terneu- zen één van de tegenstanders was. Enkele jaren geleden was ex-prof Ernie Brandts trainer van Nuenen. PARIJS - Bonaventure Kalou verruilt in de Franse voet balcompetitie Auxerre voor Paris Saint-Germain. De in ternational van Ivoorkust, de oudere broer van Feyenoor- der Salomon Kalou, gaat in de hoofdstad voor vier jaar te kenen. De 27-jarige Kalou is momenteel in Afrika in verband met de WK-kwalificatiewedstrijd van Ivoorkust tegen Egypte. Zijn zaakwaarnemer heeft de overgang naar PSG bevestigd, de club wilde nog geen commentaar geven. ANP/AFP BREDA - Victor Sikora (27) speelt de komende drie sei zoenen bij NAC. De aanvaller die het afgelopen seizoen voor Heerenveen uitkwam, wordt één jaar gehuurd van Ajax en komt daarna nog twee seizoenen in dienst van de Bredanaars. De Deventenaar kwam eerder uit voor Go Ahead Eagles, Vitesse en Ajax. GPD i ROSTOCK - Jari Litmanen houdt zich aan de afspraak en vertrekt bij de Duitse degradant Hansa Rostock. De Finse international tekende in januari een contract tot medio 2006 bij de club, onder voorbehoud van lijfsbehoud in de Bundesliga. Hansa degradeerde echter en Litmanen wil per se op het hoogste niveau blijven spelen. ANP/DPA MONACO - Marleen Veldhuis heeft bij de zwemwedstrij den in Monaco, de laatste halteplaats van de Mare Nostrum Tour, gisteren zowel de 50 als 100 meter vrije slag gewonnen. De korte sprint won Veldhuis in 25,18, wat opnieuw een verbetering van het baanrecord in het Zuid-Franse vorstendom betekende. De dubbele afstand ging in 54,82, een goede tijd in deze fase van de voorberei ding op de WK in juli in Montreal. ANP EINDHOVEN - Het Nederlands kampioenschap dressuur vindt de komende drie jaar zo goed als zeker plaats in Eindhoven. De onderhandelingen zijn in de afrondende fase. De afgelopen tien jaar vond het nationaal kampioen schap plaats in Nijmegen. GPD van onze sportredactie ROTTERDAM - Robin van Per sie blijft als het aan justitie ligt nog veertien dagen in voorlopi ge hechtenis. De rechter-com- missaris neemt vandaag een be sluit over het verzoek van justi tie. De 21-jarige voetballer werd maandag aangehouden op ver denking van verkrachting. Het incident zou zich zaterdag avond hebben voorgedaan na een avondje stappen in onder meer discotheek HyperHyper in het centrum van Rotterdam. De speler van Arsenal zou daarna in het gezelschap van vrienden en het mogelijke slachtoffer naar een hotel zijn vertrokken. De vrouw die aangifte heeft ge daan tegen de oud-Feyenoorder zou een voormalige striptease- danseres zijn. De raadsman van Van Persie, Abraham Moszko- wicz, zette eerder vraagtekens bij de aangifte, voornamelijk vanwege 'het twijfelachtige al looi' van de vrouw. Volgens jus titie maakt dat de aangifte niet minder ernstig. Van Persie kan één tot ander half jaar celstraf krijgen als hij schuldig is en als de vermeende verkrachting inderdaad de rede lijk klassieke situatie is van de man die na een avondje stappen tegen de wil van een vrouw te ver gaat en seks met haar heeft. „Wettelijk ligt de norm op twaalf jaar voor een dergelijk misdrijf", zegt een Rotterdamse strafpleiter. „Zover ik nu kan oordelen, zou het gaan om een si tuatie die vaak voorkomt. Een vrouw die tegenstribbelt en de verdachte zet toch door." Dat de officier van justitie Van Persie bij de rechter-commissa- ris om een zogeheten inbewa ringstelling vraagt, betekent dat het Openbaar Ministerie de zaak serieus neemt. „Ze denken voldoende in handen te heb ben", zegt de strafpleiter. „Je spreekt dan van voldoende ern stige bezwaren." Geen contact Normaliter wordt zo'n verzoek van een officier bij de rechter commissaris meestal vrij soepel gehonoreerd, maar in het geval van de voetballer kan de straf pleiter zich voorstellen dat de rechter goed naar de zaak kijkt. „Als hij nu in bewaring wordt gesteld, is dat stevig. Het kan ook zijn dat de rechter-commis- saris in bewaring beveelt, maar die maatregel tegelijkertijd schorst. Dan komt iemand vrij op bepaalde voorwaarden. Dan mag hij bijvoorbeeld geen con tact zoeken met mevrouw." Tot vandaag zit Van Persie in een politiecel. Wordt er besloten hem langer vast te houden, dan verhuist hij naar een huis van bewaring. GPD door Cylia van der Kooy ROSMALEN - Davis Cupcap tain Tjerk Bogtstra overweegt Paul Haarhuis op te roepen voor het duel met Slowakije in juli. Door de blessuregolf bij de Ne derlandse tennissers is de dub- belspecialist een mogelijkheid geworden. Haarhuis moest an derhalf jaar geleden zijn loop baan wegens een schouderbles sure beëindigen, maar heeft aan gegeven open te staan voor het idee. „Toen vorige week de blessure van Wessels erbij kwam zat ik echt mijn handen in het haar", aldus Bogtstra. „Gelukkig blijkt het met hem nu mee te vallen, maar ik kwam daardoor bij na men terecht die normaal niet di rect in het team zitten. Ik heb nog altijd veel contact met Paul. Vandaag hebben we een etentje en dan zal zijn inzet zeker ter sprake komen. Ik weet dat hij veel aan het trainen is. Het moet alleen nog blijken hoe fit hij echt is." Haarhuis doet komende week mee aan het seniorentoernooi (35+) op Wimbledon. Dit geldt voor Bogtstra als belangrijke test. „Tijdens Wimbledon zal ik definitief beslissen of ik Paul als speler selecteer of niet. Ik wil ook geen risico met hem ne men. Maar hij kan sowieso in een dubbel iemand beter laten spelen, ook al kan hij zelf het ni veau niet helemaal meer aan." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19