zc Echte man heeft bakkebaarden iiro de Pic Nic is een culturele mix ll 41* ai Orgelconcerten in kerk Sas van Gent 17 Visserijclub richt zich tot minister Man gewond na val in scheepsruim Man steelt stoepranden Bord Oranjeplein blijft staan Diefstal noodaggregaat in Kats Obrecht-concert in Gertrudiskerk Bergen op Zoom Programma Giro de Pic Nic ALEG donderdag 16 juni 2005 frprThnvan den Nouweland Ncukteugels werden ze genoemd in de jaren zestig van de vorige jjnffj toen Engelbert Humperdinck hits scoorde. Nu heten ze side burns - bakkebaarden dus - en er be staat een club van mannen die ze dra wn. Dc Officiële Bakkebaardenclub Holland heeft statuten, een bestuur en negenhonderd leden, onder wie een twintigtal Zeeuwen. Er was al een club voor snorren en voor baarden, mooi dat er ook een is Juor bakkebaardendragers," zegt lean Hofland (lidnummer 0938) uit •Bnunisse. Recht van spreken heeft hij •fljenlijk niet, want hij is nog maai en paar dagen aangemeld en zijn fo- losstaan nog niet eens op de clubsite adeburns.nl. Na ontvangst van je lid- uaatschapsnummer word je geacht portretfoto's (één frontaal, één Iprofiel) van jezelf te sturen. Pas dan hoor je er echt bij. Sens per jaar vindt de clubmeeting plaats en verder ontmoeten de leden el- Sideburns ar bij popconcerten, want de Bakke baardenclub heeft duidelijke banden Eet rockmuziek. Al was het alleen al «adat de club is opgericht door de Band Zonder Banaan, een feestorkest Shirt ruêiiaar Collin de Hartog (nr. 0805): r en dj Eric Corton is lid, net isde bassist van de Heideroosjes, de r van The Shavers, de helft van ËerPan Speedrock, The Sheer en on teigen band Fitting, natuurlijk. Als ■bijeen concert in je Sideburns-shirt sopt, ontmoet je vanzelf clubleden, enk toch, als je zo nieuwe mensen ■ert kennen?" ip de internetsite worden de afspra- eqgemaakt en staat allerlei aan bak- fbaarden gerelateerde informatie. Enkele Zeeuwse leden van de Officiële Bakkebaardenclub Holland, vlnr.: Rens IJzelenberg, Koen IJsseldijk, Lean Hofland, Mathijs IJsseldijk en Collin de Hartog. foto Marijke Folkertsma „Daar maken we ook een beetje onzin met elkaar," vertelt Zierikzeeënaar Mathijs IJsseldijk (nr. 0864). ,,Je kan er zeggen wat je wil, zonder afge kraakt te worden. De leden hebben veel respect onder elkaar", vult broer Koen IJsseldijk (nr. 0708) aan. Volgens hem komt de bakkebaard weer terug in het modebeeld. „Dat zit er echt aan te komen." Mathijs kijkt jaloers: ,,Zo extreem als mijn broer ze draagt, kan ik ze niet hebben. Ik werk bij Centre Pares. Daar moetik wel rekening mee hou den." Veel regels voor de sideburners zijn er niet, maar ze worden wel streng ge handhaafd. Mathijs: „De bakkebaar den moeten tenminste tot onder de oor lel komen en je kin moet glad zijn, an ders wordt het een baard en dat mag niet." Wie de zaak fopt of zijn bakke baarden afscheert zonder zich af te melden, komt op de 'roze pagina' van de clubsite. Koen: „Daar staat een man die zijn fo to's heeft gemanipuleerd, zodat het lijkt of ie sideburns heeft. Ook staat er een vrouw met omlaag gekamde ha ren. Dat zijn wanna-bees, die gaan naar de roze pagina." Roze pagina? Is er ook een gay-scene onder de sidebur ners? Koen: „Weet ik niet. Dat heb ik al eens willen vragen." Macho dus? 'Nee', roepen de Zeeuwse sideburners in koor. Rens IJzelenberg (Bruinisse, lidnum mer 0800): „Maar wel echte mannen. Het heet niet voor niks de Stoerste Club van Nederland." BRESKENS - Visserij vereniging Ons Belang in Breskens wil minister Peijs van Verkeer en Waterstaat bewegen tot het vergoeden van schade, die zij oplopen door de verdie ping van de Westerschelde, De vereniging, waarvan vis- sersbedrijven die hun werk op de Westerschelde en Noord zee uitoefenen lid zijn, stelt dat in een schrijven aan de mi nister. „Door verdiepingswerkzaamheden die in de Wes terschelde hebben plaatsgevonden, zijn de mogelijkheden om daar visserij uit te oefenen teruggelopen en dat zal in versterkte mate het geval zijn bij verdere verdieping. Er moet ernstig worden gevreesd dat daarmee de al eeuwen bestaande visserij op de Westerschelde de nek wordt om gedraaid", schrijft voorzitter J. de Bliek van Ons Belang. Zijn vereniging vindt dat met name kleinschalige, natuur vriendelijke visserijbedrijven in aanmerking voor com pensatie moeten komen. YERSEKE - Een 54-jarige Goesenaar is gistermiddag in Yerseke gewond geraakt bij een val in een scheepsruim. Het incident deed zich voor in de Koningin Julianahaven, waar het slachtoffer bezig was met onderhoudswerkzaam heden aan het schip. Hij viel op zijn rug op de stalen bo dem van het ruim. De man is met behulp van een hoogwer ker van de brandweer Goes per brancard uit het ruim ge haald en met onbekend letsel in een ambulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. MIDDELBURG - Een 40-jarige man uit Middelburg is op gepakt omdat hij op de Hobo weg trottoirbanden in zijn auto stond in te laden. Die waren niet van hem, maar la gen op de openbare weg. De man had volgens de politie alcohol gedronken, maar weigerde mee te werken aan een blaastest of een bloed proef. Daarom is hem zijn rijbewijs afgenomen. De stoep randen heeft hij teruggegeven. BRESKENS - De gemeente Sluis laat het informatiebord op het opgeknapte Oranjeplein in Breskens op de huidige plaats staan. De dorpsraad van Breskens verzocht de ge meente het bord - waarop alle participanten en geldschie ters van het project staan vermeld - te verplaatsen, omdat het de laatste werkzaamheden en het uitzicht op het plein belemmert. De gemeente denkt daar anders over. „Het bord blok keert geen uitzicht en staat in het hart van de werkzaam heden. Hierdoor hoeft het bij vervolgstappen, zoals uit breiding van bakkerij Willemsen, het verleggen van de dijk en herinrichting van het Spuiplein, niet verplaatst te worden. Bij de constructie en verankering van het bord is rekening gehouden met bijzondere windaanval, waardoor verplaatsing een hoge kostenpost met zich meebrengt." KATS - Aan de Noordlang'eweg in Kats is in de nacht van dinsdag op woensdag een keet opengebroken en een nood- aggregaat ontvreemd. Het apparaat heeft een waarde van enkele duizenden euro's. unst ét met muziek, zang, poëzie en film langs verschillende picknickplekken iiAli Pankow SNEMAIRE - Hij heeft er de n'Giro de Pic Nic' aan gege- ihet belooft een verrassen- locht met rustieke pleister- Jiscn en een mix van cultuur wil door het Schouwse Mand te worden. „Er ko lveel dingen in samen", zegt ïiir-initiator Jaap Verseput iiie Stichting Zonnemaire tengewoon over het program- Jat hij voor zaterdag heeft ingesteld. liro de Pic Nic .lijkt een bun- igvan verworvenheden uit: tal Zonnemaire Buitenge- de kunst-picknickplek- i Je Nacht van de Buitenge- nEilm en de bloeiende ak- anden. t is steeds de bedoeling ge- 'l picknickplekken ook tbruiken als locaties voor schalige optredens. Bij de opening vorig jaar aal hoe aardig dat kan zijn sa willen we dat uitbou- i zegt Verseput. Hij stelt foor zaterdag een soort fo-kleef-aan-fietstocht' ogen waar iedereen zich believe bij kan aansluiten afhaken, e Pic Nic begint om P'bij 'Plek 6', de pick ed gecreëerd door Eric m het inlagengebied op rising Bootsweg /Inlaag- ter hoogte van Moriaans- j-Daar geeft de Tropical tad Kids gedurende twee ®kele optredens. Tussen- begint op picknickplek ta Geboden' op een krui- van wegen bij de Kooij- ^eg en Koetenisseweg een «ander programma-onder- Leïnspireerd door deze bij tere locatie houdt secretaris ipöngers van de Rotter- pad voor Kunst en Cul- bier een filosofische be- mivving, |rrand fbbers van poëzie doen er aan zich tussen twee en zaterdagmiddag te r- tabij de boerderij van Ma- ^telijn aan de Kuyerdam- j?hEpmeet. Daar dragen Wters IIja Leonard Pfeijf- jpia Barnas voor uit ei- "p afgewisseld door Cu- ■Mek met zang n In de loop van de middag trekt de Tropical Steelbands Kids ver der de polder in en nestelt zich rond drie uur in de fraai in bloei staande akkerranden aan de Nieuwe Kerkweg in Looperska- pelle. Daar vertelt ook Kees de Kraker wetenswaardigheden over het microleven in de akker rand. Voor een bijzonder zangoptre den tekent het vrouwenensem ble Quodlibet bij Picknickplek 'Le rien est Immense' van Wido Blokland aan de Schouwsedijk bij Brouwershaven. Deze plek is gevestigd in een oud peilhuisje dat volgens Verseput de wer king heeft van een bijzondere klankkast. Hij heeft dat zelf er varen toen hij daar binnen eens muziek maakte op zijn saxo foon. Wielerronde Bij de picknickplekken zijn on der meer gebraden lamsvlees, paella en Schouwse vissoep ver krijgbaar. De Stichting Zonne maire Buitengewoon houdt de Giro de Pic Nic in combinatie met de Tour de Zonnemaire, een wielerronde op initiatief van Ja- co Geelhoed. Aansluitend op de prijsuitrei king van de Tour de Zonnemai re wordt 's avonds op de boerde rij van Verseput aan de Schapen- weg een swingend feest gege ven. Het programma daar biedt onder meer funky, groovy en spetterende muziek van Maar ten Ornstein, Ajiaco recht streeks naar Zonnemaire geko- Bij picknickplaats 'Plek 6' aan de zuidrand van natuurgebied Plan Tureluur zijn zaterdag op tredens. foto Jaap Verseput men vanuit bar Claqueta uit Santiago de Cuba en Sambal- ango, oftewel Braziliaanse feest muziek met twintig slagwer kers. Op het tarweveld bij de boerderij staan enkele grote schermen opgesteld waar korte films te zien zijn van studenten van filmacademie Sint Joost in Breda. Ook vertoont cineast René Bosma hier zijn nieuwe korte film 'Momentum'. door Jeanette Vergouwen SAS VAN GENT - Ook deze zo mer worden in de Cuyperskerk in Sas van Gent vier orgelreci tals verzorgd. Ook dit jaar is het woord internationaal van toe passing met organisten uit Ne derland, Frankrijk en België. Het spits wordt op 1 juli afgebe ten door Jos Verpoorten, orga nist van de Gasthuiskapel in Tholen en al dertien jaar lid van de orgelcommissie van Sas van Gent. Hij kent het orgel als geen an der. Ieder jaar speelt hij een Trio-sonate van Bach en daar naast werken van Dietrich Bux- tehude, Johann Ludwig Krebs en tot slot de Toccata in F van Jules Grison, de organist van de kathedraal in Reims. Jean-Pierre Lecaudey, titularis van het Pascal Quirin orgel in Saint-Rémy-de-Provence komt voor de tweede keer naar Sas van Gent. Hij verzorgde ook in 1998 een recital. Hij speelt 22 juli werken van Widor, Jo- seph-Guy Ropartz, Jehan Alain, Olivier Messiaen en een werk van de Belgische componist Phi lippe Verkaeren. Docent Vrijdag 5 augustus speelt Theo Teunissen uit Utrecht een pro gramma van Dandrieu tot en met Max Reger. Teunissen is ge pensioneerd docent hoofdvak or gel aan het conservatorium van Utrecht en vaste bespeler van het Garrels-Meere orgel in Utrecht. Het slotconcert op 19 augustus wordt verzorgd door Peter Van de Velde. Hij is sinds 2002 organist van de OLV kathe draal van Antwerpen. Hij is ge specialiseerd in de Franse en Belgische-muziek uit de 19e en 20e eeuw. Hij speelt werken van Adolph D'Hulst, Franck, Tour- nemire, Messiaen en Naji Ha- kim. Hij besluit zijn concert met een improvisatie. De concerten zijn telkens op vrij dagavond en beginnen om 20.00 uur. Elk orgelrecital duurt onge veer een uur. BERGEN OP ZOOM - In de Gertrudiskerk in Bergen op Zoom geeft het zangensemble Cappella Pratensis morgen avond een concert met muziek van componist Jacob Obrecht. De uitvoering begint om 20.15 Het professionele gezelschap, met zangers die gespecialiseerd zijn in het uitvoeren van muziek van rond 1500, brengt onder meer Obrechts complete 'Missa Sancto Donatiano' uit 1487. Or ganist Wim Diepenhorst ver leent medewerking. Het concert is onderdeel van een reeks evenementen rond Ja cob Obrecht. Dit jaar is het vijf honderd jaar geleden dat de componist overleed. Lang werd gedacht dat hij in Bergen op Zoom was geboren, maar recent is vast komen te staan dat het Gent was. Wel had Obrecht een nauwe band met Bergen op Zoom. Van 1479 tot 1484 was hij als zangmeester en compo nist verbonden aan de Gertrudis kerk. 12.00 - 14.00 uur: Plek 6. The Tropical Steelband Kids. 13.00 - 14.30 uur: Uw Tien Geboden. Filosofische inleiding door Hugo Bongers 14.00 - 16.00 uur: Boerderij Kristelijn. Live Cubaanse muziek en poëzie van dichters Ilja Leonard Pfeijffer en Maria Barnas. 15.00 - 16.30 uur: Akkerrand Looperskapelle. The Tropical Steelband Kids. Inleiding Kees de Kraker over microleven. 16.00 - 18.00 uur: Le Rien est Immense, Schouwsedijk. Vrou wenkoor Quodlibet. 17.00 - 20.00 uur Hoek Schapenweg/Korteweg. Doorkomst wielerronde Tour de Zonnemaire. 20.30 - 01.00 uur: Boerderij afterparty. Advertentie NU BIJ HET BREEDSTE ASSORTIMENT, DE HEETSTE BARBIE CUE. Kiest u voor trendy, of liever tijdloos? Compact of juist ruim? Bij AEG vindt u een koel- en/of vriesapparaat dat voldoet aan al uw wensen. Ga vandaag nog naar de winkel en ontdek het zelf. Tot 31 juli 2005 ontvangt u bij aanschaf van een Nieuwe Klasse koel- en/of vriesapparaat een gratis kofferbarbecue* t.w.v. 49,95! Deze actie geldt alleen voor ons vrijstaande assortiment. VOLMAAKT IN VORM EN FUNCTIE. ED Electrolux www.aeg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17