Jan Ullrich maakt goede indruk Grijsaard met een jeugdige uitstraling Jiska Brandt sluit korfbalcarrière af Hoffman wint twee keer zilver Polderman derde in Hilversum Eerste zege Zweistra en Rouinaiii De Haard zwemt ijzersterk op NJ Derde plaats voor triatleet Jacofe Dubbele winst voor Nick Huiszoo Bradley McGee wint etappe in Ronde van Zwitserland uitslagen Ajax Al tegen Arnemuiden EK lonkt voor Marcelle de Kam Jarno Veerhoek winnaar in Goes Vijfde plaats Jos Krijger dinsdag 14 juni 2005 VUGHT - Glenn Hoffman heeft tijdens de Nederig kampioenschappen atletiek voor masters (veterane; Vught twee zilveren medailles gehaald. De Axelaarln in de categorie mannen 45+ op de onderdelen 200j* en verspringen. Op de 200 meter realiseerde Hoffmjj tijd van 25,20. Bij het verspringen kwam hij totoa, ging van 5.56 meter. HILVERSUM - Aangepast sporter Arnold Polfe werd derde in een criterium voor tandems in Hüym De Axelaar vormde een combinatie met Heerco GoJ kwam met hem dicht bij de zege. Maar het koppel^ de sprint door twee andere duo's geklopt. Eerder^ Polderman ook derde in een Europacup wedstrijd uj Zwitsere Gippingen. In Rufenach reed hij samen s Joop Verstraten uit Axel een tijdrit en won die. GOES - Thamar Zweistra heeft met Hexagons Rounm de eerste dressuurzege in de Prix Saint George te paij De amazone uit Schore schreef met haar zevenjarigen rie een concours in Uden op haar naam. Zweistra en& manda reden hun beste proef tot nu toe en werden! loond met een score van 65,86%. AMSTERDAM - Roderick van Doeselaar, Moniqof Haard en Jacqueline Boonman leverden op het NKzsj men voor junioren de beste Zeeuwse prestaties. Vani selaar zwom drie keer een Zeeuws record. Jacqua Boonman behaalde de hoogste klassering én Momp Haard kwam het vaakst tot nieuwe persoonlijke ree® Van Doeselaar zette op de 200 meter vrije slag, 400m wisselslag én de 200 meter vlinderslag recordtijden! voor jongens 13 jaar. Maar het kampioenschap in Au; dam was het toernooi van Monique de Haard. Op all starts kwam ze tot nieuwe persoonlijke records enta aansluiting met de Nederlandse subtop in haar jasrg 1992. Boonman werd op de 100 meter vlinder in heli terparkbad zesde, de beste Zeeuwse prestatie. EINDHOVEN - Vlissinger Leon Jacobse is derde gei den in de kwarttriatlon van Eindhoven. Na 1500 a zwemmen stapte Jacobse tegelijk met Remco van del (Breda) uit het water. Na 42 kilometer fietsen beg® als vijfde aan de tien kilometer lopen. Na een inhaal waarbij hij onder meer Jeroen Korpershoek inliep, p Jacobse in 2 uur, 3 minuten en 15 seconden de derde; Winnaar Jos Everts was anderhalve minuut sneller, VALKENSWAARD - De Vlissingse motorcrosser! Huiszoon won dit weekeinde beide manches in de MX giowedstrijd in Valkenswaard. De eerste manche wo met negentien seconden voorsprong, in de tweede w; marge met de eerstvolgende zelfs 32 seconden. door Roeland van Vliet GOES - De korfballoopbaan van Jiska Brandt, afkomstig uit Burgh-Haamstede, zit erop. Met Deetos speelde ze zondag nog een paar minuten mee in de oe fenwedstrijd tegen het Neder lands team, dat in voorberei ding is op de World Games. Lan ger ging niet, vanwege een zwa re knieblessure. De 34-jarige Brandt raakte eind februari, in de voorlaatste wed strijd van het zaalseizoen, ern stig geblesseerd. Ze draaide om haar as, terwijl haar voet bleef staan. Het gevolg: een gescheur de kruisband. „Ik wist dat mijn afscheid er een keer aan zat te komen, maar ik was graag nog één jaartje doorgegaan bij Dee tos. Het zit er alleen niet meer in", aldus Brandt. In Dordrecht speelde Brandt m'et Deetos liefst zeventien sei zoenen op het hoogste niveau, met een kleine onderbreking voor een zwangerschap. Met die ploeg werd ze vier keer lands kampioen in de zaal - in '91, '92, '93 en '95 - en' één keer op het veld - in '99. Ze speelde daar naast 44 interlands en werd met Oranje twee keer wereldkampi oen, twee keer Europees kam pioen en twee keer winnaar van de World Games. Nog geen jaar geleden eindigde ze als negende bij de verkiezing van de groot ste korfballer aller tijden. Zondag kreeg Jiska Brandt een zelfde soort afscheid als haai man Dennis Voshart een jaar eerder kreeg. Brandt: „Ze had den de hal nu voor mij versierd, en ons dochtertje Tess weer een leuk t-shirt aangetrokken." Ver volgens speelde ze nog luttele minuten mee aan het einde van de wedstrijd. „Daarin heb ik zelfs nog één keer gescoord. Ach, ze waren allemaal aardig voor me. Ik kreeg alle ballen te rug." In de eerste week van juli wordt de korfbalster geopereerd. Ze krijgt clan een nieuwe kruis band. Daarna neemt ze de tijd voor haar herstel, maar op den duur hoopt ze toch wel weer te gaan spelen. „Juist daarom laat ik me opere ren. Ik heb al een kijkoperatie gehad, waarbij ze wat rotzooi uit m'n knie hebben gehaald. Maar ik kan niet harder dan een looppas, draaien gaat al hele maal niet. Met die nieuwe kruis band moet het beter gaan. Wel licht ga ik ooit nog in een lager team van Deetos korfballen, maar dat is van latere zorg." door Ad Pertijs SANKT ANTON - Nadat Lance Armstrong de afgelopen week in de Dauphiné Libéré liet zien dat hij en zijn ploeg Discovery Chan nel het juiste spoor in de rich ting van de Tour de France te pakken hebben, is het deze week in de Ronde van Zwitser land aan concurrent Jan Ullrich om aan te tonen dat ook de Duit ser en zijn team T-Mobile op stoom beginnen te raken voor het grote gevecht. Ullrich won zondag al de tijdrit. „De vorm schijnt dus niet slecht te zijn", aldus de Tourwinnaar van 1997. Gisteren moest er voor het eerst geklommen wor den. In Oostenrijk ging het over de Arlbergpas richting Sankt Anton. De ritzege ging naar Bradley McGee en Ullrich be hield de leiderstrui, al slonk (door bonificatieseconden) zijn voorsprong op de Australische etappewinnaar tot twee tellen. Ullrich was tevreden over zich zelf en de ploeg. „Voor mij was het nog geen echte col. Ik kan dus nog niets zeggen over hoe ik er voor sta in de bergen. Ik weet wel dat de ploeg goed is. Ze heb ben hun werk geleverd in de aan loop naar de Arlbergpas. Op de klim heb ik vervolgens alleen Guerini laten rijden." Echt hard ging het niet, vond Ul lrich. De concurrentie was ech ter al blij dat ze het wiel van Guerini en Ullrich kon volgen. „Complimenten aan Ullrich en zijn team", zei McGee na af loop. „Ik weet dat Jan de ronde niet per se hoeft te winnen, toch nam hij zijn verantwoordelijk heid en dat dwingt respect af." McGee was met name onder de indruk van Guerini, die met de wind op kop in een straf tempo de berg op reed. „Het voelde goed aan om in het wiel van Ull rich te kunnen klimmen", zei de Australiër, die ooit nog eens hoopt te kunnen meespelen om een podiumplaats in de Tour de France. Twee jaar geleden won 'hij de proloog van de Grande Bouclé. Voor de kopman van Fd- Jeux ging de Tour vorig jaar de mist in vanwege maagproble men. „Dit jaar heb ik me voor het eerst op de Tour kunnen voorbe reiden zoals ik altijd gewild heb. Na vandaag kan ik zeggen dat ik lichtjes voor lig op het schema zoals ik dat uitgestip peld heb." McGee werd zondag in de tijdrit tweede achter Ullrich. „Eerlijk gezegd was ik naar hier geko men om die tijdrit te winnen. Zondagavond was ik dan ook te leurgesteld. Het gaf me echter wel de motivatie om er vandaag in te vliegen. Ik heb immers ge noeg van alle tweede plaatsen en deze etappe was me op het lijf geschreven om daar verande ring in te brengen." Ademhalen Opgelucht was McGee ook over het feit dat hij letterlijk de lucht terug heeft om met de besten om hoog te rijden. „Na mijn schou derbreuk had ik een tijdje last Jan Ullrich (tweede van rechts) onderhield bij de beklimming van de Arlbergpas een straf tempo. met ademhalen. Ik kreeg simpel weg te weinig lucht. Dat pro bleem is onder handen genomen en ik kan nu weer vrij ademha len." De vraag na gisteren is of de tijdrijder McGee nu ook de klim mersbenen gevonden heeft die hem naar de top van het klasse ment in de Tour kunnen bren gen. „Ik kan alleen zeggen dat ik me vandaag beter voel dan vo rig jaar voor de Tour." Jan Ullrich zegt hetzelfde. „Ik ga het vanaf nu echter iets an ders aanpakken. Ik concentreer me nog op twee zware ritten en doe het voor de rest rustig aan. Winnen, zoals vorig jaar, hoeft niet." Nummer twee McGee staat ech- foto Dominic Ebenbichler/RTR ter nog niet te trappelen om de trui over te nemen. „Zoals ik vandaag in het wiel van T-Mobi- le kon rijden, bevalt me wel. Ik denk dat ik liever nog even van hun service gebruik wil blijven maken." GPD Marathon Leiden. Zeeuwse deelne mers: Jan Bostelaar (Westkapelle) 3.45.20, Wim Huibregtse (Westkapelle) 3.25.30. New York. NBA, playoffs, finale (best-of-seven). Tweede wedstrijd: San Antonio Spurs-Detroit Pistons 97-76. Stand: 2-0 voor San Antonio Nieuw en Sint Joosland. Dressuur Event Zeeland 2005. Paarden klas se Z2: 1. Carola Paauwe, My Dream (Z-Bev.) 208; 2. Tamara den Outer, Liber ty (Vroonr.) 198. Finale: 1. Carola Paau we, My Dream, 420; 2. Tamara den Ou ter, Liberty, 394. Z1: 1. Lisa Bitter, Ruby's Tyler (Weelr.) 190; 2. Mieke Evertse, Captain Jack Sparow (Oranje zon) 187. 2e proef: 1. Florine Boog aard, Poeme Q (Weelr.) 193; 2. Bianca Gorter, Santaleone (Sé-Ros) 190. Fina le: 1. Mieke Evertse, Captain Jack Spar row, 377; 2. Florine Boogaard, Poeme Q, 375. M2: 1. Bianca Gorter, Ramske, 167; 2. Rafaela van den IJssel, Saudara (Oranjezon) 162. 2e proef: 1. Jannie Commee, Rolls Royce (Paardebloem) 156; 2. Agnetha Bertou, Vitamine H (Zwinr.) 156. Finale: 1. Rafaela van den IJssel, Saudara, 164; 2. Bianca Gorter, Ramske, 157. M1: 1. Margreet Walra ven, Rinola (Weelr.) 174; 2. Anneke Phernambucq, Toscane (Weelr.) 169. 2e proef: Margreet Walraven, Rinola, 172; 2. Anneke Phernambucq, Toscane, 171. Finale: 1. Margreet Walraven, Ri nola, 168; 2. Anneke Phernambucq, Tos cane, 160. L2: 1. Danielle van der Schee, Unesto, 174; 2. Annemijn Har ten, Sukabumi (Oranjezon) 165. 2e proef: 1. Marjan van Dijk, Rumbly G (Weelr.) 167; 2. Annemijn Harten, Suka bumi, 165. Finale: 1. Marjan van Dijk, Rumbly G, 170; 2. Annemijn Harten, Su kabumi, 165. L1: 1. Marleen Louwerse, Rio Negro (Sé-Ros) 167; 2. Ramona Ize- bout, Chester (Weelr.) 166. 2e proef: 1. Marleen Louwerse, Rio Negrö, 175; 2. Joanneke Wisse, Abdullah (Gouwe Reyers) en Cindy van de Klooster, Nala (Gouwe Reyers) 167. Finale: 1. Cindy van de Klooster, Nala 165; 2. Ramona Izebout, Chester, 164. Finale pony's klasse Z cat. DE: 1Dinja van Liere, La keside Surprise (Allround) 192. M cat. DE: 1. Sander Osse, Destiny (Weelr.) 164. L2 cat. DE: 1 Joyce de Koeyer, Santana (Paardebloem) 171. LI cat. DE: 1. Sanne Daniëlse, Lady (Schelde- stad) 160. Rosmalen. Ordina Open. Vrouwen, eerste ronde: Schaul (Lux) - Navratilo- va (VSt) 4-6 6-1 6-4, Chladkova (Tsj) - Re- zai (Fra) 3-6 6-4 6-4, Groenefeld (Duï/7) - Jidkova (Rus) 6-3 6-2, Koukalova (Tsj/8) - Domachowska (Pol) 3-6 6-4 6-3, Ruano Pascual (Spa)-Dominikovic (Aus) 6-4 3-6 6-4, Shaughnessy (VSt)-Smashnova (Isr) 6-2 6-4. Mannen, eerste ronde: Coria (Arg/2)-Uebel (Dui) 6-3 6-1, Söderling (Zwe/5)-Haehne! (Fra) 7-5 6-3, Arthurs (Aus)-Sluiter (Ned) 7-5 6-4, Llodra (Fra/6)-Gremelmayr (Dui) 6-3 3-6 7-6 (2), Burgsmuller (Dui) - Wawrinka (Zwi) 2-6 7-5 6-3, Hernych (Tsj) - Van Scheppin gen (Ned) 7-6 (7) 6-4, Robredo (Spa/1) - Muller (Lux) 6-4 6-4, Kohlschreiber (Dui) - Lisnard (Fra) 6-1 7-6 (4), Mathieu (Fra/8) - Vanek (Tsj) 6-4 6-3. Dubbel, eerste ronde: Medina Garrigues/Safina (Spa/Rus/3)-Diaz- Oliva/Van Boekei (Arg/Ned) 6-1 7-5. Vrouwen, dubbel, eerste ronde: Dementieva/Krajicek (Rus/Ned)-Do- machowska /Kostanic (Pol/Kro) 6-3 6-4. HiaadHHi Ronde van Zwitserland, ProTour. Derde etappe: 1. McGee (aus) 154 km in 3.46.51, 2. Celestino (Ita), 3. Sinkewitz (Dui), 4. Totschnig (Oos), 5. Schnider (Zwi), 12. Ullrich (Dui), 65. Veneberg GOES - Ajax Al belegt op nieuw een trainingskamp in Zee land. De Amsterdamse ploeg ver blijft van 4 tot en met 7 augus tus in hotel Zuiderduin in West kapelle. Ajax Al speelt één oefenwed strijd tijdens het verblijf in de provincie. Vrijdag 5 augustus fungeert het eerste elftal van Ar nemuiden als sparringpartner. De ontmoeting begint om 19.30 uur in Arnemuiden. GOES - Het EK trials komt steeds dichterbij voor Marcelle de Kam. De amazone uit Dom burg werd met haar paard Ibouche op de International Hor- se Trials in Ede zesde en beves tigde daarmee haar goede vorm. De wedstrijd in Ede was voor De Kam en Ibouche een laatste test voor Breda Hippique, dat van 7 tot en met 10 juli wordt ge houden. Daar vindt de definitieve selec tie plaats voor het EK. Er mo gen zes Nederlandse deelnemers naartoe en De Kam heeft de eer ste schifting inmiddels over leefd. De Kam en de vijftienjarige ruin Ibouche reden in Ede een gelijkmatige wedstrijd. De com binatie scoorde in de dressuur 63,57 procent, bleef in de cross country in een scherpe tijd fout loos en haalde bij de springwed- strijd één balk naar de grond. GOES - Jarno Veerhoek is win naar geworden van de tweede wedstrijd in het kader van de Zomercup die mountainebikeve- reniging X-Treme organiseerde. In totaal waren er in Goes, ver deeld over de verschillende cate gorieën, ruim 80 deelnemers. Bij de senioren stonden er twintig renners aan het vertrek en van hen presteerde Jarno Veerhoek dus het beste. Marco Minnaard uit Wemeldin- ge reed in het seniorengezel schap naar de tweede plaats en bleef onder anderen Patrick Tol- hoek voor. De oud-beroepsrenner uit Yerse- ke eindigde op de vierde plaats achter plaatsgenoot Jaco Wagen aar. 5.42, 66. Den Bakker, 70. Bova Knaven 11.46, 149. Kroon, 15! Heeswijk. Algemeen klasseira Ullrich 8.31.10, 2. McGee 0.02,. gers (Aus) 0.18, 4. Frigo (Hall Beat Zberg 1.14, 78. Den Bate 80. Boven 9.50, 88. Veneberg 133. Knaven 16.22, 137. Van H; 16.41,147. Kroon 17.44. Goes. Tweede wedstrijd Zoirc Senioren: 1. Jarno Veerhoet them), 2. Marco Minnaard (Wet ge), 3. Jaco Wagenaar (Yersete trick Tolhoek (Yerseke), 5. Denra (Nieuwendijk). Veteranen:! Jr (Woudrichem), 2. Ad Bernaertsi le-Nassau), 3. Daan Verhulst IV/s Vrouwen: 1. Baukje Doedeeltt gen). Jeugd, 13 t/m 16 jaar:Ü ce van de Berge (Goes). 11/12|« Leo Combee (Giessen). 6 t/m 10 1Niels v/d Boomgaard (Katieni} slJUU NK Junioren in Amsterdam. Jongens. 400 meter vrije slag) ren 128. Roderick van Doeselsi wacht) 5.11,95 100 schoolslagi ren 2: 12. Lorenzo van Poele(Ss 1.18,07. 100 rugslag juniorenI Bas van Houwelingen (Si 1.16,58. 200 wisselslag junion 15. Roderick van Doeselaar 2Ml Bas van Houwelingen 2.45,611 ren 2: 20. Lorenzo van Poele 2.512 nioren 4: 28. Niek KampmanlSa 2.30,84 4x 100 vrije slag esti 38. De Stormvogel 4.16,4939 DfS de 4.21,07 1 00 vlinderslag jM 1: 19. Roderick van Doeselaar Ij 200 vrije slag junioren 1:9,M van Doeselaar 2.18,69 41. Basvsd welingen 2.27,40. junioren 2:66 der van Nieuwenhuyzen 2,20,in vrije slag junioren 1: 7. Rodere Doeselaar 1.02,27 42. Bas van M gen 1.07,65. junioren 2. ID S' van Nieuwenhuyzen 1.00,44,SI Erpelinck (Honte) 1.05,09.200vW slag junioren 1:11 Roderick*»' selaar 3.10,07 2 00 schoolslag ren 2:17. Lorenzo van Poele2.M Sander van Nieuwenhuyzen 2 200 rugslag junioren 1: '5 3 Houwelingen 2.43,18 400 wis# junioren 1:15. Roderick van 0» 5.48,80. junioren 2: 20. Lore# Poele 5.39,09. junioren 4:12 Kampman 5.21,92 4x100 wis» estafette: 27. De Schelde4.45,8 Meisjes. 100 vrije slag juni1" 26. Monique de Haard 1.07,7» ren 2: 50. Milou Geensen I» 1.06,93 200 schoolslag junior# Monique de Haard 3.01,77 2W slag junioren 1:17. Monique®' 2.49,30 100 vlinderslag junior# Monique de Haard 1.17,62.200» slag junioren 1:12. Monique®' 2.46,35. 100 rugslag junioren! Monique de Haard 1.17,41. GOES - Autocoureur Jos ger heeft de smaak te pa Tijdens de vierde racet® Europees kampioenschap' cross werd hij in het Tsjech8 Sosnova vijfde. De coureur uit Wolphaart staat na vier races op een® de plaats in de tussenstaö leiding is in handen VS Snoeck. Over twee wetej Krijger aan de start inN® gen. Een week later is hij® in Zweden. Korfbalvereniging BKC viert uitgebreid het 75-jarig bestaan door Jan Roovers BRESKENS - Korfbalclub BKC bestaat 75 jaar en dat willen ze weten in Breskens. Een respecta bele leeftijd voor een kleine club, een mijlpaal ook. Tal van activiteiten door het jubileum jaar heen, een jubileumboekje, een familiedag en op 18 juni een receptie geven het feest kleur. BKC is een grijsaard met een nog altijd jeugdige uitstraling. Afgelopen zaterdag, 11 juni. De familiedag swingt. Aangeblazen door het dweilbandje 'Leute bo ven alles' uit Hoofdplaat stort al wat BKC is of was zich in ludie ke toernooien. De jeugd neemt bezit van het springkasteel en overal langs het veld zijn verha len te beluisteren van hoe het lang geleden was en het nu is. Wethouder Rein Leentfaar van de gemeente Sluis, ex-voorzitter van BKC, schudt in een rondje om het veld handen en maakt hier en daar een praatje. Voor de ereleden Bram en Cor Verg ouwe is een zitplaats gereser veerd. En voorzitter Peter van Herk, in 1986 van Tilburg naar Breskens afgezakt, tussentijds verkast, maar in 2003 weer te ruggekeerd, ziet dat het goed is. Ook Jannis Oosterling (90) is naar sportpark Baersande geko men. Op zijn gemakje, te voet. Nog altijd fit genoeg om de fees telijke dag mee te beleven. En om, voor wie het maar horen wil, te verhalen over heel vroe ger. Oosterling was er bij toen de club in 1930 werd opgericht. Door Izaak van Melle, directeur van de snoepfabriek, die in Bres kens tal van verenigingen van de grond hielp. „Een sociale vent, die bovendien nogal wat kinderen had", weet Oosterling. Dat kwam goed uit toen de korf balclub die onder de naam VMS (Van Melle Sportvereniging) het levenslicht zag, ook daadwerke lijk ging spelen. Van Melle lever de aan het drievakkenteam drie dochters en een zoon. Hoeveel spelende leden de club toen had, kan Jannis Oosterling niet pre cies meer zeggen: „Vijftien mis schien?" Wat de oud-speler nog wel weet, is dat het altijd een erg gezellige boel was: „Je was onder elkaar. Iedereen kende ie dereen. We speelden zo'n tien wedstrijden per seizoen. Alleen vriendschappelijk en allemaal in de buurt. Op de fiets naar Groede, Zuidzande en Aarden- De ploeg van BKC uit 1965. burg en niet altijd vroeg thuis." De thuiswedstrijden werden af gewerkt op de wei van Manneke aan de Langeweg, opzij van de snoepfabriek. Door het gereed maken van het veld werkte dat sfeerverhogend en ook bevorde rend voor de teamgeest. „Echt gezellig", zegt Oosterling. En hij krijgt bijval van Andrè Nicolai, een 'middenvakker' van 87, die lang bij VMS speelde, maar de beginjaren miste. „Nog te jong toen", weet Nicolai. Net als Oosterling heeft hij waardering voor wat Izaak van Melle voor het dorp heeft ge daan. Nicolai speelde ook wel eens wat verder uit de buurt. „In Terneuzen, tegen Luctor ze ker? Met een vrachtwagentje van Van Melle erheen. Een paar krukjes erin, planken erop, zit ten." Mooie tijden, prachtige verhalen. De 'Van Melle-perio- de' van voor de oorlog. Springlevend Daarna spelen de families Van der Lijke, Vergouwe en De Zeeuw een dienende en vaak ook bestuurlijke rol in de club. In een wat recenter verleden houden de families Roest en Fe- nijn de vereniging springlevend. „Jacco Fenijn is goud waard, wat die allemaal voor de club doet...", wil Willem de Zeeuw even kwijt. Maar ook Mien van der Lijke en echtgenoot Joost hebben direct na de oorlog hun steentje bijgedragen aan het rei len en zeilen van BKC. BKC (zo was de club gaan he ten) kwam ook prestatiegericht in de schijnwerpers. De club speelde ooit - met op dat mo ment 18 spelende leden - toch maar mooi in competitie met Swift, Tjoba en Animo, de grote drie van het Zeeuwse korfbal. „Eèn van de hoogtepunten", noemt De Zeeuw dat. Er waren er natuurlijk meer: kampioen schappen en promoties, de reali sering van het clubhuis en nog veel andere mooie momenten uit het verenigingsleven. Maar aan de jaren 1960 en 1961 bewaart het gezelschap van wij ze mannen en vrouwen, dat zich inmiddels wat van de familie dag heeft verwijderd, geen beste herinneringen. In 1960 kwam de club, eerder in tijden van leden- schaarste geholpen door Vlis singse Bressiaanders, in zwaar weer toen de 'overkanters' er mee stopten. Joost van der Lijke en Mien Fenijn bleven als enige bestuursleden over en daar be dankten ze voor. Impulsen In 1960 en 1961 werd niet ge speeld. BKC leek ter ziele te gaan, maar vond een jaar latei- de nodige impulsen om de zaak weer op te starten. Met een ech te trainer nog wel, Chris Fran- cke van Tjoba. Hij schaafde de selectie, die uitblonk in karak ter en inzet, technisch en tac tisch bij. Na Francke zouden tot 2005 nog tal van trainers op Baersande verschijnen: Otten, Van Kruiningen, Ronald Kraaye- veld, Mark Kolijn, en uit eigen gelederen Joost van der Lijke, Jenny van Haneghem en - als het even moeilijk dreigde te wor den - Willem de Zeeuw. Allen in een beste verstandhouding geko men en weer gegaan. Behalve met korfbal, timmert BKC ook met tal van andere ac tiviteiten stevig aan de weg. Al lemaal met het oog op ledenbin ding en clubliefde. „We hebben nogal wat nevenactiviteiten voor de jeugd", doelt Jacco Fe nijn op kampeerweekeinden, repro Peter Nicolai reisjes en deelname aan provin ciale schoolkorfbaltoernooien. Maar ook de ouderen laten zich niet onbetuigd: „Met onze oud papier-actie zijn we een voorlo per geweest van de Breskense clubs", weet De Zeeuw. Tal van vrijwilligers in busjes verzame len de oogst. Dat het daarbij wel eens ver na middernacht kan worden, wordt op de koop toege nomen. Het is immers voor de vereniging. De Zeeuw: „Oud pa pier is een belangrijke financië le poot van de club." De toekomst? Ach, wensen zijn er altijd wel. De club telt nu 110 leden en zal het door het ver dwijnen van vier spelers van het eerste team best even moeilijk krijgen in de vierde klasse. „We zullen een beroep moeten doen op de jongeren. Jeugd in passen. Niet alleen in de ploe gen, ook bestuurlijk. En meer vrijwilligers zou ook best leuk zijn. Het zijn toch vaak dezelfde mensen die klaar staan", beseft voorzitter Peter van Herk. Op weg naar de '100' heeft hij er vertrouwen in dat dat wel gaat lukken. BKC is dan wel een grijsaard, maar wel één met oog voor de toekomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40