PZC Smeekbede personeel Las Vegas PZC Feestelijke vossenjacht in Goes Twijfel over lichtplan kassencomplex in eerste Bathpolder Middagje musical voor Ter Weel Medewerkers van automatenhal hopen sluiting te voorkomen Schilderijen in kerk Fietspad Drieweg aan westkant Auto in brand op A58 Knalapparatuur gestolen 'Redactie: 0113-315649 S3wtactieSBB.nl WbNs31,4460 AA Goes advertentie-exploitatie. C d en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. 14 juni 2005 editie Bevelanden-Tholen Raemon Sluiter snel uitgeschakeld 's-HEERENHOEK - De schilderijen die zijn gemaakt tij dens de actie Schilder een Wens van de jongerenraad Bor- sele, tijdens het weekeinde van Koninginnedag, zijn tot woensdag te bewonderen in de katholieke kerk van 's-Heerenhoek. De jongeren schilderden vijf dagen lang aan een stuk in de Jeugdhoeve, wat een schilderij oplever de met een lengte van 800 meter. Slechts de helft van de werken zijn vandaag en morgen tussen zeven en half tien te zien, meer past er niet in het kerkgebouw. De andere helft werd tot gisteren tentoongesteld. De jongerenraad veilt de schilderijen op 25 juni, vanaf elf uur 's ochtends in de Jeugdhoeve. De opbrengst gaat naar de Stichting Doe Een Wens. MIDDELBURG - Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, ver keer) blijft van mening dat het fietspad langs de Drieweg vanaf Nisse richting de provinciale weg 's-Gravenpol- der-Ovezande aan de westkant moet komen. Wel moeten, in samenspraak met het waterschap Zeeuwse Eilanden, maatregelen worden getroffen om zo min mogelijk grond te gebruiken. In de praktijk zal dat betekenen dat het fietspad wordt ge legd op de rioolwaterpersleiding die langs de Drieweg loopt. In de Statencommissie economie en mobiliteit kwam de ligging van het fietspad gisteren aan de orde. Het echt paar Boonman, dat een akkerbouwbedrijf op de hoek Drieweg-Koedijk heeft, pleitte ervoor het fietspad aan de oostkant van de Drieweg te leggen. De commissie vond dat toch de voorkeur moet worden gegeven aan een lig ging aan de westkant, omdat het fietspad noordelijker op de Drieweg ook aan deze zijde ligt. GOES - Een personenauto is gisteren rond het middaguur op de A58 bij Goes in brand geraakt. Tijdens het rijden waren diverse rode lampjes gaan branden, waarna de be stuurder zijn auto aan de kant zette. Vrijwel meteen hier na kwamen de vlammen vanonder de motorkap. De be stuurder kon op tijd de auto verlaten. De brandweer heeft de brand geblust. WAARDE - Vanaf een akkerland aan de Vroonweg in Waarde is tussen zaterdagavond zes uur en zondagmid dag vier uur een knalapparaaat gestolen. Het betreft een elektronisch knalapparaat met ingebouwde digitale scha- kelklok. Ook werden een bij het apparaat behorende accu en een gasfles ontvreemd. doorJan van Ommen DEN HAAG - De Raad van Sta te zette gisteren vraagtekens bij het verlichtingsplan voor een deel van het honderd hectaren groot kassencomplex in de eer ste Bathpolder in de gemeente Reimerswaal. De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) is fel gekant tegen de 's nachts verlichte kassen. De milieuorganisatie vreest dat vlie gende vogels 's nachts in de war raken door het felle licht en de weg kwijt raken. Daarom heeft de ZMF bezwaar gemaakt tegen het door het ministerie van Landbouw goedgekeurde ver lichtingsplan. Dat plan regelt de nachtelijke verlichting van de gewassen in een deel van de kas sen (vijf hectare). Na onderzoek kwam LNV tot de conclusie dat het tuindersbedrijf Agro Care in een deel van de kassen tussen 1 september en 1 mei tussen mid dernacht en zonsopgang de halo- geenverlichting mag aanzetten. Verder moet Agro Care de zij kanten van de kassen afscher men zodat het licht alleen naar boven kan ontsnappen. Richtlijnen De ZMF vindt dat LNV in het kader van de strenge Europese Vogel- en Habitatrichtlijn onvol doende onderzoek heeft gedaan naar de mogelijk negatieve ge volgen van het felle licht voor de beschermde vogels in het ge bied. Staatsraad H. Hennekens bena drukte dat de Raad van State zal bekijken of het verlichtings plan opnieuw volgens de stren ge Habitatrichtlijn beoordeeld moet worden. LNV, Zeeland en Agro Care vin den dat niet nodig omdat het be drijf reeds over een geldige mi lieuvergunning beschikt.. Het op stellen van het verlichtingsplan is verplicht maar geen reden om de verlichting zelf opnieuw ter discussie te stellen. Staatsraad Hennekens wees er evenwel op dat uit een onderzoek van de on afhankelijke adviseur van de Raad van State blijkt dat er in houdelijke vraagtekens bij het verlichtingsplan zijn te zetten. Mocht de Raad van State het plan afkeuren, dan zit Agro Ca re met een probleem. Het be drijf heeft ruim 11 miljoen euro in de kassen gestoken. Het niet, of nog minder verlichten van een deel van het kassencomplex zal de kweekkosten voor Agro Care flink opdrijven. De kans is aanwezig dat de Raad van State meer onderzoek naar de gevolgen van de verlich ting op de vogeltrek zal eisen. Uitspraak over enkele weken. zeeuwse almanak Persoonlijkheid Die Vlissingse klaagt op haar werk voortdurend steen en been over de vermeende kloof die gaapt tussen haar salaris en dat van haar collega's. De lamentatie is zo hevig dat me nigeen haar werkplek mijdt in de periode waarin de loon- stroken worden verstrekt. Laatst verscheen ze met een nieuwe auto op haar werk. De catalogusprijs van het voertuig en de gulle wijze waarmee hij van extra's was voorzien, wierpen een heel an der licht op haar financiële klaagzangen. De auto was na melijk onder meer uitgerust met in de carrosseriekleur ge spoten airbags, een gekoelde contactsleutel, een verwarm- baar navigatiesysteem, een zelfdenkend reservewiel en een asbak met een wis-was-in- stallatie. Ze wenste niet nader in te gaan op de overdaad waar mee haar auto was behangen. Voldaan stelde ze slechts vast: „Eindelijk heb ik een au to die bij mijn persoonlijk heid past. Een persoonlijkheid met toe ters en bellen dus. fcnr Frank Balkenende [GOES - Ze zijn doodsbang dat ze hun baantje verliezen. Op last van de gemeente Goes moet Ltomatenhal Las Vegas dicht. Het personeel trok gisteren naar het stadskantoor om genade te Stagen. „Ik ben bijna vijftig, «.je wil me straks nog hebben?" De twaalf personeelsleden van e automatenhal aan de Goese jeukelmarkt wilden handteke ningen en een brief aan burge- leester D. van der Zaag aanbie- en, maar die is met vakantie, aarom ontving ambtenaar M. tan Belzen van bestuurszaken e groep verontruste medewer- ers maar. Ze voelen zich het achtoffer van de wisseling van genaar. „Het is een goed, ge- and bedrijf, er is geen overlast ai we hebben pas de boel heie naal verbouwd. Twaalf gezin nen eten er van. Sommige mede n-erkers zijn gedeeltelijk ar- leidsongeschikt. Zo'n baan vin- lenze niet meer", zei bedrijfslei der P. de Schipper van Las Vegas. lEllende 'De ellende begon vorig jaar. Merkur Games Holding BV nam -Las Vegas Beheer BV over, waar onder Las Vegas Automaten BV relt. Door die aandelenover- dracht bevindt de automatenhal zich nu een lastig parket. Goes lanteert sinds 1992 een uitsterf- leleid om het aantal automaten- lallen terug te brengen tot één, neen poging gokverslaving on der jongeren in te dammen. Zo- iang dezelfde exploitanten hun hal runnen, is er niets aan de hand, maar als er sprake is van len wisseling van eigenaar, kan Lichaam vermiste duiker gevonden GORISHOEK - Op de Ooster- ichelde is zondagavond het stof felijk overschot geborgen van de sinds 16 april vermiste negen- lenjarige Belgische duiker. Het stoffelijk overschot werd looreen viskotter drijvend aan- etroffen tussen Wemeldinge en iorishoek, de plaats waar de Imker tijdens het duiken ver- Iween. let slachtoffer uit het Belgische lever maakte zaterdag 16 april ip de Oosterschelde bij Goris- hoek samen met een Belgische uikinstructeur een duik naar en diepte van ongeveer 35 me er. Tijdens het afdalen langs de okerketting kwam de leerling ermoedelijk in de problemen n verdween plotseling. De in structeur dook naar het waterop- ervlak en sloeg alarm. Drie da- 6«i lang uitgebreid zoeken met riepen, met speciale appara tuur en met helikopters bleven tonder resultaat. (Advertentie) de gemeente de automatenhal sluiten op grond van het uitsterf - beleid. Dat is het geval bij Las Vegas. Burgemeester D. van der Zaag heeft Las Vegas dan ook een dwangsom van duizend per euro per dag opgelegd voor elke dag die de automatenhal na 1 juni open is. Eigenaar Merkur legt de dwangsom voorlopig naast zich neer. Las Vegas draait gewoon door. Volgens Merkur is de eigenaar nog de zelfde: Las Vegas Automaten BV. Morgen zal advocaat M. van Rossem van Merkur de Goese commissie bezwaar en beroep proberen te overtuigen. Bedrijfsleider Schipper hoopt dat de commissie, maar ook het college van burgemeester en wet houders naar de menselijke kant van de kwestie willen kij ken. „Ik snap dat Goes een uit- sterfbeleid voert, maar dit ge beurt over onze hoofden heen." Ambtenaar Van Belzen liet zich ontvallen dat ten tijde van de aandelenoverdracht 'één tele foontje met de gemeente vol doende was geweest om niet in deze vervelende situatie te be landen'. Medewerker J. van Loon van Las Vegas schudde het hoofd. „Eén telefoontje? Dan hadden we nu niet hier ge zeten en hoefden we niet te vre zen voor ons brood. Ik ben bijna vijftig, wie wil me straks nog hebben?" het alfabet van Zeeland WeGeNeR dagbladen door Inqrid Huibers GOES - Kinderen uit de groe pen vijf en zes van achttien Goe se basisscholen werden gisteren in de binnenstad losgelaten voor een vossenjacht. Pabo-studen ten zorgden voor de routebe schrijvingen en ze stonden ver kleed langs het parcours. Onder leiding van moeder Yo- land van der Peijl rent een opge wonden groepje van de Bis schop Ernstschool richting de bi bliotheek. Verkeerd. Van der Peijl heeft het allang gezien, macp- zegt niets. Dan ziet Christi- ane ineens een heks staan naast de Vietnamese loempiakraam. „Daar moeten we heen." En weg is het groepje weer. De studenten hebben een inge nieus routesysteem bedacht. Elk groepje krijgt een pakket foto's. Die zijn genummerd. Langs de route staan bordjes opgesteld, eveneens met een nummer erop. De eerite foto voert naar een plek waar een nummer staat. Dat nummer correspondeert met een nieuwe foto, waar de kinderen vervolgens naar op zoek moeten. En dat gaat heel goed, zeker als Marnix op één van de foto's feilloos het huis van zijn vriendje Matthijs her kent. Langs de Oostsingel staat Bewoners van het Goese zorgcentrum Ter Weel genieten van de opvoering van de musical door scholieren van de Prinses Beatrixschool. door Frank Balkenende GOES - Het decor was gisteren een feest der herkenning. Ruim zestig bewoners van zorgcentrum Ter Weel zagen groep zeven van de Goese Prinses Bea trixschool zingen op de Grote Markt en de Turfkade. Compleet met stadhuis, Soe- puus en visperk. De bovenbouw van verschillende basis scholen voert deze week de Goes 600-mu- sical op. Sommige doen dat op verzoek buitenshuis in zorgcentra, serviceflats en instellingen. De Prinses Beatrixschool pakte het anders aan en nodigde Ter Weel uit voor een voorpremière in eigen huis, de brede school De Symfonie in Ou verture. De bewoners, voor het merendeel in rol stoel, werden verwelkomd door Jacoba van Beieren alias leerkracht Ank Blaas- se, die de Goes 60O-activiteiten op de Beatrixschool coördineert. „Voor de be woners is het leuker naar ons te komen, zo zijn ze er eens een dagje uit. Daar naast zien ze hoe een moderne school er tegenwoordig uitziet." Na drie try-outs in eigen kring speelde de cast van Het Boek van Soetje van der Goes gisteren voor vreemd publiek. Aan vankelijk stonden hoofdrolspelers Jessie Polfliet, Cynthia van den Heuvel, Nick Peursum, Bas Kouwenberg en Valerie Hiensch een beetje onwennig op het po dium, maar gaandeweg rees het zelfver trouwen. Bij gebrek aan een geluidsinstallatie wa ren de dialogen soms moeilijk te volgen. „We moeten roeien met de riemen die we hebben. Voor zo'n voorstelling heb je ei genlijk een goede geluidsinstallatie no dig. Die staat bovenaan ons verlanglijst je." De musical gaat over vier kinderen die met een bijzonder geschiedenisboek door de tijd kunnen reizen. Ze ontmoeten Jaco ba van Beieren, zien het zware werk in de zoutziederij, maken de stadsbrand van 1554 mee, lijden honger op de zeven tiende eeuwse Markt en staan in de rij foto Dirk-Jan Gjeltema bij de soepuitdeling op de Turfkade. De musical staat bol van de liedjes, waarop lekker kan worden meegeklapt. Dat ge beurde gisteren dan ook. Scenes konden snel worden gewisseld dankzij een vernuftig decor, dat één van de ouders, Jeanette Polfliet, heeft be dacht en samen met andere ouders in el kaar heeft gezet. Het stadhuis laat zich razendsnel om draaien, zodat een stel huizen op de Tur- kade tevoorschijn komt. Het is tegelijk een deur waardoor het koor snel kan ver dwijnen. De Zuidwesthoek, de andere school in De Symfonie, wil het dan ook lenen voor haar musical-uitvoering. 77% van de mensen die werk zoeken in de zorgsector zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de zorgsector. een meisje in een witte dokters- jas. Mondkapje voor, stetho scoop om: net echt. Zij heeft een opdracht. De kinderen moeten binnen drie minuten zoveel mo gelijk bedjes opnoemen met een G in de tekst. „In een groen, groen, groen knollen-, knollen land", begint Bastiaan. „Zie ginds komt een stoomboot", zingt Gerben. „Lang zal ze le ven", gilt Carlijn enthousiast, n twee rebussen later ontmoet de ploeg van Van der Peijl in de Zonnebloemstraat een filmster. Eén voor één moeten de kinde ren een huishoudelijk klusje uit beelden wat de rest moet zien te raden. En dat valt nog niet mee. Gerben weet bijvoorbeeld niet hoe je eigenlijk was ophangt. „Inladen, iets neerzetten", roept de rest van de groep in koor. Dan heeft Bastiaan het makkelij ker. Hij moet zijn haar wassen. Dat laat zich gemakkelijk ra den. De kinderen waren giste ren de hele dag onder de pan nen. De groep die 's ochtends aan de vossenjacht meedeed mocht 's middags naar een spel- lencircuit in Sportpunt Zee land; de middagvossenjacht- ploeg begon 's ochtends met spelletjes. De schoolkinderen vieren nog de hele week feest met als hoog tepunt een echte jaarmarkt, woensdag op de Grote Markt. Leerlingen bekijken een van de opdrachten tijdens de vossenjacht in het Goese stadshart. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23