Smeekbede personeel Las Vegas Dozen vol poppen onder de hamer PZC PZC Advocaat beschuldigt wethouder van oplichting Jeugd aan bod bij heropening Nieuwendijk 11 Raadsfracties buigen zich samen over bezuinigingen Medewerkers van automatenhal hopen sluiting te voorkomen AAZET Terneuzenaar krijgt werkstraf Fietspad Drieweg aan westkant Schilderijen in kerk 's-Heerenhoek Outletcenter in Gent mag Ambtenaren Terneuzen klagen agenda dinsdag 14 juni 2005 VLISSINGEN - De Vlissingse raadsfracties gaan met elkaar «.lagen over de bezuinigings voorstellen van de politieke par tijen en het college van B en W. M gebeurt op initiatie! van fractievoorzitter W. Hirdes van j, Lokale Partij Vlissingen (LPV). De bijeenkomst wordt ko- mende zaterdag in een zaal van hotel Arion aan de Boulevard Bankert in Vlissingen gehou den. „Ik hoop dat we als raad tot een gezamenlijk standpunt kunnen komen om 3,6 miljoen euro te be zuinigen", zegt Hirdes. Volgens Hirdes hebben de partijen al toe gezegd 'te willen overleggen met elkaar'. „Het is een soort infor mele bijeenkomst voor de raads leden onderling." Vlissingen staat voor de taak om zuiniger met het geld om te gaan. Zonder ingreep loopt het tekort snel op tot 3,6 miljoen eu ro. Moties De Vlissingse raad diende vori ge week ruim veertig amende menten en moties in tijdens de behandeling van de voorjaars nota. De raad is het op een aantal pun ten niet eens met de bezuini gingsvoorstellen van het college van B en W. Besluiten werden vorige week niet genomen. Daarvoor was te weinig tijd. De vergadering is uitgesteld tot dondei'dag 30 juni, aanvang 18.30 uur, vooraf gaand aan de reguliere raadsver gadering. „Misschien kunnen we voorstel len van enkele partijen samen voegen. De LPV wil in elk geval enkele bezuinigingsvoorstellen nader toelichten aan de andere partijen", legt Hirdes uit. GOES - Ze zijn doodsbang dat ze hun baantje verliezen. Op |as( van de gemeente Goes moet automatenhal Las Vegas dicht. Het personeel trok gisteren naar het stadskantoor om genade te vragen. „Ik ben bijna vijftig, wie wil me straks nog hebben?" De twaalf personeelsleden van de automatenhal aan de Goese Kreukelmarkt wilden handteke ningen en een brief aan burge meester D. van der Zaag aanbie den, maar die is met vakantie. Daarom ontving ambtenaar M. van Belzen van bestuurszaken de groep verontruste medewer kers maar. Ze voelen zich het slachtoffer van de wisseling van eigenaar. „Het is een goed, ge zond bedrijf, er is geen overlast en we hebben pas de boel hele maal verbouwd. Twaalf gezin nen eten er van. Sommige mede werkers zijn gedeeltelijk ar beidsongeschikt. Zo'n baan vin den ze niet meer", zei bedrijfslei der P. de Schipper van Las Ellende Ie ellende begon vorig jaar. lerkur Games Holding BV nam |as Vegas Beheer BV over, waar- Mider Las Vegas Automaten BV /alt. Door die aandelenover- fdracht bevindt de automatenhal Advertentie 'KOZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-33()3li3 II1DDELBURG - Een 22-jarige man uit Térneuzen is door de Middelburgse politierechter ver oordeeld tot een taakstraf van UO uur. De man zat gisteren in iel beklaagdenbankje op ver denking van mishandeling en be dreiging. In januari dit jaar ging de Ter- ïeuzenaar door het lint toen hij zag dat een andere man naar 'n ex-vriendin keek. Hij had man vanuit de discotheek Je naar buiten getroond en hem er flink van langs gegeven, laarbij liep het slachtoffer bot- jeuken in het gezicht en ge beurde trommelvliezen op. had de verdachte de I-vriendin bedreigd en mishan- Öd. De man moet ook 1800 eu- roschadevergoeding betalen. Bezorgklachten: '0800-0231231 >op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 j Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 I Fax: 0118-493009 jE-mail: redwalch@pzc.nl .Maurits Sep (chef) tEdith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman 'Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes .Tel: (0113)315500 'Fax: (0113)315669 ;E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl T-mail: web@pzc.nl zich nu een lastig parket. Goes hanteert sinds 1992 een uitsterf- beleid om het aantal automaten hallen terug te brengen tot één, in een poging gokverslaving on der jongeren in te dammen. Zo lang dezelfde exploitanten hun hal runnen, is er niets aan de hand, maar als er sprake is van een wisseling van eigenaar, kan de gemeente de automatenhal sluiten op grond van het uitsterf - beleid. Dat is het geval bij Las Vegas. Burgemeester D. van der Zaag heeft Las Vegas dan ook een dwangsom van duizend per euro per dag opgelegd voor elke dag die de automatenhal na 1 juni open is. Eigenaar Merkur legt de dwang som voorlopig naast zich neer. Las Vegas draait gewoon door. Volgens Merkur is de eigenaar nog dezelfde; Las Vegas Automa ten BV. Morgen zal advocaat M. van Rossem van Merkur de Goe se commissie bezwaar en beroep proberen te overtuigen. Bedrijfsleider Schipper hoopt dat de commissie, maar ook het college van burgemeester en wet houders naar de menselijke kant van de kwestie willen kij ken. „Ik snap dat Goes een uit- sterfbeleid voert, maar dit ge beurt over onze hoofden heen." Ambtenaar Van Belzen liet zich ontvallen dat ten tijde van de aandelenoverdracht 'één tele foontje met de gemeente vol doende was geweest om niet in deze vervelende situatie te be landen'. Medewerker J. van Loon van Las Vegas schudde het hoofd. „Eén telefoontje? Dan hadden we nu niet hier ge zeten en hoefden we niet te vre zen voor ons brood. Ik ben bijna vijftig, wie wil me straks nog hebben?" m L 7"? A •ZIZ" W p= S. —r" IIr De collectie van het Goese poppenmuseum ligt, verpakt in bananendozen, bij het Zeeuws Veilinghuis in Middelburg. door Selma Osman MIDDELBURG - Met pijn in haar hart heeft Nel Zwemer uit Goes een punt ge zet achter haar poppenmuseum. In de Evertsenstraat kwamen te weinig bezoe kers om de huur nog te kunnen opbren gen. Daarom heeft ze een paar weken geleden de deuren gesloten en de pop pen laten ophalen door het Zeeuws Vei linghuis. Volgende week komen ze on der de hamer. De 74-jarige mevrouw Zwemer heeft het er moeilijk mee. „Het is toch je le venswerk. Er kleven heel veel herinne ringen aan." Anderhalf jaar geleden overleed haar broer Jan, waarmee ze drie jaar geleden samen het museum heeft opgezet. Ze kwamen uit Deventer, waar de poppen in twee kleine kamer tjes waren weggestouwd. „We zouden een plek krijgen midden in de stad, het oude mannenhuis. Mijn broer was er he lemaal gek van. Maar het is er nooit van gekomen. In de Evertsenstraat kwamen te weinig mensen." Zwemer kon de huur niet meer opbrengen. „Ik heb geen geldboompje in de tuin." De poppen liggen nu verpakt in zeshon derd bananendozen bij het veilinghuis in Middelburg. Ze worden verkocht per 'lot' van zeven dozen. De goedkoopste exemplaren voor een eurootje of hon derd. De oudste zijn uit 1930. Het gaat om gewone poppen. Er zitten ook hand gemaakte exemplaren bij. „Die maak ten mijn broer en ik van klei, fimo en porselein", zegt mevrouw Zwemer. Ze hoopt dat de poppen een goed plekje krijgen. „Misschien is er wel iemand van een ander museum die ze wil ko pen." Kasteelpoppen De collectie van het Goese poppenmu seum is een bijzonder onderdeel van de grote verzamelveiling op 21 en 22 juni, maar niet het uniekste. Taxateur Jeroen de Kuyper wijst op twee grote poppen van een man en vrouw, met hoofden van gebakken klei, beschilderde houten benen en papier-maché handen. Deze achttiende-eeuwse kasteelpoppen wer den door Franse kasteelheren met bood schappers meegegeven met een invitatie voor een bruiloft of een groot feest. „Het stel dat ging trouwen werd gemo delleerd", weet De Kuyper. De kasteel poppen moeten veertien- tot zestiendui zend euro opbrengen. Minstens zo interessant is een verzame ling Japanse poppen. „Die zie je niet veel", zegt de taxateur. „Er zit er één bij die in opdracht van de VOC voor het eiland Decima is gemaakt als handelsge schenk." De pop draagt verschoten kle dij van rood-wit-blauwe baaistofHet zijdekostuum daaroverheen is hier en daar verteerd. De waarde schat De Kuy per op 1500 tot 2000 euro. Het veilinghuis lijkt één groot museum met porseleinen poppen, tinnen soldaat jes, blikken motorfietsjes, een zelfspel- ende piano en peperdure handgemaakte beren van de firma's Steiff en Her mann. Er zijn er bij die in de winkel 750 foto Mechteld Jansen gulden hebben gekost. Het prijskaartje hangt er nog aan. Voor de liefhebbers heeft het veiling huis nog een bijzondere collectie; meer dan duizend kilo klederdracht uit het voormalig klederdrachtmuseum in Zou- telande. Het gaat om Walchers boeren- goed, waarvoor volgens De Kuyper nog steeds veel belangstelling bestaat. „Dat raken we wel kwijt." Sieraden Ook worden Zeeuwse sieraden geveild. Gisterochtend werd het veilinghuis ge beld door een potentiële koper uit Cana da. Die was geïnteresseerd in een bloed koralen collier. Of het halssieraad zo'n verre reis gaat maken, zal volgende week blijken. De Canadees kan schrifte lijk bieden. De dertienduizend voorwerpen worden in twee dagen geveild: dinsdag 21 juni om 13.30 en 19.00 uur en woensdag 22 juni vanaf 13.30 uur. De kijkdagen zijn op zaterdag 18 juni van 10 tot 16 uur, maandag 20 juni van 10 tot 18 uur en dinsdagochtend, voor de aanvang van de veiling, van 10 tot 12 door Marcel Modde ZIERIKZEE - De nieuwbouw- plannen in de Zierikzeese wijk Noorderpolder hebben gisteren opnieuw voor opschudding ge zorgd in het gemeentehuis. Aan leiding dit keer was een actie van de advocaten van één van de partijen die het eigendom van de zeventien hectare bouw grond claimen. De Middelburgse advocaat J. Boogaard betwistte gisteren in een reactie dat de rechtbank in Rotterdam uitspraak zou heb ben gedaan over het beslag dat zijn cliënt, J. van Garderen, had gelegd op de grond. De Zierik zeese projectontwikkelaar J. Bij- devaate deed vrijdag de medede ling dat het pleit in zijn voor deel was beslecht. Ook wethou der A. Croné was door de huidi ge, in Zwitserland woonachtige, grondeigenaar gebeld, dat de rechtbank vindt dat het terrein gewoon aan Bijdevaate kan wor den verkocht. Boogaard reageerde gisteren ver rast op de publicatie in de PZC van afgelopen zaterdag en eiste rectificatie. Volgens hem had de zaak wel ge diend voor de rechtbank, maar zou de uitspraak pas later deze week volgen, zo had navraag bij de procureur in Rotterdam hem Gevolgen De advocaat vreesde derhalve kwalijke gevolgen voor zijn cliënt en- bekritiseerde in die zin met name de uitlatingen van wethouder en waarnemend bur gemeester Croné, die hij in dit verband beschuldigde van 'op lichting'. Ook Croné kreeg gisterochtend een telefoontje van Boogaard, die hem 'in advocatentaal' te verstaan gaf dat hij zijn boekje te buiten was gegaan. De wet houder had echter geen reden te twijfelen aan de berichten uit Zwitserland, zei hij in een reac tie. „Wij hebben zo zachtjes aan door de intensieve contacten met grondeigenaar TRS over Noorderpolder een vertrouwens relatie opgebouwd. Op het mo ment dat ik dan word gebeld dat het beslag er af is, mag ik dat dan toch voor waar aanne men." Croné zette direct een ambte naar op de zaak om uit te zoe ken hoe de vork nu precies in de steel stak en maakte telefonisch een nieuwe afspraak met TRS-directeur F. Rutger. Gistermiddag stond de vlag er toch weer anders voor. Recht streekse navraag bij de recht bank wees uit dat er wel dege lijk een mondelinge uitspraak was gedaan in het nadeel van de Goese projectontwikkelaar Van Garderen. „Het probleem was", liet Boogaards partner S. Saija op MIDDELBURG - Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, ver keer) blijft van mening dat het fietspad langs de Drieweg vanaf Nisse richting de provinciale weg 's-Gravenpol- der-Ovezande aan de westkant moet komen. Wel moeten, in samenspraak met het waterschap Zeeuwse Eilanden, maatregelen worden getroffen om zo min mogelijk grond te gebruiken. In de praktijk zal dat betekenen dat het fietspad wordt gelegd op de rioolwaterpersleiding die langs de Drieweg loopt. In de Statencommissie economie en mobiliteit kwam de ligging van het fietspad gisteren aan de orde. Het echt paar Boonman, dat een akkerbouwbedrijf op de hoek Drieweg-Koedijk heeft, pleitte ervoor het fietspad aan de oostkant van de Drieweg te leggen. De commissie vond dat toch de voorkeur moet worden gegeven aan een lig ging aan de westkant, omdat het fietspad noordelijker op de Drieweg ook aan deze zijde ligt. 's-HEERENHOEK - De schilderijen die zijn gemaakt tij dens de actie Schilder een Wens van de jongerenraad Bor- sele, tijdens het weekeinde van Koninginnedag, zijn tot woensdag te bewonderen in de katholieke kerk van 's-Heerenhoek. De jongeren schilderden vijf dagen lang aan een stuk in de Jeugdhoeve, wat een schilderij oplever de met een lengte van 800 meter. Slechts de helft van de werken zijn vandaag en morgen tussen zeven en half tien te zien, meer past er niet in het kerkgebouw. De andere helft werd tot gisteren tentoongesteld. De jongerenraad veilt de schilderijen op 25 juni, vanaf elf uur 's ochtends in de Jeugdhoeve. De opbrengst gaat naar de Stichting Doe Een Wens. GENT - Het stadsbestuur van Gent heeft gisteren goed keuring verleend voor de bouw van een outletcenter in de oude havenbuurt Muide, in het noorden van de stad. Maar het lot van de fabriekswinkel is wel direct verbon den aan de bouw van de nieuwe Handelsdokbrug, die ver keersoverlast in de buurt moet voorkomen. Die brug ligt er niet voor 2008. Desondanks besloot het stadsbestuur alvast een zoge noemde socio-economische vergunning voor het outletcen ter te verlenen. De initiatiefnemers - de groep Beta Deve lopments uit Gent en de Britse projectontwikkelaar Euro Waterings - hebben overigens nog geen bouwvergunning aangevraagd. TERNEUZEN - Ambtenaren van Terneuzen gingen afge lopen wintermaanden gebukt onder een slecht functione rende klimaatbeheersing. Veel medewerkers in het stad huis en het stadskantoor klaagden over brandende ogen, keel- en hoofdpijn en, huidproblemen. Ziekteverzuim was het gevolg. De boosdoener is het binnenklimaat. De klachten zijn volgens het dagelijks gemeentebestuur te wijten aan de veel te lage relatieve luchtvochtigheid in de gebouwen. Uit onderzoek blijkt dat de capaciteit van de bevochtingsinstallatie ruimschoots onvoldoende is om de luchtvochtigheid in de gebouwen op het juiste peil te houden. Om dit te verbeteren is een investering van 100.000 euro nodig. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Nieuwen dijk in Vlissingen wordt zater dag voor en door Vlissingse jon geren heropend. Dat is de bedoe ling van het muziekevenement Groovetochill dat om 14.00 uur begint en rond twaalf uur is af gelopen. Vanaf begin maart hebben on dernemers en inwoners te ma ken gehad met werkzaamheden aan de weg en het plein bij de Vlissingse jachthaven. Sinds de ze week is de weg weer voor alle verkeer open. Het muziekfesti val is een idee van Louk Peper kamp en Ries Meijer. De (eet)ca- fés de Meijerij, Fraggles en Po- peye aan de Nieuwendijk doen mee aan het evenement. De orga nisatoren hebben acht dj's be reid gevonden om gratis op te treden. „Het evenement is gratis toegankelijk", zegt Meijer. „Er wordt een muziekpodium opgebouwd en we willen een fes tivalsfeertje creëren." De mu ziekstijlen zijn: progressieve, club en groovy house én funky techno en tech-house. Volgens Peperkamp en Meijer zijn er te I weinig mogelijkheden voor jon geren voor 'dancevermaak' in de regio. Peperkamp heeft daarom in 2003 Groovetochill opgericht. Het festijn op de Nieuwendijk willen ze jaarlijks laten terugke ren. De officiële opening van de straat wordt op 29 juni om 16.00 uur verricht door wethouder L. Poppe-de Looff STREEKACTIVITEITEN OOST-SOUBURG Palazzoli Huis, 10.00 -11.00 uur: Yoga; RITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni ging Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar. VLISSINGEN - Open Hof, 16.15 uur: Po wer yoga; Open Hof, 20.15 - 21.30 uur: Oerdanslessen. (Advertentie) zijn verzoek weten, „dat de rechtbank vooraf niet had aan gegeven dat er in het kort ge ding mondeling uitspraak zou volgen. Onze procureur was daarvan niet op de hoogte. Als je een beetje gaat doorvragen, blijkt het toch anders te zijn." Croné werd middels een kort e-mailbericht geïnformeerd over het misverstand en dat hij het toch bij het juiste eind had. „Ik ben blij toe, dit voorkomt een hoop narigheid waar nie mand op zit te wachten. Maar er staan geen excuses van het advo catenkantoor onder het bericht je. Die verwacht ik nog wel. Dat ze het op deze manier hebben ge speeld, vind ik op z'n zachtst ge zegd niet zo heel erg netjes. Ik zal daar nog een discreet briefje aan wijden en meneer Boogaard vragen of hij de zaak een volgen de keer eerst iets zorgvuldiger kan uitzoeken voordat hij de boel zo op scherp zet." Kees den Herder Interieurstyling Walcheren v_keesdenherder.nl Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11