Geduld Den Exter wordt beloond PZC Lindenbergh krijgt in Kapelle te weinig tegenstand van Lau tKHAV verovert pestien titels op Zeeuwse jeugdstrijd Motorcrossers laten organisatie in de steek 19 Springruiters zorgen voor aantal hoogtepunten tijdens concours Hulst Hage ondanks Poch in topvijf JMenswaakd Hoewel jl hst had van technische pro- omen is motorcrosser Stefan ?e S'steren in de voorhoede ^emdigd tijdens wedstrijden in «ütenswaard. Beachvolleybaltoernooi van Savok Van de Braak beste schaker Vrouwen Oemoemenoe zesde Zilver Smit op NK veteranen Halve-fmaleplaats korfbalteam uitslagen maandag 13 juni 2005 jnnr_hirien Roelandt HULST - De dressuurruiters wa len tijdens het concours hippi- „uevan de RSV Hulst duidelijk j„de meerderheid. De springrui ters hielden echter een achttien jarige traditie in ere. Zij ston den afgelopen weekeinde borg voor een aantal hoogtepunten 5 het tweedaagse evene ment. ifo een buitengewoon spannende barrage schreef Sandy den Ex- iermet Grandville de klasse ZZ op haar naam. Ilyo de Loos toon de zich oppermachtig in de klas se Z. De thuisrijder eiste met Quenette de eerste en met Right in Track de tweede plaats op. dandy den Exter maakt aan staande weekeinde in Luxem burg met Grandville haar inter nationale debuut. In Hulst be wees de amazone uit Kortgene dat ze daar klaar voor is. Par- ioursbouwer Bram Wattel had op de fraaie grasmat van het hip- sportpark van de RSV een aantal mooie, maar ...o aan de maat staande par- ïursen neergezet. Toch bleek uoor Sandy den Exter en haar achtjarige ruin in de klasse ZZ reen hindernis te hoog. En de combinatie toonde zich in de be vissende ronde ook nog de snel le. tindy Perdaen reed met Nonne- sanck als eerste de ring in. De amazone uit Sas van Gent zette iet een foutloze rit en een tijd in 38.59 de zaak meteen op rherp. Het bleek voor Sandy len Exter en krachtpatser ïrandville geen enkel pro bleem. Met zijn enorme galop sprongen toonde de bruine ruin ich een halve tel sneller en laarmee legde de combinatie be- lag op de Grote Prijs van de tad Hulst. „Grandville is een aard met waanzinnig veel ver logen", zei Den Exter. „Een aard dat alles kan springen. !oen hij bij ons op stal kwam hij nog nooit een parcours [elopen, dus moest hij leren om gaan met die capaciteiten. Dat Jliel niet mee om hem dat aan te «eren. In het begin duikelde ik er dan ook nogal eens af. Maar nu doet hij meestal alles wat ik van hem vraag. En met hem heb ik een paard waarvan ik denk dat hij ook internationale par- coursen kan lopen." Grandville is niet Sandy den Ex- térs enige troef die klaar lijkt voor het internationale werk. Ook Rachel, waarmee ze als der de eindigde in de klasse Z, liep in Hulst foutloos rond. Ook deze merrie maakt in Luxemburg haar internationale debuut. Den Exter: „Ik heb nu een stel fijne paarden op stal. Behalve deze twee paarden gaat ook Pas- sadoble mee naar Luxemburg. Ruim twee jaar geduld lijkt nu te worden beloond. En ik moet eerlijk toegeven dat dit niet al leen mijn verdienste is, maar ook van de eigenaren en mijn va der. Zij zijn altijd achter mij blij ven staan. Ook op die momen ten dat ik het even niet meer zag zitten." Nieuw succes Nadir, de topper van Ilyo de Loos, liet hem in de barrage van de klasse Z in de steek. Op weg naar de zege trok de hengt een paal naar het gras. Maar de rui ter uit Hulst hoeft sinds kort niet meer op één paard te wed den. Quenette en Right on Track lijken voor nieuw succes te gaan zorgen. Beide paarden bleven in de barrage keurig van het hout. Quenette toonde zich echter ruim zeven tellen sneller dan zijn stalgenoot. „Quenette rijd ik al wat lan ger", vertelde De Loos. „Vorig jaar raakte ze in de stop, maar ze lijkt de schrik nu weer te bo ven. Right on Track rijd ik nog niet zo lang. Toen ik die kreeg had ze nog maar enkel B-par- coursen gelopen. Het is een groot paard en was moeilijk te verzamelen. Dat is wel nodig om een Z-parcours te rijden. En dat lukt nu steeds beter. Het is ook nog een halfbroer van mijn toppaard Nadir. Right on Track heeft ook veel vermogen, maar ook dezelfde streken. Hij durft tussen de hindernissen ook flink te bokken. Toch gaat het stêéds beter. Ik heb dan ook grote ver- kor Sjaak Sinke 1ULST - Het was zaterdag een e drukte in Hulst, waar op de Piet Vonck atletiekbaan Je Zeeuwse atletiekkampioen- schappen voor CD-junioren en pupillen werden afgewerkt. Luid aangemoedigd door ouders tn grootouders lieten de belof ten zien dat de jeugdatletiek in Zeeland een gezonde zaak is. Met zeventien titels was Delta Sport net iets succelvoller dan bet organiserende RKHAV, dat eestien titels in huis hield. Zo was Robert Paul de Roo Scheldesport) bij de jongens C inraa op dreef. Hij pakte met en hoogte van 1 meter en 65 entimeter niet alleen de Zeeuw- e titel maar verbeterde meteen iet baanrecord van Paul King- u met tien centimeter. Daar naast nam De Roo nog titels op de 100 meter en het verspringen naar huis. Brett Manders (De Wielingen) lerbeterde het baanrecord ko- elstoten bij de meisjes C en iracht het oude record van Do minique Fluijt (Delta Sport) van meter en 65 centimeter naar 1 meter en 75 centimeter, 'oorts nam Manders nog twee f® zilver mee naar huis. Het We baanrecord was voor Ma- isba Bun van RKHAV, die het baanrecord kogelstoten meisjes j" de eerste manche eindigde als vijfde. Na de race lat de aandrijving niet op haal was geweest. Tijdens het Pnjden naar het hek voor de We manche klapte een bou- fo°h maakte hij een schitte- «ndekopstart. Jeffrey Herlings ^seerde hem en Hage raakte Ntald in een duel om de "«epiek. Een paar ronden la- W m achterrem aan digge- u Met alleen de voorrem reed >e de race uit en werd vierde. wachtingen van deze ruin." Cin dy Perdaen heeft zich door de schorsing die haar nog steeds bo ven het hoofd hangt niet uit het veld laten slaan. In de barrage van de klasse Z toonde ze zich met Pubertha bijna de snelste. In de haast trok de merrie een paal naar beneden, waardoor ze genoegen moest nemen met de derde stek. Perdaen: „Ik ben blij dat ik weer kan rijden. Doordat ik in beroep ben gegaan tegen die schorsing, is deze opge schort. Ik wacht wel af hoe dit uitpakt. Ik concentreer me nu gewoon op het rijden. Binnen kort zijn de Nederlandse kam pioenschappen voor junioren en daar is mijn planning voorlopig op gericht. We liggen aardig op schema. Mijn paarden zijn er klaar voor." Bij de pony's heeft Chayenne Wiskerke al heel wat internatio nale roem vergaard. De amazo ne uit Kruiningen, die binnen- kort zestien jaar wordt, lijkt ook bij de paarden een plaats in de top te ambiëren. Ook hier wordt de havo-leerlinge met Robbedoes als een gevreesde te genstander beschouwd. En te recht, want in Hulst bleek in de klasse M niemand in staat de combinatie te stuiten. Als enige van de zes combinaties wist Chayenne Wiskekerke met de ze venjarige merrie het strafblad blank te houden. Bovendien toonde de combinatie zich ook nog eens de snelste. In de dressuur werd wisselend gepresteerd. In de klasse Z2 wist alleen Evelien de Kesel met Sion's Shadow de sterke lijn in beide proeven vast te houden. De combinatie van De Haring- ruiter eiste in beide proeven het erelint voor zich op. In de klasse Z1 liepen de verrich tingen sterk uiteen. Ilona de Bruin, met Mandela uitkomend voor de organiserende vereni ging, kwam in de eerste proef niet verder dan het schamele to taal van 168 punten en eiste in de tweede proef met 187 punten de overwinning op. Esmaralda Babahmetovic ver ging het niet veel beter. De ama zone uit Biervliet stuurde in de eerste proef Isaros met 180 pun ten naar de overwinning. In de tweede manche kwam de combi natie met 173 punten niet ver der dan de derde plaats. Ilona van Drongel en Wendy van Waes moeten Moustashe de len. Met 167 punten eindigde het duo in de klasse LI op een gedeelde eerste plaats. Colinda Cornelissens uit Zaamslag sprong tijdens het concours hippique in Hulst een foutloos parcours met Oliander. foto Peter Nicolai pupillen A2 verbeterde naar 7 meter en 73 centimeter. Lot Antheunisse (Dynamica) was goed voor titels bij de meis jes C op de 80 meter (waarbij ze Brett Manders slechts eentiende van een seconde voor bleef) en bij het verspringen, waarbij ze hoogspringkampioene Evianne van de Zande (AV'56) dertien centimeter achter zich hield. Op de 60 meter sprint bij de meisjes D hield Anne van Rooi- jen met 8,4 seconden in de finale in totaal 22 concurrentes achter zich. Ze had in de series al 8,1 se conden en in de halve finale 8,3 seconden laten noteren. Op het verspringen was er zilver voor Van Rooijen, achter Anne van Driessche van RKHAV. Kelly van Harmeien (Delta Sport) pak te bij de meisjes D een dubbel door het kogelstoten en het dis cuswerpen te winnen. Ook bij de jongens D viel er een dubbele zege te bewonderen. Jan Willem Roelse van Dynami ca pakte titels op de 80 meter en het verspringen. Hij nam ook nog twee keer zilver op het hoogspringen (achter Tim Broek man van RKHAV) en het kogel stoten (achter Tom Abbink van AV'56) mee naar huis. Niek den Exter van Scheldesport hield op de 1000 meter in 3.00.7 minuten Erwin Adan (Dynamica) ruim tien seconden achter zich. Bij de pupillen A2 zette Tommy Staal (Delta Sport) op de 1000 meter in 3.10.7 minuten zijn acht concurrenten op ruim twin tig seconden achterstand, waar bij clubgenoot Milan Roelofs de beste van de rest was. Op de 60 meter was het Joël Geijs (AV'56) die Tommy Staal van de tweede titel af hield. Zelf pakte Geijs nog goud op het verspringen. Meike van Gastel (Delta Sport) nam flink wat eremetaal mee naar Schouwen-Duiveland. Van Gastel werd kampioene op het verspringen en de 1000 meter bij de meisjes pupillen Al, ze was goed voor zilver op het ko gelstoten (achter Aileen Blom- maert van Delta Sport) en pakte brons op de 60 meter achter Wouters (RKHAV) en Blom- maert. Mariska Bun van het organise rende RKHAV deed het bij de pupillen A2 nog beter met goud op de 60 meter, het verspringen en het kogelstoten. doorSven Bakker KAPELLE - Het Lukaart-Nieu- wenhuysen Kapelle Open kan te rugkijken op een succesvolle en geslaagde tennisweek. In de der de en sterkste categorie bij het mannenenkelspel is de nummer één van de plaatsingslijst René Lindenbergh de verdienstelijke winnaar van het toernooi gewor den. Dat Lindenbergh de titel voor zich zou opeisen was niet verras send. De achttienjarige Goese- naar is op dit moment de sterk ste Zeeuwse tennisser die ook re gelmatig in Zeeland actief is. In het schema van acht spelers in de 3-categorie was er één die het hem echt lastig zou kunnen maken: Gareth Lau, die speelde op zijn favoriete ondergrond gra vel. Lindenbergh en Lau waren ook de enigen in het schema met speelsterkte drie op hun pasje. De eindstrijd van gisteren tus sen de twee Zeeuwse toppers kon dus een droomfinale wor den genoemd. Een echt spectaculaire finale werd het echter niet. Natuur lijk, het was een mooie en leuke pot - zeker voor de vele toe schouwers in Kapelle - maar Lau bood net iets te weinig weer stand om het Lindenbergh moei lijk te maken. De setstanden spraken met 6-3 en 7-6 (7-0) in het voordeel van Lindenbergh. Gedreven „Ik begon erg gedreven aan de partij, want ik wilde me revan cheren voor vorig jaar", zei Lin denbergh, die toen na tweeën half uur zwoegen in het hete weer (hoe anders was het deze week met windstoten en af en toe wat motregen) verloor van Michiel van Kuijk. „In de eerste set liep mijn eerste service niet best. Ik moest te veel tweede ser vices slaan. Maar ook bij Gareth liep zijn service niet zo goed en dus waren er bijna alleen maar breaks." Lindenbergh bleek echter iets constanter en het werd 6-3. Ook in de tweede set sloeg Lau elke servicegame wel een dubbele fout, maar wisselde die ook af met een aantal fraai gewonnen rally's. In het tweede bedrijf wa ren de twee tennissers aan el kaar gewaagd en dus stevenden de kemphanen, met ieder één Marjan Ganseman was in de finale van de Kapelle Open veel te sterk voor Birgith de Waele uit Bres- kens. foto Dirk-Jan Gjeltema break, op een tiebreak af. Daar in zorgden enkele onnodige fou ten van Lau voor een duidelijke 7-0-tiebreakwinst voor Linden bergh. Lindenbergh: „In de tweede set was het mijn plan om in eerste instantie de rally aan te gaan en bij een korte bal aan te vallen en het met een volley af te ma ken. Dat ging af en toe goed, De tweede set was van mijn kant te geforceerd. Ik wilde net iets te graag. Wat dat betreft ben ik over de eerste set meer tevre den." Backhand Lau was gisteren niet in optima forma. „Vooral mijn backhand was slecht, met name in de eer ste set", zei hij gisteren. „De fo rehand liep eigenlijk wel rede lijk. De balans tussen mijn back hand en forehand was een beet je zoek. En elke servicegame wel een dubbele fout. Dat was echt een drama. De ballen kwa men gewoon niet lekker door. De tweede set ging beter, on danks die dubbele fouten. Maar de servicebeurten van René lie pen te soepel om echt druk te kunnen zetten." Proef Al met al was de finale tussen Lindenbergh en Lau goed voor een zeer ruime voldoende. Een finale waarin Lindenbergh voor het eerst in het toernooi echt op de proef werd gesteld. „Wat dat betreft viel het qua sterkte erg tegen", benadrukte Linden bergh. „Als je ziet hoe makke lijk Gareth en ik in de finale zijn gekomen, is dat iets om over na te denken." Meer toernooien in Zeeland heb ben moeite een goed spelersveld SAS VAN GENT - Volleybalvereniging Savok houdt in het weekeinde van 8 juli het jaarlijkse beachvolleybaltoer nooi, waarmee de Sasse vereniging het seizoen traditio neel afsluit. Vrijdag 8 juli bijt de jeugd het spits af. Zater dag 9 juli nemen recreantenteams het op de velden aan het Keizer Karelplein tegen elkaar op en zondag 10 juli wordt het evenement afgesloten met een toernooi voor spelers, die op districtsniveau en in de landelijk competi tie spelen. Er kan tot 20 juni worden ingeschreven bij Jo- landa Wieland in Zuiddorpe, of op het email-adres Savokbeach@zeelandnet.nl. GOES - Remco van de Braak van de Goese schaakvereni ging heeft zaterdag het rapidtoernooi van Noord- en Zuid-Beveland gewonnen. Met een score van 7,5 had hij een half punt meer dan de concurrentie. Het kampioenschap van Noord- en Zuid-Beveland telde 43 deelnemers. Goesenaar Joey Grochal, vooraf de favo riet, kon geen potten breken en haakte af na een neder laag tegen Wim Traas. Traas, die vroeger voor Goes uit kwam, schaakt niet meer in clubverband, maar liet zien dat hij het spelletje niet is verleerd. Met een gedeelde tweede plaats verraste hij vriend en vijand. Van de Braak mocht in de laatste ronde aantreden tegen clubgenoot Louis Nieuwenhuijse. Van de Braak bleef rus tig en wist zo een spannend toernooi op zijn naam te schrijven. Middelburger Alex Jonkheer en HWP-speler Nick Dubbeldam deelden met Traas de tweede plaats. NIJMEGEN - Het vrouwenteam van het Middelburgse Oe moemenoe heeft dit weekeinde een zesde plaats behaald op het Nederlands kampioenschap Sevens in Nijmegen. In de voorronde wonnen de Middelburgse rugbysters met 22-7 van Den Helder, maar er werd verloren van Leuven (12-15) en Utrechtse RC (56-5). In de troostronde was Eempanters (5-27) te sterk en werd er opnieuw gewonnen van Den Helder (17-5). VUGHT - .Eddie Smit uit Kerkwerve heeft in Vught op de Nederlandse kampioenschappen voor veteranen zilver be haald op de 5000 meter mannen H55. In een winderig Vught probeerde de atleet van Delta Sport aan te klam pen bij nieuwkomer Cees Stolwijk (Altis) maar moest al snel zijn eigen plan trekken. Stolwijk won de wedstrijd in 17.05.59, voor Smit die in 17.49.37 finishte. PORTUGAAL - De twee Zeeuwse korfbalteams die zater dag meededen aan een regiotoernooi in Portugaal hebben het niet tot de finale geschopt. Het team met B-junioren strandde in de kwartfinale, het C-team haalde de halve fi nale. Beide teams boekten in hun poule één overwinning, één gelijkspel en één nederlaag. Het C-team won daarna in de kwartfinale met 5-1 van Rotterdam-Zuid, waarna Zuid-Hollandse Eilanden in de halve finale met 1-0 te sterk was. Het B-team verloor in de kwartfinale met 6-0 van een All Star-team. door lep Triou WEMELDINGE - De rijders in de klasse 250/500ce lieten de or ganisatie van Mc de Sproeier za terdag in de steek. Slechts zeven rijders verschenen aan de start op het Wemeldingse circuit. Erik van der Wekken won dan ook met gemak beide manches in de 250/500 cc. In de andere klassen was het drukker en was meer strijd te zien. Dave de Jonge was zater dag weer een maatje te groot voor zijn concurrenten in de klasse 125cc. In beide manches ging hij aan kop van start tot fi nish. In de eerste manche finish te Joeri van Liere als tweede. Voor Johnny Gijssel, die zijn derde plek al snel veiligstelde en tegen het einde nog dicht in de buurt kwam van Van Liere. Achter de koplopers werden mooie duels uitgevochten. As- win van Damme moest alle zei len bijzetten om Danny Min- naard van zich af te houden en zijn vierde plaats veilig te stel len. In de tweede manche sloegen De Jonge en Gijssel als nummers één en twee al snel een gat. Min- naard had een zeer goede start en kwam als derde door, maar ging in de tweede ronde in de fout waardoor Van Damme de derde stek overnam. Ook Mar lon Merison kon profiteren van het foutje en rukte op naar de vierde plaats. Minnaard probeer de nog wel, maar kwam niet ver der dan de vijfde plaats. Bij de veteranen had de koploper tot twee keer toe pech. In de eerste manche leek Gert Huisman op een vrij gemakkelijke overwin ning af te stevenen. Maar, op vier ronden van het einde plaats te hij zijn voet verkeerd bij het aansnijden van een bocht en ver draaide zijn knie. Hoewel hij het nog even probeerde, moest hij één ronde later de strijd sta ken. In de tweede manche was Pieter Moelker kopstarter. Achter hem waren Rinus van Dommelen en Ron Bos in een fel duel verwik keld. Bos pakte Van Dommelen en opende direct de aanval op de leider. Met succes. Ook hij leek op een oveiwinning af te gaan, maar in de slotronde be gaf zijn motor het. „Ik hoorde een raar geluid uit de motor ko men, maar ik dacht dat het mis schien nog net een ronde zou lukken", aldus de teleurgestelde Bos. De winst ging, net als in de eerste manche, naar Van Dom melen. Spannend was het bij de aller jongsten. In de eerste manche van de miniklasse vochten Gui- do Boone (kopstart), Jochem van Dorpel en Lars de Nood een prachtig duel uit. Boone had rondenlang de leiding, maar sloeg in de voorlaatste omloop over de kop. Van Dorpel pakte de winst, voor Lars de Nood en Boone die derde werd. In de tweede manche finishten de kemphanen in dezelfde volgor de. voor de categorie 3 bij elkaar te krijgen. De spelers in de derde categorie - de voormalige BI - zijn er wel in Zeeland, maar heb ben geen zin of geen tijd om zich in te schrijven. Lindenbergh gaf gisteren toe dat ook hij zich eerst niet had in geschreven. „Maar ik kreeg een brief van de toernooileiding en die overtuigde me. Achteraf ge zien heb ik er geen spijt van dat ik heb meegedaan, want in Ka pelle was alles keurig ver zorgd." De Waele Marjan Ganseman uit Kapelle was in het vrouwenenkelspel drie oppermachtig. In de finale versloeg de tennisster uit Kapel le eenvoudig Brigith de Waele. De Bressiaanse tennisster moest haar met 6-2 en 6-0 haar meer dere erkennen in Ganseman. Wemeldinge. 250/500cc, Ie man che: 1. Erik van der Wekken, 2. Ronald Melse, 3. Joost Jacobse, 4. Jacques van Putten, 5. Stefan Bruinooge; 2e man che: 1. Erik van der Wekken, 2. Ronald Melse, 3. Jacques van Putten, 4. Stefan Bruinooge, 5. Joost Jacobse. 125cc, 1 e manche: 1Dave de Jonge, 2. Joeri van Liere, 3. Johnny Gijssel, 4. Aswin van Damme, 5. Danny Minnaard; 2e manche: 1Dave de Jonge, 2. John ny Gijssel, 3. Aswin van Damme, 4. Mar lon Merison, 5. Danny Minnaard. Veteranen, 1e manche: 1. Rinus van Dommelen, 2. Mykel van de Goor, 3. Pieter Moelker, 4. Ron Bos, 5. Peer Roe lofs; 2e manche: 1. Rinus van Domme len, 2. Pieter Moelker, 3. Mykel van de Goor, 4. Peter Roelofs, 5. Peter Karelse. 85cc, Ie manche: 1. Mark Boot, 2. Ke vin Spruijt, 3. Rik Pijnen, 4. Luuk Dyba- la, 5. Arthur van Stel; 2e manche: 1. Ke vin Spruijt, 2. Rik Pijnen, 3. Luuk Dyba- la, 4. Koen Leendertse, 5. Gino Nagt- egaal. 65cc, Ie manche: 1. Percy Karelse, 2. Jens van Meer, 3. Davey de Fouw, 4. Pim Fase, 5. Rocco van Zweeden; 2e manche: 1. Percey Karelse, 2. Jens van Meer, 3. Davey de Fouw, 4. Pim Fase, 5. Robin de Jonge. Miniklasse, 1e manche: 1. Jochem van Dorpel, 2. Lars de Nood, 3. Guido Boone, 4. Luca Kramer, 5. Aron van Veer; 2e manche: 1. Jochem van Dor pel, 2. Lars de Nood, 3. Guido Boone, 4. Rikward Fase, 5. Luca Kramer. Clubklasse, 1e manche: 1. Sven Br- een, 2. Frank Rottier, 3. Justin van Aert, 4. Antoine Paauwe, 5. John Boot; 2e manche: 1 Frank Rottier, 2. Antoine Paauwe, 3. Martijn Wagemaker, 4. John Boot, 5. Jos Minnaar. Goes. Open rapidkampioenschap van Noord- en Zuid-Beveland. Eind stand, na 9 ronden: 1. Remco van de Braak 7,5, 2. Nick Dubbeldam, Wim Traas, Alex Jonkheer 7, 5. Louis Nieu wenhuijse 6,5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41