Lindenbergh wint droomfinale PZC Geduld Sandy den Exter beloond Piet Koek verdedigt Meer deelnemers op Bongerd Open Motorcrossers laten organisatie in de steek titel in café Baarends 19 Winst achttienjarige Goesenaar op Kapelle Open niet verrassend Zilver Smit op NK veteranen Van de Braak beste schaker Tennissers Souburg kampioen Halve-finaleplaats korfbalteam Vrouwen Oemoemenoe zesde uitslagen Hage ondanks pech in topvijf niKENSWAARD - Hoewel Broers Coster op medaillekoers agenda 2 maandag 13 juni 2005 wb KAPELLE - Het Lukaart-Nieu- Giu.vsen Kapelle Open kan te- ^kijlien op een succesvolle en «slaagde tennisweek. In de der- g,, en sterkste categorie bij het '„nntnenkelspel is de nummer jta van de plaatsingslijst René Lindenbergh de verdienstelijke nrnraar van het toernooi gewor- ;dcn. pjji Lindenbergh de titel voor ,ach zou opeisen is niet verras send. De achttienjarige Goese- jaar is op dit moment de sterk ste Zeeuwse tennisser die ook re gelmatig in Zeeland actief is. (n het schema van acht spelers inde 3-categorie was er één die let hem echt lastig zou kunnen i: Gareth Lau, die speelde «pijn favoriete ondergrond gra- Ad Lindenbergh en Lau waren nok de enigen in het schema met Speelsterkte drie op hun pasje. De eindstrijd van gisteren tus- de twee Zeeuwse toppers dus een droomfinale wor den echt spectaculaire finale het echter niet. Natuur lijk, het was een mooie en leuke pot' - zeker voor de vele toe schouwers in Kapelle - maar Caubood net iets te weinig weer stand om het Lindenbergh moei lijk te maken. De setstanden spraken met 6-3 en 7-6 (7-0) in het voordeel van Lindenbergh. Gedreven gon erg gedreven aan de partij, want ik wilde me revan cheren voor vorig jaar", zei Lin denbergh, die toen na tweeën- uur zwoegen in het hete neer (hoe anders was het deze met windstoten en af en loe wat motregen) verloor van Michiel van Kuijk. tInde eerste set liep mijn eerste service niet best. Ik moest te wel tweede services slaan. Kaar, ook bij Gareth liep zijn grace niet zo goed en dus wa ren er bijna alleen maar breaks." landenbergh bleek echter iets Constanter en het werd 6-3. Ook n de tweede set sloeg Lau elke servicegame wel een dubbele fout, maar wisselde die ook af met een aantal fraai gewonnen rally's. In het tweede bedrijf wa ren de twee tennissers aan el kaar gewaagd en dus stevenden de kemphanen, met ieder één break, op een tiebreak af. Daar in zorgden enkele onnodige fou ten van Lau voor een duidelijke 7-0-tiebreakwinst voor Linden bergh. Lindenbergh: „In de tweede set was het mijn plan om in eerste instantie de rally aan te gaan en bij een korte bal aan te vallen en het met een volley af te maken. Dat ging af en toe goed. De tweede set was van mijn kant te geforceerd. Ik wil de net iets te graag. Wat dat be treft ben ik over de eerste set meer tevreden. Backhand Lau was gisteren niet in optima forma. „Vooral mijn backhand was slecht, met name in de eer ste set", zei hij gisteren. „De fo rehand liep eigenlijk wel rede lijk. De balans tussen mijn back hand en forehand was een beet je zoek. En, elke servicegame wel een dubbele fout. Dat was echt een drama. De ballen kwa men gewoon niet lekker door. De tweede set ging beter, on danks die dubbele fouten. Maar de servicebeurten van René lie pen te soepel om echt druk te kunnen zetten."Al met al was de finale tussen Lindenbergh en Lau goed voor een zeer ruime voldoende. Een finale waarin Lindenbergh voor het eerst in het toernooi echt op de proef werd gesteld. „Wat dat betreft viel het qua sterkte erg tegen", benadrukte Lindenbergh. „Als je ziet hoe makkelijk Gareth en ik in de finale zijn gekomen, is dat iets om over na te denken." Meer toernooien in Zeeland heb ben moeite een goed spelersveld voor de categorie 3 bij elkaar te krijgen. De spelers in de derde categorie - de voormalige BI - zijn er wel in Zeeland, maar heb ben geen zin of geen tijd om zich in te schrijven. Lindenbergh gaf gisteren toe dat ook hij zich eerst niet had in geschreven. „Maar, ik kreeg een brief van de toernooi leiding en die overtuigde me. Achteraf ge zien heb ik er geen spijt van dat ik heb meegedaan, want in Ka pelle was alles keurig ver zorgd." Marjan Ganseman uit Kapelle was in het vrouwenen kelspel drie oppermachtig. In de finale versloeg de tennisster uit Kapelle de Breskense speelster Brigith de Waele doodeenvou dig met 6-2 en 6^0. Marjan Ganseman was in de finale van de Kapelle Open veel te sterk voor Brigith de Waele. foto Dirk-Jan Gjeltema doorSven Bakker GOES - Het tennistoernooi van Kapelle was nauwelijks afgelopen toen de volgende twee alweer waren begonnen: het Flessenopeners- toernoói in Vlissingen en De Bongerd Open in Kloetinge. Noodgedwongen gingen de toernooien dit weekeinde al van start om zo de planning rond te krijgen. Het heeft vooral te maken met het stijgende aantal deelnemers, waarmee met name De Bongerd Open te maken heeft. Vorig jaar waren er ongeveer honderdtachtig inschrij vingen. Nu zijn dat er iets meer dan twee honderd. De opleving is onder meer te wij ten aan het feit dat er door de tennisschool van Emiel Jansen in Kloetinge op is aange drongen mee te doen aan het plaatselijke toernooi. Dat er ook in het voorweekeinde wordt ge speeld, heeft geen gevolgen gehad voor het toernooi dat dit weekeinde aan de finales toe was: het Kapelle Open. Spelers die giste ren een finale speelden in Kapelle, werden niet bij de andere toernooien ingepland. Het deelnemersaantal van het Flessenope- nerstoernooi in Vlissingen is dit jaar gestag neerd op 160. Er waren gewoonweg niet meer inschrijvin gen. Waren die er wel geweest, dan had het niet gekund: de banen van LTC Dos zijn de ze week helemaal vol gepland. VUGHT - Eddie Smit uit Kerkwerve heeft in Vught op de Nederlandse kampioenschappen voor veteranen zilver be haald op de 5000 meter mannen H55. In Vught probeerde de atleet van Delta Sport aan te klampen bij nieuwkomer Cees Stolwijk (Altis) maar moest snel zijn eigen plan trek ken. Stolwijk won de wedstrijd, voor Smit die in 17.49,37 finishte. Piet Verbeek (AV'56) miste op de 400 meter H60 het podium met zij n tij d van 71.80. GOES - Remco van de Braak van de Goese schaakvereni ging heeft zaterdag het rapidtoernooi van Noord- en Zuid-Beveland gewonnen. Er deden 43 schakers mee. Goesenaar Joey Grochal, vooraf favoriet, kon geen potten breken en haakte af na een nederlaag tegen Wim Traas. Traas liet zien dat hij het spèlletje nog niet was verleerd. Met een gedeelde tweede plaats verraste hij vriend en vij and. Van de Braak mocht in de laatste ronde aantreden te gen clubgenoot Louis Nieuwenhuijse. Hij bleef rustig en wist zo een spannend toernooi op zijn naam te schrijven. Middelburger Alex Jonkheer en HWP-speler Nick Dub beldam deelden met Traas de tweede plaats. Beste jeugdspeler tot en met zestien jaar werd Rick van de Bree- vaart. Laurens Lamper was het sterkst tot en met twaalf. OOST-SOUBURG - Het eerste mannenteam van ten nisclub Souburg is gisteren kampioen geworden in de vierde klasse. In het laatste competitieduel werd met 4-2 van Vierhoeven uit Roosendaal gewonnen. Het was voor de jonge ploeg al de derde titel in korte tijd. Drie jaar gele den werd het kampioenschap gevierd in de jeugdklasse. Vorig jaar was TC Souburg oppermachtig in de vijfde klasse en dit seizoen werd een niveau hoger dus ook de ti tel in de wacht gesleept. Het team van TC Souburg be stond uit Abe Kuijl, Jos Wiggers, Maarten de Witte, Serge van Bremen en Michiel Ketting. Coach was Ronald van den Broek. PORTUGAAL - De twee Zeeuwse korfbalteams die zater dag meededen aan een regiotoernooi in Portugaal hebben het niet tot de finale geschopt. Het team met B-junioren strandde in de kwartfinale, het C-team haalde de halve fi nale. Beide teams boekten in hun poules één overwinning, één gelijkspel en één nederlaag. Het C-team won daarna in de kwartfinale met 5-1 van Rotterdam-Zuid, waarna Zuid-Hollandse Eilanden in de halve finale met 1-0 te sterk was. Het B-team verloor in de kwartfinale met 6-0 van een All Star-team. NIJMEGEN - Het vrouwenteam van het Middelburgse Oe moemenoe is dit weekeinde zesde geworden op het Neder lands kampioenschap Sevens in Nijmegen. In de voorron de wonnen de Middelburgse vrouwen met 22-7 van Den Helder, maar er werd verloren van Leuven (12-15) en Utrechtse RC (56-5). In de troostronde was Eempanters (5-27) te sterk en werd er opnieuw gewonnen van Den Hel der (17-5). door lep Triou ÏEMELDINGE - De rijders in èklasse 250/500cc lieten de or ganisatie van Mc de Sproeier za- in de steek. Slechts zeven rijders verschenen aan de start «phetWemeldingse circuit. frik van der Wekken won dan dok met gemak beide manches inde 250/500 cc. In de andere klassen was het dmkker en was meer strijd te 1 re de Jonge was zaterdag keer een maatje te groot voor 2]n concurrenten in de klasse 125cc. In beide manches ging hij san kop van start tot finish. In de eerste manche finishte Joeri ITO Liere als tweede. Voor John- die zijn derde plek al ^'stelde en tegen het ein de nog dicht in de buurt kwam ïanVan Liere. Achter de koplo pers werden mooie duels uitge rechten. van Damme moest alle reilen bijzetten om Danny Min- van zich af te houden en Jji last had van technische pro- ™tnen is motorcrosser Stefan %e gisteren in de voorhoede ^cindigd tijdens wedstrijden in '•'alkenswaard. We eerste manche had de cros- li1'uit Goes een redelijke start. ™jging als achtste over de eer- jphindernis. Twee minuten la- reed hij echter al in derde po- Na enkele ronden moest die plek afstaan aan Engels- Max Anstie. Na de race wek dat de aandrijving niet op- was geweest. Hage ein- - het oprijden naar het f®p voor de tweede manche er een bougie van Hages machine. Toch maakte hij een «utterende kopstart. Jerfrey "'"is passeerde hem snel en o „vc verwikkeld in een om de tweede plek met Ans- J' ^en paar ronden later sloeg T1 grote kei de volledige achter baan diggelen. Die was ver ens onbruikbaar. Hage reed ie alleen de voorrem de race ""«werd vierde. zijn vierde plaats veilig te stel len. In de tweede manche sloegen De Jonge en Gijssel als nummers één en twee al snel een gat. Min- naard had een zeer goede start en kwam als derde door, maar ging in de tweede ronde in de fout waardoor Van Damme de derde stek overnam. Ook Mar lon Merison kon profiteren van het foutje en rukte op naar de vierde plaats. Minnaard probeer de nog wel, maar kwam niet ver der dan de vijfde plaats. Bij de veteranen had de koplo per tot twee keer toe pech. In de eerste manche leek Gert Huis man op een vrij gemakkelijke overwinning af te stevenen. Maar, op vier ronden van het einde plaatste hij zijn voet ver keerd bij het aansnijden van een bocht en verdraaide zijn knie. Hoewel hij het nog even probeer de, moest hij één ronde later de strijd staken. In de tweede manche was Pieter Moelker kopstarter. Achter hem waren Rinus van Dommelen en Ron Bos in een fel duel verwik keld. Bos pakte Van Dommelen en opende direct de aanval op de leider. Met succes. Ook hij leek op een overwinning af te gaan, maar in de slotronde be gaf zijn motor het. „Ik hoorde een raar geluid uit de motor ko men, maar ik dacht dat het mis schien nog net een ronde zou lukken", aldus de teleurgestelde Bos. De winst ging, net als in de eerste manche, naar Van Dom melen. Spannend was het bij de aller jongsten. In de eerste manche van de miniklasse vochten Gui- do Boone (kopstart), Jochem van Dorpel en Lars de Nood een prachtig duel uit. Boone had rondenlang de leiding, maar sloeg in de voorlaatste omloop over de kop. Van Dorpel pakte de winst, voor Lars de Nood en Boone die derde werd. In de tweede manche finishten de kemphanen in dezelfde volgor de. Mark Boot was oppermachtig in de 8 5 cc en won de eerste man che. De tweede manche liet hij schieten. De winst ging naar Ke vin Spruyt. Percey Karelse deed met twee overwinningen in de 6 5 cc goede zaken voor de titel. In de club klasse schreef nieuwkomer Sven Breen de eerste manche op zijn naam. De tweede ging naar Frank Rottier. Colinda Cornelissens uit Zaamslag sprong tijdens het concours hippique in Hulst een foutloos parcours met Oliander. foto Peter Nicolai Wemeldinge. 250/500cc, 1e man che: 1. Erik van der Wekken, 2. Ronald Melse, 3. Joost Jacobse, 4. Jacques van Putten, 5. Stefan Bruinooge; 2e man che: 1. Erik van der Wekken, 2. Ronald Melse, 3. Jacques van Putten, 4. Stefan Bruinooge, 5. Joost Jacobse. 125cc, 1e manche: 1. Dave de Jonge, 2. Joeri van Liere, 3. Johnny Gijssel, 4. Aswin van Damme, 5. Danny Minnaard; 2e manche: 1Dave de Jonge, 2. John ny Gijssel, 3. Aswin van Damme, 4. Mar lon Merison, 5. Danny Minnaard. Veteranen, 1e manche: 1. Rinus van Dommelen, 2. Mykel van de Goor, 3. Pieter Moelker, 4. Ron Bos, 5. Peer Roe- lofs; 2e manche: 1. Rinus van Domme len, 2. Pieter Moelker, 3. Mykel van de Goor, 4. Peter Roelofs, 5. Peter Karelse. 85cc, 1e manche: 1. Mark Boot, 2. Ke vin Spruijt, 3. Rik Pijnen, 4. Luuk Dyba- GDYNIA - Sven en Kalle Coster bezetten na vijf dagen zeilen de derde plaats in het tussenklasse- ment van het Europees kam pioenschap in de olympische 470 klasse. De broers werden gisteren op een windstille dag in het Poolse Gdynia tweede. Dat was heel wat beter dan zaterdag, toen de Costers niet in de top vijftien fi nishten. De Costers hebben ze ven punten meer dan het leiden de duo: de Britten Nick Rogers en Joe Glanfield. ANP la, 5. Arthur van Stel; 2e manche: 1Ke vin Spruijt, 2. Rik Pijnen, 3. Luuk Dyba- la, 4. Koen Leendertse, 5. Gino Nagt- egaal. 65cc, 1e manche: 1. Percy Karelse, 2. Jens van Meer, 3. Davey de Fouw, 4, Pim Fase, 5. Rocco van Zweeden; 2e manche: 1. Percey Karelse, 2. Jens van Meer, 3. Davey de Fouw, 4. Pim Fase, 5. Robin de Jonge. Miniklasse, Ie manche: 1. Jochem van Dorpel, 2. Lars de Nood, 3. Guido Boone, 4. Luca Kramer, 5. Aron van Veer; 2e manche: 1. Jochem van Dor pel, 2. Lars de Nood, 3. Guido Boone, 4. Rikward Fase, 5. Luca Kramer. Clubklasse, 1e manche: 1. Sven Br een, 2. Frank Rottier, 3. Justin van Aert, 4. Antoine Paauwe, 5. John Boot; 2e manche: 1. Frank Rottier, 2. Antoine Paauwe, 3. Martijn Wagemaker, 4. John Boot, 5. Jos Minnaar. Goes. Open rapidkampioenschap van Noord- en Zuid-Beveland. Eind stand, na 9 ronden: 1. Remco van de Braak 7,5, 2. Nick Dubbeldam, Wim Traas, Alex Jonkheer 7, 5. Louis Nieu wenhuijse 6,5. Maandag l Biljarten Koppeltoernooi Kwadendamme. Or ganisatie: BV Kwadendamme. Vierde ronde. Locatie: Tapperij 's Lands Welva ren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. Driebandentoernooi Baarends. Eer ste ronde. Locatie: café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. door Lucien Roelandt HULST - De dressuurruiters wa ren tijdens het concours hippi que van de RSV Hulst duidelijk in de meerderheid. De springrui ters hielden echter een achttien jarige traditie in ere. Zij ston den afgelopen weekeinde borg voor een aantal hoogtepunten tijdens het tweedaagse evene ment. In een spannende barrage schreef Sandy den Exter met Grandville de klasse ZZ op haar naam. Ilyo de Loos toonde zich oppermachtig in de klasse Z. De thuisrijder eiste met Quenette de eerste en met Right on Track de tweede plaats op. Sanely den Exter maakt dit weekeinde in Luxemburg met Grandville haar internationale debuut. In Hulst bewees de ama zone uit Kortgene dat ze daar klaar voor is. Parcoursbouwer Bram Wattel had op de fraaie grasmat van het hippisch sport park van de RSV Huist mooie, maar stevig aan de maat staan de parcoursen neergezet, Toch bleek voor Sandy den Exter en haar achtjarige ruin in de klasse ZZ geen hindernis te hoog. Cindy Perdaen reed met Nonne- vanck als eerste de ring in. De amazone uit Sas van Gent zette met een foutloze rit en een tijd van 38.59 de zaak meteen op scherp. Het bleek voor Sandy den Exter en krachtpatser Grandville geen enkel pro bleem. Met zijn enorme galop sprongen toonde de bruine ruin zich een halve tel sneller en daarmee legde de combinatie be slag op de Grote Prijs van de stad Hulst. Nadir liet Ilyo de Loos in de bar rage van de klasse Z in de steek. Op weg naar de zege trok de hengt een paal naar het gras. Maar de ruiter uit Hulst hoeft sinds kort niet meer op één paard te wedden. Quenette en Right on Track lijken voor nieuw succes te gaan zorgen. Beide paarden bleven in de bar rage keurig van het hout. Que nette was echter ruim zeven tel len sneller dan zijn stalgenoot. Cindy Perdaen heeft zich dooi de schorsing die haar nog boven het hoofd hangt niet uit het veld laten slaan. In de barrage van de klasse Z toonde ze zich met Pubertha bijna de snelste. In de haast trok de merrie een paal naar beneden, waardoor ze ge noegen moest nemen met de der de stek. Perdaen: „Ik ben blij dat ik weer kan rijden. Doordat ik in beroep ben gegaan tegen die schorsing, is deze opge schort. Ik concentreer me nu ge woon op het rijden. Binnenkort zijn de Nederlandse kampioen schappen voor junioren en daar is mijn planning voorlopig op ge richt." Bij de pony's heeft Chayenne Wiskerke al heel wat internatio nale roem vergaard, De amazo ne uit Kruiningen lijkt ook bij de paarden een plaats in de top te ambiëren. Ook hier wordt Wiskerke met Robbedoes als een gevreesde tegenstander be schouwd. In Hulst bleek in de klasse M niemand in staat de combinatie te stuiten. Als enige van de zes combinaties wist Wiskekerke met de zevenjarige merrie het strafblad blank te houden, Bo vendien was de combinatie het snelst van allemaal. Dressuur In de dressuur werd wisselend gepresteerd. In de klasse Z2 reed alleen Evelien de Kesel met Sion's Shadow sterk in beide proeven. De combinatie eiste in beide proeven het erelint op. In de klasse Z1 liepen de verach tingen sterk uiteen. Ilona de Bruin, met Mandela uitkomend voor de organiserende vereni ging, kwam in de eerste proef niet verder dan het schamele to taal van 168 punten en eiste in de tweede proef met 187 punten de overwinning op. Esmaralda Babahmetovic ver ging het niet veel beter. De ama zone uit Biervliet stuurde in de eerste proef Isaros met 180 pun ten naar de overwinning. In de tweede manche kwam de combi natie met 173 punten niet ver der dan de derde plaats. Ilona van Drongel en Wendy van Waes moeten Moustashe de len. Met 167 punten eindigde het duo in de klasse LI op een gedeelde eerste plaats. GOES - Vandaag begint in café Baarends in Goes het jaarlijkse driebandentoernooi. Piet Koek uit Goes verdedigt zijn titel en is ook nu weer één van de favo rieten. Een andere kandidaat is Rinus Pankow uit Zierikzee (ver liezend finalist in 2004). Vanaf vandaag staat café Baar ends niet meer in het teken van ODP (Om Den Potkachel), maar van OHGL (Op Het Groene La ken) dat een even grote reputa tie geniet. Het toernooi staat al zo'n 25 jaar op de kalender. Niet vaak was de belangstelling zo groot als dit jaar. Wedstrijdlei der Rinus Baarends, rechter hand Wim Boel en Piet Schrier verwelkomen 48 deelnemers. In tegenstelling tot andere jaren is de start wat later. Vanaf van daag tot en met woensdag en vrijdag en zaterdag worden tel kens twee poules afgewerkt. Vol gende week maandag is de laat ste speeldag van de eerste ron de. Daarna gaat direct het twee de bedrijf van start. Naast de al genoemde favorieten zijn er veel outsiders. Jan Goense uit Goes pakte al eens eerder de titel. Sam de Kok uit Krabbendijke, Piet Raas uit Lewedorp, Jan Brandenburg uit Goes en Ries Rijn uit Wilhelminadorp zijn ook onvoorspelbare biljarters waar rekening mee moet wor den gehouden. Opvallend is dat er, naast Rinus Pankow, ook andere Schouwse spelers aan de start verschijnen: Wim Hage uit Serooskerke en Anton Lucas uit Renesse heb ben ook de weg naar Goes ont dekt. De avonden beginnen telkens om half acht en op zaterdag wordt er vanaf half twee ge speeld. De spelers zijn in drie ca tegorieën ingedeeld. Er wordt gespeeld naar twaalf, vijftien of twintig caramboles. De beste acht spelen een finale op de matchtafel. De nummers negen tot zestien strijden om de titel op de kleine tafel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19