Dubbel gevoel Human na landstitel Brazilië en Nigeria swingen niet PZC Valse start Argentinië en Italië Timmy Simons is op weg naar PSV Ook Uilenberg stoort zich aan gele kaarten Middelburgse spits van ASWH kan niet excelleren in allesbeslissende duel Kroatische manager doodgeschoti t Betis verovert Spaanse beker Spits Kuranyi naar Schalke 04 Coach Laudrup wint eerste titel NEC huurt Van den Eede opnieiw Messi is de beste, maar moet op de bank beginnen Toernooi is al voorbij voor Duitser Hampel 'Tikfoutje' op shirt Afellay maandag 13 juni 2005 door Barry van der Hooft HENDRIK-IDO-AMBACHT - Terwijl zijn medespelers de champagne lieten vloeien en ge noten van de balkonscène, keek Arjan Human over hun schou ders rustig mee. De spits had zo juist met ASWH de landstitel bij de amateurs veroverd, maar hield een dubbel gevoel over aan de laatste wedstrijd van het seizoen. „Dit voelt niet echt als mijn kampioenschap", zei de Middelburgse voetballer na de 3-2-zege op Argon. Het was een opmerkelijke uit spraak op een veld met tal van vreugdetaferelen. De teleurstel ling van Human was een direct gevolg van de enkelblessure die hij in de eerste wedstrijd tegen Argon had opgelopen. In Mij drecht moest hij zich na een uur laten wisselen, nadat Ar- gon-doelman Middelbeek onbe holpen over hem heen was gedo ken. De rechterenkel van Hu- man klapte daarbij dubbel en een week vol behandelingen en vraagtekens volgde. „Ik ben afgelopen week een paar keer extra naar Rotterdam gereden om me te laten behande len", vertelde de spits. „Ieder een heeft ernaar gekeken, zelfs onze clubarts nog die vanmid dag om één uur pas terug was van vakantie. Het bleek een ver rekking aan mijn enkelband te zijn en er was ook wat kapsel ka pot. Ik had wel pijn, maar als de enkel goed vastgezet zou wor den kon het geen kwaad." Human deed een rustige war- ming-up, de enkel klapte toch nog een keer dubbel, maar met wat zwaardere pijnstillers be gon hij gewoon aan de wed strijd. Een kwartier lang ging het redelijk, Human kreeg één kans, maar daarna begon hij steeds moeilijker te lopen. Tij dens de rust moest hij zich nood gedwongen laten wisselen. Het stond op dat moment 1-1, nadat de eerste wedstrijd tussen de zaterdag- en zondagkam pioen al in 2-2 was geëindigd. Na rust ontspon zich een enerve rend duel, waarin beide ploegen nog één keer scoorden en steeds vermoeider raakten In blessure tijd kreeg Argon de uitgelezen kans het duel te beslissen, maar de strafschop van Patrick Lok ken (na een schwalbe) werd ge keerd door doelman Willem-Jan Barendregt. Een verlenging volgde en de 3000 toeschouwers zagen hoe ASWH het karwei alsnog klaar de. Nadat de doorgebroken Sjoerd van der Waal werd neer gelegd, moest Argon met tien man verder. Izaak Verhoeven maakte vanaf elf meter geen fout (3-2). In de slotfase van de verlenging kreeg ASWH nog een strafschop en Argon nog een ro de kaart. Van der Waal miste wel. Human erkende na afloop niet alles van dichtbij te hebben mee gemaakt. „Voor de verlenging ben ik naar de kleedkamers gelo pen. Ik kan daar niet tegen, ik zat me helemaal op te vreten. Bij de kleedkamers heb ik wat rondgelopen. Ik was er echt ziek van, omdat ik zelf niets meer in de hand had. Het was frustre rend, vooral omdat ik in de wed strijden hiervoor wel belangrijk ben geweest." Tijdens de regulie re competitie in de hoofdklasse A kwam Human tot 'slechts' ze ven doelpunten en speelde hij niet altijd even gelukkig. Dat veranderde toen de strijd om de zaterdagtitel begon. Met drie as sists in de thuiswedstrijd tegen IJsselmeervogels en drie goals in de drie duels die daarna volg den had hij een groot aandeel in de tweede titel van het seizoen. „Tijdens de nacompetitie had ik mijn vorm weer terug, ik was weer de oude Human. En dan kan ik belangrijk zijn, de ploeg op sleeptouw nemen. Ik kon ex celleren en had een groot aan deel in het zaterdagkampioen schap. Daarom wilde ik van daag ook zo graag spelen. Ik heb er nog even aan gedacht een spuit in die enkel te laten zet ten. Het kon niet, omdat dat spul op de dopinglijst stond. Het risico was te groot, ik zou mijn naam en die van de club kunnen beschadigen. Daar schoot niemand iets mee op." En dus bleef zijn optreden be perkt tot 45 minuten. De laatste wedstrijd stemde voor hem per soonlijk dan niet tot tevreden heid, met drie titels in één sei zoen kon hij wel meer dan tevre den zijn. „Het is toch een schitte rend jaar geweest", blikte Hu- man terug. „Toen ik van Hoek naar hier kwam had ik daar op gehoopt, maar ik had het niet verwacht. Er zit toch een groot verschil tussen kunnen en doen. Het sterke punt van dit team is dat we geen vedettes hebben. We zijn niet met elf of vijftien, maar met negentien man kam pioen geworden." De geblesseerde Arjan Human kijkt noodgedwongen vanaf de bank naar het duel tussen ASWH en Argon. foto Rob Kamminga ZAGREB - De zaakwaarnemer van de Kraotische int», tional Niko Kranjcar is in de nacht naar zaterdag do schoten. Een woordvoerder van de politie heeft dai"! klaard. De 43-jarige Dino Pokrovac werd voorde^ van zijn woning door onbekenden omgebracht. Vorig jaar werd de auto van Pokrovac al in brandgJ ken. Er onstond ook onrust nadat de twintigjarigeKi car in januari de overstap bekend had gemaakt v, mo Zagreb naar rivaal Hajduk Split. Niko Kranjcar is de zoon van bondscoach ZlatkoMf car en geldt als één van de grootste talenten in K ANP/AFP MADRID - Betis heeft zaterdagavond in Madni Spaanse voetbalbeker veroverd. De club uit Sevillafa Osasuna er in het stadion Vicente Calderon pas in dei lenging onder. Invaller Dani maakte de winnende bd 2-1. Na negentig minuten stond het 1-1. Betis kwam eenfe tier voor tijd op voorsprong door Oliveira. De Austn John Aloisi, koud in het veld, maakte met een kopbi lijk. Osasuna eindigde met tien man. De Uruguayaan Pablo Garcia kreeg in de blessuretijd de verlenging rood. De scheidsrechter deelde in hetfcj sche duel om de Copa del Rey ook nog negen gele kaai uit. ANP GELSENKIRCHEN - Kevin Kuranyi voetbalt vanaii mend seizoen voor Schalke 04. De 23-jarige internat van VfB Stuttgart onthulde de opzienbarende trans?! de Bundesliga zelf in een interview met het blad Bildil Sonntag. „Ik heb voor vijf jaar getekend. Ik verheug me waanJ nig op de club. Vijf jaar is lang genoeg om alle doelal bereiken. Ik wil met Schalke veel titels pakken", liet jj ranyi optekenen. De aanvaller kostte de „Königsblaa uit Gelsenkirchen ongeveer 7 miljoen euro. ANP/SID KOPENHAGEN - Michael Laudrup heeft zaterdag; eerste landstitel als coach binnengehaald. De voorna Deens international behaalde in Denemarken het a pioenschap met Bröndby. De club verpulverde Hericl met 7-0. Bröndby werd voor de tiende keer kamps sinds 1987. Laudrup, die in 2002 coach werd bij Bröndby, woe speler van deze club nooit de titel. Later zou de aanvi nog genoeg prijzen winnen bij clubs als Juventus, Bare na, Real Madrid en Ajax. ANP/RTR NIJMEGEN - Bart van den Eede speelt ook komends zoen bij NEC. De Nijmeegse eredivisieclub huurt dek Belgische aanvaller langer van NAC, waar hij nog- contract heeft tot medio 2006. De 27-jarige Van den Eede kwam NEC in februari vera ken. Hij deed twaalf competitiewedstrijden mee enscm de daarin vijf keer. ANP In Emmen valt weinig te genieten bij doelpuntloos gelijkspel Op de plek waar het afgelopen seizoen het slechtste voetbal van de eerste divisie werd gespeeld, zouden Brazilië en Nigeria de schoonheid van het voetbal wel weer even aan de man brengen. Maar helaas, de Goddelijke Kanaries en de Super Eagles kwamen gisteren in Em men niet van de grond. Hun eerste wed strijd op het WK onder 20 eindigde in 0-0. door Leon ten Voorde EMMEN - Zwaailichten kondigen zijn komst vanuit de verte aan. Opzij, opzij, want Joseph Blatter heeft de weg naar Drenthe gevonden. Als de spelers van Brazilië en Nigeria binnen zijn, wordt aan de Meerdijk nog snel even de rode loper uitgerold voor de baas van de Fifa. Het zou immers zonde zijn als de kleine grote man bij zijn eerste bezoek aan Em men smerige schoenen oploopt. Burgemeester Bijl van Emmen volgt in zijn slipstream en is een trots man. Die vreugde werd aanvankelijk niet gedeeld met de Braziliaanse gasten. Die vonden het maar een schande dat zij als titel verdediger waren veroordeeld tot het kleinste stadion van het WK. De Bra zilianen voelden zich geschoffeerd, maar bonden wat in toen ze hoorden dat de tickets in Emmen in no-time waren uitverkocht. Blatter: „Dat deze stad zulke mooie ploegen mag ontvangen, is een democratische beslissing geweest." Nieuwe lampen Efnmen heeft het niet voor niets gekre gen, want om de Fifa te behagen moest er voor liefst 360.000 euro verspijkerd worden aan het knusse onderkomen van de plaatselijke eerstedivisionist. En om de sterren van morgen nog meer te laten stralen, werden en passant ook nog even nieuwe lampen in de lichtinstallatie ge draaid. Aan de bereidwilligheid van de Emmena- ren heeft het niet gelegen. Wie het een heel seizoen met spelers als Oosting, Wol- sters en Tieltjes heeft moeten doen. die geniet natuurlijk alleen al van de namen van beide ploegen. Wat te denken van Gladstone, Roberto, Fabio Santos en Tardelh bij de Brazilia nen. En Monday James, Okoronkwo en Adedeji bij de Nigerianen. Dat belooft veel, nietwaar? Brazilië - Nigeria, dat is samba versus Afrikaanse magie. Alleen deze keer dus niet. Dat het aan de Meerdijk deze avond swingt, is louter te danken aan de suppor ters van Nigeria die de avonturen van hun helden negentig minuten lang met tromgeroffel begeleiden. Want de spelers van Brazilië en Nigeria vallen bitter te gen. Handschoenen Misschien komt het wel door het slechte weer dat het binnen de lijnen maar niet wil vlammen. De Brazilianen Diego en Tardelli hebben er zelfs de hand schoenen bij aangetrokken en dat moet een primeur zijn voor een voetbal wedstrijd in Nederland in de maand juni. De prestatie van titelfavoriet Brazilië is ronduit beschamend. Techniek voldoen de. maar de meeste spelers verliezen zich in egoïsme en hebben meer oog voor hun eigen acties dan voor de vrijstaande me despelers. Dit is niet de vorm die Brazilië over drie weken de rijfde wereldtitel gaat opleveren. De Emmenaren op de tribune kijken verbaasd en teleurgesteld om zich heen. Hebben ze hier nou maanden naar uitgekeken? Gelukkig zijn Zwitserland en Zuid-Korea er ook nog. En zaterdag komen de Duiters en Argentijnen. Er is dus nog hoop voor de stad die op voet- balgebied dit seizoen al zo veel el lende over zich heen heeft gekregen. GPD De Braziliaan Diego Tardelli (links) haalt acrobatische toeren uit in een duel met Daniel Akpeyi van Nigeria. foto Enrique Marcarian/RTR van onze sportredactie DEN HAAG - De voetbalgroot machten Argentinië en Italië zijn het WK onder 20 in Neder land slecht begonnen. Argenti nië verloor van de Verenigde Staten en Italië ging onderuit tegen Colombia. Chili startte het toernooi met een zevenklap per tegen Honduras. In groep B liet Turkije zich za terdag verrassen door China: 2-1. De Chinezen kwamen in Utrecht halverwege de eerste helft op voorsprong via Tan en leidden tot de 84e minuut, toen Gulec gelijkmaakte. In de 95e minuut dompelde Zhao de Tur ken alsnog in rouw. Met een fantastische volley van zo'n 25 meter zorgde hij voor de beslis sende 2-1. In dezelfde groep rekende Oek raïne in twaalf minuten tijd af met Panama: 3-1. In de twintig ste minuut opende Aliiev de score uit een strafschop. Twee minuten later verdubbelde hij de marge. Na een eigen doel punt van Arzhanov bepaalde Feshchuk de eindstand in de 32e minuut op 3-1. Chili vernederde zaterdag in groep C Honduras met 7-0. Voor de Chilenen scoorden in Doetinchem Parada (2X), Fuen- zalida (2X), Fernandez, Jara en Morales. Marokko haalde het in deze groep niet tegen Spanje: 3-1. Uit een strafschop redde Dou- lyazal kort voor tijd de eer voor Marokko. Spanje leidde toen al ruim door goals van Llorente, Molinero en Silva. Favoriet Argentinië verslikte zich zaterdag in groep D in de Verenigde Staten. In Enschede werd het 1-0 door een treffer van Barrett in de 39e minuut. Duitsland rekende in dezelfde poule moeizaam af met Egypte: 2-0. Pas in de 75e minuut open de Adler de score. Matip ver dubbelde in de 93e minuut de marge. De Egpytenaren Shahat en Mahmoud werden in de slotfa se uit het veld gestuurd. Colombia was gisteren in groep E te sterk voor Italië: 2-0. In Tilburg scoorde Renteria een kwartier voor tijd. Guarin stel de in blessuretijd de Zuid-Ame rikaanse zege veilig. Syrië en Canada hielden elkaar in deze groep in evenwicht: 1-1. Al Haj bracht Syrië al na twee minuten aan de leiding. Na een half uur maakte Peters gelijk. Zwitserland is de eerste koplo per in poule F. Zwitserland deed het beter dan Brazilië en Nigeria (0-0) door Zuid-Korea met 2-1 te verslaan. Shin zorg de nog wel voor een voor sprong voor Zuid-Korea, maar Antic en PSV'er Vonlanthen keerden de wedstrijd in Zwit sers voordeel. GPD ENSCHEDE - Denk niet dat er op het WK onder 20 alleen maar frank en vrij gespeeld mag wor den. Ook op dit toernooi regeert het juk van de trainer. Neem de Argentijnse coach Francisco Ferraro. Die zette za terdag voor het duel met de Ver enigde Staten doodleuk zijn bes te speler Lionel Messi 'om tacti sche redenen' op de bank. De speler van Barcelona viel na rust wel in en liet toen meteen zien dat de beslissing van zijn coach een belachelijke was. Mes si was veruit de beste man van het veld. De straf voor zo veel lafheid bleef niet uit, want de tegenval lende Argentijnen verloren hun eerste wedstrijd verx-assend met 1-0 van Amerika. GPD ENSCHEDE - Een brute over treding heeft voor de Duitse spe ler Oliver Hampel een einde ge maakt aan het wereldkampioen schap voetbal onder 20. In de laatste minuut van de wed strijd tegen Egypte (2-0) in En schede werd de HSV-middenvel- der keihard aangepakt door te genstander Mahmoud. De Afrikaan kreeg voor zijn dwaze actie de rode kaart, Ham pel moest per brancard van het veld. In. het ziekenhuis consta teerden artsen een breuk in het kuit- en scheenbeen. Hampel is zeker een halfjaar uitgescha keld. ANP UTRECHT - Ibrahim Afellay heeft vrijdagavond bij de ope ningswedstrijd van het WK- jeugd tegen Japan (2-1) met een verkeerd gespelde achternaam op zijn rug gevoetbald. De KNVB had de naam van de PSV' er gespeld met dubbel f en één 1: Affelay. Afellay raakte er niet door van slag. Sterker nog, de middenvel der opende de score tegen Ja pan. „Ik zag het foutje pas vlak voor de wedstrijd", aldus Afel lay. „Ach, ik vind het niet heel erg. Het is een collectors item. Ik hoop alleen dat het foutje woensdag wordt gecorrigeerd." Oranje treft dan Australië. GPD van onze sportredactie ANTWERPEN - Timmy Simons lijkt alsnog naar Nederland te verhuizen. Niet naar Feyenoord, wel naar PSV. De 28-jarige mid denvelder van Club Brugge is zelf al heel ver met de Eindhove- naren. Het is nu wachten op een akkoord tussen zijn club en PSV. „Simons heeft zijn zinnen gezet op deze transfer", aldus zijn manager Guy Bonny. Het wordt stilaan duidelijk waarom de transfer van Simons naar Feyenoord niet doorging. De Rotterdammers dachten aan vankelijk dat Club niet meer dan 3,5 miljoen euro zou vragen voor de middenvelder. Tech nisch directeur Mark Wotte zet te de onderhandelingen in met een bod van 2 miljoen euro, maar dat werd door Club weg gelachen. Toen viel plots de som van 5 miljoen euro, waarna Feyenoord zich meteen kansloos terugtrok. De reden waarom Club de prijs ineens optrok, is intussen duide lijk: PSV had zich gemeld. De Nederlandse landskampioen bekerwinnaar is, naast hets trekken van de Fin Vayrji op zoek naar een vervangen de vertrokken middenveü Van Bommel en Vogel en i door zijn Champions League komsten veel meer bestedend Feyenoord. Zo wil Simonsgn een bruto jaarloon van ongen 1 miljoen euro. „We hebben met een clubj sproken", beaamt zaakwaaa mer Bonny. „Er is nog geen schreven akkoord, maar k partijen weten van eikaars ze aan toe zijn en dat staati beide aan. De persoonlijk a zullen geen obstakel vont Simons heeft zijn zinnen gs op deze transfer. Of de trans som problemen kan opleven Timmy kwam destijds voori nig geld over van Lommt heeft zich altijd als een In clubspeler opgesteld." Clubs is karig met commentaar Ta nisch directeur Mare Degn „Deze week mag je een uitg de transfer verwachten." Bij PSV was niemand bert baar voor een toelichting. Gr! van onze sportredactie ENSCHEDE - Voetballers die geel krijgen omdat ze de bal na een overtreding teruggeven aan de tegenstander? Het overkwam onder anderen de Nederlander Vincken en de Amerikaan Ga ven in hun eerste wedstrijd op het WK onder 20. De Nederland se scheidsrechtersbaas Jaap Uilenberg kan maar weinig be grip opbrengen voor die inter pretatie van de nieuwe spelre- gel. „Dit kan niet de bedoeling zijn, lijkt me", zegt Uilenberg. „De regel dat een speler bestraft wordt omdat hij na een overtre ding de bal expres wegschiet, is een goede. Maar als spelers al geel krijgen terwijl ze de bal ge woon teruggeven, dan is er iets niet goed. Dat moet je als scheidsrechter ook aanvoelen. Ik weet trouwens niet wat er te gen die arbiters is gezegd. En of ze na afloop nog te horen heb ben gekregen dat ze niet p hebben gehandeld." Ook de Nederlandse coach:" pe de Haan had zich gek? aan de sanctie voor Vices „Tim had juist een groene moeten krijgen voor fairf? want met zijn actie versed hij het spel." Helemaal tragisch was het M een speler van Panama die zat? dag tijdens het duel met Od® ne de ver afgezwaaide bal£ halen na een overtredingJ jongen rende veertig meier? en terug, leverde de bal af bjp scheidsrechter en kreeg W geel- Fifa-voorzitter Sepp Blatter» gisteren tijdens een persen® rentie in Emmen dat de nift* regel voorlopig niet wordt zien. „Het is een expen®* daarom moeten we streng s.- aldus Blatter. „De scheids^ ters mogen niet van de regei*; wijken. Pas na het WK on®- in september gaan we eva® ren." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16