Bovenhands werp je het best Josh probeert Anna' s hart terug te winnen Sony en Nintendo komen met nieuwe spelcomputers Nieuwe namen Extrema Outdoor iVie springt Herman na? Backstreet Boys geven concert in Ahoy Rotterdam et Extrema Outdoor Festi val in Eindhoven bestaat en jaar. En dat wordt gevierd iet, naast de top van de Neder- tndse dj-wereld, veel buiten- indse grootheden. »e organisatie heeft vier nieuwe amen bekendgemaakt. Met ze en verschillende areas van Ex- ■ema Outdoor, dat op 16 juli •ordt gehouden, is het program- ia flink gevuld. De nieuwste aanwinsten maken de program mering zo goed als compleet. Da vid Guetta, Dr. Lektrolux, Free- stylers en Tiefschwarz zullen tij dens het jaarlijkse openluchtfes tival hun kunsten vertonen. Al eerder werden de namen bekend gemaakt van onder anderen Ben ny Rodrigues, Lady Aida, Erick E, Michel de Heij en Stef Vro lijk. Meer weten? Check www.extre- ma-outdoor.nl. ~~7 e gaan de strijd met elkaar Ljaan, niet op het witte doek ïaar 'in het echt'. Acteurs Daan chuurmans en Tygo Gernandt 'illen allebei de rol van Her- ïan Brood spelen. Wie wordt et? innenkort starten de opnames an de film Wild Romance, ge- oemd naar de vaste begelei- ingsband van Herman Brood, iet leven van deze rocker, kun- ,enaar en drugsverslaafde, ■aar vier jaar geleden abrupt een einde aan kwam, wordt ver filmd. Twee populaire acteurs zijn vol gens de voormalig manager van Herman Brood in de run voor de rol van deze onnavolgbare Ne derlander. De knoop moet vol gens hem worden doorgehakt door de regisseur van de film, Jean van de Velde. Het zal niet lang meer duren voordat be kend is wie straks de zelfmoord- sprong van het dak van het Hil ton Hotel in Amsterdam mag na spelen. Josh heeft geen verkering meer met Anna, maar komt door stom toeval toch weer met haar in een huis te wonen, sa men met wederzijdse vriendin Kim. Josh wil Anna terug, maar zal alle zeilen bij moeten zetten om haar hart weer terug te win nen. Maar hoe doe je dat? Als speler kruip je in de huid van Josh en probeer je van alles om Anna weer gunstig te stemmen: je geeft haar complimentjes, je babbelt gezellig, koopt een mooi cadeautje en flirt een beetje. Maar dat valt niet zo goed bij Anna, die blijkbaar nog vol frus tratie zit over de verbroken ver houding. Je kunt natuurlijk ook Anna links laten liggen en al je amoureuze pijlen richten op de beeldschone Koreaanse Kim. Zo gezegd, zo gedaan. Na een paar flirts, bezoekjes aan de bar van je oude vriend Magnet en wat gerommel op de bank lijkt Kim voor Josh te vallen. Maar dan komt net Anna binnenlopen. Herrie in de tent! Met Singles 2 beleef je, net als in het echte leven, volop avontu ren en problemen in de omgang met vrienden en vriendinnen. Door veel aandacht aan de ene vriendin te besteden, loop je de kans dat de andere vriendin ja loers wordt. En wie het niet zo nauw neemt met de persoonlijke hygiëne, zal niet veel succes boe ken op het liefdesvlak. Heb je wat gespaard, dan kun je je ka mer nog leuk optuigen inet bij voorbeeld een comfortabele bank, een mooie surroundset en wat dacht je van een lekker groot plasmascherm? Met zo'n gezellige kamer zul je de vrien dinnen er bijna uit moeten slaan, om over jaloezie nog maar te zwijgen. Met Singles 2 kun je wekenlang vooruit. Ben je uitgekeken op het verhaal van Josh en Anna, dan kun je ook nog een 'vrije mo dus' starten, waarin je alles zelf kunt bepalen: met wie ga ik stap pen, hoe richt ik mijn kamer in, waar geef ik mijn geld aan uit. Net als in het echte leven... Eric Borsje Singles 2, Triple Trouble van Ubisoft: systeemeisen Window XP, 265 MB RAM www.sin- gles-the-game.com. ony en Nintendo onthulden onlangs hun nieuwe spel- omputers. Wat mogen we ver dachten van de Playstation 3 n de Revolution? Ze kunnen in eder geval allebei goed reke- ien. Coud nadat Microsoft de Xbox 60 aan het publiek heeft voor- .esteld, onthulde Sony de 'layStation 3. De Xbox kan met erst onder de boom liggen; de ans van Sony moeten wachten ot de lente van 2006. Ninten- o-liefhebbers kunnen ergens in 006 de nieuwe Revolution tege- loet zien. Wat hebben de nieu welingen van Sony en Nintendo e spelers te bieden? 'laystation 3: iony klopt zich al een tijdje op e borst vanwege de cell-proces- or, het kloppend hart van de ieuwe gameconsole. De specia- j, door IBM ontwikkelde pro- essor heeft acht slaafjes die net 0 snel kunnen rekenen als de oofdprocessor. Uiteindelijk le ert dat een rekencapaciteit op ie gelijk is aan die van een ge- onde supercomputer van een aar jaar geleden. Samen met en speciale grafische processor orgt deze enorme rekenkracht rvoor dat de spelervaring traks zo realistisch mogelijk ïoet zijn. )e PS3-spelletjes staan boven- ien op Blu-ray dvd-schijfjes, ie zes maal zoveel data kunnen evatten als een gewone dvd en et systeem kan worden uitge reid met een harde schijf. :uimte genoeg dus voor hoge waliteit videobeelden en de 'layStation 3 kan die dan ook 1 HDTV-formaat (High Defini- ion Television) laten zien. De onsole heeft zelfs speciale HD- II-aansluitingen voor de nieuw- te beeldschermen. len (draadloze) netwerkmoge- jkheid zit standaard in de spel- omputer verwerkt en het is mo- elijk om zeven spelcontrollers raadloos aan de PlayStation 3 3 koppelen. Wie een PSP PlayStation Portable) heeft, an deze zonder draadje aan de 'S3 hangen. /elke mogelijkheden dat alle- ïaal biedt, is nog niet helemaal uidelijk, maar Sony zal daar ngetwijfeld al over hebben na- edacht. Er is al eens gesproken ver betaalde downloaddien- ten voor voorloper PS2 en de SP. >e nieuwe krachtpatser kan ok spelletjes draaien voor zijn vee voorgangers, de PlaySta tion en de PlayStation 2, en is in staat om cd's, dvd's en sacd's (dat zijn super audio cd's) af te spelen. Revolution: Anders dan Sony wil Nintendo weinig kwijt over de Revolu tion. Het meest opzienbarende nieuws over de console: spelle tjes voor de oude Nintendo-spel- computers zullen via een specia le webdienst te downloaden en te spelen zijn op de Revolution. Of voor deze dienst betaald moet gaan worden is onbekend, maar het antwoord laat zich ra den. Via dezelfde service kun nen spelers nieuwe spelniveaus en karakters voor Revolu tion-games kopen. Ook de Revolution heeft een spe ciaal door IBM ontwikkelde re kenaar in zich. De codenaam luidt 'Broadway' en verder is er weinig over bekend. Over de gra fische processor 'Hollywood', weten we verder ook nog wei nig. Wat wel bekend is: de Revolu tion kan ook GameCube titels afdraaien en door de aanschaf van een kleine uitbreiding is het afspelen van dvd's ook moge lijk. Op een sd-kaartje kunnen spelgegevens worden opgesla gen. Middels een draadloze net werkverbinding zal ook de draagbare Nintendo DS te kop pelen zijn aan de Revolution. Er zullen speciale spelletjes uit wor den gebracht die van de WiFi mogelijkheden van de Revolu tion gebruik gaan maken. Winnaar Wie uiteindelijk het hart en geld van de gamer verovert? Het is nog niet te voorspellen maar veel - zo niet alles - hangt af van de kwaliteit van de spelletjes die voor de consoles uit gaan ko men. Rekenen kunnen de nieu we spelconsoles allemaal, maar of het ook leuk is, moeten we nog even afwachten. IBM is voorlopig de lachende vierde, want de spelcomputer- prinsen van Sony, Nintendo en Microsoft hebben immers alle maal een kloppend Big Blue-hart. Jasper Wigleven Op www.e3insider.com/exhibi- tors.aspx?productID=2R5FHU- LAJP is meer informatie over de PlayStation 3 te vinden. Meer over de Nintendo Revolu tion is te lezen op www.e3insi- der.com/exhibitors.aspx?prod- uctID=0MVBEBDT2F. foto Mare Bolsius/GPD zaterdag 11 juni 2005 wil Een pleintje, een park of zo maar een simpel stukje plantsoen. Maak niet uit. Voor een spelletje jeu de boules heb je niet echt veel ruimte nodig. Pak drie metalen ballen plus een hou ten doelballetje - het zoge naamde but - en voila, je kunt je urenlang met je me despelers vermaken met werpen, rollen, ketsen en meten. Negen van de tien mensen spelen zo jeu de boules: re creatief; zomers op het grasveld naast de caravan of op het strand. Niks mis mee, maar voor Robert Fomari (14) en de twee honderd leden van de Club Jeu de Boules Middelburg ligt de lat net even hoger. „Luister, even bij de supermarkt drie ballen ko pen? Prima. Maar dat noemen wij 'campingballen'. Lekker goedkoop, maar niet geschikt voor de echte wedstrijdsport. Zulke ballen kunnen letterlijk wel eens barsten tijdens het spel. Nee, voor wedstrijdballen ben je echt wel een paar centen meer kwijt." Het boulodröme van de club ligt aan de Koudekerkseweg in Mid delburg, pal naast park Tooren- vliedt, prachtig verscholen in het groen. „Er liggen hier 33 banen", ver telt Robert enthousiast, „en op alle banen wordt dagelijks ge speeld. Dat kan tête a tête, één tegen één, maar je kunt ook met twee duo's spelen, een zoge naamd doublette. Speel je drie tegen drie, dan noemen we dat een triplette. Het spel op zich is in feite niet al te ingewikkeld. Voor een partij toss je wie het but mag gooien. Vervolgens gooit iedere speler om de beurt een bal; Bovenhands ja, dan kun '•"II 1.- 1 Robert Fornari: „Voor wedstrijdballen ben je echt wel een paar centen meer kwijt." foto Ruben Oreel je het beste werpen. Je probeert de bal zo dicht mogelijk in de buurt van het but te krijgen. Je tegenstander kan dan jouw bal tireren, zeg maar jouw bal weg- knallen. Dat doe je bijvoorbeeld met een carreau, een voltreffer boven op de bal. Dan spatten de vuurvonken er soms vanaf. Na dat iedere speler z'n ballen heeft gegooid wordt gekeken wie het dichtst bij het but ligt. Dat levert een punt op. De spe ler die het eerst dertien punten heeft, wint de partij. C'est tout." In Nederland bestaat zelfs een heuse jeu de boulesbond. Die or ganiseert toernooien, wedstrij den en competities. „Ik heb vo rig jaar meegedaan aan het Ne derlands kampioenschap voor junioren", lacht Robert. „Had ik op de wedstrijddag m'n licentie thuis laten liggen. Mocht per gratie toch nog meedoen. Wer den we met ons drietal toch nog mooi vierde. Dit jaar laat ik het maar schieten. Ben wel uitgeno digd voor de selectie, maar dan moet je voor een uurtje training veel te ver reizen. Dat vind ik een beetje teveel van het goede. We spelen met onze ploeg ook mee in de competitie. Als het meezit promoveren we dit sei zoen naar de derde klasse." Op veel toernooien "wordt ge speeld om een geldpot. „Met Pinksteren pakte ik de eerste plaats en verdiende 25 euro. Geen wereldbedrag, maar toch leuk meegenomen. Op de club spelen we ook wel zogenaamde Eurotoemoois. Je schrijft je in, betaalt een euro en aan het eind van de dag of de avond krijgt de winnaar de pot." Winter Jeu de boules is een sport voor jong en oud. Zomers en zelfs in de winter. Robert: „In de winter maanden trainen en spelen we in manege Nooijen in Aagteker- ke. Komende winter kunnen we terecht op onze eigen overdekte banen in de nieuwe hal, pal naast de openluchtbanen. Ide aal, twintig overdekte banen er- bij." In 't Boeluus van Club Jeu de Boules Middelburg wandelen spelers in en uit. Op alle banen worden deze avond partijen ge speeld. Een bak koffie of een drankje tussendoor en dan weer vlug naar buiten. Desnoods met paraplu, want voor een beetje regen hoeft een partij niet onder broken te worden. „Ballen even met een doek drogen en schoon maken en spelen maar", licht Robert toe. „Zo blijven ze lek ker rollen." Hans Segboer De Backstreet Boys geven 12 oktober een concert in Ahoy in Rotterdam. De jongens staan op dit moment weer in de hitlijsten met 'Incom plete', de eerste single van het nieuwe album Never Gone. Het album komt maandag uit en is de opvolger van 'Black Blue' uit 2000. De Backstreet Boys brachten in 1996 hun eerste single 'We've Got It Goin' On' uit en scoorden daarmee meteen een grote hit. In Nederland volgden meer dan tien toptienhits en de band toer de onafgebroken. In 2002 beslo ten de jongens het rustig aan te gaan doen, maar nu zijn ze te rug. Nick, Howie, AJ, Brian en Ke vin komen in oktober naar Rot terdam niet hun Never gone tour. De kaartverkoop voor het concert begint vandaag. Spelbeeld uit Singles 2: Josh legt het aan met Kim, terwijl Anna en een vriendin jaloers toekijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 48