Dreischor krijgt parkeerterrein Nieuwsgierig naar andere culturen Mabélis PZC PZC JU Geen verpaupering door limiet onderhoud scholen Raadsleden vergeten afspraak musea niet .13 Aanpak problemen rond dorpshuis begint maandag /ftAZET Keurmerk voor Kinderopvang De Bevelanden viswedstrijd weekenddiensten bij nader inzien agenda Jongens op verboden terrein Mishandeling in centrum Goes Politie pakt vechtersbazen op Zatte bromfietser is rijbewijs kwijt Boete voor nachtrumoer boterzachte prijsjes! vrijdag 10 juni 2005 frnrPietKleemans ZIERIKZEK - De parkeerproble- intn ie Dreischor worden aange- takt. Maandag 13 juni begint de Hanleg »an een nieuw parkeer- ierrein aan de rnr. P. Mogge- straat. Streek- en Landbouwmu seum Goemanszorg krijgt toe stemming voor het aanleggen tan drie parkeerplaatsen voor bussen. i Met name rondom het dorpshuis kampt het Schouwse ringdorp a jaren met gebrek aan parkeer ruimte. In de smalle straten rond het dorpshuis blijkt het las- een piekje te vinden en in de KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.I Kapelle -Tel. 0113-3 Ticnnivi ET.Hy 1-33Q^3 Bezorgklachten: 10-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; dags tot 12.00 uur Redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 S-mail: redactie@pzc.nl i internet lwww.pzc.nl K E-mail: web@pzc.nl praktijk leidt dat tot parkeren op ongewenste plaatsen. Soms is het zelfs zo erg dat hulpdien sten belemmerd worden door her en der geparkeerde auto's. Samen met de dorpsraad Dreischor ontwikkelde de ge meente Schouwen-Duiveland daarom een plan een braaklig gend terrein vlakbij het dorps huis om te toveren in een par keerterrein. In februari 2000 werd besloten de bestemming van het terrein om te zetten van 'wonen' naar 'parkeren'. Vorig jaar ging het gewijzigde bestemmingsplan de inspraak in, en dat leverde één bezwaar op. Dat werd echter na een goed gesprek tussen de in diener en de gemeente weer inge trokken. Maandag 13 juni wordt begonnen met de aanleg van het nieuwe parkeerterrein. Aanslui tend volgt herbestrating van het gedeelte van de mr. P. Mogge- straat tussen Jan Kipstraat en Weststraat. Riolering Vanwege de aansluiting van het nieuwe parkeerterrein op de rio lering is de ingang van de Mog- gestraat één a twee dagen geslo ten voor het gemotoriseerd ver keer. De werkzaamheden ne men naar verwachting ongeveer vijf weken in beslag. Het in Dreischor gevestigde Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg mag wat de ge meente betreft zijn plannen uit voeren voor herstel van het vroe gere 'zwanenvlot' en de aanleg van een parkeerterrein voor drie bussen. Dat is hard nodig, vol gens voorzitter van Stichting Goemanszorg L. Zijlstra. „Nu staan de bussen vaak heel ge vaarlijk in de berm van de Mo lenweg geparkeerd." Goemanszorg heeft alles bij el kaar de beschikking over 2500 vierkante meter grond tegen over de museumboerderij. Daar van wordt 400 vierkante meter benut voor de parkeerplaatsen voor bussen. De overige 2100 vierkante meter wordt 'groen' in gevuld. Een deel blijft als akker land in gebruik, en een ander deel wordt gebruikt voor het herstel van het vroegere 'zwa nenvlot', een poel met een ei landje in het midden. Het zwanenvlot krijgt de func tie van drinkput. Inmiddels is sa men met waterschap Zeeuwse Eilanden al een stukje natuur vriendelijke oever aangelegd. Goemanszorg hoopt binnen en kele maanden met aanleg van zwanenvlot en parkeerterrein te kunnen beginnen. Het Streek- en Landbouwmu seum heeft nog meer pijlen op de boog. Het is de bedoeling dat tusssen de twee gebouwen waar in de museumcollectie is onder gebracht, een verbindingsgang wordt gemaakt. Een karwei dat, zegt Zijlstra niet zonder trots, door het museum zelf bekostigd wordt. „We steken er veel eigen geld en eigen werk in." Hnnrlnqrid Huibers GOES - Kinderopvang De Beve landen is ISO-gecertificeerd. Di recteur E. Brand ontving het cer tificaat gistermiddag uit han den van V. Slenter, directeur van GGD Zeeland. De organisatie is al vanaf 2003 om aan alle eisen voor het teurmerk tegemoet te komen, inderopvang De Bevelanden is de eerste grote organisatie in Zeeland die voldoet aan de Har monisatie Kwaliteitsbeoorde- ing in de Zorgsector. Daarmee oopt de organisatie ook buiten Ie provinciegrenzen voorop, rant slechts 10 procent van alle ideropvangorganisaties is op lit moment gecertificeerd, len ISO-certificering wil zeg- m dat de organisatie strikte lotocollen heeft vastgesteld oor bijvoorbeeld de meting van lanttevredenheid, maar ook m goed pedagogisch beleid op plank heeft liggen en er bo- endien voor zorgt dat dat be- eid wordt toegepast. Verder loet er een duidelijk evaluatie- ysteem bestaan, zodat van ge laakte fouten geleerd kan wor- MRKZEE - In de Oosterschel- e bij Zierikzee wordt van- vond gevist om de zilveren eep. De wedstrijd begint rond lalf acht ter hoogte van de par- mts onder de Zeeland- brug. Voor de winnaar is er een echte zilveren geep, gemaakt door edelsmid Pim de Graaf. (Advertentie) Enkele Iraanse jonge vrouwen vroegen Rosalien Korstanje (rechts) en Cees van der Wekken met hen op de foto te gaan. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De combinatie van eeu wenoude gebruiken en moderne tijden fascineert haar het meest. Rosalien Kor stanje uit Zierikzee is nog steeds niet he lemaal geacclimatiseerd sinds haar va kantiereis door Iran. Deze week, na te rugkomst, is het een hele omslag weer gewoon bezig te zijn met haar werk als voorlichtster bij de gemeente Schou wen-Duiveland. Ze maakte de tocht sa men met haar partner Cees van der Wekken. Hun samenlevingscontract zat keurig geplastificeerd in de koffer. Je weet maar nooit. Iran kent orthodoxe normen en waarden, en 'hokken' hoort daar niet bij. „Het is me allemaal wel meegevallen met die strengheid. Ik verwachtte daar vooral veel stille, sombere mensen te zien. Maar er is ook vrolijkheid en jon ge meisjes lopen wel in een chador, maar zijn ook druk in de weer met hun gsm'metjes of een digitale camera", ver telt Korstanje. Zij en haar vriend maken graag reizen naar oorden die niet zo voor de hand lig gen. „Wij zijn vooral erg nieuwsgierig. We wilden graag eens in Iran kijken hoe het daar nu is, zonder er meteen een oordeel over te vellen. En ik zocht een bijzondere locatie om mijn vijftigste ver jaardag te vieren." Die plek heeft de ge meentevoorlichtster gevonden. Ze hief het glas op die dag in een theehuis gesi tueerd onder een brug in Isfahan. Een glas water, wani er mag geen alcohol worden gedronken in Iran, en van de pi- pi zamzameen soort inlandse cola, was ze niet zo gecharmeerd. Verkiezingspropaganda in Iran. Geen alcohol nam Korstanje voor lief, evenals de verplichting de hele vakan tie een hoofddoek te dragen, en een lan ge broek met tuniek. „Daar ontkom je niet aan als je dit land wilt bezoeken, en ik heb er ook geen moeite mee gehad. Alleen bij het vertrek op Schiphol deins de ik even terug. We reisden met Iran Air. Toen we op een kleine ruimte in eens met veel donker geklede vrouwen bijeen stonden, beklemde me dat even. En in de slurf naar het vliegtuig drong een man die achter me liep er al op aan dat ik mijn hoofddoek om zou doen." Korstanje heeft diverse malen ervaren dat die hoofddoek nou eenmaal moet in Iran tijdens de reis die haar ook kennis deed maken met Teheran, Shiraz, Perse palus, de woestijnstad Yazd en de cul tuurstad Isfahan. Voor alle indrukken die ze daar opdeed, wilde ze best wat concessies doen. Woestijn Ze kreeg een lesje islam bij een theolo gisch instituut, gebruikte de lunch op een oase in de woestijn, raakte geïmpo neerd door eeuwenoude bouwwerken zoals een 'ijstoren' bij Yazd. Maar ze koestert ook de gesprekjes met lokale bewoners en is nog steeds verrast dat daar de mogelijkheid voor was. „In dat opzicht was het minder streng dan we hadden verwacht. Voor het openbare le ven gelden strikte voorschriften, maar in de privésfeer is er meer vrijheid. Er wonen ook joden, christenen en volge lingen van Zarathustra. Zodra ze op straat komen, moeten ze zich als mos lim kleden, maar ze kunnen thuis hun eigen geloof belijden. De echte indivi dualisten hebben het er moeilijker, denk ik, dan de mensen die zich binnen een groepsverband kunnen schikken", zegt Korstanje. Paspoorten Zij en haar vriend maakten de reis met twintig andere landgenoten, onder wie - heel toevallig - nog twee Schouwen- Duivelanders. Voor het verkrijgen van de visa moesten de paspoorten zes we ken worden afgestaan. „Daar had ik wel wat moeite mee. We kregen de docu menten net voor vertrek op Schiphol pas weer terug." Plet boekje Etiquette van het Midden- Oosten van Eva Ludemann kwam van pas bij de voorbereiding. „Je leest er bij voorbeeld in dat je niet met je benen ge kruist moet zitten, omdat de man tegen over je dat als belediging opvat. Je tilt daardoor je schoenzool op en daarom zou je suggereren dat hij minder is dan het vuil onder je voeten." Ze heeft ervaren dat tien dagen te kort is voor een reis als deze. „Je kunt in die periode heel veel zien, maar al die erva ringen moet je ook nog verwerken. Daar ben ik nu nog steeds mee bezig." zaterdag 11 en zondag 12 juni 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, tel. (0111) In het artikel over 'kijk mijn erf' (PZC 9 juni) is een foutieve datum genoemd. Het erf van de familie Van der Bijl in Zonnemaire is niet aanstaande zater dag open, maar op 18 juni. 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30,uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111 Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE Sportcom plex DFS, 18.30 uur: Avondwandelvier daagse; ZIERIKZEE - Brogum, 19.45 uur: Optre den Peter Pan Speedrock, The Apers, The Old Firm en Superhero. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het invoeren van een plafond voor onderhoud van basisscholen op Schouwen-Dui veland raakt vooral wensen die voortkomen uit onderwijsver nieuwing. Angst dat schoolge bouwen even verpauperd raken als andere gemeentelijke pan den, is niet terecht. Dat kon gisteravond, tijdens de vergadering van de commissie samenleving en bestuur, worden afgeleid uit de reactie van wethouder W. Renden op opmer kingen van onder meer SGP, ChristenUnie en CDA. De laatste twee fracties gaven expli ciet aan te vrezen voor verval als er bezuinigd wordt op onder houd, met uiteindelijk een veel hoger kostenplaatje als resul taat. Het dagelijks gemeentebestuur verwacht dat probleem niet. Er is becijferd dat er voor school- onderhoud de komende tien jaar 3,7 miljoen euro nodig is, ofwel 370.000 per jaar. Met een plafond wil de gemeente Schouwen-Duiveland de uit gaven aan banden leggen. De jaarlijkse limiet is gesteld op tien procent (37.000 euro). Wordt deze limiet overschreden, dan zullen eerst aanvragen sneuvelen die te maken hebben met voorzieningen die wenselijk zijn als gevolg van nieuwe on derwijskundige inzichten. Dan VLISSINGEN - De politie heeft woensdagnacht, rond tien voor twee, vier jongens aangehouden in een flatge bouw op de Boulevard Bankert. De drie Vlissingers van achttien en twintig jaar en de achttienjarige Rotterdam mer mochten daar niet komen. Toen de politie ter plaatse kwam, ging het groepje ervan door, maar later werd het viertal gepakt in cle Schelde- straat. Dat was om tien voor half vier. De drie Vlissingers kregen een boete omdat ze zich op verboden terrein be vonden. De Rotterdammer werd direct in vrijheid gesteld. Hij bleek er bij niet bij te zijn geweest. GOES - Een zestienjarige jongen uit Heinkenszand heeft in de nacht van woensdag op donderdag in de Sint Jacob- straat in het Goese centrum na een duw letsel opgelopen aan zijn hoofd en elleboog. De jongen zag een vrouwelijke kennis lopen. Hij riep haar en liep vervolgens op haar toe. Daarop gaf de metgezel van het meisje hem een duw, waardoor de jongen tegen een muur viel. Hij hield daar een hoofdwond, die in het ziekenhuis moest worden ge hecht, en een dikke elleboog aan over. Het slachtoffer heeft aangifte gedaan van mishandeling. KAPELLE - De politie heeft gisteren drie jongens van veertien en vijftien jaar uit de gemeente Reimerswaal en een zestienjarige Kapellenaar aangehouden, die op de Kuiterswegeling en op en bij het Spoorpad in Kapelle ge-r regeld andere scholieren hebben geschopt en geslagen en fietsen hebben omgetrapt. Groepen scholieren hebben het op de fietsroute voortdu rend met elkaar aan de stok. De politie, die verschillende aangiften binnenkreeg, lag gisteren op de loer. Agenten betrapten de zestienjarige Kapellenaar, die net een paar klappen verkocht aan een vijftienjarige jongen uit de ge meente Reimerswaal en ook zijn fiets een paar trappen gaf. Op basis van signalementen werd ook het Reimers- waals drietal aangehouden. De politie sluit niet uit dat nog meer scholieren worden aangehouden. GOES - De politie heeft donderdagnacht een 20-jarige bromfietser uit Bergen op Zoom betrapt op rijden onder invloed, op de Opril Grote Markt in Goes. Op het politie bureau heeft de man verschillende keren geprobeerd te blazen, maar dat lukte niet, waarna een bloedproef werd afgenomen, Hij kreeg een rijverbod van twaalf uur en om dat hij beginnend bestuurder was, heeft de politie zijn rij bewijs ingenomen. TERNEUZEN - Een 45-jarige inwoner van Terneuzen is in de nacht van woensdag op donderdag om kwart over twaalf in zijn woonplaats aangehouden. Hij stond, onder invloed van alcohol, luid schreeuwend tegen zijn eigen voordeur te trappen. De man kreeg een bekeuring voor nachtrumoer en openbare dronkenschap. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De samenwerken de musea op Schouwen-Duive land hoeven niet bang te zijn dat de raadsleden een afspraak uit 2001 over een beleidsvisie voor alle musea vergeten zijn. Dat geven diverse fracties aan. „Volgens mij gebeurt nu precies wat is afgesproken", zegt PvdA' er B. van de Sande. Vijf musea (De Oudheidkamer en Visserij Museum Bruinisse, het Watersnoodmuseum Ouwer- kerk, de Burghse Schoole Burgh, het Streek- en Land bouwmuseum Dreischor en de Museumhaven Zierikzee) heb ben onlangs een brief aan de raadsleden gestuurd. Aanlei ding is het voorstel om ruim 450.000 euro uit te trekken voor een grondige opknapbeurt van het gemeentelijk museum. „Het lijdt geen twijfel dat de nood van het gemeentelijk mu seum hoog is en dat structureel ingrijpen gewenst is", schrijven de aangesloten musea. Maar ze halen ook aan dat in 2001 de raad heeft besloten om een twee sporenbeleid te volgen. Ener zijds wordt het gemeentelijk mu seum opgeknapt en anderzijds komt een beleidsvisie voor alle musea op Schouwen- Duive- land. „Het plan voor het gemeen temuseum ligt nu voor. Het mu seumbeleidsplan nog niet." Voor meerdere fracties staat het buiten kijf dat er nog een ge meentelijke beleidsnota voor musea moet komen. „Maar dit heeft prioriteit", zegt D. Meul- blok (WD). (Advertentie) \J00' REPUBLIC OF Fritx Hansen9 Advertentie pas zijn aanpassingen als gevolg van wettelijke verplichtingen aan de beurt, gevolgd door on derhoud. Ook in het archiefbudget wordt, als het aan de bezuinigingsplan nen van het college ligt, ge schrapt. De bedoeling is vijftien procent te korten op dienstverle ning aan derden, wat goed is voor een bedrag van 7500 euro. Wat het CDA betreft kan het mes er nog scherper in. De frac tie pleitte gisteravond voor het verder indammen van openings tijden en op een laag pitje zetten van digitalisering van het ar chief. Daarmee kan het te bezui nigen bedrag misschien wel wor den verdrievoudigd, aldus C. Boogerd. bij van 6 t/m 11 juni een week lang -O o c/3 Sint Jacobspassage 9 - 4381 EK Vlissingen - Tel. 0118 - 412194

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35