Rick Flens wil niet anoniem zijn IJl# PZC Menners komen massaal naar Vrouwenpolder De route van het OZ Wielerweekend f J Blauw Wit gaat vooi de winst tegen Thor Renner uit Oostzaan is één van de favorieten in OZ Wielerweekend Zeven Zeeuwen op startlijst van Wielerweekend Marjan Ganseman naar finale van Kapelle Open Onderscheiding Verbruggen Groot Goes Toernooi met vijf clubs agenda uitslagen vrijdag 10 juni 2005 WbJ i door Barry van der Hooft OOSTZAAN - Zijn benen vormen een ijzersterk deel van het lichaam. Toch laat Rick Flens ook zijn hersens hun werk doen. De talentvolle wiel renner besloot een jaar geleden eerst zijn studie af te ronden, om zich daarna weer volledig op zijn sport te kunnen richten. Het is een verstandige keuze ge bleken. want zijn diploma heeft hij inmiddels op zak en het fiet sen gaat zoals hij graag wil. „Ik heb nu de goede weg ingesla gen." De 22-jarige inwoner van Oost zaan, dat ligt ingeklemd tussen Amsterdam. Zaanstad en Land- TERNEUZEN - Met dertig ploe gen van zes renners wordt mor gen om 12.00 uur op de Grote Markt in Hulst het startschot ge geven voor de eerste etappe van het OZ Wielerweekend. Op de startlijst van de achttiende edi tie van deze tweedaagse wieler koers zijn zeven Zeeuwse ren ners terug te vinden. Johnny Hoogerland (Yerseke) en Niek Rentmeester (Goes) be horen tot het team van Euro- gifts.com. Pieter Israël uit Krui- ningen is de Zeeuwse troef bin nen de ploeg van Fondas Imabo Doorisol, het voormalige Wille- brord Wil Vooruit. De vier andere renners die in hun eigen provincie in actie ko men, behoren allen tot de combi- natieploeg van ZRTC Theo Mid delkamp en DRC De Mol uit Dordrecht. Ploegleider Heddie Nieuwdorp heeft de beschik king over Wilco Jonker (Burgh- Haamstede), Dirk van Dam en Ruud Rentmeester uit Goes en John van de Vreede (Krabbendij- ke). Giancarlo Brand en Randy Sintnicolaas (DRC De Mol) ma ken het team compleet. smeer, is aan een goed seizoen bezig. Mede daardoor gaat hij morgen als één van de favorie ten van start in het OZ Wieler weekend. Zijn naam prijkt al op de erelijst van de tweedaagse wielerkoers. De Noord-Hollan der van de Van Vliet-EBH- ploeg is de winnaar van 2003 en wil die prestatie graag herhalen. „Het OZ Wielerweekend is in mijn ogen één van de mooiste koersen in Nederland'-, zegt Flens. ..Mijn grote kracht ligt in het tijdrijden en op de kasseien. Ik houd wel van het beulwerk. Het rijden van een finale vind ik nog steeds spannend. Het ge duld om op het juiste moment te wachten, kan ik wel opbrengen, maar het moet met te lang du ren. Op een gegeven moment moet het gebeuren, dan wil ik de wedstrijd openbreken. Ik waag het er liever op. dan dat ik anoniem als twintigste finish. Dat is niks voor mij." Twee jaar geleden had hij aan een dertiende (eerste etappe), zesde (tijdrit) en negende plaats in de afsluitende Koninginnerit voldoende om het eindklasse ment van het OZ Wielerweek end te winnen. Uiteindelijk liet Rick Flens zich ook tot winnaar van de inmiddels opgedoekte Topcompetitie kronen. Na het jaar van de doorbraak kwam echter een seizoen dat moei zaam verliep. „Het liep niet lekker op school en ik moest ook stage gaan lo pen", vertelt Flens. „Vorig jaar heb ik op de laatste dag van het OZ Wielerweekend tegen onze ploegleider Iwan van Zandbeek gezegd dat hij me voorlopig maar niet meer moest opstellen. Door het winnen van de Top competitie een jaar eerder, had ik wel wat krediet opgebouwd. En de mensen binnen de ploeg steunden me ook in mijn keuze. Ik kreeg alle vrijheid van ze en heb de mbo-opleiding Bouwkun de toen afgerond." Profcontract Sinds het ontvangen van zijn di ploma richt Flens zich op het wielrennen. „Ik leef volledig voor het fietsen en werk nog door Sven Bakker KAPELLE - Marjan Ganseman heeft zich op het Lukaart-Nieu- wenhuysen Kapelle Open als eer ste geplaatst voor de finale in de hoogste categorie van het vrou wenenkelspel. De nummer één van de plaatsingslijst uit Kapel le had enige moeite met Naomi Hillebrand, maar bleek uiteinde lijk toch wat sterker. Het werd 6-3 en 7-5 voor Ganseman. In de eindstrijd neemt Ganse man het op tegen de winnares van het duel tussen de als twee de geplaatste Breskense Brigith de Waele en Nadine Hillebrand, evenals zus Naomi afkomstig uit 's-Gravenpolder. Die wed strijd wordt morgenochtend af gewerkt. In de hoogste categorie bij de mannen verzekerde Brian Dijks tra zich van een plaats in de hal ve finales, al ging het moei zaam. De twintigjarige Vlissin- ger moest tegen Rikkert van der Wel de eerste set afstaan met 3-6, maar in de daaropvolgende twee sets bleek Dijkstra toch de sterkste van de twee: 6-3 en 6-1 Morgen speelt Dijkstra in de bo venste helft van het schema te gen titelfavoriet René Linden- bergh, die zich eerder ontdeed Pascal de Jager. In de onderste helft worden vandaag de kwart finales gespeeld: Michiel van slechts een paar uurtjes per week. Ik heb mezelf twee jaar ge geven om te proberen een prof contract te verdienen. Iedere wielrenner wil dat. dat weet ik, maar ik hoop die kans een keer te krijgen. Je moet ook een beet je geluk hebben en over de juis te contacten beschikken, maar het begint allemaal met goed fietsen." Dat laatste doet hij in één van de sterkere amateurploegen van Nederland. De formatie van Van Vliet-EBH beschikt naast Flens over meer talenten (onder anderen Martijn Maaskant, Se- bastiaan Langeveld, Thomas Berkhout) en heeft met ex-prof Wilco Zuijderwijk een ervaren man. „We rijden nu veel neo- koersen, terwijl het toch ook be langrijk is om tegen oudere man nen te fietsen. Dat merk ik als ik bijvoorbeeld samen met Zuij derwijk koers. Hij is tactisch heel sterk en brengt dat weer over op de jongere gasten bin nen het team." Valpartijen Flens heeft zich mede daardoor de laatste jaren sterk ontwik keld. Hij is een gewaardeerd lid van het Van Vliet-EBH-team en dat terwijl hij nog maar zeven jaar op de fiets zit. „Nadat ik een tijdje had gevoetbald, ben ik op m'n vijftiende gaan wiel rennen. Als tweedejaars nieuwe ling kwam ik tussen jongens te recht die al veel langer fietsten. Zij hadden een voorsprong op me en ik heb twee jaar en veel valpartijen nodig gehad om al les te leren." „Als tweedejaars junior werd ik in 1999 Nederlands kampioen tijdrijden en toen ben ik bij Van Vliet-EBH beland. Ik ben er steeds beter ingegroeid, al heb ik daar ook het nodige voor moe ten laten. Ik heb veel in mezelf geïnvesteerd, maar kan nu wel met de besten mee." In het OZ Wielerweekend wil Rick Flens dat opnieuw bewij- - Si" Kuyk tegen Gareth Lau en Sven Vermeulen tegen de als tweede ingeschaalde Ferry Sonnemans. In de vierde categorie kan de als eerste geplaatste Assim el Khat- tabi nog voor de halve finales zijn koffers pakken, want hij verloor in twee sets van Sven Vermeulen. Vermeulen speelt op zijn beurt in de halve eindstrijd tegen Rikkert van der Wel. Pas cal de Jager, tweede geplaatst, en Mark van Klinkenberg strij den om de tweede finaleplaats. DEN HAAG - Hein Verbruggen, de scheidende voorzitter van de internationale wielerunie UCI, heeft gisteravond in Den Haag een hoge koninklijke onderschei ding ontvangen. Hij werd bevorderd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Staatssecretaris Ross-Van Dorp (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) reikte de versierselen uit. Verbruggen, lid van het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC), fungeerde jarenlang als bestuurslid van de Nederlandse wielerunie (KNWU). In 1991 trad hij aan als voorzitter van de UCI. In het najaar legt hij die functie neer. ANP van onze sportredactie TERNEUZEN - De honderd tachtig wielrenners die morgen aan het OZ Wielerweekend be ginnen, rijden in twee dagen tijd in totaal iets meer dan drie honderd kilometer. Eerste etappe, Hulst-Vogelwaar de over 114,5 km: Na de start om 12.00 uur op de Grote Markt in Hulst rijdt het peloton mor gen eerst een rondje door Hulst. Via Clinge, het Belgische Mug gen hoek, Graauw en Klooster- zande gaat het richting Terneu- zen. Na het passeren van Axel en Koewacht wordt richting Vo gelwaarde gereden, waar de fi nish rond 14.45 uur plaatsvindt. Onderweg komen de renners zes kasseistroken tegen. Tweede etappe, tijdrit Hengst dijk-Vogelwaarde over 9,6 km: Na de eerste etappe volgt mor genavond een tijdrit over ruim negen kilometer. De start ligt in de Hengstdijksekerkstraat en via de Plattedijk, Koningsdijk, Hengstdijkpolder. Zuiddijk en de Kampensedijk komen de ren ners in de Bossestraat in Vogel waarde, waar evenals 's mid dags de finishlijn ligt. Derde etappe, Breskens-Bres- kens over 180,1 km: De derde en laatste etappe van het OZ Wie lerweekend wordt betiteld als de Koninginnerit. Het start schot wordt traditiegetrouw om 12.30 uur gegeven aan de Schel- dekade. Van daaruit doorkruist het peloton Zeeuws-Vlaanderen en kleine delen van België. Via Schoondijke wordt eerst West-Zeeuws-Vlaanderen aan gedaan, met doorkomsten in on- door Jan Dagevos VROUWENPOLDER - De men sport is populairder dan ooit. De organisatoren van de samen gestelde menwedstrijd in Vrou wenpolder weten er alles van. Zij zijn in de aanloop naar het evenement overstelpt met aan meldingen. In totaal komen er morgen en zondag op de terrei nen rondom manege De Een dracht honderd combinaties in actie. „We hebben zelfs een wachtlijst moeten instellen", legt pr-mede werker Walter Hagenaars van de organiserende stichting Na tionale Menwedstrijd Zeeland uit. „De animo is echt ongeloof lijk groot. Honderd combinaties is te doen, het vergt alleen wel een strak programma. We begin nen beide dagen al om acht uur 's morgens." Vorig jaar werd in Vrouwenpolder een nationale wedstrijd gehouden. Het werd een kraker en het succes bleef niet onopgemerkt. Vandaar dat de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS) de organisatie verzocht om dit keer ook het kampioen schap van het district West (Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en Zeeland) te houden. „We organiseren twee wedstrij den in één", legt Hagenaars uit. „Er is een nationale wedstrijd, maar ook een districtskampioen schap." Het zal een drukte van belang geven op de ten-ei nen rondom manege De Eendracht in Vrouwenpolder. De organisa tie heeft drie ringen ingericht, waar de dressuur- en de vaardig- heidsproef afgewerkt kunnen worden. Verder is er een promo dorp gebouwd en er zijn par keervoorzieningen aangebracht. Hagenaars: „Het is een beetje af hankelijk van het weer, maar we rekenen erop dat er dit week einde zo'n 10.000 mensen op het evenement zullen afkomen." De stichting Nationale Menwed strijd Zeeland draait haar hand er niet voor om. De elf bestuurs leden weten zich gesteund door honderd vrijwilligers en ruim 40 sponsors. Het budget voor het evenement bedraagt 9000 euro. „Dat is toereikend", stelt Hage naars. „Voor alles hebben we een sponsor gevonden, van de aankleding van de wedstrijdrin- gen tot het drukken van het pro grammaboek. We willen het ook niet te gek maken. We willen langzaam groeien, stapje voor van onze sportredactie GOES - Ter gelegenheid van de zeshonderdste verjaardag van de gemeente Goes wordt mor gen op sportpark Het Schenge het Groot Goes Toernooi gespeeld. Aan het voetbaltoernooi doen Goes, Kloetinge, Robur, SSV'65 en Wolfaartsdijk mee. 's-Heer Arendskerke heeft afgezegd, omdat het op die dag zijn 75-jarig bestaan viert. De vijf clubs uit de gemeente Goes strijden voor een speciale hoofdprijs: een Gouden Gans. Die wordt aan het einde van de dag uitgereikt door burgemees ter Van der Zaag. Het toernooi begint om 13.00 uur op de velden van SSV'65. Alle ploegen spelen éénmaal tegen elkaar. De puntentelling is enigszins afwij kend. Behalve de reguliere wedstrijdpunten (drie voor winst, één voor een gelijkspel, niks voor verlies) krijgen de clubs ook een punt voor elk doelpunt dat ze maken. vrijdag Tennis zen. „Ik vind het wel mooi dat ik tot de favorieten word gere kend. Er ligt ook een uitdaging, omdat nog niet één renner het OZ Wielerweekend twee keer heeft gewonnen." Sterk team „Toch weet ik ook dat er heel veel kan gebeuren in die twee dagen dat we koersen. Op zich is het jammer dat Rabobank niet meedoet, omdat ze veel goe de renners hebben. Voor ons als ploeg is het natuurlijk wel be ter. We komen met een sterk team en als de kans zich voor doet, gaan wij zeker voor de overwinning." Lukaart-Nieuwenhuysen Kapelle Open. Locatie: tennisvereniging Kapel le. Aanvang: 16.30 uur. zaterdag Atletiek der meer Oostburg, Eede, Aar denburg, Zuidzande en Cad- zand. Na ruim 66 kilometer volgt een eerste passage van de finish in Breskens, waarna het richting Hoofdplaat gaat. Via Hoek en Sas van Gent dui ken de renners Belgie in. Na het passeren van verschillende kas seistroken - de renners moeten er in totaal twaalf bedwingen - wordt via IJzendijke en Bier vliet weer richting Breskens ge koerst. De eerste renners wor den daar x-ond 17.00 uur aan de Scheldekade verwacht. stapje." Het districtskampioen schap West brengt alle topcom- binaties uit Noord-Holland, Zuid-Holland, Utrecht en Zee land in de categorieën enkels- pan, tweespan, tandem en vier span aan de start. Er wordt ge streden in de klassen 1, 2 en 3. Bij de nationale wedstrijden gaat het om enkelspan, twee span en vierspan. Het parcours is gebouwd door Christiaan Pro voost. Morgen worden de dressuur- en vaardigheidsproeven verreden. Zondag staat de spectaculaire marathon op het programma. De aanvang van de wedstrijden is beide dagen 8.00 uur. De be kendste deelnemers zijn Jan van den Broek, Frank van de Veght, Jacqueline de Groot en Martin van den Broek. Leo Paauwe (Nisse) is één van de regionale favorieten. Zeeuws kampioenschap. Indivi dueel atletiekkampioenschap voor pupillen en CD-junioren. Aanvang. 10.00 uur. Locatie: Piet Vonckbaan, Wil lem Alexanderstraat 6 te Hulst. Motorcross Clubwedstrijd Mc de Sproeier. Klas sen: 50cc. 65cc, 85cc, 125cc en 250cc, veteranen. Aanvang trainingen: 1000 uur. Aanvang wedstrijden: 12.00. Loca tie: Oude Polderweg Wemeldinge. i Mountainbikenj MTB Trektoertocht. Start: 10.00 uur bij De Warande in Sint Laurens. Af stand: 85 kilometer. Paardensport Dressuur Event Zeeland. Paarden. 8.30: klasse B. Pony's. 9.00: pony's klas se B, L1 en Z1. 9.52: klasse L2.10.10: po ny's Z2 10.22: klasse M1. 11.07: klasse M2. 13.00: finale B paarden. 13.30: fina- ke L pony's. 14.45: kur op muziek Z2 paarden. 15.35: finale M pony's. 16.35: kür op muziek Z2. Paarden. 16.45: finale Z pony's. 17.15: finale B paarden. Loca tie: manege Stal de Kroo, aan de Boom- dijkte Nieuw en Sint Joosland. Springen RSV Hulst. Pony's 9.30: klasse B 10.00: klasse L. 10.30: klasse M. 11.00: klasse Z. Paarden. 13.00: klas se B. 14.30: klasse L. 16.00: klasse M. 16.30: klasse Z. Locatie: terrein RSV Hulst, aan de Waterstraat te Hulst. Samengestelde menwedstrijd, na tionaal en districtskampioenschap West. Dressuur- en vaardigheidsproe ven. Locatie: terreinen manege De Een dracht Vrouwenpolder Organisatie: stichting Nationale Menwedstrijd Zee land. Aanvang: 08 00 uur. Schaken 17e Open Rapid Schaakkampioen schap van Noord- en Zuid-Beve land. Locatie: Sportpunt Zeeland, Zwembadweg te Goes. Aanvang: 10.00 Tennis -U.- ,y -,vy> Jw"' -mm-vEHH Rick Flens (rechts) won het OZ Wielerweekend in 2003 en wil zondag best de eerste zijn die het wielerevenement twee keer op zijn naam schrijft. foto Peter Nicolai Lukaart-Nieuwenhuysen Kapelle Open. Locatie: tennisvereniging Kapel le. Aanvang: 9.00. Trendz De Bongerd Open. Locatie: tennisvereniging De Bongerd in Kloetin ge. Aanvang: 9.00. Turnen Clubkampioenschap Delta Sport. Locatie: gymzaal aan de Mulockstraat, Zierikzee. Aanvang- 12.30. Veldkorfbal Vierde klasse A,B,C. Slotwedstrijd in driekamp nacompetitie om 1 promotie plaats: Thor-Blauw Wit (16.00). Locatie: Terrein Ellemare, Rotterdam '5? I Voetbal ASWH-Argon. Tweede wedstrijd het algeheel Nederlands amata* pioenschap. Aanvang: 17.00. Groot Goes Toernooi. Deelnam» Goes, Kloetinge, Robur, SSV'65 en it' aartsdijk. Locatie: voetj&j SSV'65, Goes. Aanvang-13.00uur Wielrennen - OZ Wielerweekend. Eerste eti& Hulst-Vogelwaarde. 114,5 km. v» 12.05 op Grote Markt in Hulst u verwacht rond 14.45, Bossestraatr. gelwaarde. Tweede etappe:In,:,. Ie tijdrit, Hengstdijk-Vogelwaara^ km). Vertrek eerste renner vanafhs dijksekerkstraat in Hengstdi|komï Opstapdagen Goes600. Kent* kingsochtend met mountainbUjj voor de jeugd. Locatie, Oosters^ Goese Meer, Goes. Aanvang: loot Zomercup mountainbike. i.cca Goese meer, Goes 12.00: 6 t/m (20 minuten). 12.30:11 en 12jaari nuten). 13.15. 13 t/m 16 jaar (<jcr, ten. 13.16: vrouwen (40 mi« 14.00" senioren (60 minuten), li,;- teranen (50 minuten). Sint Laurens. Mountainbike tocht. Start om 10.00 uur lnsc^r| tussen 09.00-09.30. Warande Laurens. Deelnamekosten 10 euro brengst voor kankerbestrijding, a voor na afloop ook een veiling is zondag Paardensport Dressuur Event Zeeland pj;, 8.30. klasse Z1. 9.00: klasse LI |j Ml. 10.37: klasse M2. 12.40:Ida* Finales 13.00: klasse L2 13.30 b LI. 14.00: clinic Anky van Gruns» nales 14.45: klasse M1 15.35- ki M2. 15.45: clinic Anky van Gruny* nales 16.15: klasse Z1 17.00 klaat 17.30: clinic Eric van der Vleuten tie: manege Stal de Kroo, aan des; dijk te Nieuw en Sint Joosland. Dressuur RSV Hulst. 9.00: pc-, en paarden M1. 9.20: paarden 2li paarden M2. 10.15: paarden li t; paarden Z2.11.45: pony's M2.12,Ij ny's M1.13.30. pony's B en L2. ts paarden L1. 15.00: paarden B.15-; ny's LI. 16.00: pony's L2. Locate rein RSV Hulst, Waterstraat te Hus Samengestelde menwedstri|t tionaal en districtskampioentd West. Marathon. Locatie: terrein» nege De Eendracht Vrouwenpolfe ganisatie: stichting Nationale Mem strijd Zeeland. Aanvang: 8.00. I Tennis Finaledag Lukaart-Nieuwenhii) Kapelle Open. Locatie: tennisw ging Kapelle Aanvang: 9.00. Trendz De Bongerd Open. Lsj tennisvereniging De Bongerd in Kot ge. Aanvang: 9.00. Begijn Flessenopenerstoernou. catie: tennisvereniging DOS in Vk gen. Aanvang: 10.30 Wielrennen OZ Wielerweekend. Derde etiq Breskens-Breskens, 180,1 km, V» (na neutralisatie) om 12.40 vanafM langeweg te Breskens. Finish m\ rond 17.03, Scheldekade te Breskm Londen. Queens. Mannen. Derde ronde: Roddick (VSt/2)-Beck (Slw) 6-2 3-6 6-4, Gasquet (Fra) - Ancic (Kro) 7-5 1-6 6-3, Karlovic (Kro) - Zib (Tsj) 6-2 6-4, Stepanek (Tsj/4) - Rusedski (Gbr/14) 6-3 7-6 (4), Thomas Johansson (Zwe/6) - Murray (GBr) 7-6(1) 6-7 (5) 7-5. Halle. Mannen. Derde ronde: Fede- rer (Zwi/1) - Mayer (Dui) 6-2 6-4, Carias (Arg/4) - Zimonjic (Kro) 6-3 7-6 (3), Schüttler (Dui) - Norman (Bel) 6-3 6-3, Ferrero (Spa) - Waske (Dui) 7-6 (5) 6-7 (7) 6-3. Birmingham. Vrouwen. Derde ron de: Sjarapova (Rus/1) - Stosur (Aus) 6-3 3-6 6-1, Tsjakvetadze (Rus) - Asagoe (Jap/6) 6-4 6-4, Washington (VSt) - Parra Santonja (Spa) 6-2 6-4, Tanasu- garn (Tha) - Foretz (Fra) 2-6 6-3 6-3, Granville (VSt) - Jackson (VSt) 7-6 (5) 6-4, Jankovic (SMo/3) - Sequera (Ven) 6-1 6-4, Daniilidou (Fri) - Sugiyama (Jap/8) 6-3 6-3, Golovin (Fra/5) - Fujiwa- ra (Jap) 6-4 6-4. Kapelle. Lukaart-Nieuwenhuysen Kapelle Open. Mannenenkelspel. HE3: B. Dijkstra-R. van der Wel 3-6 6-3 6-1. HE4: S. Vermeulen-A. el Khattabi 6-3 6-3. HE5: S. van Buren-S. Bakker 6-1 7-6 HE6: S. Bakker-S. Lokerse 6-4 6-3. Vrouwenenkelspel. DE3: M Gan seman-N Hillebrand 6-3 7-5 Mannen- dubbelspel. HD5: S. Hermus/D. de Ra- ve-C. Versteeg/S. Nieuwenhuyze 6-4 6-2. HD6: J. Hage/R. Prins-M. de Feiter/M. Akerboom 7-6 6-2. Vrouwen dubbelspel DD6: C. Dagevos/H. Rom- bout-l. Maat/W. Joosen 7-5 6-2. WK-kwalificatie. Europese zone. Groep 7: Spanje- Bosnie-Herzegovina 1-1 (0-139. Misimovic 0-1, 97. Marche- na 1-1. Rode kaart: 88. Halilovic (2x geel). 90. Beslija (Bosnië- Herzegovina). Stand Spanje 7 3 4 0 13 10- 2 Servie-Mont. 6 3 3 0 12 10- 0 Litouwen 6 2 3 1 9 7-3 Belgie 6 2 2 2 8 7-7 Bosnie-Herzeg. 6 14 17 7-8 San Marino 7 0 0 7 0 2 - 23 Zuid-Amerikaanse zone: Peru-Uru- guay 0-0, Colombia-Ecuador 3-0, Chi li-Venezuela 2-1, Paraguay-Bolivia 4-1, Argentinië-Brazilië 3-1. Stand: Argenti nië 15-31, Brazilië 15-27, Ecuador 15-23, Paraguay 15-22, Colombia 15-20, Chili 15-20, Uruguay 15-18, Peru 15-15, Vene zuela 15-15."Bolivia 15-13. Eerste vier kwalificeren zich voor WK, nummer vijf speelt play-off. Nacompetitie. Poule A. FC Volen- dam - Stormvogels/Telstar 3-3 (2-2). 3. Bridji 1-0, 16. Kantelberg 1-1, 22. Kwakman 2-1, 26. Kantelberg 2-2(a schop), 71. Kantelberg 2-3,77.Woub berg 3-3. Scheidsrechter; Jol. li kaart: Verhoeven (FC Volendaoijfti (Stormvogels/Telstar). VVV Venlo - RBC Roosendail! (0-1). 8. Youssouf 0-1, 77. GaiM' 80 Arts 2-1 (strafschop) Scheldal ter: Van Egmond. RBC 6 3 2 1 11 S Volendam 6 2 3 1 9II Stormv. 6 2 2 2 VVV 6 114 4 1 Poule B. FC Zwolle - De Graafid 1-4 (1-4). 1. Loval 0-1, 14. Robben 0-2, 20. Esajas 1-2, 27. Duits IJ Duits 1-4. Scheidsrechter: Nijhuii schouwers: 1.281. Bijzonderheid:® val (de Graafschap) mist strafschqt Helmond Sport - Sparta 1-2(1 59. Wau 1-0, 73. Mustapha 1-1,90.1 zouan 1-2. Scheidsrechter; l de kaart: 90 Streppel (HelmondS Gele kaart: Wau, Hese (HelmondS Koevermans (Sparta). Aantal toa wers: 4.200. Sparta 6 5 0' Helmond S. 6 2 3' Graafschap 6 2 2 2 8 H- FC Zwolle 6 0 1 5 11 Dauphiné Libéré. Vierde e Tournon-sur-Rhöne-Mont Veiffl 1. Vinokoerov (Kaz) 182 kmin4S 2. Gomez Marchante (Spa) 0.06,1 Huffel (Bel) 0.16, 4. Armstrong! 0.37, 5. Landis (VSt) 0.41, 6. K (Kaz) 0.43, 7. Leipheimer (Vst)O* Botero (Col) 2.59; Nederlanders Weening 4.57, 41. Posthuma 65 Tankink, 65. Lowik 11.50, 87 M» hout 15.44. 120. Erik Dekker 210'1 Boogerd. Algemeen klassenwt Leipheimer 15.19.29, 2. Armstrong 3. Vinokoerov 0.26, 4. Landis Kasjetsjkin 2.00, 6. Botero 2.25:261 ning 9.30, 31. Posthuma 9.48.3/ kink 11.13, 77. Löwik 18.46,81 hout 19.23, 106. Erik Dekker 2434 Boogerd 27.59. Goes. Zomeravondcompetitif, de wedstrijd. Categorie A: van der Horst, 2. Rico Kruyt. Ij van de Vreede, 4 Jan MeiiersT Jeremiasse. Categorie B: 1 A;': nigt, 2. Kjeld van der Lijke, 3 Ew! hardt, 4. Huib Slabbekoorn 5 Elenbaas Vrouwen: 1 Anne Evt 2. Agne Bagdonaiciule, 3 Birgitls sen, 4. Suzan Lavooy, 5. Samantw traan. Jeugd, categorie 6/7: van der Lijke, 2. Peter de W Mare Blom Categorie 4/5:1 to zei, 2. George van Koeveringe,! marie Pasveer. Categorie 1/3: Jansen, 2. Ramon Blok, 3. NickJrt Blauw-Wit-coach Bert Mo. zal zijn ploeg dan ook één opdracht geven: winnet Dat deed de coach ook voce duel met Springfield, dat de Kloetingers al snel een kunstje bleek. Bij rust w® al 9-3, zonder enige legert van betekenis werd 19-8 de6 uitslag. Bas Rijk was ffit' doelpunten topscorer. „Maar tegen Thor wordt hd heel ander duel", weet Mol verwacht een gelijkopg® wedstrijd, waarin scorende» sen het verschil kunnen m Wat dat laatste betreft, de laatste tijd bij Blauw goed. De ploeg heeft de| vorm te pakken en scoort o» makkelijk. Nu tegen Thorw>! door Jan Roovers GOES - De veldkorfballers van de vierdeklassers Blauw Wit uit Kloetinge, Springfield uit Hoe ven en Thor uit Rotterdam spe len een nacompetitie om één pro motieplaats naar de derde klas se. Thor begon de driekamp met een 10-6-zege op Springfield, dat daarna met 19-8 verloor van Blauw Wit en is uitgeschakeld. Daardoor beslist het duel Thor- Blauw Wit morgen (zaterdag) wie van beide ploegen promo veert. Omdat bij gelijk eindigen het doelsaldo de doorslag geeft, heeft Blauw Wit een betere uit gangspositie. „Maar gelijkspe len is bij korfbal moeilijk", weet Etappes OZ WIELERWEEKEND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20