Bouwfraude slechts licht bestraft Coalitie werkt aan compromis WAO Banen index PZC Zorgverzekeraars nu gebeten hond in huisartsenconflict Auto aymondomaandmenu 23.50 ^JobTrack.nl P2C Achterstand allochtone vrouw in vijfjaar weg technisch commercieel bedrijfsleider Klokkenluider en voorzitter enquêtecommissie reageren teleurgesteld Vuulte of verleiders Politie wil hooligans afluisteren Veere schittert voor de koningin Sparta is terug in de eredivisie Italiaanse vrijgelaten in Afghanistan <wm Als voorgerecht Gevolgd door En laat u als een heerlijke ossenhaaspuntjes in afsluiting verrassen lauwwarme salade een pepersaus met het dessert van van gegrilde kipfilet de chef tel. (01 18) 441 441 www.raymondo De Geus wil de regeling zowel door uitvoeringsinstantie UWV als door private verzekeraars la ten uitvoeren. Bedrijven kunnen dan kiezen bij wie ze zich tegen het WGA-risico verzekeren. CDA, WD en D66 vinden dat een te ingewikkeld systeem. CDA en D66 willen het liefst dat de WGA volledig wordt ge privatiseerd en dat alleen com merciële verzekeraars haar uit voeren. De WD wil juist dat het een overheidstaak wordt. Commer ciële verzekeraars moeten veel hogere premies vragen dan het UWV. Zij hebben namelijk geen geld in kas om al vanaf dag één uitkeringen te verstrekken en moeten daarom een buffer aan- „Een dergelijke lastenverzwa ring is niet te verkopen." De drie partijen rekenen nu aan een model waarin de WGA door verzekeraars wordt uitgevoerd, maar waarin zij niet worden ge dwongen eerst met eigen geld een buffer aan te leggen om de uitkeringen te betalen. Uitstel Betrokkenen verwachten dat de drie eruit komen. Dat zou overi gens wel betekenen dat de invoe ringsdatum van 1 januari 2006 waarschijnlijk niet gehaald gaat worden, waarschijnljik wordt dat dan 1 juli volgend jaar. Tot nu toe verzet De Geus zich fel te gen uitstel, maar desnoods zal een Kamermeerderheid hem daartoe dwingen. GPD (Advertentie) Morgen in uw dagblad. Het meest complete overzicht van banen in uw regio. P» 247e jaargang no. 134 vrijdag 10 juni2005 los nummer 1,25 Veelal droog Afwisselend (veel) wolken en momenten met zon. Zo goed als droog. Maximaal 16 IEN HAAG - Allochtone vrou- ven kunnen over vijf jaar hun ehterstand in taal en werk heb- len ingelopen. lat denkt de commissie-Partici- atie van Vrouwen uit Etnische finderheden (PaVEM). De com- öissie met Paul Rosenmöller en ffinses Maxima heeft de afgelo- iffi twee jaar verschillende plan- tenbedacht om allochtone vrou- 'en te stimuleren deel te nemen an de Nederlandse maatschap- ij 'aVEM heeft inmiddels met 29 leden afspraken gemaakt over aalcursussen en werk voor al- óchtone vrouwen. Met behulp an de cursus moeten de 10.000 vrouwen in de doel- roep voor 2010 zijn ingebur- |erd. De cursussen beginnen dit aar in Amsterdam, Den Haag, prdam, Utrecht, Groningen 0 Nijmegen, waar 45 procent P de allochtone vrouwen pont. Pe andere pijler onder de doel- jelling van PaVEM is werk. In Wen steden heeft de commis- met werkgevers en het Cen- voor Werk en Inkomen afspraken gemaakt, bij- door banenmarkten ANP •agina 2 premier complimenteert Maxima Bent u de die VT Kozijnen zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. SLUISKIL - De vierjarige Amarige plukt bloemen voor haar moeder in een groot klaprozenveld langs rijksweg N252 bij haar woonplaats Sluiskil. Boeren zien in de ro de papaver alleen 'vuulte', gemeen woekerend onkruid. Voor Amarige en vele anderen is de klaproos een prachtige bloem, die door zijn vrolijk rode kleedje een zomerstemming oproept. Klaprozen zijn verleiders, weten ook droomduiders. 'Als u de geur van een klaproos ruikt, zult u ten prooi vallen aan vleierij', willen zij ons doen geloven. foto Peter Nicolai doorAnnet van Eenennaam DEN HAAG - Het conflict tus sen huisartsen, het ministerie van Volksgezondheid en de zorg verzekeraars lijkt zich te verhar den. Het ministerie van Volksge zondheid en de huisartsen lijken aan te sturen op intrekking van het plan om de huisartsen met 90 miljoen euro te korten op hun budget. De koepelorganisa tie van zorgverzekeraars ZN is daar faliekant op tegen. Dat bleek gisteravond na afloop van een onderhandelingsronde tussen het ministerie en de Lan delijke Huisartsen Vereniging. Voorzitter B. Vos van de huisart senvereniging liet na afloop van de onderhandelingen doorsche meren dat de besprekingen zo ver zijn gevorderd dat het plan voor de 90 miljoen van tafel kan. Dat was een harde eis van de huisartsen. Volgens Vos is het van belang dat de zorgverze keraars zich vanaf nu bij de on derhandelingen aansluiten. Zij immers zijn nauw betrokken bij de uitvoering van de huisartsen zorg in de toekomst. De zorgver zekeraars kregen gisteravond meteen na afloop van het over leg een uitnodiging om maan dag bij een nieuwe onderhande lingsronde aanwezig te zijn. Een woordvoerder van de koepe lorganisatie ZN liet gisteravond echter weten dat zijn organisa tie de uitnodiging in beraad houdt. Volgens hem kan er geen sprake van zijn dat de 90 miljoen euro van tafel gaat. Het bedrag is, naar de mening van de zorgver zekeraars, juist hard nodig om de huisartsenzorg te modernise ren. ANP jhnr Gert van Harskamp ROTTERDAM - De rechter heeft korte metten gemaakt met de eisen van het Open baar Ministerie in de bouw fraudezaak. De vier bedrij ven, Bam, Heijmans, KWS en Koop Tjuchem, kregen boetes van 45.000 (ot 100.000 euro: een schijn tje van de bijna twee mil joen die justitie eiste. j)e twaalf verdachte (oud-)direc- euren van bouwbedrijven ontlo pen celstraffen. De meesten ko men er af met een geldboete van en paar duizend euro. Twee di- eeteuren van Koop Tjuchem iregen een werkstraf van 180 iur opgelegd. )e meeste aanklachten van het Jpenbaar Ministerie hielden bij erechter niet stand. Het verbo- en vooroverleg van aannemers, raar werk werd verdeeld en irijsafspraken werden gemaakt, ileek verjaard. Dat gold ook de lichting die ten laste was ge- egd. jaarnaast hield de rechter er in iaar uitspraak rekening mee flat de Nederlandse Mededin gingsautoriteit al was opgetre- en tegen het vooroverleg en de lichtingspraktijken. Verjaring [echter P. Hofmeijer-Rutten be- Fdrukte in haar vonnis dat de iedrijven zich wel schuldig heb- icn gemaakt aan oplichting, alsheid in geschrifte en lid maatschap van een criminele or ganisatie. Maar verjaring zorg de voor lage straffen. Twee bouwdirecteuren werden helemaal vrijgesproken. De uit gesproken straffen betroffen met name het deelnemen aan cri minele organisaties. Bouwbe drijf Koop Tjuchem en zijn di recteur werden wel schuldig be vonden aan veel ten laste geleg de zaken. Een oud-topman van Koop werd alleen veroordeeld wegens omkoping en kreeg een werkstraf. Hij werd van 21 aan klachten vrijgesproken. Schokkend Volgens de rechtbank is de oud-topman ten onrechte gezien als hoofdverdachte in de bouw fraudezaak. Dat gebeurde, door dat de fraudezaak aan het rol len kwam bij zijn bouwbedrijf Koop. Voormalig Koop-direc teur Bos liet via de schaduw boekhouding van het bedrijf zien dat er verboden prijsafspra ken waren gemaakt. Bos noem de de rechterlijke uitspraken gis teravond 'schokkend'. Hij sprak over 'amateuristisch werk' van justitie. Ook GroenLinks-kamerlid Vos, voorzitter van de parlementaire enquêtecommissie die een paar jaar geleden de bouwfraude on derzocht, reageerde teleurge steld. Ze vindt de straffen erg laag. Een pleger van bijstand fraude krijgt hogere straffen, zei ze. De uitspraak is volgens haar ook geen signaal aan de bouw sector om haar leven te beteren. Bouwend Nederland, de vereni ging van bouw- en infrabedrij- ven, hoopt dat met de uitspra ken van de rechter een einde is gekomen aan de bouwfraudeaf faire. GPD pagina 3 uitspraak is zoveelste klap voor OM Met Sponge Bob op vakantie In de strijd tegen de voetbalterreur, stelt politiechef Reg- terschot voor de telefoons van notoire hooligans af te luis teren en e-mails mee te lezen. Alleen op die manier zijn rellen te voorkomen, stelt hij. De bevoegdheden voor het tappen van telefoon en e-mail worden mogelijk ingepast in de nieuwe Wet op de Politiegegevens. De wet, die in 2006 van kracht moet worden, komt dit najaar in de Tweede Kamer. Veerenaren maken hun stad klaar voor de komst van ko ningin Beatrix. Luiken worden gepoetst, stoepen ge veegd, plantsoenen gefatsoeneerd en wegen geëffend. De koningin brengt vandaag in het kader van haar ambtsjubileum een bezoek aan Veere en Goes. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13,15,17 en 19; Sport: 20 en 21Auto: 23 en 25. door Hans van Soest DEN HAAG - Regeringspar tijen CDA, WD en D66 werken achter de schermen aan een op lossing voor de problemen rond de nieuwe WAO. Drie weken ge leden dreigde de WD die plotse ling niet meer te steunen. In dat geval zou er geen meerderheid meer zijn in de Tweede Kamer en de invoering van het hele nieuwe WAO-stelsel, waar al ja ren over wordt gepraat, niet doorgaan. Ook CDA en D66 hebben kri tiek op de plannen van minister De Geus (Sociale Zaken), maar minder dan de WD. Alledrie hebben ze grote problemen met de uitvoering van een onderdeel van de nieuwe WAO: de zogehe ten Werkhervattingsregeling Ge deeltelijk Arbeidsgeschikten (WGA). In het nieuwe stelsel blijven gedeeltelijk arbeidsonge schikten in principe in dienst van hun baas, desnoods tegen een lager loon. Wel krijgen zij dan via de WGA een aanvulling op hun salaris. Kiezen Naar verwachting is privatise ring van de WGA zes miljard eu ro duurder voor werkgevers en werknemers dan een door het UWV uitgevoerde regeling. „Dat is onaanvaardbaar", aldus VVD-kamerlid De Vries giste ren in een spoeddebat over de nieuwe WAO. (Advertentie) nummer: postco ploals: telefoon: e-mail: Ipósilbankekoniiignummor O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 v Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. CJ Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: R CD per maand met automatische incasso 19.951. per kwartaal met automatische incasso 58.00). per jaar met automatische incasso 222,50). 8"711688"555530 Kijk óp www.pio.nl/abonnewnbel gratis 0800 - 0231231 of stuur de/a bon naar: PZC.-afdaling lo/etsseivice Antwoordnummer 713. t)4B0 WBUoes A UV het alfabet van Zeeland Sparta is terug in de eredivisie. De Kasteelclub wankelde bij Helmond Sport, maar sleepte er gisteravond toch een zwaarbevochten zege uit: 2-1. Riga Mustapha maakte in de 73e minuut de voorsprong van Helmond Sport (via Wau) ongedaan. In de laatste minuut maakte Rachid Bouaouzan aan alle spanning een einde. RBC verzekerde zich in de andere poule van lijfsbehoud in de ere divisie, on- danks een ne- MILAAN - Germana en Fabio Cantoni, de ouders van de Italiaanse hulpverleenster Cle mentine Cantoni, staan lachend op het balkon van hun appartement in Milaan. Een woord voerder van de Afghaanse regering bevestigde gisteren dat hun dochter is vrijgelaten. De 32-jarige Cantoni, werkzaam bij de hulporgani satie Care, werd op 16 mei op straat in Kaboel ontvoerd. De Afghaanse autoriteiten verklaar den eerder dat zij was ontvoerd door crimine len en niet door islamitische radicalen. foto Daniel dal Zennaro/RTR y-m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1