PZC Slapen in hut op het Veerse Meer PZC Biologisch broodje voor Beatrix Kees kan alles zelf af «i... Mabélis 13 Ondernemer presenteert plan voor logies en restaurant vandaag aan koningin agenda AAZET Zatte bromfietser is rijbewijs kwijt Vrouw mishandeld in Nieuwerkerk Mishandeling in centrum Goes Politie pakt vechtersbazen op Laptops gestolen uit bedrijfspand weekenddiensten Culinair festival in Domburg boterzachte prijsjes! vrijdag 10 juni 2005 flnnrMaurits Sep I; VROUWENPOLDER - Water hutten in het Veerse Meer, dijksuites in een natuurlijke ge luidswal en een restaurant als een openstaande oester. Marco boeleman, eigenaar van restau rant Vrouwe in den Polder, presenteert vandaag zijn plan- Jen voor een nieuw complex aan de Veerse Gatdam aan nie mand minder dan koningin Bea trix. t Het bezoek van koningin Bea- s Irix aan Zeeland staat in het te- t ken van het verleden, heden en Ïe toekomst van het Veerse [eer. In de gebiedsvisie die voor het meer en de omgeving is remaakt. is aan de meerzijde van de Veerse Gatdam ruimte Tijgemaakt voor een nieuw ho tel. Doeleman, die aan de zeezij de van de weg een restaurant ïeeft. wil de oversteek wagen. Doeleman wil zowel aan de dam als in het water bouwen. Het neest opzienbarend zijn de vijf- «nveertig waterhutten die in het i/eerse Meer moeten komen. Het lijn appartementen van twee fSTREEKACTiVITEITEN VLISSINGEN - De Piek, 21.30 uur: Dan- fé Macabre; Coosje Buskenstraat/ Schel- Jeplein, 8.00 - 16.00 uur: Weekmarkt; jppen Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om JjO35 uur Power yoga; Oranjemolen, [13.00-16.00 uur: Openstelling gerestau reerde bunker. (Advertentie) Een koopjeóf kiest u voor veiligheid en kwaliteit? Iwww.evecenter.nl Bel gratis 0800- 25 26 27 0 (Advertentie) ,„c,vc^ Bezorgklachten; 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur I REDACTIE WALCHEREN I Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG L Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 ■E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder fcEdith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 (0113)315669 Ê-mail: redactie@pzc.nl INTERNET ^w.pzc.nl p-mail: web@pzc.nl etages (vide en entresol). Ze wor den niet in de bodem gebouwd, maar drijven op pontons. Die worden wel met ankers aan de bodem vastgemaakt, zodat ze niet wegdrijven. De waterhut ten zijn bereikbaar met speciale boten. Het restaurant op de Veerse Gat dam krijgt de vorm van een oes ter, die aan de waterzijde open staat en uitzicht biedt over het meer op Veere. Er komen ook aanlegplaatsen voor jachten, zo dat watersporters ook in het res taurant kunnen komen. Het biedt plaats aan tweehonderd couverts en zal veel met streek producten werken. Naast het restaurant komt een natuurlijke geluidswal, waarin dertig dijksuites worden ver werkt. De wal moet aansluiten op de natuur die in de Beveland- se bocht van het Veerse Meer al bestaat. De suites zijn vanaf de weg niet te zien. Ze kijken uit op het water. Doeleman wil ook het blik van de auto's wegwer ken. Daarom komen in de wal onder de suites parkeerplaat- De geluidswal met de suites wordt net zo hoog als de loop bruggen die vanaf de parkeer plaats over de weg naar de duinen langs de zee lopen. De wal loopt af in de richting van Veere. Komend vanuit Veere is eerst het restaurant zichtbaar en dan, oplopend, de dijksuites. Doeleman realiseert zich dat zijn plan afwijkt van het meeste dat wordt gebouwd. „De over heid wilde de ondernemers rond het Veerse meer uitdagen. Nou, nu daag ik de overheden uit. Ik vind dat je niet te veel van het zelfde moet neerzetten. We moe ten als ondernemers steeds meer moeite doen om mensen naar Zeeland te trekken." Hij zegt zich met zijn dijksuites en waterhutten op de Europese markt te richten. En dan met na me op de mensen die wat meer te besteden hebben. „Mensen hebben het tegenwoordig druk. Dan willen ze ook graag even he lemaal weg. Waar ben je meer weg dan op het water? Maar we gaan niet in het meer heien. Wè willen de natuur niet verstoren. Daarom worden het drijvende hutten." Het plan kost 26 mil joen euro. De exploitatie-opzet zal bepalen hoeveel waterhut ten en dijksuites er daadwerke lijk komen. De genoemde aantal len kunnen afwijken. Doeleman openbaart zijn plan vandaag. Procedures zijn nog niet begonnen. Hij heeft al wel verkennende gesprekken ge voerd met de provincie en de ge meente. Wat hij op termijn met zijn huidige restaurant Vrouwe in de Polder gaat doen, weet hij nog niet. Vooralsnog blijft dat gewoon open. Kees Kwist door het raam van zijn eigen supermarkt. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als je op je vijftiende al belastingpapieren kunt invullen en op je zestiende al strenge huisbaas bent voor brutale dertigers, kun je op je ze ventiende gerust een supermarkt begin nen. Dat deed Kees Kwist. Hij waarschuwt meteen; „Ik ben nog niet zo lang zeventien, hoor. Pas sinds vorige week donderdag." En nu al een supermarkt op zijn naam. Het is de Winkel van Sinkel, in de Bad huisstraat in Vlissingen. Een kleine su permarkt met achter de kassa een niet veel grotere jongen. Maar wél met grote durf en genoeg ambitie. „Eigenlijk wilde ik altijd al een winkel tje beginnen. Gewoon omdat me dat zo leuk leek. Mijn ouders verhuurden vroe ger kamers in Vlissingen. Maar toen mijn moeder een paar jaar geleden stierf, lukte het mijn vader niet meer. Ik heb het een jaartje overgenomen. Moest ik aanbellen bij mensen van dertig, als die hun huur niet betaalden." Kees wilde ondernemen. In de garage van zijn vader begon hij een winkeltje waar hij snoep, ijsjes, koffie en schoon maakmiddelen verkocht. Zulke dingen. „Tot de buren begonnen te klagen. Het winkeltje trok baldadige hangjeugd aan, die ramen ingooiden en snoepbak- ken stalen. Dus zei mijn vader dat ik er maar beter mee kon stoppen. Later raakte ik aan de praat met meneer Grimse, een onroerendgoedmakelaar. Die wist wel wat. Hij gaf me deze win kel te huur voor weinig geld. En hij zou me gaan helpen met cle boekhouding." Kees nam het aanbod aan en begon met inkopen; koffie, schoonmaakmiddelen, eieren, koekjes. Zoiets als eerst, alleen dan uitgebreider. Hij vraagt minder dan zijn grote concurrenten en heeft ruimere openingstijden. Binnenkort be trekt Kees zelfs de benedenwoning om er te wonen. Hij heeft het prima naar zijn zin in de Badhuisstraat. „Ik zit hier nu een week en ik begin al vaste klan ten te krijgen. Dat zijn dikwijls oudere mensen uit de buurt, die snel even een pak koffie nodig hebben. Ze zeggen alle maal dat de straat de winkel wel kon ge bruiken. Ook steeds meer voorbijgan gers wandelen even binnen. Ze begin nen dan over mevrouw Siebeltje, die hier eerst zat met de Winkel van Sinkel. Die verkocht ook alles." Friteuses Dat doet Kees evengoed. In zijn houten rekken staan ook dozen met daarin fri teuses en ventilatoren. Flesjes deodo rant staan keurig achter elkaar. Met stift is de prijs op een sticker geschre ven. Hij verkoopt voetbalshirtjes en Hubba Bubba kauwgom. Net waar hij zin in heeft en wat de klant hem vraagt. „Dan koop ik dat gewoon in. En als de foto Lex de Meester mensen het wagen, breng ik boodschap pen thuis. Dan let iemand even op de winkel en spring ik op de fiets." Veel vrije tijd houdt Kees Kwist niet over met zijn supermarkt. Alle dagen van de week staat hij achter de houten toonbank en veel verdienen doet hij ook nog niet. Als rechtgeaarde ondernemer steekt hij voorlopig alle winst in zijn on derneming. „Ik investeer liever in de winkel. Veel artikelen in de aanbiedin gen doen. De winkel is voor mij nu het belangrijkste." De jongste ondernemer van Zeeland redt het prima zonder middenstandsdi ploma. Vorige week deed hij examen voor vmbo-verzorging. Toch verkoopt de zeventienjarige liever koekjes aan ouderen dan dat hij ze verzorgt. „Het is gewoon heel leuk werk. Op 15 juni nodig ik alle buurtbewoners uit voor een receptie en twee dagen later mogen hoge mensen komen borrelen." Daarmee bedoelt Kees lokale politici, advocaten en zijn contacten uit de we reld van onroerendgoed. Mensen die het hem allemaal gegund hebben. door Ingrid Huibers KAMPERLAND - Vijf jaar gele den schakelden Kees en Connie Steendijk uit Kamperland over op biologische akkerbouw. Van hun tarwe bakt de Vlissingse bakker Schrieks het enige echte Zeeuwse Biologische brood. Ko ningin Beatrix, die vandaag de streekproductenmarkt in Goes bezoekt, mag het nieuwste broodje proeven. „We hebben het korenschoofje niet speciaal voor de koningin gemaakt hoor", zegt Kees. Con nie: „Het kwam eigenlijk toeval lig zo uit." Schrieks bakt nu bijna een jaar biologisch brood van de tarwe van Steendijk. „Nu was de tijd rijp om dat brood ook een naam te geven", vertelt Kees. „Onze boerderij heet de Korenschoof, dus het ko renschoofje was snel geboren." Het is een mooi, ovalen broodje met bovenop het logo van een korenschoof. Connie: „Zo is het een mooi streekproduct." Ze is (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kapelle - Tel. 0113-33^3 van plan het brood zelf te gaan verkopen op de streekproducten- markt in Colijnsplaat.. Die is van donderdag 30 juni tot en met donderdag 8 september elke donderdag op het terrein van de vismijn te vinden. Toen Kees en Connie de boerde rij in 2000 van de ouders van Kees overnamen, zijn ze langza merhand overgestapt op biologi sche landbouw. Sinds mei 2004 is het hele bedrijf (54 hectare) of ficieel biologisch. Er wordt gras zaad en tarwe geteeld, maar ook aardappelen, uien en bonen. „Voor tarwe heb ik altijd een bij zondere belangstelling gehad", vertelt Kees. „Al experimente rend heb ik nu twee rassen, la- vett en melon, die een hele goe de bakkwaliteit hebben." Toen hij het proces goed in de vingers had, heeft hij contact ge legd met molenaar Verhage in Wissenkerke. Die maalt sinds dien de door Steendijk gesorteer de tarwekorrels. „Via Verhage ben ik in contact gekomen met bakker Jan Schrieks", vertelt Kees. „Die bakte al langer biologisch brood en had er wel oren naar om dat met tarwe uit de streek te doen." Behalve het korenschoof je bakt Schrieks ook bolussen en wit brood. En met de biologi sche uien van Steendijk maakt Kees en Connie Steendijk tussen de biologische tarwe. hij uienbroodjes. „Dat is eën wit broodje met daarin uien, een streep tomatensaus en biologi sche kaas van een boer uit Oost- kapelle", zegt Kees. „En dan heb je toch een broodje, dat wil je niet weten." In totaal oogst Steendijk elk jaar ongeveer honderd- a hon dertwintig ton tarwe. Daarvan neemt Schrieks jaarlijks onge veer dertig ton af. Het korenschoofje is vanaf van daag dagelijks verkrijgbaar in de winkels van Schrieks in Vlis singen en Middelburg. Ook is het elke zaterdag te koop in de natuurvoedingswinkels in Goes, GOES - De politie heeft gisternacht een 20-jarige brom fietser uit Bergen op Zoom betrapt op rijden oncler in vloed op de Grote Markt in Goes. Op het politiebureau heeft de man verschillende keren geprobeerd te blazen, maar dat lukte niet, waarna een bloedproef werd afgeno men. De man kreeg een rijverbod van twaalf uur en omdat hij beginnend bestuurder was, heeft de politie zijn rijbewijs ingenomen. NIEUWERKERK - Op het koningin Maudplein in Nieu werkerk is woensdagmiddag een vrouw uit de gemeente Schouwen-Duiveland mishandeld door een voor haar on bekende man. Aan de mishandeling ging een woordenwisseling vooraf, nadat de man een speelgoedje had afgepakt van haar kind. De man schopte de vrouw van zich af. De vrouw kreeg de schop tegen het gezicht en raakte daardoor ge wond aan haar mond. Ze moest zich onder behandeling van een huisarts stellen. De vrouw heeft bij de politie aan gifte van mishandeling gedaan. GOES - Een zestienjarige jongen uit Heinkenszand heeft in de nacht van woensdag op donderdag in de Sint Jacob- straat in het Goese centrum na een duw letsel opgelopen aan zijn hoofd en elleboog. De jongen zag een vrouwelijke kennis lopen. Hij riep haar en liep vervolgens op haar af. Daarop gaf de metgezel van het meisje hem een duw, waardoor de jongen tegen een muur viel. Hij hield daar een hoofdwond aan over, die in het zieken huis moest worden gehecht. Het slachtoffer heeft aangifte gedaan van mishandeling. KAPELLE - De politie heeft gisteren drie jongens van veertien en vijftien jaar uit de gemeente Reimerswaal en een zestienjarige Kapellenaar aangehouden, die op de Kuiterswegeling en op en bij het Spoorpad in Kapelle ge regeld andere scholieren hebben geschopt en geslagen en fietsen hebben omgetrapt. Groepen scholieren hebben het op de fietsroute voortdu rend met elkaar aan de stok. De politie, die verschillende aangiften binnenkreeg, lag gisteren op de loer. Agenten betrapten de zestienjarige Kapellenaar, die net een paar klappen verkocht aan een vijftienjarige jongen uit de ge meente Reimerswaal. Ook de fiets van de jongen moest het ontgelden. Op basis van signalementen werd ook het drietal uit Rei merswaal aangehouden. De politie sluit niet uit dat nog meer scholieren worden aangehouden. GOES - Uit een bedrijf aan het Hollandiaplein in Goes zijn in de nacht van woensdag op donderdag twee laptops gestolen. De toegang van het pand bleek te zijn geforceerd. De waarde van de buit is niet bekendgemaakt. zaterdag 11 en zondag 12 juni 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Bruynzeel en Manni, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Mid delburg, tel. (0118) 644301. zondag: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Tandartsen Walcheren Zaterdag: N. J. M. Kootstra, Koren bloemlaan 1A, Arnemuiden, tel. (0118) 602929. Zondag: J. P. F. Kremer, Bellinkplein 1, Middel burg, tel. (0118) 612565. Spreekuur 11,00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Klompe, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. (0118) 410910. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 u. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118-628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118)412730. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118) 612134. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. DOMBURG - Het driedaagse cu linaire evenement De smaek van Domburg begint vanmiddag. In het centrum staat een restau ranttent waarin koks laten zien en proeven wat Domburg in huis heeft. Hoewel visgerechten, oesters, kreeft en mosselen de hoofdmoot zullen zijn, is er ook aandacht voor Zeeuwse asper ges, Zeeuwse vlegelham en Zeeuwse grove mosterd. In en om de tent staan kramen met streekproducten. Op vrijdag en zaterdag is er vanaf 17.00 uur li ve muziek. Op zondag is er jazz-muziek vanaf 15.00 uur. (Advertentie) foto Willem Mieras Middelburg en Colijnsplaat en bij de bakker in Wissenkerke. Wie zeker wil weten dat er een broodje voor hem klaar ligt, doet er goed aan dat van tevo ren te bestellen. De streekpro ductenmarkt in Goes begint van daag om 13.00 uur en duurt tot 20.00 uur. van 6 t/m 11 juni een week lang Sint Jacobspassage 9 - 4381 EK Vlissingen - Tel. 0118 - 412194

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13