Kritiek op verkeerssituatie Othene Vaderdag kan goedkoper! IPS!1 (Grasmaaiers, vanaf 5,-) Kleintjes >v' w PZC Maatregelen nemen volgens veiligheidsdeskundige hinder niet weg Drie fonteinen in Terneuzen spuiten heel jaar Kans op poëzie Graaf Jansfeest Turbo Els toert voor tsunami-slachtoffers Gehandicapt of chronisch tielt! Uw Irnnnipc i4 Uw koopjes op internet én in de krant woensdag 8 juni 2005 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De maatregelen die de gemeente heeft aangedra gen om de verkeershinder in de Terneuzense wijk Othene te ver minderen zijn onverstandig. Het onmogelijk maken van door- TERNEUZEN - Van de tien fon teinen binnen de gemeente Ter- neuzen mogen er drie het hele jaar door blijven spuiten. Burge meester en wethouders hebben dat bepaald in het 'besluit wer king fonteinen'. De gemeente telt tien fonteinen en er is een splitsing gemaakt in twee soorten. Er zijn fonteinen die een meerwaarde hebben voor de omliggende woongebie den én fonteinen die een kern ook meer aanzien geven voor be zoekers. In de eerste categorie vallen de springbronnen in de Terneuzen se vijvers bij het Oostelijk Bol werk, verzorgingshuis De Blide, de Frederik van Eedenstraat (Zuidersportpark) en in de wijk Triniteit. Deze fonteinen spui- - ten van half april tot en met ok tober. De fonteinen in de tweede cate gorie zijn die in de Kleine Kreek in Axel, in de Kanaalarm tussen Oost- en Westkade in Sas van Gent, in de Spuikom en bij het mosselstandbeeld in Philippine en in de Oostkolk boven de par keergarage en onder het poortge bouw aan de Axelsedam in Ter- neuzen. Deze fonteinen mogen van B en W het hele jaar door spuiten, maar om technische re den zijn de eerstgenoemde drie springbronnen daar niet ge schikt voor. Blijven er dus drie over: die bij de Mossel, de Oost- kolk en onder het Poortgebouw. Voor alle fonteinen geldt dat ze ■water spuiten van 9.00 tot 23.00 .Uur. gaand verkeer in de Parelmoer- boog en het openen van de Vrij heidslaan is het verplaatsen van het probleem van de ene naar de andere straat. Dat schrijft inwoner en veilig heidsdeskundige J. Meeusen in een reactie aan de gemeente. Niet alleen verslechtert volgens hem de verkeersveiligheid in de wijk, maar ontbreekt nog steeds een oplossing om de oorzaak van het probleem echt aan te pakken. Dat is het sluipverkeer komende vanuit de oostelijke dorpen zo als Kloosterzande en Ossenisse en het verkeer dat via Zaamslag- veer de N61 verlaat. „Na een periode van negen jaar waarin door de gemeente steeds metingen en overleg met het wa terschap werden beloofd, breekt nu de tijd aan voor het daadwer kelijk oplossen van het sluipver keer bij de bron van het pro bleem", betoogt Meeusen. In de huidige situatie, zo schetst hij, ligt het veiligheidsprobleem vooral in de Parelmoerboog. Daar ligt de rijbaan kort bij de huizen, is er geen scheiding van WESTDORPE - De Graaf Jans feesten in Westdorpe zijn afgelo pen weekeinde gevierd. Subsi die voor een niet gehouden poë ziemanifestatie lijkt dan ook weinig kans te maken. Toch denkt feestenprogram meur R. van Bedaf gisteren geen vergeefse reis naar Middelburg te hebben gemaakt. De provin ciale adviescommissie bezwaar schriften heeft in elk geval ken nisgenomen van de bedoelingen en het culturele gehalte van het poëzieconcours. „En ik heb de tip gekregen om volgend jaar bij onze subisidieaanvraag een aan beveling van het dagelijks ge meentebestuur te voegen. De burgemeester en de loco-burge meester waren present op de Graaf Jansfeesten, dus dat kan geen probleem zijn." weg en voetpad en is bovendien de rijbaan nogal smal. In de toekomstige situatie van de Vrijheidslaan neemt het ver keer toe, wordt de snelheid ho ger en het aantal verschillende verkeersdeelnemers op de rij baan groter. „Hierdoor wordt in de toekomst het risico hoger en dus de totale veiligheid lager", concludeert Meeusen. Er is geen verdeling van het verkeersaan bod omdat bijna alles door de Vrijheidslaan gaat, het sluipver keer neemt toe en omdat er geen verkeersremmers zijn wordt er hard gereden. „De Vrijheidslaan is in het verle den niet voor niets gesloten voor verkeer", memoreert Meeuwsen. „Aan de redenen die daaraan ten grondslag lagen is nog steeds niets veranderd." Vol gens Meeusen zal ook de geluids overlast in de Vrijheidslaan gro ter zijn dan in de Parelmoer- boog. Hij vindt dat het beper ken van verkeer door de wijk prioriteit moet krijgen 'boven de gemakkelijke oplossing om verkeer door de Vrijheidslaan te dirigeren'. Sluipverkeer Voordat de Vrijheidslaan ge opend wordt voor plaatselijk verkeer moet volgens Meeusen eerst het sluipverkeer een halt zijn toegeroepen. Hij wil dan ook dat de gemeente een plan op stelt om dat te bestrijden. Tot het zover is, is volgens hem de verkeersafwikkeling door de Toermalijnsingel de beste optie, omdat het geen nieuw (sluip)ver- keer uitlokt, de snelheid moge lijk nog verlaagd kan worden en de afstand tussen bebouwing en rijbaan het grootste is. „Het zou toch te gek voor woorden zijn dat bewoners van de Vrijheid slaan het verkeer in hun straat gaan reguleren door het tactisch parkeren van auto's (voorbijgan gers pesten) om het falende ver keersbeleid te compenseren." GOES - Bij de Kreekrakbrug bereikte ze de duizendste kilometer op haar scootmobiel. Turbo Els arriveerde gisteren in Zeeland. De 43-jarige gehandicapte Utrechtse Els van Ommen maakt een tocht door Nederland om geld in te zamelen voor Sri Lankaanse kinderen die slachtoffer zijn van de tsunami. De teller staat nu op 1500 euro. Ze hoopt uiteindelijk tienduizend euro te vergaren. Zaterdag 18 juni hoopt ze op een warm onthaal als haar monstertocht eindigt bij het gemeentehuis in Utrecht. Dan is ze vijf weken van huis ge weest. Informatie over de sponsortocht is te vinden op de internet pagina www.turbo-els.nl foto Willem Mieras Gemeente Sluis BEKENDMAKING Beperkte dienstverlening gemeente Sluis op 9 juni 2005 Burgemeester en wethouders van Sluis maken bekend dat de gemeentelijke organisatie van Sluis haar dienstverlening op donderdag 9 juni niet volledig kan garanderen, vanwege de landelijke stakingsdag voor gemeenteambtenaren die door de vakbonden is aangekondigd. Op basis van een voorlopige inventarisatie heeftdj staking de volgende consequenties: De gemeente is telefonisch niet bereikbaar. Voor zeer dringende zaken kunt u bellen met; 0117 - 457 123. Het gemeenteloket in het Belfort in Sluis is voor publiek gesloten. Het loket bevolking in het gemeentekantoor in Oostburg is gesloten. Alleen voor dringende zaken m.b.t. begraving of burgerlijke stand kan gebeld worden naar tel. 06 - 155 13 049. Het loket sociale zaken en WVG in Oostburg heeft een zeer minimale bezetting. Een lange wachttijd zou het gevolg kunnen zijn. De afdeling Gemeentewerken is aan het werk, maar telefonisch slechts voor dringende zaken bereikbaar op tel. 0117 - 453 317. De bereikbaarheid van brandweer en rampenstal blijft ongewijzigd. Alle andere loketten van de gemeente zijn open, zij het met een lagere bezetting dan normaal. Onze excuses voor eventueel ongemak. Oostburg, 8 juni 2005 BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN SLUIS, J.F. Sala, burgemeester mr.T.A.M. Reijns, secretaris Gemeente Sluis Postbus 27, 4500 AA Oostburg Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGO! ANGO maak(t) beter leven mogelijk! •<5? 3 qV" Watje ook zoekt, kijk eerst op Kleintjesmarkt.nl óf in deze krant. Want het is zonde om teveel te betalen! (Let op: particulieren adverteren GRATIS met artikelen tot 100 euro!)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 42