Nieuwe aanpak van hardrijders 50 Avondvierdaagse van start Dorpshuis is Nieuwerkerk ontglipt m 2 VERGROTINGEN Verkeerssituatie eerst onder de loepdan pas bekeuringen inhouding Raad doet discussie nog eens over OM laat zaak dode peuter rusten Geldkistje gestolen Auto gekraakt Weinig stakende ambtenaren zeeuwse almanak Tas j Redactie: 0113-315649 iiAVW.pZC- c I E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7ppuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. juni 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland HnnrEsme Soesman ZIERIKZEE - De Zeeuwse ver keerspolitie gaat de komende lijd klachten over snelheidsover tredingen heel gericht aanpak ken. Dat betekent dat eerst ter plekke wordt gekeken of er in de situatie ingegrepen moet wor den door de wegbeheerder. Als alles in orde is, gaat de politie handhavend optreden. nieuwe aanpak is voorlo pig bij wijze van proef, in het ka der van het project subjectieve sonveiligheid. Het op 1 mei van start gegane project icht zich vooral op dertig-en estigkilometerzones, licht poli- Sewoordvoerder E. Boot toe. pachten over te hard xijdend erkeer binnen de bebouwde om of op plattelandswegen worden gecontroleerd door mid del van een nulmeting. Dat ge beurt via diverse metingen op lerechillende tijdstippen, afge- ilerad op de beleving van de kla- ieis - schetst Boot. Blijkt de [acht ongegrond, dan houdt Maar blijkt er wel te lard te worden gereden, dan er een vaste procedure, jebedoeling is dat de politie be kijkt of de weg goed is inge richt, dus in overeenstemming i geldende snelheidsli- liet Is dat het geval, dan voi der handhavingsacties. Is dat liet het geval, dan krijgt de weg teerder (bijvoorbeeld gemeen- i of waterschap) de opdracht wegen aan te passen. Pas aama zal op snelheid worden icontroleerd, aldus Boot. Met jtproject zijn twee mensen van étregionaal team verkeerspoli- ebelast. let nieuwe project speelt in op Discussie over verdeling van fonds stads-en dorpsvernieuwing lorMelita Lanting IERIKZEE - De raadsfracties niet unaniem achter het worstel van het college voor de verdeling van het geld voor de en dorpsvernieuwing. Zo veel is duidelijk geworden na de over het voorstel in de oramissie Openbare Ruimte. let college stelt voor om het wendeel van het beschikba- 'bedrag (ongeveer 330.000 eu- o) te besteden aan het opknap- envan de gemeentelijke musea Daarnaast is geld ten behoeve van skate- oerzieningen (130.000), opslag oor de Oosterlandse Fanfare 1000) en herstelfonds kunst- cknickplek (20.000). Wij hebben allerlei problemen iet dit voorstel", zegt B. Flach IDA). „Wij willen eerst een dis- voeren over het museum lor we geld hiervoor gaan uit- iken." Ook Alert! wil de dis mie over het opknappen van twee gemeentelijke musea in enkzee afwachten. Morgen 'Ordt het voorstel voor de mu- ta besproken. ^fracties van Leefbaar Schou- on-Duiveland en Lijst Raats fOben aangegeven tegen de intigduizend euro voor het ®telfonds kunstpicknickplek zijn, aan de discussie e'd D. Slieker an de dorps- ad Oosterland een vurig plei- »i voor een visvijver in zijn D!P Het verzoek van de dorps- id om een gemeentelijke bij- van 32.000 euro is door 'J college niet gehonoreerd, ticker probeerde het tij nog te F®- „Voor een bescheiden be- rag kunt u velen een plezier tot" De fracties gingen inhou- tlijkniet in op zijn verzoek. Jt-MAAKTENSDIJK - Een njarige jongen uit de ge- Eente Tholen gisterochtend S^pakt, omdat hij een leef- )tmet een mes zou heb- - -«u6u. Dat gebeurde Nagavond op de Sportlaan S'tit-Maartensdijk. Een om- jfe pakte het mes af, daar- 1Qntstond een vechtpartij tus- "detwee jongens. De jongen ^verhoor vrijgelaten, de poli- Aeeft, proces-verbaal opge- de gevoelsmatige beleving van snelheid. Aanjager is het Bu reau Verkeershandhaving van het openbaar ministerie (BVOM). Zes jaar geleden stond dit bureau ook aan de wieg van de oprichting van het Verkeers- handhaving'steam Zeeland, dat het de Zeeuwse politie mogelijk maakte gericht aandacht aan verkeer te besteden. Snelheid is - ook landelijk - een belangrijk thema. Ook bij geringe snelhe den kan sprake zijn van grote ge volgen, blijkt uit de gegevens van het Bureau Verkeershandha ving. Bij aanrijdingen met een snelheid van 35 kilometer per uur komt 5 procent van de betrokken fietsers of voetgan gers om het leven. Bij 48 kilome ter per uur is dat dodental al op gelopen tot 45 procent. Bij 64 kilometer per uur overleeft slechts 15 procent de klap. Ove rigens wordt er al langer, via het Regionaal Overlegorgaan Verkeersveiligheid Zeeland (RO- VZ), gewerkt aan het recht streeks inspelen op door mensen ervaren verkeersonveiligheid. Zo is er het Meldpunt Verkeers- door Melita Lantinq BURGH-HAAMSTEDE - Voor de 26e keer is gister avond de avondvierdaagse van Burgh-Haamstede van start gegaan. De wandeltochten hebben dit jaar 319 deelnemers gelokt, die kunnen kiezen uit vijf, acht of vijftien kilometer wandelen per avond. „Dat zijn er der tig meer dan vorig jaar", zegt W. de Meij van de organi satie. „Daarnaast zijn er nog een kleine tachtig meelopers. Dat zijn mensen die met hun kinderen meelopen. Dat kunnen we zien aan de appels die we hebben uitge deeld, want we hebben tachtig tekort. Dat betekent dus dat ik op een kleine vierhonderd deelnemers uitkom." De eerste twee deelnemers komen al na drie kwartier te rug in de kantine van sportvereniging DFS. Lianne en Ilse hebben de vijf kilometer rennend afgelegd en hij gen nog wat na. „Morgen doen we de acht en daarna misschien de vijftien." De meeste deelnemers doen het echter wat rustiger aan. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De bevolking van Nieuwerkerk heeft de hoop op een fraai gerenoveerd dorpshuis in een kleine drie jaar tijd volle dig in rook zien opgaan. „We zit ten nu met een gigantisch pro bleem", zegt voorzitter J. Prins van de dorpsraad. Hij doelt op het besluit van de gemeente de bijna vierenhalve ton, die sinds 2002 gereserveerd stond voor de verbouwing van Ons Dorpshuis in Nieuwerkerk, een andere be stemming te geven. Het college van B en W wil het geld nu gaan besteden aan de aanpak van de musea in Zierikzee. Prins toont zich ontgoocheld door de hele gang van zaken en vraagt zich af hoeveel waarde de bevolking van Nieuwerkerk nu nog kan hechten aan een be sluit van de gemeenteraad. Hij brengt in herinnering hoe blij de bewoners waren toen de ge meente in de begrotingsraad voor 2003 het krediet voteerde voor een drastische renovatie van het dorpshuis. Prins was in die tijd ook zelf voorzitter van de Stichting Dorpshuis. „We ontwikkelden het plan om het dorpshuis na de renovatie veel intensiever te gaan gebruiken en dagelijks, met uitzondering van de zondag, open te stellen van tien uur 's ochtends tot in de avonduren." Volgens hem voldeed het stich tingsbestuur keurig aan de voor waarde voor 1 april 2003 een verbouwingsplan bij de gemeen te te presenteren. De verwach ting was dat direct na het vereni gingsseizoen in de zomermaan den begonnen zou worden met de verbouwing. Kort daarop ech ter kwam de eerste tegenvaller. „Toenmalig wethouder Van dei- Wouden liet ons weten dat hij de eerstkomende maanden geen ambtenaren beschikbaar had De renovatie waar Ons Dorpshuis al drie jaar op wacht, zal er nu waarschijnlijk wel nooit komen. De gemeenteraad heeft een ander doel gevonden voor het gereserveerde geld. foto Dirk-Jan Gjeltema voor het begeleiden van de reno vatie. Daar bleef het voorlopig bij en toen lanceerde de gemeen te in februari 2004 al het voorne men voor Kiezen of Delen en kwam er helemaal niks meer van die hele verbouwing", me moreert Prins. Inmiddels wordt steeds vaker de gemeenschapsruimte van senio renwooncomplex De Steen- zwaenshof als alternatief voor het dorpshuis genoemd. Volgens Prins voelen de huidige gebrui kers noch de bewoners van De Steenzwaenshof daar iets voor. De dorpsraad peilt via een en quête nog exact de meningen daarover. Maar vooruitlopend op de uitslag daarvan hoort de voorzitter veel klachten over de problemen cüe de huidige gebrui kers van het dorpshuis daarbij verwachten. Prins heeft tot nu toe steeds het vertrouwen gehad dat de reeds gevoteerde vierenhalve ton voor een accommodatie in Nieuwer kerk behouden zou blijven. De ze week werd hem tijdens de ver gadering van de commissie Openbare Ruimte duidelijk dat dit niet geval is. Het geld voor de renovatie is geput uit de re serves Stads- en Dorpsvernieu wing, maar nu het geld nog steeds niet is gebruikt, willen B en W het liever besteden aan de verbetering van de Zierikzeese musea. „Hoe is dit nu uit te leggen aan de bevolking van Nieuwerkerk? De raad had toch besloten 450.000 euro uit te trekken voor een accommodatie in Nieuwer kerk?", verzucht de voorzitter van de dorpsraad. Tijdens de commissievergadering bleken sommige raadsleden overigens ook met dit probleem te worste len. ZIERIKZEE - De verwar ring was groot, gisteravond in de commissie Ruimte en Milieu. Wat een discussie had moeten worden over de verdeling van het res tantbedrag stads- en dorps vernieuwing, ontaardde in discussie over het vorige maand genomen besluit over sluiting van het dorps huis Nieuwerkerk. W. Stouten (LSD): „Hoe zit het met 450.000 euro die ge reserveerd was voor het dorpshuis Nieuwerkerk?" W. Renden (wethouder): „U heeft vorige maand be sloten dit dorpshuis af te stoten. Dan vervalt ook het bedrag wat gereserveerd was om het pand op te knappen." J. van Felius (Alert!): „Er is toch nog een kans voor het dorpshuis?" Renden: „Nee, u heeft het voorstel aangenomen en daar staat in dat Nieuwer kerk wordt afgestoten." H. Winfield (PvdA): „Ik be strijd dat Nieuwerkerk haar dorpshuis kwijt is." B. Flach (CDA): „We kun nen toch een andere ruimte aanwijzen als dorpshuis?" Van de Berge: „Mevrouw Flach, gelooft u in sprook jes? Houdt uzelf niet voor de gek. Nieuwerkerk is zijn dorpshuis kwijt. De activi teiten moeten straks naar de Steenzwaenshof. Bent u daar al eens geweest Weet u hoe groot die ruimte is? Niet groter dan de cirkel waar wij nu in zitten. De Steenzwaenshof is geen ver vanging voor het dorps huis." Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle rolletje of digitale opdracht von tenminste 20 afdrukken nu GRATIS twee 15 x 21 cm kleur- vergrotingen van uw mooiste foto's. onveiligheid Zeeland, waar men sen aandacht kunnen vragen voor gevaarlijke situaties in hun buurt. Via het meldpunt, waarin tal van instanties en overheden samenwerken, wordt de betrok ken beheerder rechtstreeks be naderd. MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen de vrijspraak van Stichting Kinderop vang De Bevelanden. Ruim anderhalve maand geleden be paalde de Middelburgse rechtbank dat de stichting niet schuldig is aan de dood van de tweejarige Janice Slosse. Het Goese meisje overleed ruim een jaar geleden in peu terspeelzaal De Polderrakkertjes toen ze van een glij baan, onderdeel van een speelhuisje, gleed en verstrikt raakte in het touw van een loopklos. Kinderopvang De Be velanden kon volgens de rechters niet weten dat het be wuste speelhuisje gevaarlijk was. Het OM had eind maart een boete van 15,000 euro, waar van de helft voorwaardelijk, tegen de stichting. Het werd dus vrijspraak. Gisteren heeft het OM besloten niet in be roep te gaan tegen dat vonnis. Volgens de woordvoerster van het OM is het vonnis van de rechtbank zeer uitvoerig bestudeerd en biedt het onvoldoende aanknopingspunten om succesvol in beroep te gaan. De fabrikant van het speeltoestel gaat wel in hoger be roep. Hij is veroordeeld tot tweehonderd uur dienstverle ning omdat hij nalatig is geweest. Hij wist volgens de rechtbank al enkele jaren dat het bewuste speelhuisje ge vaarlijk kon zijn, maar waarschuwde niet de afnemers van het toestel. NOORDGOUWE - Uit een bedrijf aan de Smidsweg in Noordwelle is gisteren een geldkistje gestolen. De eigena ren hadden het kistje rond één uur even in de schuur ge zet. Toen ze het weer wilden pakken, was het verdwenen. Om welk bedrag het gaat, is onduidelijk. DREISCHOR - Aan de Blindeweg in Dreischor is een au to opengebroken. De dader nam een mobiele telefoon weg uit de houder. De diefstal werd gepleegd tussen maandag avond half tien en gisterochtend acht uur. GOES - De landelijke stakingsdag voor ambtenaren vindt weinig gehoor op de Bevelanden. Alleen het perso neel van de gemeente Noord-Beveland legt donderdag tus sen tien en twaalf uur 's ochtends het werk neer uit onvre de over de onderhandelingen over een nieuwe cao voor ge meenten. Een aantal ambtenaren gaat ook naar de protest manifestatie in Amsterdam. Datzelfde geldt voor de ge meente Borsele, waar acht ambtenaren het werk neerleg gen om naar Amsterdam te gaan, en Goes, dat acht perso neelsleden naar de hoofdstad ziet vertrekken. Het werk in de gemeentehuizen wordt echter niet neergelegd. In Ka- pelle en Reimerswaal gebeurt waarschijnlijk helemaal niets. De onderhandelingen die al een jaar lopen, zitten onder meer vast op het functioneel leeftijdsontslag, loon doorbetaling bij ziekte en de ziektekostenverzekering. Jeannette en Lourens-Jan likken na binnenkomst aan een felroze ijsje. „Ik heb de vijf kilometer gelopen", zegt Jeannette. „Voor de tweede keer." Ook Jessica en Leroy lopen voor de tweede keer mee. „We hebben op vakantie geoefend", zegt Leroy. Hij oogt dan ook nog zeer fris. De avondvierdaagse eindigt vrijdagavond traditiege trouw met een 'intocht' vanaf Duinoord naar de kantine van DFS met muziek door de Witte van Haemstede. foto Dirk-Jan Gjeltema (Advertentie) Charles Vögele Switzerland WIJ VIEREN FEEST - U PROFITEERT! Vlissingen, Goes, Middelburg K3jk ook op: www.charles-voegele.nl S* Na jaren van intensief ge bruik ging de werktas van de Goesenaar steeds muffer rui ken, een lucht die de eigenaar allengs tegen ging staan. Het was aanleiding naar een ander exemplaar om te zien. Bij het leegruimen van de oude las kwamen veel verge ten voonoerpen tevoorschijn, ivaaronder een boek dat al lang naar de bibliotheek te rug had gemoeten en een brief die nimmer was gepost. Helemaal onderin wachtte de grootste verrassing, een voor werp dat de Goesenaar niet direct kon thuisbrengen. Het bleek, uiteindelijk, een ba nanenschil te zijn. In verregaande staat van ont binding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33