nc Pand ziekenhuis opgeknapt 50 J A A R SPllüfPHOTO Winkeliers willen af van honden verbod 1VERGROTMGEH Hulppost Nollestrand is uniek Duitse doet aangifte van mishandeling Gebouw krijgt nieuw mortuarium en zesde operatiekamer Samen naar de top Geen beroep in zaak Goese peuter Uitpraten ruzie draait uit op boete Foto's van dracht in Polderhuis Vögele Tas Redactie: 0113-315649 5Sctie@pzc.r1i Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie. ö-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Sws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 8 juni 2005 Bij ontwikkelen en ofdrukken van uw volle rolletje of digitale opdracht van tenminste 20 ofdrukken nu GRATIS twee 15 x 21 cmkleur- vergrotingen van uw mooiste foto's. editie Walcheren dnnr Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Dit sei zoen hebben de strand- wachten in Vlissingen extra breed uitzicht. Als ex periment werken ze vanuit een acht meter hoge mobie le eerste hulppost: de Trau- matainer. Op dit moment wordt de strandpost ingericht. Hij staat op de Nolledijk, vlak achter de fietsenstalling. Nergens in Nederland vind je de Traumatainer. De le verancier koos de stad uit als proeflocatie. Vanzelf sprekend, vindt strandbe- heerder Albert Dijkstra. tiWij hebben de mooiste stranden." En binnenkort wellicht ook de "veiligste. Bovenop de huidige eerste hulppost komt een bemanningsver- blijf. In de laag daarboven komt een bordes met uit kijktoren. Drie lagen die sa men uitkomen op acht me ter hoogte. Hoog genoeg om alle zwemmers te kun nen zien. „Van boven heb je een geweldig uitzicht", vertelt Dijkstra. „Zeker met een verrekijker. Dan zie je ze aan de overkant zwemmen. Tot vorig jaar kwam ons eerste niveau tot 2,5 meter hoogte. Ons zicht werd toen belemmerd door het strandpaviljoen. Ter wijl uitzicht toch het be langrijkste is." De post is opvallend geel van kleur, zodat niemand eromheen kan. „Dat was vorig jaar wel eens anders, met de porto-units. Mensen liepen ze gewoon voorbij." De Traumatainer moet volgen- déweek klaar zijn. door Maurits Sep door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Ziekenhuis Wal cheren investeert dit jaar zes tien miljoen euro in opknap- werk en aanpassingen. Het werk begint na de zomer met de bouw van een nieuw mortua rium. De opbaarruimte voor overledenen verruilt de kelder voor een nieuwe aanbouw met een aparte ingang van buitenaf. De poliklinieken krijgen meer ruimte en er wordt een zesde operatiekamer gebouwd. Het ziekenhuis heeft plannen klaar voor een verregaande ver nieuwing van het pand, dat bouwdelen uit de jaren dertig, zestig en tachtig kent. Of die plannen, ter waarde van dertig tot vijfenvijftig miljoen euro, doorgaan hangt af van het sa mengaan met de Oosterschelde- ziekenhuizen en de inrichting van de Zeeuwse ziekenhuiszorg, zegt hoofd faciliteiten, J. van Roosendaal. De aanpassingen die nu op sta pel staan zijn een inhaalslag die achterstallige modernisering en ruimtegebrek aanpakt. Het zie kenhuis kiest binnenkort een nieuwe 'huisarchitect' die de en tree van het gebouw aan de Kou- dekerkseweg uit de schaduw van het nieuwe Zeeuws Radio therapeutisch Instituut (ZRTI) moet halen. Om het gebruik door omwonen den en bezoekers van de binnen stad en boulevards te ontmoedi gen moet voor het parkeerter rein betaald worden. „Het wordt een mild tarief voor de mensen die voor een bezoek of een onderzoek komen. Staat een auto er een hele dag, dan word je er arm van", zegt Van Roosen daal. Het tarief is nog niet be paald. Het ziekenhuis maakt en kele extra parkeerplaatsen aan de Sottegemstraat waar de mo biele pet-scanner parkeert. Een parkeervoorziening met meerde re lagen of een parkeerkelder is te duur voor het ziekenhuis, zegt hij. De kinderafdeling, en de kraamafdeling worden bij el kaar gebracht. Dat betekent on der meer dat de longpolikliniek moet verhuizen. De verpleegaf- delingen krijgen een opknap beurt, maar de vierpersoonska- mers blijven. Als er in de toe komst ruimte komt om die om te zetten naar één- en tweepersoon kamers, gebeurt dat zeker, stelt Van Roosendaal. De psychiatrische afdeling ver huist naar een nieuwe aanbouw aan de rand van het ziekenhuis terrein om ruimte voor de poli klinieken te winnen. De huidige laagbouw aan de Sottegem straat maakt plaats voor hogere nieuwbouw. Middelburg De Middelburgse vestiging van het Streeklaboratorium komt in 2006 leeg. Het pathologisch labo ratorium verhuist naar het zie kenhuisterrein in Vlissingen. Het specialisme medische micro biologie voegt zich bij de labora toriumlocatie in Goes. Ook de Trombosedienst verhuist van het Jan Matenshuis in Middel burg naar het Vlissingse zieken huis. „Het is praktischer om die dienst dicht bij het klinisch che misch laboratorium in het zie kenhuis onder te brengen", licht Van Roosendaal toe. Het Medisch Centrum Middel burg wordt toegerust op meer consulten en behandelmog'elijk- heden. Voor het leegstaande la boratoriumgebouw op het ter rein achter 't Gasthuis wordt nieuw gebruik gezocht. In het Jan Matenshuis blijven de San- quin-bloedbank en de GGD-ves- tiging gehuisvest. Het zieken huis beziet of verhuur aan der den die actief zijn in zorgverle ning een optie is. MIDDELBURG - De Duitse Ka- Ihi Schleicher heeft in haar va derland aangifte gedaan van mishandeling door de politie in Middelburg. Zij zegt zo hard aanhaar arm te zijn vastgepakt, dat ze er blauwe plekken aan heeft overgehouden. Daar heeft ze in het ziekenhuis naar laten kijken. Schleicher was op 26 mei op va kantie in Zeeland. Met haar dochter reed ze op deSchroe- weg in Middelburg. Ze wilden gen, maar werden door an dere auto's niet toegelaten, ver- zij. Daarom namen ze een paar meter van de busbaan mee in een wat grotere ruimte toch tussen het verkeer te ko men. Dat werd gezien door de politie en die hield de vrouwen aan, Haar dochter, die reed, moest 65 euro boete betalen. „Ik twee briefjes van vijftig, maar de agent kon niet terugge ven. Daarom moesten we mee naar het bureau", zegt moeder Kathi Schleicher. Daar zouden ie gegevens worden genoteerd. De politie bevestigt dat, maar daarna lopen de verklaringen van Schleicher en de politie uit- ''olgens de Duitse mocht ze 'ij het gesprek van de poli tie met haar dochter zijn. Agen tenhebben haar toen bij haar ar men gepakt en in een afgesloten kamer gezet. De politie in Mid delburg zegt echter dat zij door net kantoor wilde lopen, op *""k naar een chef, en dat haar is belet. Daarbij is ze inder daad wel stevig bij cle armen ge nomen. Maar ze is niet in een ka mer opgesloten, zegt woordvoer der J. van Mourick. Schleicher Stelt dat ze in Middelburg met een heeft geprobeerd aangifte te doen, maar dat dat niet mocht. Daarom heeft ze haar klacht ge deponeerd bij het OM in Aken. wordt doorgestuurd naai mand", zegt Schleicher. De klacht is in Middelburg nog met ontvangen. Schleicher kan nok zelf een klacht indienen, mat Van Mourick weten. De po- le taeft de kwestie ook intern mtgezocht. Volgens Van Mou- tj komen de verhalen groten deels overeen. Het meningsver- Pü betreft de boete, zegt hij. ochleicher zou het daarmee niet eens zijn geweest. VEERE - Bij het bouwproject aan het Bastion in Veere wapperde gisteren de vlag. De drie woningen die hier gerealiseerd worden, hebben hun hoogste punt bereikt. Het project is uniek omdat het volledig is gebouwd door leerling-bouwvakkers. De jongens hebben zelf alle werkzaamheden uitgevoerd, daarbij gesteund door twee leermeesters. De Veerse wethouder Van Tatenhove van onderwijs klom giste ren naar de top van de woningen om samen met de bouwvakkers de hoogste pan nen neer te leggen. Eenmaal beneden stak hij de leerlingen een hart onder de riem met de woorden: „Dit verdient waardering, want het behoud van vakmanschap wordt op deze manier gewaarborgd." De eerste paal voor het project werd vorig jaar december geslagen. Daar ging'ruim tien jaar onderhandeling aan vooraf tus sen de gemeente en betrokken partijen. Inmiddels is duidelijk te zien dat de huizen een traditionele uitstraling krijgen die nauw aansluit bij de aangrenzende huizen. Een mooie kans voor de bouwvakkers om het oude ambacht onder de knie te krij gen. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vereniging Winkelcentrum Vlissingen wil af van het hondenverbod dat al ruim tien jaren geldt in een deel van de Vlissingse binnenstad. De ondernemers vermoeden dat klanten het winkelcentrum mij den, omdat het verboden terrein is voor hun hond. Deze week heeft de winkeliers vereniging een brief gestuurd naar de gemeente Vlissingen met het verzoek om de verbods borden voor honden weg te ha len. Wethouder P. van der Ma den zegt dat het college van B en W de brief nog niet heeft be handeld. Hij heeft wel begrip voor de actie van de onderne mers. „Alle obstakels die je op werpt voor bezoekers, kunnen een belemmering vormen om te winkelen." Hij zegt dat destijds het honden verbod is aangevraagd door de winkeliersvereniging. „Maar misschien is het gedrag van de hondenbezitter erop vooruitge gaan", merkt hij op. Jaren terug werd hetzelfde argu ment gebruikt om het honden- verbod in te voeden als om het nu op te heffen. „De honden- Als het aan de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen ligt, lopen er in de binnenstad van Vlissingen bin nenkort gewoon weer honden. foto Lex de Meester poep zou klantonvriendelijk en vies zijn voor de bezoekers", her innert Van der Maden zich. Vlis singen had de Walstraat en enke le zijstraten opnieuw bestraat en vond dat Vlissingen schoon moest blijven. W. de Ridder, voorzitter van de winkeliersvereniging zegt dat de ondernemers bereid zijn om op de poepzakjesautomaten te letten. Die worden 's avonds MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep tegen de vrijspraak van Stichting Kinderop vang De Bevelanden. Ruim anderhalve maand geleden be paalde de Middelburgse rechtbank dat de stichting niet schuldig is aan de dood van de tweejarige Janice Slosse. Het Goese meisje overleed ruim een jaar geleden in peu terspeelzaal De Polderrakkertjes toen ze van een glijbaan gleed en verstrikt raakte in het touw van een loopklos. Kinderopvang De Bevelanden kon volgens de rechters niet weten dat het speelhuisje gevaarlijk was. Tijdens geen van de vele inspecties was een mankement geconsta teerd. Het OM eiste eind maart een boete van 15.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. Gisteren heeft het OM besloten niet in beroep te gaan tegen dat vonnis. Een woordvoerster erkent dat het OM uitzonderlijk lang de tijd heeft genomen om tot een afweging te komen. Nor maal wordt binnen veertien dagen het besluit genomen om al dan niet in hoger beroep te gaan. Volgens de woord voerster is het vonnis van de rechtbank zeer uitvoerig be studeerd en biedt het onvoldoende aanknopingspunten om succesvol in beroep te gaan. De fabrikant van het speeltoestel gaat wel in hoger beroep. Hij is door de recht bank veroordeeld tot tweehonderd uur dienstverlening. VLISSINGEN - Een 31-jarige inwoner van Vlissingen heeft gisteren een boete van driehonderd euro gekregen voor een vechtpartij. De Vlissinger ging op 23 november vorig jaar verhaal halen bij een plaatsgenoot die zijn zus en zijn moeder had beledigd. Dat liep uit een op schermut seling in het trappenhuis van een woning aan de Schelde- straat. Het slachtoffer was dronken, viel op de grond en raakte gewond. De 31-jarige zou bovenop hem gevallen zijn, zo verklaarde hij gisteren voor de politierechter in Middelburg. Getuigen beweren dat hij de Vlissinger gesla gen heeft. Dat ontkende de man. „Ik wilde alleen met hem praten. Als ik hem in elkaar had willen slaan, dan had ik het wel goed gedaan." De officier van justitie zag voldoende bewijs voor de mishandeling en eiste 300 euro boete. De politierechter vond dat een passende straf. WESTKAPELLE - Zes foto's van de Hongaarse fotografe Eva Besnyö zijn te bekijken in de koffiehoek van het Pol derhuis in Westkapelle. Ook hangen er foto's van W.F. Pleemskerck-Düker. Besnyö heeft de foto's in 1939 ge maakt. Zij zijn onderdeel van een reportage van het kle den van een meisje uit Westkapelle in klederdracht. De Hongaarse stierf in 2003 in Laren op 93-jarige leef tijd. Besnyö kwam regelmatig in Westkapelle. Het Zeeuw se landschap sprak haar aan en ze heeft veel foto's van Westkappelaars gemaakt. In het museum is de dracht van volwassenen te bezichtigen. De expositie loopt tot 21 sep tember. Het Polderhuis is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. (Advertentie) Charles Vögele Switzerland WIJ VIEREN FEEST - U PROFITEERT! nog al eens leeggehaald. „En we zullen ze tijdig bijvullen. Want we vinden het ook belangrijk dat Vlissingen een schone stad blijft", zegt De Ridder. „Maar le den van de vereniging krijgen opmerkingen van klanten dat ze naar een andere stad gaan, om dat hier een hondenverbod geldt. Sommigen laten hun hond in de auto en dat is niet al leen dieronvriendelijk, klanten laten merken dan ze niet meer rustig winkelen." Bovendien is het niet eenvoudig om op te treden tegen honden bezitters die de regel overtre den. Volgens de ondernemers en de wethouder heeft een verbod dan weinig zin. Al eerder werd het hondenverbod aan de kaak gesteld. Winkelend publiek noemde het verbod betuttelend en wezen naar andere plaatsen, waar vriendelijker regels gel den. Eigenaren van honden moeten in Middelburg kunnen laten zien dat ze een zakje of schepje bij zich hebben om de hondenpoep op te ruimen. De Ridder: „We zijn bereid om de mensen erop aan te spreken als we zien dat hun hond heeft ge poept. En we zullen ze wijzen op de automaten met de poep- zakjes." Vlissingen, Goes, Middelburg Kijk ook op: www.cliarles-voegele.ni 'TT zeeuwse almanak Na jaren van intensief ge bruik ging de werktas van de Goesenaar steeds muffer rui ken, een lucht die de eigenaar allengs ging tegenstaan. Het was aanleiding naar een ander exemplaar om te zien. Bij het leegruimen van de oude tas kwamen veel verge ten voorwerpen tevoorschijn, waaronder een boek dat al lang naar de bibliotheek had terug gemoeten en een brief die nimmer was gepost. Helemaal onderin wachtte de grootste verrassing, een voor werp dat de Goesenaar niet direct kon thuisbrengen. Het bleek, uiteindelijk, een ba nanenschil te zijn. In verregaande staat van ont binding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11