Sint-Albert vraagt luisterend oor PZC PZC PZC Scholieren schoffelen eigen tuintjes Politie gaat meer in gesprek met burger Mabélis Belangstelling uit buitenland voor biblioservicebus 13 Oproep aan de gemeenteraad om naar de burgers te luisteren Tweede bij strijd om penaltybeker agenda Zwemvierdaagse voor Unicef AAZET De Vier Ambachten huldigt Gielen Schade door sanering in Hoek Uitsluitsel over Hulster olietanks Woongoed geeft Okkernoot auto Terneuzenaren niet in finale boterzachte prijsjes! dinsdag 7 juni 2005 jp^rank van Cooten fERNEUZEN - De gemeente raad van Terneuzen heeft don derdag in de raadsvergadering kans te laten zien dat de njaatselijke politiek, in tegen- telling tot 'Europa', de stem <an het volk spreekt. U heeft geen referendum nodig jm te weten hoe uw kiezers zelf ouden oordelen. Niet alleen de aezers uit Sint Albert-Noord billen met meer dan gemiddelde aandacht uw keuze volgen. Dit is uw kans om u te profileren als eerlijk en betrouwbaar", stelt de Bewonersgroep Sint Al- jert-Noord in een brief aan de eden van de gemeenteraad. „De uirgers willen nu weten of de lolitiek zich houdt aan dezelfde vaarden en normen, of dat voor lestuurders andere regels gei len." De bewonersgroep strijdt na mens 85 huishoudens in de Sas- se wijk Sint-Albert-Noord te gen de komst van een woonwa gencentrum op een lap grond aan de Vrijstraat. Dit landbouw- perceel, waar nu nog een boom- jgaard op staat, ligt pal naast de wijk. In het door de raad goedgekeur de bestemmingsplan Buitenge bied is de bestemming van het bewuste perceel veranderd van landbouw naar woondoelein- Bezorgklachten: 00-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 ac terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 F-mail; redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 F-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 I 4460 AA goes Td: (0113)315500 Fax: (0113)315669 F-mail: redactie@pzc.nl •nternet www.pzc.nl F-mail: web@pzc.nl den. De bewonersgroep roept de gemeenteraad op deze wijziging terug te draaien, omdat hun vrije uitzicht naar de knoppen gaat. „De wijk Sint Albert-Noord ligt zodanig onder druk van de op rukkende industrie dat het ver vangen van ons vrije uitzicht door een woonwagencentrum ge woon teveel is gevraagd. Voor de raad van 9 juni vragen wij u echter geen uitspraak over de beste locatie. Wij vragen een oor deel op morele gronden over het herstellen van onacceptabele manipulaties bij de vaststelling van het bestemmingsplan bui tengebied waarmee de belangen van de omwonenden zijn ge schaad." Volgens de bewonersgroep is de aanpassing van het bewuste per ceel opzettelijk gecamoufleerd door de raad geloodst en is op ontoelaatbare wijze verzwegen voor burgers om tijdige bezwa ren te voorkomen. „Het college voert wel aan dat de bouwbe- stemming nog geen woonwagen- centrum toestaat, maar zag toch blijkbaar voldoende voordeel in deze eerste stap, dat zij de raad en de burgers om de tuin wilde leiden." Raadslid Cees Freeke (LCF) wil aanpassing van het bestem mingsplan in een initiatiefvoor stel voor elkaar krijgen. De be wonersgroep waardeert de actie ve inzet van de LCF maar heeft weinig vertrouwen in de werk wijze van Freeke. „Wij vragen u niet om dankzij, maar ondanks de weinig subtiele inbreng van de heer Freeke te zorgen dat recht wordt gedaan aan de be langen van de bewoners van Sint Albert-Noord", stelt de be wonersgroep in de brief aan de raad. R. Roelandt van de bewoners groep vindt dat de woonwagen bewoners in het buitengebied moeten kunnen blijven wonen. Terneuzen zou het landelijke in tegratiebeleid moeten laten va ren en een geschikte plek in de polder moeten creëren. Op die manier zou de gemeente tege moet komen aan zowel de wen sen van de Sasse wooonwagen- bewoners als aan die van de be woners van de wijk Sint Albert, betoogt Roelandt. IERNEUZEN - Dc 11-jarige Dennis Cornelissen uit Terneu zen is afgelopen zaterdag in zijn leeftijdscategorie tweede gewor den in de finale van de T-Mobile Penalty Trophy. De 11-jarige D-junior van de voetbalvereniging Terneuzen moest het daarvoor in de Am sterdam-Arena vanaf de elf-me- ierstip opnemen tegen oud-Ajax- doelman Fred Grim. De finale wordt zaterdag 18 juni, tussen 1830 en 19.00 uur uitgezonden door SBS6. Aan de finale deden intotaal 220 jongens mee. STREEKACTIVITEITEN I AXEL- De Halle, 13.30 uur: Kaarten, bil- jtrten; 14.45 uur: Trefpunt, 14.00 uur: Engels; CLINGE- Malpertuus, 13.30 uur: KBO wMansen, zingen en biljarten; KLOOSTERZANDE - Zwembad de flonle, 9.30 - 10.30 uur en 15.00 - 18.00 ur; Zwemvierdaagse; KOEWACHT - De Vlaschaard,Gymnas tiek; 15.00 uur: Ouderenkoor; Kerklaan uur: Creatieve bijeenkomst; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; PHILIPPINE - Feesttent, Vanaf 13.00 Viering 500 jaar Philippine met (ouderen programma; SASVAN GENT -15.30 uur: Crea club entechnika 10; SINT - JANSTEEN - De Warande, 1330 uur: Ouderenkoor; 18.30 uur: Start avond wandelvierdaagse; TERNEUZEN - Porgy Bess, 20.00 uur: Chez Dolly encore door toneel groep Terneuzen; De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, i biljarten; Buurthuis de Hoeve, I.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Jchelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: 'eugdcentrum Meetpoint; [WALSOORDEN - Café Rue du Nord, I330uur: Schieting voor ouderen; Leerlingen van groep acht werken in hun moestuin, door Wilma Valk IJZENDIJKE - De belangstelling was tanende, dus worden in het komende schooljaar in Zeeuws-Vlaanderen voor het eerst sinds vijf jaar geen,natuur- oudercursussen (noc's) meer gegeven. Toch zijn de gevolgen van de noc's nog op veel scholen merkbaar. Zo zijn er in IJzendijke acht volkstuintjes bij de openbare basisschool Molenbolwerk, die onder leiding van natuurouders wor den onderhouden door de groepen ze ven en acht. „Het begon allemaal met de cursus Kust en Zee in 2000", weet Rineke Reijnders, een van de twee eerste na tuurouders van het Molenbolwerk. „Daarvoor waren we met ongeveer tien ouders zes ochtenden in Breskens. Theo rie in het Visserijmuseum en later lek ker naar het strand om zelf eerst de spel letjes te testen. Wij hebben er heel wat van opgestoken. Net als van de cursus over vogels. Daarvóór kon ik een mus niet eens van een merel onderschei den." Nu er geen nieuwe cursussen meer komen, kan een beroep worden gedaan op de Natuur- en Milieueducatie Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen voor bijscholing of andere activiteiten. „Bin nenkort gaan onze leerlingen dan ook met hun docent Karei Leeftink en een aantal natuurouders naar de Paulina- polder voor een biologieles in het veld. We werken hier ook met leskisten, ma ken natuurwandelingen, allemaal leuke dingen. Alleen, wij kunnen niet iedere week de polder in of naar het strand gaan. Om onze kindex'en toch meer van de natuur bewust te maken hebben wij samen met juf Ellen onze volkstuintjes gecreëerd." Op een brak stukje grond naast de school werden acht moestuintjes inge richt. Iedere tuin heeft maar liefst drie tuinders. Allemaal kinderen van groep zeven en acht, die op vrijdagmiddag zaaien, planten, gieten en vooral on kruid wieden. ,De grond was eerst heel verwilderd", weten Rineke en Ellen nog. „Het eerste jaar hebben we vooral veel onkruid moeten wieden. Minder leuk voor de kinderen. Nu gaat het ie der jaar beter. Ze vinden het allemaal heel leuk, sommige hebben thuis ook een moestuin en brengen vaak stekjes mee. Zelfs in de vakanties komt er een aantal een dag per week om de tuin te onderhouden. Er zijn drie kinderen per tuintje, meestal twee fanatieke en een tje die een beetje minder enthousiast is. Zo krijgen we een goed evenwicht. Soms gaan ze in de pauzes kijken hoe alles erbij staat. We hebben onze eigen composthoop, er is nog een stukje dat we als vlindertuin willen inrichten of fruitbomen planten en er is een vijver. De tuin is altijd goed afgesloten, zodat de jongere kinderen er niet naartoe kun nen." Advies Ieder jaar maken de kinderen eerst een plattegrond van hun tuin: „Een inde ling, wat ze willen planten of zaaien. Vooral bij het zaaien zijn de natuur ouders aanwezig, anders zou het wel foto Camile Schelstraete eens mis kunnen gaan. Verder houden we toezicht en geven advies. We weten nu, dat worteltjes hier niet willen luk ken. En er zijn ook grote verschillen in smaak, niet iedereen lust alles en dat is te zien in de tuin." In de tuintjes staan bordjes met kaart jes van de geplante producten. Voor de kinderen niet echt nodig. De tuinders Stijn, Anthonie, Nathalie, Imke en Renée weten immers uit hun hoofd wat zij verbouwen: „Radijs, tuinkers en bies look", vertelt Martine. „Sommige heb ben rode bieten. Andere zaaien spina zie, het lekkerste vind ik de aardbeien. We hebben ook tomaten, uien, bonen en voor het eerst'dit jaar knoflook." De verrichtingen van de laatste vijf jaar zijn te volgen in een plakboek; „We maakten de eerste jaren wel meer fo to's. Nu gaat alles meer van een leien dakje, wordt het minder spectaculair, al willen we onze tuin toch nog uitbrei den." Eventjes geen nieuwe cursussen meer voor de natuurouders in Zeeuws-Vlaan deren, maar zeker in IJzendijke kan een aantal kinderen dankzij, deze opleidin gen straks thuis aan tafel genieten van zelfgeteelde groente. Advertentie Onze lezers zoeken uw vacature! 67% van de mensen die werk zoeken in de IT zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de IT het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De politie in Terneuzen zoekt nadrukkelijk meer het gesprek met de inwo ners. Dit om te bereiken dat het zowel burgers als de politie meer duidelijk wordt wat ze van elkaar mogen verwachten. Districtschef A. Graafland zei dat gisteren tijdens een discus sie-avond over leefbaarheid en KLOOSTERZANDE - Ruim 180 vooral basisschoolleerlingen do ken gisteren in het water van zwembad de Honte voor de jaar lijkse zwemvierdaagse. De deelnemers hebben vijf da gen de gelegenheid om de vereis te vier keer baantjes te trekken. Kinderen tot en met tien jaar zwemmen dagelijks 250 meter. De deelnemers vanaf 11 jaar trekken dan 500 meter baantjes. De opbrengst van de gesponsor de vierdaagse gaat dit jaar naar Unicef. veiligheid in de gemeente Ter neuzen. Graafland zei het pret tig te vinden wanneer de inwo ners van Terneuzen zich meer zouden herkennen in het werk plan van de politie. Vanaf vol gend jaar gaat dat ook gebeu ren. Burgemeester J. Lonink wees erop dat in overleg met de verschillende dorps- en wijkra den nu de top vijf van ergernis sen in beeld wordt gebracht. Dat moet dan leiden tot voorstel len voor het politiewerkplan 2006. „Daarin moeten die zaken voorkomen, die de burgers her kennen." Lonink wees er ook op dat het in de gemeente eigenlijk nog wel meevalt met de proble men. „Er zijn kernen waar we echt moeten nadenken om aan vijf ergernissen te komen." Volgens de cijfers van de politie monitor is de gemeente Terneu zen nogal veilig. De enquête van de projectgroep Waarden en Normen, die de discussie-avond organiseerde, laat echter zien dat het gevoel van onveiligheid wel groot is. Volgens Graafland leiden mis verstanden nogal eens tot onte rechte kritiek op de politie. „U denkt de politie doet het wel, maar misschien is het dan hele maal onze taak niet. Dat moeten we duidelijk kunnen maken aan de burgers. Dat mensen weten wat wij wel en niet doen. Want nu is er vaak het beeld van ik heb iets gemeld en hoor er nooit meer wat van," Volgens een aanwezige Axelaar heeft het gedoogbeleid van Ter neuzen alleen maar geleid tot on veiligheid in de woonwijken. Steeds meer woningen zouden niet gebruikt worden om in te wonen, maar om wiet te loeien. Hij kreeg bijval van Lonink. Verschillende aanwezigen von den dat de politie meer aanwe zig moet zijn in het straatbeeld, maar daar zal het volgens Graaf land niet van komen. De nadruk ligt namelijk steeds meer op re pressief optreden dan op preven tief werken. Hij vraagt zich daarnaast af of meer blauw op straat wel zin heeft. Advertentie KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-33jg3S3 HULST - Het bestuur van de oudheidkundige ki'ing De Vier Ambachten in Hulst wil oud-voorzitter Wim Gielen benoemen tot erelid van de vereniging. Gielen trad dit voorjaar af als voorzitter, na commotie over de rol die hij speelde in het geschil tussen de gemeente en de kring over het bouwpx-oject Onder de Toren in Hulst. De vacature van voorzitter is nog altijd niet vervuld. De verwachting is dat dat voor september dit jaar zal gebeuren. Gielen is dertig jaar lid van de oudheidkundige kring en haxiteerde negen jaar de voorzittershamer. HOEK - De grondzuivering bij de voormalige benzine pomp aan de Molendijk in Hoek veroorzaakt schade aan de huizen van omwonenden. In schx-iftelijke vragen hier over stelt i'aadslid P. Clijsen (GroenLinks) dat de gemeens te actie moet ondernemen. Volgens Clijsen hebben omwo^ nenden al verschillende brieven geschreven, maar da-t heeft nog niet geleid tot conci-ete x'eacties. De grondzuive ring op de Molendijk in Hoek is al enkele jax-en operatio neel, omdat de vervuilde gi'ond en het grondwater gerei nigd moet wox-den. Een goede zaak, vinden ook de omwo nenden van de installatie. GroenLinks vind dat de nood zaak om de grond op de Molendijk te reinigen niet ter dis cussie staat, maar clat er ook zoi'g moet zijn de mogelijke problemen die hiervan het gevolg zijn. HULST - De gemeente Hulst krijgt naar' vexnvachting de ze week antwoord op de vraag wie de eigenaar is van drie ondergi'ondse olietanks onder de winkel van Max Korting aan de Beestenmarkt in de binnenstad van Hulst. Dè Raad van State in Den Haag moet daar uitsluitsel over ge ven, nadat diezelfde raad vorig jaar besloot, dat de ge meente wellicht wat kort door de bocht is gegaan door Kuwait Petroleum als eigenaar aansprakelijk te stellen. De gemeente legde Kuwait Petrolexmi als 'ei-fgenaam' van het verdwenen Gulf-tankstation aan de Beestenmax-kt een dwangsom van 10.500 euro per week per tank tot een maximum van in totaal 90.000 euro op zolang de drie tanks niet door de oliemaatschappij werden verwijderd. De gemeente klopte eerst aan bij de huidige eigenaresse van het terrein en voormalige garagepand, waaxün Max Korting al jaren is gevestigd. Die ontkende echter alle ver antwoordelijkheid voor de tanks. De gemeente accepteer- de uiteindelijk haar documenten, waaruit bleek dat zij het eigendom van de tanks nooit had aanvaax'd. Volgens Kuwait Petroleum is de eigenaresse van het pand en per ceel wel degelijk eigenaar. Het olieconcern stapte daarom na het opleggen van de dwangsom naar de RvS. SCHOONDIJKE - Woongoed Zeeuws-Vlaanderen heeft woonvooi'ziening De Okkernoot in Schoondijke een twee dehands auto,cadeau gedaan. In De Okkernoot wonen on geveer vijftig mensen met een verstandelijke beperking. Die worden dagelijks begeleid naar hun werk, bij recrea tieve uitstapjes en bezoekjes aan de dokter of tandai'ts. De huidige vervoersmiddelen van De Okkernoot zijn daar voor echter niet voldoende. Als dank schonken de bewo ners Woongoed-directeur J. de Rechter een zelfgemaakt vogelhuisje. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - Landelijk en internationaal bestaat interesse voor de proef die de Zeeuwse Bi bliotheek (ZB) dit najaar gaat nemen met de biblioservicebus. Behalve boeken lenen, kunnen inwoners van dorpen op Schou- wen-Duiveland, Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren daarin van allerlei elektroni sche diensten gebruik maken. In augustus presenteert A. van Zanten, hoofd afdeling biblio bussen van de ZB het project op het World Library and Informa tion Congress in de Noorse hoofdstad Oslo. „In Scandinavië rijden veel bi bliobussen", aldus Van Zanten. „De problematiek van kleine kernen daar is vergelijkbaar met die van ons. Kleine dorpen hebben weinig voorzieningen, vaak niet meer dan een café. Een bibliobus in combinatie met andere diensten biedt per spectief om de leefbaarheid van kleine kexmeix te vergroten." De ZB heeft de biblioservicebus ontwikkeld in samenwex'king met onder meer de Rabobank, RAAF Open Systems en Logi- caCMG. Via een informatiezuil kunnen klanten in de bus diverse lokale en nationale diensten afnemen en daarvoor ter plekke elekti-o- nisch betalen. Zo wordt het on der meer mogelijk postzegels en bioscoop- en treinkaartjes in de bus aan te schaffen. De bus is verder voorzien van een geldau tomaat, een oplaadpunt voor de chipknip en een breedband in ternetverbinding. „Het is de allereerste bibliobus van deze soort zegt Van Zan ten. Ook in andere provincies wordt ons project met belang stelling gevolgd." Op 24 september moet de bus klaar zijn. Dan wordt hij gepre senteerd tijdens een landelijke bibliobusdag in Madui'odam. Van oktober tot het eind van het jaar rijdt de bibliosexwicebus op proef door Zeeland. TERNEUZEN - De twee overge bleven Zeeuws-Vlaamse teams hebben de halve finaleronden van het Nederlands schaakkam pioenschap voor scholen niet ovexieefd. Bij de basisscholen werd het team De Oude Vaart uit Terneuzen derde en bij hét voortgezet onderwijs onder bouw moest plaatsgenoot De Re de genoegen nemen met de vier de plaats. Advertentie bij van 6 t/m 11 juni een week lang "O Sb O 3 Sint Jacobspassage 9 - 4381 EK Vlissingen - Tel. 0118 - 412194

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41