Polder moet autoluw worden PZC PZC PZC u Mabélis Oorlog bracht jubilerend echtpaar bij elkaar Sloop kazerne Middelburg mag 13 Gemeente Borsele wil ook alle verkeersborden uit Oudelande weghalen Meezingmiddag aan de Schelde agenda AAZET 'ostzegelbeurs iKloetinge boterzachte prijsjes! Diefstal van roestvrijstaal mislukt Rapporten over bouwput openbaar Stremming door tunnelstoring Toch windmolens Bernhardweg Met drank op achter het stuur bij nader inzien z0r dinsdag 7 juni 2005 (jpnrHarmen van der Werf OUDELANDE - De plattelands- Len in een groot gebied rond Oudelande moeten autoluw wor den gemaakt. Het college van B en W van de gemeente Borsele ,eefl daarvoor een verzoek inge- liend bij waterschap Zeeuwse silanden. iorsele werkt aan een plan met le dorpsraad Oudelande en het lerkeersadviesbureau Diepens in Okkema om alle verkeersbor- lenuit Oudelande weg te halen. )at moet het aangezicht van het loip ten goede komen, maar tevens een herinrichting iLLEWOUTSDIJK - Aan de Schelde, in het fort van Elle- ioutsdijk, wordt zaterdag een peciale meezingmiddag gehou- len door 't Kerkje van Elles- liek. (Advertentie) kozijnen-zonwering WWW. AAZET. NI Kapelle -Tel. 0113-33.9^3 Bezorgklachten: 800-0231231 opmaandag t/m vrijdag Sturende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur redactie BEVELANDENrrHOLEN Stationspark 28 Postbus31 WO AA GOES Tel: 0113-315670 0113-315669 E-mail; redgoes@pzc.nl bank Balkenende (chef) kgrid Huibers Mieke van der Jagt beek Janssen Bob Paardekam Hoen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 "ostbus 31 w60aagoes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 Fmail: redactie@pzc.nl 'nternet jww.pzc.nl Lniail: web@pzc.nl van de straten in het dorp. Als de borden weg zijn, moeten auto mobilisten als het ware van na ture aanvoelen dat zij niet har der dan dertig kilometer per uur mogen rijden. Om van dit project een succes te maken, is het volgens het colle ge van B en W van Borsele no dig dat er ook wat verandert aan de verkeerssituatie op plat telandswegen rond Oudelande. Voor weggebruikers moet het in de verre omtrek van Oudelande al duidelijk zijn dat zij in een bijzonder verkeersgebied zijn. Zij zullen hun rijstijl dan veel eerder aanpassen. Borsele stelt voor om drie gebie den autoluw te maken die wor den omsloten door doorgaande wegen. Deze gebieden bevinden zich ruwweg tussen Oudelande, Driewegen, Baarland en Kwa- dendamme. Op de doorgaande wegen, zoals de Ovezandseweg, Dierikweg en Oude Polderdijk, verandert niets. Voor wat betreft de plattelands wegen wordt in de eerste plaats gedacht aan vrij simpele maatre gelen, als het minder vaak maaien van de bermen. Dat zal automobilisten ertoe brengen minder diep het gaspedaal in te trappen, omdat de weg smaller lijkt. Het plan van het college sluit aan bij voorstellen van water schapsbestuurder A. van de Hoef. Die wil plattelandswegen zo inrichten dat weggebruikers vanzelf hun rijgedrag bijstellen, zonder dat er allerlei toeters en bellen als wegversmallingen moeten worden aangebracht. Landbouw Het autoluw maken van de plat telandswegen rond Oudelande sluit, volgens het dagelijks be stuur van Borsele, goed aan bij de landelijke status van Natio naal Landschap die de Zak van Zuid-Beveland heeft gekregen. Nationale Landschappen heb ben een speciale bescherming en moeten vooral toegankelijk zijn voor de landbouw, maar ook voor recreanten, het liefst te voet en op de fiets. Of en wanneer het één en ander gaat gebeuren, is onbekend. Ge meente en waterschap moeten nog overleggen. Jphet programma staan liedjes ver de Schelde en het water, intermezzo speelt het EEG- emble met improvisaties ver en voor de Schelde: De mu- ikale begeleiding is in handen Lenie Stokman, bekend van emeezingmiddagen in 't Kerk- Engel Reinhoudt treedt op Is voorzanger en presentator. )e activiteit begint om 14.00 [L0ETINGE - De filatelisten- ereniging De Bevelanden oudt donderdag een postzegel- Kurs in dorpshuis Amicitia in lloetinge. postzegelverzamelaars ijn vanaf 19.00 uur welkom in kleine zaal, de grote zaal jat een halfuur later open. Om uur is de clubveiling van ijftig kavels die vooraf worden mEKACTIVITEITEN HES - Sportpunt Zeeland, 18.30 uur: mdvierdaagse; Leger des Heils, Le- 24, 9.00-12.00 uur en iffl-15.00 uur: Verkoop kleding en abelen tbv maatschappelijke dienst- rlening; Revalidatiecentrum De Lin- tnhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor stma en CODP-patiënten; IANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: sniorensoos; 14.00 uur: Bingo voor «deren vanaf 50 jaar; lAPELLE - De Vroone, 09.15 uur: Yo- 5:13.30 uur: Sociëteit; RUININGEIM Ons Dorpshuis, 3X0-17.00 uur: Biljartclub senioren; Ï30-16.3O uur vrouwenclub senioren; IEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: Xiêteit; 14.00 uur: Welfarewerk; Ml Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; 'ERSEKE Het Trefpunt, 13.00-17.00 «n Biljarten. Ruud en Ada Aerssens draaiden Ruuds kanker om in positieve energie. door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Haast iedereen kent wel iemand die kanker heeft. Aan de longen, lever, lymfeklieren of aan de zaadballen, zoals Ruud Aerssens. Hij lag nog aan het infuus toen hij bedacht dat hij zijn ziekte moest 'omdraaien'. Naar iets positiefs. Een festivalletje, dacht hij. Het werd een evenement.' „Tien, vijftien jaar geleden zou iemand met zaadbalkanker het niet redden." Dat was zeven jaar geleden al anders. Het lukte Ruud Aerssens uit Oost-Sou burg. Bij hem werd, na wat 'klachtjes', kanker geconstateerd. Een agressieve vorm. De tumor werd weggehaald, maar kwam na een jaar keihard terug. In zijn buik, zijn longen, lever en lymfe klieren. En toen begon het pas echt. „Zware chemokuren, dag en nacht aan het infuus. Mijn nagels vielen uit, mijn haren en bijna zelfs mijn tanden. Mijn lichaam zat vol rotzooi. Als ik over ie mands hand zou plassen, zou die gelijk naar de plastisch chirurg moeten." Maar hij werd beter. Artsen kwamen met een medicijn, specifiek tegen zaad balkanker, en dat sloeg aan. „Ik begon met af te vragen: waarom ik wel en anderen niet. Niet dat ik boos was, maar het leek me zo oneerlijk. Ons gezin en onze vrienden, we noemden ons survivors, omdat we die rotziekte samen hadden overleefd. Met die ener gie moeten we iets doen, zeiden we." Omdat Aerssens zelf 'in de muziek zit', hij werkt in een Kapelse muziekzaak, moest het iets met muziek zijn. Een fes tivalletje, spookte door zijn hoofd. „Mijn bandleden zetten me met mijn ka le koppie bij de gitaar. Zo van: spelen! Dit is leuk, rocken tegen kanker. Gaan deweg werd het groter en groter." In twee jaar tijd groeide de droom tot een wezenlijk familie-evenement. Ook Ruuds echtgenote Ada deed mee. „In het begin brainstormden we wat. Beetje dromen, hier en daar een belle tje. Na een tijdje boden bands zich van zelf aan. We moesten er 150 afwijzen. Het zoeken naar de sponsors viel wel even tegen. Totdat er een telefoontje uit Terneuzen kwam. Onze eerste sponsor, die het balletje aan het rollen bracht. Binnen drie maanden hadden we een lijst met negentig namen. Schelde, Sag- ro, Jurry. Die bedrijven gaven bedragen waarvan je stond te kijken." „Ontroerend", zegt Ruud Aerssens. „In middels zijn zevenhonderd mensen be zig met Survivorsland. Iedereen doet zijn stuk. De Groene School zorgt voor planten, het Cios voor een kinderpret park. Studenten van het ROC krijgen studiepunten voor de bewegwijzerings bordjes. En dan de bedrijven nog, de drukkers. Heras die voor vierhonderd meter hek zorgde. Politie, brandweer, ambulance. Allemaal vrijwillers. Men sen zijn zó lief." Het festival is aanstaande zaterdag. Kim-Lian komt optreden, Wishbone Ash, Australian Nirvana. Maar er is ook kleinkunst. Kunstenaars veilen hun werk, voor kinderen is er een pretpark. foto Lex de Meester Eigenlijk is alles geregeld. Toch leunen Ruud en Ada Aerssens in hun vrije weekje niet lui achterover. „We moeten nog boodschappen doen", lacht Ada, gezeten tussen stapels Survi- vorsland-krantjes en stapels posters. „T-shirts, schoonmaakgerei en wc-rol- len voor vierduizend man. Op de dag zelf willen we gastheer en gastvrouw zijn. Niet nog vanalles moeten regelen." Vierduizend man. Ze gaan er niet van uit, maar stiekem hopen ze er wel op. Dan is de missie geslaagd. En dan? „Opruimen! Mensen zeggen tegen ons: na het festival val je in een zwart gat. Nou, dan gaan wij daar lekker in kam peren. Even tot rust komen en dan komt er wel weer een nieuwe missie." Survivorsland 2006? Ruud en Ada moe ten er éven niet aan denken. Survivorsland, evenement tegen kan ker, zaterdag 11 juni op het Baskens- burgplein in Vlissingen. Entree: 12 eu ro. Kinderen onder 1.40 meter gratis. Alle inkomsten, zowel van entree als van de exotische hapjes, gaan naar KWF kankerbestrijding en Stichting Palazzoli Zeeland. door Harmen van der Werf GOES - Hij komt uit Goes, zij uit Berlijn. Gisteren waren ze zestig jaar getrouwd, de gebo ren Goesenaar J. van Dalen (86) en zijn van oorspong Berlijnse echtgenote I. Mischner (78). De Tweede Wereldoorlog heeft hen bij elkaar gebracht. Van Da len moest naar Duitsland om te werken als chauffeur. Voor zijn werk kwam hij vaak in een kan toor, waar een jonge Duitse zijn vrachtbrieven aftekende. „Zo hebben we elkaar ontmoet", ver telt mevrouw Mischner. Kort na de inname of de bevrijding van Berlijn in 1945 traden ze in het Advertentie huwelijk. Berlijn werd opge deeld in vier zones, een Britse, Franse, Amerikaanse en Russi sche zone. Het Goes-Duitse echt paar woonde in wat later het communistische Oost-Berlijn zou worden. Van Dalen heeft geen slechte herinneringen aan de begintijd met de Russen. „Ze betaalden goed. We hadden het prima. "Toch knaagde er iets bij Van Dalen, heimwee naar Goes. In 1947 besloot het echtpaar op vakantie te gaan in Goes. „We hebben kilometers door de bos sen gelopen", herinnert me vrouw Mischner zich, „omdat we officieel niet weg mochten." Tot de Nederlandse grens ging het goed. De Koninklijke Mare chaussee pakte het echtpaar op. Van Dalen kon door naar Goes. Zijn vrouw moest na drie dagen gevangenis in Gronau terug naar Berlijn. Juli 1947 was dat, oktober 1947 kon zij pas met de juiste papieren naar Goes. „Zes jaar ben ik toen niet terugge weest in Berlijn bij mijn ouders. Alles moest in het Russisch wor den aangevraagd en dat ging niet zo eenvoudig." Mevrouw Mischner was de grote stad gewend. „Ik wilde naar de van 6 t/m 11 juni een week lang Sint. Jacobspassage 9 - 4381 EK Vlissingen - Tel. 0118 - 412194 YERSEKE - Variaf een bedrijfsterrein aan de Korringa- weg in Yerseke is in de nacht van zondag op maandag ge probeerd een partij roestvrijstaal te stelen. De diefstal is niet gelukt, omdat de daders hierbij vermoedelijk zijn ge stoord. MIDDELBURG - De gemeenteraadsleden van Middel burg krijgen alsnog alle rapporten over de problemen met de bouwput voor het A-theater. ITet college van B en W heeft dat gisteren besloten. De rapporten moeten voor het grote publiek echter nog steeds geheim blijven, stellen B en W. Het dagelijks gemeentebestuur schrijft dit in antwoord op vragen van de Politieke Partij Middelburg (PPM). Die had gevraagd om openbaarmaking van alle rapporten die met de bouwput en het theater te maken hebben. PPM wil dat een einde komt aan vertrouwelijke gesprekken en ge heime rapporten over dit onderwerp. De oppositiepar tijen SGP, D66 en Middelburg Transparant en coalitiepar tij PvdA zijn het met PPM eens. Het college van B en W heeft gisteren besloten de gevraag de rapporten daarom alsnog beschikbaar te stellen. Het gaat om twee rapporten van het bureau Toornend en Part ners over de calamiteit met de bouwput en over de tussen stand van de bevindingen. Het college stelt wel dat beide rapporten 'vertrouwelijke en onverbindende concepten' zijn. TERNEUZEN - Het verkeer via de oostbuis van de Wes- terscheldetunnel (vanuit Terneuzen richting Beveland) was gisterochtend gedurende een halfuur gestremd. Dat leidde tot lange files. De oorzaak was een technische storing, die zich om vijf voor acht openbaarde en tot half negen duurde. De precie ze oorzaak van de storing is vermoedelijk pas vandaag be kend. Direct om half negen kreeg het verkeer weer gedoseerd toegang tot de tunnel. Tegen half tien was de situatie weer normaal. MIDDELBURG - Langs de Bernhardweg in Middelburg komen toch twaalf windmolens. Bezwaren die vier inwo ners van Nieuw- en Sint Joosland hadden ingediend te gen de komst van de molens, worden door het gemeentebe stuur van Middelburg niet gehonoreerd. Als ook het colle ge van de gemeente Borsele de inspraakreacties afwijst, wordt het plan vanaf 17 juni opnieuw vier weken ter inza- ge gelegd. VROUWENPOLDER - Een 30-jarige automobiliste uit Maastricht heeft gisterochtend in Vrouwenpolder haar rij bewijs moeten inleveren omdat ze met teveel drank op reed. Ze werd aangehouden nadat agenten een inzittende half uit het autoraampje zagen hangen. Uit de blaastest bleek dat de bestuurster ruim drie keer de toegestane hoe veelheid had gedronken. Ze kreeg een proces-verbaal. door Maurits Sep MIDDELBURG - De sloopver gunning voor de Generaal-ma- joor Berghuijskazerne in Middel burg is terecht verleend. De ge meente Middelburg heeft daar bij volgens de rechtbank in Dor drecht geen fouten gemaakt. Omwonenden, die hun krachten hebben gebundeld in de Vereni ging Van A tot Z, hadden bij de Dordtse rechtbank beroep aan getekend tegen de sloopvergun ning. Die stap namen zij omdat de rechtbank in Middelburg hun bezwaar tegen het afgeven van die sloopvergunning had af gewezen. De gang naar Dord recht is nu net zo vruchteloos ge bleken. De rechtbank heeft geoordeeld dat in de sloopvergunning vol doende waarborgen stonden ter bescherming van gebouwen in de omgeving van de kazerne. Ook was de veiligheid tijdens het slopen goed geregeld. Tot die voorwaarden behoorde een sloopveiligheidsplan. Dat leidt volgens de rechtbank tot de con clusie dat de sloopvergunning goed is onderbouwd en zorgvul dig is verleend. De bezwaren van de omwonenden van de ka zerne zijn daarom afgewezen. Zij kunnen nog één keer hoger op gaan bij de Raad van State in Den Haag. De sloop van de kazerne is zoals bekend niet meer te voorkomen. Het complex heeft al plaats ge maakt voor een bouwput waar in een parkeerkelder gemaakt moet worden. Op die parkeerga rage moet de nieuwe schouw burg van Middelburg komen. (Advertentie) J. van Dalen en zijn echtgenote I. Mischne leerden elkaar in Duits land kennen. foto Willem Mieras bioscoop in Goes. Mijn schoon moeder bij wie wij eerst inwoon den, vond dat niet goed. 'Ge trouwde vrouwen gaan niet naar de bioscoop', zei ze. Ja, dan ga je niet." Hoewel de oorlog nog niet zo lang voorbij was, deed niemand in Goes onvriendelijk tegen haar. „Laatst was ik in een winkel en daar begon iemand opeens over 'moffen'." Ze zegt het op een toon waaruit spreekt dat ze het nog nauwelijks kan geloven. Duitsland ligt haar nog na aan het hart. Voor Kerstmis gaat ze altijd naar Aken om die typisch Duitse kerstsfeer op te snuiven, vertelt één van haar dochters die de net gearriveerde burge meester van Goes, D. van dei- Zaag, en zijn vrouw van koffie en gebak voorziet. Het echtpaar Van Dalen-Misch- ner heeft drie kinderen, zeven kleinkinderen en zeven achter kleinkinderen. SSV'65 is de Goese voetbalclub waar van de zaterdag koninklijk onderschei den Maarten Rinkhoud jarenlang voor zitter is geweest en niet zoals gisteren per abuis werd gemeld SVV'65. Onze lezers zoeken uw vacature! 67% van de mensen die werk zoeken in de IT zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de IT. het alfabet van Zeeland WGGGNeR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29