m Remkes wil praten met politie Borstkankerpatiënten krijgen in Zeeland wél duur medicijn PZC Goese Cios-studenten nemen frisse duik Deens bedrijf koopt Intergas Nederland Toenadering tussen huisartsen en minister Hoogervorst Omstreden naheffing voor grensarbeiders 20 Minister probeert demonstratie morgen in Goes te voorkomen Nieuwe A16 zakt te snel 25 Blair met verlanglijstje naar Bush Commissarissen Delta in de wacht Van Basten hard over Van Bommel m u 15° Zonperioden Zonnige perioden, droog en maxima rond 15 graden. Vrij krachtige noordelijke wind, kracht 5. 247e jaargang no. 131 dinsdag 7 juni 2005 |0S nummer 1,25 RBC zo goed als veilig door Peter Vogels pn Harrv Linde DEN HAAG - Minister Rem kes van Binnenlandse Za ken wil voorkomen dat de politie deze week gaat de monstreren tegen het kabi netsbeleid. Hij wil met de politiebonden onderhande len over een compromis. De bonden gaan actie voeren omdat ze bang zijn dat de poli tiemensen in de toekomst nau welijks nog gebruik kunnen ma ken van vut en prepensioen. De acties gaan morgen van start met een demonstratie in Goes, tijdens de jaarvergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). lAls de bonden vanochtend bel len kunnen ze vanmiddag met Remkes om de tafel zitten", al dus een woordvoerder van de mi nister. „Wij willen best onder handelen, daar is ook wel ruim te voor." Het conflict draait vooral om het sociaal akkoord tussen vakbonden, werkgevers en kabinet. Daarin zijn afspra ken gemaakt over de mogelijkhe den om eerder te stoppen met werken. Het kabinet wilde die mogelijkheid in een paar jaar tijd afbouwen, maar onder druk van de vakbonden is het prepen sioen behouden. Miljard De politievakbonden zijn echter tot de slotsom gekomen dat de afspraken een verslechtering hjn voor de politiemensen. De MOERDIJK - De Al 6 in West-Brabant zakt. Op drie plekken daalt de bodem onder de nieuwe weg veel sneller dan was berekend. ;0p het knooppunt Klaverpolder scheurt hierdoor het asfalt. De aannemer draait op voor de kos ten. De A16 zakt te snel op knoop punt Klaverpolder (in de bocht van de A17 naar de A16), op de naburige carpoolplaats bij res taurant Kanters in Moerdijk en bi] het viaduct Langeweg. Als de grond maximaal is ingezakt, ivordt de weg hersteld. GPD bonden willen daarom dat voor de politie de oude afspraken blij ven gelden. Dat is voor Remkes onaanvaardbaar. „De eisen van de bonden kosten een miljard eu ro, dat geld is er niet. Maar de minister heeft de bonden wel wat te bieden", aldus de woord voerder. „Tot nu toe hebben de bonden elk overleg geweigerd. Remkes vindt het daarom ook veel te vroeg voor acties." Ambtenaren Voor donderdag zijn er CAO-ac- ties van gemeenteambtenaren aangekondigd. Maar de werkge versvereniging VNG ziet die met vertrouwen tegemoet „De ambtenaren zijn intern ver deeld. Ik betwijfel of de op komst zo hoog zal zijn als de bonden voorspellen", zegt VNG-woordvoerster Sjerps. Be stuurder Bonte van ambtenaren bond AbvaKabo FNV spreekt voorzichtig niet van 'staking' maar van 'actie'. Hij rekent don derdag op tienduizend actievoer ders op het Amsterdamse Mu seumplein. De bonden hebben opgeroepen tot de actie nadat de onderhandelingen over een nieuwe CAO voor de 193.000 ge meenteambtenaren in april vast liepen. Het conflict draait voor al om het functioneel leeftijds ontslag. Dat maakt het gemeen teambtenaren in zware beroe pen (brandweer, personeel zie kenauto's) nu nog mogelijk al op hun 55-ste te stoppen met werken. De vakbonden willen deze regeling behouden, maar de VNG wil er vanaf. GPD WILHELMINADORP - Insmeren met vaseline, een isolerende badmuts op en het water in. Ongeveer driehonderd Cios-studenten waagden gisterochtend de sprong. Ze zwommen zeshonderd meter door het kanaal in Wilhelminadorp om vervolgens 24 kilometer te fietsen en nog eens zes kilometer te hardlopen. Eerste- en tweedejaarsstudenten van het Cios houden elk jaar een triatlon. Dit keer was het vanwege de lage watertemperatuur lang onzeker of het zwemon- derdeel zou kunnen doorgaan. Uiteindelijk wees de waterthermometer ruim zes tien graden aan. Ook voeren er twee duikers rond in een rubberboot om assistentie te kunnen verlenen. Nog voor het startschot lagen de echte diehards al in het water. De koukleumen doken pas op het allerlaatste moment het kanaal in. Er wa ren erbij die zelfs eerst nog een stukje langs de kant liepen, voordat ze een duik na men. De snelste zwemmer klom na acht minuten op de kant. De achterhoede had ruim een kwartier nodig om de brug bij Wilhelminadorp te bereiken. Na het zwemmen moesten de deelnemers naar het Wilhelminahuis rennen. Daar konden ze zich om kleden en op de fiets springen. foto Willem Mieras poor Henk Schol OOSTERHOUT - Het Deense slaatsenergiebedrijf DONG neemt de leveringsactiviteiten van het Nederlandse Intergas over voor 47 miljoen euro. Dat hebben beide bedrijven gis teren bekend gemaakt. Panish Oil Natural Gas koopt Intergas om op de Nederlandse consumentenmarkt voet aan de grond te krijgen. De Denen leve ren al gas aan Essent, maar wiL len ook Nederlandse huishou dens en bedrijven direct gaan be dienen. Het Deense bedrijf, dat zich toelegt op de opsporing, winning en distributie van aard gas, heeft een omzet van bijna 2 miljard euro. Er werken iets meer dan duizend mensen. Gezond Volgens de nieuwe eigenaar is de leveringstak van Intergas kerngezond en hoeven medewer kers zich geen zorgen te maken over hun baan. Intergas levert aan 150.000 huis houdens in Zuidwest-Neder land gas en aan nog eens 30.000 adressen elektriciteit. GPD door Claudia Sondervan GOES - Zeeuwse vrouwen met een bepaald agressief type borst kanker met uitzaaiingen krijgen het vaakst het levensverlengen de medicijn Trastuzumab. Het dure medicijn verlengt het leven met zeven tot achtenhalve maand. In Zeeland krijgt het hoogste percentage, 86 procent, van de patiënten het medicijn. In Fries land krijgt maar zes procent van de patiënten met deze vorm van borstkanker het middel. Ge middeld wordt Trastuzumab bij veertig procent van de patiënten toegepast. Dat blijkt uit onderzoek dat Borstkanker Vereniging Neder land (BVN) uitvoerde met ad viesbureau McKinsey. Trastu zumab (merknaam Herceptin) is opgenomen in de Nederlandse richtlijn voor behandeling van uitgezaaide HER2-positieve borsttumoren. Het medicijn, dat per behandeling tot 35.000 euro kost, wordt niet vergoed door zorgverzekeraars; ziekenhuizen moeten het uit eigen budget be talen. De BVN wil dat overheid, verzekeraars, ziekenhuizen en artsen ervoor zorgen dat de richtlijn voor alle patiënten wordt nageleefd. In West-Europa neemt Neder land de op twee na laatste plaats in voor het gebruik van Trastuzumab, na Noorwegen en Portugal. Koploper is Luxem burg, met Griekenland en Ier land in het kielzog. door Alex Boqers DEN HAAG - Nieuwe acties van de huisartsen zijn voorlopig van de baan nu gesprekken met minister Hoogervorst van Volks gezondheid gisteren goed zijn verlopen. De minister lijkt de huisartsen tegemoet te komen in net hoogopgelopen conflict over ®e financiering van de nieuwe 2°rgverzekeringswet. Volgens onderhandeilaar B. Vos van de Landelijke Huisartsen Vereniging zijn hij en de minis- kv 'een stuk dichter bij elkaar gekomen, maar nog niet ge noeg', Vos heeft donderdagavond een nieuwe afspraak met de minis ter- Op dit moment wil de onder- ndelaar niet in detail treden Hi over vorderingen die hij ge maakt heeft. Vandaag moet Hoo gervorst zijn plannen verdedi gen in de Eerste Kamer. Deze kan de plannen alleen aanne men of verwerpen. De stemming is volgende week. Mocht Hoogervorst zijn plannen door de kamer krijgen en met de artsen tot overeenstemming ko men, dan wacht hem nog een hobbel: een gesprek met de zorg verzekeraars die zijn plannen mede moeten financieren. De Huisartsen, apothekers, fysiothe rapeuten en verloskundigen ver zamelen zich met borden en spandoeken voor de protestma nifestatie, gisteren op het Mu seumplein in Amsterdam. foto Juan Vrijdag/ANP verzekeraars zitten op dit mo- hand zijn van de minister. Het ment niet bij de onderhandelin- conflict spitst zich op dit mo gen. Dat wil de LHV niet omdat ment toe op een bedrag van 90 de verzekeraars te veel op de miljoen euro voor zorgvernieu wing. Op dit moment bepalen de artsen waaraan dit geld wordt uitgegeven. Hoogervorst wil het aan de verzekeraars ge ven die het vervolgens mogen be steden aan vernieuwend werken de artsen of praktijken in nieu we wijken. Manifestatie Gisteren hielden een paar dui zend huisartsen, apothekers, fy siotherapeuten en verloskundi gen een protestmanifestatie op het Museumplein in Amsterdam tegen de plannen van de minis ter. Twee weken geleden legde een deel van de huisartsen drie da gen het werk neer. GPD pagina 4 artsen terecht geëmotioneerd Nederland kende in 2004 circa 928 vrouwen die in aanmerking kwamen voor het geneesmiddel. Uit de verkoopcijfers van het medicijn leiden de onderzoekers af dat er vorig jaar circa 363 pa tiënten mee behandeld zijn. Trastuzumab hoort op de zoge heten 'limitatieve lijst' van ex treem dure geneesmiddelen die zorgverzekeraars gedeeltelijk vergoeden. Er is nog geen verge lijkbaar middel. Trastuzumab wacht al twee jaar op goedkeu ring voor die lijst door het Colle ge voor Zorgvoorzieningen. Dat zegt echter geen geld en mensen te hebben om nieuwe middelen voor de limitatieve lijst te toet sen. Tot die impasse is doorbro ken, moeten ziekenhuizen het middel zelf betalen. Veel zieken huizen nemen die kosten niet voor hun rekening, blijkt uit het BVN-onderzoek. De Zeeuwse ziekenhuizen doen dit wel, soms door deelname aan wetenschap pelijk onderzoek, waarbij het middel gratis verstrekt wordt door de fabrikant. Ziekenhuis Walcheren deed re cent nog mee aan een grote stu die. „Trastuzumab is volop in studie, Het lijkt erop dat het middel uitzaaiingen kan voorko men. Wij hebben nu in een jaar twee tot drie patiënten," zegt ge neesheer-directeur J. van den Blink van Ziekenhuis Walche ren. „Je kunt het niet maken hen die levensverlenging niet te bieden. Je moet de richtlijn vol gen." West-Hinder III trekt de aandacht in Antwerpen De Britse premier gaat vandaag op bezoek bij de Ameri kaanse president Bush. Verwacht wordt dat Blair tijdens deze reis een wederdienst verwacht voor zijn volgzame houding in de Irak-oorlog. Mogelijk gaat hij de Ameri kaanse regering vragen iets te doen aan de ar moede en het broeikaseffect. Maar de kans dat de premier zijn zin krijgt, wordt gering geacht. Delta-president-commissa ris J. Hennekeij (foto) haal de gisteren tijdens de aan deelhoudersvergadering wat geïrriteerd het voorstel van tafel. De gemeenten staken een stokje voor het met de helft verhogen van de wedde voor commissarissen jC van Delta. Bondscoach Marco van Basten verwijt Mark van Bommel een tekort aan tactisch inzicht. Daarom wisselde hij de middenvelder al na vijftig minuten in de interland tegen Roemenië en neemt hij hem niet mee naar Finland, waar Oranje morgen z'n achtste WK-kwalificatiewedstrijd speelt. Van Basten: „Van Bommel luistert wel, maar doet het niet op de manier zoals wij die verwachten. En als iemand zijn taken naar eigen inzicht in- 1 vult, wordt het team zwakker." Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie; 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15 en 17; Sport: 18, 19 en 20; Buitengebied: 21, 22, 23 en 25 beiders in een aantal gevallen te hoog geweest. Dat komt doordat deze is berekend via de bij de werkgever ingehouden loonbe lasting in plaats van het bij de definitieve afrekening verschul digde bedrag. „En dan vorderen we het te veel betaalde terug", meldt een woordvoerder van de Belastingdienst. Volgens Wijsbek mag de fiscus bij de grensarbeiders geen na vordering instellen omdat al een definitieve aanslag is opgelegd. Daarmee is de Belastingdienst naar zijn mening te snel ge weest. „De fiscus heeft er bij de definitieve aanslag geen reke ning mee gehouden dat de com pensatie in veel gevallen te hoog is geweest. Ik snap wel dat ze nu navorderingen willen instellen, maar daarvoor ontbreekt iedere rechtsgrond." Wijsbek adviseert mensen de aanslag niet te betalen. „Wij ra den iedereen aan om bezwaar te maken." GPD door Rik Elfrink EINDHOVEN - Ongeveer 6000 Nederlanders die in 2003 in Bel gië hebben gewerkt, lopen kans op een onterechte navordering van de Belastingdienst. Daarbij kan het gaan om honderden eu ro's. Dat stelt M. Wijsbek van accoun tants- en belastingadvieskan- toor PricewaterhouseCoopers uit Eindhoven. „Bij Nederlan ders die in België werken, wordt via de werkgever vaak meer loonbelasting ingehouden dan bij de definitieve jaarafrekening verschuldigd is. Als ze in Neder land hadden gewerkt, zouden ze minder belasting betalen. Daar voor krijgen ze van de Neder landse Belastingdienst een com pensatie. Hierover zijn afspra ken gemaakt in een speciaal ver drag." Volgens de Nederlandse fiscus is die compensatie voor grensar- (Advertentie) voorletters- - - m(; - straat: nummer: postcode: plaats: telefoon: e-mail. (post)bankrekeningnummec Handtekening; PZC bv gaal zorgvuldig om mei persoonsge In de colofon leest u er meer over. evens Kijk op wmv.foc.nl/abonneren, bel gratis 0800 - 0231231 ofsiuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 4460 W8 Goes 5 O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer. Ik heb de laatste res maanden geen pioefabonnement gehad. C_) Noteert u mij voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand inet automatische incasso 19,95). CJ per kwartaal met automatische incasso 58,00) O per jaar met automatische incasso 222,50). 8"711688"555530 het alfabet van Zeeland mm mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1