MLTC niet kapot van degradatie PZC Ronnie Babij'n weet weer wat winnen is Nationale titel voor bokser Roelofs Rally rij der Krijger pakt punten voor Eli Nog 29 dagen in spanning Middelburgse tennissers betalen rekening voor matige competitiestart Motorcrosser Hage op het podium Judogoud voor Zeeuwen Scooterracer De Bruine is terug NK-medailles voor mountainbiket Gideonse weer eens snelste surfer Succes voor Zeeuws turners Simpele winst rugbyers Tovaal Vasseur klopt Koole in Troyes uitslagen De Meeuwen El agenda Newham dinsdag 7 juni 2005 wbl van onze sportredactie NIEUWEGEIN - Danny Roelofs is de nieuwe Nederlands kam pioen in de C-klasse superzwaar gewichten (boven 91 kilogram) bij de senioren. De bokser uit Meliskerke, die onlangs negen tien jaar is geworden, versloeg in de finale in Nieuwegein Fa- bio Touw met 3-0. Roelofs nam daarmee tegelijker tijd revanche voor de enige ne- derlaag die hij tot nu toe had ge leden. In maart van dit jaar ver loor de Zeeuwse bokser nog van Touw. De overige acht partijen die Roelofs tot afgelopen week einde had gebokst, waren alle maal in een overwinning geëin digd. Roelofs stapte onlangs van de B-klasse bij de junioren over naar de C-klasse bij de senio ren. Er is inmiddels dispensatie aangevraagd om ook bij de se nioren in de B-klasse uit te kun nen komen. Roelofs bokste zijn wedstrijden bij de junioren na melijk vrijwel allemaal tegen se nioren, omdat geschikte jeugdi ge tegenstanders ontbraken. In Nieuwegein gaf de inwoner van Meliskerke opnieuw zijn vi sitekaartje af. In de eerste ronde scoorde Roelofs veel met zijn rechtse directe en wist hij Touw lang van zich af te houden. Aan het eind van de eerste ronde had hij ondanks aandringen van Touw een lichte puntenvoor- sprong. Ook de tweede ronde sloot Roelofs als winnaar af om dat zijn tegenstander uit Rotter dam een officiële waarschuwing kreeg. Touw kwam een aantal keren te laag in met zijn hoofd, nadat beide boksers met harde stoten hadden gescoord. Door de achterstand zocht Touw in de derde en laatste ron de de aanval. Danny Roelofs kreeg acht seconden rust na een voltreffer van zijn opponent, maar herstelde zich vervolgens knap. Hij bleek over een betere condi tie dan Touw te beschikken en won daardoor uiteindelijk ook de derde ronde. Door de zege op Touw heeft Danny Roelofs nu negen van zijn tien gebokste duels gewonnen. door Sven Bakker MIDDELBURG - Even leek het erop alsof de tennissers van MLTC zich toch nog in de twee de ldasse van de landelijke ge mengde competitie zouden hand haven. Maar op de zevende en laatste speeldag van het seizoen voltrok het vonnis zich tegen Halfweg, de kampioen uit Spij- kenisse: 2-6. Op de eerste, tweede en vierde speeldag speelden de Middelbur gers gelijk (4-4). Achteraf beke ken, gebeurde dat echter tegen de zwakke broeders in de poule, waartegen de punten voor hand having juist behaald moesten worden. In de laatste fase van de competitie speelde MLTC te gen de sterke teams, maar het ni veauverschil was te groot om de gradatie alsnog te ontlopen. Vooral op de tweede speeldag, thuis tegen nummer laatst Oud- Bei jerland, liet MLTC het lig gen. Drie van de vier partijen waarin amper verschil viel waar te nemen, vielen uit in het voor deel van de gasten. Ook op speel dag vier - tegen Iioly, dat zich zondag wel handhaafde - was een 4-4-gelijkspel van cruciaal belang voor de positieverdeling in de poule. Vol Zondag speelde MLTC redelijk tegen Halfweg uit Spijkenisse, dat aan twee punten genoeg had voor de titel. De Middelburgers verloren met 2-6, Dmitri van Hoof zorgde voor een punt in zijn enkelpartij. „Het ging su per, ik raakte alles 'vol'", zei Van Hoof. „Ik speelde al vaker een goede enkel, maar deze keer zaten de ballen vanaf het begin goed op m'n racket. Jammer dat ik samen met Sjoerd Huis in 't Veld de dubbel in drie sets ver loor. We hadden het idee dat we makkelijk konden winnen." Van Hoof berust in de degrada tie naar de derde klasse. „Het is een beetje balen, maar je wist dat het kon gebeuren. De laatste drie speeldagen hielden we er al rekening mee. Vooral de eerste speeldagen hebben we net wat te veel punten laten liggen." Huis in 't Veld bekijkt het af scheid van de tweede klasse eer der positief dan negatief. „In de tweede klasse tennissen is leuk. In mijn enkelpartijen kon ik ook goed mee. Maar degraderen hoort erbij. We spelen volgend jaar gewoon in de derde klasse." Kampioen Daarin ontmoet MLTC hoogst waarschijnlijk het Vlissingse DOS, dat zondag uitgerekend op het park van MLTC kam pioen werd in de vierde klasse. Huis in 't Veld: „Ik denk dat wij wat sterker zijn dan DOS. Zij komen tenslotte uit de vierde klasse, wij uit de tweede. Voor ons is in ieder geval kampioen worden het doel." Gareth Lau, teamcaptain van DOS, denkt er anders over. „We zijn aan elkaar gewaagd." In de vierde klasse kreeg DOS in elk geval weinig tegenstand. Geen enkele keer werd er met minder dan 6-2 gewonnen (tweemaal won DOS met 8-0). Ook zondag, tegen het derde van MLTC, werd het 6-2. De kloof tussen DOS en de overige teams was simpelweg te groot. Lau: „Over de hele competitie gezien, heb ben we erg goed gespeeld. We hebben vooraf wat zaken duide lijk met elkaar afgesproken en zo hebben we het ook gedaan. De voorbereiding is dus erg be langrijk geweest." Over het niveauverschil tussen de vierde en derde klasse maakt Lau zich geen zorgen. „Ik'weet zeker dat we de derde klasse met dit team aankunnen. We hebben heel sterke mannen en ook de vrouwen deden het dit jaar erg goed. We gaan eerst eva lueren en kijken of we met de zelfde ploeg de derde klasse in gaan. Dat doen we het liefst, maar als er zich een sterke spe ler aandient, zeg je geen nee." Zo is Zeeland volgend seizoen met drie teams in de derde klas se vertegenwoordigd. Het eerste en tweede team (dat zondag de gradatie voorkwam) van MLTC en het eerste van DOS. EERSEL - Stefan Hage heeft in een race in de voorcom titie van het NK het podium gehaald. In Eersel werj motorcrosser uit Goes derde overall, na in de eerste tweede manche dezelfde positie te hebben geclaimd. In de eerste manche lag Hage na de start achtste, maar' werkte zich vlot op tot de derde plek. In de tweede che lag de Goese motorcrosser zelfs nog even twee maar hij liet zich toch nog passeren. VENRAY - Sam van 't Westende (Sport Instituut deKo te) en Sjors Riddersma (Sportschool Geelhoed) wons zaterdag het International Judo Tournament in Venu In de klasse tot 46 kilo won Van 't Westende bij de ja gens tot vijftien jaar al zijn acht partijen vroegtijdign ippon. In de finale was de Duitser Mike Dierck de klos Riddersma won in de klasse tot vijftig kilo bij de jonge tot twaalf. In de finale was de Middelburger de Ei man Rowan Mcintosh de baas. In de categorie tot v: jaar haalden Jimmy Baumann (Capital Sports) 'uit Kg kenszand en Tess van 't Westende uit Vlissingen definji In de klasse tot 38 kilo verloor Baumann van z'nft gische tegenstander. Van 't Westende (Sport Instituup Korte) verloor in cle finale tot veertig kilo van Nedeilaj kampioene Gabriëlle Brusse. BERGHEM - Hij stond door technische problemen aan de kant, maar scooterracer Paul de Bruine uit Njf werkerk is terug. De Bruine, die vorig jaar meedraaidt de top van de standaard-scooterklasse, werd in h bantse Bei'ghem negende in de topscooter-klasse. Jeroen Kerpel (Goes) werd derde in de formule- klasse.! bert van de Bosse (Goes) in dezelfde categorie negenó Kevin Kloosterman kwam in de sportklasse als riet over de streep. René Kesselaar ('s-Gravenpoldër), i mei' één in het klassement in de expi-klasse, werd nas val negende. Bij de supermotards werd Rien Houtekan (Krabbendijke) vijfde, Kees Ridderhof (Kapelle) zeven en Adriaan Meeuwse (Krabbendijke) negende. HAVELTE - Leden van de Zeeuwse mountainbikedi X-Treme presteerden goed op het NK in Havelte. In: jongste categorieën was de score drie zilveren en één bin zen medaille. Zilver was er voor Jasper de Visser uit Dcc -burg (categorie 1), Milan Vader uit Middelburg (categcc 2) en Niels van de Boomgaard uit Kattendijke (c 3). Guido de Neve (Middelburg) won brons. Marqueri de Neve (Middelburg) werd eerste meisje in categorie! KAMPERLAND - De naam van de winnaar van de B cup was geen verrassing. Aan deoevers van het li Meer bleek Stefan Gideonse de snelste in de Golden fis De surfer uit Veere bleef Alexander Verhage uit Heinke zand na acht manches voor. Gert-Jan Nieuwenkampi Middelburg werd derde. In de Silver fleet (zes manchi werd René Beekman eerste. Henry van de Wart eindig als tweede, Jean-Pierre cle Waard als derde. SPRANG-CAPELLE - Drie Zeeuwse turnploegen waren suc cesvol tijdens de clubteamfinale in Sprang-Capelle. Twee teams van VTV Vlissingen werden kampioen en ook een team van Atlas uit Heinkenszand greep de titel. Atlas legde in de categorie pupil 1 en 2 LOS 5 beslag op de eerste plaats. Met nipt verschil werd onder meer van Delta Sport Zie- rikzee gewonnen. Bij VTV maak te het jongste team grote in druk. De turnsters, die bezig zijn aan hun eerste wedstrijdsei zoen in de categorie instap/ pu pil 1 en 2 LOS 9, imponeerden door de titel te pakken met ruim zeven punten voorsprong op de nummer twee. Ook het team jeugd/junior/senior LOS 4 turn de uitstekend. De winst werd vooral op sprong gepakt. GOES - De Goese rugbyclub To vaal heeft met ruime cijfers ge wonnen van het Franse Cappel- le-la-Grande. Het werd 35-12. In de eerste helft bood Cappe- le-la-Grande goed tegenstand. Pas na twintig minuten vond Koen Spaas een gaatje in de Franse defensie, maar daarna werd het nog voor rust 21-0. Na rust drong Cappele-la-Grande Tovaal terug op eigen helft en via Jean-Luc Bonnafous kwa men de Fransen terug tot 21-5. Maar spannend werd het niet meer. TROYES - Vlissinger Remy Vas seur heeft in zijn eerste halve triatlon Floris Jan Koole uit Middelburg achter zich gelaten. Vasseur kwam in het Franse Troyes als zevende uit het wa ter, Koole volgde als achtste. Na zestig van de negentig kilometer fietsen haalde Koole Vasseur in, maar die beperkte verdere scha de tot krap een minuut. Op de twintig kilometer lopen, stoom de Vasseur in een keer naar Koole, ging er op en er over en fi nishte in 4.24.40 als negende. Koole gaf op de tiende plaats bijna anderhalve minuut toe op Vasseur. Lous Wondergem werd negentiende, in een tijd van 4.34.19. door Karei Pleunis ZUNDERT - Hij was vele maanden uitge schakeld na een ernstig bedrijfsongeval, waarbij hij een zware knieblessure en een gebroken vinger opliep. Maar zondag schalde in het Brabantse Zuiulert zijn naam weer uit de boxen. 'En de winnaar, met een straatlengte voorsprong, is...' Ronnie Babijn, Zeelands beste triatleet, won in de geboorteplaats van Vincent van Gogh de nationale wedstrijd. Het was na Meerhout, waar hij in een sterk deelnemersveld negende werd, zijn twee de kwarttriatlon. De Terneuzense atleet lijkt dus terug, sneller dan verwacht. In Zundert nam Babijn meteen een grote voorsprong tijdens het eerste onderdeel, het zwemmen. Na 1500 meter zat het eer ste deel van een indrukwekkende solo er op en had hij twee minuten voorsprong op de rest van het veld. Tijdens de veer tig kilometer fietsen voegde hij daar nog een minuutje aan toe. Daarvan leverde hij anderhalve minuut in tijdens het af sluitende onderdeel, de tien kilometer hardlopen. Babijn forceerde zich op zijn zwakste onderdeel geen moment. Dat was ook niet nodig om te winnen. De zege in Zundert deed hem goed. Niet alleen om de wrange smaak van een jaar geleden weg te poetsen, toen hij een ron de te vroeg finishte en diskwalificatie volgde, maar vooral omdat zijn knie het opnieuw hield. Die knie raakte zwaar beschadigd toen Babijn in september 2004 van drie meter hoogte naar beneden viel bij het ophan gen van een zonnescherm. Nadat hij van de ergste schrik was bekomen, bleken de kniebanden flink geraakt, de meniscus beschadigd en één van de kruisbanden af gescheurd. Maanden van betrekkelijke inactiviteit volgden, waarin Babijn welis waar aan krachttraining deed, maar z'n rechterbeen toch voortdurend moest ont zien. Nog tot enkele weken geleden slaag de hij er niet in z'n knie zodanig ver door Triatleet Ronnie Babijn is weer helemaal terug na langdurig blessureleed. foto Peter Nicolai door Henk de Winter GOES - De derde race voor het EK rallycross in het Oostenrijk se Greinbach is redelijk goed uit gepakt voor Jos Krijger. Met de zevende plaats overall en met tien EK-punten keerde de uit Wolphaartsdijk afkomstige auto coureur terug naar huis. Eind deze week start Krijger met zijn Opel Corsa in een Euro pese wedstrijd in Sosnova, Tsje chië. „Ik was te gespannen", zei de Bevelander over de Oosten rijkse EK-ronde. „Vooral in de eerste manche. Ik was veel te vroeg weg en dat kostte me drie seconden straftijd." Die eerste heat leverde de zevende tijdi In de tweede manche werd K ger tiende. „Het was glad, kon onder die omstandighd geen scherpe tijd zetten." In de derde manche reed Kr!;: naar de tweede tijd in de kla> voor opgevoerde auto's odé 1600cc. Het bracht hem opa le-position voor de B- finale.! Deen Morten Jespersen star sneller en kaapte de zege i daarmee een plek in de A-fis voor de neus van Krijger „Ik had te veel wielspin biji start. Ik zat nog naast Jes?. sen, maar kwam er niet langs.' Krijger is na drie EK-racess gende (19 punten). Ron Snfê (Winterswijk) leidt (57). te buigen, dat hij met zijn, hiel zijn lichaam kon raken. De laatste fase in een proces waarin zelfs spierverslappers noodzakelijk waren om het gewenste ef fect van een bijna maximaal buigen te be reiken. „Ik zit nu op 90, 95 procent, denk ik", zegt Babijn. „Dat is al heel wat gezien de aard van mijn blessure. Aan die laatste procenten werk ik samen met mijn fysio therapeut. Kijk, die knie moet het kun nen hebben. Het eerste wat de fysio vraagt na een wedstrijd is of er geen vocht in de knie is gekomen." Op het onderbeen van de 35-jarige Ter- neuzenaar zal overigens altijd iets van speling blijven door het ongeval. Verder zal de rechterknie nooit meer de stabili teit krijgen van voor de valpartij. „Daar om moet ik voortdurend krachttraining doen. Ik moet de zwakte van het kniege wricht compenseren met sterke boven beenspieren die de instabiliteit van de knie op kunnen opvangen." Die trainingen hebben in elk geval vruch ten afgeworpen. „Voor de Den Inkeltriat- lon in Kruiningen, een halve, was ik nog niet klaar. Daarom werd Meerhout mijn eerste. Met een negende plaats in een sterk deelnemersveld was ik best tevre den." In Zundert werd het de eerste overwin ning van dit jaar. Tijdens een wedstrijd waarin niet gestayerd mocht worden. De ze vorm, de meest elementaire van de triatlonsport, lijkt een langzame dood te sterven. Zolang deze wedstrijd op het af fiche verschijnt, zal de naam van Babijn op de startlijsten terug te vinden zijn. Want de Terneuzense triatleet vindt het rijden in een waaier nog steeds een deva luatie van de sport, aangezien de minde re fietsers zich 'laten meezuigen' om ver volgens bij het hardlopen toe te slaan. Belgische sponsor Toch zal Babijn niet aan het fenomeen ontsnappen omdat hij een Belgische spon sor heeft, die hem toch wel wil zien in en kele (Belgische) superprestigewedstrij- den. „Ik ben vrij in de keuze van mijn wedstrijden, maar uiteraard, kan ik me in denken dat mijn sponsor me in Belgische wedstrijden wil zien." Logisch dus dat op de agenda van Babijn op 26 juni de 'halve van Brasschaat' staat. Eind augustus is de datum aange- kruisd, waarop het open Belgische kam pioenschap (halve) wordt gehouden. Ver der wil Babijn uiteraard de Zwintriatlon van Sluis naar Knokke doen. roaiBm Lucky Day. 5-6-19-22-35-40-44-46-51 -52-55-65-66- 69-70-71-72-73-74-75. Landelijke competitie, gemengd, se nioren. Tweede klasse: MLTC-Half- weg 2 2-6. Derde klasse: Zee en Duin 2-MLTC 2 3-5. Vierde klasse: MLTC 3-DOS 2-6, Philten-Souburg 8-0, Tio- la-BeQuick 2 8-0, Lobbelaer 5-Tiola 2 4-4, Kapelle 1-De Zoom 2 5-3. Landelijke competitie, mannen, se nioren. Tweede klasse: Boskreek-Har- tel 3-3, De Zoom-Game'78 6-0, Delftse Hout-Sjef 6-0. Derde klasse: United Service-Smash Sint Jansteen 3-3, 't Hal ve Maantje-Animo 5-1, Vierhoeven-Phil- ten 2-4, De Bongerd-Rapid 2-4. Nacompetitie. Poule A. RBC Roosendaal-FC Volendam 4-0 (2-0). 8. Guijl 1-0, 32. Ikedia 2-0, 74. Hammond 3-0, 80. Hammond 4-0. Scheidsrechter: Luinge. Aantal toe schouwers: 5000. Rode kaart: 55. Yous- souf (RBC Roosendaal). Gele kaart: Lo- ran, Hammond (RBC Roosendaal), Wou denberg, Cruz Vincente, De Haan (FC Volendam). Stormvogels/Telstar-VVV Venlo 2-1 (2-1). 15. Jans 0-1, 28. Salden 1-1, 36. Van den Berg 2-1. Scheidsrechter: Van Huiten. Aantal toeschouwers: 1715. RBC 5 3 2 0 11 8- 1 Volendam 5 2 2 1 8 8-6 Stormv. 5 2 1 2 7 6-7 VVV 5 0 1 4 1 4- 12 Poule B. De Graafschap-Helmond Sport 2-2 (2-0). 24. Haklander 1-0, 30. Valeev 2-0, 48. Cvetkov 2-1, 85. Cvetkov 2-2. Scheidsrechter: Wegereef. Aantal toe schouwers: 6800. Gele kaart: Roelofsen, Bot (De Graafschap), Hobbelen (Hel mond Sport). Sparta-FC Zwolle 3-1 (0-1). 36. Esa- jas 0-1, 55. Van den Bergh 1-1, 72. Van den Bergh 2-1, 86. Van den Bergh 3-1 (strafschop). Scheidsrechter- Van Eg- mond. Aantal toeschouwers: 8973. Gele kaart: Van Bueren (Sparta), Bischop, Schol (FC Zwolle). Havelte. NK mountainbike vt jeugd. Uitslagen leden X-Tre® Cat 1: 2. Jasper de Visser (Dombif; 4. Erik Boer (Wolphaartsdijk), 8.1 van Vliet (Capelle aan de IJssel).Ci 2. Milan Vader (Middelburg), 3. Gk de Neve (Middelburg). Cat 3:2J van de Boomgaard (Kattendijke),^^ Moeleker (Kloetinge), 12, Marquenlü Neve (Middelburg). Cat 4: 4. Ervffl' Visser (Domburg), 6. Thomas Oottf huis (Vlissingen). Cat 5: 4. JohanCc terhuis (Vlissingen), 13. Matthijs Evt® dijk (Wilhelminadorp), 18. Rens^i sen (Aagtekerke). Cat 6: 18. Clité Janssen (Aagtekerke). ZOUTELANDE - De Meeil! El is in Waalwijk districtskas pioen 4 tegen 4 straatvoet!) geworden. Dylan Janse, Roelse, Deiano Langezai Martijn Houterman en Mj Boogaard strijden nu op zate dag 18 juni om de nationale® in Utrecht. In 2004 werd D Meeuwen El eveneens district kampioen, waarna in Amste dam het NK werd gewonnen. Dinsdag Sparta Helmond Sp 5 4 0 Lukaart-Nieuwenhuysen K'P® Open. Locatie, tennisvereniging^ Ie. Aanvang: 16.30 uur. Regio Bank Tiola Kids Open. Lo" tennisverenmg Tiola in IJzendijke.r vang: 16.00 uur. LONDEN - Nog 29 dagen en dan is bekend of Londen de Olympische Spelen van 2012 mag organiseren. Op 6 juli, tijdens een IOC-congres in Singapore, wordt de knoop doorgehakt. Een klok (boven het standbeeld van een atlete) bij het treinstation van Stratford in Londen, waar het olympisch dorp is gepland, telt af naar het moment van de stemming. Londen is één van de vijf kandidaten, ook Moskou, New York, Madrid en Parijs willen de olympiade organiseren. foto Geoff Caddick/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18