Aanpak Scheldestraat volgt Wie niks doet, wordt niet bekend PZC PZC Dat mensen nog zó lief zijn Mabélis PZC -13 Gemeenterad krijgt alsnog alle rapporten over bouwput /AAZET agenda Drankrijder moet boeten Kwaliteitskeurmerk kinderopvang Straf voor stalken ex-vrouw Stremming door tunnelstoring Dure carnavalsgrap Graauwse boterzachte prijsjes! Hl de 11 dinsdag 7 juni 2005 emeenteraad Burgemeester Van Dok schrikt van leefklimaat 1IDDELBURG - De gemeente- ladsleden van Middelburg krij gen alsnog alle rapporten over ie problemen met de bouwput ,oor het A-theater. Het college ,an B en W heeft dat gisteren be- iloten. De rapporten moeten -oor het grote publiek echter jog steeds geheim blijven, stel en B en W. let dagelijks gemeentebestuur chrijft dit in antwoord op vra- len van de Politieke Partij Mid- felburg (PPM). Die had ge- fraagd om openbaarmaking van ille rapporten die met de bouw- jut en het theater te maken heb- ien. PPM wil dat een einde ;omt aan vertrouwelijke ge- iprekken en geheime rapporten jver dit onderwerp. De opposi- iepartijen SGP, D66 en Middel- uu-g Transparant en coalitiepar- ij PvdA zijn het met PPM eens. let, college van B en W heeft gis ten besloten de gevraagde rap porten daarom alsnog beschik bar te stellen. Het gaat om twee rapporten van het bureau Toornend en Partners over de ca- amiteit met de bouwput en iver de tussenstand van de be vindingen. Het college stelt wel lat beide rapporten vertrouwe- ijke en onverbindende concep ten' zijn. De informatie is nog liet: compleet en kan nog aange vuld of gewijzigd worden, aldus iet college. Het definitieve rap- iort verschijnt eind juni. ïen ander rapport over de bouw- nit. dat van Adriaanse en Van Ier Weel over de aansprakelijk- ïeden en verantwoordelij khe- len van de gemeente, wordt in le zogenoemde gesloten trom- nel ter inzage gelegd voor de ge- neenteraadsleden. Dat betekent lat. ook die informatie geheim noet blijven voor niet-raadsle- len. (Advertentie) ^KOZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-3303^3 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-maïl: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Fdith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-maïl: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het Vlissingse Hommelesteam gaat aan de slag in de Scheldestraat. Burgemees ter A. van Dok-van Weele praat binnenkort met de politie en ver huurders in de Scheldestraat. Ze zegt geschrokken te zijn van het leefklimaat in de straat, zo als buurtbewoners dat in de PZC hebben omschreven. „Als je dit leest, denk je: wel pot- verdrie. Ik ben geschrokken van dit beeld van de Scheldestraat." Van Dok komt er bijna dage lijks, voor een boodschapje hier en daar, maar nooit zeggen on dernemers of buurtbewoners iets naars over de straat. „Dat begrijp ik dan niet. Ze kla gen wel eens over hondenpoep, maar nooit over drugsoverlast. Het niet opvangen van signalen is het ergste dat je kan overko men als burgemeester." De afgelopen drie jaar ontving de burgemeester welgeteld vier klachten over de Scheldestraat: drie mondeling bij het spreek uur en een schriftelijk. „Ze gingen over geluidsoverlast en het plassen tegen auto's. Van een stapel klachten is geen spra ke. Ook niet bij de politie. Daar is zelfs helemaal niet geklaagd. Dat kon je destijds van de Bone- dijkestraat niet zeggen." Daarmee verwijst de burgemees ter naar bewoners die hun Schel destraat met die straat vergele ken. Volgens Van Dok klopt dat beeld niet met de werkelijkheid. „Daar bestond een hardnekkige drugsscene. We hebben wonin gen ontruimd. In korte tijd pak ten we er 58 mensen op, die zwa re straffen hebben gekregen. En ook in de Scheldestraat ontrui men we woningen. Maar dat ge beurt overal in Vlissingen. Een maand of drie terug nog eentje, vlakbij koffieshop Purple." Ook drugshandel gebeurt overal zegt de burgemeester. „Dus ook in de Scheldestraat. De constate ring dat 'die uit de Bonedijke' nu in de Scheldestraat zitten, kan kloppen. Als mensen hun huis uit moeten, gaan ze op zoek naar een ander. Dat patroon be weegt over Vlissingen." Van Dok heeft besloten tot actie over te gaan. „Ik ga het Homme lesteam activeren. Dat werkt nu in Sterkenburg, maar kan ook in de Scheldestraat aan de slag. Bovendien ga ik praten met on dernemers uit de Scheldestraat en bekijken of huiseigenaren vol gens de regels verhuren." Ze zegt erbij niet te zullen aarze len ook het HKPD bij de ge sprekken te betrekken. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Abdijtoren, 19.00 uur: eiaardconcert door studenten van de lederlandse beiaardschool; OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis, 0,00-11.00 uur: Yoga; hITTHEM - Sportzaal Korfbalvereni- |ing Atlas, 19.30 - 20.30 uur: Gym en trimmen vanaf 50 jaar. VLISSINGEN - Welzijnscentrum A. ran, 13.30 - 16.30 uur: Schaakso- ciéteitschaakclub Vlissingen; )pen Hof, 16.15 uur: Power yoga; Ipen Hof, 20.15 - 21.30 uur: Oerdansles- en; IROUWENPOLDER - Natuurgebied Iranjezon, Emmaweg 22,19.15 uur: Zo- neravondwandeling. bij nader inzien de PZC van zaterdag 4 juni staat dat onderdag in wijkcentrum het Bolwerk an de Lindeijerlaan in Vlissingen ad- ies wordt gegeven aan particulieren ieaanstamboomonderzoek doen. Het advies wordt niet deze donderdag ge ven, maar elke eerste donderdag van ide maand. Ruud en Ada Aerssens draaiden Ruuds kanker om in positieve energie. door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Haast iedereen kent wel iemand die kanker heeft. Aan de longen, lever, lymfeklieren of aan de zaadballen, zoals Ruud Aerssens. Hij lag nog aan het infuus toen hij bedacht dat hij zijn ziekte moest 'omdraaien'. Naar iets positiefs. Een festivalletje, dacht hij. Het werd een evenement. „Tien, vijftien jaar geleden zou iemand met zaadbalkanker het niet redden." Dat was zeven jaar geleden al anders. Het lukte Ruud Aerssens uit Oost-Sou burg. Bij hem werd, na wat 'klachtjes', kanker geconstateerd. Een agressieve vorm. De tumor werd weggehaald, maar kwam na een jaar keihard terug. In zijn buik, zijn longen, lever en lymfe klieren. En toen begon het pas echt. „Zware chemokuren, dag en nacht aan het infuus. Mijn nagels vielen uit, mijn haren en bijna zelfs mijn tanden. Mijn lichaam zat vol rotzooi. Als ik over ie mands hand zou plassen, zou die gelijk naar de plastisch chirurg moeten." Maar hij werd beter. Artsen kwamen met een medicijn, specifiek tegen zaad balkanker, en dat sloeg aan. „Ik begon met af te vragen: waarom ik wel en an deren niet. Niet dat ik boos was, maar het leek me zo oneerlijk. Ons gezin en onze vrienden, we noemden ons survi vors, omdat we die rotziekte samen had den overleefd. Met die energie moeten we iets doen, zeiden we." Omdat Aerssens zelf 'in de muziek zit', hij werkt in een Kapelse muziekzaak, moest het iets met muziek zijn. Een fes tivalletje, spookte het door zijn hoofd. „Mijn bandleden zetten me met mijn ka le koppie bij de gitaar. Zo van: spelen! Dit is leuk, rocken tegen kanker. Gaan deweg werd het groter en groter." In twee jaar tijd groeide de droom tot een wezenlijk familie-evenement. Ook Ruuds echtgenote Ada deed mee. „In het begin brainstormden we wat. Beetje dromen, hier en daar een belle tje. Na een tijdje boden bands zich van zelf aan. We moesten er 150 afwijzen. Het zoeken naar de sponsors viel wel even tegen. Totdat er een telefoontje uit Terneuzen kwam. Onze eerste sponsor, die het balletje aan de rollen bracht. Binnen drie maanden hadden we een lijst met negentig namen. Schelde, Sag- ro, Jurry. Die bedrijven gaven bedragen waarvan je stond te kijken." Lief „Ontroerend", zegt Ruud Aerssens. „In middels zijn zevenhonderd mensen be zig met Survivorsland. Iedereen doet zijn stuk. De Groene School zorgt voor planten, het Cios voor een kinderpret park. Studenten van het ROC krijgen studiepunten voor de bewegwijzering bordjes. En dan de bedrijven nog, de drukkers. Heras die voor vierhonderd meter hek zorgde. Politie, brandweer, ambulance. Allemaal vrijwillers. Men sen zijn zó lief." Het festival is aanstaande zaterdag. Kim'-Lian komt optreden, Wishbone Ash, Australian Nirvana. Maar er is ook foto Lex de Meester kleinkunst. Kunstenaars veilen hun werk, voor kinderen is er een pretpark. Eigenlijk is alles geregeld. Toch leunen Ruud en Ada Aerssens in hun vrije weekje niet lui achterover. „We moeten nog boodschappen doen", lacht Ada, gezeten tussen stapels Survi- vorsland-krantjes en stapels posters. „T-shirts, schoonmaakgerei en wc-rol- len voor vierduizend man. Op de dag zelf willen we gastheer en gastvrouw zijn. Niet nog vanalles moeten regelen." Vierduizend man. Ze gaan er niet van uit, maar stiekem hopen ze er wel op. Dan is de missie geslaagd. En dan? „Opruimen! Mensen zeggen tegen ons: na het festival val je in een zwart gat. Nou, dan gaan wij daar lekker in kam peren. Even tot rust komen en dan komt er wel weer een nieuwe missie." Survivorsland 2006? Ruud en Ada moe ten er éven niet aan denken. Survivorsland, evenement tegen kan ker, zaterdag 11 juni op het Baskens- burgplein in Vlissingen. 12 euro, kinde ren onder 1.40 meter gratis. Alle inkom sten, zowel entree als van de exotische hapjes, gaan naar KWF kankerbestrij ding en Stichting Palazzoli Zeeland. Wethouders en raadsleden zijn vreemden voor burgers door Maurits Sep MIDDELBURG - Meer dan de helft van de Middelburg kent niet één wethouder bij naam. En driekwart kan niet één raads lid noemen. Dat is wel even schrikken voor wethouder A. van 't Westeinde en raadslid J. van Dijk-Sturm. Zij hebben zelf trouwens niet te klagen: hun namen worden het meest ge noemd. Een representatieve enquête in opdracht van de gemeente on der inwoners van Middelburg wijst het uit: 28 procent van de ondervraagden kent Van 't West einde, 26 procent kent wethou der A. de Vries. H. Kool-Blok land (elf procent) en L. Luitwie- ler (zeven procent) volgen op res pectabele achterstand. Bij de raadsleden is de eerste plaats (zeven procent) een ex ae quo voor H. Akdag (Politieke Partij Middelburg) en J. van Dijk-Sturm (WD). „O ja", reageert Van Dijk-Sturm aangenaam verrast. „Dat wist ik niet." Het staat in het concept-burgerjaarverslag van de gemeente, maar dat had ze nog niet gelezen. „Dat ga ik dan maar gauw eens inzien." Ze kan wel een paar redenen beden ken waarom mensen haar zo goed kennen. „Ik draai allang mee. Ik heb de dossiers redelijk in mijn hoofd. En ik neem geen blad voor de mond. En ik ben acht jaar wethouder geweest, dat scheelt natuurlijk ook." Het is gemakkelijker om als wethou der een bekende naam op te bou wen, dan als raadslid, beaamt Van Dijk-Sturm. Althans, ze wordt op straat nog regelmatig aangesproken door mensen die over vroeger beginnen. „Van de andere kant, er zijn ook wethou ders die niet uit de verf komen." Van Dijk-Sturm gokt op A. de Vries als bekendste wethouder. Maar die moet collega Van 't Westeinde nipt laten voor gaan. „Het zal wel zijn vanwege al mijn activiteiten voor het ste delijke waterplan en het onder wijs", veronderstelt de winnaar quasi-serieus. Nee, zonder dollen, hij snapt na tuurlijk best waar zoveel Mid delburgers hem van kennen. „Ik ben veel in het nieuws geweest Wethouder A. van 't Westeinde over het A-theater. Kennelijk blijft je naam beter hangen als er iets aan de hand is, dan wan neer het goed gaat." Of dat zuur is? „Het is de realiteit. Als ik niks zou doen, zou ik ook niet bekend zijn." Al is het Van 't Westeinde daar nooit om te doen geweest. „Ik ben geen wet houder geworden om beroemd MIDDELBURG - Een 22-jarige man uit Vlissingen is gis teren door de Middelburse politierechter veroordeeld tot een boete van 650 euro voor het rijden onder invloed. Ook kreeg hij een onvoorwaardelijke rijontzegging van zes maanden opgelegd. De Vlissinger was in februari gesnapt met 575 microgram achter zijn kiezen. De man zei dat hij geen geld voor de taxi had. De rechter diende hem van re pliek met de woorden: „Als u geld hebt om te drinken dan hebt u ook geld om u te laten rijden." Omdat de man al eerder in aanraking was geweest met justitie in verband met alcohol, ontkwam hij niet aan een forse straf. GOES - Kinderopvang De Bevelanden krijgt donderdag een kwaliteitskeurmerk, het certificaat Harmonisatie Kwaliteitsbeoordeling in de Zorgsector (HKZ). Het ISO- certificaat geldt voor alle opvangvormen binnen de Beve- landse organisatie, voor kinderopvang, gastouderopvang en peuterspeelzaalwerk. Kinderopvang De Bevelanden is de eerste grote Zeeuwse organisatie voor kinderopvang die deze certificering heeft behaald. V. Slenter, directeur van de GGD Zeeland, reikt het certificaat uit. MIDDELBURG - Voor het stalken van zijn ex-vrouw moet een 56-jarige man uit Kloetinge een taakstraf van veertig uur voldoen. Die straf kreeg hij gisteren opgelegd van de Middelburgse politierechter. De man had zijn ex en haar familie acht maanden lastiggevallen uit grief over de afwikkeling van hun scheiding. Via brieven en tele foontjes had hij zijn wrok geuit. „Ik heb in 95 procent van de gevallen gebeld om een van de kinderen te spreken", zei de verdachte gisteren. Ook vertelde hij dat zijn vrouw zich ook schuldig had gemaakt aan dreigtelefoontjes. Daarvan had hij het onomstotelijke bewijs opgenomen op tape. De officier van justitie zei dat ze er niet aan twijfel de dat er over en weer van alles was gezegd, maar dat de man voor zijn aandeel toch berecht moest worden. Ze eis te een taakstraf van tachtig uur en een voorwaardelijke celstraf van een maand. De rechter vonniste milder. TERNEUZEN - Het verkeer via de oostbuis van de Wes- terscheldetunnel (vanuit Terneuzen richting Beveland) was gisterochtend gedurende een halfuur gestremd. Dat leidde tot lange files. De oorzaak was een technische sto ring, die zich om vijf voor acht openbaarde en tot half ne gen duurde. De precieze oorzaak van de storing is vermoe delijk pas vandaag bekend. Direct om half negen kreeg het verkeer weer gedoseerd toegang tot de tunnel. Tegen half tien was de situatie weer normaal. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft een 57-jarige vrouw uit Graauw gisteren een boete van duizend euro opgelegd voor het rijden onder invloed. Ook kreeg zij een rijtonzegging van twaalf maanden, waarvan acht maanden voorwaardelijk. Bij de vrouw was in fe bruari, de avond voor carnaval, 1010 microgram geconsta teerd. „Dat is enorm veel", reageerde de rechter. De grens ligt bij 220 microgram. In haar dronkenschap had de vrouw een nepagent niet kunnen onderscheiden van een echte. De agent had de vrouw opgedragen dat ze haar au to moest verzetten. „Ik sputterde nog tegen dat ik te veel had gedronken, maar hij zei dat hij daar niets mee te ma ken had", vertelde de vrouw. Ze was gedwee in haar auto gestapt en botste na enkele meters al op een tractor. (Advertentie) bij van 6 t/m 11 juni een week lang "O C/5 Sint Jacobspassage 9 - 4381 EK Vlissingen - Tel. 0118 - 412194 Advertentie te worden." De andere wethou ders en raadsleden hebben heel wat goed te maken, als het om hun naamsbekendheid gaat. Dat 55 procent niet één wethou der kent, en 72 procent niet één raadslid, is een schok voor Van 't Westeinde en Van Dijk-Sturm. „Kennelijk weten wij een hele grote groep Middel burgers niet te bereiken, dus daar moeten we iets aan doen", stelt de wethouder vast. Hij heeft dezelfde oplossing als het bekendste raadslid: de boer op. Van 't Westeinde: „Jezelf vaker laten zien, ook op activiteiten van de bevolking. Ik was zater dag op de vrijwilligersmarkt. Dat wordt gewaardeerd. Men sen spreken me aan. Ook over de bouwput ja. Dat is nu een maal mijn lot. Dan had ik maar geen wethouder moeten wor den." Ter geruststelling voor de Onbe kende Volksvertegenwoordiger en de Onbekende Bestuurder: be kend zijn betekent nog niet dat je een hoge waardering krijgt. Was getekend, J. van Dijk- Sturm. Dus belangrijk, nou nee. „Maar leuk is het wel." w !e!SO"eec 67% van de mensen die werk zoeken in de IT zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in het alfabet van Zeeland WGGGN6R dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13