UITVERKOOP Raad keurt belastingverhoging af PZC Kindertekeningen sieren bushokjes Gmbrère so% Kunstplein Veere verliest werkplek Noodklok luidt voor vluchtelingen Rechter ziet geen fouten rond sloop kazerne Belangstelling uit buitenland voor bibliobus fracties kondigen amendementen aan voor terugdringen begrotingstekort Toch windmolens Bernhardweg Man gearresteerd voor inbraak Met drank op achter het stuur Man aangehouden in gestolen auto Eten 7 juni 2005 DELBURG - De sloopver- in* voor de Generaal-ma- Jerghuijskazeme in Middel- urg is terecht verleend. De ge- Middelburg heeft daar- rens de rechtbank in Dor- rechtgeen fouten gemaakt, toonenden, die hun krachten editie Walcheren hebben gebundeld in de Vereni ging Van A tot Z, hadden bij de Dordtse rechtbank beroep aan getekend tegen de sloopvergun ning. Die stap namen zij omdat de rechtbank in Middelburg hun bezwaar tegen het afgeven van die sloopvergunning had af gewezen. De gang naar Dord recht is nu net zo vruchteloos ge bleken. De rechtbank heeft geoordeeld dat in de sloopvergunning vol doende waarborgen stonden ter bescherming van gebouwen in de omgeving van de kazerne. Ook was de veiligheid tijdens het slopen goed geregeld. Tot die voorwaarden behoorde een sloopveiligheidsplan. Daarin stond uitgebreid beschreven hoe de kazerne zorgvuldig gesloopt moest worden. Dat leidt volgens de rechtbank tot de conclusie dat de sloopver gunning goed is onderbouwd en zorgvuldig is verleend. De be zwaren van de omwonenden ünnrEdith Ramakers GISSINGEN - De Vlissingse jemeeuteraad lijkt de jaarlijkse erhoging van 75 euro voor af- lalstoffenheffing en rioolrech ten af te wijzen. Het college van g en W stelde eerder voor dat Vlissingse huishoudens volgend jaar geen 195 euro maar circa 270 euro belasting gaan betalen als een van de maatregelen om het begrotingstekort over 2006 3,6 miljoen euro te bestrij den, Jonderdag neemt de gemeente- aad in de tweede ronde van de 'handeling van de voorjaars feer beslissing. Iet bezuinigingsvoorstel om te orten op onder meer Film by Sea viel evenmin in de ik. De partijen wezen erop dat het festival in economisch en toeristisch opzicht van grote voor Vlissingen is. Het CDA diende een voorstelwijzi- ing in. De exploitatiekosten an de onlangs verkochte Water oren in Oost-Souburg - waar voor Kunst en Cultuur exposeerde - kunnen worden naar het ..De WD zei duide- ijk dat idee te zullen omarmen. DeRPCU kaartte aan de afval stoffenheffing te rigoureus te ÜDDELBURG - Landelijk en nternationaal bestaat interesse voor de proef die de Zeeuwse Bi- iliotheek (ZB) dit najaar gaat nemen met de biblioservicebus. lehalve boeken lenen, kunnen nwoners van dorpen op Schou- ven-Duiveland, Noord- en uid-Beveland en Walcheren aarin van allerlei elektroni- che diensten gebruik maken. n augustus presenteert A. van lanten, hoofd afdeling biblio- tussen van de ZB het project op iet World Library and Informa- "ongress in de Noorse ad Oslo. In Scandinavië rijden veel bi- sen", aldus Van Zanten. [De problematiek van kleine men daar is vergelijkbaar et die van ons. Kleine dorpen ibben weinig voorzieningen, lak niet meer dan een café. ffl bibliobus in combinatie et andere diensten biedt per- lectief om de leefbaarheid van einekernen te vergroten." e ZB heeft de biblioservicebus pkkeld in samenwerking et onder meer de Rabobank, 1AAF Open Systems en Logi- CMG. Via een informatiezuil mnen klanten in de bus diver- Iokale en nationale diensten nemen en daarvoor ter plekke ektronisch betalen. Zo wordt et onder meer mogelijk postze- ds en bioscoop- en treinkaart- sin de biblioservicebus aan te iaffen. De door Mercedes be- bikbaar gestelde bus is verder norzien van een geldautomaat, chipkniplader en een breed- md internetverbinding. 24 september moet de bus laar zijn. Dan wordt hij gepre steerd tijdens een landelijke ibUobusdag in Madurodam. >n oktober tot het eind van het lar rijdt de bus op proef door siand. vinden. ,,We zien meer in een ge faseerde verhoging", merkt C. Kapaan van de RPCU op. Hij verbond er een amendement aan. „In 2009 kan naar een kos tendekkend tarief voor de belas tingen worden toegewerkt." GroenLinks is voorstander van een gedifferentieerde belasting verhoging. Alleenstaanden zul len minder hoog aangeslagen moeten worden dan gezinnen. De politieke partijen weten dat ze voor een zware taak staan. En gisteravond werd duidelijk dat Vlissingen nog dieper dan de aangekondigde 3,6 miljoen euro in het rood zal komen. Wet houder E. Walrave-Troost kon digde een nieuwe tegenvaller aan. De sociale Walcherse werk voorziening Lété heeft haar bud get overschreden met circa vijf ton. Dat .bedrag moeten de drie Walcherse gemeenten ophoes ten. „Lété zal eerst naar haar ei gen reserve kijken. Maar het be tekent mogelijk voor Vlissingen een extra post van bijna twee ton", zei ze. De fracties kondigden gisteren in tal van amendementen en mo ties al aan waarop ze dachten winst te kunnen boeken. Deze worden donderdag behandeld. De WD wil drie jaar bezuini gen op de opleidingskosten voor personeel van de gemeente. De Lokale Partij Vlissingen ver wacht dat er flink gesneden kan worden in het ambtelijk appa raat. Ze stellen een onderzoek voor om ook de kosten voor het inhuren van externe bureaus drastisch te beperken. De Vlis singse raad is niet zomaar be reid om de welzijnsorganisatie Palladium van haar structurele Deelnemers aan de Aktie Vluchtalarm maken lawaai op de Markt in Middelburg. door Edith Ramakers MIDDELBURG - De Aktie Vluchtalarm luidde gisteren op de Markt in Middel burg de noodklok voor het Nederlandse vluchtelingenbeleid. Het was onderdeel van een landelijke actie om mensen wak ker te schudden en om de verantwoorde lijke beleidsmakers tot de orde te roepen. „De situatie is nog nooit zo alarmerend geweest", staat geschreven in de folders die de ongeveer tien actievoerders uitde len. De tekst op een spandoek is overdui delijk: „Als Verdonk NL al niet meer vei lig vindt, hoe kan ze dan mensen terug sturen naar Irak en andere landen?" De actievoerders spreken van een inhu maan vluchtelingenbeleid, omdat vluch telingen jaren moeten wachten op uit sluitsel over de verlenging van een ver blijf in Nederland. Ze willen een gene raal pardon afdwingen voor circa 26.000 mensen die voor 1 april 2001 asiel heb ben aangevraagd. „En maak een einde aan de onzorgvuldi ge procedures, gebroken beloften en mensonterende uitzettingen", staat in de folders. N. Yurdem, een van de .organisatoren, deelt bellen uit aan passanten om nog meer herrie te maken. Sommigen doen spontaan mee. Maar een groepje Middelburgse scholie ren heeft er 'totaal geen belangstelling voor'. Een meisje zegt: „Turken het land uit", en draait zich om. Ze zegt dat ze een hekel heeft aan die herrie. „En ook aan die mensen. Waarom? Ze horen hier door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Kort na schooltijd fietsen Julia Huij- breghs en Iris van der Weel uit Middelburg maandagmiddag naar de bushalte aan de Gene raal Hakewill-Smitlaan. „Kijk, hier hang ik. En daar is jouw te kening", wijzen ze naar de pos ter in het bushokje. In drie abri's in Middelburg han gen sinds gisteren zes posters die gemaakt zijn door leerlingen uit de groepen 5 en 6 van de ba- (Advertentie) 'NGE DELFT 16 MIDDELBURG sisscholen Dolfijnenburch en Uilenburch. De posters bestaan uit tekeningen en teksten en ho ren bij'het landelijke project De Wenswijk. De kinderen zijn in maart hun wijk ingegaan en heb ben gelet op wat beter, schoner of veiliger moet worden. Hun op merkingen zijn overgedragen aan de gemeente. Daarnaast heb ben de kinderen hun bevindin gen samengevat in de posters. „Ik heb een blikje cola gete kend", zegt Julia uit groep 6 van de Dolfijnenburch. „Want ik heb in Klarenbeek heel veel weg gegooide, lege colablikjes gevon den." Iris tekende een mannetje dat papier op de grond gooit ter wijl naast hem een vuilnisbak staat. Toch is de situatie in Klaren beek al verbeterd sinds de op merkingen van de kinderen naar de gemeente zijn gestuurd. Volgens Julia en Iris zijn losse stoeptegels weer goedgelegd. Hun leraren Monique Wester weel en Laura Schets weten dat er de afgelopen tijd verbods bordjes voor hondenpoep zijn ge komen. Ook de bestrating rond bomen met omhoog komende wortels is opgeknapt. De bushalte aan de Generaal Hakewill-Smitlaan hangt vol met posters die door kinderen zijn gemaakt. foto Lex de Meester van de kazerne zijn daarom afge wezen. Zij kunnen juridisch gezien nog één keer hogerop gaan om hun gelijk te krijgen. Daarvoor moe ten zij naar de Raad van State in Den Haag. De sloop van de Middelburgse kazerne is zoals bekend niet meer te voorkomen. tekort van 100.000 euro af te hel pen. De WD stelde voor dat de organisatie een oplossing in haar eigen begroting moet vin den. De LPV ging een stap ver der. De volledige subsidiëring moet afgeschaft worden en het werk moet overgedragen wor den aan particuliere vrijwilli gers. GroenLinks stelt voor om niet te investeren in woning bouw in de Spuikom. foto Lex de Meester gewoon niet", zegt ze en vindt steun bij een klasgenoot. Een paar andere scholie ren van de CSW, 'die school bij de Jum bo', nuanceren haar uitspraak. „Eerst was ze skater, toen gothic, toen ne ger, en nu draagt ze Lonsdale-kleding en heeft een hekel aan buitenlanders." „Gothic ben ik nooit geweest", reageert ze. Yurdem kent het groepje. „Het blijft bij een grote mond. Ik deel aan iedereen de ze folders uit en krijg goede en slechte reacties. Dat heb je altijd én overal." MIDDELBURG - Langs de Bernhardweg in Middelburg komen toch twaalf windmolens. Bezwaren die vier inwo ners van Nieuw- en Sint Joosland hpdden ingediend te gen de komst van de molens, worden door het gemeentebe stuur van Middelburg niet gehonoreerd. De bezwaarma kers hadden onder meer kritiek op de locatie en de inpas sing in het landschap. Het college van B en W ziet in de bezwaren echter geen aanleiding het bouwplan aan te pas sen. De procedure wordt daarom voortgezet. Als ook het college van de gemeente Borsele de inspraakreacties af wijst, wordt het plan vanaf 17 juni opnieuw vier weken ter inzage gelegd. VLISSINGEN - Een 32-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is gearresteerd omdat hij heeft ingebroken in een bedrijf aan de Boulevard de Ruyter in Vlissingen. Hij heeft de inbraak bekend. De politie onderzoekt of hij ook te maken heeft met een inbraakpoging in een bedrijf aan de Vlissingse Boulevard Evertsen. De politie kreeg in de nacht van zondag op maandag een melding van een in braak aan de Boulevard de Ruyter. Toen agenten daar aankwamen, bleek de deur van het bedrijf te zijn openge broken. Tijdens een doorzoeking van het pand zagen de agenten iemand uit het raam tussen de eerste en de twee de verdieping hangen. Die man is aangehouden en heeft bekend de dader te zijn. Even daarvoor is ook geprobeerd in te breken in een bedrijfspand iets verderop, aan de Bou levard Evertsen. De politie onderzoekt nog of de 32-jarige man daarmee iets te maken heeft. Hij zit nog vast. VROUWENPOLDER - Een dertigjarige automobiliste uit Maastricht heeft gisterochtend in Vrouwenpolder haar rij- bewijs moeten inleveren omdat ze met teveel drank op reed. Ze werd aangehouden op de Zoekweg nadat agen ten een inzittende half uit het autoraampje zagen hangen. Uit de blaastest bleek dat de bestuurster ruim drie keer de toegestane hoeveelheid had gedronken. Haar rijbewijs is ingenomen en ze heeft een proces-verbaal gekregen. VLISSINGEN - Een 28-jarige man uit Breda is zondaga vond rond half twaalf aangehouden op de Dokter Staver- manstraat in Vlissingen op verdenking van het in bezit hebben van een gestolen auto. De man wordt er van ver dacht dat hij in het bezit was van een gestolen personen auto. Hij verklaarde de auto voor vijftig euro te hebben gekocht van een bekende. Na verhoor is de man weer vrij gelaten. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. dit moment niet fraai", zei ze. „Het schetsplan van Feenstra is niet meer dan een schets en maakt de plek er zelfs rommeli ger op. Wij willen geen nader on derzoek naar die schets. Wij wil len dat er een grondig, histo risch verantwoord, stedenbouw kundig plan voor atelierwonin gen op die locatie wordt ge maakt. Dit is een bijzondere plek en de wethouder moet de kans grijpen er ook een bijzon der, spraakmakend project van te maken. En wat ons betreft mag dat best gemeentelijk geld kosten." Wethouder Bostelaar benadruk te het initiatief van het Kunst plein te waarderen en serieus te kijken of er ateliers kunnen ko men. Hij gaat het nieuwe plan maken met de Woningstichting Walcheren en zal overleg voeren met de stedenbouwkundige en omwonenden van de Kapellest- raat. „We gaan alles op alles zet ten om een goed ontwerp te ma ken dat goed uit te leggen is aan iedereen." Bostelaar voegde toe wel snel te willen beginnen met de sloop van het schooltje en de sanering van de grond. Die werkzaamhe den kunnen dan nog worden uit gevoerd vóór de herinrichting van de Oudestraat. Het voordeel daarvan is dat de vrachtwagens met zand en puin uit de Kapel- lestraat, niet over de vernieuw de bestrating in de Oudestraat hoeft te rijden. De wethouder kreeg daar van de commissie groen licht voor. door Miriam van den Broek DOMBURG - Het oude school tje in de Kapellestraat in Veere dat in gebruik is als kunste naarsatelier wordt na de zomer gesloopt. De commissie Ruimte lijke Ontwikkeling van de ge meente Veere heeft daar gister avond mee ingestemd. Wel wordt er een nieuw bouwplan voor die locatie gemaakt. De mo gelijkheden voor een atelier op dat terrein worden bij het plan betrokken. Het gemeentebestuur wilde het oude schooltje slopen en op die grond drie aaneengesloten hui zen bouwen. Veerenaren kwa men daartegen in opstand. Kun stenaars wezen op het succes van het zogenoemde Kunstplein en op de functie van het Kunst plein als ontmoetingsplek voor iedereen. Andere tegenstanders vinden vooral dat het plein niet mag worden dichtgebouwd omdat de open ruimte van het plein voor lichtinval in het smalle straatje zorgt. Kunstenares O. Feenstra presen teerde twee weken geleden een alternatief plan voor het per ceel. In die schets wordt uitge gaan van twee huizen met daar tussen een plein. Achter huizen zijn drie atelierlokalen ingete kend. T. Polderman van de PvdA/GroenLinks hield tijdens de commissievergadering een warm pleidooi voor een nieuw ontwerp. „Plet schoolplein is op zeeuwse almanak Het project De Wenswijk wordt dinsdag 21 juni afgesloten met een wijkopruimdag in Klaren beek en Nieuw-Middelburg. De posters in de abri's in de Sport- laan, de Generaal Hake will-Smitlaan en Molenwater blijven vermoedelijk twee we ken hangen. Het was erg gezellig geweest, de vakantie in Griekenland. De reis was perfect verlopen. Het appartement was ruim, het strand schoon en de Grie ken waren uitermate vriende lijk. Ze haddeyi alleen moeten wennen aan het eten. Met de souvlaki, de moussaka en de Griekse salade was niets mis. Het duurde alleen zo lang voor de borden op ta fel stonden. Keer op keer ge beurde het dat de drankjes binnen vijf minuten waren ge serveerd. Het hoofdgerecht liet echter op zich wachten, soms wel drie kwartier tot een uur. Na een week was de Vlissinger het beu. Hij riep de ober bij zich. Kon het hoofdge recht niet wat sneller doorko men? De reactie liet niet lang op zich wachten. „Ifyou want to serve good food, it takes ti me to prepare it.De Vlissin ger is nog vaak teruggeweest naar hetzelfde restaurant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11