De crosscountry is weer in trek PZC Oud-internationals hebben nog genoeg voetbalvernuft PZC-trofee voor topscorer Pinas Groffen bescheiden na zege in Nieuwdorp Stap en Tramper goudhaantjes Vlissingen eindigt op de derde plaats 21 Bijna tweehonderd ruiters in Vrouwenpolder hij samengestelde wedstrijd Van Lare derde in Oostkerke Bekerwinst schakers Landau Van Espen eindigt in voorhoede Podiumplaatsen voor bodybuilders Erik Goossen neemt even gas terug na overwinning maandag 6 juni 2005 fijnnrj ucien Roelandt [VROUWENPOLDER - De Stich ting Promotie SGW Zuid-West js er duidelijk in geslaagd om Zeeland weer op de kalender Ivan de samengestelde wedstrijd sport te zetten. Ruim een jaar ge leden werd op manege De Een- idracht in Vrouwenpolder en de aangrenzende landerijen een vol ledige crosscountry uit de grond gestampt. Afgelopen weekeinde was de tweede editie. tweehonderd uit deelne mers, afkomstig uit heel Neder land en België, waren op de tweede crosscountry afgeko men. Dat was aanzienlijk meer a een jaar geleden. In de klas- Z mocht men zelfs de Bel gische deelnemer aan de Olympi sche Spelen in Athene, Hendrik Degros, als winnaar huldigen. In de klasse L werd Gilles Quist Zeeuws kampioen. Voor de land bouwer uit Arnemuiden bete kende het de 32e titel in zijn car rière. Hendrik Degros, die met de Ne derlands gefokte Mister Noppes in Athene als 37e eindigde: „Dit is een mooie wedstrijd. De bo- is goed en de opbouw van sde hindernissen heel leerrijk. uitstekende initiatief. Zul ke wedstrijden hebben we nodig voor het opleiden van onze jon- paarden. Ook voor paarden met problemen zijn deze wed strijden onmisbaar. Erger nog, zonder dit. soort wedstrijden komt onze sport in het gedrang. Zij zijn de basis voor de grote in ternationale wedstrijden. Men moet hier echter niet trachten een tweede Boekelo te worden. Daar is onze sport niet bij ge- os, afkomstig uit Waregem, dergelijke wedstrijden in „Ik krijg veel paarden smet problemen te rijden. Saro, waar ik hier vandaag het Z met fton, is ook zo'n paard. Maar ze iheeft veel kwaliteiten. Om ze kweer aan het lopen te krijgen, heb je deze crossen zoals hier no- Daarom ben ik blij dat Mar- ede Kam, die ik ken van de internationale wedstrijden, mij heeft gewezen op deze wed strijd. Ik ben hier volgend jaar gegarandeerd weer van de par tij." Al bijna vijftig jaar is Gilles Quist in Zeeland en ver daar bui ten in de samengestelde wed strijdsport een begrip. De deel names aan de Europese kam pioenschappen in 1982 en 1984, waarop hij één keer zilver won, zijn ongetwijfeld de hoogtepun ten in zijn lange sportcarrière. Maar ook nu nog staat de 67-ja rige agrariër uit Arnemuiden in de samengestelde wedstrijd sport nog steeds zijn mannetje. Zaterdag werd hij vijfde in het individueel klassement van de sterk bezette klasse L en hij pak te de Zeeuws titel. Quist reed met de dertienjarige Duits gefokte ruin Tenderboy een uitstekende dressuurproef, een cross met slechts acht straf- punten wegens tijdsoverschrij ding en maakte geen springfou- ten. De veteraan denkt dan ook nog niet aan stoppen. „Zo'n goed paard als Tenderboy heb ik nooit eerder onder het zadel gehad. Met Narfi werd ik op het EK van 1984 achttiende in het individueel klassement. Als ik toen Tenderboy had gehad, zou ik bij de kanshebbers voor de medailles hebben gehoord. Ten derboy heeft ongelooflijk veel kwaliteiten. Een paard met een groot hart, dat maakt hem in de cross zo nuchter." Wordt Gilles Quist de laatste der Mohikanen van de Zeeuwse samengestelde wedstrijdsport? De deelname van Zeeuwse zijde in Vrouwenpolder was immers gering. Gilles Quist: „Ik hoop, en denk het ook, van niet. Het doel van de stichting is de sa mengestelde wedstrijdsport te promoten. En dat werpt zijn vruchten af. Dat zag je aan het grote aantal deelnemers dat is gestart in de cross voor begin ners. Die waren na afloop erg en thousiast. Dus verwacht ik wel dat daar een aantal van door gaat. Bovendien zit Marcelle de Kam (uit Domburg) in de Neder landse selectie. En ook dat is voor sommigen een stimulans om aan deze sport te beginnen." doorWim de Vos NIEUWDORP - Tommy Grof- fen bleef bescheiden. „Het ging wel lekker vandaag", was zowat enige reactie die hij gaf na «zijn overwinning in de nieuwe- lingenkoers van Nieuwdorp. Het was zijn vierde zege op de •«eg van dit jaar, dat wilde hij ook nog wel kwijt. InNiewdorp waren de omstan- ien verre van ideaal. Het mim drie kilometer lange par koers voert zowat geheel door 1e polders rondom het dorp en Moral op de dijkjes hadden de tenners veel last van de wind. Daardoor ontstonden er al vroeg in de koers verschillende joor Jeroen Dellebeke 1ERNEUZEN - Judith Stap en Hm Tramper waren dé goud haantjes van het speedo zwem- seizoen. Beiden bevestigden dat hi Terneuzen, waar de regionale finales werden gehouden. 'Dodeelnemers in de oudste jaar zwemmers geboren in hadden het zwaarste pro gramma. 's Zaterdags moesten 'Jde 100 meter schoolslag, 100 meter rugslag en 100 meter vrije afwerken. Een dag later stond de de 100 meter vlinder- en 200 meter wisselslag op let programma. ™j de meisjes was Judith Stap onbereikbaar voor de concurren te. Met krachtige slagen sloot alle onderdelen winnend af. 'De 100 meter vrije slag was een 'tellier. De strijd ging tussen Slap, Anniek Minderhoud, Ma- ton Minneboo en Iris Erpelinck. ^finishten allevier binnen een Jtorge van achttiende van een se inde. Bij de jongens kwam «hiel Pater op basis van de ge ronnen medailles als beste uit tebus. Hij haalde drie overwin nen. Er was goud op de rug- m, vrije slag en wisselslag. Si- 'hon Edenburg won zoals ver dacht de 100 meter schoolslag FZfitte de concurrentie daarbij 'JP negen seconden. Yannick "olhad op de 100 meter vlinder- VLISSINGEN - Regilio Pinas is zaterdag officieel tot Zeeuws topscorer gekroond. Uit handen van Dennis de Nooijer ontving de aan valler van GPC Vlissingen de PZC-trofee. Daarnaast kreeg hij ook nog een waardecheque van 340 euro. Pinas maakte het voorbije -voetbalseizoen 29 doelpunten. De spits komt volgend seizoen uit voor hoofdklasser Kloetinge. foto Lex de Meester waaiers en werd het snel duide lijk dat de voorste groep met daarin een groot aantal favorie ten het wedstrijdbeeld zou gaan bepalen. Voorin streden ook de Zeeuwen Alex Gresnigt en Mar co Minnaard mee. Sander Stiege- lis (de laatste weken in goede vorm) kon niet op het juiste mo ment aanpikken. Hij zag daar door een goede klassering aan zich voorbij gaan. Bijna halverwege de wedstrijd sloeg Groffen zijn slag. Eén tem poversnelling bleek voldoende om de rest op achterstand te rij den. De spurt om de tweede plaats werd gewonnen door Damiën Spierings uit Zoeter- meer. Marco Minnaard werd ne gende, Alex Gresnigt twaalfde. Arnold Scholten (links) wordt in de rug gezeten door een speler van Zeeland Sport. foto Lex de Meester slag de langste adem. Bij de mi- nioren-5 stonden dezelfde onder delen op het programma. Alleen werd in plaats van de 100 meter vlinderslag de 50 meter gezwom men. Tim Tramper, lid van de Bevelanders uit Kapelle, was van grote klasse. Op geen enkel onderdeel had hij te maken met geduchte tegenstand. Met vijf keer goud presteerde hij daar mee hetzelfde als Judith Stap. Bij de voorrondewedstrijden dit seizoen noteerden Priscilla Meerman en Saskia de Haard al tijd de snelste tijden van Zee land. Tijdens de finale was Pris cilla de zwemster in vorm met driemaal goud. Claire Picavet won de schoolslag en Saskia de Haard 'vlinderde' naar een top tijd van 37,11. Siegert van Dieren van de Bevel anders was een klasse apart bij de jongens. Hij won vier keer goud. Alleen op de rugslag moest hij clubgenoot Joost Ge- vaert voor zich dulden. De Schelde heeft met Anouk Mole- wijk er weer een zwemster bij die het goed doet in de Speedo- leeftijden. Mole wijk verkeerde in bloed vorm en was op de rug-, school-, vlinder- en wisselslagafstand al haar tegenstanders te snel af. Op de vrije slag was het verass end dat Larissa Jansen van de Ganze de speedotitel voor zich opeiste. door Ron de Waal VLISSINGEN - De afgelopen week stond bij Zeeland Sport bol van de activiteiten in het kader van het vijftigjarig bestaan van de club. Gistermiddag vormde de wedstrijd tegen het World Master Team, dat verschil lende ex-internationals herbergde, de afslui ting. Het huidige eerste team van Zeeland Sport kwam tegen deze ploeg net iets te kort: 1-3. Het moest één van de hoogtepunten worden voor het jubilerende Zeeland Sport. En dat zou de wedstrijd tegen het World Master Team uiteindelijk ook worden. Toch was het voor teammanager Dies de Korte nog een aardig gepuzzel om een volledig team op de been te brengen. De Korte, die samen met René van de Kerkhof de drijvende kracht is achter het team, kreeg op het laat ste moment met diverse afmeldingen te ma ken. Zo waren Ernie Brandts en Jan Poort vliet niet beschikbaar (door nacompetitiepe- rikelen met hun clubs) en meldde Peter Houtman zich ziek af. Daartegenover stond weer de plotselinge aanmelding van Mario Been, die graag een balletje mee trapte. „Ach, wat moet ik anders op zondag doen", grapte Been kort voor aanvang. Zodoende stond er toch een zeer representa tief team binnen de lijnen, met ex-interna tionals als Ben Wijnstekers, Berry van Aer ie, René van de Kerkhof en Mario Been. De groep werd aangevuld met de spelers Rob Landsbergen, Ton Pattinama, Arnold Schol ten en John Feskens. „Gelükkig zijn zulke jongens wel bereid om hier te verschijnen. Ik heb wel eens moeite met de makkelijke manier van afzeggen van sommigen", vertel de René van de Kerkhof. Toch had Dies de Korte hiervoor wel een verklaring. „Het pro bleem voor velen is dat ze betrokkenheid hebben bij clubs en zodoende weinig tijd over hebben om mee te doen. We spelen per seizoen toch zo'n vijftien wedstrijden. We spelen dan ook de ene keer met ex-artiesten en acteurs, de andere keer met ex-interna tionals", aldus De Korte, die gistermiddag zelf als scheidsrechter optrad. Rollator Het team van De Korte en Van de Kerkhof voetbalt voor vier goede doelen. De Korte: „Daar is het allemaal om te doen. Onze hele ziel en zaligheid.'zit in de voetbalsport. Als je dan op die manier wat voor die mensen kan doen, is dat heerlijk. Alleen ze moeten ons wel aankondigen als ex-internationals en niet als oud-internationals, want die lo pen met een rollator." In de wedstrijd bleek al snel dat het team OOSTKERKE - Terèse van Lare uit Sluis in het Belgische Oostkerke derde overall geworden op de kwart triatlon In het ijskoude water verraste de veterane door met een kleine achterstand op de snelste vrouw, Kathleen Meire op de vijfde plaats het water te verlaten. Dankzij het feit dat er gemengd gestayerd mocht worden, kon Van Lare op de fiets terugkomen tot de tweede plaats. In het laatste deel van het fietsparcours liet ze zich wat terugzakken, omdat het op de smalle en gladde weggetjes te gevaarlijk was om in het wiel van je voorganger te gaan rijden. Bij het looponderdeel pakte Van Lare nog flink wat tijd te rug, maar ze bleef op de derde plaats. Die was wel goed voor de zege bij de masters. OOST-SOUBURG - Schaakvereniging Landau uit Axel heeft de ZSB-beker voor zich opgeëist. In de finale was het viertal te sterk voor Souburg. Wim Sinke, teamleider van Axel, stond al snel tegen een voordelige stelling aan te kijken tegen Peter Noorlander. Sinke maakte het na wat mindere zetten van zijn tegen stander netjes af. Erik van Nassau had op het eerste bord de boel in de fik gestoken. Een gunstige stelling leek mini maal remise te zijn tegen Peter Kalisvaart, maar in het eindspel verprutste Van Nassau het door een toren in te la ten sluiten, waardoor het 2-0 werd voor de Axelaren. Ro nald Steijn had een mooie stelling tegen Arjo Arendse, maar laatstgenoemde kon alles net bij elkaar houden. Uit de counter werd Steijn kansloos gelaten. Max Toetenel haalde tegen Martijn de Clerck met hangen en wurgen re mise, toen de wedstrijd al in het Axelse voordeel beslist STEENWIJK - André van Espen uit Axel is zaterdag tij dens het Nederlands kampioenschap skeeleren in Steen- wijk als zesde geëindigd in de.C-klasse. Niels Steenbak ker (Biggekerke) werd tiende, Olivier Goud (Waarde) veer tiende en Erwin Mesu (Middelburg) zeventiende. Jan de Visser (Kloetinge) reed even op kop, maar werd uit de bocht gedwuwd en moest de strijd staken. Bij de A-rij- ders deed Andries Minderhoud uit Grijpskerke mee, maar hij stapte uit vanwege duizeligheid. Cees Cijsouw reed een prima wedstrijd bij de veteranen. Hij jaagde een tijdje op koloper Albert Bakker, maar kwam nooit bij hem. Vlak voor de finish werd de skee leraar uit Groede nog bijgehaald door het peloton, waar door hij zevende werd. Leo Janse (Yerseke) finishte als elf de. DATTELEN - De Zeeuwen Aart van de Gruiter en Aziz Bozkurt hebben knap gepresteerd op het Europees kam pioenschap bodybuilding in het Duitse Dattelen. Van de Gruiter uit Arnemuiden werd bij de Masters boven de 85 kilo tweede. In de gewichtsklasse boven de 85 kilo beland de hij ook op het podium en werd hij derde. Aziz Bozkurt eindigde eveneens als derde. De Oost-Souburger deed dat in de categorie Masters onder de 85 kilo. De twee Zeeuwen maakten deel uit van het succesvolle Nederlandse team. Elf Nederlandse bodybuilders vielen in de prijzen, tien mannen en één vrouw. door Peter Snelders GOES - Het vrouwenteam van Vlissingen heeft de competitie in de derde klasse D van de hockeycompetitie eervol afgeslo ten. Door de winst (2-3) bij DES stelde het team van Rinske de Visser de derde plaats veilig. DES-Vlissingen 2-3: Vlissingen begon sterk en nam al na drie minuten de leiding via Rachel Schoonderwoerd (straf corner). Het duurde tot vijf minuten voor rust voordat DES op gelij ke hoogte kwam. Snel na rust maakte DES de 2-1. Vanaf dat moment stelde Vlissingen wel or de op zaken. Na een kwartier scoorde Merel de Kam 2-2 en twee minuten later liet Rachel Schoonderwoerd de 2-3 note ren. Kort voor tijd voorkwam 'keepster Esther de Bruijn met een fraaie redding dat DES als nog een punt overhield aan dit duel. Zij stopt bij het eerste team. Dat geldt eveneens voor Il se Dronkers en Rachel Schoon derwoerd. Rapide-Tempo 0-0: De thuis ploeg had wel het iets betere van het spel, maar kon nauwe lijks gevaarlijk worden. Bij de ploeg uit Hulst werd afscheid ge nomen van keepster Karin Ble- ijenbergh. Na vierentwintig jaar trouwe dienst stop ze er mee. Etten-Leur-Vlissingen 4-0: Na ruim een minuut nam Et- ten-Leur al de leiding. Via com pact spel probeerde Vlissingen daarna de schade te beperken. Dat lukte niet echt. Bij Vlissin gen moest Gijs-Bert van Empel tien minuten voor het einde met een gele kaart het veld verlaten. Rapide-Hoco 1-7: Binnen een kwartier stond het 0-2. Jochem Beaart kreeg een goede kans om 1-2 te scoren. Hij legde de bal echter breed, waarop die kans om zeep geholpen werd. Ook in de tweede helft wilde Rapide er voor gaan. Die goede bedoelin gen kregen binnen twee minu ten een opdoffer toen Hoco 0-3 maakte. Bij de stand van 0-4 scoorde Jeroen Fassaert. Made-OIympia 4-6: De thuis ploeg nam een voorsprong van 3-0 voordat Paul Schueler op .slag van rust 3-1 liet noteren. In de tweede helft zat Olympia dui delijk beter in de wedstrijd en via drie doelpunten van Paul Schueler werd de achterstand omgebogen in een voorsprong: 4-3. Gijs Schueler nam zelf 5-3 voor zijn rekening. Made kwam nog terug naar 4-5, maar Eric Leliveld maakte met zijn enige doelpunt van deze competitie aan alle onzekerheid een einde. van Joop van Daele (van het brilletje) meer voetbalvernuft had. De combinatie van nog steeds afgetrainde spelers en hun iets corpu lentere teamgenoten kwam echter wel op achterstand. Met een lage schuiver tekende Roel Schreurs voor de 1-0. Toen ook bij de gasten eenmaal de bal soepeler rondging, werden ook de ruim zeshonderd toeschou wers op aardige staaltjes getracteerd. Een vrije trap van ruim dertig meter van Mario Been op de lat was één van de hoogtepun ten. Diezelfde Been zorgde na ruim twintig minuten voor de gelijkmaker, na sterk voor bereidend werk van Rob Landsbergen: 1-1. Tien minuten later stond Landsbergen pre cies op de juiste plek om een voorzet van Hans Vincent binnen te knikken: 1-2. Ook in de tweede helft was het bij vlagen volop genieten. Uiteindelijk zorgde Landsbergen nog voor de 1-3. Voorzitter Toby Lammers van Zeeland Sport toonde zich een uitermate tevreden man. „We hebben een prachtige week ach ter de rug. We zijn financieel gezond en ho pen ook op sportief gebied weer wat meer aan de weg te timmeren. Hopelijk kunnen we weer een juniorenteam op de been bren gen en kan ons eerste team weer zo snel mo gelijk terugkeren naar de vierde klas. De de gradatie was natuurlijk wel een smetje op dit jubileum." door Sjaak Sinke ZIERIKZEE - Erik Goosssen van Scheldesport heeft in Zierik- zee met zijn overwinning op de 3000 meter tijdens baancircuit- wedstrijden voorlopig afscheid genomen van het baanseizoen. Goossen wil zich rustig gaan voorbereiden op een aantal hal ve marathons en uiteindelijk op de Kustmarathon op 1 oktober. De 3000 meter had een wat bi zar verloop. Master Sjaak Lu- teyn (LPK) ging uiterst voortva rend van start en zette Goossen na de eerste ronde al op een ach terstand van veertig meter. Langzaam liep Goossen zijn ach terstand in, totdat hij halverwe ge ineens op kop liep. Luteyn had de baan namelijk verlaten, die had zich verkeken op de zwa re weersomstandigheden. Goos sen liep dus een gewonnen race, die hij afsloot in een tijd van 9.24,2. Bij de vrouwen leek het verloop van de 3000 meter veel op dat bij de mannen. Karin Bastian (Dynamica) was kennelijk ge brand op de winst, omdat San dra de Block haar laatst in Goes op de 5000 meter te snel af was. Bastian nam dan ook een flinke voorsprong op De Block, maar halverwege was het gedaan met de aspiraties van Bastian. De Block maakte halverwege de koers haar achterstand goed en ging erop en erover. Tweehon derd meter later verliet de zwaar ademende Bastian teleur gesteld de baan. Marieke Riemens (AV'56) boek te bij de meisjes A drie overwin ningen. Zij pakte de Zeeuwse ti tel op de 100 en 200 meter en bij het verspringen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21