Dordrecht geeft asielzoeker kans Je ging altijd voor elkaar door het vuur Verblijfsvergunning familie Osmanovski IJzersterke start Van Lieren op NK Graauw wint achtste sterrit Genk ontslaat Vandereycken Wildcard voor racetalent Zege voor volleybalsters Melchers mist koers topcompetitie Voetballer Manu Dagher krijgt contract als hij niet het land wordt uitgezet uitslagen zaterdag 4 juni 2005 GRAAUW - De wielertrimclub Graauw heeft de achtste wedstrijd in het kader van de Zeeuws-Vlaamse Sterritten- competitie gewonnen. In totaal waren er ditmaal 210 deel nemers bij de wedstrijd die werd georganiseerd door de winnende ploeg, WTC Graauw. Op de tweede en derde plaats eindigden respectievelijk TC Yara uit Sluiskil en de TC Axel. Omdat de leidende ploeg, de Wielertoerist uit Eede, er niet in slaagde om in de top van het dagklasse ment te eindigen werd het verschil behoorlijk terugge bracht. De Wielertoerist heeft nu 677,50 punten. TC Yara heeft nu nog een achterstand van amper 36 punten en heeft in totaal 641,25 punten en TC Axel is derde met 626,67. De volgende wedstrijd is woensdag. Dan is Free- wheel'79 de organisator en kan er van 14.00 tot 20.30 wor den afgestempeld in hotel De Zwaan in Schoondijke. BRUSSEL - Racing Genk heeft gisteren coach René Van- dereyken ontslagen. De trainer dwong onlangs in een be slissingswedstrijd nog Europees voetbal met de Belgische club af. Hij was pas een jaar in dienst. „De raad van be heer van KRC Genk heeft unaniem beslist om de samen werking met coach René Vandereyken stop te zetten", al dus een verklaring op de website. ANP/BELGA BARCELONA - Het vijftienjarige racetalent Hugo van den Berg heeft een wildcard ontvangen voor de Grote Prijs van Catalonië voor wegmotoren. De jongeling uit Hulshorst mag zich volgende week op het circuit nabij Barcelona proberen te kwalificeren voor de Grote Prijs in de 125cc-klasse op zondag 12 juni. Van den Berg, van 23 mei 1990, is een van de jongste Nederlandse coureurs ooit die zijn debuut maakt in een race voor het wereldkampi oenschap. ANP DALIAN - De Nederlandse volleybalsters hebben giste ren hun oefenreeks van twee toernooien in China afgeslo ten met een zege. De ploeg van bondscoach Avital Selin- ger was in Dalian met 3-2 (25-20 25-18 18-25 19-25 15-12) te sterk voor Japan en eindigde hiermee als derde in het tweede toernooi. Het was ook de tweede overwin ning in de wedstrijdenserie na de eerdere zege op Bulga rije. De vrouwen speelden de toernooien als voorberei ding op de Grand Prix eind deze maand in Azië. ANP ELBURG - De wielerploeg Buitenpoort-Flexpoint Team van kop vrouw Mirjam Melchers zal zaterdag niet van start gaan tijdens de derde wedstrijd om de topcompeti tie, de Omloop van Middag-Humsterland. Teammanager Jean-Paul van Poppel kan niet het minimale aantal van vijf rensters op de been brengen. Door voorbereidingen op grote buitenlandse etappekoer sen als de Giro d'Italia kan Van Poppel geen voltallig team naar Groningen sturen. De ploeg richt zich nu op de Spaanse koers Emakumeen Bira, die op 9 juni van start gaat. Op 16 juni begint de vierde wedstrijd om de topcom petitie: de Ster Zeeuwsche Eilanden. ANP m*n7 9. sportredactie BRESKENS - De familie Os manovski uit Breskens mag in Nederland blijven. Minister Ri ta Verdonk van Vreemdelingen zaken heeft het Macedonische gezin na dertien jaar een ver blijfsvergunning verleend. Defamilie Osmanovski werd no vember vorig jaar zwaar getrof- fen, toen hun zoon Esad (23) tij dens de training van de voetbal vereniging Breskens een hartstil stand kreeg. De talentvolle spe ler overleed enkele dagen later in het ziekenhuis van Brugge. Zijn overlijden was een schok voor Breskens, waar de familie een grote populariteit geniet. Va der Cisko Osmanovski, scheids rechter in het amateurvoetbal, zegt in een reactie op het verle nen van de verblijfsvergunning dat vreugde en verdriet dix*ect bezit namen van z'n lichaam. „Ik vroeg me meteen af waarom dit dertien jaar moest duren? Waarom kon dit niet na vijf jaar? In dat geval had Esad het allemaal nog mee kunnen ma- ken. Want we horen hier toch thuis? Dat weet iedereen. Ons le ven lag heel de tijd al hier. Nu mogen we officieel hier zijn. Ja, dit geeft een goed, maar vooral opgelucht gevoel. We horen er nu echt bij." Gommert Burger, directeur van de stichting Inlia Zeeland (inter nationaal netwerk van lokale initiatieven ten behoeve van asielzoekers) prijst de rol van de gemeente Sluis. „De gemeente en de stichting zijn blijven ijve ren om uitzetting te voorkomen. De gemeente heeft zich, zeker na het drama rond Esad, op een geweldige manier ingezet om de verblijfsvergunning los te krij gen. Dat is gelukt en dat geeft een goed gevoel. Na alle tegen slagen is deze beslissing van me vrouw Verdonk een klein licht puntje in hun leven." rinnrAd Pertijs DORDRECHT - Manu Dagher is eindelijk daar waar hij na veel omzwervingen altijd al leeft willen staan: aan de poort van het Europese betaalde voet- ,al. FC Dordrecht wil de twin tigjarige Liberiaanse aanvaller van de Bredase hoofdklasser Ba ronie een kans geven in de eer ste divisie. Er is echter nog iemand die be reid moet zijn hem zijn kans te gunnen: minister Rita Verdonk. Zij kan hem het land uitzetten als de Immigratie- en Naturalis atiedienst (IND) zijn vluchtelin genstatus intrekt naar aanlei ding van een veroordeling eind vorig jaar. Op 12 juli dient het hoger beroep en vermoedelijk twee weken later doet de rech ter uitspraak. Bij FC Dordrecht is manager technische 'zaken Marco Boo- gers helder: „Als de KNVB ons laat weten dat zijn papieren in 'orde zijn, krijgt hij bij ons een contract. Als blijkt van niet, dan gaat het over." De club wil niet het risico lopen een speler onder contract te hebben die na een tijdje het land wordt uitge zet en dan nog wel doorbetaald moet worden. Daarnaast is het financieel van belang te weten of Dagher formeel de status van asielzoeker houdt. Als dat het geval is, is hij voor de KNVB een Nederlander en hoeft FC •Dordrecht hem niet het hoge mi- nimumsalaris (400.000 euro) voor niet-EU-inwoners te beta len, Alles draait daarom de komen de tijd om de vraag of Dagher in het land mag blijven. Zijn sta tus en verblijfsvergunning lie pen af op 31 mei. Als die wordt verlengd, kan Dagher er van uit gaan dat hij over een tijdje Ne derlander wordt. Die verlenging is echter onzeker geworden nadat hij eind vorig jaar veroordeeld is voor asiel fraude. De rechter in Leeuwar den stelde vast dat Dagher een valse naam, geboortedatum en geboorteplaats heeft opgegeven toen hij zich in 2002 in Gilze aanmeldde als asielzoeker. Hij zou in werkelijkheid Erick Ro bert Dagher heten en twee jaar ouder zijn dan hij aangeeft: 22 in plaats van 20. Volgens de rechter probeerde hij zo in een gunstigere ama-regeling terecht te komen. Marokko Het bewijs is volgens mr. Bauke Jansen geleverd door de IND, die via de Nederlandse ambassa de in Marokko heeft vastgesteld dat Dagher daar onder de naam Erick gevoetbald heeft bij Wy- dad Casablanca. Bij zijn komst naar Baronie, enkele jaren gele den, werd aangegeven dat Dag her bij Wydad had gespeeld en daar was vertrokken om in West-Europa een betere kans te krijgen profvoetballer te wor den. Manu Dagher ontkent dat hij ooit in Marokko is geweest. „Alles wat daar is gevonden kan dus nooit op hem slaan", zegt zijn advocate Yvonne Verkout- er. Dagher is destijds bij verstek veroordeeld, omdat de dagvaar ding hem nooit heeft bereikt. Zijn zaakwaarnemer Arie Tref fers beseft dat zoiets een ver Manu Dagher uit Liberia heeft een aanbieding van FC Dordrecht op zak. keerde indruk kan achterlaten. Op 12 juli kan Dagher wellicht een andere en betere indruk ge ven. Volgens Verkouter staat haar cliënt te popelen om via het hoger beroep de intrekking van zijn status ongedaan te ma ken. Het feit dat Dagher inmiddels getrouwd is, zorgt er volgens Verkouter voor dat hij nu ster ker staat dan een half jaar gele den. Treffers heeft er al even veel vertrouwen in. „Alles is in orde inmiddels. Hij heeft een paspoort, hij heeft werk, hoe kun je zo'n jongen dan nog wei geren? Dordrecht loopt met hem geen risico. De kans dat hij het land wordt uitgezet is even groot als dat ik morgen word vastgezet voor de moord op mijn vader. Nul dus. Ik ga er van uit dat hij 7 juli van de par tij is op de eerste training van FC Dordrecht." Maar mochten rechter, IND en Verdonk alsnog besluiten dat hij niet mag blijven? Treffers: „Dan gaan ze hier in Nederland nog wat meemaken. Dan zal het hele land weten welk een on recht deze jongen wordt aange daan." De poort naar het zo ge droomde betaalde voetbal gaat volgens Treffers zeker open. Terneuzen. Competitie BC Luctor et Emergo: A-lijn: 1. Echtpaar Sandri- ni en mevrouw Van Belle/dhr. Matthijs- sen 55,83, 3. HH. Visser/De Rijck 55,71. B-lijn: 1, Echtpaar Herrebout 60,71, 2. Mevrouw Veraart/dhr. Scheele 57,14, 3. Echtpaar Den Haan 52,98. Zomercom petitie: 1, HH. Van Aalst/Vogels 58,04, 2. Ds. Burger/Zorge 57,28, 3. Echtpaar Otto en HH. FreijserA/an Hurck 56,25, 5. Ds. Nieskens/Visser 52,43. Paardensport Nijmegen. NK dressuur, eerste dag. Grand Prix: 1. Gal/Geldnet Lingh 77,417 procent, 2, Van Grunsven/Keltec Salinero 75,167, 3. Van Lieren/ Hexa gons Ollright 72,042, 4. Rothenberger/ Barclay II 70,500, 5. Schellekens- Bartels/Sunrise en Beckers/Broere Jazz 70,333. Sportprijsvraflen Lucky Day, d.d. 03.06.2005. 3-15-30-32-38-41 -44-45-48-55-56-60-64- 65-67-68-71-72-76-80. (onder voorbehoud) iTennis Parijs. Roland Garros. Mannen enkelspel, halve finales: Na- dal (Spa/4)-Federer (Zwi/1) 6-3 4-6 6-4 6-3, Puerta (Arg)-Davidenko (Rus/12) 6-3 5-7 2-6 6-4 6-4. Vrouwen dubbelspel, halve finales: Ruano Pascual/Suarez (Spa/Arg/1)- Petrova/Shaughnessy (Rus/VSt/5) 6-2 6-4, Black/Huber (Zim/ZAf)- Morariu/Schnyder (VSt/Zwi/8) 6-4 6-2. Jongens enkelspel, halve finale: Van der Duim (Ned) - Lacko (Kro) 6-4 4-6 7-5. Voetbal Nacompetitie. Poule A. RBC Roosendaal-Stormvogels/ Tel star 2-1 (O-O). 57. Meye 0-1, 65. Ham mond 1-1, 70. Hammond 2-1. Scheids rechter: Vink. Gele kaart: Oliseh (RBC Roosendaal), Correia, Galata (Stormvogels/Telstar). Aantal toeschou wers: 3755. VVV Venlo-FC Volendam 1-1 (0-1). 35. Ketting 0-1, 51. Luwamo 1-1. Scheidsrechter: Temmink. Gele kaart: Jans, Jacobs (VVV Venlo), Bridji (FC Vo lendam). Aantal toeschouwers: 3000. Stand. Volendam 4 2 2 0 8 8-2 RBC 4 2 2 0 8 4-1 Stormv. 4 1 1 2 4 4-6 WV 4 0 1 3 1 3- 10 Poule B. FC Zwolle-Helmond Sport 1-1 (0-1). 41. Braber 0-1, 85. vd Wal 1-1. Scheids rechter: Wiedemeijer. Gele kaart: Schol (FC Zwolle). Aantal toeschouwers: 1666. Sparta-De Graafschap 1-0 (1-0). 18. Kinet 1-0. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Robbemond, Duits (De Graaf schap). Aantal toeschouwers: 6011 Stand. Sparta 4 3 0 1 9 8-3 Helmond Sp 4 2 2 0 8 8-2 Graafschap 4 1 1 2 4 5-7 FC Zwolle 4 0 13 1 4-13 Rotterdam. EK-kwalificatie. Jong Oranje-Jong Roemenië 2-0 (O-O). 87. Hofs 1-0, 90. Huntelaar 2-0 Scheidsrechter: Isjenko (Oek). Toe schouwers: 1635. Gele kaart: Kruiswijk, Van Mosselveld, Denissen (Jong Oran je), Cristea, Florescu, Nicolita, Nesu (Jong Roemenië). door Koen de Vries NIJMEGEN - Laurens van Lie ren is het Nederlands kampioen schap dressuur in Nijmegen uit stekend begonnen. De ruiter van Stal Hexagon uit Schore ein digde op de eerste proef met zijn paard Hexagons Ollright als der de met een score van 72,041. Verrassende winnaar werd Edward Gal met Lingh, die in de stromende regen naar de ho ge score van 77.416 reed. Anky van Grunsven werd met Saline ro tweede. Het koppel dat de we reldranglijst aanvoert, scoorde 75,166. Van Lieren (23) deed met de der de plaats goede zaken met het oog op het Europees kampioen schap in Moskou. De Grand Prix-kür die hij gisteren reed, geldt als kwalificatiewedstrijd voor dat evenement. Er mogen vier Nederlanders naar het EK en hij bleef vaste keus Sven Rot henberger ruim voor. Het begin van het NK verliep voor Van Lieren ondanks alles niet van een leien dakje. Hij had gezien dat Kirsten Beckers en Imke Schellekens sterk reden en boven de zeventig procent scoor den. „Even voelde ik druk, maar toen besefte ik dat ik maar één ding kon doen: extra mijn best doen." Bovendien kreeg hij na een on derbreking van de wedstrijden wegens onweer opeens minder tijd dan beloofd om zich voor te bereiden. „Dat was een tegenval ler. Ik had meer tijd nodig om Ollright perfect aan het rijden te krijgen. Mijn kür ging gewel dig, maar had nog beter gekund. Achteraf is dat geen ramp. Er moet altijd iets overblijven om te verbeteren." De proef van Van Lierens stalge- noot Thamar Zweistra viel hele maal in het water. Haar paard Hexagons Kyrain stond bol van de spanning, waardoor tal van elementen van de kür misluk ten. Ze kwam uit op een score van 59,208 en werd daarmee 26e en laatste. Het betekent dat ze vandaag en morgen niet meer ih actie mag komen. Herinneringen aan de eerste jaren van het Hulster volleybalbolwerk Morres Volleybalclub Morres Hulst bestaat binnenkort vijftig jaar. Het jubileum wordt gevierd met de interland Jong Brazilië-Jong Oranje (vrijdag 17 juni), een reünie in de vorm van een toer nooi, een receptie (zaterdag) en een stadswandeling (zondag). Enkele spe lers en speelsters die het wit en rood van sportclub Terhole - onder welke naam Morres Hulst werd opgericht - nog droegen, vertellen hun verhalen. door Karei Pleunis HULST - Jo Schillemans (59) uit het Brabantse Bavel stond bekend vanwe ge zijn enorme klappen. Als zijn hand de bal zocht, kromp het leer van schrik ineen, zo gaat het verhaal. Gerrit Meijer (71) uit Uden maakte zo af en toe een leuke actie. Dan keek hij om zich heen, draaide even aan het puntje van zijn snorretje en zocht ver volgens oogcontact met het publiek. 'Dat hebben jullie toch zeker wel ge zien?' Gerrit Naessens (65) verhaalt over een reis naar Goes met de enige jaren gele den overleden oud-voorzitter Louis Provoost. „Normaal gingen we altijd met de fiets, maar Louis wilde ons ook wel een keer met zijn mooie auto bren gen, Hij was politieagent in Terhole, maar propte te veel mensen in dat blik. Komen we in Goes, blijkt de weg afgesloten. Provoost vraagt bij een ro tonde of we naar links of rechts moe ten, De ene helft van de auto roept links, de andere rechts. En Provoost rijdt rechtdoor de rozenstruiken in. Zelden zo gelachen." Henk Magnus verhaalt over een wed strijd in het voormalige Janseniusly- ceum in Hulst. „We hadden een selec tie van zeven man. Er kwam geen scheids, dus lieten we onze zevende man, tevens bevoegd als scheidsrech ter, fluiten. Dat was Wies Steyaert. Die kreeg ruzie met ons. Hij stuurde er uiteindelijk één van ons af. Wie? Dat zeg ik niet. De wedstrijd werd ge staakt." Mot Het was Schillemans, erkent de Bra bander: „Steyaert bakte er niks van, mno-time had ik mot. Hij wat zeggen, ik kon mijn mond niet houden. Ruzie m de tent. Ik werd eraf gestuurd." Hugo Dierick (58), voormalig gymle raar van het Thomas Moore-college in Oudenbosch, herinnert zich het fami liaire van de club. „Ik belandde bij Morres via RKHAV, de atletiekclub urt Hulst. Jo Everaart was er trainer. Hij zag dat ik wel kon springen. Zo werd ik als het ware de club binnen ge De vrouwen van Morres (aan de andere kant van het net) in 1979 voor honderden toeschouwers in actie tegen Orawi. foto Ad van Iwaarden bracht. Het waren allemaal vrienden van elkaar. Geweldige tijd. Maar qua niveau was het niet te vergelijken met nu. Onze topduels waren de wedstrij den tegen Scheldesport (Terneuzen) en YVC (IJzendijke)." Boudewijn Albregts (61), woonachtig in Tilburg, herinnert zich de wedstrij den in Goes. „Dan nam je brood mee van huis. We waren bloedfanatiek. Een training missen, kon haast niet. Je had iets voor elkaar over. De clubleiding straal de dat ook uit. Louis Provoost was po- litie-agent, maar die man was zowat 24 uur in touw voor de club. Samen met Jo Everaert. Dat de club zo groot is geworden, is de verdienste van per sonen als Naessens, Everaert en Pro voost." Tinny de Witte-Everaard, geboren in het oprichtingsjaar van de club, heeft het over de echte winnaarsmentaliteit. training was, doken we er met zijn allen op. Je hoorde er te zijn." Zijn meest opmerkelijke duel? De Beule: „We speelden eerste divisie, moesten naar de Achterhoek voor een duel te gen Bovo. We werden binnen drie kwartier weggeslagen. Drie uur heen, drie uur terug voor drie kwartier vol leybal." Hockeyen Schillemans: „Mijn weekeinden wa ren ongelooflijk. Ik kwam vrijdaga vond thuis uit Nijmegen, waar ik stu deerde, gooide mijn was in de hoek en ging trainen. Tot twee uur 's nachts za ten we daarna in de Clown. Zaterdag ochtend studeerde ik wat, 's middags ging ik hockeyen, daarna volleyballen en vervolgens weer de kroeg in. Op zondag ging ik, onderweg naar Nijme gen, nog ergens hockeyen. En ik had nog verkering ook." Marlou Buysrogge (58), moeder van trainster Kim de Booy, kwam uit voor zowel Morres als later in de Hulsterse bedrijfsvolleybalcompetitie voor SC Morres. Zij heeft het over een periode waarin de vriendschap voor elkaar de bouwsteen van de club was. „Je ging voor elkaar door het vuur. Een bijzon der moment had plaats tijdens de auto loze zondag in 1972. We vielen zater dagavond na de wedstrijd kapot. Ston den we daar op Francorchamps in Bel gië. Toen is de broer van Hanneke van Bavel gekomen om ons op te halen. Of ficieel mochten we niet meer rijden, maar ja, je kunt daar toch niet blijven staan." Henk Magnus (63) is één van de weini gen die zaterdag op de dag van de reü nie actief wil volleyballen. „Ik voel me nog prima. Maar ik duik niet meer naar een bal. Het gaat om er bij te zijn." „We speelden eerste divisie, moesten een stap terugdoen naar de promotie klasse omdat speelsters stopten en ver trokken. Binnen enkele jaren waren we terug. Volleybal was je leven, een religie, daar deed je alles voor." Het meest markante voorval dat ze meemaakte. „We stonden na een wed strijd ergens in Heerlen toen ons busje kapot ging. Toen zijn we per trein en taxi naar Zeeuws-Vlaanderen gereisd. Om half twee 's nachts thuis van een volleybalwedstrijd. „Maar dat was heel gewoon", zegt oud-speler Guido de Beule (46), ko mend seizoen trainer van het eerste vrouwenteam. „We speelden eerste di visie, Na de training op vrijdagavond belandden we met zijn allen in café Oud Antwerpen. Tot diep in de nacht zaten we daar. Maar geen mens die za terdag in gebreke bleef als we moes ten spelen. Als er toen één niet op de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 81