Plan voor golfbaan bij Braakman PZC PZC Luisteraars eten later om niets te missen Visitekaartje van Den Dullaert vertrekt PZC Bewonersgroep boos over communicatie rond woonwagens Faasse Fermont W3jÉÊ Ook lecreatiewoningen voorzien ten zuiden van spaarbekkens :15 ET Wandelei voor vijftigplissers Vandaag Open Huis Route! Geld provincie voor zorg Hulst Hulst wil meer Deltadividend Freeke wil aanpak oversteek Ophogen strand bijna klaar lezen we zeeuws zaterdag 4 juni 2005 Hnnr Euqène/erstraeten PHILIPPIC- Een groep inves teerders wil en zuiden van de Braakman en 27 holes golf baan ontwikelen, gecombi neerd met detouw van een aan tal recreatie'oningen. Namens de investeerers vraagt initia tiefnemer Wie Meijer uit Rot terdam het Tmeuzense gemeen tebestuur omdanologische me dewerking. Het project i gesitueerd in de Dijckmeesterolder, tussen Oude Zeekeri^ en Kleine Stelle- dijk, net tei zuiden van de spaarbekkens en omvat onge veer 76 hectre. Volgens De Meijer wordt e golfbaan zoda- gericht at er nieuwe eco- tie natuv ontstaat op een oppervlakte ce minstens even groot is als d> oppervlakte die specifiek vooide sport is be stemd. Dat isinclusief gebou wen, parkeenorzieningen en te realiseren rereatiewoningen. „De golfbaan reeft tevens een boswachtersfuctie", stelt De Meijer. „Dit isen toegevoegde waarde voor tn gebied waar normaal gesprcen weinig men sen komen." De initiatiefnner wijst erop dat de Nederladse Golf Federa tie een ondenek heeft laten doen naar de oekomstige be- aan nüwe golfbanen. Met de huidig6nelle groei van degolfsport zahet aantal gol fers in 2010 irdubbeld zijn. „Om deze spels hun ronden te laten spelen zij er 270 accom modaties nod;", aldus De (Advéentie) KOZIJNEN-DNWERING j WWW.AZET.NJ/' Kapelle Tel)113-33Q3f3 Bezorgklachtei 0800-0231231 op maandag t/m -ijdag ge durende de opengstijden; zaterdags tot 12.Cuur REDACTIE ZEEUWS-VLAADEREN Willem Alexandeaan 45 Postbus 145 4530ACTERNEi:EN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@jc.nl René Hoonhorst hef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@tc.nl Sheila van Doorss aer CENTRALE RED£T1E Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Iel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pc.nl 'NTERNET Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.n Meijer. Nu zijn er in Nederland 170 golfbanen. Hij stelt vast dat golf één van de weinige sporten is die men ook op gevorderde leeftijd en zelfs tegen jongeren kan spelen. „Ook door de ver grijzing zijn steeds meer nieuwe golfbanen nodig. Hiermee kan de gemeente Terneuzen de aan trekkingskracht en de leefbaar heid voor de inwoners en bezoe kers vergroten", betoogt De Meijer. Het project voorziet waar mogelijk in een combina tie met de aanleg van openbare voorzieningen voor onder meer wandelen en fietsen. Ook zijn er de nodige waterpartijen in het plan opgenomen, om als water- opvang bij calamiteiten te die nen. B en w van Temeuzen heb ben nog geen oordeel gevormd over de plannen. „Wij willen de initiatiefnemer eerst uitnodigen om te horen hoe serieus de plan nen zijn", zegt wethouder A. van Waes. Hij wijst erop dat de gemeente Terneuzen in Axel al een 18 holes golfbaan heeft, dat er ook een golfbaan ligt bij Oost burg en dat ook in de gemeente Hulst gesproken wordt over een golfbaan. „Dus is het de vraag of er zoveel behoefte is aan nog een golfbaan." (Adveentie) Weg met br en lenzen! www.eveenter.nl Bel gratis 083- 25 26 27 HULST - De Sthting Welzijn voor Ouderen (WO) in Hulst geeft vanaf maidag wandel trainingen voor vjftigplussers. Deelnemers lere in de cursus op een goede erverantwoorde manier te beween, waardoor let uithoudingsvmogen wordt verbeterd en de sieren worden versterkt. De wadeltrainingen duren ongeveer et uur. De wan delaars moeten alleen goede wandelschoenen aandoen. De cursusleiding zor|voor de bege- ""ng. De cursv bestaat uit bijeenkomst^, op maan- en woensd?ochtend van 9.30 tot 10.30 uu De start is aan de Willem d Zwijgerlaan Hulst. Aanelden: tel. 06-23889300 f e-mail: 9^ondopstap@zeandnet.nl Bij aanvang van de tweeduizendste uitzending zingt het publiek 'Lang zal hij leven' voor Bert van Leerdam. door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - „Ik voel me net ja rig. Dit zat vanmorgen bij de post", wijst Bert van Leerdam naar een dik pakket felicitatiekaarten. „Bijzonder he! Dan maak je dus gewoon een radio programma." Van Leerdam maakte gisterochtend zijn tweeduizendste uitzending van het programma 'Uurtje Bert' op Omroep Zeeland. De eerste uitzending was op 1 januari 1996. Het idee was destijds dat Bert naar mensen toe zou gaan om ze te helpen met één of andere klus. Maar al snel gaven de luisteraars een eigen draai aan het programma. Ze boden zelf hulp aan. En zo werd Bert binnen de kortste keren de spil tussen vraag en aanbod van de meest uiteenlopende spulletjes. „Mensen vragen me of ik het na al die jaren nog steeds leuk vind om te doen. Ja, ik vind het nog heel leuk. Het wordt ook door de luisteraars goed gewaar deerd. Er zijn zelfs mensen die latei- gaan eten zodat ze het hele programma kunnen horen. En zolang mensen vra gen insturen, blijf ik Uurtje Bert doen." Voor de twee uur durende jubileumuit zending nodigde de radiomaker 26 vas te luisteraars uit om de uitzending live bij te wonen. Ze zijn enthousiast. „Nu kunnen we eindelijk zien hoe het pro gramma gemaakt wordt", zeggen ze. „Normaal horen we het alleen op de ra dio." Feestje Het is net tien uur geweest. De reclame is nog bezig. Iedereen wacht het mo ment af dat Bert de ether in gaat. „Nou mensen", zegt Van Leerdam glunde rend, „dit zijn de spannende minuten vóór de uitzending. We gaan er een feestje van maken vandaag. Zodra de uitzending begint, vertelt Bert dat de studio vol zit met trouwe luiste raars. Hij stelt Peter en Lilian voor. Zij helpen regelmatig bellers uit de brand door met de computer borduurpatroon tjes van specifieke afbeeldingen te ma ken. Lilian laat zien wat ze laatst gebor duurd heeft. „Er zitten 143 kleuren in", zegt ze. „Zo! Da's veel", zegt Bert. Ook Ada uit Oude Tonge is in de studio. Ze heeft volgens de jingle die de techni cus start 'Typisch een vraag voor Bert'. Ada heeft een fotoboek van Peter Ver- duimen in de aanbieding. „Het is een mooi boek", zegt ze. „Te mooi om het op Flakkee op de rommelmarkt te gooien. Daarom dacht ik: ik neem het mee naar hier." Een luisteraar uit Souburg wil het boek wel hebben en belt naar het program ma. „Je woont toch vlakbij", zegt Bert. „Kom maar hier naartoe. Dan kan je het zelf ophalen en gelijk zien hoe gezel lig het hier is." In de studio is het een komen en gaan van mensen. Bakker Bliek komt binnen. Hij feliciteert Van Leerdam met zijn foto Ruben Oreel 2000-ste uitzending en heeft bolussen bij zich voor iedereen. Ook een camera man en fotografen komen binnen en leg gen de jubileumuitzending vast. De bel ler uit Souburg is ook gearriveerd. Ze schuift aan bij Bert aan tafel, neemt het boek in ontvangst en pakt een bolus. Doornroosje In de rest van de uitzending wisselt een trimapparaat van eigenaar en maakt een beller leraressen uit Hoek blij met een smeedijzeren bed voor de school voorstelling Doornroosje. Alleen voor de 120 oude kussentjes uit het kerkje van Ellesdiek meldt niemand zich aan. „Ach Bert, het geeft niet", zegt Engel Reinhoudt van het kerkje. „We kunnen ze altijd nog een keer verloten. Dan heeft iedereen prijs." Om twaalf uur is de uitzending ten ein de. „Dat was het dan, jongens", zegt Van Leerdam. Een vrouw uit het pu bliek knikt en zegt: „Het is zoals altijd omgevlogen. Het was fantastisch om een keer mee te maken. Ik heb er geen woorden voor. Ik heb alleen spijt dat ik geen fototoestel heb meegenomen." door Jeanette Vergouwen HULST - Ulrich Bartsch (61). voor velen het visitekaartje van gemeenschapscentrum Den Dul- laert in Hulst, is gisteren uitge zwaaid met een afscheidsrecep tie. Hij is een tevreden man met vele hobby's en een brede interesse. „Ik heb geen spijt dat ik dertig jaar geleden gesolliciteerd heb. Ik was loodgieter en raakte mijn baan kwijt vanwege de oliecri sis. In Den Dullaert kon ik aan de slag als onderhoudsman en beheerder. Na een halfjaar trad een toneelgezelschap op en de belichtingsman was ziek gewor den. Ik ben toen achter de meng- tafel gekropen en ben dat blij ven doen. Dat werk was veel leu ker dan bezig zijn met buizen en riolering. Elke baan heeft zijn negatieve kanten, maar ik zou er van deze niet veel kunnen op noemen. Het waren dertig mooie en afwisselende jaren." Bartsch vond het niet alleen leuk om overal bij te zijn, hij maakte ook veel overuren. Om dat hij die allemaal moet opma ken, kan hij nu al een punt zet ten achter zijn carrière. In zijn gang thuis ligt een grote stapel laminaat, klaar om ge legd te worden op de zolderka mer. Achter zijn huis bouwde Ulrich een veranda en een serre en in de tuin ligt een vijver, staat een volière en zit de bezoe ker in een bloemenparadijs. „Ik ben elke dag een paar uurtjes zoet met het verzorgen van de dieren en de planten. Het is mijn lust en mijn leven." Maar Ulrich Bartsch heeft meer hobby's. Hij was jaren trainer van de vrouwen zaalvoetbal ploeg Engelhard. Met deze ploeg won hij het kampioen schap van Hulst, Zeeuws-Vlaan- deren en Zeeland en net niet het nationale kampioenschap. „Zelf heb ik ook lang gevoetbald, maar ik moest twee jaar geleden jammer genoeg om gezondheids redenen stoppen. Ik wandel ook veelen ben lid van wandel vereni ging De Smokkelaars uit Steke- ne." Reizen maken is ook een fa- (Advertentie) Kijk op www.faasse-fermont.nl of in De Woongids voor de deelnemende panden. 0113-250555 door René van Stee SAS VAN GENT - Het college van burgemeester en wethou ders in Terneuzen heeft niet fat soenlijk overlegd met de bewo ners van Sint Albert Noord over de vestiging van een woonwa gencentrum in de buurt. Dat vindt de bewonersgroep van de Sasse wijk. Er is dan ook verbolgenheid over antwoorden van het college op wagen van WD-fractievoor- zitter W. Broekhuysen. Die wil de vooral weten of B en W meer waarde hechten aan de belan gen van de woonwagenbewo ners dan aan die van de buurtbe woners. In het antwoord staat onder meer dat er begin april en op 3 en 18 mei afdoende met de bewo ners is gecommuniceerd. De be wonersgroep beschouwt dit als een schandelijke verdraaiing van de feiten. Allereerst zijn er volgens hen niet meer dan twee bijeenkom sten geweest, op 7 april en 18 mei. Daarnaast schrijven de be woners in een brief aan alle frac tievoorzitters dat zij beide ke ren zijn misleid. De eerste keer omdat werd verzwegen dat het nieuwe bestemmingsplan Bui tengebied ter inzage werd ge legd (waarin staat dat er een woonwagencentrum vlakbij Sint Albert Noord aan de Vrij staat komt) en ook werd verteld dat het nog te vroeg was voor in spraak. HULST - De gemeente Hulst krijgt van de provincie 50.000 euro voor het project Wonen, Welzijn en Zorg. Met dit project voert Hulst de regie over zorgwonin- gen, 'extramuralisering' en woonzorgzones. Voorbeelden daarvan zijn de nieuwe zorgcomplexen voor ouderen die de gemeente in Sint Jansteen en Vogelwaarde wil laten bouwen. Daarnaast kijkt de gemeente hoe zorginstellin gen, welzijnsorganisaties en corporaties samen een pak ket aan diensten kunnen ontwikkelen en uitvoeren zodat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wo nen. Het doel van het project Wonen, Zorg en Welzijn is om de leefbaarheid van de kleine kernen te versterken en proberen te voorkomen dat ouderen toch naar de centrale kernen met al hun voorzieningen verhuizen. HULST - De gemeente Hulst wil structureel zo'n tien pro cent meer dividend van Delta ontvangen. De fracties na men hier afgelopen week een motie over aan. De motie werd ingediend door het CDA, maar CDA'er J. van Eek stemde uiteindelijk in de oorspronkelijke inhoud van de motie te wijzigen, na aandringen van de overige partijen. In eerste instantie wilde het CDA de gemeenteraad een motie laten aannemen die ervoor pleitte 70 tot 80 procent van het resultaat over 2004 te laten uitkeren door Delta. De overige partijen vonden dat niet haalbaar en pleitten voor een kleinere, maar structurele verhoging van het di vidend. De Vries stribbelde lang tegen, maar paste uitein delijk de motie toch aan. Burgemeester J.F. Mulder zal in de volgende aandeelhou dersvergadering van Delta pleiten voor het instellen van een onderzoekscommissie die voor september een aanbe veling doet over de uitkeringen van dividend in de toe komst. De partijen in Hulst vinden een dividendverho ging van tien procent 'een mooi begin'. TERNEUZEN - De oversteekplaats in de Willem de Zwij gerlaan nabij de Prins Willem van Oranjeschool in Ter neuzen is gevaarlijk en moet worden aangepast. Dat zegt C. Freeke (LCF) in schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouder, na contact met bewoners en klaar-overs. Freek wil dat de stoep in de middenberm van de weg wordt verwijderd. Verder vindt hij dat de eenbaansweg vanaf de richting Leeuwenlaan pas na de oversteekplaats in een tweebaansweg mag overgaan. Volgens Freeke heb ben mensen met kinderwagens die willen oversteken veel moeite om de hoge stoep in de middenberm te nemen. Ver der heeft zich bij de LCF een klaar-over beklaagd over ge vaarlijke situaties. NIEUWVLIET - Rijkswaterstaat is dinsdag klaar met het ophogen van de stranden tussen Breskens en Cadzand. Op dit moment legt zandzuiger Oranje, een van de groot ste zandzuigers ter wereld, de laatste hand aan het kaf- wei bij Nieuwvliet. Vanaf de haven van Breskens tot aan de grenspaal bij Cadzand is zo'n 900.000 kubieke meter zand op het strand gespoten en netjes gladgestreken door een bulldozer. Dat gebeurt allemaal op de strandvakken kom Breskens, Schooneveld, Tienhonderdpolder, Kievit- te- en Adomispolder. (Advertentie) n Reïntegreren na burn-out of ziekte van moeten naar willen Binnenkort starten er intervisiegroepen voor vrouwen in de WAO die bijv. na hun burn-out of ziekte de intentie hebben weer aan de slag te gaan en zich daar onzeker over voelen. Bij 'In beweging naar werk' ligt de nadruk op ver sterking van eigenwaarde zodat vrouwen met zelfvertrouwen en vanuit hun eigen wil kunnen beginnen met reïntegratie naar werk. Het basisprincipe is 'empowerment'; mensen aanspreken op hun eigen kracht, zodat men zelf in beweging komt. Voor wie? Je bent vrouw Je hebt een UWV-WAO uitkering Je wilt je grenzen leren stellen Je wilt je op eigen kracht en kennis voorbereiden op reïntegratie naar werk Je bent hierbij bereid naar je eigen functioneren te kijken Je hebt behoefte aan contact met andere vrouwen in dezelfde situatie Je hebt de intentie om weer aan het werk te gaan. Door wie? Wende, maatschap voor mens en werk. Voor informatie en aanmelden bel: 0118-616121 en vraag naar Pauline Klerkx. Of kijk op: www.wende.nl Wanneer? Bij voldoende deelnemers starten er groepen op diverse data en plaatsen in de regio. Informatiebijeenkomsten: Kom naar één van de informatiebijeenkomsten op 14 juni om 10.00 uur of op 16 juni om 14.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Deelname aan het traject 'In beweging naar werk' wordt betaald door het UWV voriete bezigheid van Bartsch. Gistermiddag was er in den Dul laert een afscheidsreceptie. De genodigden namen afscheid van Ulrich Bartsch en er was ruimte voor een humoristische noot en hapjes en drankjes. In juli is er nog een afscheidsbarbecue met het voltallige personeel. Advertentie „Op 18 mei zijn we voor de twee de keer bedonderd. Nader onder zoek naar een alternatieve loca tie werd toegezegd, terwijl ver zwegen werd dat het voorstel voor vaststelling van de locatie Vrij straat al gepland was in de raadscommissie Omgeving van 25 mei en de raadsvergadering van 9 juni", schrijft de bewo nersgroep. Hieruit zou blijken dat B en W hun belangen volko men negeert en ondergeschikt maakt aan die van de woonwa genbewoners. Óp initiatief van het CDA is het collegevoorstel om het woonwa gencentrum te verplaatsen van de Tweekwartweg naar de Vrijstraat ingetrokken. Er komt onder meer een onderzoek naar twee of drie kleinere centra. O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daait>i| éénmalig toeslemming voor automatische incasso van dit bedra jpostMta Ik heb de laatste res maanden geen pioelabonnement gehad O Noteert u mij voor een abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CU pet maand met automatische incasso 19.95). Q per kwartaal met automatische incasso 58,00) O per iaar met automatische incasso 222.50) Kijk op www.pic nl/abonneren. bel gratis 0800 0231231 of stuur dere bon naar. PZC. afdeling leiersserrice Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes Sll/HÓSSHSSSSA?11 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 77