?ZC Chemiegigant eerder operationeel Zondag 5 juni MIDDELBURG Le Roy boos over motie zorg Hulst Brugman www.rockaroundfhebriage.nl STRALEND VOORDEEL DU BRUGMAN! iterdag 4ju Hltanking investeert zestig miljoen in vestiging op Valuepark bij Dow koopzondag Dance/Rock Around The Bridge Vrijdag 17 juni aanvang 17:30: J'Jj; Cor Fijneman Dj Ghost Combi,kkc,; t2° Darkraver Erick e. Reza a a f Zaterdag 18 juni aanvang 14:30: jB Q Di-rect Triggerfinger 3 Jaya the Cat Nailpin Unwind houdt ast aan molens lan uit Sluis omt om bij erkeersongeval Gedeputeerde opent centrum voor plastische chirurgie A.S. ZONDAG ZIJN WIJ GEOPEND! WWW.VERHUIS.INFO DETROPEN ,€26,50 "Het komt goed met DELTA!" Drie gewonden bij aanrijding in Oostkapelle zeeuwse almanak Bevallen Roep om aanpak geluidsoverlast Geen algemene subsidie jeugdsport Tuinhuisjes voor Ter Schorre Werkstraf en rijverbod voor drankrijder jlactie: 0113-315649 lfW.pzc.nl [,aïl:redactie@pzc.nl stbus 314460 AA Goes Lertentie-exploitatie: mrd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; tajws-Vlaanderen: 0114-372770; jionaal: 020-4562500. :erdag4juni 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen (Advertentie) is gezellig winkelen (Advertentie) St. Rock Around The Bridge Sas van Gent i.s.m. Het Feest presents: Dallas Tripoli Isle of man Bliss System Error Kijk voor meer info over programama, camping etc. op: pr Wout Bareman KNEUZEN - De vestiging n Oiltanking in het Valuepark de Mosselbanken bij Terneu- i is zo goed als bedrijfsklaar, it is maanden eerder dan ge ïnd. 1 concern, één van de groot- I op- en overslagbedrijven te chemische grondstoffen ter reld, heeft zestig miljoen eu- {éinvesteerd in de nieuwe lo- ie aan de Braakmanhaven. zijn we nog niet in bedrijf - dat zijn we op 1 augustus - maar de eerste grondstoffen voor Dow zijn wel al opgeslagen." Dow Benelux was, als partici pant in het Valuepark, nauw be trokken bij de komst van Oiltan- king. Dow heeft dan ook alle baat bij de op- en overslag vlak naast de deur. Nu nog worden de grondstoffen voor de chemie gigant met grote zeeschepen aan gevoerd via de havens van Ant werpen, Rotterdam en Gent en vervolgens in kleinere schepen naar Terneuzen vervoerd. Voor taan kunnen de tankers direct aanmeren aan de nieuwe steiger aan de westzijde van de Braak manhaven. Via een pijpleiding straat, die eerder op de havenbo dem werd aangelegd, worden de grondstoffen direct van de tanks naar de fabrieken getrans porteerd. De halffabrikaten van Dow gaan vervolgens via dezelf de weg retour. De samenwer king met Oiltanking scheelt Dow vele honderden scheep vaartbewegingen per jaar. Dow en partner Zeeland Seaports ver wachten dat de vestiging van Oiltanking ook andere bedrij ven zal trekken. Het Valuepark heeft een opper vlakte van 140 hectare, zowel buitendijks als binnendijks, in de noordelijke Braakmanpol der. Naast de containerterminal aan de zuidkant van de Braak manhaven hebben zich binnen dijks de op- en overslagbedrij ven Vos Logistics en Katoen Na tie gevestigd. Eind vorig jaar bereikten Dow en het havenschap ook overeen stemming met de Zwitserse transportonderneming Bertschi, die op de Mosselbanken een rail- terminal inricht. ingrijkste klant wordt Dow nelux, maar Oiltanking ver- icht in een later stadium ook zee te gaan met andere bedrij- a. ibedrijf begon vorig jaar met ,bouw van een zogeheten li- jdterminal voor de op- en erslag van chemische grond- iffen en halffabrikaten. Inmid- ls staan- er op de Mosselban- b24 opslagtanks met een tota- capaciteit van 156.000 kubie- meter. Locatiemanager M. sselaar: „We hebben nu zeven B de vijftien hectare in ge- iiik. Er lopen onderhandelin- i met nog twee of drie poten- le kandidaten voor vestiging het Valuepark. De verdere uit- ïiding naar een topcapaciteit B 335.000 kubieke meter is ar mede van afhankelijk." Mo- inteel wordt de laatste hand [egd aan de laadstations en de strating. De vestiging biedt ik aan 23 mensen. Na verwe- alijking van de tweede fase irdt dat aantal opgeschroefd pr veertig. I terminal heeft de afgelopen gen de eerste binnenvaarttan- is aan de steiger ontvangen, sselaar verwacht eind juni de rste 60.000-tonner. „Officieel KNEUZEN - De directie van ndenergieproducent Win- nd liet er de afgelopen dagen m misverstand over bestaan: bouw van 22 windmolens in Koegorspolder gaat door. t ondanks het feit dat er bij Raad van State nog een be- ipsprocedure tegen loopt van stichting Behoud Leefbaar- id Koegorspolder. Winwind itop een groot bord in de pol ral zien hoe het landschap er zien met windmolens. ERVLIET - Een 54-jarige au- nobilist uit de gemeente Sluis ionderdagavond om het leven bmen bij een eenzijdig ver- srsongeval in Biervliet. man reed omstreeks elf uur de Isabellaweg frontaal te- i een boom aan. Hij is ter latse overleden aan zijn ver- mdingen. De oorzaak van het geval is nog niet bekend. Tot met mei dit jaar zijn er zeven delijke slachtoffers in het euwse verkeer gevallen, van e twee in Zeeuws-Vlaande- door Jean-Lou de Gucht OOSTBURG - Met het openknip pen van een net vol borsten opende gedeputeerde medische zorg M. Ie Roy gisteren het be handelcentrum voor plastische chirurgie en cosmetische behan delingen Medcentric. De privékliniek is gevestigd in locatie Antonius van het zieken huis Zeeuws-Vlaanderen in Oostburg. Directeur P. Radema- cher van Zorgsaam zei dat Anto nius steeds meer een behandello- catie wordt voor cliënten die niet ziek zijn. Dat daar flink geld aan wordt verdiend, vond hij niet zo erg. „Daar is niets ver keerds mee. Dat komt ook de zorg in ons ziekenhuis ten goe de." Le Roy zei bij een privé-kliniek gelijk te denken aan marktwer king. „En dat wordt in de zorg steeds meer zichtbaar, een ont wikkeling waar ik niet alleen vraagtekens bij plaats, maar ook zorgen over heb." De gedeputeerde voegde er aan toe dat ze hiermee niet wilde zeggen dat ze het initiatief van het ziekenhuis Zeeuws-Vlaande ren niet zag zitten. „Integen deel, het gaat hierbij om een aan vulling op het bestaande zorg aanbod en dan ben ik alleen maar blij dat dat in Zeeland kan worden aangeboden. Daarbij is het ook nog een opsteker voor West-Zeeuws-Vlaanderen. Plastisch chirurg D. Goossens zei zich zorgen te maken over de kwaliteit van de plastische chi rurgie. „De consument weet echt niet meer waar hij of zij aan toe is. Ik zie aanbiedingen voorbijkomen als anti-rimpelbe handelingen uitgevoerd door spuitartsen en laserbehandelin gen in tattoo-shops. Hier bieden wij plastische chirurgie met een ziekenhuis achter de hand. Het blijft immers medische zorg. Bo vendien hoeven Zeeuwen voor een behandeling de provincie niet meer uit. Dat geeft ons be handelcentrum een meerwaar de." Gedeputeerde M. le Roy knipt een zak vol 'borsten' open, waarmee het lingen Medcentric in Oostburg is geopend. behandelcentrum voor plastische chirurgie en cosmetische behande- foto Camile Schelstraete door Jean-Lou de Gucht HULST - Gedeputeerde M. le Roy van medische zorg is verbol gen over de unaniem aangeno men motie in de gemeenteraad van Hulst over de curatieve zorg in Zeeland. Le Roy verwijt de raadsleden een oppervlakkige kennis van zaken. „Ze zouden er beter aan gedaan hebben eerst eens te luis teren dan zomaar wat te roe pen." De raad wil met de don derdag aangenomen motie berei ken dat het Hulster college van burgemeester en wethouders zich inzet om de voorzieningen in de ziekenhuizen in Terneu zen, Oostburg, de polikliniek in Hulst en de omliggende Bel gische ziekenhuizen te behou den. Aanleiding is het voorstel van een commissie van wijzen om in midden-Zeeland een nieuw top- ziekenhuis te stichten. Hulst vreest dat dat ten koste gaat van de voorzieningen in Zeeuws- Vlaanderen. Verwijt Le Roy verwijt de raad van Hulst hiermee voor zijn beurt te spreken. „Je moet een broeden de kip niet storen. De raad van Hulst gedraagt zich als een stoorzender." Le Roy vraagt zich af wat ze eigenlijk aan moet met de motie. „Gemeente raden gaan daar helemaal niet (Advertentie) KEUKENS a BADKAMERS Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 Van 12 00 uur tot 18.00 ui GRATIS VLOERTEGELS T.W.V. ÏOOO,- GRATIS "fet- ACCESSOIRES T.W.V. 500,- (Advertentie) verhuizen? (Advertentie) 3 GANGEN KEUZEMENU Damplein 27, Middelburg Tel. 0118-637 422 www.restaurantdetropen.com DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA N.V. over. Het is gewoon lekker sco ren." De motie was door het CDA in gediend. Raadslid Jos van Eek: „Triest dat de gedeputeerde zul ke opmerkingen maakt. Le Roy zou beter met ons samenwerken dan zich als een baas over ons te gedragen. Ze miskent hiermee de bevoegdheden van de raad." Van Eek zegt met de motie te willen bereiken dat mensen uit Hulst de vrijheid hebben om naar een Belgisch ziekenhuis te gaan. „Als raad zijn we er voor de burgers van Hulst. Ik ben bang dat mensen verplicht wor den om naar Goes te gaan als daar een nieuw centrum voor de top-medische zorg in Zeeland komt." Intentie Le Roy wuift dat argument weg. „We zitten in een proces waarin we de intentie hebben om tot goede medische zorg in heel de provincie te komen. Daar heb ben we ook Zeeuws-Vlaanderen heel hard bij nodig. Als college van Gedeputeerde Staten heb ben we de intentie om alle loca ties van ziekenhuizen overeind te houden. Nooit hebben we ge zegd dat we locaties willen slui ten. Juist door Zeeuwse samen werking kun je alle locaties open houden. Wij willen hele maal niet de relaties met de Vlaamse ziekenhuizen doorknip pen. Hulst zou er beter aan doen wat meer naar de rest van Zee land te kijken dan zich hele maal op België te richten." Wat Le Roy de gemeenteraad van Hulst vooral kwalijk neemt is dat die niet de moeite geno men heeft zich beter te informe ren over het voorstel van de com missie van wijzen. „De raad heeft geen contact met mij ge zocht om het eens een keer uit te leggen. Dan had ik een hoop zor gen kunnen wegnemen. Mis schien komt er nog wel een uit nodiging. Ik wacht het maar af." Als het aan Van Eek ligt komt er geen uitnodiging. „Als de ge deputeerde met ons wil praten kan ze ons dat duidelijk ma ken." OOSTKAPELLE - Bij een kop- staartbotsing op de Noordweg in Oostkapelle zijn gisteroch tend drie mensen gewond ge raakt. Een 51-jarige vrouw uit de ge meente Veere en een 64-jarige Amerikaan stonden te wachten om linksaf een erf op te rijden. Een 84-jarige vrouw uit de ge meente Veere zag dit te laat en botste achterop. De Amerikaan en zijn vrouw moesten door de brandweer uit de auto worden bevrijd. Ze zijn met nek- en rugklachten voor onderzoek naar het zieken huis gebracht. De 84-jarige vrouw raakte gewond aan haar gezicht. Ook zij is naar het zie kenhuis gegaan. Na behande ling kon iedereen weer naar huis. De 51-jarige bestuurster uit Veere kwam met de schrik vrij. Kermend van de pijn stortte de speler ter aarde. Niets aan de hand, oordeelde de scheids rechter op het Temeuzense voetbalveld. Fopduik, of een nog betere voetbalterm: een schwalbe. Dat vond ook de verdediger, die zijn been zou hebben uitgestoken naar de schreeuwende spits. „Ga nou maar weer staan, ventje. Mijn vrouw is twee keer bevallen en die schreeuwde toen lang niet zo hard als jij nu doet!" TERNEUZEN - De bewoners van de Van Steenbergen laan en omgeving in Terneuzen willen dat de gemeente de geluidsoverlast in hun straat snel aanpakt. Die overlast wordt veroorzaakt door het autoverkeer en is volgens de bewoners te wijten aan achterstallig onderhoud van het wegdek. De brief van een bewonersdelegatie aan het gemeentebe stuur is ondertekend door zo'n zestig bewoners. De bewonersdelegatie wijst er op dat door de vele putten in de weg het verkeer veel lawaai maakt en zorgt voor tril lingen in de huizen. „Recente tellingen in de spitsuren geven aantallen van 250 voertuigen in één richting per uur aan." Volgens de bewoners wordt er bovendien veel te hard gereden. B en W stellen de gemeenteraad voor de brief verder te laten af handelen door het college. HULST - De poging van de gemeenteraadsfractie van de PvdA om alle verenigingen subsidie voor hun jeugdspor- ters te geven, is donderdagavond op niets uitgelopen in de gemeenteraad. De PvdA kwam met een amendement op de nieuwe subsidieverordening. Daarin staat dat vereni gingen lid moeten zijn van een overkoepelende bond om aanspraak te kunnen maken op het volledige subsidiebe drag. De sociaal-democraten vonden dat geen recht doen aan het goede werk dat verenigingen voor hun jeugdleden doen. Daarom stelden ze voor die bepaling te schrappen uit de subsidieverordening. De andere gemeenteraadsfracties konden zich - met uit zondering van Progessief Hulst - niet vinden in het voor stel van de PvdA. Volgens J.P. Hageman (Groot Hontenis- se) zou het kunnen leiden tot wildgroei. Hageman vond bovendien, dat de bonden die achter de verenigingen staan 'betrouwbare service' leveren. TERNEUZEN - Het Terneuzense verpleeghuis Ter Schor re heeft sinds kort twee nieuwe tuinhuisjes. Ze kreeg het geld - een kleine 8000 euro - voor de aanschaf van de twee opberghokken voor materiaal en materieel van de prieeltjes van de Lions Club Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De haringparty van de serviceclub, die gisteren werd ge houden in de Grote Kerk van Terneuzen, stond in het te ken van de gift aan Ter Schorre. De bekende Belgische publicist Geert van Istendael keek met een kritisch zuiderburenoog naar de ontwikkelingen in Nederland tijdens de Willem Beukelszoon-lezing. De haringparty van de Lions Club was de vierde die deze week werd gehouden. Ook in Hulst, Philippine en Aarden burg hapten genodigden deze week in verse maatjes. MIDELBURG - Een 26-jarige man uit Renesse is gisteren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot 28 uur werk straf en een onvoorwaardelijke rijontzegging van twaalf maan den. De inwoner van Renesse was in december vorig jaar aangehou den na een eenzijdig ongeval in Bruinisse. Daarbij was hij op drie gepar keerde auto's ingereden. Na een blaastest constateerde de politie een alcoholgehalte van 950 mi crogram. De wettelijke grens ligt bij 220 microgram. De officier van justi tie opperde dat een dergelijk ge halte niet zelden te wijten is aan een alcoholprobleem. Dat werd door de dader ont kend. Wel zei hij voor de politie rechter dat hij kampt met een drugsprobleem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 75