Toerisme Goeree blijft achter PZC PZC Luisteraars eten later om niets te missen Wervelend optreden in nieuwe hal Pontes Faasse&Fermont ,15 Samenwerking en bieden van onderscheidend product zijn essentieel Zomerjaarmarkt in 's-Heerenhoek Letsel bij kop-staartbotsing Parkeergarage Vlissingen gesloten Mannen beboet voor baldadigheid Spinselmotten in stadspark Goes Ophogen strand bijna klaar Woede over illegaal kappen eik in Burgh-Haamstede Vandaag Open Huis Route! W3jgÊ zaterdag 4 juni 2005 Hnnr Inge Heuff OUDDORP - De recreatie en het toerisme op de Kop van Goeree zijn toe aan forse vernieuwin gen. Samenwerking tussen on dernemers en de lokale en pro vinciale overheden, betere be reikbaarheid en een onderschei dend toeristisch product, zijn es sentieel om de toerist te trekken en te laten terugkeren. 'Dat waren de belangrijkste con clusies die de ruim 125 aanwezi gen gistermiddag trokken tij dens het symposium Recreatie en Toerisme Kop van Goeree in het dorpshuis van Ouddorp. Het gaat niet geweldig met de re creatie en het toerisme op de Kop van Goeree. Uit onderzoek blijkt in deze regio de groei in de ze sector fors achter blijft in ver gelijking met andere gebieden in Nederland. Lag in de periode 1996-2003 de landelijke gemid delde groei op 26 procent voor deze sector, de Kop van Goeree kwam niet verder dan 15 pro- cent. De netto bestedingen en de werkgelegenheid zijn in 2003 met respectievelijk 2,8 en 1,7 pro cent gedaald, ten opzichte van 2001 Dat de sector met cijfers 'op lokaal niveau toch goed lijkt te scoren, komt alleen maar door dat de werkgelegenheid in de landbouw en visserij nog harder achteruitgaat. Voor de branchevereniging van de recreatieondernemers in Oud dorp, Veero, redenen genoeg om een symposium met verschillen- (Advertentie) Weg met bril en lenzen! www.evecenter.nl Bel gratis 0800- 25 26 27 (Advertentie) 'KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.I Kapelle -Tel. 0113-33p s-HEERENHOEK - Het is zon dag12 juni weer feest in 's-Hee- renhoek. Eén van de grootste jaarmarkten van Zeeland wordt er die dag gehouden. Over een lengte van zevenhon- - derd meter staan marktkramen - in de straten. De organisatie, de .ondernemersvereniging van 's- .Heerenhoek, verwacht in totaal zon 120 handelaren. Voorkinderen zijn er allerlei at tracties, zoals een groot spring- kussen. De band Of Course, het majorettenkorps Showgirls en de lokale dweilband treden op. Inde Jeugdhoeve is een fototen toonstelling over 150 jaar katho liek onderwijs in 's-Heeren- •hoek. De markt begint om elf uur 's ochtends en duurt tot zes uur 's middags. Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de sprekers over de kansen en bedreigingen voor de toeris tische sector te houden. De nadruk van het nieuwe, pro vinciale beleid voor de komende vier jaar ligt op synergie tussen het toerisme, de cultuur en de waterrecreatie, legde gedepu teerde L. van der Sar uit. Hij kent een grote rol toe aan samen werking tussen overheid en on dernemers en wil daarbij verder kijken dan alleen de Kop van Goeree. Onderzoeker A. Bakke ren (Rabobank Nederland) vroeg zich af of de toeristische sector in de toekomst nog als mo tor van de lokale economie zou kunnen dienen, gezien de dalen de cijfers op het gebied van werkgelegenheid en de achter blijvende groei. Zijn stelling dat de smalle economische struc tuur en de sterke afhankelijk heid van de toeristische sector van de Kop van Goeree, de loka le economie kwetsbaar maken, werd door de aanwezigen on dersteund. Professor F. Go van de Erasmus Universiteit stelde voor het roer geheel om te gooien en zich duidelijk te on derscheiden van de omliggende gebieden. Bijvoorbeeld door slow life te omarmen en zo de mensen uit de randstad met rust en langzaam leven te trekken, zo als slow food tegenover fast food staat. Een grotere diversiteit en een betere kwaliteit van de hore ca moet de grootste groei in werkgelegenheid en de bestedin gen opleveren, betoogde advi seur H. Verheijden van ZKA con sultants Planners aan de hand van onderzoekscijfers. Daar naast zou de overheid vooral een actieve, sturende rol moeten heb ben. De mensen uit de zaal bena drukten de noodzaak tot samen werking, onderling en met de overheid. De Veero overweegt om, samen met de gemeente Goedereede, een innovatieplat form voor de sector in te stellen. Bij aanvang van de tweeduizendste uitzending zingt het publiek 'Lang zal hij leven' voor Bert van Leerdam. door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - „Ik voel me net ja rig. Dit zat vanmorgen bij de post", wijst Bert van Leerdam naar een dik pakket felicitatiekaarten. „Bijzonder he! Dan maak je dus gewoon een radio programma." Van Leerdam maakte gisterochtend zijn tweeduizendste 'n Uurtje Bert', zijn programma op Omroep Zeeland. De eer ste uitzending was op 1 januari 1996. Het idee was destijds dat Bert naar men sen toe zou gaan om ze te helpen met één of andere klus. Maar al snel gaven de luisteraars een eigen draai aan het programma. Ze boden zelf hulp aan. En zo werd Bert binnen de kortste keren de spil tussen vraag en aanbod van de meest uiteenlopende spulletjes. „Mensen vragen me of ik het na al die jaren nog steeds leuk vind om te doen. Ja, ik vind het nog heel leuk. Het wordt ook door de luisteraars goed gewaar deerd. Er zijn zelfs mensen die later gaan eten zodat ze het hele programma kunnen horen. En zolang mensen vra gen insturen, blijf ik 'n Uurtje Bert doen." Voor de twee uur durende jubi leumuitzending nodigde de radiomaker 26 vaste luisteraars uit om de uitzen ding live bij te wonen. Ze zijn enthou siast. „Nu kunnen we eindelijk zien hoe het programma gemaakt wordt", zeg gen ze. „Normaal horen we het alleen op de radio." Feestje Het is net tien uur geweest. De reclame is nog bezig. Iedereen wacht het mo ment af dat Bert de ether in gaat. „Nou mensen", zegt Van Leerdam glunde rend, „dit zijn de spannende minuten vóór de uitzending. We gaan er een feestje van maken vandaag." Zodra de uitzending begint, vertelt Bert dat de studio vol zit met trouwe luiste raars. Hij stelt Peter en Lilian voor. Zij helpen regelmatig bellers uit de brand door met de computer borduurpatroon tjes van specifieke afbeeldingen te ma ken. Lilian laat zien wat ze laatst gebor duurd heeft. „Er zitten 143 kleuren in", zegt ze. „Zo! Da's veel", zegt Bert. Ook Ada uit Oude Tonge is in de studio. Ze heeft volgens de jingle die de techni cus start 'Typisch een vraag voor Bert'. Ada heeft een fotoboek van Peter Ver- durmen in de aanbieding. „Het is een mooi boek", zegt ze. „Te mooi om het op Flakkee op de rommelmarkt te gooien. Daarom dacht ik: ik neem het mee naar hier." Een luisteraar uit Souburg wil het boek wel hebben en belt naar het program ma. „Je woont toch vlakbij", zegt Bert. „Kom maar hier naartoe. Dan kan je het zelf ophalen en gelijk zien hoe gezel lig het hier is." In de studio is het een komen en gaan foto Ruben Oreel van mensen. Bakker Bliek komt binnen. Hij feliciteert Van Leerdam met zijn 2000-ste uitzending en heeft bolussen bij zich voor iedereen. Ook een camera man en fotografen komen binnen en leg gen de jubileumuitzending vast. De bel ler uit Souburg is ook gearriveerd. Ze schuift aan bij Bert aan tafel, neemt het boek in ontvangst en pakt een bolus, ding wisselt een trimapparaat van eige naar en maakt een beller leraressen uit Hoek blij met een smeedijzeren bed voor de schoolvoorstelling Doornroosje. Alleen voor de 120 oude kussentjes uit het kerkje van Ellesdiek meldt niemand zich aan. „Ach Bert, het geeft niet", zegt Engel Reinhoudt van het kerkje. „We kunnen ze altijd nog een keer verlo ten. Dan heeft iedereen prijs." Om twaalf uur is de uitzending ten ein de. „Dat was het dan, jongens", zegt Van Leerdam. Een vrouw uit het pu bhek knikt en zegt: „Het is zoals altijd omgevlogen. Het was fantastisch om een keer mee te maken. Ik heb er geen woorden voor. Ik heb alleen spijt dat ik geen fototoestel heb meegenomen." door Melita Lanting ZIERIKZEE - Pontes stond even op zijn kop gistermiddag. Tien muzikanten en achttien dansende meiden lieten zich van hun beste kant zien in De kracht van kracht. Dit muziek - en dansproject van Pontes werd opgevoerd in de nieuwe verbin dingshal van de school. Het was een wervelend optre den van de dansende meiden. Met veel expressie en inzet wer den de vier oerelementen lucht, aarde, water en vuur neergezet. Bijvoorbeeld lucht leverde ijle bewegingen op terwijl het the ma water nog het meest deed denken aan een wedstrijd syn- chroonzwemmen. De dans van de aarde was over weldigend, met felle muziek en heftige bewegingen en het vuur doofde als het ware aan het ein de. Af en toe flakkerde nog een vlammetje op als een van de dan sers weer opsprong. Een creatieve vondst waren de gedichten die tijden de voorstel ling werden voorgelezen. Die versterkten de dansen. De cho reografie komt van docent eco nomie Clemens Bentlage („Ik OOSTKAPELLE - Bij een kop-staartbotsing op de Noord- weg in Oostkapelle zijn gisterochtend drie mensen ge wondgeraakt. Twee van de drie auto's raakten total loss. Een 51-jarige vrouw uit de gemeente Veere en een 64-jari- ge Amerikaan stonden te wachten om linksaf een erf op te rijden. Een 84-jarige vrouw uit de gemeente Veere zag dit te laat en botste achterop. De Amerikaan en zijn vrouw moesten door de brandweer uit de auto worden bevrijd. Ze zijn met nek- en rugklach ten voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. De 84-jarige vrouw raakte gewond aan haar gezicht. Ook zij is naar het ziekenhuis gegaan. Na behandeling kon ieder een weer naar huis. De auto's van de Amerikaan en de 84-jarige vrouw moesten worden weggesleept. De 51-jari ge bestuurster uit Veere kwam met de schrik vrij. VLISSINGEN - De parkeergarage Scheldeplein is van maandag tot en met woensdag gesloten. Er wordt groot onderhoud aan de garage gepleegd. Donderdag is een ge deelte van.de garage weer geopend. Naar verwachting kan de garage vrijdag weer volledig gebruikt worden. VLISSINGEN - Twee Vlissingers van 21 en 22 jaar oud zijn in de nacht van donderdag op vrijdag in Vlissingen aangehouden voor baldadigheid. Ze worden er van ver dacht enkele marktkraampjes omver te hebben getrok ken. De mannen hebben boetes gekregen voor baldadig heid en het niet kunnen tonen van identiteitspapieren. GOES - Smerig en spookachtig zien nogal wat bomen in het Goese recreatiepark De Hollandsche Hoeve eruit. Ze zijn letterlijk te grazen genomen door spinsel- of stippel- motten waarvan de rupsen de bomen helemaal kaalvreten en bedekken met spinselnettten. Wie goed kijkt, en dat doet Toon Smits van het Goese groenbeheer, ziet de alles vernietigende rupsen in zakken aan sommige takken hangen. Wat de beestjes doen, is niet erg, volgens Smits. De aangetaste bomen, vooral prunus sen, herstellen zich weer na het vertrek van hun ongenode gasten. „Nee, bestrijden doen we die motten niet", zegt Smits. „Het is geen lekker gezicht, maar wat moet je doen? Een chemisch middel erop spuiten mag toch niet en over een maand lopen die bomen gewoon weer uit. Zie je er niets meer van." NIEUWVLIET - Rijkswaterstaat is dinsdag klaar met het ophogen van de stranden tussen Breskens en Cadzand. Op dit moment legt zandzuiger Oranje, een van de groot ste zandzuigers ter wereld, de laatste hand aan het kar wei bij Nieuwvliet. Vanaf de haven van Breskens tot aan de grenspaal bij Cadzand is zo'n 900.000 kubieke meter zand op het strand gespoten en netjes gladgestreken door een bulldo zer. Dat gebeurt allemaal op de strandvakken kom Bres kens, Schooneveld, Tienhonderdpolder, Kievitte- en Ador- nispolder. BURGH-HAAMSTEDE - Bewo ner M. Jongerius aan het Binnen- duin in Burgh-Haamstede zegt woedend te zijn over het feit dat gisterochtend plotseling een minstens vijftig jaar oude eik is gekapt op een perceel aan het einde van de Westerenbanweg grenzend aan het erf van zijn woning. Hij heeft daarvan aan gifte gedaan bij de politie. De tuinman van Jongerius zag dat de boom rond tien uur werd gerooid. Het is onduidelijk door wie dat werd gedaan. Volgens Jongerius betreft het in dit geval illegaal kappen, omdat tegen de kapvergunning nog een door hem ingediende bezaarpro- cedure loopt. „Ik heb juist deze week van de Bezwaar- en be roepschriftencommissie een brief gekregen dat er pas op vrij dag 17 juni een advies zal wor den uitgebracht in deze kwes tie", zegt de boze bewoner. De gekapte boom stond op -een bouwkavel waar de eigenaar een woning wil laten bouwen. „Ik heb een architect in de arm genomen om de gemeente ervan te overtuigen dat die woning ge heel volgens het ontwerp ge bouwd kan worden op het be treffende perceel zonder dat die eik daarvoor hoeft te wijken", zegt Jongerius. (Advertentie) Kijk op www.faasse-fermont.nl of in De Woongids voor de deelnemende panden. 0113-250555 Enkele deelneemsters aan het muziek- en dansproject De kracht van kracht. foto Marijke Folkertsma heb op de dansacademie geze ten"). Niet alleen de dansen maakten indruk. Ook de tien muzikanten wisten het publiek te verrassen. Schijnbaar moeiteloos speelden ze de ingewikkelde muziek bi] de dansen. Muziekdocent Frans Friederich componeerde deze muziek „met hulp van enkele van mijn favoriete bands". Af en toe waren in de loopjes dan ook oude hits te herkennen. Naast de dansers was in het pro gramma veel tijd ingeruimd voor de Servetjes. Deze VWO-6 leerlingen zijn (aldus het pro grammaboekje) inmiddels we reldberoemd en stalen de show met hun 'inktvissentheater'. Met vier wapperende handjes en een serie flauwe grappen kregen ze de lachers op hun hand. De voorstelling werd geopend met gitaarmuziek van docent Albert de Vos en leerling Freek van der Weele. Galm De uitvoering was in de nieuwe verbindingsgang tussen de ge bouwen en die ruimte blijkt qua akoestiek bepaald geen topper tje te zijn. Door de enorme hoe veelheid glas en metaal galmt het nogal. De oplossing is gezocht in vele meters zwart doek. Dit leverde het komische beeld op dat de drummer weggestopt zat onder een soort tent. Maar de doeken deden hun werk en de galm was groten deels verdwenen. (Advertentie) n Reïntegreren na burn-out of ziekte van moeten naar willen Binnenkort starten er intervisiegroepen voor vrouwen in de WAO die bijv. na hun burn-out of ziekte de intentie hebben weer aan de slag te gaan en zich daar onzeker over voelen. Bij 'In beweging naar werk' ligt de nadruk op ver sterking van eigenwaarde zodat vrouwen met zelfvertrouwen en vanuit hun eigen wil kunnen beginnen met reïntegratie naar werk. Het basisprincipe is 'empowerment'; mensen aanspreken op hun eigen kracht, zodat men zelf in beweging komt. Voor wie? Je bent vrouw Je hebt een UWV-WAO uitkering Je wilt je grenzen leren stellen Je wilt je op eigen kracht en kennis voorbereiden op reïntegratie naar werk Je bent hierbij bereid naar je eigen functioneren te kijken Je hebt behoefte aan contact met andere vrouwen in dezelfde situatie Je hebt de intentie om weer aan het werk te gaan. Door wie? Wende, maatschap voor mens en werk. Voor informatie en aanmelden bel: 0118-616121 en vraag naar Pauline Klerkx. Of kijk op: www.wende.nl Wanneer? Bij voldoende deelnemers starten er groepen op diverse data en plaatsen in de regio. Informatiebijeenkomsten: Kom naar één van de informatiebijeenkomsten op 14 juni om 10.00 uur of op 16 juni om 14.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Deelname aan het traject 'In beweging naar werk' wordt betaald door het UWtf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 71