Aannamebeleid kwetst moslima bondag 5 juni MIDDELBURG Stalconcerten verbinden toen met nu www.rockaroundthebridge.nl Eerste steen voor bieuwe lokalen chool Zierikzee koopzondag "Het komt goed met DELTA!" nu Vrijwilligster niet welkom als werkneemster bij Leger des Heils vanwege geloof Rijkswegen in Zeeuwse handen Forse straf voor drankrijder Brug bij Bru bijna gebruiksklaar Bromfiets gestolen in Zierikzee Pleger huiselijk geweld moet afrekenen met zijn verleden Dance/Rock Around The Bridge Vrijdag 17 juni aanvang 17:30: j] J Cor Fijneman Dj Ghost Darkraver Erick e. Reia Zaterdag 18 juni aanvang 14:30: 0 n Di-rect Triggerfinger J#J. Jaya the Cat Nailpin editie Schouwen-Duiveland fonrAli Pankow [{ERIKZEE - Al acht jaar lang wrkt ze als vrijwilligster bij So- jaal Cultureel Werk De Licht- ioei (SCW) in Zierikzee, een or- gnisatie onder de vlag van het (ger des Heils. Sinds enkele feken voelt Sanije Maliqi (42) ach hier niet meer echt wel- flaliqi is een van de twee mos- inivrouwen met een betaalde iaan m het vooruitzicht in het aóer van het project Wereld- louwen. Dat gaat niet door. [et Leger des Heils neemt deze rouwen niet in dienst. Ze zijn christen en dus passen ze [iet in het aannamebeleid van het Heilsleger. Daarmee raakt Ie organisatie ook de rijkssubsi die van ruim 191.000 euro kwijt, jaliqi komt van oorsprong uit (osovo, ze kreeg na tien jaar on- ekerheid uiteindelijk toestem- 'ng in Nederland te blijven :t haar zoon Petrit (22) en ochter Floriana (17). Haar man enkele jaren geleden bij een erkeersongeluk om het leven verhuizen? (Advertentie) pWW.VERHUlS.mFO (Advertentie) DE TROPEN 3 GANGEN KEUZEMENU voor 26,50 Damplein 27, Middelburg Tel. 0118-637 422 www.restaurantdetropen.com ÜKZEE - Onder luid ap- llaus heeft Bart Leijdekker gis- ichtend de eerste steen ge ld voor de uitbreiding van de fillibrordusschool in Zierikzee. katholieke basisschool ampl al jaren met ruimtege- trek. Met de nieuwe lokalen omt daaraan - voorlopig - een inde. n2007 zal weer gebouwd moe- r. worden", zegt Leijdekker. oigens de prognoses van de ge- leente zijn we dan weer te lein, Dan hebben we het over e uitbreiding van de uitbrei- ingLeijdekker is als school- stuurder zeer nauw betrok- cn geweest bij de huidige uit- fiding. Daarom kreeg hij de trom de eerste steen te leggen, Iging die term er niet helemaal bij de kinderen. „Eerste leen, er liggen toch al een hele- loei stenen." i]f jaar heeft de school moeten achten op toestemming voor de verbouw, maar inmiddels ijn de contouren van de nieuw- >uw al zeer goed zichtbaar. De hooi krijgt er zeven leslokalen een speellokaal, een gemeen- hapsruimte, koffiekamer en te kantoren. In de gemeen- hapsruimte komen werkplek- er, voor de kinderen en piek en met computers, ïe school heeft momenteel 301 terlmgen. Naar verwachting hl dit aantal stijgen als de peuwbouwprojecten Noorder older en Poortambacht 11 ge- ewl zijn. De uitbreiding moet ear verwachting eind oktober laar zijn. Dat is waarschijnlijk 'i op tijd voor de reünie die de hooi dit jaar organiseert, want 1 Willibrordusschool bestaat 'O jaar. De reünie (op zaterdag november) is de start van een fctweek. Meer informatie over reünie en viering van het hon- ïdjarig bestaan is te vinden PP www.willibrordus-zierik- Ul, Advertentie (Advertentie) is gezellig winkelen DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA DELTA N.V. door Ali Pankow KERKWERVE - Oude voeder- goten en drinkbakken, moder ne kunst, eeuwenoude composi ties en actuele jazzmuziek. He den en verleden ontmoeten el kaar op verschillende manie ren in de monumentale koeien stal van galerie Bellas Artes aan de Heuvelsweg bij Kerk- werve. Galeriehouders Alex en Suzan ne den Hoed hielden vorig jaar bij wijze van experiment enke le kleinschalige concerten op deze bijzondere locatie. Het ini tiatief bleek bijzonder goed aan te slaan. Dat is reden voor hen nu voor deze zomer onder de noemer 'stalconcerten' een serie van vijf gevarieerde mu- ziekoptredens te presenteren. „We hebben daartoe samenwer king gezocht met onder meer de Zeeuwse Muziekschool en ontvingen daar veel enthousias te reacties op", zegt Suzanne den Hoed. Ze ervaart dat het al le concertgevers erg leuk lijkt in de bijzondere ambiance van de oude koeienstal op te tre den. Dat er nauwelijks meer dan dertig belangstellenden een concert kunnen bijwonen, blijkt voor hen geen probleem. „We hebben zelfs de inmiddels wereldberoemde harpiste Gwyneth Wentink bereid ge vonden hier te komen spelen", zegt de galeriehoudster, nog een beetje beduusd van de spon tane toezegging. Ze kreeg van het impressariaat van Wentink te horen dat deze artieste nor maliter alleen voor volle con certzalen optreedt, maar dat Den Hoed haar best persoon lijk mocht benaderen om de harpiste over te halen in Bellas Artes te komen optreden. Dat is gelukt en het harpconcert staat gepland op donderdag 11 augustus. Koning (gitaar), Annettte Jumelet (viool) en Marien Stouten (piano) zijn enkele van de concertgevers, foto Marijke Folkertsma Martijn Kooiman (cello), Dik de deze zomer bij Bellas Artes. De serie stalconcerten begint al op vrijdag 24 juni met een op treden van de cellist Martijn Kooiman. Hij is cellodocent aan zowel de Zeeuwse Muziek school in Zierikee als aan de vooropleiding van het Rotter dams Conservatorium. Bij Bel las Artes speelt hij suites van Bach. Gitarist Dik de Koning uit Zie rikzee begint zijn concert op za terdag 9 juli ook met Bach om vervolgens met grote sprongen door de geschiedenis van de gi taarmuziek te gaan en met en kele hedendaagse luisterliedjes te eindigen. Annett Jumelet (viool) en Ma rien Stouten (piano) spelen bei den in het Schouws jeugdor kest. Op vrijdag 3 augustus brengen ze als duo een stalcon cert onder de noemer "Van Vi valdi tot vrolijke wals'. Stou ten studeert momenteel aan het stedelijk Conservatorium in Brugge bij Ignace Michiels. Twee leraren van de Pontes- scholengroep in Zierikzee, Al- bert de Vos en Frans Frie- derich, tekenen voor de afslui ting van de concertreeks op vrijdag 26 augustus. Zij bren gen op gitaar en trompet een optreden met blues- en jazzmu ziek, afgewisseld met flamen co. De concertgangers zullen zich in deze specifieke ambiance met enige fantasie nog het ge slurp en gesmak van de koeien in vroeger tijden kunnen voor stellen. Volgens Suzanne en Alex den Hoed dragen de stal concerten ertoe bij de herinne ring aan dat agrarisch verleden levendig te houden. Wie een of meerdere van de op tredens wil bijwonen, kan voor af telefonisch reserveren bij Bellas Artes: 0111-411610. waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 0113-315649 4460 AA Goes 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. gekomen. Maliqi volgde samen met drie andere allochtone vrou wen, Lucie Talmon (Joegosla vië), Armine Bauniady-Kekli- kian (Armenië) en Sima Perfekr (Iran) een opleidingstraject als voorbereiding op een betaalde baan binnen het Wereldvrou wenproject. Maliqi en Perfekr zijn moslima, de andere twee zijn christen. ,,In de praktijk is het verschil in geloof nooit een probleem geweest. Nu ontstaat er ineens een breuk. Geloof heeft met je identiteit te maken. Ik voel me als mens afgewezen. Het gaat er toch niet om in wel ke god je gelooft, maar om wat voor mens je bent", zegt Maliqi. Ze is opgevoed met het moslim- geloof. Niet streng praktise rend, maar wel inhoudelijk. Ze heeft veel verdriet in haar leven gemaakt. „Er zijn drie kinderen van ons overleden en ik heb mijn man verloren. Hoe had ik zonder de troost vanuit mijn ge loof verder kunnen leven?", be nadrukt ze kort en krachtig. Geen verwijten Maliqi maakt de plaatselijke lei ding bij De Lichtboei in Zierik zee geen verwijten. Ze weet dat van daaruit intensief is gezocht naar oplossingen in de vorm van detachering. Op die manier zou den zij en Perfekr toch die be taalde baan kunnen krijgen. Zij het dan officieel in dienst bij COS Zeeland of bij het Welzijns huis Schouwen-Duiveland. Met Talmon en Bauniady als chris tenvrouwen zou het Leger des Heils dan uiteraard wel recht streeks een dienstverband aan gaan. Maliqi vindt die constructie wel wat haaks staan op de doelstel ling van Wereldvrouwen: bijdra- Sanije Maliqi: „Het gaat om wat gen aan een breed draagvlak voor een multiculturele samenle ving en begrip kweken voor de onderlinge cultuurverschillen. „Het is heel halfslachtig wat hier gebeurt", vindt ook Marjo lein Meijer van COS Zeeland. -Zij is nauw betrokken bij We reldvrouwen en verzorgde ook >or mens je bent." het opleidingstraject voor de vier beoogde begeleidsters. Ener zijds hoopt ze dat hét project in de oorspronkelijke opzet alsnog wordt gered, zij het dan via een pragmatische oplossing met de tachering. Ze zou graag zien dat minister De Geus wat dat be treft een coulantere houding aanneemt. Hij heeft aangekon digd de subsidie van 191.000 eu ro in te trekken als het Leger des Heils niet alle vier de vrou wen zelf in dienst neemt. Anderzijds erkent Meijer zelf ook moeite te hebben met de principiële kant van de zaak. „Ik heb steeds gezegd dat het Le- foto Marijke Folkertsma ger des Heils zijn eigen aanna mebeleid eens tegen het licht moet houden. Mensen op grond van hun geloof afwijzen is niet meer van deze tijd. Zeker niet als je dit soort projecten opzet. Dan kun je beter dat aanname beleid bijstellen in plaats van proberen het te omzeilen." OOSTBURG OOST-SOUBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG ETTEN-LEUR TERNEUZEN HULST ZIERIKZEE ZIERIKZEE - De rijkswegen op Goeree-Overflakkee zijn sinds deze week in Zeeuwse handen. Het beheer en onder houd van de N57 en N59 zijn overgedragen van Rijkswa terstaat Zuid-Holland aan Rijkswaterstaat Zeeland. De overdracht heeft te maken met de reorganisatie bin nen Rijkswaterstaat. De aard van de wegen (tweebaans en in de zomer druk) past beter bij Zeeland dan Zuid-Hol land. De weggebruiker merkt niets van de overdracht. Al leen moet een ieder die vragen heeft over de wegen zich in het vervolg vervoegen bij Rijkskwaterstaat in Goes. MIDDELBURG - Een 26-jarige man uit Renesse is giste ren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot 28 uur werkstraf en een onvoorwaardelijke rijontzegging van 12 maanden. De man was in december vorig jaar aangehouden na een eenzijdig ongeval in Bruinisse. Daarbij was hij op drie ge parkeerde auto's ingereden. Na een blaastest constateer de de politie een alcoholgehalte van 950 microgram. De grens ligt bij 220 microgram. De officier van justitie op perde dat een dergelijk gehalte niet zelden te wijten is aan een alcoholprobleem. Dat werd door de dader ont kend, maar hij zei wel dat hij kampte met een drugspro bleem. BRUINISSE - De tweede brug bij Bruinisse wordt naar verwachting eind volgende week in gebruik genomen. De officiële opening is op zaterdag 25 juni. Minister Peijs komt daarvoor naar Bru. De nieuwe brug ligt in de zogenoemde bypass bij de Gre- velingensluis. Als de huidige brug over de sluis openstaat, kan het verkeer toch doorrijden via de tweede brug. Hier mee komt een einde aan veel fileleed, met name in het zo merseizoen. In die periode rijden dagelijks zo'n 20.000 voertuigen over de brug en passeren enkele honderden plezierjachten het sluizencomplex. Tijdens het in- en uit varen van de sluis staat de brug gemiddeld 15 minuten open en dit veroorzaakt lange wachtrijen. De constructie met een bypass over een drukke sluis is niet nieuw voor Zeeland. Over de sluis in de Zandkreekdam bij Kats ligt ook een bypass. ZIERIKZEE - Op het Haringvlietplein in Zierikzee is gis termiddag tussen twee en drie een bromfiets gestolen. Het betreft een groene Honda Vision met verzekerings plaatje TZJ846; de waarde bedraagt enkele honderden eu ro's. door Anita Janse MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft giste ren een 56-jarige man uit Rotter dam voor mishandeling veroor deeld tot een werkstraf van 120 uur. „Een treurig geval", aldus de officier van justitie. De man had zijn vriendin mis handeld en gedreigd haar te ver moorden. Dat gebeurde vorig jaar november tijdens een ver blijf in hun vakantiehuis in Burgh-Haamstede. De vrouw was in paniek via een raam het huis uitgevlucht, waarna ze de politie had gebeld. Nog diezelf de avond werd de verdachte door de politie afgevoerd. De re latie tussen de verdachte en zijn vriendin is sinds die tijd verbro ken. „Ik weet niet precies wat ik heb gedaan, maar ik ging helemaal door het lint.", verklaarde de verdachte. Hij betuigde spijt te hebben van zijn daden. Alcohol en depressiviteit zouden ten grondslag liggen aan het gedrag van de man. De officier van jus titie beschreef in haar requisi toir een gebroken man die be hoorlijk met zichzelf in de knoop zit, maar die wel moet af rekenen met zijn verleden. Ze eiste een werkstraf van 120 uur, waarvan 60 uur voorwaardelijk en reclasseringstoezicht. De offi cier achtte een opname in een verslavingskliniek noodzakelijk omdat de man nog steeds te kam pen heeft met een drankpro bleem en depressiviteit. De rech ter vonniste conform de eis. Hij reageerde: „Jullie relatie is op een bruuske manier geëindigd en ik heb het idee dat het beiden nog veel pijn doet. Maar ook al handel je in een opwelling, je moet de verantwoordelijkheid voor je daden op je nemen." Een schadevergoeding van 1300 eu ro werd door de rechter toegewe zen aan het slachtoffer. (Advertentie) Sf. Rock Around The Bridge Sas van Gent i.s.m. Het Feest presents: Dallas Tripoli Isle of man Bliss System Error Kijk vaar meer info over programama, camping etc op: zeeuwse almanak Bevallen Kermend van de pijn stortte de speler ter aarde. Niets aan de hand, oordeelde de scheids rechter op het Temeuzense voetbalveld. Fopduik, of een nog betere voetbalterm: een schwalbe. Dat vond ook de verdediger, die zijn been zou hebben uitgestoken naar de schreeuwende spits. „Ga nou maar weer staan, ventje. Mijn vrouw is twee keer bevallen en die schreeuwde toen lang niet zo hard als jij nu doet!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 69