PZC Goes kan Nansenbaan verlengen Zondag 5 juni MIDDELBURG Vijfentwintigste vierdaagse Rilland wordt driedaagse door slecht weer www.rockaroundthebridge.nl Haringhappen levert vier mille op in Tholen MEE Zeeland opent vestiging in Goes Regen deert deelnemers dorpsbarbecue Waarde niet koopzondag Dance/Rock Around The Bridge Vrijdag 17 juni aanvang 17:30: J Cor Fijneman Dj Ghost combiticket; €20 Darkraver Erick e. Reza n tt Zaterdag 18 juni aanvang 14:30: A 1 Q Di-red Triggerfinger J Jaya the Cat Nailpin "Het komt goed met DELTA!" Baldadigheid Regionale winnaars tekenwedstrijd Brug bij Bru bijna gebruiksklaar Rijkswegen in Zeeuwse handen Gemeente en grondeigenaar ABC sluiten overeenkomst (Redactie: 0113-315649 lvvww.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes I advertentie-exploitatie: Nnord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Teeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 4 juni 2005 editie Bevelanden-Tholen (Advertentie) Advertentie St. Rock Around The Bridge Sas van Gent i.s.nt. Het Feest presents: Dallas Tripoli Isle of man Bliss System Error Kijk voor meer info over programoma, ramping etc. op: door Freek Janssen GOES - Twee nieuwe kantoren in twee jaar tijd: MEE Zeeland is hard bezig zichzelf te veranke ren in de provincie. De opening van de nieuwe vestiging in Goes •de derde in Zeeland - werd gis teren feestelijk gevierd. Vanuit het Stationspark in Goes helpen 25 medewerkers voor taan alle cliënten in de Ooster- sehelderegio. MEE Zeeland is de opvolger van de Sociaal Peda- Dienst en helpt men sen met een beperking (verstan delijk en lichamelijk gehandi capten en chronisch zieken) zo zelfstandig mogelijk te leven en deel te nemen aan het maat schappelijke leven. Zo worden dienten begeleid in het zoeken naar bijvoorbeeld een woon ruimte of naar sociale contac- Tot voor kort had MEE in Goes alleen spreekuur, in het ge bouw De Bocht aan de Bocht van Guinee. Bereikbaarheid Het kantoor in Goes is het derde in Zeeland - na de hoofdvesti- in Middelburg en het vorig ïaar geopende kantoor in Ter- heuzen. Volgens voorzitter A. Hoefkens was een goede bereik- voor de cliënten de be langrijkste drijfveer voor de ver dere spreiding van de organisa tie. Wat ook meespeelt, is dat volgend jaar de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning (WMO) wordt ingevoerd, waardoor ge meenten meer te zeggen krijgen over de zorg. Door meer kanto ren te hebben in de provincie, krijgt MEE Zeeland een sterk ere positie. Burgemeester D. van der Zaag van Goes noemde de vestiging van de organisatie in zijn ge meente 'een geweldige aanwinst voor de Oosterschelderegio en voor Goes': „Jullie werken met een doelgroep die mij na aan het hart ligt. Van de 156.000 inwo ners in de regio hebben bijna 40.000 mensen een vorm van een beperking; hetzij lichame lijk, geestelijk of een chronische ziekte. Dat is meer dan 25 pro cent. Na de invoering van de WMO rust een zware taak op de gemeente om te zorgen dat al die mensen professioneel wor den ondersteund. Dat kunnen we niet zonder MEE Zeeland." De organisatie wil nu spreek uren gaan opzetten bij andere gemeenten in de regio, in ieder geval op Schouwen-Duiveland en Tholen. „Als het niet anders kan, gaan we zelfs naar de men sen thuis", zei regiomanager A. Vermue. De laatste dag van de vierdaagse werd er niet gelopen, maar de deelnemers kregen toch een medaille en bloemen. door Harmen van der Werf RILLAND - Het had zo mooi kunnen zijn vrijdagavond, de in tocht van de vijfentwintigste wandelvierdaagse in Rilland. „Maar", vertelde één van de or ganiserende ouders, Hanneke Jobse, „de weersvoorspellingen waren zo slecht, 's Middags had den we al besloten niet te lo pen." (Advertentie) DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA III, DELTA N.V. Niet getreurd, alle deelnemers kregen 's avonds in het gebouw van christelijke basisschool De Wiekslag toch een medaille en een bloemetje mee naar huis. Het besluit om niet te lopen bleek meer dan terecht. Het wa ter kwam letterlijk met bakken uit de aardedonkere hemel val len, maar dat was nog niet het ergste. Af en toe onweerde het ook flink. „Stel dat we waren ge gaan, dan hadden we met meer dan honderdvijftig antennetjes door de polder gelopen", zei één van de ouders. „Volstrekt onver antwoord." Dat de wandelvierdaagse door het superslechte weer een wan- deldriedaagse was geworden, zo als vroeger, drukte de stemming niet. De activiteitencommissie van De Wiekslag die het evene ment voor alle Rillandse scholen organiseert, beleefde niet alleen een jubileum. De vijfentwintig ste wandelmeerdaagse trok ook nog eens een recordaantal deel nemers, zo'n honderdzeventig onder wie ruim honderd school kinderen. Sommigen deden al voor de zesde keer mee. „Op naar de tweehonderd lopers vol gend jaar", moedigde één van de ouders de activiteitencommis sie aan. Het liep tegen half acht, nog één flinke onweersklap en het klaarde op. Goes praat al enkele jaren met ABC. die gronden bezit die Goes nodig heeft voor uitbreiding van het bedrijventerrein, over ont wikkeling van de woonwijk Aria en het verlengen van de J Nansenbaan. Omdat de onder- handelingen aanvankelijk stroef rerliepen, op een gegeven mo- lent zelfs vastliepen, zette de ieente een onteigeningsproce- jure in gang. In 2003 kwam er weer schot in de zaak. De wet- iouders S. van 't Westeinde iD, economische zaken) en 't Hart (PvdA, ruimtelijke or- iening) wisten uiteindelijk za len te doen met ABC. lat resulteert in een contract fat beide partijen 1 juli onderte- (Advertentie) WWW.VERHUIS.INFO (Advertentie) DETROPEN 3 GANGEN KEUZEMENU Damplein 27, Middelburg Tel. 0118-637 422 ivw.restaurantdetropen.com VLISSINGEN - Twee Vlis- singers van 21 en 22 jaar oud zijn in de nacht van donderdag op vrijdag in Vlissingen aangehouden voor baldadigheid. Ze worden er van verdacht enkele marktkraampjes om ver te hebben getrokken. Ze kregen boetes gekregen voor baldadigheid en het niet kunnen tonen van iden titeitspapieren. zeeuwse almanak Bevallen Kermend van de pijn stortte de speler ter aarde. Niets aan de hand, oordeelde de scheids rechter op het Temeuzense voetbalveld. Fopduik, of een nog betere voetbalterm: een schwalbe. Dat vond ook de verdediger, die zijn been zou hebben uitgestoken naar de schreeuwende spits. „Ga nou maar weer staan, ventje. Mijn vrouw is twee keer bevallen en die schreeuwde toen lang niet zo hard als jij nu doet!" GOES - Elly van Rij-Wiegman uit Ovezande en Paul van den Berge uit Zaamslag vertegenwoordigen Zeeland in de landelijke finale van de Talens Teken- en Schilderprijs. Medio juli wordt de winnaar van die landelijke kunstwed strijd bekendgemaakt. In de Zeeuwse voorronde koos een jury van kunstenaars, kunstdocenten en een afgevaardigde van Talens Palet gis teren in het Centrum voor de Kunsten in Goes Van Rij-Wiegman en Van den Berge als winnaars. Er waren 22 inzendingen. De deelnemers moesten een schilderij of tekening maken, dat was geïnspireerd op een fragment uit het boek Para- vion van schrijver Hafid Bouazza, die in september de lan delijke prijzen uitreikt. De jury keek naar originaliteit, zeggingskracht, invulling van het thema, materiaalgebruik en techniek. Waar Van den Berge een coherente collage maakte, die bijna Escher-achtig aandoet, had het olieverfschilderij van Van Rij-Wiegman een losse, impressionistische uitstraling. De twe regionale winnaars ontvingen een prijs om schilder materiaal aan te schaffen. BRUINISSE - De tweede brug bij Bruinisse wordt naar verwachting eind volgende week in gebruik genomen. De officiële opening is op zaterdag 25 juni. Minister Peijs komt daarvoor naar Bru. De nieuwe brug ligt in de zogenoemde bypass bij de Gre- velingensluis. Als de huidige brug over de sluis openstaat, kan het verkeer toch doorrijden via de tweede brug. Hier mee komt een einde aan veel fileleed, met name in het zo merseizoen. In die periode rijden dagelijks zo'n 20.000 voertuigen over de brug en passeren enkele honderden plezierjachten het sluizencomplex. Tijdens het in- en uit varen van de sluis staat de brug gemiddeld 15 minuten open en dit veroorzaakt lange wachtrijen. De constructie met een bypass over een drukke sluis is niet nieuw voor Zeeland. Over de sluis in de Zandkreek- dam bij Kats ligt ook een bypass. ZIERIKZEE - De rijkswegen op Goeree-Overflakkee zijn sinds deze week in Zeeuwse handen. Het beheer en onder houd van de N57 en N59 zijn overgedragen van Rijkswa terstaat Zuid-Holland aan Rijkswaterstaat Zeeland. De overdracht heeft te maken met de reorganisatie bin nen Rijkswaterstaat. De aard van de wegen (tweebaans en in de zomer druk) past beter bij Zeeland dan Zuid-Hol land. De weggebruiker merkt niets van de overdracht. Alleen moet een ieder die vragen heeft over de wegen zich in het vervolg vervoegen bij Rijkskwaterstaat in Goes. THOLEN - Het Astmafonds kan vierduizend euro tegemoet zien van de Lions Club Tholen. Leden van de serviceclub hap ten dat bedrag gisteravond bij elkaar op de binnenplaats van de Gasthuiskapel tijdens de jaarlijkse haringparty. Behalve de Hollandse Nieuwe waren er ook culinaire alterna tieven beschikbaar. Een flinke onweersbui kon het feestelijke gebeuren niet in de war schop pen. Onder partytenten kon de haring zonder nat pak worden gesavoureerd. De Lions organi seerden de haringparty voor de derde keer. Eerder ging de opbrengst naar de Nierstichting en de Hart stichting. 1 dnor Frank Balkenende GOES - Goes kan eindelijk een zuidelijke rondweg aanleggen. IDe gemeente en de onderneming ABC sluiten 1 juli een overeen komst over het doortrekken van (de Nansenbaan op bedrijventer rein Poel II tot aan de 's-Graven- polderseweg. kenen. Het behelst uitruil van gronden, vergoedingen, afspra ken met pachters, rechten en plichten. Zo krijgt Goes grond voor de uitbreiding van bedrij venterrein Poel II in handen. ABC mag op haar beurt de toe komstige woonwijk Aria ontwik kelen onder de planologische voorwaarden die de gemeente stelt. Wethouder 't Hart is blij dat er nu een overeenkomst ligt. Hoe wel de gemeenteraad nog moet besluiten welke verkeersprojec- ten voorrang krijgen in het Ge meentelijke Verkeers- en Ver voersplan (GWP), streeft het college van burgemeester en wet houders naar een snelle aanleg van de zuidelijke rondweg, waarop in de toekomst ook de wijk Aria wordt ontsloten. „Dit heeft zeer hoge prioriteit", zegt 't Hart. Volgens hem blijkt uit verschillende verkeersonderzoe- ken dat de verkeersdruk in Goes-Zuid hoog is en dat een verlengde Nansenbaan andere verkeersaders ontlast. Dan gaat het om de 's-Gravenpolderse- weg, Buijs Ballotstraat, Kloe- tingseweg en Fruitlaan. Zodra de spoorwegovergangen dicht gaan, ontstaan op die wegen fi les. De wethouder denkt dat ook de Beukenstraat iets rustiger wordt. „Er zal minder verkeer door woongebieden komen." 't Hart wil na ondertekening van het contract met ABC de ge meenteraad zo snel mogelijk een planning voorleggen, zodat de Nansenbaan volgend jaar kan worden doorgetrokken. door Harmen van der Werf WAARDE - Een lichte teleurstel ling is van het gezicht van Tona Verburg af te lezen. De plek voor het feest van de 105-jarige muziekvereniging van Waarde is hartstikke mooi uitgekozen, aan de boorden van de Wester- schelde. Maar als het slecht weer is, kan het juist daar spo ken. Dat doet het vrijdagavond, als de barbecue voor het hele dorp moet beginnen. Verburg had de stille hoop dat het onweer aan Waarde voorbij zou gaan. Zij had - zoals wel meer Zeeuwen doen - de Bel gische weerman geraadpleegd en die zei dat de kust zo goed als gevrijwaard zou blijven. Ook de Belg kan er wel eens naast zit ten, zo blijkt later. Voor de zekerheid zijn buiten de marktkraampjes opgeborgen en is een vrachtwagen opgehaald om in de laadruimte overdekt te kunnen barbecuen. Ondanks de regenbuien loopt de rood-witte feesttent al aardig vol. Ook wa ter komt op enkele plekken naar binnen. Het lijkt niemand te de ren. „Ik ben niet gesmolten", zegt een bezoeker. Het komt wel goed en muziekvereniging Voor uit viert maar één keer het 105- jarig bestaan. Resultaat Zo'n honderd liefhebbers heb ben zich vooraf ingeschreven. Voor een fanfare met dertig le den is dat geen slecht resultaat, vindt Verburg, die hoopt dat de barbecue en het jubileumfeest van vandaag, zaterdag, tot extra ledentoeloop zal leiden. Aan de plek zal het niet liggen, vlakbij het haventje van Waarde, waar zeeschepen in de verte passeren. Ook die trekken zich niks aan van het weer. Vandaag wordt het beter, weet Verburg, met 's middags allerlei Ondanks het slechte weer waren er toch nog redelijk wat mensen op de dorpsbarbecue afgekomen. activiteiten voor kinderen in de piratensfeer en een piratenthea- tervoorstelling tegen het einde van de middag. Een scheepsmodellenclub uit Vlissingen laat rond twee uur bootjes in de haven varen, als het hoog water is. Ruim hon derd ansichtkaarten van oud Waarde zijn te bezichtigen. En 's avonds van zeven uur tot half elf is er muziek, van het zee foto Willem Woznitza mansliederenkoor Neptunus uit Nieuwerkerk, Accordeola uit Vlissingen en natuurlijk van de jarige zelf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 63