Kool trots op financieel resultaat Luisteraars eten later om niets te missen PZC Een onkruidje mag in ecologische tuin PZC Faasse^ermont Vandaag Open Huis Route! Tweeduizend Uurtjes Bert Gewonde bij botsing in Middelburg Vrouw in woning beroofd Werkstraf voor man uit Rotterdam Winkeldiefstal in Vlissingen Forse straf voor drankrijder Bromfiets gestolen in Zierikzee «I Accountant positiever over jaarrekening Middelburg Weg met bril en lenzen! www.evecenter.nl Bel gratis 0800- 25 26 27 Kijk op www.faasse-fermont.nl of in De Woongids voor de deelnemende panden. 0113-250555 door Miriam van den Broek OOST-SOUBURG - „Ik voel me net ja rig. Dit zat vanmorgen bij de post", wijst Bert van Leerdam naar een dik pakket felicitatiekaarten. „Bijzonder he! Dan maak je dus gewoon een radio programma." Van Leerdam had gisterochtend zijn tweeduizendste uitzending van het pro gramma 'Uurtje Bert' op Omroep Zee land. De eerste uitzending was op 1 ja nuari 1996. Het idee was destijds dat Bert naar mensen toe zou gaan om ze te helpen met één of andere klus. Maar al snel gaven de luisteraars een eigen draai aan het programma. Ze boden zelf hulp aan. En zo werd Bert binnen de kortste keren de spil tussen vraag en aanbod van de meest uiteenlopende spulletjes. „Mensen vragen me of ik het na al die jaren nog steeds leuk vind om te doen. Ja, ik vind het nog heel leuk. Het wordt ook door de luisteraars goed gewaar deerd. Er zijn zelfs mensen die later gaan eten zodat ze het hele programma kunnen horen. En zolang mensen vra gen insturen, blijf ik Uurtje Bert doen." Voor de twee uur durende jubileumuit zending nodigde de radiomaker 26 vas te luisteraars uit om de uitzending live bij te wonen. Ze zijn enthousiast. „Nu kunnen we eindelijk zien hoe het pro gramma gemaakt wordt", zeggen ze. „Normaal horen we het alleen op de ra dio." Feestje Het is net tien uur geweest. De reclame is nog bezig. Iedereen wacht het mo ment af dat Bert de ether in gaat. „Nou mensen", zegt Van Leerdam glunde rend, „dit zijn de spannende minuten vóór de uitzending. We gaan er een feestje van maken vandaag." Zodra de uitzending begint, vertelt Bert dat de studio vol zit met trouwe luiste raars. Hij stelt Peter en Lilian voor. Zij helpen regelmatig bellers uit de brand door met de computer borduurpatroon tjes van specifieke afbeeldingen te ma ken. Lilian laat zien wat ze laatst gebor duurd heeft. „Er zitten 143 kleuren in", zegt ze. „Zo! Da's veel", zegt Bert. Ook Ada uit Oude Tonge is in de studio. Ze heeft volgens de jingle die de techni cus start 'Typisch een vraag voor Bert'. Ada heeft een fotoboek van Peter Ver dunnen in de aanbieding. „Het is een mooi boek", zegt ze. „Te mooi om het op Flakkee op de rommelmarkt te gooien. Daarom dacht ik: ik neem het mee naar hier." Een luisteraar uit Souburg wil het boek wel hebben en belt naar het program ma. „Je woont toch vlakbij", zegt Bert. „Kom maar hier naartoe. Dan kan je het zelf ophalen en gelijk zien hoe gezel lig het hier is." In de studio is het een komen en gaan van mensen. Bakker Bliek komt binnen. Hij feliciteert Van Leerdam met zijn 2000-ste uitzending en heeft bolussen bij zich voor iedereen. Ook een camera man en fotografen komen binnen en leg gen de jubileumuitzending vast. De bel ler uit Souburg is ook geaiTiveerd. Ze schuift aan bij Beid aan tafel, neemt het boek in ontvangst en pakt een bolus. Doornroosje In de rest van de uitzending wisselt een trimapparaat van eigenaar en maakt een beller leraressen uit Hoek blij met een smeedijzei'en bed voor de school- voorstelling Doornroosje. Alleen voor de 120 oude kussentjes uit het kerkje van Ellesdiek meldt niemand zich aan. „Ach Bert, het geeft niet", zegt Engel Reinhoudt van het kerkje. „We kunnen ze altijd nog een keer verloten. Dan heeft iedereen prijs." Om twaalf uur is de uitzending ten ein de. „Dat was het dan, jongens", zegt Van Leerdam. Een vrouw uit het pu bliek knikt en zegt: „Het is zoals altijd omgevlogen. Het was fantastisch om een keer mee te maken. Ik heb er geen woorden voor. Ik heb alleen spijt dat ik geen fototoestel heb meegenomen." Bij aanvang van de tweeduizendste uitzending zingt het publiek 'Lang zal hij leven' voor Bert van Leerdam. foto Ruben Oreel - MIDDELBURG - Een 72-jarige .Middelburgse snorfietser is vrij- dagmiddag bij een aanrijding in zijn woonplaats gewondge raakt. De snorfietser reed rond half vier over de Londensekaai, •komende uit de richting van de i kaai. Op de kruising Londensekaai/ Nieuwstraat sloeg hij linksaf en liet hierbij de links van hem, op dezelfde weg lijdende 23-jarige "Middelburgse automobilist niet voorgaan. De 72-jarige man liep .verwondingen op aan zijn hoofd en werd ovei-gebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. 'De snorfiets liep geen schade 'op, de personenauto raakte aan 'de achterkant beschadigd. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zaterdag 4 juni 2005 w 15 OOST-SOUBURG - Een 82-jarige vrouw werd vrijdag tussen 14.45 en 15.15 uur in haar woning op het Oranje plein in Oost-Souburg beroofd van haar portepionnee. Een onbekende man kwam aan haar deur en wist zich met een smoes toegang tot het huis te verkrijgen. In een onbewaakt ogenblik heeft hij de portemonnee uit de tas van de vrouw gestolen. In de portemonnee zaten waardepapieren en enkele hon derden euro's. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 56-jarige man uit Rotterdam voor mishande ling veroordeeld tot een werkstraf van 120 urn'. „Een treu rig geval", aldus de officier van justitie. De man had zijn vriendin mishandeld en gedreigd haar te vermoorden. Dat gebeurde voi'ig jaar november tijdens een verblijf in hun vakantiehuis in Burgh-Haamstede. De vrouw was in paniek via een raam het huis uitgevlucht, waarna ze de politie had gebeld. Nog diezelfde avond werd de verdachte door de politie af gevoerd. De relatie tussen de verdachte en zijn vriendin is sinds die tijd verbroken. De officier van justitie eiste een werkstraf van 120 uur, waarvan 60 uur voorwaardelijk en reclasseringstoezicht. Ze achtte een opname in een verslavingskliniek noodzake lijk omdat de man nog steeds te kampen heeft met een drankprobleem en depressiviteit. De rechter vonniste conform de eis. Een schadevergoe ding van 1300 euro werd door de rechter toegewezen aan het slachtoffer. VLISSINGEN - Een 28-jarige Vlissinger is gistermiddag rond half vier in de Vrouwestraat in Vlissingen aangehou den wegens winkeldiefstal. Hij had in een boekhandel in de Walstraat voor 49 euro aan tijdschriften gestolen. MIDDELBURG - Een 26-jarige man uit Renesse is giste ren door de Middelburgse politiei-echter veroordeeld tot 28 uur werkstraf en een onvoorwaardelijke rijontzegging van 12 maanden. De man was in december vorig jaar aangehouden na een eenzijdig ongeval in Bruinisse. Daarbij was hij op drie ge parkeerde auto's ingereden. Na een blaastest constateerde de politie een alcoholgehal te van 950 microgram. De grens ligt bij 220 microgram. De officier van justitie opperde dat een dergelijk gehalte niet zelden te wijten is aan een alcoholprobleem. Dat werd door de dader ontkend, maar hij zei wel dat hij kampte met een drugsprobleem. Advertentie ZIERIKZEE - Op het Hai'ingvlietplein in Zierikzee is gis termiddag tussen twee en drie een bromfiets gestolen. Het betreft een groene Honda Vision met verzekerings plaatje TZJ846; de waarde bedraagt enkele honderden eu ro's. door Selma Osman OOSTKAPELLE - Het onkruid tiert er welig en er komen nog mensen naar kijken ook. Giste ren ging de ecologische tuin van Thea van Maldegem in Oostka- pelle weer open voor het pu bliek. Het is een van de vier Tui nen aan de Kust, die vandaag en volgende week vrijdag en zater dag te bezichtigen zijn. De tuin is een oase van rust. Het is een mini-natuurgebiedje waarin alles weeldei'ig mag groeien. Look-zonder-look is de schrik van mensen met een sier- tuin, maar Thea laat de plant met de witte bloemetjes staan. Vlinders houden ervan. Keurig gesnoeide buxussen zijn er ook in de ecologische tuin. Maar daar mag dan best weer een spontaan bloemetje tegenaan blijven staan. „Mensen vinden deze manier van tuinieren heel leuk", vertelt Thea. De ecologische opbouw van de tuin lokt allerlei amfibieën die zich in de vochtige holletjes on der de planten kunnen terug trekken. „Je hoopt dan dat zij 's avonds de insecten komen op eten." Andere samenwerkingsverban den zijn er ook. In de moestuin staat lavendel naast het fruit. (Advertentie) Advertentie KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.I Kapelle - Tel. 011 ÏNWERING tZET.NL 113-330333 „Daarmee leid je de insecten af en worden de planten niet zo gauw ziek", legt Thea uit. Zelf vertoeft ze graag bij de poel waarin salamanders wonen. Ze heeft er zelfs een groene kikker rondspringen. Rondom de poel wuiven de grashalmen. De drieduizend vierkante meter grote groene oase is spelender wijs ontstaan. Hoewel het lijkt alsof er weinig onderhoud nodig is, is de tuin juist enorm bewer kelijk. „Je moet een hele scherpe regie houden, anders gaan er planten woekeren." De open-tuindagen worden elk jaar drukker, toch blijven de vier privé-tuinen maar twee weekeinden per jaar open. Ze verschillen onderling sterk. Naast de ecologische tuin is er een romantische rozentuin aan de Duinweg, een tuin met bor ders op kleur aan de Wijkhuis- weg en een landelijke tuin, die net als de ecologische aan de Noord weg ligt. Ze zijn open van 10 tot 17 uur. De ecologische tuin in Oostkapelle lijkt weinig onderhoud nodig te hebben, maar is juist enorm bewer kelijk. foto Lex de Meester Hnnr Nadia Berkelder ivnDDELBURG - Geld over, een tevreden accountant en een op geluchte wethouder. De gemeen- te Middelburg presenteerde gis teren 'met gepaste trots' de jaar rekening over 2004. Vorig jaar was het oordeel van te de accountant en de gemeente raad niet mals. Er was onvol- cti doende inzicht in de financiële risico's, budgetten werden over schreden en er werd geld uitge- geven zonder dat de gemeente raad daar toestemming voor had gegeven. De accountant con- cludeerde dat de gemeenteraad haar controlerende taak niet goed kon uitvoeren. Naar aanlei ding van het accountantsrap- ji) port eiste de gemeenteraad dat het college dit jaar de zaak op orde zou hebben. Beoordeling Dat is voor een deel gelukt. „De beoordeling van de kwaliteit 12 van de jaarrekening is nu goed", a! 'zegt wethouder H. Kool-Blok land (CDA). De accountant 'heeft de rechtmatigheid van de jaarrekening niet kunnen beoor- u delen omdat de regels daarvoor "nog niet duidelijk waren. Na de vorige jaarrekening is adviesbu- -reau KPMG ingeschakeld om de gemeentelijke organisatie te hel pen bij de verbeteringen. Eind deze maand is het bureau klaar. „Maar wij gaan verder", aldus Kool. De accountant, Deloitte, is niet op alle punten tevreden. Er wor den nog steeds budgetten over schreden of er wordt voor pro jecten juist minder geld uitgege ven dan was begroot. Deloitte wijt dat aan de manier waarop budgetten worden beheerd. Ook op de wijze waarop met subsi dieaanvragen wordt omgegaan, is kritiek. Dossiers zijn soms on- vindbaar en het is niet altijd dui delijk of aan de subsidievoor waarden wordt voldaan. Bij het aanvragen van offertes wordt niet altijd het vereiste aantal op- gevraagd. Ook wordt daarvoor niet altijd toestemming ge vraagd aan het college van B en W. De wethouder noemt het 'een hele prestatie' dat ondanks bezuinigingen en een dreigend tekort het jaar met een positief saldo van bijna zes ton wordt af gesloten. Projecten „En dan zijn we ook nog doorge gaan met een groot aantal pro jecten: woningbouw, de wijkaan pak, ondei*wijshuisvesting." Het overschot van zes ton wordt in de algemene reserve van de gemeente gestort. De gemeente trekt een half mil joen euro uit voor de verbreding van de Schroebrug. Er komen fietspaden waarop fietsers in beide richtingen kunnen rijden. Daardoor hoeven ze minder over te steken en dat is weer be- vorderlijk voor de doorstroming van het autovei'keer op de door gaande route door Middelburg. Er is nog acht ton extra nodig voor de inrichting van. het sta tionsgebied tussen de twee brug gen. Dat komt doordat de ge meente gerekend had op een ho gere opbrengst van de verkoop van de grond. Reïntegreren na burn-out of ziekte van moeten naar willen Binnenkort starten er intervisiegroepen voor vrouwen in de WAO die bijv. na hun burn-out of ziekte de intentie hebben weer aan de slag te gaan en zich daar onzeker over voelen. Bij 'In beweging naar werk' ligt de nadruk op ver sterking van eigenwaarde zodat vrouwen met zelfvertrouwen en vanuit hun eigen wil kunnen beginnen met reïntegratie naar werk. Het basisprincipe is 'empowerment'; mensen aanspreken op hun eigen kracht, zodat men zelf in beweging komt. Voor wie? Je bent vrouw Je hebt een UWV-WAO uitkering Je wilt je grenzen leren stellen Je wilt je op eigen kracht en kennis voorbereiden op reïntegratie naar werk Je bent hierbij bereid naar je eigen functioneren te kijken Je hebt behoefte aan contact met andere vrouwen in dezelfde situatie Je hebt de intentie om weer aan het werk te gaan. Door wie? Wende, maatschap voor mens en werk. Voor informatie en aanmelden bel: 0118-616121 en vraag naar Pauline Klerkx. Of kijk op: www.wende.nl Wanneer? Bij voldoende deelnemers starten er groepen op diverse data en plaatsen in de regio. Informatiebijeenkomsten: Kom naar één van de informatiebijeenkomsten op 14 juni om 10.00 uur of op 16 juni om 14.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Deelname aan het traject 'In beweging naar werk' wordt betaald door het UWV (Advertentie) (Advertentie) naam. voorletters m)v straat: nummer postcode. plaats: telefoon: (post)bankrekemngnummer Handtekening PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In de colofon leest u er meer over. Kijk op www pzc. n/abonnernn. bel gratis 0800 -0231231 of stuur deze bon naar PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,4460 W8 Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedtag van onderstaand rekeningnummer Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement genad w Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D pet maand met automatische incasso 19,95) O per kwartaal met automatische incasso 58.00). D per iaat met automatische incasso 222.50) 8"71 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15