Tractors op rondweg Breskens PZC PZC Het landschap is toch al prachtig I 1 ,11 Waterschap kan fluiten naar ntgen ton belastinggeld Stuurgroep Duurzaam Veilig vindt parallelweg tt duur I I de V Zwemvierdaagse agenda Hulst laat meer straatlicht branden Te snel auto's op straat na feest Veel hardrijders bij controles ABAB de maand: Risico's met buitenlandse ZZP'ers Tl V; K M ABAB vrijdag 3 juni 2005 Hnnr René van Stee TERNEUZEN - Er is nau welijks kans dat het Water schap Zeeuws-Vlaanderen ruim 900.000 euro terugziet van de investering in de rioolwater zuiveringsinstallatie nabij de brug van Sluiskil. Dat blijkt uit een advies van het Europees Hof van Justitie aan de Hoge Raad. De kwestie draait om teruggave van btw door de Belasting dienst. De zaak speelt al sinds 1994 en draait om de financie ring van de zuiveringsinstallatie via een zogenoemde sale-lease- backconstructie. Hierbij werd het object door het waterschap verkocht en meteen weer teruggehuurd. Het water schap meende dat het hierdoor recht had op terugvordering van de btw over de bouwkosten van de installatie. De Belastingdienst ging hier mee niet akkoord en kreeg steeds gelijk van de rechter. Op basis van adviezen van fisca le specialisten besloot het alge meen bestuur van - toen nog - waterschap De Drie Ambachten in oktober 1998 in cassatie te gaan bij de Hoge Raad. Water- schapsbesturder P. Apers twij felde als erge over die stap. De Hoge Raadwist eigenlijk niet wat zij melde zaak aanmoest. In oktober 2002 besloot het hoogste recisorgaan in Neder land dan ooiuitleg bij het Euro pese Hof te ragen over de Zes de btw-richtjn, de Europese re gel die central staat in het con flict. Die uitlg blijkt nu nadelig uit te pakken voor het water schap. Woordvoerster M. van de Pas van Waterschap Zeeuws-Vlaan- deren: „Weliswaar moet de Ho ge Raad op basis van het advies van het Europese Hof nog een uitspraak doen, maar het ziet er somber uit. Dat is teleurstel lend. De gang naar de Hoge Raad hadden we dus beter niet kunnen maker, maar dat ia wijs^- heid achteraf.' Het advies vin het Europese Hof heeft geer gevolgen voor de waterschapsbfgroting of -tarie ven. „Dit geld was nog niet inge boekt. Het zou alleen consequen ties hebben gïhad als het oor deel voor ons junstig was uitge vallen. Jamner genoeg ia dat niet zo", aldus Van de Pas. Zij voegt er aai toe dat zij de uit spraak van d< Hoge Raad niet voor de zomer verwacht. Hoor René Hoonhorst I BRESKENS - De rondweg Bres kens staat eind dit jaar ook open voor landbouwvoertuigen. De provincie heeft geen extra geld voor een parallelweg, maar wil het landbouwverkeer wel weren uit het vissersdorp. I Het was altijd een van de uit- gangspunten van het project Duurzaam Veilig om zo weinig mogelijk langzaam verkeer toe te laten op de doorgaande ver bindingswegen. De stuurgroep Duurzaam Veilig Verkeer IWest-Zeeuws-Vlaanderen vindt I echter dat het toelaten van land bouwvoertuigen op de rondweg I om Breskens niet tot hogere ver- I keersveiligheidsrisico's leidt. Verkeersintensiteit De meeste moderne landbouw- 5: voertuigen rijden tegenwoordig niet meer zo langzaam. Boven- dien zal de verkeersintensiteit op de rondweg niet al te hoog liggen, meldt gedeputeerde A. Poppelaars. „Over de rondweg, die eind dit jaar klaar moet zijn, zullen 2000 tot 2500 motorvoer tuigen per dag rijden. Vergele- ken met bijvoorbeeld de N61, die op sommige delen vier keer zoveel verkeer verwerkt, is dat kniet veel. Het aantal landbouw- vbertuigen zal bovendien slechts een zeer klein percenta ge van het verkeer op de rond weg uitmaken", voorspelt Pop pelaars. In eerste instantie zouden alle nieuwe stroom- en rondwegen in West-Zeeuws-Vlaanderen pa- (Advertentie) ,aVN' a9et Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman t Raymond de Frel René van Stee a Frits Bakker (sport) Baudeloo16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 I E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl rallelwegen voor bestemmings- en langzaam verkeer krijgen. Maar vorig jaar stokten de subsi diestromen. Provinciale Staten trokken nog wel zes miljoen eu ro extra uit voor het voltooien van de rondwegen om Aarden burg en Breskens en voor het vei liger maken van de wegen Bres- kens-Sluis, Oostburg-Cadzand en Aardenburg-Eede. Geld voor parallelwegen langs de rondweg Breskens was ech ter niet in dat bedrag begrepen. „De rondweg komt er om het dorp Breskens te ontzien. Het centrum gaat de komende jaren op de schop. Vooral om het dorpshart te verfraaien, maar het is natuurlijk niet de bedoe ling dat de verkeersveiligheid vervolgens wordt aangetast doordat er ee: stoet landbouw voertuigen dor het dorp rijdt", legt Poppelaai uit. Trekkers en adere landbouw voertuigen moten dus op ande re wijze Breskos kunnen passe ren. Een pardelweg aan één van beide zij dn van de rond weg kost tónna, weet de gede puteerde. „Dalbedrag hebben we niet. En vtgens de stuur groep is het ook niet nodig om zoveel geld te investeren in zo'n weg, omdat het landbouwver keer nauwelijks overlast zal ver oorzaken op de parallelweg." Poppelaars constateerde eerder al dat landbouwvoertuigen hoogst zelden betrokken zijn bij ongelukken op hoofdrijbanen. De CDA-fractie in de gemeente Sluis drong tweeënhalve maand geleden ook d aan op de na door de stuurgroep gekozeir. op*- lossing. Voord om dé bewoners van de doorgaande wegen ia Breskens - Stheldekade, Grate Kade en Dorpsstraat voorop, - niet alsnog cp te zadelen' met extra verkeersoverlast, terwijl] hen al jaren vordt beloofd1 dat hun straten verkeersluwer wor den. In de Oude Breskenspolder liggen 'karrenvelden'. Deze hebben zich al ontwikkeld tot kine stukjes natuur, door Jean-Lou de Gucht CAD ZAND - Waar is de natuur mooier dan in de kuststrook van West- Zeeuws- Vlaanderen? Eeuwige pracht, altijd zo houden. Strand, duinen, ruim te en rust. En niet te vergeten de 'grote lucht'. Al in de jaren vijftig wist dit gebied daarmee te scoren. Levien Basting uit Retranchement was een van de eersten die een mini-camping bij zijn boerderij begon. Hij herinnert zich nog goed waarom de toeristen van toen de weg naar West-Zeeuws-Vlaanderen wisten te vinden. „Rust en ruimte." Volgens zijn zoon Piet, eigenaar van camping Cassandria in Retranchement is dat nog steeds zo. „Mensen uit de stad brengen hier de vakantie door. Lo gisch, daar zitten ze als het ware gevan gen tussen de flatgebouwen. Hier krij gen ze vergezichten." Als het aan de drie gemeenten en het waterschap in Zeeuws-Vlaanderen ligt, komt er nog meer natuur bij langs de kust. De verdieping van de Westerschel- de brengt met zich mee dat er nieuwe natuur bij moet komen. Het gaat om de aanleg van 600 hectare nieuwe getijde- natuur. De helft daarvan is al aangewe zen door de Nederlandse en Vlaamse re geringen. Maar hoe zit het met de andere helft? Daarvoor is de provincie aan zet. De ge meenten en het waterschap nemen nu zelf het initiatief, door 'potentiële loca ties' te noemen. En die liggen vrijwel al lemaal in de gemeente Sluis. Het gaat om een groot deel van de Oud-Breskens- polder ten westen van Breskens (onge veer 180 hectare), de Herdijkte Zwarte Polder (18 hectare) en de Tienhonderd polder tussen Nieuwvliet-Bad en Cad- zand-Bad (20 hectare) en de Piaskreek bij Hoofdplaat (24 hectare). Ook moet een groter deel van de Willem-Leopold- polder bij het Zwin worden gevoegd (240 in plaats van 120 hectare). Een rondgang door de 'potentiële loca ties' levert op dat mensen niet meer we ten waar ze aan toe zijn. „Wanneer krij gen we nu eens duidelijkheid?", vraagt een inwoner van Hoofdplaat zich af. „Nu zijn we eindelijk van die windmo lens af, begint het gedoe over ontpolde- ring in de streek weer. En waarom is ons in al die jaren daarover niets ge vraagd?" Poppenkast Campinghouder Piet Basting ziet niets in de natuurcompensatie. „Wat een pop penkast allemaal. Ooit is er voor geko zen dat de natuur voorrang zou krijgen in de Oosterschelde en de economie in de Westerschelde. Maar nu begint dat gezeur over de natuur ook hier. B;ting wijst het toevoegen van een dtl van de Willem-Leopoldpolder bij htZwin af. „Wat betekent dat voor de vë>inding tussen Retranchement en Kokke? Als die weg dichtgaat, zijn wij vstoken van campiriggasten uit het ziden." Inie natuur de natuur laten' ziet Bas- tir niets. „Want dan weet ik het wel. Ki; maar eens naar het Zwin. Wat is dar nog over van de heide die er eens stcd. Overwoekerd door gras. Hetzelf de ie ik gebeuren in de nieuwe natuur- geleden langs de kust. Want ik zie de buil hangen. Er zal natuurlijk wel gee geld zijn om die nieuwe natuur te onerhouden. Laat het zoals het nu is. Je 2bt immers een prachtig landschap, gras onderhouden door de boeren. Pas op at je dat niet weggooit en dat de toe- risln uiteindelijk wegblijven. Hier in We-Zeeuws-Vlaanderen leven we im- me van het toerisme." Hay en Lenie Schrijver uit Hilversum zijnen paar dagen met vakantie in We-Zeeuws- Vlaanderen en rusten uit vanun fietstocht op de dijk bij Hoofd- pla;. Van hen mag er best nog wat na- tuubij komen. „Mar ik hoop natuurlijk wel dat de boen hier niet de dupe van worden", vod. Lenie er aan toe. „Een ding moet foto Wim Koaymarr echter voorop staan. De Zeeuwen moe ten hier zelf over beslissen. Ik hoop dat hen niets van bovenaf opgelegd wordt Of dat zal gebeuren moet Jacobus Sa- lomé uit Nieuwvliet nog zien. Ondanks zijn 77 jaar is hij nog wat aan het schof felen op zijn akker. „Ach, ik heb rn'm tijd gehad. Ik hoef niet meer te leven van de opbrengst vanim'n grond. Maar ik maak me wel zorgen. Ik denk dat het over een jaar of vijf hier afgelopen is met de boeren. Dus moeten we heel zui nig zijn op de toeristen. Die brengen ten minste nog geld in het laatje. Rampzalig Als je diep in het hart van Salomé kijkt, zie je dat hij het jammer vindt dat er na tuurcompensatie moet komen. „Eigen lijk vind ik het rampzalig. Boerenbedrijh ven die van vader op zoon zijn overge gaan verdwijnen. Maar het is niet an ders. Het gaat gewoon slecht met de boe ren." Zou Salomé ook geneigd zijn om zijn grond te verkopen die vervolgens inge richt wordt als natuurgebied? „Ik hen al benaderd. Maar ik heb het nog niet gedaan. De prijs die ze bieden vind ik te laag. Ik hoop dat ze in de toekomst wat meer bieden. Dan komt het er mis schien wel van." Salomé kijkt eens om zich heen. „Moe der natuur heeft ons hier rijkelijk voor zien van veel goeds." En Iaat de Zeeuw se bestuurders rru denken dat ze het nog veel beter kunnen. KLOOSTERZANDE - In zwem bad De Honte in Kloosterzande wordt vanaf maandag tot en met vrijdag juni de jaarlijkse zwemvierdaagse gehouden. Deelnemers moeten vier van die vijf dagen hun baantjes te trek ken. Er kan gezwommen wor den van 9.30 tot 10.30 uur en van 15.00 tot 18.00 uur. Op woensdag van 10.00 tot 11.00 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur- Biljarten Kanaalzone, kaarten; 14.00 uur: Bingo; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur. Kaarten en biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 16.00 uur: Zitgymnastiek; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten bieden en jokeren, bingo; 13.30 uur: Koersbal; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur: Koersbal; HEIKANT - 't Heike, 13.0Gur; Biljarten en pieren; Zaal Maton, 19.30 uur Frecountry dan cers; HENGSTDIJK - Horecacerum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 93 uur: SWO Franse les; 9.30 uur: Biljaen, kaarten; 13.30 uur: Volksdansen lijndansen; 19.30 uur: Gezelschaps daen; HULST - De Lieve, 9.00 ui Fysio gym; 9.30 uur: Bloemschikken; 1.00 uur: Fy sio gym; 13.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Bridge, jeu de boules; 14.00 uur: Inter net café; Baudeloo, 19.30 uur: Musical kinder koor de Wal-Noten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten en spelmiddag; ST-JAN STEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 20.00 uur: Uitvoering jeugdtoneel; SLUIS - Centrum, Kermis tot en met maandag 6 juni; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen: Sporthal 't Zwaantje. 9.00 uur Bowls; t Schelpenhoekje. T5.00 - 18.00 uur Jeugdcentrum Meetpoint; 20.00 uur: Bingo; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE - Festivalterrein, 20.00 uur: Graafjansfeesten met Kreekrock; IJZENDUKE -Basisschool Molenbol- werk, 18.30 uur Avond wandelvierdaag- HULST - De gemeente Hulst gaat zo'n 150 tot 200 straat lantaarns weer 's nachts laten branden. Uit bezuinigings overwegingen was het licht uitgedaan, maar daarover kwamen klachten. Diverse raadsfracties drongen er bij het college op aan de bezuinigingsmaatregel terug te draaien. „We hebben een rondje gemaakt en inderdaad ge constateerd dat er plaatsen zijn waar het beter is de straatverlichting weer 's nachts te laten branden. Op die plaatsen waar het gevoel van veiligheid is afgenomen, gaan de lichten terug aan", verklaarde wethouder E. de Deckere gisteravond, tijdens de vergadering van de ge meenteraad. Hij deed dat naar aanleiding van kritiek op het verlichtingsbeleid door de fractie van Progressief Hulst. Volgens die fractie gooit de gemeente elk jaar dui zenden euro's over de balk door de sfeerverlichting van de stadswallen te laten branden terwijl het nog licht is. „Het is ronduit belachelijk om een bezuinigingsmaatregel op de straatverlichting kost wat kost door te voeren en bij deze 'sfeerverlichting' met gemeenschapsgeld te blijven morsen", aldus woordvoerder F. de Vries. De Deckere wist daarop te melden, dat de verlichting van de wallen de gemeente jaarlijks slechts 1200 euro kost. Hij beaamde wel, dat de verlichting te vroeg gaat branden. HULST - Na evenementen wordt de binnenstad van Hulst weer te snel opengesteld voor auto's. Dat is niet in het belang van bezoekers en ook niet gastvrij, vindt de fractie van Progressief Hulst. De partij spuide die kritiek gisteravond tijdens de vergadering van de gemeenteraad, naar aanleiding van het Dweilbandfestival dat eind mei werd gehouden. Direct na de laatste noten om 18.00 uur werd de afsluiting van de binnenstad al opgeheven, ter wijl er op dat moment nog heel wat volk in het centrum van Hulst rondliep. Ook tijdens de Reynaertfeesten in au gustus gaat dat al enkele jaren zo, wist Progressief Hulst. Zijn fractie vindt dat de gemeente de afsluiting beter pas kan opheffen wanneer er minder mensen in de binnen stad rondlopen en een veilige verkeerscirculatie weer mo gelijk is. Burgemeester J.F. Mulder vond daar ook iets voor te zeggen, maar pleitte er voor duidelijkheid te ge ven en niet hap-snap te werk te gaan: „We moeten ook re kening houden met de bewoners van de binnenstad." SLUIS - Bij snelheidscontroles in West-Zeeuws-Vlaande ren zijn de afgelopen weken veel hardrijders gesigna leerd. „Verontrustend", vindt projectleider H. Uitterhoe- ve van Duurzaam Veilig Verkeer, dat de controles uitvoer de in samenwerking met 3VO en de provincie. Omdat het een meetonderzoek betrof en de politie niet aanwezig was, werden er geen bekeuringen uitgeschreven. Op de Philipsweg tussen Waterlandkerkje en Oostburg, waar een maximumsnelheid van 60 kilometer per uur geldt, werd de hele vorige week gecontroleerd. Slechts negen procent van de passanten hield zich aan de snelheid. Op de Scheldekade in Breskens, waar twee weken geleden twee dagen lang werd gecontroleerd, hield tijdens de eer ste meetdag zelfs geen enkel voertuig zich aan de maxi mumsnelheid van dertig kilometer per uur. „Nu nodigt de ze weg ook niet echt uit om die snelheid te handhaven", geeft Uitterhoeve toe. „De weg is erg breed en zo ruim dat je al snel harder rijdt. We werken aan een inrichtingsplan om de weg aan te pakken." (Advertentie) Weg met bril en lenzen! www.evecenter.nl Bel gratis 0800- 25 26 27 Advertentie KOZIJNEN-ZONWERI MG WWW.AAZET .1 Kapelle - Tel. 0113-3 (Advertentie) Meldt u nu aan voor onze collectieve acties tegen Aegon, Dexia, Fortis, DSB Levob. Kom 4 juni a.s. naar onze infomiddag te Bavel, Bruininks Brasserie, Kerkstraat 10, zaal open om 13.30 uur. info: www.beursklacht.nl adres: postbus 202 2002 CA te Haarlem Tel. 0900-2552248 (50 ct/pm) (Advertentie) buitenlandse zelfstandigen Bij onze werkzaamheden voor het opsceilen van de jaarrekening treffen wij steeds vaker facturen aan van buitenlandse zelfstandigen zonder per soneel (ZZP'ers). Bij navraag blijkt, dat klanten niet alojd op de hoogte zijn van de mogelijke gevaren .Veel ondernemers gaan ervan uit, dat EU-onderdanen in Nederland als zelfstandige kunnen werken Op zich is dit terecht. Maar zij weten niet dat de Arbeidsinspectie kritisch kijkt naar de zelfstandigheid van buicenlanders. Ook veronderstellen ondernemers onterecht, dat een verklaring van de Belastingdienst omtrent het onderne merschap een vrijbrief is om in Nederland te kunnen werken raag naar documenten Ons advies is om alleen in zee te gaan met ZZP'ers die beschikken over een rechtmatig bewijs van verblijf als zelfstandige en over een verklaring van de Belastingdienst omtrent de arbeids relatie. Deze is vergelijkbaar met een VAR. Kopieen van deze documenten dient u bij uw administratie te bewaren, evenals een kopie van het paspoort van de ZZP'er. Neem zo snel mogelijk contact op met uw ABAB-adviseur, bijvoorbeeld Frank Verlinden via telefoonnummer (076) 543 80 33. www. at

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43