Hoogwater bedreigt Waterfront SfUMrH voor een beetje giro 404040 0 Hoogste punt bereikt PZC PZC Maak van een nekslag geen tegenslag Als ik natte voeten krijg, staat half Nederland blanl! weekenddiensten Kans op wateroverlast in nieuwbouwwijk aan Thoolse haven 3+1 GRATIS 'fk rave* BEL (030) 65 65 OOO <3® Kinder mi?' Tel: 0113 - 212783 Kaarten en cadeaus van Unicef zorgen voor blije gezichten! vrijdag 3 juni 2005 door Freek Janssen THOLEN - De dreiging van wa teroverlast mag dan een stuk groter worden; de bewoners van Waterfront lijken zich er niet veel zorgen over te maken. Ze voelen zich hoog en droog op de landtong in het Schelde-Rijnka- naal: „We zitten hier anderhal ve meter boven de waterspie- gel." D. Slegt, die woont aan de Oude Werf, denkt niet dat het zo'n vaart zal lopen met die watero verlast. „We hebben hier een ter rasje aan het water, maar dat moet wel flink stijgen, voordat we daar iets van merken. We kunnen niet eens vanaf het ter ras pootje baden, het ligt ruim een meter hoger. Misschien dat onze kruipruimte nog onder zou kunnen lopen. Het woongedeel te niet, dat ligt een stuk hoger." M. Iioff hoopt vooral dat ze goed op de hoogte wordt gehou den. Ze heeft een vrijstaand huis aan de Schelde-Rijnweg, dat ook hoog genoeg ligt, zitten hier op anderhalve mei boven de waterspiegel. Je zj nu wel al af en toe niveauve schil, maar onderstromen 2 het niet snel." Haar straatgenote L. de Heer! kijkt het net zo nuchter. lijk is eerlijk, de onderkant vj mijn huis is ongeveer gelijk de dijk van Tholen. Voordat natte voeten krijg, staat half derland blank." Laconiek Volgens De Heer zijn de meesfe buurtbewoners laconiek over! dreiging van wateroverlal „Een echte watersnoodramp 2$ het ook niet worden." Dinsdag 7 juni is een inspras middag en -avond op het g£ meentehuis in Sint-Maarteni dijk. De bewoners van Wat® front worden om vijf uur 's mic^ dags en half acht 's avonds ing| licht over het plan 'Ruimte voje de rivier'. Vanaf half negen isf de mogelijkheid om in te spii ken. I I 1 zaterdag 4 en zondag 5 juni 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland R. W. de Bruin, Vermetstraat 15, 's Heer Arendskerke, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) I 270620. I Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman,I Verboom en Boer: j A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233offe (0113)228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, vanjf Dijk, Stokman: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Korf gene, tel. (0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren,^ Huiskes-Cornélisse en M. Berrevoeis.j: Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weeken(| spreekuur Poortvliet, KalfsdamseweoÈ zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Botes markt 10 van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. J Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners j tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: c W. Diteweg, tel. 0113 224099 f Bij geen gehoor via alarmcentrale f Vlissingen, 0118 414444. Gistermiddag werd het hoogste punt bereikt van het nieuwe appartementencomplex bij winkelcentrum De Spinne in de Goese Pol der. foto Willem Mieras door lnqrid Huibers GOES - Winkelcentrum De Spinne knapt zienderogen op, nu het nieuwe apparte mentencomplex tegenover de Lidl steeds vastere vormen aanneemt. Gistermiddag werd het bereiken van het hoogste punt ge vierd. In het gebouw komen 32 woningen: veer tien koop- en achttien huurappartemen- ten. Het kleinste appartement telt onge veer negentig vierkante meter vloeropper vlak en het grootste ruim honderdveertig. Op dit moment zijn twaalf woningen ver kocht en heeft woningbouwcorporatie RWS nog eens vijftien woningen ver huurd. Op de begane grond van het complex ko men winkels. Zo is het de bedoeling dat het winkelcentrum een 'medische voorzie ning' krijgt en is een drogist geïnteres seerd in een vestiging in de Goese Polder. De Chinees, bakker en bloemist die nu al in het winkelcentrum gevestigd zijn, be houden straks een plekje. Het appartementencomplex wordt ontwik keld door Marsaki, de commerciële poot van een drietal Zeeuwse woningcorpora ties. door Ben Jansen THOLEN - De bewoners van de nieuwbouwwijk Waterfront aan de haven van Tholen krijgen mo gelijk te maken met waterover last. Hoe vaak en in welke mate hangt af van de waterstand op de grote rivieren. Rijkswater staat wil het Krammer-Vol kerak-Zoommeer gebruiken bij de afvoer van extreem grote hoe veelheden water op de Rijn en de Maas. De plannen daarvoor staan in de planologische kernbeslissing Ruimte voor de Rivier, waar over deze week een inspraakpro cedure is begonnen. Rijkswater staat gaat ervan uit dat de regel maat waarmee Waterfront te maken krijgt met hoogwater geen belemmering vormt voor de inzet van het Krammer-Vol kerak-Zoommeer in het stelsel van maatregelen om ernstige wa teroverlast in het rivierenge bied, zoals in 1993 en 1995, te voorkomen. Wel wordt erkend dat overleg met de bewoners van Waterfront en duidelijkheid over schadevergoedingsregelin gen aandacht moeten krijgen. De wijk is aangelegd op de land tong tussen de haven van Tho len en de Schelde-Rijnverbin- ding. Nader onderzoek is verder no dig naar de gevolgen voor de vei ligheid van omliggende gebie den, recreatie (jachthavens, stranden, paviljoens en dergelij ke), natuur, milieu en scheep vaart. Een ander aspect dat na dere studie vergt, is de afwate ring van West-Brabant. Het is niet onwaarschijnlijk dat hoge afvoeren op de Rijn en de Maas samenvallen met veel neerslag in Zuidwest-Nederland. Bij een hoge waterstand op het Kram- mer-Volkerak-Zoommeer kun nen de West-Brabantse rivieren hun water niet makkelijk kwijt, waardoor bijvoorbeeld in Breda wateroverlast dreigt. Volgens Rijkswaterstaat kan het Krammer-Volkerak-Zoom- meer betrekkelijk eenvoudig ge schikt worden gemaakt als over loop wanneer de Rijn en de Maas zwellen. In de planologi sche kernbeslissing staat dat een aantal beperkte aanpassin gen aan de Volkerak- en Kreek- raksluizen en aan de dijken en andere waterbouwkundige wer ken moet worden uitgevoerd. Door het aflaten van water via de Volkeraksluizen op het Kram- mer-Volkerak-Zoommeer bij verwachte extreem hoge water standen op het Hollandsch Diep daalt het peil daar en op het Ha ringvliet, Spui, Amer, Oude Maas, Dordtsche Kil en de Noord. Daar kunnen dan ingrij pende dijkversterkingen en an dere dure maatregelen achterwe ge blijven. De planologische kernbeslissing Ruimte voor de Rivier is een ver volg op het Deltaplan Grote Ri vieren dat na de wateroverlast in 1993 en 1995 is uitgevoerd. Dat plan voorzag in versterking van kwetsbare rivierdijken. Me de met het oog op de klimaats verandering biedt verbetering van die dijken op de lagere ter mijn onvoldoende soelaas. Meer ruimte voor water is nu de bood schap. Dat kan onder meer door uiter waarden geheel of gedeeltelijk te verlagen, nevengeulen te gra ven, dijken landinwaarts te ver leggen, opslagbekkens aan te wijzen, obstakels in de rivierbed ding op te ruimen, kribben te verlagen en het zomerbed van de rivier te verruimen. De voorgestelde afvoer van ri vierwater via het Krammer-Vol kerak-Zoommeer past in het streven de door de Deltawerken afgesloten wateren in Zuid west-Nederland weergedeelte lijk onder invloed van het getij te brengen. De verbindingsslui- zen die daarvoor nodig zijn kun nen ook worden gebruikt voor het spuien van overtollig rivier water. Rijkswaterstaat houdt dinsdag vanaf 16.30 uur in sport- en ge meenschapscentrum Meulvliet in Tholen een informatie- en in spraakbijeenkomst over Ruimte voor de Rivier. Op 17 en 19 uur worden korte presentaties ge houden. De hoorzitting begint om 20.30 uur. Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC, Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07 00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele wijken in uw buurt vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's. Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl het alfabet van Zeeland KINDEREN EERST Bestel via www.unicefshop.nl of bel 070 333 93 00 (tijdens kantooruren) it's a special moment 5 TEN CATE 1 Bij aankoop van 3 producten, het •!- gratis. Combineren uit verschillende Ter, Cate collecties is mogelijk, laagstgeprljsde product iS gratis Oe actie loopt van 31 mei r/m 2 juli 2005. SPECIAALZAAK Klokstraat 21, Goes Word nu lid van Whiplash Stichting Nederland Jaarlijks worden tussen de 15.000 en 30.000 mensen slachtoffer van een whiplashongeval. De Whiplash Stichting kan de steun en informatie geven die u nodig heeft, via lotgenotencontact, voorlichting en juridisch advies. Word lid en maak van een nekslag geen tegenslag. \Whipiash Stichting Nederland NATIONAAL I FONDS contribute Vkir 'v *V - A. Kinderhulp geeft een beetje gewoon geluk aan kinderen in moeilijke of bijzondere thuissituaties. Steunt u Kinderhulp daarbij? tel 0570-611899 www.kinderhulp.nl Informatie, advies en ondersteuning m.b.t. gezondheidszorg, gehandicap tenvoorzieningen, jeugdzorg en pro- ZorgInfo .|erb7ad zeeland blemen rondom WAO Telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 09.00-13.00 uur E: ZQrginfo@klaverbladzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32