Onwillige knie zit Beatrix dwars PZC 135,- M GITAAR SALE s S S O Casper Hobbes Prinses Maxima woedend over aantijgingen Privé Medische ingreep moet vanwege jubileumviering enige tijd wachten Noorse koning is hersteld voor eeuwfeest Knapste prins toont nieuwe boreling puzzel T T T - V L .V O R I E T i Heer Bommel en de Hopsa's recept Kipfilets Hawaiian Sun G weer J vrijdag 3 juni 2005 door Hans Jacobs Prinses Maxima voelt zich aangetast in haar eer en goe de naam door een deze week in roddelblad Privé verschenen verhaal. Daarin wordt beweerd dat zij een kindermeisjes heeft geslagen na een conflict over de verzorging van prinses Amalia. De verzorgster zou kort daarna zijn ontslagen, aldus het blad. Privé, dat zich baseert op 'hard nekkige geruchten van hofbron- nen', schrijft ook dat Maxima op de Eikenhorst drie kinder meisjes in dienst heeft. Via de Rijksvoorlichtingsdienst laat Maxima weten dat het bericht niet klopt. 'In werkelijkheid is sinds november 2004 één en het zelfde kindermeisje in dienst; het is ook onjuist dat zij een tik heeft gehad', aldus de ver klaring. 'Het onjuiste bericht le vert een inbreuk op de persoon lijke levenssfeer op', aldus de RVD, die het blad voor publica tie al had gezegd dat het ging om 'flauwekulverhalen'. Het prinselijk paar overweegt ander maal stappen te nemen tegen de uitgever en de hoofdredacteur van Privé. Vorige week was er al een conflict over de publicatie van amateurfoto's van een be zoek aan een kinderboerderij. Juristen onderzoeken de haal baarheid van een rechtszaak. Maxima en Willem-Alexander liggen al langer overhoop met Privé. Zo publiceerde het blad in het geheim gemaakte foto's van hun woning, en schakelde het de echtgenote van een bevei ligingsambtenaar in om de gan gen van het paar na te kunnen gaan. GPD door Hans Jacobs Koningin Beatrix kon giste ren gerust zijn. Ze hoefde bij haar jubileumbezoek aan de provincie Gelderland niet zo veel te lopen. Dat kwam goed uit, want de koningin heeft al geruime tijd flink last van haar linkerknie. Die speelt vooral op bij het trap lopen, het gaan zitten en staan en bij wandelingen over onge lijkmatige oppervlakten - zoals straatstenen. Eigenlijk moet de knie worden geopereerd, maar daar is in dit jubileumjaar geen tijd voor. „Volgend jaar", zei ze eerder over het tijdstip van de noodzakelijke ingreep. Beatrix blijft goed gemutst onder het on gemak. „Er zijn ergere dingen", verklaarde ze vorige week aan het slot van het bezoek aan Lim burg, waar heel wat meters moesten worden afgelegd. „Af en toe mag ik met de lift", glim lachte de 67-jarige koningin, toen ze bij een rondleiding door museum Industrion in Kerkrade even uit zicht verdween. In Nij megen, waar Beatrix gisteren een groot deel van de middag te gast was, stonden helikopter, boot, rijtuig en bus voor haar klaar. Knieproblemen zijn overigens niet nieuw voor konining Bea trix. In juli 2002 werd zij in het Rode Kruis-ziekenhuis in Den Advertentie YAMAHA Van-€-46tT AKTIEPRIJS Lange Delft 80 4331 AS Middelburg 0118 - 63 52 52 www.mcmiddelburg.nl Meer aanbiedingen vindt u in onze winkel Muziekcentrum -- Middelburg Haag al aan de meniscus van haar rechterknie geopereerd. Ze ondervond er toen al enige tijd hinder van en besloot de chirurg te vragen er wat aan te doen. Vorig jaar onderging Beatrix in Den Haag een kijkoperatie aan haar andere knie. Dezelfde die haar nu in de weg zit. De koningin moest in februari verstek laten gaan in de plechti ge processie van het Academie gebouw in Leiden naar de Pie terskerk, waar zij een eredocto raat ontving. Het lopen over een steile brug en kinderhoofdjes was te pijnlijk. Bij de winter sport in het Oostenrijkse Lech ging het beter, maar bij het lo pen op straat gebruikte Beatrix Koning Harald is op tijd be ter om op 7 juni in Oslo de feestelijkheden bij te wonen ter gelegenheid van het eeuwfeest van de onafhankelijkheid. Een partijtje zonder een van de belangrijkste feestvarkens zou aan glans verliezen, vonden veel Noren. Tenslotte zit zijn fa milie dit jaar ook honderd jaar op de troon. Koning Harald (68), is dit voor jaar geopereerd aan een defecte hartklep. Vorige maand moest hij nog versterk laten gaan bij de viering van de nationale feest dag en afgelopen vrijdag ont brak hij in Stockholm bij een ko ninklijke familiereünie. Maar nu is Harald weer helemaal fit. GPD haar skistokken. Voor een be zoekje aan de kapper met schoondochter Laurentien en kleinkind Eloise werd de auto ingeschakeld. Op Koninginne dag in Scheveningen had de vor stin het aan het einde van de ruim anderhalf uur durende rondgang door het vissersdorp duidelijk moeilijk. Volgens de koningin kent ze wat dat betreft slechte en goede dagen. Volgen de week vrijdag - 10 juni- be zoekt de vorstin de provincie Zeeland. GPD AMSTERDAM- Prins Maurits met zijn derde nazaat, dochtertje Felicia Juliana Benedicte Barbara, dat op de laatste dag van mei werd geboren. In het dagelijks leven zal zij Felicia gaan heten. Overigens valt Prins Maurits in de smaak bij de vrouwen. 86 procent van hen vindt de oudste zoon van prinses Mar griet de aantrekkelijkste prins die ons koninkrijk te bieden heeft. Dat is gebleken uit 'De Grote Vorsten Populariteitspoll' die het tijdschrift Vorsten Royale, het maandblad over monarchie en vorstenhuizen, onder meer dan zevenhonderd respondenten heeft gehouden. Bij de prinsessen is Maxima de onbetwis te winnares. Zowel tweederde van de mannen als van de vrouwen vindt haar het sympathiekst, het best gekleed én het aantrekkelijkst. foto Ruud Taal/GPD lengte maat stank afsluiter geslacht vreemde taal schut sluis gods dienstig saai zeer begaafd T 7 getal 2 dieren geluid buffel uitroep 1 gravure 6 mond- middel T 4 takje wig l houding klooster linge T kostuum nummer octrooi 5 voor zetsel l T wijfjes rund 3 veer kracht 1 kreupel In dit diagram is een woord van 12 letters verstopt. Het is te vinden door, beginnend bij het vakje met de stip, telkens een vakje naar links, rechts, onder, boven of diagonaal te verspringen. Elke letter wordt eèn keer gebruikt. Hoe luidt het zoekwoord? Horizontaal: 1. Afscheid van de aandelenhan del (8); 5. Gangverlichting (8); 6. Lees aandachtig ter ontspan ning! (4); 8. Moet men hebben om het te maken (4); 10. Exclusief het eerste deel (5); 12. Bezigheid om hogerop te komen (5). Verticaal: 1. Grote glazen signaleren (6); 2. Komt mijn opa uit een heilstaat? (6); 3. Hoe heet die tennis speelster ook weer? (5); 4. Behoefte aan klinkers in het leger (5); 7. Rustig aan, niet zo hard op de toetsen slaan! (5); 9. Zacht en sappig uit de Amstel te halen (4); 11Pool waar niets aan ont breekt (3). Oplossingen van gisteren: Kruiswoordraadsel: Horizontaal: 1. Girandole; 9. Oder; 10. Abel; 11. go; 12. mol; 14. op; 15. nenia; 17. lui; 19. ale; 21. reu; 22. rio; 23. oer; 25. era; 27. stern; 30. dl; 32. obi; 33. eu; 34. jojo; 36. accu; 38. emailleur. Verticaal: 1. Gogol; 2. Ido; 3. re; 4. arme; 5. Dali; 6. Ob; 7. Leo; 8. elpee; 13. ont; 15. Niers; 16. aaien; 18. ure; 20. lor; 23. oudje; 24. web; 26. azuur; 28. tooi; 29. rial; 31. lom; 33. ecu; 35. ja; 37. ce. Slangpuzzel: 1. Trio; 2. otalgie; 3. energie; 4. estrade; 5. elan. Oplossing: tolereren. Crypto-overlapper: Horizontaal: 5. Klinkomen; 6. pilvrijwel; 7. stolatent; 8. armoervos. Verticaal: 1. Pleisterk; 2. knevelbom; 3. polijstern; 4. zekernkop. puzze||and ©Toonder Studio's Enige tijd daarna, toen heer Bommel zijn kwetsuren ver zorgd had en een schone jas had aangetrokken, was Joost gereed met het eten. „Op de goede afloop", sprak de gast heer, toen de schalen werden binnengebracht - en hij hief met enige moeite het glas. „Het is te veel om precies te ver tellen wat er gebeurd is. Trouwens, ik praat niet graag over mezelf, zoals iedereen weet. Maar het was héél vreselijk. Eenzaam en alleen bevond ik mij in de onderaardse gang, terwijl de kruitvaten dreigend om mij heen stonden. En toen begreep ik ineens, dat een land van eten, drinken en vrolijk zijn beveiligd moet worden tegen eenvoudige lieden en tegen aanspraak. Daarom heb ik de toegang vernietigd, met gevaar voor mijn tere gezondheid. Nu is het onherken baar afgesloten, terwijl het niet eens op de kaart staat!" „Knap werk", prees de commissaris, aandachtig een teug nemend. „Hm", zei Tom Poes. „Er zijn nog steeds lieden, die weten waar het ligt." Daar had hij gelijk in. Maar de Oliehandelmaatschappij had er verder geen belang bij, en de oude Zadkiel verge noegde zich ermee om tegen het vallen van de winter op de overhangende rots te klimmen, waar eens de tankwagen had gestaan. Het was al donker en de regen viel in stromen neer, doch de oude zwerver stond lange tijd naar beneden te staren. „Ik kan daar niet meer komen", sprak hij tot zichzelf. „Maar het is toch goed om af en toe eens te kijken naar een plek waar het altijd zomer is." Einde van dit verhaal. 15 HET JOU OOK 0T&VALI&I PAT NIEMANN 1\(M OOiï N0Ó NETJE5 KLEEPT? IEPEKEEN ZIET EK ALTIJP 5LORPI& UIT. EN IEPEKEEN 15 ONdO&fP. MEN5EN VLOEKEN VOOZXPUmP EN PENK MAAK NIET PAT IÉMANP HOÉ, 'U' Of 'MENEER ZE£T. EK 15 ÓEEN KE5PEZT MEEK. door Bill Watterson ENWAAK0M M OETIKPf WEKELPVEKANPEKEN?/ erecht naar een recept van een Chine- 1 se familie die op Hawaii woont. Voor 4 hoofdgerechten: 4 enkele kipfilets, elk ca. 140 gr.; 2 eetl. bloem, gezeefd; 2 theel. milde kerriepoeder; zout; witte peper; 1 theel. gemberwortelpoeder (djahé); 2,5 eetl. (zonnebloem)olie; 2 theel. al- lesbinder; 1/2 tablet voor kippen bouillon, verkruimeld; 4 ananasrin- gen 1 dl ananassap of lichte siroop uit blikje; 2 eetl. Chinese rijstwijn; 1 theel. sambal oelek; 1 eetl. verse ko rianderblaadjes; takjes koriander voor de garnering. Leg de kip tussen twee velletjes plastic fo lie en sla het plat met een keukenbijltje. Schep in een diep bord gezeefde bloem, kerriepoeder, zout, peper en gemberwor telpoeder luchtig door elkaar. Wentel de kipfilets door het mengsel en schud over tollige bloem er af. Verhit een koekenpan en laat de olie heet worden. Leg de kipfi lets in de pan en temper direct daarna de warmtebron. Bak de kip in 8-10 min. goud bruin en gaar. Neem ze uit de pan en houd ze warm. Verwijder de olie uit de pan. Blus de pan met 2,5 deciliter water. Breng alles onder voortdurend roeren aan de kook. Voeg het verkruimelde deel van het bouillontablet, ananassap of -si- Hans Belterman roop en rijstwijn toe. Laat aan de kook ko men. Roer krachtig door. Schenk door een fijn zeefje in een pannetje met dikke bodem. Breng opnieuw aan de kook. Voeg sambal oelek toe en strooi allesbin- der erdoor en roer krachtig door. Proef de saus en corrigeer de smaak met zout en/ of peper. Warm de ananasringen even in de saus op. Presentatie: snijd de borstfilets in plak ken. Leg ze in het midden op voorver warmde borden. Schep de saus er over en strooi er korianderblaadjes over. Leg de warme ananasringen en takjes korian der op de kipfilets. Serveer er rijst bij. Europa: Buien Het onbestendige weersverloop van Door: Grieta Spanner dit voorjaar doet sterk denken aan [e de aanloop naar de zomer van 2004. Ook toen gingen de tempee( raturen sterk op en af en vielen er vele buien. 2 juni vorig jaarw het in Vlissingen niet warmer dan 14 graden, een kleine week Isf gevolgd door een tropische dag. Het uitblijven van een krachtd^ hogedrukgebied in onze omgeving is debet aan de sterke wisseU valligheid. Ook vandaag moeten we hogedrukwerking ontberenn Dit betekent overigens geenszins dat het frisjes is. Integendeel;* maxima gaan naar 22 a 23 graden. In Zeeuws-Vlaanderen en mja richting West-Brabant komt het kwik waarschijnlijk ruim boven' zomerse 25 graden uit. In de lucht zien we een vrij chaotisch bee van wolken en zon, met vanochtend her en der een mistbank nevelige condities. Er kan gedurende de ochtenduren al een pite< bui vallen, maar de kans daarop neemt vanaf het middaguur st«p< toe. Dan komt namelijk een storing vanaf zee dichterbij met das-g- achter koudere lucht en daar door een toenemende onstabi liteit. Een paar fikse onweers buien zijn aldus mogelijk, waarna later vanmiddag of aan het begin van de avond, de wind van zuid naar zuidwest draait. Daarmee staat de weg open voor de aanvoer van koelere zeelucht en wordt de - een beetje kleffe - lucht van van daag verdreven. Vanavond en vannacht verlopen meest droog, morgen zijn wederom stevige buien mogelijk. En ook morgen is er daarbij kans op onweer. De warmte van vandaag was slechts een korte uitschieter, morgen is het een graad of 18. Fikse buien Vooruitzichten op 5.30 iT onder 21.;a max. min. wind 16° 11° ZW 4 Maan Nautisch bericht Een matige wind uit matig en de kans op 16 a 17 graden. Waterstanden vrijdag 3 juni Vlissingen Terneuzen Cadzand Roompot Buiten Roompot Binnen Zierikzee Krammersl. West Hansweert Stavenisse/Yers. zuid tot zuidwest, 4 Beaufort. Het zicht isL onweer is groot. Het kustwater is ongevt Hoog uur cm 0.00 177 0.20 201 12.09 194 0.05 127 1.16 109 1.25 129 1.14 139 0.45 216 1.26 133 water uur cm 12.36 208 12.56 232 12.34 157 13.56 136 14.05 159 14.05 170 13.26 248 14.05 163 zaterdag 4 juni Vlissingen Terneuzen Cadzand Roompot Buiten Roompot Binnen Zierikzee Krammersl. West Hansweert Stavenisse/Yers. Hoog water uur cm uur cm 0.51 192 1.12 216 0.25 178 0.55 138 2.10 117 2.25 138 2.15 146 1.42 230 2.26 141 13.21 215 13.42 239 12.59 201 13.21 160 14.46 136 14.55 159 15.11 170 14.15 253 15.06 163 H Hogedmfcgetoed lichte sneeuw matige sneeuw zware sneeuw lichte regen matige regen zware regen In het noorden en westen van Europa blijft het onbestendig met de komende dagen enkele (stevige) buien en soms onwe Het koudste weer bevindt zich daarbij nog altijd boven Lapla" want het wordt er niet warmer dan een graad of 11. Maar do." de regen is het ook in Oslo tijdelijk zo koud. In het zuiden van; Finland komt de temperatuur tot 17 graden, want daar is het vandaag droog en schijnt de zon. Frankrijk heeft ook met enk' regen- en onweersbuien te maken. Het wordt tussen 16 grade aan de Normandische kust tot maximaal 30 in de Dordogne. In Duitsland ontstaat er vooral in het noorden en westen een; of onweer. Het is warm met als topper 30 graden in het Zwaiï Woud. Zeeland: herhaling van 2004? HGMIDDAG3JUN*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 2