Verdeeldheid over turbines blijft PZC Vijf minuten over tijd is nog geen bon Sas heeft wel overlegd met Sint Albert PvdA in Hulst wil subsidie voor alle jeugdsporters VVD'ers Terneuzen kiezen Broekhuysen weer als lijsttrekker Directeur Winwind: advocaat draait actievoerders rad voor ogen K Excelsior houdt rommelmarkt agenda 15 AID bekeurt vissers en handelaar Zeeuwse scholieren in de prijzen Middelburg koopt Toorenvliedt ROC beraadt zich over gebouwen ttoor René van Stee TERNEUZEN - Advocaat W. Suijkerbuijk uit Terneuzen draait de bewoners van de Koe- jgorspolder willens en wetens een rad voor de ogen. Dat zegt jdirecteur H. Hutting van Win- wind. jWiniwind wil 22 windturbines in de piolder bouwen. Die zijn goed 'voor 44 megawatt stroom, ofwel de jaarlijkse stroomvoorziening van 35.000 huishoudens. Het gaat om een investering van ze- I"ventig miljoen euro. Suijker buijk is advocaat van de Stich ting Behoud Leefbaarheid Koe- ïgorspolder, fel tegenstander van •de komst van de turbines. Geldelijk gewin (Volgens Hutting heeft de actie groep geen schijn van kans om de bouw van het windmolen park nog tegen te houden. Hij vindt dat Suijkerbuijk proce deert om het procederen en al leen uit is op geldelijk gewin. „Er ms geen enkel argument meer om verder te gaan. Zowel de advocaat als de stichting is blind voor de realiteit, want tot dusver blijkt dat soortgelijke za ken nooit hebben geleid tot het afblazen van windmolenprojec ten. Verder is alles gelopen zo als het had gemoeten", aldus Hutting. Suijker buijk is net zo zeker van zijn zaak als zijn opponent. De zaak rammelt volgens hem aan alle kan ten. Vandaar dat hij na mens de stichting verder gaat met procederen. Er loopt nog een bodemprocedure bij de Raad van State tegen de verle ning van de milieuvergunning. Daarnaa st gaat er vandaag ook een verzoek de deur uit om de laanlegvergunning (onder meer |voor nutsvoorzieningen) te 'schorsenSuijkerbuijk: „Win- jwind kan daardoor volgende week zeker niet beginnen met we voorbereidende werkzaamhe den. Verder spelen niet alleen de kwesties rond de milieuver- gunning en de aanlegvergun- ning, maa r ook om de procedure rond de bouwvergunning. Die is TERHOLE - Fanfare Excelsior uit Terhole houdt zaterdag 11 juni een rommelmarkt bij het dorpshuis. Ter voorbereiding op de rommel markt gaan. vrijwilligers van Ex celsior zaterdag 4 juni vanaf 9 uurhuis-aan-huis spullen opha len. Wie wil dat zijn spullen eer der worden opgehaald, kan hier voor bellen naar C. van Eetvelt (0114 312055). Excelsior ge bruikt de opbrengst voor de aan schaf van instrumenten. (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.NI/ Kapelle -Tel. 0113-33^33 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl verleend op basis van een ver snelde bestemmingsplanwijzi ging. Ook daar zetten wij onze vraagtekens bij. Het duurt nog minstens anderhalf jaar voordat hierover helderheid is." Als de stichting verder gaat met door Euqène Verstraeten SAS VAN GENT - Er is wel de gelijk overleg geweest met de be woners van de Sasse wijk Sint Albert Noord over de vestiging van een woonwagencentrum in de buurt. Burgemeester en wethouders van Terneuzen zeggen dat in ant woord op vragen van P. Broek- huysen (WD). Het college wijst erop dat de verplaatsing van het woon wagencentrum van de Twee- kwartsweg naar de Vrijstraat een gedwongen verhuizing betreft. Om die te laten plaats vinden met medewerking van de bewoners is overeenstemming met die bewoners noodzakelijk, schetsen burgemeester en wet houders. Daarom is er verschil lende keren met de woonwagen bewoners overlegd. Suggestie Nadat die overeenstemming er was. heeft wethouder A. van Waes begin april bewoners uit een deel van de wijk Sint Albert geïnformeerd. Later hebben de wethouders Van Waes en Hame link nog op 3 en 18 mei gespro- procederen, stelt Winwind haar aansprakelijk voor schade door vertragingen. De windmolenbou wer bood de actievoerders eer der al 700.000 euro om af te zien van verdere gerechtelijke stap pen. Volgens Hutting is het ken met de bewonersgroep Sint Albert Noord. Gemeenteraads lid Broekhuysen suggereerde in zijn vragen dat het idee ontstaat dat de gemeente meer belang hecht aan de woonomstandighe- door René Hoonhorst TERNEUZEN - W. Broekhuy sen is verkozen tot WD-lijst- trekker voor de gemeenteraads verkiezing in Terneuzen vol gend jaar. De Hulster liberalen, die ook deel uitmaken van de af deling Oost-Zeeuws-Vlaande- ren, kiezen pas in oktober een lijsttrekker. De vroege verkiezing van een lijsttrekker past in het nieuwe VVD-beleid, meldt afdelings voorzitter P. Neven. Door in te zetten op een gekozen premier, een gekozen burgemeester en re ferenda over politieke beslissin gen bepleit de WD landelijk meer betrokkenheid van de bur ger. Het vroegtijdig bekendma ken van lijsttrekkers hoort ook tot de vernieuwende maatrege len die helderheid en duidelijk heid ten goede komen, stelt Ne ven. geenszins een poging tot omko ping, maar een tegemoetkoming aan de hele gemeenschap. Het aanbod komt overeen met de helft van de winst die Winwind jaarlijks verwacht te maken. Hutting: „Zie het als een prag- den van de woonwagenbewo ners dan aan het wel en wee van de bewoners van de wijk Sint Al- bert Noord. B en W bestrijden dat. Het colle ge wijst erop dat het overleg Zo'n twintig Temeuzense leden bezochten deze week de leden vergadering. Ze gingen unaniem akkoord met een nieuw lijsttrek kerschap van de 58-jarige Broek huysen. De Terneuzense liberaal, die na de herindeling werd verkozen tot lijsttrekker van de 'gefuseer de' fracties van Axel, Sas van Gent en Terneuzen, is al bezig aan zijn vijfde raadsperiode. Het bestuur van de afdeling Oost-Zeeuws-Vlaanderen acht hem de meest geschikte kandi daat om 'de kar te trekken', liet Neven weten. De keus voor matische oplossing. Het staat vast dat er enige overlast zal ont staan. Daarom wilden wij beta len voor compenserende maatre gelen zoals een geluidsscherm of -wal of de aanplant van een groene buffer." met beide bewonersgroepen, vanwege de gedwongen verhui zing van de woonwagenbewo ners, een verschillend karakter heeft en daarom niet te vergelij ken valt. Broekhuysen is volgens de afde lingsvoorzitter geen keus uit ar moede. Net als andere politieke partijen kampt de partij met ver grijzing. Vernieuwing „Maar we zetten wel degelijk in op vernieuwing en verjonging. Bij de vergadering meldde zich nog een dertiger en we hopen straks op de kandidatenlijst ook een aantal jongeren te kunnen presenteren. Enkelen onder hen moeten de volgende raadsperio de de gelegenheid krijgen om zich bestuurlijk te bekwamen." De Stichting Behoud Leefbaar heid Koegorspolder ging niet in op het voorstel van Winwind, omdat zij er heilig van over tuigd is dat het windmolenplan alsnog naar de prullenbak wordt verwezen. „Het is uiteraard niet zo dat wij meer belang hechten aan de ene groep bewoners boven de ande re groep bewoners", verzekeren burgemeester en wethouders van Sas van Gent. Broekhuysen laat alvast weten dat hij graag enkele jongeren op leidt. Hij gaat niet proberen nog langer gemeentebestuurder te worden dan wethouder J. van Schaik. „Die is jonger en al lan ger actief. Voor mij wordt de vol gende periode zeker de laatste. Mocht ik tot 2010 in de raad zit ten, dan ben ik intussen ook 63 geworden." Afdelingsvoorzitter Neven meldt dat de kandidaten lijsten voor Terneuzen én Hulst in het najaar worden vastge steld. Hulst kiest in oktober ook zijn lijsttrekker. Neven: „Natuurlijk wilden we ook in Hulst graag vroeg een lijsttrekker presente ren. Maar Lucien Reijns zit als enige voor ons in de raad. Hij wil wel lijsttrekker zijn, maar al leen als leden die op de kandida tenlijst staan hem steunen. Dus wachten we in het oosten nog even met het kiezen van een lijst trekker." door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst moet de bepaling in de sub sidieverordening laten vallen, dat verenigingen lid moeten zijn van een overkoepelende bond om aanspraak te kunnen maken op een volwaardige subsidie. Dat vindt de fractie van de Par tij van de Arbeid in de gemeente raad. De PvdA komt daarom vanavond tijdens de gemeente raadsvergadering met een amen dement op het voorstel tot aan passing van de gemeentelijke subsidieverordening. Bij het toekennen van subsidie moeten de kwaliteit van en de waardering voor het jeugdwerk de doorslaggevende factor zijn, vinden de sociaal-democraten. Uitkomst De PvdA wil alle jeugdsporters subsidiëren zonder dat de ge meente daar meer geld aan moet uitgeven. „Doordat meer jeugd sporters meedelen zal de uit komst zijn, dat de subsidie per jeugdsporter zal zakken van 14 naar 12,50 euro", rekent gemeen teraadslid R. de Kort voor. „Naar onze mening doet dat meer recht aan het vele goede werk van de verenigingen." STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten bieden, handvaardigheid en bil jarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Afsluiting dansseizoen met Dirk van de Voorde; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.30 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: ANBO dansen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; 15.00 uur: Bin go; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, kaarten, koersbal; 13.30 uur: Soos middag; 14.00 uur: Afsluiting seizoen met bingo en maaltijd; HULST Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; Het voorstel van het college van burgemeester en wethouders luidt, om verenigingen die geen lid zijn van een overkoepelende organisatie maar de helft te ge ven van het subsidiebedrag waar ze anders recht op zouden hebben. De achterliggende ge dachte daarvan is, dat clubs die niet onder de paraplu van èen landelijke bond werken ook geen contributie aan die bond moeten afdragen. Tekort Volgens de PvdA doet de ge meente hiermee het jeugdwerk van veel verenigingen tekort. „Vooral zaalsportverenigingen die geen eigen gebouw hebben en huur moeten betalen, kunnen wel eens in een nadelige positie komen te zitten", denkt De Kort. Zijn fractie vindt het be langrijk de sportverenigingen te steunen omdat zij de jeugd op een goede en verantwoorde wij ze bezighouden. „Je moet maar eens bellen met de mensen van het Haltbureau om aan de weet te komen hoeveel geld het kost als je de jeugd 'verliest aan de straat'." De vergadering van de gemeen teraad begint vanavond om Jialf acht en vindt plaats in de raad zaal van het stadhuis. Reynaertland, 19.45 uur: Bingo; KLOOSTERZANDE Hotel de Linde. 18.30 uur: Avondwandelvierdaagse; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen SAS VAN GENT - Scoutinggebouw de Kwet, 18.00 uur: Avondwandelvierdaag se; SINT - JANSTEEN De Warande. 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Ouderen- soos de Derde Jeugd; 15.30 uur: Kreatie- ve Vorming; 19.00 uur: Engels, jeugdto neel; 19.00 uur: Show parkieten spe- TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; VOGELWAARDE t Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; De Baeckermat, 13.30 - 17.00 uur: KBO kaarten en bingo; IJZENDIJKE -Basisschool Molenbol- werk, 18.30 uur: Avond wandelvierdaag se. donderdag 2 juni 2005 Parkeerwachter Rinus Jansen vindt dat raadslid William Gijsel een verkeerd beeld creëert van de werkwijze van de Oostburgse parkeerpolitie. foto Wim Kooyman door Raymond de Frel OOSTBURG - Rinus Jansen weet het als geen ander: hij is als parkeerwach ter niet echt populair. Net als al zijn an dere collega's in Nederland, maar wat wil je ook: met het uitdelen van bekeu ringen maak je in de regel geen vrien den. En als een raadslid in de gemeente Sluis dan ook nog eens roept dat de par keerpolitie in Oostburg haar werk wel 'erg fanatiek' uitvoert, wordt het er ze ker niet makkelijker op. Vooropgesteld, Jansen heeft plezier in zijn werk. Zijn functie vraagt behulp zaamheid, werken in de zon levert al snel een kleurtje op en de meest komi sche argumenten voor het negeren van parkeerautomaat zorgen meer dan eens voor een glimlach. Maar toen hij een paar weken geleden in de krant las dat raadslid William Gij sel van WD/Gemeentebelangen het Sluise college van burgemeester en wet houders meldde dat de parkeerwach ters in Oostburg de regels wel erg fana tiek hanteren, viel er wat hem betreft even niets meer te lachen. Dat Gijsel liever ziet dat het betaald parkeersysteem in Oostburg na een jaar alweer wordt afgeschaft, is Jansen om het even, maar het gecreëerde beeld van een bonnenboeman zit hem niet lekker. „Wij staan heus niet achter een muurtje te wachten om mensen te bekeuren. De parkeerwachters in de gemeente Sluis behoren tot de coulantste van Zeeland, laat staan de rest van Nederland. Het is echt niet zo dat wij alleen maar bonnen uitschrijven. Ja, wij spreken iemand aan als hij niet de intentie heeft om een bonnetje achter zijn ruit te leggen. Dat wordt misschien als fanatiek ervaren, maar daarmee voorkomen we juist boe tes. Als raadslid heb je een bepaalde ver antwoordelijkheid. Je mag dingen aan de kaak stellen, maar je moet geen on waarheden vertellen", zegt hij. Spurten Het is woensdag, weekmarkt in Oost burg. De betaald parkeerzone op de Markt is daarom niet in gebruik, maar op het Ledelplein en in de Burgemees ter Erasmusstraat is slechts een enkel parkeervak onbezet. Jansen doet zijn rondje, wordt meer dan eens aangespro ken door mensen en ziet af en toe ie mand haastig naar de parkeerautomaat spurten. Operatie 'stofwolk' noemt hij dat. „Is het voor gehandicapten gratis parkeren?", vraagt een vrouw vanuit haar auto. Het antwoord luidt nee. Een vraag van een Duitser over parkeertarie ven, twee vrouwtjes die willen weten of ze langer dan een uur mogen parkeren... het lijkt erop dat Jansen voor sommige mensen juist als geroepen komt. Even later laat hij een Duitse auto onge moeid, die op het Ledelplein vijf minu ten langer geparkeerd staat dan het bon netje toestaat. „Die schrijf ik nog niet op. Iemand die geen kaartje heeft ge kocht en snel even naar de bakker loopt, kan wel prijs hebben. Ik onthoud deze Duitse wagen ook niet, ik kom echt niet doelbewust over tien minuten nog eens terug. Het geeft een heel goed gevoel als je een rij auto's aantreft, waarvan je geen wagens hoeft te bekeu ren. Wij schrijven namelijk liever niet dan wel. Maar goed, als je niet contro leert weet je zeker dat er ook niet wordt betaald." Jansen werkt nu drie jaar als partti me-parkeerwachter. Eerst werkte hij vooral in de beveiliging, maar zijn werk gever Security Nederland had meer par- keeragenten nodig. „Kijk, een klein kind zal nooit zeggen dat hij later parkeerwachter wil wor den. Ik dus ook niet. Ik ben me er ook van bewust dat dit geen populair werk is, al hebben wij in deze regio niet zo vaak met agressie te maken. Je hebt hier veelal met toeristen te doen. En in het buitenland maak je meestal minder snel van je neus dan in eigen land. Ik was trouwens nooit in dit vak gestapt als wij een bepaald quotum moesten ha len en wielklemmen moesten plaatsen. Een wielklem zie ik als een gijzeling van een persoonlijk bezit. Bovendien wekken dat soort dingen juist veel meer agressie op." De hoeveelheid woordenwisselingen met bekeurden in Oostburg en omstre ken valt dus wel mee. In de voorbije we ken werden Jansen en zijn collega's ech ter wel veelvuldig aangesproken over de uitlatingen van het Sluise raadslid. „Sommige mensen dachten al dat het betaald parkeren was afgeschaft. Als ik weet dat iets niet juist is, laat ik dat niet over mijn kant gaan. Want op deze manier worden wij in een hoek gedrukt waar wij helemaal niet thuis horen." GOES - De Algemene Inspectiedienst (AID) heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen een aantal sportvissers en een Zeeuwse vishandelaar. De sportvissers hadden grote hoeveelheden vis verkocht aan de handelaar. De AID heeft deze week op twee plekken vis inbeslaggenomen zijn fors. In IJmuiden troffen AID-controleurs ruim 1600 kilo kabeljauw en 400 kilo zeebaars aan die afkomstig wa ren van de handelaar uit Zeeland. Op de andere plek, de Oosterscheldekering, was de vangst veel minder. Een sportvisser wilde daar dertig kilo kabeljauw en negen ki lo zeebaars bij dezelfde handelaar afleveren. De AID gaat de komende maanden door met deze acties tegen vishandelaren die vis afnemen van sportvissers en tegen de welhaast professioneel actieve sportvissers zelf. DEN HAAG - Twaalf Zeeuwse middelbare scholieren hebben gisteren een prijs gewonnen met een opstel Frans: Bij de jaarlijkse opstelwedstrijd Concours Européen in Den Haag haalde Maaike Wagenaar van het Goese Ly ceum de hoogste prijs van de Zeeuwse deelnemers: de der de plaats. De andere middelbare scholieren uit de provin cie, behalve uit Goes ook van het Zeldenrust-Steelantcol- lege in Terneuzen, eindigden in de middenmoot. Het op stel moest gaan over de vraag of iemand die tweetalig is, ook in beide talen denkt. W. Goedbloed, voorzitter van de Alliance Frangaise Coeur de Zélande (die de wedstrijd in Zeeland coördineer de) is trots op de deelnemers: „Van de 31 genomineerde leerlingen kwamen er twaalf uit Zeeland. Dat is een gi gantisch compliment voor het Franse onderwijs op deze twee scholen." MIDDELBURG - De komst van een conservatorium in Middelburg is een stapje dichterbij gekomen. De gemeen te wil de buitenplaats Toorenvliedt kopen. De buiten plaats aan de Koudekerkseweg wordt vervolgens ver huurd aan de Roosevelt Academy. Die wil er een masters- opleiding conservatorium in beginnen. Het is de bedoe ling dat de gemeente door het pand te verhuren uit de kos ten komt. Aan de koop wordt de voorwaarde verbonden dat de pro vincie zich voor de huur garant stelt. Bovendien wil de ge meente een overeenkomst zien tussen de Roosevelt Aca demy en de conservatoria waarmee wordt samengewerkt. Toorenvliedt is onlangs vrij gekomen na de verhuizing van Staatsbosbeheer. De gemeente koopt niet alleen het grote huis, maar ook één van de koetshuizen die langs de weg staan. VLISSINGEN - ROC Zeeland brengt haar locaties Op nieuw in kaart. Nadat het opleidingeninstituut twee jaar geleden het voormalige PZC-gebouw aan de Oostsouburg- se weg betrok, bestaat nu de kans dat datzelfde pand leeg komt te staan. Eventueel verhuist dan het bestuur naar de overkant, het ROC-gebouw aan de Oude Veerhaven- weg. Zo komen bestuur en onderwijs samen. „Nu zit het bestuur geïsoleerd van de scholieren", aldus bestuursvoor zitter J. Lilypaly. „We voeren gesprekken over wat we met de schoolgebouwen gaan doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43