49.95 Rem op aantal seksclubs Hulst UITVERKOOP SQ% 1 i R Zeeuwse Observatie Groep moet uitval speciaal onderwijs voorkomen Gimbrère Kinderen bevolken de straat tijdens straatspeeldag Maaibeleid zeedijk leidt tot verbazing wmm Hulst verzoekt Verdonk om clementie voor asielgezin College presenteert nieuwe prostitutienota van de reepe Beleef het in Onder de Toren Shows Reinardi in centrum Hulst Geen plaats woonboot Walsoorden Eigen Stek wil afvalbak plaatsen Tuinkast uitgebrand Bezoekersrecord op Vlissingen.nl zeeuwse almanak Voorkeur Redactie: 0113-315649 2vvww.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; I Nationaal: 020-4562500. donderdag 2 juni 2005 TRAIL 3 Praktische 3-persoon koepeltent met luifel. Inclusief draagtas, haringen en scheerlijnen van 84.95 Nieuwe Burg 22-28 Middelburg Tel.: 0118-611741 editie Zeeuws-Vlaanderen re door Sheila van Doorsselaer re: tiflULST - De gemeente Hulst ithceft minister Verdonk (Vreem- st delingenzaken en Integratie) in elfen brief gevraagd een verblijfs- mvergunning te verlenen aan een >F uitgeprocedeerd vluchtelingen- titgezin. T iesEen woordvoerster van de ge- ümeente kan om privacyredenen thf niet zeggen om wie het gaat en uit welk land de familie afkom stig is. Het gaat in ieder geval om een gezin met drie kinderen dat sinds 1992 in Nederland ver blijft. In de looptijd van hun asielaanvraag heeft het echt paar drie kinderen gekregen. „Zij kennen geen ander land dan Nederland en zijn volledig geïntegreerd in de Hulster sa menleving", schrijven burge meester en wethouders in de brief aan Verdonk. Hulst hoopt dat het gezin valt onder bepalingen in eerder aan genomen moties in de Tweede Kamer over verblijfsvergunnin gen. Indien de minister nog geen be sluit heeft genomen over de si tuatie van de Hulster familie, verzoekt Hulst Verdonk clemen tie te tonen en het gezin een ver blijfsvergunning te verlenen. Vluchtelingenwerk Midden Zeeuws- Vlaanderen heeft al eer der eenzelfde verzoek gedaan. De gemeente Hulst is niet bang dat de brief aan Verdonk een precedent schept. „We hebben al vaker dergelijke verzoeken ge daan aan Verdonk", zegt F. Strooband, hoofd Sociale Zaken van de gemeente. „We hangen dat nooit aan de grote klok. Als Hulst iets kan doen aan schrij nende situaties van statushou ders, dan laten we dat zeker niet na." Volgens Strooband is het echter bij zijn weten nog niet voorgeko men dat Verdonk na een brief van Hulst daadwerkelijk een verblijfsvergunning heeft ver leend. „We blijven toch probe ren. Niet geschoten, altijd mis." uiidoor Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraad van KiHulst krijgt dit najaar een nieu- oliwe nota over het prostitutiebe- viileid in de gemeente voorgescho teld. Uitgangspunt van die nota issis het aantal seksclubs te beper- vuken. itiDe gemeente heeft momenteel rlzeven seksshops in de binnen- deistad van Hulst en vier zogenoem- ;r[de polderbordelen in het buiten gebied van de voormalige ge- demeente Hontenisse. Daarvan ïezijn er op dit moment drie daad- eriwerkelijk in bedrijf. De voortzet- g«ting van Club 77 aan de Hulster- in Kloosterzande is op dit loment nog onzeker. 'gé Het prostitutiebeleid is sinds de io samen voeging van de voormali- fcge gemeenten Hulst en Hontenis- l«se nog altijd niet geharmoni- OSjseerd. Bij gemeentelijke herinde- t ddingen geldt namelijk geen wet telijke verplichting om er bin- efiien twee jaar voor te zorgen dat alle regelingen op elkaar zijn af- SCHOENMODE I LEEGVERKOOP wegens VERBOUWING (Advertentie) de woonwinkel van Middelburg Orisant Makelaardij: Open huis woonpark Mortiere zaterdag 4 juni van 10.00-12.00 dür Woongoed Middelburg Tentoonstelling "Uit As herrezen" tot eind juli 2005 Decorette 'NU 15% korting op onze huiscollectie Anker-Desein Koken, smaakvol ■en efficiënt, da's LOGUS Voor al uw vragen over zorg, wonen met zorg en welzijn Rabobank Hypotheken en verzekeringen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant, reserveren: tel,: 0118 - 636960 I Nieuwe Kerkgang 1 Middelburg (Onder de Lange Jan) I www.onderdetoren.com Hulst gaat uit van maximaal vijf inrichtingen, het beleid van de vroegere gemeente Hontenis se was gestoeld op het toelaten van nog één seksclub. Een ver schil van benadering is verder, dat Hulst sekshuizen wil beper ken tot de binnenstad, terwijl het Hontenisser beleid erop ge richt is de seksindustrie alleen toe te laten in het buitengebied. Ambtelijk advies aan het colle ge van burgemeester en wethou ders met betrekking tot het nieu we uniforme prostitutiebeleid luidt om onderdelen uit de pro vinciale basisnota over te ne men. Die nota is begin dit jaar gepresenteerd. Een van de aanbevelingen in dat rapport is, om de prostitutie- branche qua vestigings- en uit breidingsmogelijkheden dezelf de mogelijkheden te bieden als een andere bedrijfstak. Volgens beleidsambtenaar L. van de Wal- le betekent dat echter geenszins dat de gemeente Hulst in de nieuwe nota de vestiging van sekshuizen ongebreideld wil toe staan. „Want dat is bij andere bedrijfstakken ook niet het ge val. Denk bijvoorbeeld aan de horeca, waar het aantal vestigin gen in de binnenstad van Hulst ook aan een maximum is gebon den." Ook burgemeester J.F. Mulder bestrijdt dat deze aanbe veling op gespannen voet staat met het uitsterfbeleid dat de ge meente nu hanteert. „Wij willen de vestiging van seksinrichtin- gen zeker niet stimuleren, maar afbouwen", laat hij weten. De vraag is nog, of in de nieuwe prostitutienota ook een maxi mum wordt gesteld aan de vesti ging van escortservices. „Want dergelijke bedrijven zijn niet lo catiegebonden en veroorzaken geen overlast. Die contacten ver lopen via de telefoon, waarna de dames op pad gaan." Concrete nieuwe afspraken over vesti gingsmogelijkheden van seks shops en bordelen en hoe er moet worden omgegaan met aan vragen voor de vestiging van es cortbedrijven komen in de nieu we nota te staan. it Zowel het Hulster als het Honte- leltnisser beleid, dat dateert uit pa$000, gaat uit van beperking e^van het aantal seksinrichtingen. De nota van de oude gemeente iki' 35 HULST - Jeugdcircus Reinardi d j uit Hulst geeft zondag 5 en 26 [i juni voorstellingen op het plein svoor de Willibrordusbasiliek in s<9 de binnenstad van Hulst, o. a De shows zijn bedoeld om de be- zoekers van Hulst te vermaken. a:1 De voorstellingen zijn gratis en 2 kunnen gevolgd worden vanaf l|fde trappen van de basiliek, die als tribune dient. Beide voorstel lingen beginnen om 14.30 uur. (Advertentie) Voorzitter S. Broeders van de Straatspeeldag Axel vangt de woestijnhavik op die bij wethouder Van Schaik (achtergrond) is opgestegen. foto Camile Schelstraete door Gino van den Broecke AXEL - Met het oplaten van driehonderd gekleurde ballon nen en een woestijnhavik begon in Axel de vijfde straatspeeldag in de Jan van Eyckstraat. Ook in andere Zeeuws-Vlaamse plaatsen gingen kinderen spe lend de straat op. De lustrumviering in Axel werd ingeluid door een roofvogelop treden van een woestijnhavik die heen en weer vloog tussen wethouder J. van Schaik en voorzitster S. Broeders van Stichting Noordpolder, die de straatspeeldag in Axel organi seert. „Het is schitterend om te zien dat deze dag enorm leeft hier in Axel en dat er weer zoveel voor jullie te doen is vandaag", zei wethouder Van Schaik tot de wachtende kinderen, die ston den te popelen om weer te gaan spelen. Uitleven En er was veel te doen in de Axelse jubileumstraat. Met aller lei spelletjes, twee luchtkussens en speeltoestellen zoals een bal- lenbad, een opblaasbare glij baan en een waterkanon konden de ruim driehonderd kinderen zich in zomerse temperaturen uitleven. De roofvogelshow van valke niersbedrijf Ardanwen uit het Belgische Tielt trok bij zowel de kinderen als de volwassenen veel belangstelling. De kinderen konden vereeuwigd worden op de foto met een steenarend, kerkuil, Europese Oehoe of een woestijnhavik op hun band. Dat leverde enthousiaste en soms ook angstige gezichtjes op. Een ritje op de draaimolen, een rondrit met paard en wagen, en enkele schminktafels maakten in Axel het geheel compleet. Ook in Hulst. Hoek, Breskens, Terneuzen, Biervliet en Sluiskil deden straten mee aan de lande lijke straatspeeldag, die in to taal zo'n 250.000 kinderen in de straten bracht. door Maurits Sep MIDDELBURG - Een Zeeuwse Observatie Groep (ZOG) moet voorkomen dat kinderen met een gedragsstoornis of een ver standelijke handicap maanden niet naar school gaan. De ZOG moet onderzoeken hoe de kinde ren functioneren, wat voor on derwijs zij nodig hebben en de kinderen intussen ook lesgeven. Dat laatste ontbreekt nu vaak, waardoor kinderen lang versto ken blijven van onderwijs. De Zeeuwse Observatie Groep is een initiatief van stichting De Korre en de CDA-fracties in Middelburg en Provinciale Sta ten. Onder De Korre vallen zes scholen voor zeer moeilijk leren de kinderen en kinderen met een lichamelijke stoornis. Aanleiding voor het initiatief is een werkbezoek van de Middel burgse CD A-fractie aan de prak tijkschool Het Bolwerk in Mid delburg. Daar bleek dat leerlin gen die op school niet meekun nen, soms maanden geen les vol gen, in afwachting van een ad vies voor een verdere schoolcar- rière, zegt raadslid M. Riedijk. Kinderen van scholen voor spe ciaal onderwijs die leerproble men hebben en niet op hun hui dige school kunnen blijven, wor den onderzocht. Tot het moment dat er een advies ligt hoe het met hen verder moet en naar welke school ze wel kunnen, zit ten ze meestal thuis. Per jaar moeten bovendien tien tot vijf tien kinderen voor crisisopvang en onderzoek naar De Honds- berg in het Noord-Brabantse Oisterwijk. In Zeeland bestaat zo'n opvangcentrum niet. Cruciaal Kinderen hebben recht op onder wijs en moeten niet zo lang thuis zitten, vinden directielid H. Rops van De Korre, Riedijk en A. Koppejan van de CDA-Statenfractie. De Zeeuwse Observatie Groep combineert daarom het observeren van kin deren met een behandeling van problemen en, volgens de inia- tiefnemers cruciaal, het geven van onderwijs. Na maximaal een jaar moeten de kinderen te rug naar een school die het bes te bij hen past. De hoop van de bedenkers van het plan is dat op termijn alle scholen met de ZOG samenwer ken. Zo kan een expertisecen trum ontstaan met uitgebreide kennis over welk onderwijs het beste is voor welke kinderen. De meeste scholen hebben nu maar beperkte kennis in huis. Boven dien is die versnipperd over de provincie. Rops ziet grote voor delen in bundeling. De initiatiefnemers willen het komende schooljaar gebruiken om de oprichting van de Zeeuw se Observatie Groep voor te be reiden. De ZOG moet dan met ingang van het schooljaar 2006/2007 beginnen. Het plan is om die onder te brengen in de nieuwbouw van de Klimop- school in Middelburg, die wil uitbreiden. Crisisopvang De ZOG richt zich op Zeeuwse leerlingen met een licht verstan delijke handicap en gedragspro blemen. Er moeten twee tijdelij ke observatiegroepen komen; één voor 4- tot 12-jarigen en één voor 13- tot 19-jarigen. Elke groep telt acht plaatsen, waar van er twee bedoeld zijn voor crisisopvang, die maximaal zes weken duurt. Voer elke groep zijn een docent en een klassenas- sistent nodig. De Hondsberg is bereid te helpen bij de oprich ting van een Zeeuwse Observa tie Groep. Inmiddels hebben de initiatief nemers een gesprek gehad met gedeputeerde G. van Heukelom van onderwijs en welzijn over de mogelijkheid van een geldelij ke bijdrage van de provincie. De CDA-Statenfractie zal het bo vendien voor de zomer in de Sta tenvergadering op vrijdag 17 juni aan de orde stellen. Van avond wordt het plan gepresen teerd op een politieke informa tiemarkt in het stadskantoor van Middelburg. Die begint om half acht. (Advertentie) LANGE DELFT 16 MIDDELBURG WALSOORDEN - De gemeente Hulst heeft het verzoek voor een ligplaats voor een woonboot in de haven van Walsoorden afgewezen. De Hulster Algemene Plaatselijke Verordening (APV) biedt de mogelijkheid ligplaatsen voor woonboten uit te geven. Concreet is dit al gebeurd in de haven van Walsoor den, waar twee woonboten in gebruik zijn. Meer plaats is er momenteel niet en daarom heeft Hulst het verzoek afge wezen. LUNTERSHOEK - Vereniging De Eigen Stek, die als doel heeft de hengelsport te bevorderen, wil afvalbakken plaatsen op haar terrein aan het Groot Eiland bij Lunters- hoek. De vereniging is eerder door de gemeente op de vingers ge tikt. Hulst signaleerde dat de vereniging zonder vergun ning knotwilgen had gerooid, een rietkraag verwijderde, de bodem van de kreek verdiepte en een stacaravan plaatste. De Eigen Stek wil de afvalbakken zelf plaatsen zodat het terrein schoon blijft. De vereniging moet voor de vuilnisbakken een ontheffing aanvragen. MIDDELBURG - Een kort, maar hevig brandje heeft dins dagnacht het opslaghok van de CSW aan de Elzenlaan in Middelburg verwoest. Een buurtbewoner alarmeerde de brandweer rond half twee. Die arriveerde tien minuten later en bleef tot drie uur nablussen. Het hok, op school de 'tuinkast' genoemd, is verloren, en daarmee de grasmaaier en een stel reserve- fietsen. Hoe de brand is ontstaan, weet nog niemand. Dat onderzoekt de politie. VLISSINGEN - Sinds de website Vlissingen.nl een ver nieuwing heeft ondergaan, is het bezoekersaantal naar een record gestegen. Afgelopen maand hebben 53.188 sur fers de site geopend. Vooral de rubrieken stad, toerisme en stadhuis doen het goed. Bij de milieugame daarentegen loopt het wat minder storm. Daar spreekt M. Wilbers van Bibliotheek 't Spui, die de gemeentelijke website mede opbouwt, van 'enkele honderden spelers'. „Het schijnt moeilijk te zijn, maar we verwachten dat het bezoekersaantal nog oploopt. Dat is meestal met online spelletjes." Bovenaan de scorelijst van deze maand stond Emma van de Vreugde (11). De Vlis^ singse had het digitale afval het beste opgeruimd. Daar om kreeg zij gisteren een bon om een ligstoel of strandpa rasol mee te huren en een mok. door Ralph van Wolffelaar TERNEUZEN - Bewoners van de Scheldeflats in Terneuzen zijn verbaasd over het maaibe leid voor de zeedijk. Het ene stuk wordt om de paar weken ge schoren, het andere een paar keer per jaar. Gemeenteraadslid C. Freeke (LCF) is hun bondgenoot. Hij stelt de kwestie aan de orde in vragen aan het college van B en W. Freeke wijst erop dat de zee dijk bij de appartementen weste lijk van het Churchillhotel veel vaker wordt gemaaid dan het oostelijke deel. Een kijkje ter plekke bevestigt dit verhaal. „Ze maaien hier in derdaad om de paar weken", zegt een bewoonster van een van de Stuijvesandeflats. Het gras ligt er kortgeknipt bij, en hier en daar zijn wat restjes van de laatste maaibeurt te zien. Hoe anders is het een stukje ver derop. Vanaf het Churchill Ho tel tot Ter Schorre wuift het gras langs de zeedijk zeker een halve meter hoog in de wind, al lijken sommige randjes wel bij gewerkt. „Ik hoop dat ze binnen kort ook hier komen maaien", zegt een bewoonster van een van de Scheldeflats. „Vorige week toen het zo warm was za ten er rond dat hoge gras alle maal van die vieze vliegjes. Een tijdje geleden zijn ze hiernaast wezen maaien, maar bij ons he laas niet." Een aantal burgers beklaagde zich bij raadslid Freeke met de argumentatie dat zij net zoveel gemeentelijke belasting betalen als de bewoners van de andere flats en dus ook recht hebben op regelmatig maaien. Op het gemeentehuis kunnen ze best uitzoeken hoe het zit met het maaibeleid, maar „eerst moet de vragensteller antwoord van ons ontvangen", meldt de medewerkster van de gemeente. (Advertentie) Maand van het spannende boek cadeau bij aankoop van een minste 12,50 René Appel, Als broer en zus vanavond va nat 17.30 uur Aspergemenu 12,50 of 10.00 (vegetarisch) reserveren: 0118-886 866 komend weekend Volkorendasien O ook in De Drvkkery diverse optredens zondag 5 juni 13.00-17.00 uur bekijk ook onze website de Winkel KERY Beeld &Geluid De tweejarige Merlijn ver toont een opmerkelijke voor keur voor zijn moeder. Hoewel zijn vader onlangs nog heeft gelezen dat zoiets heel gebruikelijk en allesbe halve zorgwekkend is, zit het hem toch niet lekker als om reserve-ouder te fungeren. Het tij leek laatst echter te ke ren. Hartstochtelijk en onverbid delijk riep de peuter om zijn vader. 's Ochtends. Om kwart voor zes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41