>zc 49.95 'bstakels voor adhd-boerderij Brand verwoest verkoophal in Bru m G'mbrère UITVERKOOP 5r Oude tijden herleven tijdens Paardenmarkt Handtekeningen in Zierikzee tegen kinderarbeid mmm Initiatiefneemster klem tussen bestuurlijk enthousiasme en wettelijke regels Beleef het in Onder de Toren l Stadsraad weer compleet Opslaghok school uitgebrand Bezoekersrecord op Vlissingen.nl Middelburg koopt Toorenvliedt van de reepe zeeuwse almanak Voorkeur Redactie: 0113-315649 lvww.pzc.nl £-mail:redactie pzc.nl )Stbus 314460 AA Goes jvertentie-exploitatie: ird- en Midden-Zeeland: 0113-315520; jws-Vlaanderen: 0114-372770; jationaal: 020-4562500. Honderdag 2 juni 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 TRAIL 3 Praktische 3-persoon koepeltent met luifel. Inclusief draagtas, haringen en scheerlijnen van 84.95 ERIK Nieuwe Burg 22-28 Middelburg Tel.: 0118-611741 editie Schouwen-Duiveland floor Ali Pankow )U\VERKERK - De realisatie een zorgboerderij voor adhd-kinderen bij Ouwerkerk stagneert. Initiatiefneemster A. de Ruiter-van Kleeff uit Rozen burg voelt zich heen en weer ge slingerd tussen wettelijke regels en bestuurlijk enthousiasme. Het college van burgemeester en wethouders juicht de komst van specifieke zorgboerderij Be, maar de milieu-inspecteur Iran de gemeente heeft de bouw boorlopig stilgelegd. iHet is inderdaad verschrikke lijk moeilijk. Die zorgboerderij i een prima initiatief en een |oed voorbeeld van een nieuwe iconomische drager, maar daar feijn nou eenmaal regels aan ver- onden. Daar kun je als bestuur der ook niet zoveel aan verande ren", zegt wethouder R. van der jVekken. Hij zou dit soort zaken lok graag sneller gerealiseerd ien. Van der Wekken is persoonlijk jauw betrokken bij de agrari- die sector en hij kent maar al je goed de lange weg die al is af- relegd voor de ontwikkeling ran een beleid dat nieuwe econo mische initiatieven op het platte- ind mogelijk moet maken. Öet beleid en de regels zijn er i, maar eigenlijk is er nog niet |Éen nieuwe economische drager Icht goed tot stand gekomen". Advertentie aldus Van der Wekken. In het ge val van de adhd-zorgboerderij in Ouwerkerk zegt hij dat het hier wel even heeft geduurd voordat de vereiste tekeningen beschikbaar waren. Anderzijds betreurt de wethouder het ook dat in dit geval moet worden 'ge neuzeld' over de vraag of er spra ke is van 9,5 of 10,5 kuub sloopafval. Die hoeveelheid is bepalend of er al of niet een sloopvergunning moet worden Regels zijn regels, erkent de wet houder, maar hij zou graag zien dat er niet al te rigide mee omge gaan behoeft te worden. De zorgboerderij in Ouwerkerk betreft een logeeradres voor kin deren met concentratieproble men en overmatig impulsief ge drag. De Ruiter heeft daartoe de boerderij met woonhuis en op stallen op de locatie Bloteweg Vissersweg bij Ouwerkerk aan gekocht. De verbouwing is ge richt op het creëren van een pret tige omgeving met boerderijdie ren en veel sport-en spelmoge- lijkheden. „Het mag op geen en kele manier de indruk van een instelling wekken", zegt De Rui ter. Hanse Staalbouw in Nieuwer- kerk tekent voor het nieuwe ont werp, nadat de initiatiefneem ster had gebroken met de archi- tecte met wie ze eerder in zee was gegaan. Traditioneel Het ontwerp van Hanse Staal bouw voorziet onder meer in de renovatie van een oude loods tot het traditionele aanzien van de oude Zeeuwse boerderij zoals die hier in 1956 heeft gestaan. Dat wil zeggen met een borstwe ring, een gepotdekselde muur en een dak met een zogeheten wolfskapeinde. De vestiging van een zorgboerde rij hier vergt een bestemmings planwijziging met een artikel 19-procedure en een toetsing aan de regels voor nieuwe econo mische dragers. Vooruitlopend op het verkrijgen van de bouw vergunning, werd al begonnen met de restauratie van het dak van het oude wagenhuis. Daar bij liep het even flink fout. Bij het lichten van het verrotte dak stortten de wanden van het wa genhuis in. „De volgende dag al stonden er twee gemeenteambtenaren van bouw-en milieuinspectie op het erf. Pas deze week, inmiddels een maand later, krijg je dan een brief met de mededeling dat alle werkzaamheden voorlopig moeten worden stilgelegd. Dit soort problemen kan ik niet heb ben. Mijn salaris gaat al een jaar lang volledig naar de Stich ting OJee Adhd. De zorgboerde rij moet binnen afzienbare tijd gerealiseerd zijn", verzucht De Ruiter. Wethouder Van der Wekken kan zich goed voorstellen dat de particulier initiatiefneemster door de strenge regelgeving in de problemen komt. Als bestuur der echter heeft ook hij met de regels te maken, hoe graag hij deze zorgboerderij ook gereali seerd zou zien. Maand van het spannende boek cadeau bij aankoop van tenminste 12,50 Rene Appel, Als broer en zus vanavond vanaf 17.30 uur 12,50 of 10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118-886 866 komend weekend Volkorendagen Op de Paardenmarkt in Zierikzee herleven oude tijden, mede door de aanwezigheid van in stijl' geklede acteurs van De Wonderdokter. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Natuurlijk waren er weer volop kramen met kle ding, tasjes en sieraden waar de mensen langs konden flaneren. Maar bij de Zuidhavenpoort her leefden even de oude tijden en deden twaalf indrukwekkende trekpaarden gisteren de jaarlijk se Paardenmarkt van Zierikzee Kinderen konden een wandel- ronclje maken op de Shet land-pony's van Stal Balans uit Dreischor. Ondertussen keken hun ouders toe hoe hoefsmid H. Hillebrand uit Wolphaartsdijk enkele trekpaarden van B. van der Wekken uit Kerkwerve van nieuwe hoefijzers voorzag. Spe ciaal daarvoor was een travalje neergezet. Stond het paard er eenmaal in, dan -kon het dier niet voor- of achteruit en kon de hoefsmid aan de slag. Enkele merries hadden hun veulen mee gebracht. 's Ochtends waren de jonge dieren nog schichtig, maar 's middags waren ze al aan de drukte gewend. „Ach, ze staan anders de hele dag in de wei te suffen, dan is een dagje Paardenmarkt wel goed", vindt Van der Wekken. ,,Zo raken ze beter aan mensen gewend." Aan de andere kant, bij de Noordha venpoort, stonden de opvolgers van de trekpaarden: een collec tie oude tractoren uit het begin van de jaren vijftig. Het ideale weer, zonnig maar niet te warm, bracht gisteren veel volk naar de Paarden markt. Mensen liepen te flane ren, maakten een praatje met kennissen, bekeken de koop waar en pakten een ten-asje of kochten iets lekkers bij een van de vele kramen met snacks. Sommige marktkooplui deden hun best de mensen meer te la ten kopen dan zij van plan wa ren. Vooral de stand met verpak te, volgens de marktkoopman ex clusieve, cadeaus trok veel be langstelling. Tussen het publiek door liepen acteurs van het openluchtspektakel De Wonder- f! |>or Melita Lantinq glazen tot computer. Dat is toch foto Marijke Folkertsma dokter in passende kostuums re clame voor de voorstellingen te maken. Bij de muziektent werk te S. van Mil aan haar grote schilderij dat een scène uit het stuk verbeeldt. En even verder op konden de jongeren zich uit leven in de botsautootjes, ter wijl de kleinste kinderen een rondje in de draaimolen maak ten. (Advertentie) BLIMSSI, - De Kijk- Koop- al aan de industrieweg in Brui- >se is gistermiddag in vlam- len opgegaan. Ook een naastge- gen loods is door brand vrij- el geheel vernield. Persoonlij- e ongelukken hebben zich niet Jorgedaan, iedereen kon de inden tijdig verlaten. k hoorde wat knetteren. Toen in de hoek achterin ging kij- in sloegen de vlammen al uit it dak", vertelt vrijwilligster Schraver van de verkoophal, k was hier samen met me- ouw Siezen aan het werk. We ibben alleen nog de fietsen er- t kunnen halen, meer niet." lat na ruim een uur nog eeds geschrokken naar de 'andende loods te kijken. „We Iïdden even daarvoor buiten op pi mooie leren bank koffie zit- n drinken. Die is er nu niet W leer." Ze wijst op een hoopje as oor het gebouw. e Kijk- en Koophal is eigen- im van de Nederlandse her- ormde kerk. De hal was tot de ik toe gevuld met tweede- >nds spulletjes die ten bate in de kerk worden verkocht. Van bankstel tot bed en van glazen tot computer. Dat is toch goed voor 20.000 tot 25.000 euro per jaar", vertelt dominee G. Oberink. Hij neemt ondertussen met zijn mobiele telefoon foto's van de brand. Oberink vertelt dat de loods wel vezekerd is, maar de inboedel niet. „Dat is al lemaal spul dat niet te verzeke ren valt." Op het moment dat de brand uitbrak waren er geen klanten binnen. „Gelukkig geen persoonlijke ongelukken, dat is het belangrijkste. Dat gebouw komt wel weer", zegt C. Giljam van de kerkenraad. De brand is rond kwart voor vier onstaan en is bestreden door twintig brand weerlieden van de korpsen uit Bruinisse en Oosterland. „Toen wij arriveerden stond de Kijk en Koophal al in lichtelaaie en was de andere loods brandende. We hebben de koophal uit laten branden en ons geconcentreerd op de tweede hal en de daar naast gelegen loods. Die is daar door gespaard", zegt J. Juffer- mans, officier van dienst van de brandweer. De brand trok veel publiek, on der wie veel kinderen met ge schminkte gezichtjes. Zij deden mee aan de straatspeeldag, even verderop en kwamen op de enor me rookwolken af. dé woonwinkel van Middelburg Orisant Makelaardij: Open huis woonpark Mortiere zaterdag 4 |um van 10.00-12.00 uur Woongoed Middelburg Tentoonstelling "Uit As herrezen- tot eind juli 2005 Decorette NU 15% korting op onze hutscollectie Anker-Desein Koken, smaakvol en efficiënt, da's LOGUS Rabobank Xt r.t -■ /ISA*fr ttSh over zorg, wonen met zorg en welzijn Rabobank Hypotheken en verzekeringen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant. BROUWERSHAVEN - De stadsraad van Brouwershaven is compleet. L. Bruel is met grote meerderheid van stem men benoemd tot lid van de raad. In de stadsraad was nog een vacature sinds in januari de nieuwe raad was aan getreden. Bij de vorige verkiezingen haalde een van de le den de kiesdrempel niet. In de stadsraad zitten nu negen leden: J. van Ast, L. Bruel, O. Fonteine, L. van der Mark, G. van de Schaaf, H. Timofei, S. Vermeijden M. van Vos sen en M. Weezepoel. De stadsraad kan gevraagd en onge vraagd adviseren aan het gemeentebestuur over zaken als woonomgeving, welzijnsvoorzieningen of jeugdbeleid. MIDDELBURG - Een kort, maar stevig brandje heeft dinsdagnacht het opslaghok van de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren (CSW) aan de Elzenlaan in Mid delburg verwoest. Een buurtbewoner alarmeerde de brandweer rond half twee. Die arriveerde tien minuten la ter en bleef tot drie uur nablussen. Het hok, op school de 'tuinkast' genoemd, is verloren, en daarmee de grasmaaier en een stel reservefietsen. Hoe de brand is ont staan, weet nog niemand. Dat onderzoekt de politie. VLISSINGEN - Sinds de website Vlissingen.nl een ver nieuwing heeft ondergaan is het bezoekersaantal naar een record gestegen. Afgelopen maand hebben 53.188 sur fers de site geopend. Vooral de rubrieken stad, toerisme en stadhuis doen het goed. Bij de milieugame daarente gen loopt het wat minder storm. Daar spreekt M. Wilbers van Bibliotheek 't Spui, die de gemeentelijke website me de opbouwt, van 'enkele honderden spelers'. „Het schijnt moeilijk te zijn, maar we verwachten dat het bezoeker saantal nog oploopt. Dat is meestal met online spelletjes." Bovenaan de scorelijst van deze maand stond Emma van de Vreugde (11). MIDDELBURG - De komst van een conservatorium in Middelburg is een stapje dichterbij gekomen. De gemeen te wil de buitenplaats Toorenvliedt kopen. De buiten plaats aan de Koudekerkseweg wordt vervolgens ver huurd aan de Roosevelt Academy. Die wil er een masters- opleiding conservatorium in beginnen. Het is de bedoe ling dat de gemeente door het pand te verhuren uit de kos ten komt. Aan de koop wordt de voorwaarde verbonden dat de provincie zich voor de huur garant stelt. Boven dien wil de gemeente een overeenkomst zien tussen de Roosevelt Academy en de conservatoria waarmee wordt samengewerkt. door Melita Lantinq ZIERIKZEE - „Koop alleen pro ducten die vrij zijn van kinderar beid." Die boodschap kreeg bur gemeester J. Asselbergs gisteren van medewerkers van de Wereld winkel. De Zierikzeese wereld winkel beeft de afgelopen we ken 478 handtekeningen verza meld tegen kinderarbeid. Giste ren nam Asselbergs de handteke ningen in ontvangst. „Laat als gemeente zien dat u het belangrijk vindt dat etens waren en dienstkleding op een goede en verantwoordelijke ma nier geproduceerd worden", be toogden de medewerkers. Met de nagelnieuwe dienstkle ding van de baliemedewerkers zit het wel snor. Die is gemaakt in Nederland. Maar hoe het zit met de beschermende kleding van de buitendienstmedewer kers weet Asselbergs niet. „Ik zal het laten uitzoeken. We drin ken in ieder geval wel uw kof fie." De actie van de Wereldwin kel maakt deel uit van een Euro pese actie tegen kinderarbeid. In tal van landen worden hand tekeningen ingezameld om de uitbuiting van kinderen te voor komen. De wereldwinkel pleit niet voor een totale afschaffing van kinderwerk. „Kinderen moe ten soms werken om hun familie te ondersteunen, maar we wil len dat het normaal werk wordt en dat ze scholing krijgen." Asselbergs heeft toegezegd de kwestie uit te laten zoeken in hoeverre binnen Schouwen-Dui veland rekening wordt gehou den met eerlijke handelsproduc ten en kinderarbeid. (Advertentie) SCHOENMODE I LEEGVERKOOP wegens VERBOUWING (Advertentie) LANGE DELFT 16 MIDDELBURG De Kijk- en Koophal aan de Industrieweg in Bruinisse is gistermiddag in vlammen opgegaan. foto Rob van den Berg es*™1 n (Onder de HlSlV Lange Jan) I www.onderdetoren.com De tweejarige Merlijn ver toont een opmerkelijke voor keur voor zijn moeder. Hoewel zijn vader onlangs nog heeft gelezen dat zoiets heel gebruikelijk en allesbe halve zorgwekkend is, zit het hem toch niet lekker als om reserve-ouder te fungeren. Het tij leek laatst echter te ke ren. Hartstochtelijk en onverbid delijk riep de peuter om zijn vader. 's Ochtends. Om kwart voor zes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35