Malta eindelijk van stank verlost PZC Goede informatie kweekt begrip Schildersgroep Tussen de Havens treedt na lange stilte weer naar buiten Een jaar gratis tanken bij Tango? 'Problemen opgelost dankzij nieuwe rioolpersleiding 1)SF houdt zesentwintigste ierdaagse Kermis Rilland AAZET Personeel en Arbeid studeren! >Hzz^ ,13 -'Mé -r' 'L Enquête over kleinschalig wonen Tuinset gestolen uit tuin Schoener loopt voor Roparun Hoge kopieerkosten Tholen Goes pakt Edisonstraat aan Kunstwerkjes leerlingen bij Daniëlle Orelio DE OCCASION OUTLET IN AMSTERDAM RAI p eHR/V '1 fi porAli Pankow IEBIKZEE - De wijk Malta in ierikzee is eindelijk verlost an rioolstank. Dat blijkt uit de •spons op de enquête die is ge- ouden onder bewoners in De agerstraat. De Jongestraat, austraat, Calandweg en cheepstimmerdijk. Al jaren- tog klagen de bewoners hier iver stankoverlast. Met het in -erking treden van de nieuwe l-.oolpersleiding vanuit de Zuid- oek naar de Boerenweg lijken 4e problemen nu opgelost. ;Dat is heel mooi", zegt project- HJRGH-HAAMSTEDE - Voor ■e zesentwintigste keer wordt "1 Burgh-Haamstede de avond- iandelvierdaagse gehouden, tit door sportvereniging Door iisie Sterk (DFS) georgani- eerde evenement wordt gehou- en van dinsdag 7 juni tot en iet vrijdag 10 juni. ftjftigplussers en kinderen tot n met groep vier doen de 5 kilo- teter. De 8 kilometer is be- iemd voor kinderen vanaf roep 5 en individuele wande- lars. Voor de echte liefhebbers 5 er ook nog een traject van 15 ïlometer uitgezet. )p de laatste avond komen de handelaars van de verschillen de afstanden (tussen 19.30 en 9.45 uur) samen bij Allévo Zorgcentrum Duinoord, om van aaruit gezamenlijk achter mu- iekvereniging Witte van Haem- tede aan de laatste kilometers aar het sportcomplex van jjortvereniging Door Fusie Iterk te lopen. nschrijven voor de Avondwan- jelvierdaagse in Burgh-Haam- tede kan dinsdagavond 7 juni anaf 18.00 uur in de kantine an DFS aan de Leliëndaleweg a Burgh- De vertrektijd is dage- riks 18.30 uur. agenda STREEKACTIVITEITEN RUINISSE - Riekusweel, 13.30 uur: lationale Straatspeeldag met diverse Ctiviteiten; (REISCHOR Dorpskern, 13.30 uur: lationale Straatspeeldag met diverse ictiviteiten. tILLAND - Diverse kermisex- iloitanten strijken van woens- lag 8 tot en met zaterdag 11 uni weer neer in Rilland met urn attracties. Op de laatste ker- aisdag is er aan de Hoofdweg an 10.00 tot 16.00 tevens een iraderie met een Luikse Markt. (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.IU/ Kapelle -Tel. 0113-33j)J» Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl leider J. Scheele van de gemeen te Schouwen-Duiveland. De nieuwe persleiding draait sinds 1 april op proef en blijkt zijn werk dus goed te doen. Scheele erkent dat er in de reacties op de enquête door acht bewoners nog klachten over stank zijn geüit. Volgens hem is dat euvel binnen afzienbare tijd ook ver holpen door het herstel van en kele defecte straatkolkjes en stanksloten in de riolering. „Uit de oude ontluchter op de hoek ZIERIKZEE - Het is lange tijd stil geweest rond Schilders groep Tussen de Havens, maar de club bestaat nog steeds en manifesteert zich sinds kort weer wat nadrukkelijker. Dat doen de tien betrokken ama teurtekenaars en -schilders deze van de Scheepstimmerdijk komt ook nog wat stank, maar ook dat zal binnenkort over zijn", is zijn verwachting. De gemeente heeft in een eerder stadium al getracht de onwelrie kende geuren in de wijk Malta te verbannen. Het aanbrengen van zogeheten terugslagkleppen en ontluchters in het hoofdriool had echter niet het gewenste ef fect. „In het kader van het Gemeente lijk Rioleringsplan (GMR) wa- weken met een groepsexpositie in de Sint-Nicolaaskerk in Brou wershaven. De expositie is hier nog tot en met morgen te zien. Daarna brengen de leden weer snel enkele schilderijen over naar hun eigen onderkomen in het monumentale pandje aan het Sint Jacobshofje in Zierik- zee. Daar houden ze zondag na melijk open huis tijdens de Zie ren we vorig jaar toe aan de aan leg van een nieuwe rioolperslei ding vanuit de Zuidhoek die rechtstreeks naar het gemaal van het waterschap aan de Boe renweg leidt. Dat moest in de eerste plaats gebeuren ten be hoeve van de capaciteit, maar we hoopten uiteraard dat daar door de stank ook zou verdwij nen", zegt Scheele. Het rioolwater van bedrijventer rein De Zuidhoek werd tot voor kort eerst in het stelsel van de rikzeese kunstwandeling op de eerste zondag van de maand. Schildersgroep Tussen de Ha vens doet daar voor de eerste keer aan mee en wil de bezoe kers tussen 12.00 en 17.00 uur op een gevarieerd kunstaanbod onthalen. Tussen de Havens is in 1981 op gericht op initiatief van Cocky Bruijnzeel-van Leeuwen en Bert Zondag. De Schildersgroep had toen de beschikking over een riant onderkomen in een mooi pand aan de Visstraat, dia gonaal gelegen ongeveer tussen de Oude en de Nieuwe Haven in. „Bert Zondag is ons op jonge leeftijd ontvallen. Zijn vrouw Reini heeft een gedetailleerd ar chief van Tussen de Havens be waard en stelde ons dat afgelo pen winter beschikbaar", ver telt Nelly Nelisse. Zij is een van de leden vanaf bijna het eerste uur van deze schildersgroep. Ne lisse vertelt dat de club al die ja ren is blijven bestaan, maar na wijk Malta gepompt en daarna via het gemaal aan de Gracht- weg naar dat van de Boerenweg gevoerd. Dat betekende een zwa re belasting voor het riool in Malta en leverde vooral bij het lozingspunt ter hoogte van de Scheepstimmerdijk veel stanko verlast op. De onwelriekende geur verspreidde zich uiteinde lijk door een groot deel van deze wijk. Niet alleen door bewoners, maar ook door gebruikers van het Multifunctioneel Centrum verloop van tijd nauwelijks meer naar buiten trad. Dat is een groot verschil met de begin jaren toen er tal van tentoonstel lingen door de leden zelf en door gastexposanten werden ge geven. Besluit „Toen we het archief van Reini Zondag met elkaar bekeken en al die foto's en artikelen daar over zagen, beseften we hoe leuk het toch allemaal is ge weest. Snel daarop viel het be sluit met elkaar weer eens een expositie te houden", zegt Nelis se. De leden van Tussen de Ha vens achtten de Sint Nicolaas- kerk in Brouwershaven de meest aangewezen locatie daar voor. „Dat is een mooie ruimte en betaalbaar", aldus de woord voerster. Alle leden leverden schilderijen in voor deze tentoonstelling. Ook het inmiddels 91-jarige ere lid Dani van den Ende-Timmer- (MFC) werd steeds meer over stank geklaagd. Met de nieuwe persleiding wordt het rioolwa ter vanaf bedrijventerrein De Zuidhoek via de andere richting rechtstreeks naar het gemaal aan de Boerenweg geloodst. Met gebruikmaking van geavanceer de boring werd de persleiding daartoe onder het havenkanaal doorgetrokken. „We zijn er blij mee dat Malta hierdoor eindelijk van de stank is verlost", aldus Scheele. man is met werk vertegenwoor digd bij deze expositie. Zij is niet meer van de partij bij de we kelijkse bijeenkomsten van Tus sen de Havens, maar was tot op hoge leeftijd trouw lid van deze club, die ze nog steeds een warm hart toedraagt. Nadat de schildersgroep niet meer de beschikking had over het pand in de Visstraat omdat het een commerciële bestem ming kreeg, hebben de leden ver schillende omzwervingen ge maakt. Nu zetelt de club alweer bijna twaalf jaar aan het Sint Ja cobshofje. „Dat is een beetje krap. We moeten er ons beper ken tot tien leden en werken zelfs met een wachtlijst", zegt Nelisse. Elke maandagavond komt de groep bijeen. In tegen stelling tot vroeger staan die bij eenkomsten niet meer onder lei ding van een docent. De leden adviseren echter elkaar en vol gens Nelisse biedt dat een uitste kende sfeer en stimulans. BURGH-HAAMSTEDE - De leerlingen Marieke Fonteine en Annabel Caspers van de christe lijke basisschool Onder de Wie ken in Burgh-Haamstede zijn als winnaars uitverkoren in een expositie van zandkunstwerken bij beeldend kunstenares Danielle Orelio. In het kader van de Week van de Zee heeft groep zes van On der de Wieken zich twee lessen lang beziggehouden met zand. Een theoretische les gewijd aan de functies van zand: van (duin)beschermende tot econo mische functie en van recreatie ve rol tot dierenverblijfsgebied. De leerlingen hebben zich ver volgens thuis uitgeleefd met het maken van kunststukjes. Deze zijn geëxposeerd in de beelden tuin van Orelio, die de lessen verzorgd heeft, aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede. Onder de titel Zandgasten heeft zij ver schillende exposanten die op de één of andere manier affiniteit met zand hebben, de afgelopen week een plekje gegeven in haar galerie. Aan bezoekers is ge vraagd punten te geven aan de kunstwerkjes van de leerlingen. De winnaars zijn gisteren be kendgemaakt. Marieke Fonteine maakte een poes, Annabel koos voor een horizon aan de kust. (Advertentie) Wij helpen je werk te maken van mensen! www.hz.nl info-avond 2 juni Hogeschool JjjF Zeeland woensdag 1 juni 2005 ar - v Volwassenen ervaren vooral de overlast van 'werk aan de weg'. Voor kinderen levert het vaak ongekend spelplezier op. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Hij stond even perplex toen hij 's avonds bij zijn woning aan het Zeesterpad kwam en zijn voortuin gedeeltelijk overhoop zag liggen. „Be seft de gemeente wel wat ze de bewo ners aandoet met dit soort ingrijpende werkzaamheden?", vroeg M. Jol zich aanvankelijk nogal boos af. Hij is daar inmiddels van teruggekomen. „Het schoot even verkeerd ja, maar ik wil ze ker niet als klager in de krant. Nu ik me wat nader heb geïnformeerd, heb ik er eigenlijk wel begrip voor", zegt Jol. Hij heeft het over het zogeheten afkop- pelingsproject dat deze maanden wordt uitgevoerd in Krabstraat, Kreeftstraat en omgeving in Zierikzee. Het betreft de aanleg van twee nieuwe riolerings stelsels met aansluitend herbestrating. Het komt er kort gezegd op neer dat vuil afvalwater en relatief schoon he melwater worden gescheiden en ge splitst kunnen worden afgevoerd. Het vuile water naar de rioolzuivering en het gefilteerde regenwater naar de wa tergang langs de Boerenweg. „Eerst dacht ik 'wat een luxe' in een tijd dat de gemeente overal op moet bezuinigen, maar nu begrijp ik dat het heel verant woord is dat het vuile en schone water worden gescheiden. Bovendien wordt op deze manier werk met werk gemaakt door het combineren met die herbestra ting", zegt Jol. Dat hij aanvankelijk geïrriteerd raakte door de overlast, wijt hij aan het feit dat hij de voorlichtings avond over het omvangrijke karwei had gemist. Dankzij de informatie via de ge meentelijke website groeide bij hem het begrip. „Wij hebben nu een zandbak voor en achter, maar het is wel te overleven. Als een van de weinige mensen hier hebben we geen auto, we doen alles met de fiets", zegt M. de Koning. Zij woont met haar gezin in de Kreeftstraat. Aan de voorkant ligt de straat al enkele we ken open en deze week is ook het achter liggende parkeerterreintje op de schop gegaan. Haar echtgenoot D. de Koning is gitaarleraar en krijgt wekelijks circa 75 leerlingen over de vloer. Lastig? „Ach, mensen die van gitaarmuziek hou den, klagen niet zo gauw hoor", relati veert De Koning. Hij is bovendien best tevreden over de medewerkers van het grondbedrijf die rekening houden met zijn lespraktijk aan huis en de grote kra nen aan het einde van de dag niet speci fiek voor zijn huis parkeren. „Het heeft 's avonds met het maanlicht erover heen ook wel iets romantisch, zo'n afge graven straat. Zo ongeveer moeten de paden er vroeger ook uitgezien heb ben", zegt De Koning. Geklaagd Volgens gemeenteambtenaar J. Scheele wordt er natuurlijk ook wel geklaagd. Vooral de laatste weken heeft hij van be woners uit de Kreeftstraat nogal wat ge mor gehoord over het feit dat sommige delen van de straat veel langer over hoop lagen dan tijdens de informa tie-avond was beloofd. „Er zijn inder daad wat tegenvallers geweest. Die kun je nou eenmaal niet allemaal voorzien", zegt Scheele. Hij benadrukt dat de aan nemer de opdracht heeft de bewoners wel steeds zo goed mogelijk te informe- foto Marijke Folkertsma ren over de situatie in hun straat. Vol gens Scheele wordt ernaar gestreefd het slecht te bereiken woonblok steeds zo beperkt mogelijk te houden, zodat in ge val van een calamiteit de hulpdiensten zo dichtbij mogelijk kunnen komen. Met verhuizingen kan volgens hem van beide kanten rekening worden gehou den. „En in overwachte situaties is er in de praktijk ook wel weer een mouw aan te passen. Ik heb in geval nooit meege maakt dat er iemand geïsoleerd in zijn woning temidden van de verhuisdozen is blijven zitten", zegt Scheele. Hij ver wacht dat het werk in Krab- en Kreeft- straat pas na de bouwvakvakantie ge reed zal zijn. Andere grote riolerings-en herbestra- tingsprojecten worden op dit moment uitgevoerd in Dreischor en in Ooster- land. Het valt op dat specifiek de bewo ners in Oosterland gedetailleerde infor matie over de vordering van het werk van de gemeentelijke website kunnen halen. Scheele: „Dat kan doordat het daar zo'n overzichtelijk karwei is. In Zierikzee en Dreischor is het allemaal veel omslachtiger. Dat is via de website niet nauwkeurig en actueel weer te ge ven. Daarmee zouden we alleen maar schijnhelderheid scheppen." door Ali Pankow GOES - Is het beter om te wonen in een kleinschalige zorgvoorzineing dan in een verzorgingshuis? Het Klaver blad wil weten of de verhuizing uit de verpleeg- en verzor gingshuizen naar woningen met zes kamers en een verzor gende beter uitpakt voor de bewoners. Op de website www.kiesmetzorg.nl is een enquête met negen vragen ge plaatst waarin ingegaan wordt op de voor- en nadelen. Klaverblad houdt de enquete in samenwerking met de overige Regionale Patiënten en Consumentenplatforms. SCHARENDIJKE - Uit de tuin van een woning aan de Carlstraat in Scharendijke zijn een tuinset en een parasol gestolen. De diefstal vond plaats in de nacht van maan dag op dinsdag. De tuinset bestaat uit een tafel met vier stoelen en is van metaal met een antracietkleurige coa ting. De waarde bedraagt enkele honderden euro's. De pa rasol is eveneens een paar honderd euro waard. BROUWERSHAVEN - De sponsorloop door leerlingen van openbare basisschool De Schoener in Brouwershaven heeft 2350 euro opgebracht voor het Roparunteam van de gemeente Schouwen-Duiveland. De atleten en fietsers van dit team zetten zich in om geld te verzamelen voor allerlei voorzieningen voor mensen met kanker. De Schoener voegt zich met de sponsorloop in het rijtje van meerdere scholen die zich inzetten voor het regionale Roparunteam. De opbrengst van de sponsor loop door de 86 leerlingen van obs De Schoener overstijgt de aanvankelijke verwachtingen van circa duizend euro. „Dat is dus ruim tweemaal zoveel geworden", zegt direc teur P. Kotvis. Een delegatie van het Roparunteam heeft de cheque van 2350 euro gisteren in ontvangst genomen. SINT-MAARTENSDIJK - De kopieerkosten binnen de ambtelijke organisatie van de gemeente Tholen zijn zo sterk toegenomen, dat de komende jaren 17.500 euro extra moet worden gereserveerd. Niet alleen is het aantal kopieën enorm gestegen, ook het kleurgebruik neemt steeds meer toe. De raadsfracties hebben kritiek geuit op de hoge kosten. „Het is niet de eerste keer dat de post ko pieerkosten zo toeneemt, kan het college niets doen om de kosten te drukken?", vraagt fractievoorzitter P. van Bel- zen (ChristenUnie) zich af. Volgens M. van der Linde (Pv dA) is het ook vanuit het milieuoogpunt goed om de kopi eerkosten omlaag te brengen. GOES - Na de complete herinrichting van de Marconi straat in Goes, de woonboulevard, is de parallel aan die weg lopende Edisonstraat aan de beurt. Van 6 juni tot 15 juli wordt de straat in opdracht van de gemeente Goes aangepakt. De huidige bestrating gaat er uit en er komt asfaltverharding voor terug. Het verkeer kan tijdens de werkzaamheden doorgang vinden. De Edisonstraat is er zeer slecht aan toe, terwijl die steeds meer wordt gebruikt sinds de aanleg van de Ring baan-West in 2002. (Advertentie) (Advertentie) MEER DAN ,600 OCCASIONS TEGEN ZEER SCHERPE PR^EN 3,4 EN 5 JUNI 2005 van IQ00 tol 17.00 uw - Toegang 4,50 www.occasionoutlet.nl ARROW O AutoTrack nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39