>zc ustaxi mag tot op strand rijden Toch niet te druk druk druk voor 'n tijdbesparing Bielzenactie RTM voor langere baan SPMNTPHOTO Colijnsplaatse basisschool gaat dicht Apollo neemt afscheid van dirigent Jaap Knuist Business Center i Open Dag! GRATIS 2 VERGROTINGEN Navigatiesysteem gestolen Openlucht-ontbijt op Goese markt Auto-inbraken in Heinkenszand Bejaarde winkeldieven gepakt Geen clusters voor afvalcontainers chouwen-Duiveland zet kroon op toegankelijkheid voor minder validen editie Schouwen-Duiveland (Advertentie) Heeft u telefonie zakelijk gezien op orde? Uw Business Center van KPN kan u als ondernemer helpen om veel tijd te besparen Kom langs op onze Open Dag, we houden 's middags een speciale demonstratie over vast en mobiel, internet, zakelijk ADSL, mobiele werkplekken, draadloze netwerken... Kortom over méér doen in minder tijd! Doe de gratis mobiel-check Laat een technische check uitvoeren en de nieuwste software installeren. Doe de Telecom Totaal Test Een snelle test vertelt of u efficiënt omgaat met telecom. Laat uw bedrijf doorlichten. Bij afname van een geadviseerd product ontvangt u een SIMcardreader voor een slimme backup van uw SIMcardgegevens. Donderdag 2 juni 9.00-18.00 uur Livingstoneweg 11 4462 GL Goes 010-457 05 55 door Esme Soesman OUDDORP - Vierhonderd biel zen zijn er al verkocht, maar het streven is nog zeker een kilome tertje extra 'baan' te slijten. De vrijwilligers van RTM Ouddorp (de voormalige Rotterdamsche Tramweg Maatschappij) zijn een bielzenactie begonnen. Zij willen de tramrails doortrekken naar Middelplaat Haven, verder over de Brouwersdam. Voor vijftien euro per stuk kun nen belangstellenden bielzen sponsoren. Elke gesponsorde biels wordt op naam van de 'wel doener' geregistreerd. Sponsors krijgen genummerde certifica ten uitgereikt die corresponde ren met nummers die op de biel zen worden aangebracht. Zo kunnen deelnemers aan de biel zenactie hun eigen stukje rails herkennen. Per meter baan is één biels no dig. Het streven is de trambaan met veertienhonderd meter te verlengen, zodat de tramlijn da delijk ook over Zeeuwse bodem loopt. De eerste driehonderd me ter kan met geld uit het eigen spaarpotje van de RTM-club worden gefinancierd. Voor het resterende traject is nog heel veel geld nodig. Niet alleen biel zen, ook rails en bijbehorend klein ijzerwerk moeten worden aangeschaft. De vrijwilligers die zich op de uitbreiding storten maken zich sterk voor restauratie en onder houd van bewaard gebleven tramwegmaterieel van de voor malige tramwegmaatschappij. Het spoor voegt een extra - pu blieke - dimensie toe. Het startpunt van de tramlijn ligt bij de remise en werkplaat sen van het museum Stichting voorheen RTM in Ouddorp, Midden in natuurgebied De Punt aan de voet van de Brouwersdam. Vandaar uit wor den stoom- en dieseltramritten door de duinen van de Punt en over de Brouwersdam georgani seerd. Met een verlenging van het spoor naar de haven van Middel plaat wordt de attractiewaarde van de rit verder verhoogd en komt er een betere aansluiting tot stand met de rondvaartboot. Voor meer informatie over de bielzenactie kan er contact op worden genomen met het RTM-museum (www.rtm-oud- dorp.nl): 0187-689911. t -&■ Bij ontwikkelen en afdrukken van uw *4? gg? volle rolletje of digitale opdracht van tenminste 20 afdrukken nu GRATIS twee 15 x 21 cm kleur- vergrotingen von uw mooiste foto's. zeeuwse almanak Transfer Dat was me weer een hectisch dagje voor de Zeeuwse voet balclubs. Hel sluiten van de transfermarkt, zoals dat zo ge wichtig heet, gaat nogal eens gepaard met een kleine volks verhuizing op de laatste dag van mei. Zo ging het gisteravond ook weer. D'r waren clubs die er een heel elftal bij kregen, maar ook waar een hele selec tie vertrok. De ene transfer was nog belangrijker (en duur der) dan de andere. Bij Hoofdplaat, dat kampioen is geworden en gepromo veerd, zijn ze blij met alles. Bij het sluiten van de markt kwam er nog een grote onbe kende bij. „Zo maar aan komen waaien", zei de secretaris op zijn Hoofdplaats. Een spits of een verdediger? En van welke club komt hij? „Weten we niet", klonk het ge heimzinnig. „Hij is meegekomen met een frietkot. 0113-315649 pzc.nl 31, 4460 AA Goes vertentie-exploitatie: ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; tionaal: 020-4562500. oensdag 1 juni 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 COLIJNSPLAAT - Precies hon derd jaar na de oprichting van een christelijke basisschool in Colijnsplaat, sluit Open Hof voorgoed haar deuren. Toch hangt er geen treurige stemming in het gebouwtje aan de Mei doornstraat. „Die fase zijn we voorbij", zegt leerkracht Tam ara Lagendijk. Vanaf maandag 20 juni staan de bussen klaar om de veertien kin deren, hun ouders en de drie juf fen naar verschillende attracties te rijden. Verder wordt de school versierd en is het tijd voor zang, dans. sport en spel. En dat maar liefst twee weken lang. „We willen het goed afslui ten hier", zegt Lagendijk. „Voor de kinderen, maar ook voor ons zelf." Samen met collega Willy Don, die parttime de groepen twee, drie en vijf, voor haar reke ning neemt, gaat Lagendijk na de zomervakantie aan de slag op de Prins Willem Alexander- school in Kamperland, ook een christelijke basisschool „Over stappen naar een openbare school was voor mij geen optie." Voor veel ouders overigens ook niet, want de meeste kinderen vertrekken naar christelijke ba sisschool De Dubbele Punt in Geersdijk. Slechts drie kinderen zijn aangemeld op Het Stelle- plankier, de openbare basis school in Colijnsplaat. (Advertentie) RENESSE - Uit een auto die geparkeerd stond op de Rampweg in Renesse is gistermiddagmiddag een autora dio met navigatiesysteem gestolen. De waarde bedraagt meer dan tweeduizend euro. GOES - Wie zaterdag 2 juli in de openlucht wil ontbijten, moet die dag naar de Grote Markt in Goes. De gemeente Goes serveert daar ter gelegenheid van het 600-jarig be staan van de stad een jubileumontbijt voor in totaal 1200 Goesenaren. Vanaf half negen kan de eerste groep van zes honderd eetlustigen aan tafel, vanaf tien uur zijn elk kwartier de volgende vijftig of honderd deelnemers aan de beurt. Plet jubileumontbijt duurt tot ongeveer twaalf uur. Wie twaalf jaar of ouder is, mag meedoen. Aanmel den kan tot woensdag 15 juni via de jubileumwebsite www.goes600.nl of bij M. Wondergem, 0113-249.954. Als zich meer liefhebbers inschrijven dan 1200, wordt er ge loot. HEINKENSZAND - In Heinkenszand zijn in de nacht van maandag op dinsdag drie auto's opengebroken. Uit een wagen die geparkeerd stond in de Valeriaanstraat werden onder meer een mobiele telefoon en een autoradio gestolen. Uit een andere auto in die straat werd een navi gatiesysteem ontvreemd. Dat laatste gebeurde ook bij een auto die aan de Stenevate stond. VLISSINGEN - In de Aagje Dekenstraat in Vlissingen zijn gisteren twee winkeldieven aangehouden. Dat gebeur de 's morgens, rond kwart over negen. Het stelende twee tal was van hoge leeftijd: de man was 73 en de vrouw 68. Beiden kwamen uit Vlissingen. Ze namen spullen mee ter waarde van enkele tientallen euro's. HULST - De gemeente Hulst voelt er niets voor om verza melplaatsen aan te wijzen voor het inzamelen van het huisvuil en tuinafval. Het college legt een verzoek in die richting van de Zeeuwse Reinigings Dienst (ZRD) dan ook naast zich neer. Voor de inzamelaar van het afval in de gemeente is het handiger dat de afvalcontainers op strategische punten in de straten bij elkaar staan. Het col lege vindt het echter niet klantvriendelijk ten opzichte van de inwoners om die te verplichten een eind verder te lopen met de vuilcontainers. r m Me ilinke straffen oor rijden inder invloed Jaap Knuist tijdens zijn laatste repetitie bij Brassband Apollo. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow BROUWERSHAVEN - Dirigent Jaap Knuist is een man van wei nig woorden. Hij geeft er blijk van liever de muziek voor hem te laten spreken. Veelzeggend is dan ook de compositie 'Free World Fantasy' van Jacob de Haan. Er trilt dinsdagavond wat weemoed door de atmosfeer van het Tonnenmagazijn in Brouwershaven zodra brass band Apollo dit muziekstuk in zet. Knuist dirigeert hier na ruim zeventien jaar voor de al lerlaatste keer. Apollo is toe aan vernieuwing. De dirigent gunt zichzelf dit keer een persoonlijke selectie. Daartoe behoren ook nummers als 'Eventide', 'Beyond the Sea' en 'Marche du Boulanger'. Knuist beoogt zijn laatste repeti tie af te sluiten met 'Field of Glo ry' van E. Siebert, maar de mu ziekvereniging heeft nog een ver rassing in petto. De vernieuwingsdrang binnen de Brouwse brassband staat een warme blijk van waardering voor de vertrekkend dirigent ze ker niet in de weg. De drum band van Apollo onder leiding van Marcel van der Maas voegt zich ook bij de muzikanten. Hoewel Knuist meent hier al de finitief te hebben afgetikt, wordt hij verzocht het diri geerstokje nog een keer uit zijn muziekkoffertje te halen en lei ding te geven aan het nummer 'Teamwork'. De dirigent vol doet aan dat verzoek, maar als de laatste noot heeft geklonken, spreekt hij kort en krachtig: „Dank u zeer. Dit was echt het laatste." Waardering Voorzitter Anthon de Bruijn van dit muziekgezelschap spreekt Knuist waarderend toe voor zijn enorme inzet voor Apollo en voor het feit dat hij de brassband het afgelopen jaar zelfs tot deelname aan het Ne derlands kampioenschap heeft gestuwd. Ook de voorzitter om schrijft de dirigent als een man weinig woorden, maar met een uitstraling die boekdelen spreekt. „Wat kun jij kwaad kij ken als er eens naast wordt ge speeld", zegt De Bruijn. Verder benadrukt hij de faam van Knuist als dirigent tot over de landsgrenzen heen. „Je zult ook bekend blijven als één van de 'Japen' van de Muziek Play In", voorspelt de voorzitter. Als stoffelijke blijk van waarde ring zijn er afscheidscadeaus: een digitale fotocamera, een zakdoek waarin muzieknoten zijn geprint en een door de le den samengesteld herinnerings boek. Knuist zelf houdt het kort en eerlijk in het slotwoord. „Ik neem met gemengde gevoelens afscheid, maar ik wens Apollo onder leiding van de nieuwe diri gent alle goeds toe voor de toe komst." Die nieuwe dirigent is Ad van Nieuwenhuijze uit Kruiningen die vanaf volgende week leiding gaat geven aan de Brassband. Jubilaris Deze bijzondere repetitie biedt ook ruimte voor het huldigen van Apollolid Jaap van Dienst met zijn vijftigjarig jubileum als muzikant. Hij begon in april 1955 bij Apollo op de piston en toonde zich in de afgelopen hal ve eeuw multi-inzetbaar. Zo be speelde hij ook de hoorn en te genwoordig de cornet, is tevens muzikant bij de dweilband en toont hij zich een geestdriftig be stuurslid. tor Marcel Modde INESSE - Het strand langs de iouwse kust is deze zomer lemaal klaar voor ontvangst ook minder-valide bezoe- Het aantal voorzieningen vorig jaar al werd gereali- erd, wordt verder uitgebreid, meest vergaand is de inzet jn een speciale taxi vanaf 1 li, die tot op het strand mag |den. e strandtaxi rijdt vanaf het j-ansferium in Renesse naar de rergangen bij de Jan van Ren- seweg, Kijkduin en de Brou- ersdam. De gemeente Schou- en-Duiveland heeft voor deze Ie locaties vergunning ver- énd, maakte wethouder A. roné gisteren bekend. erschil verschil met het bestaande is, dat voor van deze twee bussen loet worden betaald. Een enke- reis naar de Renesser strand- kost 2,50 euro, voor Brouwersdam komt daar nog euro bovenop. De geluidsar- je strandtaxi is geschikt voor en biedt aan acht tot vijftien per- De dienst is niet exclu- ef bedoeld voor mensen die echt ter been zijn, zo zei K. Ha- van de Taxicentrale Renesse [CR) eerder bij de bekendma- jng van de plannen. Een ande- j meerwaarde is dat de vier- ielaangedreven bussen ook pnen worden ingezet bij cala- iteiten, zodat het strand in el tempo kan worden ont- imd. >lgens beleidsambtenaar C. nmerlaan is het tijdens het sei zoen niet de bedoeling dat de ('geluidsarme') taxi ver door rijdt op het strand. De bus heeft toestemming om de passagiers tot over de strandopgang te brengen en niet verder, om de overlast van andere badgasten te beperken. Voor minder-vali- den staan op dat punt speciale rolstoelen klaar om hen verder richting vloedlijn te brengen. Blijkt de proef aan te slaan, dan wordt het de route volgend jaar mogelijk met nog drie overgan gen uitgebreid, aldus Croné. Meer plekken zit er voorlopig niet in, omdat die strandopgan gen door hoge trappen .slecht toegankelijk zijn voor min der-validen en ouderen. De taxi is de kroon op het pro ject Toegankelijke Schouwse Stranden, waarmee de gemeen te vorig jaar is begonnen. Zes strandopgangen zijn binnen dat kader geschikt gemaakt voor mensen die slecht ter been zijn. En er zijn rolstoelen die tot in het water kunnen. Vandaag wor den bij de geschikte overgangen aan de Brouwersdam, Jan van Renesseweg, Wilhelminahoeve en de Punt toiletten geplaatst voor deze doelgroep. In overleg met de betreffende paviljoen houders wordt bekeken of de toi letten volgend jaar een perma nent karakter kunnen krijgen. Ook ziet de wethouder een moge lijkheid in de realisatie van om- kleedruimten voor gehandicap te strandbezoekers. De totale kosten van het project bedragen ruim tweehonderddui zend euro, waarvan de helft wordt gedragen door de provin cie. Het aandeel van de TCR in de betere toegankelijkheid van de Schouwse stranden is zeven tigduizend euro. [IDDELBURG - Een 43-jange uit Yerseke kreeg van de Middelburgse een taakststraf 60 uur opgelegd. Bij de man een alcoholgehalte van 100 microgram geconstateerd, 'at is vijf keer de toegestane aeveelheid. Ms ik naar de straffen kijk die et Openbaar Ministerie han- jert, dan zie ik dat 1100 micro- ram niet eens meer op het lijst- staat", aldus de officier van stitie. Bovendien bleek dat de lan niet over een geldig rijbe- Ijs beschikte. De man was !nd maart dit jaar aangehou- en toen hij op zijn brommer por Kruiningen reed. Op de jfaag hoe het zover had kunnen bmen, antwoordde de man dat ij 's nachts flink was doorge- ïkt. Hij werd midden op de bg in de kraag gevat, maar had )en alweer opnieuw gedron- en. De man heeft een lang straf- lad en was al eerder veroor- eeld voor het rijden onder in- loed. Ook een 36-jarige man it Goes kreeg een flinke straf pgelegd van de rechter. De ver achte was in maart 2005 aange- ouden omdat hij te hard over e A58 reed. Uit een ademtest leek een alcoholgehalte van 65 microgram. Dat leverde de ïan een rijontzegging op van fcht maanden. Daarnaast kreeg Ij een boete van 400 euro. L Meer weten? Kijk op: www.avans.nl dvans (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37