Reimerswaal wil meer geld Delta PZC Open Hof sluit feestelijk af Muziekvereniging geeft jubileumfeest Hz^ ,13 Raads meerderheid pleit voor dividendcommissie Hansweert Havens zetten meer kaarten op promotie -Ruim baan voor jonge bands op ^Doese Markt Rommelmarkt Oosterschelde in beeld in Yerseke Personeel en Arbeid studeren! Enquête over kleinschalig wonen Rijverbod voor drankrijdster Vrijspraak voor Krabbendijker Basisschool loopt voor Roparun agenda Straatspeeldag bij nader inzien DE OCCASION OUTLET IN AMSTERDAM RAI Management, economie en recht 5tuderen? woensdag 1 juni 2005 t ioor Rob Paardekam KRUININGEN - Een meerder heid van de gemeenteraad in Jeimerswaal wil dat er een divi- Jendcommissie komt die gaat bekijken hoeveel procent van de jvinst nutsbedrijf Delta voor laan aan haar aandeelhouders gemeenten en provincie) uit keert. yiiet CDA stelde in een motie dat Delta een wel heel grote algeme ne reserve heeft. Die bedraagt 'uj>ngeveer een miljard euro. Vol- I jens de christen-democraten is [iet daarmee gerechtvaardigd i)m eens te bekijken of Delta nhiet een groter deel van de winst n)an haar aandeelhouders kan af- KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl - Tel. 0113-33Q£33 staan. Dat extra geld zou voor veel gemeenten, en dus ook Rei merswaal, een welkome aanvul ling zijn, daar er nu flink bezui nigd moet worden. De partij deed het voorstel om de algemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen een onafhankelijke commissie in het leven te roepen die onder zoek doet naar de dividendpoli tiek in de toekomst. Geen spaarpot SGP. PvdA en ChristenUnie steunden de motie. Volgens die laatste partij is Delta geen spaarpot, waarmee ze wilde aan geven dat de algemene reserve wel erg groot begint te worden. De tegenstanders (Leefbaar Rei merswaal en WD) brachten daar tegenin dat het energiebe drijf juist een grote pot voor ca lamiteiten moet hebben. M. Weststrate (LR) stelde dat Delta nu toch echt een hele grote hoe veelheid geld naar de gemeente doorsluist. Onderzoek zou er ook toe kunnen leiden dat dat minder wordt. „En dan heb je niets meer." WD-raadslid M. van der Meijden zei dat het CDA Delta wil kaalplukken. Ook in andere gemeenten gaan geluiden op over een mogelijk hogere uitkering van Delta, maar een meerderheid van Pro vinciale Staten heeft zich daar onlangs juist negatief over uitge sproken. Een uitkering van tus sen de veertig en vijftig procent van de winst, zoals nu gebeurt, TERNEUZEN - De Port Promo tion Council Zeeland (PPCZ) houdt, ondersteund door Zee land Seaports, de provincie en het bedrijfsleven, zaterdag 25 juni de Open Havendag. De dag is de eerste aanzet tot een intensievere promotie van de Zeeuwse havens. Het is voor het eerst dat de havens van Vlis- singen en Temeuzen samen een Open Havendag houden. PPCZ en Zeeland Seaports beperken zich voortaan niet alleen tot pro motie in Zeeland of bezoeken aan beurzen. Ook is het de be doeling deel te nemen aan han delsmissies. Verder wordt de sa menwerking op promotioneel ge bied met Rotterdam en Amster dam geïntensiveerd. In zowel Vlissingen als Terneuzen staan van 9.00 tot 16.00 uur tal van ac tiviteiten op het programma. Spil van de activiteiten in Vlis singen is de tent aan de Westhof- haven in Vlissingen- Oost. Cen trum van de activiteiten in Ter- neuzen is het Scheldetheater. is volgens de provincie voldoen de. Ook gedeputeerde J. Suur- mond benadrukte het belang van een grote algemene reserve, omdat Delta flink wat geld no dig heeft als buffer om risico's op te vangen en investeringen te doen. Verder stemde de gemeenteraad gisteren unaniem in met een mo tie van de ChristenUnie over de veiligheid op de Westerschelde. Die partij stelt, naar aanleiding van een recente aanvaring, dat die te wensen over laat en wil dat minister Peijs (Verkeer en Waterstaat) op korte termijn maatregelen neemt om de risi co's te beperken. De andere partijen vinden dat ook ep dus gaat er een brief rich ting Den Haag. lieGOES - Bands die bestaan uit longe muzikanten krijgen zater- Jag 11 juli uitgebreid de kans >m zich in de picture te spelen lijdens een popfestival op de kGrote Markt in Goes. vi Ret evenement is een initiatief a /an Young Goes Active, het jon- jjerenplatform van de gemeente Goes. Dat vindt dat beginnende aands te weinig aan bod komen 3p de reguliere festivals. Daar- Dm krijgen ze nu, in het kader avan de viering van 600 jaar zGoes, hun eigen podium. De deelnemende bands zijn Lu rid Dream, Bobby's Collection, Grouse, Dark Rose, OutsmAR- Ted, Sense Forward en The Sket- (fiicks. Vooral die laatste band is razend populair onder middelba re scholieren in Goes. De al be kende ska/reggaeband Taphar- ..aeejl vormt de hoofdact van het restival. Tussen de optredens loor zorgen de Goese dj's Sun ïn ID ervoor dat de Markt niet ïtilvalt. -Het festival, waarvoor de ge- -jneente Goes een bijdrage heeft J»eleverd, duurt van 16.00 tot kzS.OO uur. HANSWEERT - Muziekvereni ging Scheldegalm houdt zater dag haar jaarlijkse rommel markt. De markt vindt plaats in de muziektuin, voor het vereni gingsgebouw aan de Boomdijk in Hansweert. Het hele jaar zijn spullen opge haald en verzameld. De muziek tuin wordt ingericht met vele kraampjes, waar de spullen ge sorteerd te koop aan worden ge- piooden. De opbrengst van de rom- ''melmarkt is onder meer be stemd voor de aanschaf van Tiieuwe instrumenten. De rom melmarkt begint om negen uur 's ochtends en is om één uur 's middags afgelopen. ÏERSEKE - De reizende exposi tie over het nationaal park Oos terschelde arriveert vandaag in "ïerseke. T)e tentoonstelling is in de bi bliotheek en blijft twee maan den in de gemeente Reimers waal. Voor inwoners van Rei- ierswaal die een speciale eigen lerinnering aan de Oosterschel de willen tonen, zijn vitrinekast jes beschikbaar. Het nationaal park Oosterschel de dat de expositie heeft opge let, vraagt ook kunstzinnige ver- lenigingen in Reimerswaal hun "creativiteit los te laten op de Dosterschelde. De resultaten kunnen op de expositie in de aersekse bibliotheek worden tentoongesteld. (Advertentie) Alle leerlingen, op twee na, van basisschool Open Hof. Vlnr: Erwin, Robbie, Joeri, Roelie, Luuk, Kevin, Lisanne, Wouter, Yaya, Jeanine en Inge. foto Dirk-Jan Gjeltema door Inqrid Huibers COLIJNSPLAAT - Precies honderd jaar na de oprichting van een christelij ke basisschool in Colijnsplaat, sluit Open Hof voorgoed haar deuren. Toch hangt er geen treurige stemming in het gebouwtje aan de Meidoornstraat. „Die fase zijn we voorbij", zegt leerkracht Tamara Lagendijk. „Nu gaan we feest vieren." Vanaf maandag 20 juni staan de bussen klaar om de veertien kinderen, hun ouders en de drie juffen naar verschil lende attracties te rijden. Verder wordt de school versierd en is het tijd voor zang, dans, sport en spel. En dat maar liefst twee weken lang. „We willen het goed afsluiten hier", zegt Lagendijk. „Voor de kinderen, maar ook voor ons zelf." Maar zo ver is het nog niet. Voorlopig wordt er nog gewoon gewerkt. Juf La gendijk is in één van de lokalen druk met de kinderen uit groep zes, zeven en acht. Aan de muur hangen de vervoegin gen van de werkwoorden antwoorden, rusten, lopen, vinden, zitten en fietsen. Een overzichtelijk schema meldt verder welke van de groepen gedurende de dag moeten rekenen, lezen en spellen. „De kinderen leren in zo'n kleine, ge mengde groep heel goed zelfstandig wer ken", zegt Lagendijk. „Dat moet ook wel, want als je bijvoorbeeld met de kin deren uit groep zes bezig bent, moeten de kinderen uit groep zeven en acht zelf een werkje doen." Overstappen Samen met collega Willy Don, die part time de groepen twee, drie en vijf, voor haar rekening neemt, gaat Lagendijk na de zomervakantie aan de slag op de Prins Willem Alexanderschool in Kam perland. „Dat is net als de Open Hof een christelijke basisschool", zegt La gendijk. „Overstappen naar een openba re school, was voor mij geen optie." Voor veel ouders overigens ook niet, want de meeste kinderen vertrekken naar christelijke basisschool De Dubbe le Punt in Geersdijk. Slechts drie kinde ren zijn aangemeld op Het Stelleplan- kier, de openbare basisschool in Colijns plaat. Basisschool Open Hof dankt haar be staan aan de christelijke vrouwenvereni ging, zo heeft Gerard de Fouw, gemeen tearchivaris en oud-leerling van de Open Hof, uitgezocht. Die club richtte in 1898 de Vereniging voor Gerefor meerd Schoolonderwijs op. Voorstraat In 1903 was bijna 4900 gulden bijeenge bracht. Genoeg geld om een pand in de Voorstraat aan te kopen, af te breken en er een compleet nieuw schoolgebouw met onderwijzerswoning voor in de plaats te zetten. In 1905 ging de school open. Er zaten 55 kinderen in de ban ken. In de periode tot 1920 groeide de school tot maar liefst 165 leerlingen. Maar van af de jaren dertig is dit aantal eigenlijk alleen nog maar gedaald. Eind jaren zes tig zakte het leerlingaantal weer onder de zestig. De school verhuisde in 1970 naar het huidige gebouw aan de Meidoomstraat en fuseerde in 1983 met de christelijke kleuterschool in het dorp. „De laatste jaren schommelt het leer lingaantal tussen de dertig en veertig", zegt juf Don. „Maar vooral de laatste ja ren is het erg hard gegaan", vult Lagen dijk aan. „Als in zo'n dorpje het verhaal eenmaal rondgaat, dat de school te klein wordt en misschien wel dicht gaat, durven ouders er hun kinderen niet meer naar toe te sturen en dan houdt het op een gegeven moment op." Na sluiting van de Open Hof zijn er op Noord-Beveland geen dorpen meer met twee basisscholen. De vriendjes Robbie (8) en Joeri (9) zijn inmiddels wel gewend aan het idee dat hun school er volgend jaar niet meer is. „Ik ga na de vakantie naar de Dubbele Punt", vertelt Joeri. „Daar is alles pre cies hetzelfde als hier op de Open Hof. Ik ben er gisteren nog geweest om vast te wennen. En dat was prima." Robbie, vanaf volgend jaar leerling van Het Stelleplankier, vindt het eigenlijk ook allemaal wel best. „Soms heb ik een bromjuf en dan vind ik het niet zo erg om naar een andere school te gaan", zegt hij. „Maar soms is ze best lief en dan vind ik het wel weer jammer dat de school sluit." Maar, zo vinden Robbie en Joeri eensgezind. „Eigenlijk is het wel leuk zoals het nu is. Want als de school niet zou sluiten hadden we nu ook de feestweken niet." En zo is het maar net. door Leoni van de Schraaf WAARDE - Een barbecue aan de Westerschelde voor alle inwo ners van Waarde. Muziekvereni ging Vooruit geeft met dit eten- (Advertentie) tje vrijdagavond de aftrap voor de festiviteiten ter ere van het 105-jarig bestaan. „Wij willen een fijn feest voor alle inwoners van Waarde", vertelt T. Verburg, voorzitster van de mu ziekvereniging. „We beginnen met een gezellige barbecue en zaterdag zijn er ver schillende activiteiten voor jon geren. Daarmee hopen we op een grote toeloop", zegt Ver burg. Speciaal voor alle festiviteiten komt er een tent bij de Wester schelde. „Het idee om een feest te geven bij de Schelde speelde al langer. Wij vinden het leuk om ons jubileum bij de haven te vieren, omdat het een uniek plekje is." Muziekvereniging Vooruit koos de zee als thema. Dat komt voor al terug in het jubileumconcert, dat de vereniging zaterdaga vond vanaf zeven uur geeft. „Speciaal voor dit concert heb ben we een nieuw repertoire in gestudeerd. Alles staat in het te ken van de zee. We spelen stuk ken over zeilen, water, schip pers en natuurlijk over de zee." Aan het concert werken ook ac cordeonvereniging Accordeola uit Vlissingen en shantykoor (een schipperskoor) Neptunus uit Nieuwerkerk mee. (Advertentie) Wij helpen je werk te maken van mensen! www.hz.nl info-avond 2 juni GOES - Is het beter om te wonen in een kleinschalige zorgvoorzineing dan in een verzorgingshuis? Het Klaver blad wil weten of de verhuizing uit de verpleeg- en ver- zomgshuizen naar woningen met zes kamers en een ver- zorgende beter uitpakt voor de bewoners. Op de website www.kiesmetzorg.nl is een enquête met negen vragen ge plaatst waarin ingegaan wordt op de voor- en nadelen. Klaverblad houdt de enquete in samenwerking met de overige Regionale Patiënten en Consumentenplatforms. MIDDELBURG - Een 44-jarige vrouw uit Vlissingen moest gisteren voor de Middelburgse politierechter ver schijnen omdat ze dronken achter het stuur was gekro pen. De vrouw werd veroordeeld tot een boete van 800 eu ro en een rijontzegging van acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk. De Vlissingse was eind maart in Middel burg aangehouden omdat ze opvallend rijgedrag vertoon de. Uit de ademtest bleek een alcoholgehalte van 800 mi-r crogram, terwijl de grens bij 220 microgram ligt. De vrouw kon zich slechts stukjes van de aanhouding herin neren. „Dan was u behoorlijk ver weg", constateerde de rechter. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 24-jarige man uit Krabbendijke vrijgespro ken van bedreiging en poging tot mishandeling. Niette min bestempelde de rechter zijn gedrag als erg onhandig. De man had 6 oktober vorig jaar geprobeerd zijn bedrijfs auto terug te krijgen van een ex-werknemer. Deze had ge weigerd om na ontslag de auto bij zijn bedrijf in te leve ren. De Krabbendijker was met een trekker de straat van zijn ex-werknemer in Lewedorp ingereden met het plan de au to op te tillen en mee te nemen. De rechter vroeg de man waarom hij niet gewoon de poli tie had gebeld. Hij zei dat hij dat had gedaan, maar dat hij de mogelijke procedures allemaal te lang vond duren. Daarom had hij besloten de zaak zelf op te lossen. Uitein delijk moest de politie alsnog in actie komen omdat het slachtoffer de politie had gebeld met het verhaal dat hij was overreden door de Krabbendijker. Die beweerde gis teren dat hij was gestopt toen de man tussen hem en de au to was gesprongen. De rechter stelde hem in het gelijk om dat de aangifte tegenstrijdige informatie bevatte. BROUWERSHAVEN - De sponsorloop door leerlingen van openbare basisschool De Schoener in Brouwershaven heeft 2.350 euro opgebracht voor het Roparunteam van de gemeente Schouwen-Duiveland. De atleten en fietsers van dit team zetten zich in om geld te verzamelen voor al lerlei voorzieningen voor mensen met kanker. De Schoe ner voegt zich met de sponsorloop in het rijtje van meerde re scholen die zich inzetten voor het regionale Roparun team. De opbrengst van de sponsorloop door de 86 leerlin gen van obs De Schoener overstijgt de aanvankelijke ver wachtingen van circa duizend euro. „Dat is dus ruim tweemaal zoveel geworden", zegt directeur P. Kotvis. Een delegatie van het Roparunteam heeft de cheque van 2.350 euro gisteren in ontvangst genomen. STREEKACTIVITEITEN GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: De monstratie diverse ambachten: Wijkge- bouw Jan Ligthart, 13.30 uur: Bingo; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren: Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljart club De Pit competitie; 14.00 uur: Uit eenlopende activiteiten voor alle WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorle zen voor kinderen van 4-8 jaar; Heart Break Café Grote Markt 22, 21.00 uur: Voorronde voor The Clash of the Cover Bands Award 2005; s-GRAVENPOLDER - Sporthal de Zwake, 18 uur: Start avondvierdaagse; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; Boomdijk, 13-17 uur: Straatspeeldag; KAPELLE Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Sociëteit, damessociëteit, sjoelen; 13.30 uur: Ouderenkoor; 14.00 uur: Koersbal (gymzaal); KORTGENE Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; POORTVLIET - Markt, Straatspeeldag; RILLAND - Wiekslag, 18.30 uur: Start avondvierdaagse; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; ST. PHILIPSLAND - Voorstraat, Natio nale Straatspeeldag; THOLEN Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum DeWe- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal. Compu terochtend; 13.00 uur: Sociëteit; 15.00 uur: Volksdansen; 't Waskot, 10.00-17.00 uur: Open voor publiek; YERSEKE - Bibliotheek, 14.00-14.30 uur: Voorlezen voor kinderen t/m 9 jaar; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten; Zorgcentrum Vredelust, 14.00 uur: Zin gen met ouderenkoor Vredelust; Dierenkliniek, Molenlaan, 14.30-16.00 uur: Kinderactiviteiten op de praktijk; KAPELLE - Wie nog nooit een ongeluk heeft gehad met een au to en wil weten hoe dat voelt, kan vanmiddag in een kantelau- to terecht op de straatspeeldag in Kapelle. De kantelauto van verkeersvei ligheidsorganisatie 3VO staat opgesteld op het parkeerterrein van sportcentrum Groene Woud aan de Vroonlandseweg. Alleen wie langer is dan één meter vijf tig, mag erin en proberen uit de op zijn kop gekantelde auto te klimmen. Voor kinderen van al le lengtes zijn bij het sportcen trum nog tal van andere spelacti viteiten van twee tot vijf uur 's middags. Op de foto bij het verhaal over de door bouwwerkzaamheden beschadigde wo ning aan de Oostsingel in Goes stond gisteren niet de eigenaar J. Reijerse af gebeeld, maar zijn vader en bewoner van het huis F. Reijerse. (Advertentie) Hogeschool Voor de kinderen koos de mu ziekvereniging het thema pira ten. Zaterdagmiddag zijn ver schillende activiteiten rond dit thema en aan- het einde van de middag is er een piratentheater- voorstelling. Vooruit hoopt op veel belangstel ling. De muziekvereniging wil haar imago graag veranderen. Verburg: „Wij worden vaak als saai en ouderwets gezien. Met deze twee dagen willen we laten zien dat we dat helemaal niet zijn." Vooruit, dat momenteel zo'n der tig muzikanten telt, hoopt meer jeugdleden over te houden aan het jubileumfeest. „We hopen dat jongeren na het weekeinde bereidwilliger tegen over de vereniging staan en meer betrokken zijn bij Voor uit." „EEK DAN ,M. OCCASIONS TEGEN ZEE» SCHERPE P»„ZEN 3,4 EN 5 JUNI 2005 van 10.00 tot 17.00 uur - Toegang: 6 4.50 www.occasionoutiet.nl ARROW OAutoTrack.nl -0HRA- Wij helpen je duizendpoot te worden! www.hz.nl info-avond 2 juni HogeschoolJ^fZedand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33