pzc Burger moet over geld meepraten Leerkrachten zijn net fanatieke vaders Toch niet te druk druk druk voor 'n tijdbesparing...! GRATIS 2 VERGROTINGEN Business Center Heinkenszand krijgt jongerenplek terug GroenLinks oppert Goesenaren te horen over bezuinigingspakket 7orse straf voor Irankrijders Dag! i Tholen wil sportclubs tegemoetkomen THEATERPROGRAMMA '05/06 Hoge kopieerkosten Tholen Goes pakt Edisonstraat aan Openlucht-ontbijt op Goese markt Auto-inbraken in Heinkenszand zeeuwse almanak Transfer edactie: 0113-315649 ww.pzc.nl mail:redactie@pzc.nl jstbus 31, 4460 AA Goes ■jvertentie-exploitatie: oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jeuws-Vlaanderen: 0114-372770, ationaal: 020-4562500. /oensdag 1 juni 2005 Bij ontwikkelen en ofdrukken van uw volle rolletje of digitale opdracht von tenminste 20 afdrukken nu GRATIS [wee 15 x 21 cm kleur- vergrotingen von uw mooiste foto's. editie Bevelanden-Tholen por Frank Balkenende iOES - Laat de inwoners van e gemeente Goes in hoofdlij- en aangeven waar ze wel en iet op willen bezuinigen. De loese fractie van GroenLinks :elt dat voor in een reactie op et kerntakenonderzoek, dat »n werkgroep uit de gemeente- lad heeft uitgevoerd. [roenLinks constateert dat bur- ers weinig vertrouwen hebben 1 de lokale overheid. ,,Wie in- araakavonden bezoekt, merkt Bt het onbehagen groot is. Het fameentebestuur neemt in de gen van burgers geen, verkeer- e of ondoordachte besluiten." Jitspreken ön burgers bij de politiek te be- jekken. moeten volgens Groen links inwoners zich kunnen uit breken over welke gemeentelij- fe taken zij waardevol of wei- ig zinvol vinden. Zo kan de be- blking de grenzen stellen waar- innen het gemeentelijke bud- et dient te worden uitgegeven. IroenLinks komt met het idee i een reactie op het kerntaken- hderzoek. De fractie klaagt dat bt geen echte discussie is ge feest over welke taken Goes loet uitvoeren en welke ze kan [stoten. Het is niet meer dan èn eenvoudige bezuinigingsope- itie geworden, waarbij de erkgroep de stofkam door de egroting heeft gehaald om iim acht ton te besparen, iok de PvdA en D66 hebben kri ek. De PvdA distantieert zich ïlfs volledig van het kemtaken- fiderzoek en komt met een ei- en bezuimgingslijst met aller- li kleine posten. VD en CDA voeren aan dat het LIDDELBURG - Een 43-jarige rankrijder uit Yerseke kreeg isteren van de Middelburgse olitierechter een taakststraf an 60 uur opgelegd. Bij de man ras een alcoholgehalte van 100 microgram geconstateerd. »at is vijf keer de toegestane oeveelheid. ovendien bleek dat de man iet over een geldig rijbewijs be- ïhikte. De man was eind maart ït jaar aangehouden toen hij p zijn brommer door Kruinin- en reed. De man heeft een lang Tafblad en was al eerder ver- Drdeeld voor het rijden onder ivloed. Ook een 36-jarige man it Goes kreeg een flinke straf pgelegd van de rechter. De ver achte was in maart 2005 aange- ouden omdat hij te hard over e A58 reed. Uit een ademtest leek een alcoholgehalte van 65 microgram. Dat leverde de lan een rijontzegging op van cht maanden. Daarnaast kreeg ij een boete van 800 euro. waar- an de helft voorwaardelijk. kerntakenonderzoek geen mak kelijke klus was, omdat de amb telijke organisatie een aantal ge gevens niet kon aanleveren. De SGP/ChristenUnie weet dan ook niet welke waarde moet worden gehecht aan de cijfers in het onderzoek, evenmin in de zo geheten perspectiefnota voor 2006, waarin het college de fi nanciële toestand uiteenzet: dik acht ton tekort. Zeker omdat, stellen enkele fracties, pas na de kerntakendiscussie bekend is ge worden dat Goes over 2004 een miljoen euro overhoudt. Met dat bedrag achter de hand wordt be zuinigen ineens een stuk minder moeilijk. Niettemin gaan de fracties in hun algemene beschouwingen in op de voorgestelde bezuinigin gen. Dat is een waslijst: korting bibliotheek (20.000 euro), stop zetten ambtelijke begeleiding voor de Sportraad en Culturele Raad (51.000 euro), geen ge meentelijke bemoeienis meer met het vormings- en ontwikke lingscentrum van het ROC aan de Zusterstraat (80.000 euro), meer samenwerking tussen de podia De Mythe en 't Beest (30.000 euro), sluiten jongeren centrum Colours (44.000 euro) en de kosten voor de organisatie van vrijwilligerswerk overheve len naar cle nieuwe Wet Maat schappelijke Ondersteuning (90.000 euro). De grootste klap pers vonnen het van de gemeen te loskoppelen van bestuur en administratie van het openbaar onderwijs (200.000 euro) en iets minder onderhoud aan groen en straten (125.000 euro). Oneens Het college van burgemeester en wethouders heeft een aantal van die bezuinigingen te licht bevon den (het schrappen van vor mings- en ontwikkelingswerk en samenwerking podia), ook de fracties zijn het over alle bezui nigingen op het lijstje oneens. Wel is duidelijk dat de Sport raad en Culturele Raad waar schijnlijk hun ambtelijke onder steuning houden Die besparing gaat het gros van de fracties te ver. Alleen GroenLinks oppert met een aantal grote projecten een pas op de plaats te maken, zoals de ontwikkeling van het haven gebied tot woonwijk, de aanleg van de verbindingsweg langs Mannee en het Masterplan Bin nenstad. Een leerling werkt het onderdeel hordenlopen af tijdens de Schoolsport Olympiade in Goes. foto Dirk-Jan Gjeltema door Leoni van de Schraaf GOES - Enthousiaste leerlingen, fanatie ke docenten en geconcentreerde Cios-stu- denten. Gisteren waren ze allemaal naar sportpark Het Schenge in Goes gekomen voor de Schoolsport Olympiade. Uitein delijk was het de Tweemaster die er met de winst vandoor ging. Zo'n 380 leerlingen uit groep 7 en 8 van elf basisscholen uit Goes en omgeving kwamen in actie op het sportpark. De kinderen kregen vijf verschillende sporten voor hun kiezen: voetbal, korf bal, hockey, tennis en atletiek. De dag werd afgesloten met een schoolestaffette Tim Lagas, hoofd van de organisatie. „De school met de meeste punten heeft een wisselbeker gekregen en mag zich Schoolsport Olympiade kampioen 2005 noemen. Bovendien kregen alle kinderen een diploma." De ruim 360 leerlingen van de andere ne gen basisscholen hadden maandag pech. Hun sportdag viel letterlijk in het water. Lagas: „We hebben het een uurtje aange keken, maar het weer was zo slecht dat we de olympiade afgelast hebben." Jammer De derdejaars Cios-student vindt het jammer dat de andere scholen niet kon den deelnemen aan de Schoolsport Olym piade. „Dit is zo'n groot project, het is niet te doen om het programma helemaal om te gooien." Dat maar één dag gesport werd, betekent dat er maar één winnaar is. „Die andere beker gaat de kast weer in." Volgens Lagas reageerden de meeste kideren erg positief. „Vooral over de wat minder gangbare sporten als speerwerpen (een onderdeel van atletiek) waren ze erg en thousiast." Ook de leerkrachten, die de leerlingen begeleidden, waren enthou siast. „Soms waren ze het niet eens met het fluitgedrag", vertelt Lagas, „Ze wil len natuurlijk allemaal dat hun school wint. Wat dat betreft zijn het net van die fanatieke vaders die langs de lijn staan te gillen naar hun voetballende zoontje." (Advertentie) Heeft u telefonie zakelijk gezien op orde? Uw Business Center van KPN kan u als ondernemer helpen om veeltijd te besparen! Kom langs op onze Open Dag, we houden 's middags een speciale demonstratie over vast en mobiel, internet, zakelijk ADSL, mobiele werkplekken, draadloze netwerken... Kortom over méér doen in minder tijd! e de gratis mobiel-check Open Laat een technische check uitvoeren en de nieuwste software installeren. Doe de Telecom Totaal Test Een snelle test vertelt of u efficiënt omgaat met telecom. Laat uw bedrijf doorlichten. Bij afname van een geadviseerd product ontvangt u een SIMcardreader voor een slimme backup van uw SIMcardgegevens. Donderdag 2 juni 9.00-18.00 uur Livingstoneweg 11 4462 GL Goes 010-457 05 55 yy door Freek Janssen SINT-MAARTENSDIJK - Het zag er slecht uit voor veel sport verenigingen in de gemeente Tholen. De gemeentesubsidie ging dit jaar met tien procent omlaag en de huur van de sport velden met hetzelfde percentage omhoog. Nu lijkt het tij lang zaam te keren. Zo wordt de subsidiekorting vol gend jaar waarschijnlijk alweer teruggedraaid. In het voorstel voor de kadernota 2006 schrijft het college van burgemeester en wethouders dat het onmogelijk is om het voorzieningenniveau in stand te houden, als de bezui nigingen volgend jaar doorgaan. De meeste raadsfracties lijken het daarmee eens te zijn. „De be zuinigingen hebben de samenle ving in beroering gebracht", zegt fractievoorzitter J. Bout van het CDA. „We juichen het terugdraaien dus toe." De frac tie heeft de laatste tijd gesprek ken gevoerd met sportverenigin gen. Bout: „Daar leeft het ge voel dat de gemeente het hart (Advertentie) Verkrijgbaar in theaters en bibliotheken! NAZOMER www.tbeaterverkoopzeeland.nl - 0900-3300033 FESTIVAL mist voor de sport." Het CDA zou ook graag zien datde voorge nomen huurstijging van de spor taccommodaties wordt herzien. In 2006 zouden verenigingen tien procent meer betalen voor de velden, zalen en zwembaden en de jaren daarna drie procent meer. Dat kan best wat minder, vinden de christen-democraten. Ook de andere fracties willen de financiële situatie van de sport clubs opnieuw bekijken. „Als je de kosten van de accommoda ties met tien procent omhoog doet, dan ontmoedig je het ge bruik", zegt fractievoorzitter M. van der Linde van de PvdA. De SGP is terughoudender: ..Het zomaar terugdraaien van de subsidiekorting, daar zien we eigenlijk niks in", zegt fractie voorzitter M. Klippel. „Laten we eerst eens evalueren, door de subsidies naast de begrotingen van de verenigingen te leggen. Dat kunnen we besluiten nemen op basis van de feiten. Boven dien vinden we dat andere, noodzakelijke dingen vóór sport gaan, zoals de zorg, senioren, mi nima, gehandicapten en chro nisch zieken. Pas dan kijken we wel naar de leuke dingen." Volgens wethouder M. Velthuis is de gemeente al bezig met een evaluatie van de subsidies. Vol gende week neemt de raad een besluit over de subsidies. SINT-MAARTENSDIJK - De kopieerkosten binnen de ambtelijke organisatie van'de gemeente Tholen zijn zo sterk toegenomen, dat de komende jaren 17.500 euro extra moet worden gereserveerd. Niet alleen is het aantal kopieën enorm gestegen, ook het kleurgebruik neemt steeds meer toe. De raadsfracties hebben kritiek geuit op de hoge kosten. „Het is niet de eerste keer dat de post kopieerkosten zo toeneemt, kan het college niets doen om de kosten te druk ken?", vraagt fractievoorzitter P. van Belzen (Christen- Unie) zich af. Volgens M. van der Linde (PvdA) is het ook vanuit het milieuoogpunt goed om de kopieerkosten om laag te brengen. GOES - Na de complete herinrichting van de Marconi straat in Goes, de woonboulevard, is de parallel aan die weg lopende Edisonstraat aan de beurt. Van 6 juni tot 15 juli wordt de straat in opdracht van de gemeente Goes aangepakt. De huidige bestrating gaat eruit en er komt as- faltverharding voor terug. Het verkeer kan tijdens de werkzaamheden doorgang vin den. De Edisonstraat is er zeer slecht aan toe, terwijl die steeds meer wordt gebruikt sinds de aanleg van de Ring baan-West in 2002. GOES - Wie zaterdag 2 juli in de openlucht wil ontbijten, moet die dag naar de Grote Markt in Goes. De gemeente Goes serveert daar ter gelegenheid van het 600-jarig be staan van de stad een jubileumontbijt voor in totaal twaalfhonderd Goesenaren. Vanaf half negen kan de eerste groep van zeshonderd eet- lustigen aan tafel, vanaf tien uur zijn elk kwartier de vol gende vijftig of honderd deelnemers aan de beurt. Het ju bileumontbijt duurt tot ongeveer twaalf uur. Wie twaalf jaar of ouder is, mag meedoen. Aanmelden kan tot woensdag 15 juni via de jubileumweb site www.goes600.nl of bij M. Wondergem, 0113-249.954. Als zich meer liefhebbers inschrijven dan twaalfhonderd, wordt er geloot. HEINKENSZAND - In Heinkenszand zijn in de nacht van maandag op dinsdag drie auto's opengebroken. Uit een wagen die geparkeerd stond in de Valeriaanstraat werden onder meer een mobiele telefoon en een autoradio gestolen. Uit een andere auto in die straat werd een navi gatiesysteem ontvreemd. Dat laatste gebeurde ook bij een auto die aan de Stenevate stond. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het heeft veel voeten in de aarde gehad, maar een groep jongeren uit Heinkenszand krijgt dan toch binnenkort een nieuwe ontmoe tingsplek. Het honk komt op een nog leeg bouwterrein in de uitbreidingswijk Over de Dijk II. Jaren geleden had Heinkens zand al een jongerenontmoe- tingsplek, kortweg een jop. Die was bij het soosgebouw van De Prange aan de Heinkenszandse- weg. Het boterde echter niet tus sen verschillende groepen jonge ren in het Bevelandse dorp. Het vervolg laat zich raden. De ge meente besloot de ontmoetings plek in de vorm van een zeecon tainer weg te halen. Het bleef lang stil tot een nieuwe groep jongeren van veertien, vijftien en zestien jaar zich afgelopen najaar bij de gemeente Borsele en de dorpsraad Heinkenszand meldde met een uitgewerkt plan. Het enthousiasme was groot bij gemeente en dorps raad, maar zij stelden één eis: omwonenden moeten instem men met de komst van een ont moetingsplek. Twee locaties in Heinkenszand verdwenen, om dat omwonenden weinig voel den voor een jongerenontmoe- tingsplek in de buurt. Het is driemaal scheepsrecht gewor den. Buiten het dorp is een plek gevonden, aan het verlengde van de Guldenroedestraat, waar nog gebouwd moet worden. Het is een tijdelijke locatie, bena drukt een medewerkster van de gemeente Borsele, tot er wonin gen in de buurt staan. De gemeente heeft nog een zee container staan die als ontmoe tingsplek kan gaan dienen. Het is de bedoeling dat volgende week definitieve afspraken wor den gemaakt. Onder meer over een huishoudelijk reglement, over wat er mag én niet mag in en om de 'hangplek'. (Advertentie) Meer weten? Kijk op: www.avans.nl avans Dat was me weer een hectisch dagje voor de Zeeuwse voet- halclubs. Het sluiten van de transfermarkt, zoals dat zo ge wichtig heet, gaat nogal eens gepaard met een kleine volks verhuizing op de laatste dag van mei. Zo ging het gisteravond ook weer. D'r waren clubs die er een heel elftal bij kregen, maar ook waar een hele selec tie vertrok. De ene transfer was nog belangrijker (en duur der) dan de andere. Bij Hoofdplaat, dat kampioen is geworden en gepromo veerd, zijn ze blij met alles. Bij het sluiten van de markt kwam er nog een grote onbe kende bij. „Zo maar aan komen waaien", zei de secretaris op zijn Hoofdplaats. Een spits of een verdediger? En van welke club komt hij? „Weten we niet", klonk het ge heimzinnig. „Hij is meegekomen met een frietkot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31