Middelburg vól-koren PZC Harde grap en gulle lach in Westdorpe 2\ Intimiteit is sleutelwoord Grand Tour woensdag 1 juni 2005 swb The Grand Tour is een muzi kale reis door Europa, met composities voor viola da gam ba en theorbe. Het zijn twee in strumenten die lange tijd in ver drukking zijn geraakt door de opkomst van grote orkesten, waarin zij nauwelijks tot hun recht komen met hun beschei den klankvolume. Mieneke van der Velden (viola da gamba) en Fred Jacobs (theorbe) willen za terdag in Tholen laten horen wat met deze combinatie alle maal mogelijk is. Intimiteit is daarbij een sleutelwoord. De viola da gamba komt eigen lijk uit de familie van de contra bas en is ongeveer tegelijk ont staan met de cello, die uit de vio- lenfamilie stamt. Terwijl de cel lo zich steeds meer ontwikkelde tot orkestinstrument omdat het hard kon spelen, dolf de viola da gamba het onderspit, omdat het niet hetzelfde volume kon benaderen, Pas met de opleving van de oude muziek kwam er een herwaardering voor het in strument. Hetzelfde geldt min of meer voor de theorbe, te ver gelijken met een luit met lange snaren, uitermate geschikt voor begeleiding, meer dan voor soli. Op het programma staat onder meer een suite van de Fransman Marin Marais (1656- 1728), zelf een vermaard gambavirtuoos. Hij schreef zo'n 550 werken voor gamba. „Heerlijke mu ziek', aldus Mieneke van der Vel den. Spaanse varianten zijn te horen in vier stukken van Diego Ortiz, als voorbeelden van het varie ren en improviseren, waartoe de ze muziek alle gelegenheid biedt. Via de componisten Tobi as Humes en Christopher Simp son leidt de reis naar Engeland. Gespeeld worden enkele stuk ken van Musics Sweetest Joy ces, zowel samen als alleen. Ver volgens speelt Fred Jacobs op theorbe een solo van Kapsber- ger, een Duitser die in Italië heeft gewerkt. ,,Dan zijn we weer rond aldus Mieneke van der Velden. „Maar dan heb je kunnen horen dat de stijlen van componisten uit diverse landen heel verschillend zijn, de klank kleuren enorm varieren en wij veel swingends doen." Mieneke van der Velden bezit zelf een 7-snarige viola da gam ba, door Antoine Despont ver vaardigd in 1617. HansTabbers Mieneke van der Velden (viola da gamba) en Fred Jacobs (theorbe), za terdag in het stadhuis van Tholen. Aanvang: 20.15 uur. Middelburg vól-koren is dit jaar groter dan ooit. Bij de eerste keer, zes jaar geleden, stonden negen koren op vijf locaties te zin gen; komend weekend tre den 1957 zangers en zange ressen op van 59 koren op vijftien locaties. Het record van vorig jaar, 1500 zangers van vijftig ko ren, wordt door de zevende edi tie van dit jaar ruimschoots ver broken. „We zijn nog nooit zo groot geweest," beweert Rien Mondeel van de werkgroep Mid delburg vól-koren. „Vól-koren is een bijzonder evenement. Ik denk dat je nergens zoveel vrij toegankelijke mini-concerten vindt, met een zo grote variatie in genres. Het is die vrijheid die aanspreekt, denk ik." Volgens Mondeel geldt dat ook voor de koren. „Koren die hier hebben opgetreden, willen al tijd weer terugkomen. Ik denk dat het komt doordat de koren helemaal zelf mogen bepalen wat ze zingen. Bovendien vin den ze het vaak erg leuk om naar de andere koren te luiste ren." Het is een jaar van vernieu wing voor het grootste zangeve nement van Zeeland. Het is nieuw dat zowel op zaterdag als zondag een koor optreedt vanaf de Middelburgse grachten en ka nalen. Al zingend maken zij een tocht met de rondvaartboot. Ver der treedt voor de eerste keer ook een Duits koor op, het Pano- ramachor uit Nettetal. De vori- Shantykoor Het Veerse Scheepstuig olv Emilia Tabachnik-Li geeft zondagmiddag twee uitvoeringen tijdens Middelburg Vól-koren. ge jaren waren er alleen Neder landse en Belgische koren. Het evenement heeft nu wel zijn top bereikt, denkt Mondeel. „Je moet niet te ver doorgroeien. We hebben nog genoeg aanmel dingen van koren liggen om het aantal uit te breiden naar hon derd, maar we hebben besloten dat zestig koren het maximum is. Meer is niet haalbaar. We zijn nu al het hele jaar bezig om alles te regelen." De 128 optredens van de koren worden op vijftien verschillende locaties gehouden. Er zijn vier nieuwe locaties bijgekomen, na melijk het Hofje onder de To ren, de Lutherse kerk, de rond vaartboot en de Markt. De laat ste locatie komt voort uit een sa menwerking met de vrijwilli- gersmarkt van de Stichting Wel zijn Middelburg, die ook op za terdag plaatsvindt. Voor jongeren van twaalf tot en met zeventien jaar wordt de workshop Sing It herhaald. Net als vorig jaar studeren de deelne mers een popnummer in onder leiding van Mar jon van Iwaar- den en Dicky Wattimena. Daar bij maken zij kennis met solo en samenzang en de daarbij be horende presentatie. De cursis ten treden op tijdens de slotma nifestatie op het Abdijplein. Zaterdag begint Middelburg Vól-koren om 11.00 op de Markt, zondag begint het om 13.00 uur, onder meer met de rondvaart door de grachten. Bei de dagen eindigen met een slot- manifestatie op het Abdijplein om 16.40 uur. Het volledige programma is ver krijgbaar bij de Drukkerij, de Touristshop op de Markt in Mid delburg en de VW-kantoren op Walcheren. Tevens is het te le zen op de nieuwe website: wwwm iddelburgvolkoren.nl Jannes Goedbloed De Graaf Jansfeesten in Westdorpe hebben de Zeeuwse primeur met optre dens van zeven stand-up come dians in de openlucht. Maar de twintigste editie begint vrijdag met een hernieuwde uitgave van Kreekrock. In de tent op het festivalterrein aan de Molen straat (het scoutingterrein naast de brandweerkazerne) tre den zes jongerenbands uit de re gio op. Zaterdag zijn er tussen 8.00 en 18.00 uur een braderie, een vere- nigingenmarkt en een rommel markt voor kinderen. Alles speelt zich af op en rond het Kerkplein. 's Middags beginnen om twee uur de kinderactiviteiten op het festivalterrein. Daar worden de beste inzendingen van een schrijfwedstrijd voor basisscho lieren voorgelezen. De kinderen moesten een verhaal schrijven met als thema humor. Volgens de Stichting Graaf Jansfeesten kan niet vroeg ge noeg begonnen worden met de ontwikkeling van literair ta lent. Alle deelnemers krijgen een attentie. Voor de winnaar is er de stenen griffel. Rond 15.00 uur begint een play- backwedstrijd. Ook zijn er een theatervoorstelling, animatie, schminken en een kinderatelier. In de feesttent beginnen om 19.00 uur bluesoptredens. De in ternationaal vermaarde forma tie Juke Joints is de uitsmijter. De band wordt vooraf gegaan door de Lamaketta's en Littl Extra. De zondag staat voor het groot deel in het teken van de kunst markt op het festivalterrein. Er zijn kunstwerken of artiesten aan het werk te zien, ook is er een podium voor kleinkunst en muziek. Rond twaalf uur blaast muziekvereniging Eikels Wor den Boomen de kunstmarkt open. In de tent treedt vanaf 13.30 uur de band Funix op. Als inter mezzo voor de kinderen is er om 15.00 uur een poppentheater. Vanaf 15.30 uur maken de stan- dup-comedians hun opwach ting. Zeven dames en heren, te weten Patrick Meijer, Evelien de Jong, Martijn Koning, Jeroen Pater, Erik Koops. Roel Verburg en Lambert-Jan Koops, presenteren dan ieder op eigen wijze de harde grap en de gulle lach. Aansluitend op het zondagmid dagprogramma is er vanaf 17.30 uur de veiling van het Graaf Janskunstwerk. De afslui ting is traditiegetrouw een bar becue. René van Stee ROTTERDAM Hair. Nederlandse tour van de rock- musical Hair met Chaira Borderslee en René van Kooten. Concert- en con gresgebouw de Doelen, wo, do en vrij 20.15 uur. Everest 96, van Productiehuis Rotter dam. Geïnspireerd op twee rampzalig verlopen expedities naar de top van de Mount Everest in 1996. Rotterdam se Schouwburg wo, do, vrij en za 20.00 uur. Twools 7. Scapino's jaarlijkse dans- festival voor het volledige ensemble. Korte choreografieën worden afgewis seld met snelle decorwisselingen en entr'actes van artistiek leider Ed Wubbe. Rotterdamse Schouwburg, do, vrij en za 20.15; zo 14.30 uur. Under my skin. De Kroatisch-Neder- landse choreografe Ivana Müller geeft een rondleiding door een mense lijk lichaam. Het lichaam als een land, als een politieke organisatie, een labyrint waarin je verdwaalt, een gefantaseerd landschap waar je een kaart van maakt: u bevindt zich hier! Rotterdamse Schouwburg, do, vrij en za 19.00; 20.30 en 22.00 uur. Cirque du Soleil: Dralion. Oude cir custradities met avant-garde benade ring. De elementen aarde, vuur, lucht en water komen hier samen in een dy namische demonstratie. Ahoy', Bui tenterreinvrij en za 16 en 20 uur, zo 13.00 en 15.00 uur, en di 20.00 uur. Isabelle van Keulen speelt concert Prokofjev. Radio Filharmonisch Or kest Holland o.l.v. Lawrence Foster m.m.v. Isabelle van Keulen - viool. Het eerste Vioolconcert van Prokof jev. Concert- en congresgebouw de Doelen, za 20.15 uur. Het Vijfde Boek van Peter-Jan Wage- mans. DoelenEnsemble o.l.v. Arie van Beek, m.m.v. Judith van Wanroij (sopraan) en Gerrie de Vries (mezzoso praan). Het meerdelige werk vol licht voetige en feeërieke muziek bevat een veelheid aan muzikale vormen. Con cert- en congresgebouw de Doelen, zo 20.15 uur. Wibi Soerjadi. Lentetournee Encore. Naast werken van o.a. Chopin, Liszt, Schumann en Schubert brengt hij en kele van zijn transcripties ten gehore. Concert- en congresgebouw de Doe len, zo 15.00 uur. Het temmen van de feeks. Toneel groep Amsterdam: Het stuk uit 1590 is één van Shakespeares eerste kome dies. Rotterdamse Schouwburg, ma 20.15 uur. ANTWERPEN Voorstellingen in het Fakkeltheater: What the butler saw, satirische zeden- komedie in een psychiatrisch zieken huis, naar de auteur Joe Orton, door Les Flamands, vr. en za. rode zaal 20.30 uur; De 3 Jeanne's, toneelstuk over vrouwen, feminisme, mannen en seks, van Eliane en Martine Boeri, Eva d'Arlan en Chantal Pelletier, vr. en za. Keldertheater 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in de Arenberg: Eeuwige jeugd - Reprise Tour en con cert door Boudewijn de Groot, wo. en do. 20.15 uur; All the Way, theatrale trip langs de hoogtepunten van Vitals- kiaanse humor door Vitalski, di. 20.15 uur Concerten in de Roma: Jokke Schruers Trio, concert met mu ziek van rond WO II, vertolkingen van Django Reinhardt en musette van Kurt Weill, Brei tot aan de Russi sche tango van Pjotr Ljesenka, do. 20.30 uur; Ensuenos de Tango, tango show van en door vijf topmuzikanten van Quinteto Zanare uit Nederland en twee dansparen, première voor Bel gië, vr. 20.30 uur. Symphonica. Marco Borsato in con cert: speciaal samengestelde show voor Vlaanderen met een symfonisch tintje, door de medewerking van 36 strijkers, wo. en za. Sportpaleis 20.30 uur. Klassiek concert. Concert met Symfo nie nr. 8 en Symfonie nr. 5 van Beet hoven door DeFilharmonie o.l.v. Phi lippe Herreweghe. wo. De Singel 20.00 uur. Frans Peeters exposeert schilderijen in aquarel in studio Meestoof drie in Middelburg. Het betreft impressies van water, lucht, dijken en wilgen langs de Waal en Merwede. Te bezich tigen: zondag van 13-17 uur. Kunstenaarsboeken van Giel Louws zijn te zien in de Etalage-galerie voor een week bij Lijstenmakerij Indigo in Middelburg. Te bezichtigen vanaf zondag t/m 12 juni. Dirk Braeckman toont foto's en Willi am Verstraeten schilderijen in galerie Revolution in Middelburg. Te bezich tigen van 5 juni t/m 5 juli. Openings tijden: di t/m za en eerste zondag van de maand 13-17 uur. De kunst van passagieren is een expo sitie in Galerie Maritime in Middel burg, met schilderijen van Tineke van de Weijer, Marie-Anne Meier en Anneke de Vries en sculpturen van Caroline Ruizeveld. De Zeeuwse gede puteerde H. van Waveren verricht za terdag om 16 uur de opening. Te zien t/m 30 juli, di t/m za 12-17 uur, Stadsgezichten II is een expositie met foto's van Middelburg, gemaakt door Tina. Zondag tijdens de Volkorendag van 13-17 uur te zien in Galerie Tina in Middelburg. Bob Bronshoff toont foto's in De Drukkery in Middelburg. Hij maakte die voor het boek Nog 1 beweging, nog 1 blik - Ren Lenny Ren - the ma king of. Daarin legde hij de totstand koming vast van de muziektheater productie Ren Lenny Ren van Tho mas Acda, Paul de Munnik en regis seur Ruut Weissman. Te zien van daag t/m 4 juli. Open: ma 11-18, uur di, wo en vrij 9-18 uur, do 9-21 uur, za 9-17 uur, koopzondag 13-17 uur. Barbara Voit exposeert sieraden en Bert Frijns werken van glas in de ten toonstellingsruimte van het Centrum voor Beeldende Kunst, Vormgeving en Architectuur (CBK Zeeland) in Middelburg. Deze ruimte is t/m 4 sep tember ingericht als werkatelier van Barbara Voit. De opening is zondag om 15.00 uur. Te bezichtigen ma t/m vrij 9-17 uur, wanneer de kunstena res aan het werk is. Hildegard Wagner en Edzard Krol to nen t/m 25 juni schilderijen en Mieke Oldenburg is aanwezig met keramiek op de juni-expositie van Galerie T in Middelburg. De opening is zondag van 13-17 uur. Te zien: do, vrij en zat 11-16 uur. Vijf kunstenaars exposeren tijdens de opentuindagen in de ecologische cot- tagetuin aan de Noord weg 51 in Oost- kapelle. Er zijn schilderijen te zien van Tjitske Prins, Boukje van der Hoest - van Dam, Anneke Lutgendorf en Addie Simonse en keramische beel den van Janneke de Koek. Te bezichti gen t/m 11 juni: vrij en za 10-17 uur. Iiannie Joziasse toont t/m 4 septem ber vlinderfoto's in het lunchcafé De Orangerie van het Zeeuws Biologisch Museum te Oostkapelle. Open: dage lijks 12-17 uur. Vis en zo is een expositie van Mieke Wijnen in Muzeembrasserie De Ge croonde Liefde in Vlissingen met fo to's van Zeeuwse vis. Te bezichtigen: ma t/m za 10-18 uur en zo 13-18 uur. Kunstenaars uit de vaste collectie ex poseren vanaf zondag t/m 3 juli in Ga lerie Esprit in Clinge. Het betreft schilderijen, beelden, grafiek en kera miek van Paul Beckers, Arthur Ber nard, Anton ter Braak, Ron Beumer, Maria Diduch, Manuel Esteban, Ser ge Hélénon, Jacob Hordijk, Evert van Hemert, Michaël Jepkes, Cor Knops, Ru van Rossem, Van Royen, Leo Sehe- pens, Iris Slock, Hendrik van Veenen- daal, Simon Woudwijk en anderen. Openingstijden: do t/m zo 13.30 - 17.30 uur, do ook 19-21 uur. Acht kunstenaars werken mee aan de expositie Goes En Passant in de Gro te Kerk te Goes. Burgemeester D.J. van der Zaag van Goes verricht vrij dag om 19.30 uur de opening. Exposanten zijn Coby Baard, Georg van Duijse, Bella Hendriksen - Bra- ham, Kees Ingelse, Ilse van Loo - Re- mijn, Frida van Overbeeke - Ver schuur, Yvonne Oyevaar en Jack Wil- lemsen. Te bezichtigen van 3 t/m 25 juni: ma t/m za 10-17.00 uur, op don derdag tot 21.00 uur. Mathilda Wisse uit Goes exposeert deze maand schil derijen in olieverf en aquarel in zorg centrum Gasthuis in Goes. Haar voor keuren gaan uit naar landschappen en bloemen. Te zien: dagelijks 8-18 uur. Licht door kleur is een expositie encaustic/paneel/glas van Sybille Pattscheck in Galerie Van den Berge in Goes. Emmy Beenken toont er schilderijen. De opening is zaterdag 17-19 uur. Te zien t/m 9 juli. .Ope ningstijden: do t/m za 12-17 uur. Karolien Boucqaert exposeert zeef drukken in Galerie Kats in Kats. Zij experimenteert met verschillende technieken, inkten, verven en materi alen zoals papier, doek, karton en glas. De opening is zondag om 15.00 uur. Te bezichtigen t/m 10 juli, do t/m zo 13.00-17.30 uur. Teja van Hoften exposeert keramiek in Kunstuitleen De Bevelanden in Goes. De opening is vrijdag om 17.00 uur. Te zien t/m 3 juli, wo t/m za en eerste zondag vd maand 13-17 uur. ANTWERPEN KMSK: tot 12 juni - Het allermooiste uit het prentenkabinet; tot 28 augus tus: Breughel en Co: Burgelijke kunst uit de zeventiende eeuw. Provinciaal Diamantmuseum: tot 19 juni - In /Uit de Schatkamers: juwe len in de kijker. 1 t/m 7 ju WOENSDAG Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt De koning is bloot. Naar het sprookje van H. C. Andersen over de ijdele koning •Ambachtscentrum Goes, 15.00 uur Comedy Heineken Late Nite is rauwe Engelstalige stand-up comedj van verschillende artiesten. Niets staat vast. Het publiek geeft de acteurs een goede sug gestie, die improviseren daar razendsnel een scène op. De beste suggesties worden beloond met een flesje bier. •Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.30 uur Americana Stef White en Kersten de Ligny treden op. Het duo brengt akoestische liedjes, vaak gerangschinkt on der de noemer Americana. Invloeden zijn te horen van de blues, van oude jazz zoals va: Billy Holiday en Ella Fitzgerald, maar ook van mensen als Joni Mitchell en Melanie. •Desafinado, Middelburg, 21.00 uur Covers The Clash of the Cover Bands is toe aan de vierde voorrondi Deze keer treden op de bands Bad Hair Day uit Zierikzee, Stik Hewoon uit Heinkenszand en Stonecoldheels uit Oss. •Heartbreak Café, Goes, 21.00 uur DONDERDAG Pianoconcert De winnaars van het Franz Liszt Pianoconcours te Utrecht verzorgen een concert. Het betreft Yingdi Sun uit China en Anton Salnikov uit Rus land, de eerste prijswinnaar en de tweede prijswinnaar van het concours. Het programma bestaat uit werken van Liszt. •Grote Kerk, Veere, 20.00 uur Afscheidsconcert Het Willebrord-ensemble uit Zoutelande concerteert. Het vier-stemmig gemend koor neemt afscheid van dirigent W. Bosschaert. De uitvoering staat in het teken van psalmen, met werk vam Louis Bourgouis, Cl. Janequin, H. Schütz, William East, J.lj Krebs, J. Haydn, Daan Manneke en J. Pzc Sweelinck. Mectej werking verlenen het koperensemble Luctor et Emergo o.l.v Ad Stroo en Wout Bosschaert op orgel. •Catharinakerk, Zoutelande, 20.00 uur VRIJDAG Jubileumconcert De Suzen en de Guzen verzorgen een feestelijk jubileumcon eert. i Tien jaar geleden begon het gezelschap als kinderkoor. In- j middels is dat uitgegroeid tot een groep tieners, die zingen, j dansen en acteren. j Muzikale herinneringen worden opgehaald en er zal nieuw j meerstemmig repertoire ten gehore worden gebracht. •De Vroone, Kappele, 19.30 uur i Concert Het duo Follie a deux treedt op met het Barbershopkwartef Knock on Wood. i Follie a deux bestaat uit Marina Eckhardt (mandoline) en J Monty van Belzen (accordeon). Het duo speelt werken van Astor Piazzolla, Malando en Villoldo, maar ook Zuid-Euro-) pese en Russische volksmuziek. i Knock on Wood is afkomstig uit het barbershopkoor Sea s Sound Singers uit Vlissingen en bestaat uit Francis de Jongl (lead), Tjitske Anderiesse (tenor), Joan Struijk (bariton) en Annemiek Lijzenga. (bas). i •De Open Haven, Oost-Souburg, 20.00 uur Kreekrock De Graaf Jansfeesten beginnen met Kreekrock. Er zijn optredens van de formaties Sasse bands zonder titel] Lyn, The Day After, Aradia, Immer Tijdelijk en Phono. i •Festivalterrein Westdorpe, 19.00 uur Museum Mayer Van den Bergh: tot 2006 - Rijksmuseum aan de Schelde Meesterwerken uit de schatkamer van Nederland. GENT De Singel: tot 19 juni - LCM Labora torio de la Ciudad de Mexico architec ten, Mexico-stad. S.M.A.K.: tot 19 juni - Barry Flana gan; tot 29 juni - Vasco Arcenjo. Museum Guislain: tot 4 september - Verborgen Werelden. Caermersklooster: tot 19 juni - Dirk De Bruycker. MI AT: tot 11 september - We are so happy: 50 geselecteerde foto's van de Internationale fotografie wedstrijd rond gelukkig zijn en Oeuillet Fla- mand, De verleiding van de Roos; tot 2 oktober - Philippe Gauderlier, de Belgische Escoffier. BRUGGE Kunstetalage Arentshof: tot 25 juni - Naaktportretten van Teirlinck. Memling Museum: tot 17 juli - Eterni ty, aangrijpende expositiebespiegelin-, gen van het lichaam: werk van foto grafe Greta Buysse. De Bond: tot 31 juli - Body Stroke - Persued; Beeldende kunst over bewe ging en bewegingsvrijheid. Stadshallen: tot 7 augustus - Tussen Huid Orgasme: Het alchemistisch lichaam in actuele beeldende kunst. Blues-rock Big Chief Sugar bestaat vijf jaar. 1 De Vlissingse bluesrockband viert dat met twee concerten, met covers van Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, The Rol-< ling Stones, Creedence Clearwater Revival en ZZ Top. Marcha verzorgt het voorprogramma met eigen liedjes, waan bij zij zichzelf begeleidt op akoestische gitaar en mondhar-1 monica. j •Café No Worries, Middelburg, 21.00 uur 1 ZATERDAG Taptoe Het tiende Nationaal Showfestival en Taptoe Zeeland vindt plaats. i Het concours van de jeugdkorpsen begint om 14.00 uur. Het: winnende korps verschijnt 's avonds ook tijdens de taptoe, met de korpsen Juliana uit Middelburg, het showkorps La Vaillante uit Saint Quentin (Frankrijk), Show- and marc- hingband Kunst en Genoegen uit Leiden en de drum- en showfabnfare Advendo uit Sneek. •Sportpark Irislaan, Vlissingen, 14.00 en 20.00 uur Promotietour Concertina maakt een promotietoer. Dit is het eerste concert van de Zeeuwse Accordeon Vereni ging tijdens haar tournee. •Nieuwe Burg, Middelburg, 11.00 uur Vól-koren In totaal 59 koren met samen bijna 2000 zangers verzorgen 128 miniconcerten. Er zijn optredens van Seaside Rendez-Vous, A 58, Vivace, Voci Miste, Cantate Deo/Looft den Heer, Geen Paniek, No tenkrakers, Vocaal Ensemble Xing, Panoramachor, Knock on Wood, Katwijkse Roergangers, Kleinkoor Renesse, Musi- ca Cordis, Koor Andersom, Cantabile, El Pio, Sotto Voce, Con Amore, Byzantijns Koor Srétenje, Animato, Pop-up, Geen Paniek, Gospelkoor Revelation, Gregoriaans Koor Mid delburg, Flash Back, Sea Sound Singers, Rotterdams Dames koor en Sparkle Sound. •Diverse locaties, Middelburg, 11.00 uur Fanfare festival Veere's Genoegen houdt het Walcherse Fanfare Festival. Deelnemende korpsen zijn Luctor et Emergo uit Zoutelande EMM uit Serooskerke, Veere's Genoegen uit Veere, Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg, en ONDA uit Nieuw- en Sint Joosland. Door Samenwerking Sterk verzorgt als afsluiting 's avonds een concert. De fanfare uit Aarlanderveen staat onder lei ding van Danny Oosterman en brengt symfonische en lichte re muziek. •Grote Kerk, Veere, 11.30 en 19.30 uur Promotietour Concertina maakt een promotietoer. De Zeeuwse Accordeon Vereniging geeft een concert, mede in het kader van 600 jaar Goes. •Markt, Goes, 14.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 28